Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Alík
dobrý den je mi 11 a ve dva nácti už se sem nesmí proč to tak je a skutečně sem už za rok nesmím prosím odpovězte hned Ašta
Ašta, 9. října 2008
Pralinka2 9. října 2008
Ahoj,
to, že je Alík určen přednostně pro děti od 4 do 12 let, rozhodně neznamená, že starší by na Alíka nesměli. Jen to znamená, že se na Alíkovi nesmějí probírat témata, která by děti od 4 do 12 let mohla obtěžovat nebo ohrožovat.
Pralinka2

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Alík

AHOJ Alíku modrá linko a ostatní,
Chtěla bych se zeptat, když máte napsané, že tento web je určený pro děti do 12 let , je tady poradna až do 15, nebo proč jsou tady starší lidé než 12????? Jen mě to zajímá, nechci rejpat.
A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli až budu mít věk kdy už tady nemám co dělat , protože jsem starší než věk , do kdy tady smím být, jestli mě potom vyhodíte, jakože zablokujete účet, nebo mi dáte nějaké instrukce jak se mám na vždy odhlásit. Jenom mi prosím kdyžtak před tím napište, až k tomu nějak dojde, abych si nemyslela, že mám v tabletu nebo mobilu vir , který mi zrušil účet.
Prosím ó co nejrychlejší odpověď, předem děkuji
Tvoje PRALINEČKA

PRALINEČKA, 3. září
Pralinka2 3. září

Ahoj,
odpověď na Tvoji otázku je uvedena v Často kladených dotazech, momentálně na adrese www.alik.cz/p/70202.

Alík

Ahoj, proč Alíka vlastní někdo jiný?

kuba57, 25. června
ALX75 25. června

Ahoj,
ke konci loňského roku se tehdejší vlastník Alíka (společnost MAFRA, a. s.), rozhodl, že Alíka z několika důvodů již nechce provozovat. Byly dvě možnosti, jak tuto situaci řešit - první byla pozvolné utlumení provozu Alíka, až po jeho úplný zánik (pokud by se realizovala tato možnost, Alík by v tuto dobu zřejmě už vůbec neexistoval), a druhou možností byl odprodej někomu jinému. Nakonec se podařilo realizovat druhou možnost - totiž prodej novému vlastníkovi. Ovšem Alíka bylo zapotřebí přeprogramovat a vytvořit prakticky úplně znovu od začátku na novém serveru. Jelikož pak byla dána přednost tomu, aby Alík nějakým způsobem fungoval bez přerušení, stihly se vytvořit jen ty nejzákladnější věci, ale je tu ještě spousta věcí, které nyní ještě čekají na dodělání a pracuje se na nich průběžně za provozu nového Alíka.

Alík

Ahoj Alíku, Kdo tě teď vlastní ?

martinm236, 30. května
ALX75 30. května

Ahoj,
v článku o novém Alíkovi: www.alik.cz/a/alik-2017-alika-ceka-spousta-zmen, se můžeš, mimo jiné, dočíst toto: „V lednu 2017 se Alík.cz rozloučil s mediální skupinou Mafra a.s. Jeho novým vlastníkem se stává společnost Ing. Mojmír Mojzík, která zastřešuje skupinu nadšenců, kteří věří v myšlenku bezpečného interaktivního komunitního dětského webu.
A dále například v textu „Pro rodiče“:www.alik.cz/o/pro-rodice (v dolní části stránky v odkazech - mezi Nejčastějšími dotazy a Cookies) se dočteš toto: „Kdo za Alíkem stojí
Provozovatelem serveru Alik.cz je:
Ing. Mojmír Mojzík

Alík

Ahoj Alíku, našla jsem hry, co se jmenují „Alík: Veselá matematika“ a „Alík: Než půjdu do školy“, a těmi hrami tě provází pes, který je stejně vyobrazený jako ty v některých článcích. Souvisí ty hry nějak s tebou, nebo je to jen náhoda?

fyrefli, 25. května
–MM– 27. května

Ahoj, není to náhoda.

Server Alík.cz založila kdysi dávno opavská firma Silcom, která se zabývá výrobou výukových programů – a vyrobila právě i ty dva zmíněné. Když Alíka v roce 2006 kupovala Mafra, o výukové programy neměla zájem, ty zůstaly Silcomu. My jsme o ně letos také neprojevili zájem. Takže pro současného Alíka jsou ty hry něco jako prastrýcové, se kterými se nevídá :-)

Ještě před pár měsíci jsem Veselou matematiku a Než půjdu do školy viděl v nabídce na webu Silcomu, ale koukám, že už tam nejsou. Byly naprogramované někdy na přelomu tisíciletí a na nových Windowsech již moc dobře nefungovaly, takže je asi lidi (a hlavně učitelé) přestali kupovat.

