Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Přihlášení/Registrace
jak se prihlasim na Alika
eva, 4. září 2008
Mari1 4. září 2008
Ahoj, přihlašovací okénko najdeš vpravo nahoře. Pokud již přezdívku na Alíkovi z dřívějška máš, tak vyplň do příslušných okének přezdívku a heslo. Pokud ještě přezdívku nemáš, tak klikni na nápis Chceš být můj nový kamarád?.
Při registraci je třeba uvést vlastní e-mail, který je funkční a nebyl dříve použit pro žádnou jinou přezdívku (použít můžeš i telefonní číslo mobilního telefonu, ale ani to nesmí být již použito u jiné přezdívky). Pokud jsi tedy uvedl/a e-mail, tak se na něj pro dokončení registrace přihlas a najdeš tam dopis od Alíka. Obsahem dopisu je jednak odkaz, na který je třeba kliknout, aby byla registrace dokončena a dále je v dopise číslo PUK, které slouží k opětovnému získání hesla, zapomeneš-li je.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Přihlášení/Registrace

Ahoj Alíku.
Jak můžu zrušit rozdělení na 2 účty (rodičovský a dětský)?
Hynekd

hynekd, 11. prosince
–MM– 12. prosince
  1. Zestárnout do věku 16 let.
  2. Nechat si od rodiče přepnout v nastavení, že už ti bylo 16 let a že máš právo hospodařit se svými osobními údaji.

Osoby mladší 16 let nesmí serveru Alík.cz poskytovat žádné osobní údaje (nesmí zřizovat ani nastavovat účet), proto jejich účet musí být rozdělený. Osobní údaje smí upravovat rodičovský podúčet.

Mimochodem, zdá se, že zákonodárci sníží tu hranici na 15 let. Hurá!

Zákon se snaží chránit soukromí dětí, protože hodně lidí má představu, že nejsou připravené na nástrahy velkých sociálních sítí. Skutečnost je paradoxně taková, že na ně nejsou připravení většinou zejména dospělí... a že malá sociální síť, jako je Alík, nemá na nějaké zákeřné nástrahy ani chuť, ani prostředky.

Přihlášení/Registrace

Ahoj, založila jsem si druhý účet:SuperdogGirlL. Ale teť se tam nemůžu dostat. Můžu tomuto vlastně vyrobenému účtu dokonce i napsat poštu. Nevím, co se s tím stalo, prosím poraďte

VikiKlára, 22. září
Pralinka2 23. září

Ahoj,
později večer jsem tě s touto přezdívkou potkal v klubovně, tak se domnívám, že se problém už nějak vyřešil.

Přihlášení/Registrace

Ahoj,
Nevíte proč se mi při přihlašování nezobrazuje zaškrtávátko „Trvalé přihlášení“ a po nějaké chvíli (ani ne 20 minut) se mi účet sám odhlašuje?

Děkuji

Alfa_Beta, 10. června
–MM– 9. července

Ahoj,
příčina nebude na straně Alíka. Pořád se to děje? Zkoušela jsi restartovat? Odpověz prosím poštou, pokud je to stále aktuální.

Nemůžeš mít špatně nastavené datum? V některých mobilních hrách jde obelstít čekání tím, že se změní v systému datum. Pak když si ho člověk zapomene přenastavit zpátky, může narážet na různé problémy.

Přihlášení/Registrace

Dobrý den. Jsem narozena v roce 2005. Proč ale nejde v nastavení tento rok zadat? Jde zadat min. 2003. Chyba?

Menao, 27. června
–MM– 27. června

Ahoj, není to chyba.

Měla by sis ujasnit, kolik ti teda vlastně je. Nahoře v nastavení osobních údajů máš zaškrtnuté, že jsi dosáhla věku 16 let a že jsi oprávněná sama rozhodovat o ochraně svých citlivých údajů... a pak ti vadí, že nemůžeš o kousek níž zadat, že ti je 13 let?

Pokud ti je 13 let, musí být tvůj účet rozdělený na rodičovský a dětský podúčet a osobní údaje potom smí upravovat pouze rodič. Souhlas dítěte se zpracováním osobních údajů totiž nemá podle platných zákonů žádnou právní váhu, Alík si nesmí v databázi držet údaje dětí bez alespoň nějak prokazatelného souhlasu rodičů. (I když pochopitelně nikdy nemůžeme mít jistotu, že se do rodičovského podúčtu přihlašuje skutečně rodič.)

