Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Heslo

alíku jakse mení heslo?

zdenek kramny (zdenecek), 19. října 2008

Heslo si můžeš změnit v nastavení, které najdeš vpravo nahoře. Stačí kliknout na Alíka, který drží v ruce šroubovák a klíč. V části "Osobní údaje" pak hned v úvodu máš okénko pro změnu hesla.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Heslo

Ahoj Alíku, máš přístup k heslům na profilu?
Ahoj.
DÍK.

Ahoj, nikdo nemá přístup k heslům.
Hesla nejsou ve zdejší databázi uložená jako text, ale jen jako taková pečlivě namletá strouhanka z textu. Když se přihlašuješ, udělá se z toho, co zadáváš, také jen strouhanka, která se porovnává se strouhankou z databáze. Pokud se obě strouhanky shodují, jsi to ty. ;-)

Zapomeneš-li heslo, musíš využít zdejší formulář na zapomenuté heslo, kde si můžeš nechat poslat e-mail s tajným odkazem na další formulář, přes který jde nastavit zbrusu nové heslo. Ale to původní heslo už nikdo nezná.

Upozorňuji, že jakákoliv změna hesla způsobuje ukončení všech dosavadních přihlášení. Což může být trochu otravné, pokud jsi třeba trvale přihlášený na tabletu a mobilu a počítači a chceš se přihlásit ještě někde jinde a nepamatuješ si heslo... a nastavením nového hesla skrz formulář na zapomenuté heslo způsobíš, že se musíš všude znovu přihlásit, protože ta dříve přihlášená zařízení jsou přihlášená již neplatným heslem. Ale z bezpečnostních důvodů je to tak nezbytné.

Heslo

Ahoj Alíku a správci,
když mám nastavené trvalé přihlášení, ostatní mě vidí pořád jako přihlášenou (online) nebo ne?

Děkuji

VeverkaČiperka123

Ahoj,
vidí u tebe zelený indikátor třicet minut od tvé poslední činnosti. Za činnost se v tomto ohledu považuje nalistování stránky, přejetí myší přes ní, stisk klávesy, dotyk prstem nebo rolování bočním posuvníkem. S délkou té prodlevy možná někdy pohneme směrem dolu.

Heslo

Ahoj Alíku a spol. Chtěla bych se zeptat, kdyby někdo zjistil moje heslo a byl by přes můj účet třeba v klubovně a pak bych na svůj účet přišla já a šla třeba taky do klubovny, co by se stalo?
P.S.: Nic takového se mi nestalo, ale zajímá mě to.

Ahoj,
to si můžeš vyzkoušet tím, že se přihlásíš na dvou zařízeních najednou (třeba na počítači a na tabletu nebo mobilu) a v obou vstoupíš do klubovny. Nemělo by se dít nic překvapivého... v seznamu uživatelů budeš napsaná jen jednou, zpráva o přisednutí se ukáže jen u prvního přisednutí, z obou zařízení budeš moct psát zprávy do chatu a pokud na jednom z nich klikneš na „odejít“, nejspíš tě to vykopne v obou (nebo to začne nějak blbnout :->) .

Myslím, že všechny podstránky Alíka nějak počítají s tím, že můžeš být přihlášena z více věcí najednou, jednotlivá přihlášení jsou navzájem poměrně nenápadná. V menu u své vizitky bys měla vidět odkaz „Moje přihlášení“ s historií svých přihlášení.

Kdybys chtěla všechna svá aktivní přihlášení odhlásit – třeba právě kvůli podezření, že ti někdo uhodl heslo, nebo že se někdo dostal k počítači, na kterém ses zapomněla odhlásit – stačí změnit heslo.

Heslo

Dobrý den. Chci se zeptat. Dá se obnovit heslo k rodičovskému podúčtu? Děkuju za odpověď.

Dá, stačí vyplnit standardní formulář na zapomenuté heslo – www.alik.cz/zapomenute-heslo.

Heslo

Často mi chodí nežádoucí emaily na změnu hesla :(

Ahoj,
přepošli ty e-maily některému správci Alíka, a ten se podívá, zda se někdo nepokouší dostat na tvůj účet.

Heslo

Ahoj, na mém starém účtu 1836 jsem zapomněla heslo. A mám tam vymyšlený e-mail. Jak se můžu přihlásit? Nechci, aby mi účet zaniknul. A nemůžu dát Oživení starého účtu, protože jsem se tento rok ještě přihlásila. Nemůžete tam prosím zrušit to, že to jde jen, když jsem se rok nepřihlásila? Prosííím!

Zkrátil jsem nezbytnou prodlevu u objednávky oživení z jednoho roku na tři měsíce, takže už by ti to mělo jít.

Heslo

Co mám dělat, když se někdo dostane k mému účtu?

Pokud zná heslo ke tvému účtu i někdo jiný než ty, nastav si nové tajné heslo. Ideálně dřív, než to napadne tu druhou osobu.

Změnit heslo (a jiné údaje) můžeš v nastavení, viz odkaz vpravo nahoře.

Heslo

Ahoj milý Alíku a nenahraditelní správci, chtěla jsem si změnit heslo a tak jsem udělala, jenže když se tam chci přihĺásit napíše mi to nejdřív mé staré heslo (zobrazila se mi tato hláška: Jejky! Tohle ne!), až když se přihlásím napodruhé jde mi to. Jde to nějak opravit ?

Spirit006, 19. července 2016

Nejspíš máš ve svém počítači nastavené pamatování si hesla. V takovém případě ti to vždy vloží heslo, které máš uložené, přestože sis na www.alik.cz své heslo změnila. Je třeba si ve svém prohlížeči pamatované heslo změnit. Většinou prohlížeče po zadání jiného hesla nabízí, zda mají pamatované heslo aktualizovat. Zkus poprosit rodiče o pomoc s touto funkcí prohlížeče.