Alík
Ahoj Alíku,
mohla bych se Tě zeptat,jestli chystáš nějakou aplikaci Alík. Bylo by to super.
Předem děkuji za odpověď
Cat29, 12. února
Alík21. února
Zatím pracujeme na obnovení stávajících funkcí bez technických výpadků, dalčší kroky budou následovat.
Alík
A prosím protože na tuto stránku nechodím deně .Tak mi prosím nápady odesílejte na email :
- otázka upravena poradcem
TerezaHuskova, 11. února
Alík21. února
Rádi.
Alík
Ahoj proč některé stránky píší že je něco ze serverem?

Děkuji

Čiko989, 12. ledna
Alík
Ahoj Alíku,prosím tě v alíkovinách píšeš že jsi odešel od Marfy,ale v textu co to jsou Bodíky,pro rodiče,reklama na Alíkovi, v pátračkách se furt o Marfě zminuješ tak jak to je v Kontaktech máš jen Alík.cz,Mojzík.Děkuji jo a z jaké adresy teď budou posílány nové dárky z Kat.Dárků.Děkuji
Star., 13. ledna
Alík13. ledna
Ahoj, postupně budeme měnit všechny texty. Zatím jsme změnili ty podstatné. Pátračka teď aktivní není. Dárky budu posílat tak, aby k vám došly :)
Alík
Moc díky za odpověď Alíku mám tě ráda VeverkaČiperka123
VeverkaČiperka123, 24. prosince 2016
Alík3. ledna
[Odpovězeno čtenáři do jeho pošty] I já vás mám všechny moc rád. I zlobily, zejména, když je zlobení přejde :) Krásný nový rok.
Alík
Ahoj Alíků,mohu se zeptat po tomto datu mu Tj 14.12 se budou moci také zbírat Bodíky a nebo se Bodíky zruší?,

Nechápu proč Bodíky mají jen roční platnost jak to vyplívá z článku.Nikdy to takhle nebylo a mohlo se zbírat jak dlouho si chtěl a pak sis mohl třeba až za 2 roky koupit dárky.2)Mohu se zeptat jesty na Alikovi bude zase adventní kalendář a pátračku vánoční s mikulašska,vanočnima,silvestrovskýma premiéra.Dekuji

Ps mám novou přezdívku od kamarádů. - otázka upravena poradcem
Koniklec, 12. listopadu 2016
Alík7. prosince 2016
Ahoj, co bude s bodíky po 14.12.2016 zatím nezveřejňujeme a to do 14.12.20216 :) Adventní kalendář na Alíkovi právě běží, pátračku nepřipravujeme, ani prémie. Gratuluji k nové přezdívce.
Alík
Ahoj Alíku,mám jen jednu otázku:Nevadí,že mm tady na Alíkovi tři přezdívky?
VeverkaČiperka123, 27. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Ahoj, mít více přezdívek není ideální, ale určitě jich má víc více dětí. Záleží na důvodu, kvůli kterému více přezdívek máš. Z našeho pohledu by by byla správná jediná přezdívka. Pravidla webu ale počtem více přezdívek neporušuješ. Pokud střádáš bodíky na více účtech, chápeme to. Pokud zlobíš a pod falešnými profily někomu ubližuješ, je to nepřijatelné, ale to určitě není tvůj případ. Měj se pěkně, Alík
Alík
Alíku mám tě ráda jsi můj kamarád????????????
VeverkaČiperka123, 27. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Ahoj, to je moc milé, také vás mám úplně všechny moc rád :) Jasně, že jsem Tvůj kamarád, stejně jako kamarád všech dětí na webu. Jen nemám moc času na to, abych si s každým z vás jednotlivě psal :( Krásné čekání na Ježíška, Alík
Alík
Ahoj Aliku chci se zeptat proc mi pise server error 500 co to prosim te je? A dekuji za odpoved misstejulka
P.S. dnes mi to znova napsalo:-(
misstejulka, 7. listopadu 2016
Alík10. listopadu 2016
Ahoj, o chybě víme, na nápravě pracujeme.
Alík
Prosim uz vcera se mi naky zpravy na aliku neodeslali a dnes se mi ukazuje jen Internal server error 500 pujde alik dneska jeste a nebo to je na dyl?
Valdurek, 7. listopadu 2016
Alík10. listopadu 2016
Ahoj, o chybě víme, pracujeme na nápravě.
Alík
Ahoj, nefunguje mi Alík, píše mi to internal server error. Nemůžu hledat žetony.
konemy, 7. listopadu 2016
Alík10. listopadu 2016
Ahoj, o chybě víme, na nápravě pracujeme.
Alík
Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat, v rubrice Alíkův počítač jsou šetřiče, chtěla jsem se zeptat, na co se využívají a jsk se s němi pracuje.
Modralka, 25. října 2016
Mari1 9. listopadu 2016
V současné době se již příliš šetřič nepoužívá. Účelem je, aby se šetřil monitor v době, kdy nepracuješ na počítači a přitom máš PC zapnutý. Máš-li stažený a nainstalovaný šetřič od Alíka, tak se ti aktivuje.
Alík
19.9.2016 se mi skoro pořád psalo Server error?Nevíte proč?
KoťátkoMicinka, 19. září 2016
Alík21. září 2016
Ahoj, po příčinách pátráme. Díky za trpělivost.
Alík
ahoj internal servel eror mne to pise co to znamena kdyz treba kliknu na vizitka tak mi to napise... A nebo kdyz chci odeslat postu nejde to pomoz mi
Tvoje kamaradka sarkass
P.S chvili mi to jede a po tom ne
sarkass, 11. srpna 2016
Alík15. srpna 2016
Ahoj, o chybě víme a hledáme řešení. Díky za pochopení.
Alík
Ahoj Alíku,
dneska jsem tu začala vídat chyby, že když na něco kliknu např. Pošta nebo Klubovna, tak se mi to neotevře ale otevře se mi stránka kde je napsáno ERROR 500, nevíš čím to je?