Pokud ti je alespoň 16 let, tvůj účet rozdělený být nemusí, ale nemůžeš si zadat datum narození, které by popíralo, že ti je alespoň 16 let. :-)

Viz www.alik.cz/a/zmeny-na-alikovi-kvuli-lepsi-ochrane-soukromi.
Pokud jsi při zavedení nového nastavení osobních údajů v květnu neměla zadané žádné datum narození, systém automaticky předpokládal, že ti už bylo 16 let, proto máš účet nerozdělený.

Kdyby bylo ještě něco nejasného, ozvi se mi přes poštu...

Přihlášení/Registrace

Nejdou upravit údaje.

CMARINKA, 20. května
–MM– 20. května

Upřesni prosím, co nejde. (Mně do pošty.)

Přihlášení/Registrace

Dobrý den, nevím jak si mám založit rodičovský účet.
Děkuji za odpověd.

opice-2, 17. května
–MM– 17. května

Ahoj,
rodičovský podúčet vznikl sám, se stejným jménem a heslem, jako jsi měl doposud.

Při příštím pokusu o přihlášení budeš dotázán, jestli jsi dítě, nebo rodič.

Přihlášení/Registrace

Kolik je na Alíkovi uživatelů?

VeverkaČiperka123, 24. dubna
–MM– 25. dubna

Víc než dost.
Někdy i méně.

Registrovaných účtů jsou statisíce, ale většina z nich je nepoužívaná. Během května proběhne velká čistka, všichni registrovaní (nebo rodiče registrovaných) budou požádáni o souhlas se zpracováním osobních údajů. Kdo souhlas nedá, bude vymazán.

Přihlášení/Registrace

Ahoj,
Může zablokovaný uživatel znovu na Alík? Myslím to tak, že když je někdo zablokovaný, může se sem znovu přihlásit?

barca-musilova, 14. února
–MM– 16. března

Přihlásit ke svému účtu se nemůže, to je mu znemožněno.

Nová registrace mu obvykle znemožněná není, protože není vždy jednoduché rozpoznat, že to je ten samý člověk. Internet je do jisté míry anonymní síť – ostatně proto je nutné zřizovat si účet s tajným heslem, které zná jen jeho majitel.

Správci Alíka pečlivě hlídají, aby se nežádoucí osoby nevracely, nebo aby byly rychle odhaleny. Jakmile zjistíme, že se sem nějaká nebezpečná osoba opakovaně vrací s novými účty, podnikneme zpravidla další kroky k jejímu odstranění.

Přihlášení/Registrace

Zdravím,

už několikrát se mi stalo, že mě systém sám odhlásil, bez toho, že bych si to přál. Napadlo mě, že je tu zřejmě zavedená nějaká automatika, která uživatele po delší době nečinnosti z bezpečnostních důvodů sama odhlásí, ovšem mně se to zrovna moc nehodí. Většinou se mi to totiž stane, když píšu nějaký dlouhý komentář nebo příspěvek: pak kliknu na „Odeslat“, ovšem místo odeslání komentář zmizí, protože mě systém mezitím odhlásil (to ovšem nemám šanci zjistit, pokud neaktualizuji stránku). Včera se mi to přihodilo během pracné úpravy vizitky a všechno jsem musel nastavovat znovu.

Nešlo by to nějak spravit? Případně, pokud je to skutečně schválně a slouží to jako bezpečnostní pojistka, zavést možnost v nastavení toto samovolné odhlašování vypnout?

Češtinář, 2. listopadu 2017
–MM– 3. listopadu 2017

Někteří správci věří, že trvalé přihlášení je velké bezpečnostní riziko, tak mě o prázdninách přemluvili, že musím urychleně zavést automatické odhlašování po 40 minutách. Bohužel nešlo snadno dodělat, aby se platnost přihlášení automaticky prodlužovala při procházení webu, takže to bylo fakt přihlášení přesně na 40 minut od odeslání přihlašovacího formuláře :-c

Ukazuje se také, že zaškrtávátku „Trvalé přihlášení (tento počítač je můj)“ u formuláře spousta lidí nerozumí, případně si to jednou přepnou a pak na to zapomenou... takže to pravděpodobně přináší mnohem víc škod než užitku.