Heslo

Ahoj,něco tu nechápu.Přišla jsem do klubovny,a viděla jsem,že u stolu:blogy,blogaři a blogařky,sedím já,ale já jsem teprve přišla do klubovny a k žádnýmu stolu jsem si nepřisedla!A pak jsem navštívila mou nástěnku a před tím,tam bylo tolik příspěvku,a teď tam nebyl žádný,já jsem tam něco napsala,a to se tam neoběvilo,a když jsem nástěnku opustila,tak zmizela,úplně,ze všech nástěnek!

baniček-štěňátko, 31. května 2016

Ahoj, doporučuji ti změnit si heslo. Je možné, že jsi měla jednoduché heslo a někdo jej uhádnul. Případně ses přihlásila např. ve škole a zapomněla ses tam odhlásit.

Heslo

Moje prezdivka: anginkalolinka003

Angelica Janis, 4. ledna 2016

E-mail pro obnovu hesla ti byl odeslán, měla bys jej najít na svém e-mailu, který jsi uvedla při registraci přezdívky.

Heslo

Ahojky, klikla jsem na to cervene, co se vzdycky objevi kdyz dam spatne heslo, ale me to ukazovalo, ze jsem nevyplnila ani email ani telefonni cislo. Pritom jsem to delala, tak proste uz nevim co. Ahoj

Angelica Janis, 4. ledna 2016

A k jaké přezdívce se pokoušíš přihlásit?

Heslo

Ahoj Aliku,
potrebovala bych se zeptat, uz po nekolikrate se skousim prihlasit a nejde to. Furt mi to ukazuje spatne heslo, pritom jsem se na to divala, me prijde, ze je na sto procent spravne, pokud nemam halucinaci. Predem moc diky za odpoved:-). Pa

Angelica Janis, 3. ledna 2016

Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
Také je možné, že tvá přezdívka zanikla. Napiš sem nebo některému ze správců Alíka svou přezdívku.

Heslo

jak mám udělat aby si seznam nepamatoval moje heslo od e-mailu?

V nastavení prohlížeče zruš pamatování hesel.

Heslo

ja nevim heslo

Alík21. ledna 2014
Heslo

Jak se mám přihlásit na Alíkovy kamarády? Už jsem zkoušel asi 3 hesla a pořád to nepomáhá. Předem díky Miki - otázka upravena poradcem

Odpověď najdeš v často kladených dotazech nebo u tématu Heslo. Správné heslo si nech poslat na email nebo telefon.
Alík a správci

Heslo

ahoj alíku, nejde mi (když zapomenu heslo) abiste mi ho poslali,a to jsem vyplnila e-mail.prosím pomoz mi.předem děkuji za odpověd.

Napiš na alik@alik.cz, uveď svou přezdívku a email, který jsi zadala při registraci. Alík

Heslo

Ahoj Aliku ja kdyš se chci přihlasit na muj ucet:mfrajeros a dam tam heslo tak mi to nejde jakto že ne???odpoved mi pošli na muj email: mfrajeros@seznam.cz děkuju za odpověd

mfrajeros, 18. srpna 2013

Ahoj,
pokus se znovu přihlásit, po zadání "chybného" hesla ti vyskočí tato hláška: Jejky! Tohle ne! Bylo zadané nesprávné heslo pro zvolené přihlašovací jméno. Pokud jsi heslo zapomněl, můžeš ho zjistit zde. Po kliknutí na odkaz ZDE, se ti objeví okénko, kam bude třeba zadat přesně tvou přezdívku. Naskočí ti hláška, kde bude třeba potvrdit, že si o nové heslo žádá skutečný zakladatel přezdívky. Při registraci jsi použil telefon, hláška tedy bude vypadat zhruba takto: Z telefonního čísla, které jsi uvedl při registraci nyní odešli SMS zprávu ve tvaru: ...... Napiš z registračního telefonu požadovanou SMS a odešli ji na číslo, které se ti objeví. SMS tě bude stát 9,- Kč.
Předpokládám, že jde ve tvém případě o odcizení hesla, případně bylo tvé heslo příliš jednoduché. Je také možné, že jsi své heslo někomu prozradil. Uvádíš ve svém dotaze e-mail. Máš ještě jednu možnost, jak své heslo získat. Napiš na Alik@alik.cz a uveď v e-mailu s žádostí o nové heslo také svůj PUK ke své přezdívce.
Mari1

Heslo

Alíku já zapoměla jak zní ta přihlašovací SMS,prosím poraď mi. A moje kamarádla jí také zapoměla. Předem děkuji...ahojky

šampionka05, 7. července 2013

Tak si ji nech poslat znovu. Napiš do přihlašování svou přezdívku a odešli bez hesla. Zobrazí se Ti nabídka pro opětovné zaslání hesla. Haf! Alík

Heslo

když si zapomeneme heslotak co máme dělat

hopsinka06, 3. července 2013

Zkus se přihlásit, napiš svou přezdívku a nevyplňuj heslo. Systém tě navede na opětovné zaslání hesla na emailovou adresu. Haf! Alík

Heslo

Alíku, vždycky když jdu na tento web mám už v přihlašovácím okýnku ztadané jméno i heslo a tak stačí kliknout jenom na přihlásit. Jakto mám dát pryč?? Nechci to tam

Při prvním přihlášení jsi prohlížeči (Explorer, Firefox.. ) schválila nabídku, aby si pamatoval přihlašovací údaje. Teď je potřeba v prohlížeči (nikoliv v Alíkovi) vymazat v Nástrojích Historii prohlížení všetně hesel. Při dalším přihlášení na Alíka už chybu neopakuj. Haf! Alík