Díky,
Anicha

Anicha, 21. července 2016
Alík25. července 2016
Ahoj, chybu jsme zaregistrovali, příčiny zjišťujeme.
Alík
proč byl vymyšlen alík?
fyrefli, 3. července 2016
Alík13. července 2016
Alík je tu pro děti, brána do světa internetu, místo, kde se děti učí pracovat s počítačem a internetem obecně. Učí se mailovat, učí se komunikovat pomocí chatu, baví se a poznávají kamarády. Užij si to tu.
Alík
Ahoj Alíku,
Dne 19.6.2016 bude v pvk Letňany den s Policií Čr od 10 do 21 hod. Tak co kdybys tam přijel a udělal toto

1.000 bodíků za fotku s Alíkem

Ten kdo se během této akce vyfoní s Alíkem a fotku vloží na svůj alíkovský účet získá 1.000 bodíků.

Ti co se vyfotí s Alíkem na akci vyfotí bude zařazen o slosování o nejhezčí fotku.Budou vybrány 3 fotky ,které budou oceneny získají 1.000+500=1.500 bodíku navíc.

Jana, 8. června 2016
Alík22. června 2016
Díky, o podobné akci neuvažujeme.
Alík
Ahoj alíku.
V poslední době jsem si všimla že na těchto stránkách se ve velkém počtu vyskytují reklamy. Je to povolené? Myslím že to hodně zpomaluje rychlost internetu. Nemůže se s tím něco dělat? Viky - otázka upravena poradcem
viky290, 6. května 2016
Alík 20. května 2016
Ahoj, reklama je součástí příjmů Alíka, bez ní bychom neměli z čeho hradit provoz webu. Díky za pochopení. Alík
Alík
Ahoj, rád by som stiahol alíka do počítača pre mojich mladších bratov. Ale bohužiaľ som nenašiel nikde žiadnu ponuku. :( Prosím o pomoc. Je to super! chcem aby to zažili aj moji bratia. Ja som na tom vyrastal. Prosím pomoz mi najst nejaku ponuku na stiahnutie Alíka. Prosím!
Ivman, 11. května 2016
Alík 20. května 2016
Ahoj, obsah Alíka je dostupný všem online na www.Alik.cz, stažení obsahu možné není. Měj se pěkně, Alík
Alík
ahoj jen vám oznamuji že jsem se vrátil zpět udělal jsem si nový ůčet a znovu jsem začal chodit
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 3. dubna 2016
Alík27. dubna 2016
Vítej zpět :)
Alík
Ahoj, psali jste že pracujete na aplikaci pro Obchod Play (Android). Chystáte i něco pro App Store (Apple)? děkuji moc, *F*
*F*, 2. dubna 2016
Alík 27. dubna 2016
Pro Android i iOS (Apple) máme aplikaci Hravé učení. Alík

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).