Je mi líto, že jsi přišel o rozpracované úpravy vizitky :-(

Dodělal jsem, že se platnost přihlášení při činnosti na webu automaticky prodlužuje, a k odškrtávání zaškrtávátka jsem přidělal důraznější varování.

Přihlášení/Registrace

Ahoj, chtěla bych si změnit e-mail na e-mail k•••••••0 (zavináč) atlas.cz a nejde mi to.

kikač, 15. srpna 2017
–MM– 17. srpna 2017

Víc účtů momentálně nesmí mít nastavenu stejnou e-mailovou adresu. Chystáme se upravit přihlašování, aby šlo zadávat nejen přezdívku, ale i e-mail, proto musí být jednoznačné, k jakému uživateli se e-mail váže.

Tebou uváděný e-mail je nastavený u dvou přezdívek, nechci je zveřejňovat, tak jen naznačím: k•••••6 a z•••a.

Přihlášení/Registrace

Ahoj, bude někdy možné přihlášení na staré účty? (myslím tím účty smazané)

martin900gamer, 3. srpna 2017
–MM– 3. srpna 2017

Od dnešního odpoledne už to možné je. Jestliže ti přihlášení nejde, možná zadáváš špatné heslo...? Případně mi napiš podrobnosti přes poštu, pokud si myslíš, že je v něčem chyba.

Přihlášení/Registrace

Ahoj!!!
Už dvakrát se mi stalo že když jsem se přihlásila na svůj účet tak jsem měla na vizitce a v osobních udajích úplně jiné zájmy než sem tam zadávala. Bojím se aby někdo nehodil na můj účet.

kaccanovak, 20. května 2017
–MM– 23. května 2017

Pokud se obáváš, že někdo zná tvoje současné heslo, nastav si v nastavení nové.

Nyní máš v zájmech „cestování, historie, hudba, knihy, muzea, příroda, rodina, sport, tanec, vaření, věda a technika, vesmír, zvířata“ – to sedí? Odpovědět mi můžeš do pošty.

Přihlášení/Registrace

Dobrý den,
můj bráška se taky chtěl zaregistrovat do Vašeho "bezpečného internet. webu" a nešlo to, jak je to možné? Zkoušeli jsme i nemožné uživatelská jména a píše to stále "přezdívka není volná, je již zadaná". Jde to se právě ted zaregistrovat nové členy do Vašeho "programu", i když je web v "rekonstrukci".

Doufám, že tento dotaz již tu není zodpovězen :-).

Děkuji za vysvětlení popř. brzkou nápravu
Jára1312 alias Jaroslav P.

Jára1312, 10. května 2017
–MM– 10. května 2017

Pardon, kontrolu přezdívky jsem včera večer porouchal. Nyní už je to opravené, volnou přezdívku to pustí. Díky moc za upozornění.

Přihlášení/Registrace
Ahojky, v minulém dotazu ohledně toho, že mi nejde odeslat email o změně hesla, už mám nové, došlo k překlepu. Ale jak nyní smažu účet? A půjde pak vytvořit nový, na stejný email?
Předem děkuji.
ZIMA321, 11. ledna 2017
Alík12. ledna 2017
K založení nové registrace není možné použít email, který již byl jednou použit. Je potřeba založit si nový email a s ním spojit registraci. Případně pro registraci použít telefonní číslo.
Přihlášení/Registrace
Ahoj,
Nedávno jsem tu byla, ale zapomněla jsem heslo. Chtěla bych si založit nový účet na stejný email, jenže tento ZIMA123 nemůžu odstranit. Když jsem si chtěla poslat heslo, jen se stránka znovu načetla.

Předem děkuji.
Zima - otázka upravena poradcem

ZIMA123, 11. ledna 2017
Alík12. ledna 2017
Ahoj, pokud chceš vyřešit problém s heslem, pošli zprávu Alíkovi do schránky včetně své emailové adresy, abychom mohli ověřit totožnost. Pokud chceš novou registraci, je potřeba použít nový email.
Přihlášení/Registrace
Ahoj Alíku,

předd dvěma roky jsem si pro registraci vytvořila účet na internetové strance na kterou mě přesměroval váš web. Jediné co vím že začíná takto: @k*****.cz prosím o radu jestli nevíte jaký je celý tento název. Děkuji předem.

