Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Alík

  Zdravím do poradny
  Jen jsem se prosím chtěla zeptat (jen mě tak napadlo) jak dlouho už existuje Alík? Jak začínal? Jak vypadal? Co bylo jiné a co zůstalo? Kdo tu je úplně od začátku?

  Ahoj,
  to, na co se ptáš, je zodpovězeno v článku z 1. června 2018.

  Můžeme psát sáhodlouhé odpovědi v poradně. B-)

  Alík

  Ahoj, přeji Alíkovi vše nejlepší k narozeninám, doufám že tu pro nás bude ještě hodně dlouho a hlavně, aby tu měl co nejméně zlobivců.

  Ahoj,
  dodatečně ti moc děkuji za přání. $>

  Podíl zlobivců na celkovém množství uživatelů jde snížit tím, že sem pozveš nové lidi nezlobivé. ;-)

  Alík

  Lahodný dort, který nemá a nepotřebuje vysvětlení

  (ÍÍÍ)

  Alík

  Proč vyrobil Gustava Tobias7?

  Ahoj,

  jak se tu prosím vzal hroch Gustav? A proč ho vyrobil zrovna Tobias7?
  Hroch_Gustav: teď tu na alikovi sou…

  Ahoj panglaqu,
  ptáš se, proč ho vyrobil zrovna Tobias7? Někdo ho vyrobit musel, hroši nevznikají jen tak z ničeho. Kdybychom vznikali z ničeho, tak by se mohlo přihodit, že by vzniklo hrochů hodně moc a nebylo by, kam nás dávat, a lidi by nás neměli tolik rádi, protože všude, kam by chtěli jít, bychom byli my.

  Věřím, že každému člověku se čas od času stane, že se rozhlédne po svém digitálním okolí a řekne si sám pro sebe: „člověče, tady něco chybí!“ – a tak přemýšlí a dumá a hloubá a rozjímá. Většina člověků časem tento neodbytný pocit zbaběle vzdá, ale Tobias7 si řekl „ne, já se nevzdám“ a přešel od úvah ke slovům a od slov k činům a od činů až přímo do vyrobení hrocha Gustava. Jestli jsem ho dobře pochopil. Popisoval to docela zevrubně v nástěnce.

  Možná, že jsem Tobiase7 úplně správně nepochopil a vysvětlení je úplně jiné. Je pravda pravdoucí, že ten jeho hroch je zelený a to je matoucí. Nevím, jak ty, ale já bych zelený nikdy být nechtěl. Zlatý možná jo, to se mi někdy stává o Vánocích, ale zelený, to musím říct, že nikdy…

  Kdybys ale chtěl být úplně celý zelený, nebo kdyby tě zajímalo něco víc, zeptej se Tobiase7. On bude vědět. (Ví toho hodně, vyrobil tady i hru, kde úplně všechno prezentuje.)

  Hodně štěstí. >X<-

  Alík

  Kdo spravuje účty zvířat?

  Ahoj,
  mohu se zeptat, kdo spravuje účty vlivných zvířátek? Děkuji.

  Alík

  Podělení hrocha

  Kam se poděl Hroch Pepíček? Nikde ho moc nevidím a v poradně taky dlouho na nic neodpověděl. 8-o

  Vážený Hogo,
  věz, že jsem tu stále přítomen v plném počtu jednoho kusu. (8:o)
  Jsem méně výřečný, jelikož mám plné nohy práce s dalším dílem mé prstochodcové pentalogie.