Josefka, 11. ledna 2017
Alík12. ledna 2017
Ahoj, byl to server klikni.cz, ale web již nefunguje. Pokud máš účet aktivní a chceš zmenit email, napiš Alíkovi do schránky.
Přihlášení/Registrace
při registraci mi nedošla potvrzení registrace pomozte mi
proč, 30. prosince 2016
Alík3. ledna 2017

Zkuste registraci opakovat, případně pošletesvůj  registrační email a přezdívku na alik@alik.cz.

Přihlášení/Registrace
já sem se registrovala a dala sem další a zmizelo to kromě hesla
eva, 11. listopadu 2016
Alík7. prosince 2016
Ahoj, pokud máš problémy s registrací, prosím, požádej o pomoc rodiče či staršího sourozence.
Přihlášení/Registrace
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když nevím jak heslo tak přezdívku, jak se znovu zaregistruji? Přes můj email to už bohužel nejde. - otázka upravena poradcem
Lenka, 17. listopadu 2016
Alík7. prosince 2016
Ahoj, pošli mail, na který byl účet registrován, Alíkovi do schránky. Pošleme ti přezdívku, ale heslo ti můžeme poslat bohužel jen na mail. Pokud jsi na účtu nebyla déle než 6 měsíců, nebude účet aktivní.
Přihlášení/Registrace
Dobrý den. Ráda bych svůj účet zrušila, jak na to?
, 20. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Ahoj, stačí nechodit na Alíka 6 měsíců a registrace se zruší automaticky. Pro to, aby účet nebyl aktivní, stačí nepřihlašovat se do něj. Alík
Přihlášení/Registrace
Ahoj Alíku. Na Alíka jsem se už dlouho nepřihlásila, ale teď jsem se k tomu konečně po dlouhé době dostala a zjišťuji, že můj účet byl zrušen. Šlo by ho nějak obnovit, nebo bych se musela zaregistrovat úplně od začátku? Mojepřezdívka na Alíkovi je mimochodem mariekom. Děkuji moc za odpověď.
Kotě32, 23. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Ahoj, díky, že se vracíš zpátky. Registrace byla skutečně ukončena, je to více než 14 měsíců, co jsi zde byla naposledy. Navíc ti před ukončením registrace byl odeslán email s avízem, že k ukončení registrace dojde. Doporučuji novou registraci, vítej zpět, Alík
Přihlášení/Registrace
Ahoj, aliku kdyz sem na pocitaci na aliku nejede mi to nevim proc neco to pise, a ja to mu nerozumim
Jede mi to pouze na mobilu co mam delat ahoj s pozdravem misstejulka
misstejulka, 27. září 2016
Alík 9. listopadu 2016
Ahoj, zkus ověřit, zda ti na počítači funguje internet a zda jsi schopná navštívit jakýkoliv jiný web, např. www.idnes.cz. Pokud ano, pak zkus otevřít Alík.cz v jiném prohlížeči a doporučuji požádat o pomoc rodiče. Alík
Přihlášení/Registrace
Potřebovala bych obnovit můj účet. :( (Angorka) Přišel mi e-mail, ale i přes to, že jsem se přihlásila, nezapočítalo mi to a účet byl zrušen, nevím, jestli se nestala chyba v připojení k internetu, ale chtěla bych svůj účet, děkuji..
Denča, 26. září 2016
Alík29. září 2016
Ahoj, poslední aktivita tvého učtu je z roku 2015. Jsme rádi, že jsi zpátky, ale v tomto případě je potřeba založit novou registraci.
Přihlášení/Registrace
Ahoj, navštívil jsem Tě 2. 9. a měl jsem 13920 bodíků, Maximálně bych měl tedy získat 14100 bodíků, jenže když jsem Tě navštívil 7. 9., měl jsem asi 14180 bodíků. Nezaznamenali jste prosím nějakou jinou návštěvu? Panglaq
panglaq, 8. září 2016
Alík14. září 2016
Na tvém účtu není žádná mimořádná aktivita. Pokud máš pochybnosti o bezpečnosti účtu, doporučujeme změnit heslo.
Přihlášení/Registrace
Ahoj Alíku, jde obnovit starý účet, na kterém uživatel nebyl více než rok ? Díky.
To-jejedno, 18. července 2016
Alík25. července 2016
Ahoj, účty, které byly zrušeny pro jejich neaktivitu již znovu neobnovujeme. Díky za pochopení a vítej zpět.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).