  V poradně vskutku odpovídám jenom zřídka, neboť se pravidelně domnívám, že rozumím pouze velmi pramalému množství věcí, a těm, kterým nerozumím, rozumí lépe lidé, kteří se zřejmě domnívají, že rozumím jen velice pramalému objemu záležitostí, takže se mě zpravidla ani neptají, čemu rozumím a čemu nerozumím. To samozřejmě není vždy rozumné, ale je to odpovídající stavu odpovídajících. B-)ok

  Alík

  Ahojte, před chvilkou jsem se zkoušela najít nástěnku, která zapadla úplně nejníž, ale skončila jsem někdy na roku 2017 a dál už mi to nešlo... moje otázka teda zní: nástěnky jsou tady od úplného začátku Alíka nebo tu přišly až časem? (vím, že spousta těch nástěnek se může být i třeba z roku dřív než 2017, ale poslední příspěvek byl třeba napsaný v roce 2017...) a ještě jedna otázečka: mažou se třeba i nástěnky, které nejsou zamčené, ale třeba pět let do nich nikdo nepsal?
  Děkuju předem na odpověď a mějte se všichni hezky. :-)
  PS: Jsem tady z mobilu.

  Ahoj,
  ano, nástěnky je jedna z věcí, které na Alíku byly už od samého začátku. To, že se nedají najít, má několik důvodů, které souvisí s tím, jak Alík dříve fungoval, zejména v letech 2000 až 2008, ale taky 2008 až 2016.

  Od roku 2000 až do roku 2016 to bylo tak, že nástěnka, do které 30 dní nikdo nenapsal, se automaticky smazala. A to tak, že úplně, ne že by byla schovaná někde v archivu smazaných. A protože během roku jsou i prázdniny, tak do málokteré nástěnky se podařilo skutečně důsledně každých 30 dní napsat. Stačilo, aby pravidelní přispěvatelé nějaké nástěnky na měsíc odjeli na prázdniny, a nástěnka byla pryč. Proto jen málokterá nástěnka se udržela od roku 2000 až do roku 2016.

  Dříve, přinejmenším do roku 2008, taky byl omezený počet příspěvků v nástěnce. Tuším že 400. Když bylo v nástěnce víc příspěvků, tak ty nejstarší se automaticky odmazávaly. Takže pokud už nějaká nástěnka opravdu žila natolik, že nezmizela, tak v ní postupně mizely nejstarší příspěvky, takže ty například z roku 2000 se stejně nedochovaly.

  Další věc, která dříve byla jinak, bylo to, že uživatel, který se půl roku nepřihlásil, byl smazán. Do roku 2008 úplně a beze stopy, od roku 2008 do roku 2016 si nejsem jist, mám dojem, že aspoň zůstal nějaký záznam, že takový uživatel existoval. Ovšem do roku 2008 s tím souvisela další věc: Všechno, co uživatel vytvořil, bylo v databázi napojeno na jeho uživatelský účet, příspěvky, které napsal, nástěnky, které vytvořil, a podobně. A to tak, že když uživatelský účet zmizel, tak zmizelo všechno, co vytvořil – všechny nástěnky, které vytvořil, i všechny příspěvky, které napsal. Za těch 8 let od roku 2000 do roku 2008 bylo hodně uživatelů, kteří na Alíka aktivně chodili, ale po pár letech se půl roku nepřihlásili (například že už se necítili být dětmi), jejich účet zmizel, a s ním i všechny nástěnky, které založili, a příspěvky, které napsali.
  To je další důvod, proč se z té doby dochovalo tak málo nástěnek. A v těch nástěnkách, která se z té doby zachovaly, se nedají najít nejstarší příspěvky, dají se tam najít příspěvky, které jakoby nedávají smysl, protože reagují na něco, co tam není – to proto, že příspěvky v té době zrušených uživatelů zmizely a bez nich reakce na ně samozřejmě nedávají smysl.

  Takže ano, nástěnky byly na Alíku od začátku, ale z popsaných důvodů jsou ty nejstarší nástěnky extrémně vzácné a v těch, které se dochovaly, chybí většina nejstarších příspěvků a ty, co zbyly, nedávají žádnou souvislost.

  V souřasné době je to tak, že je možné smazat nástěnku, která je z nějakého důvodu nevhodná, ale automatické nevratné mazání nástěnek jen proto, že tam dlouho nikdo nenapsal, se neprovádí.

  Stačí ti toto stručné vysvětlení?

  Alík

  Co se stane, když Alíka dlouho nenavštívím?

  Budu smutný. O:-)
  Nebo (jestli zlobíš) budu veselý. ]:-)
  :-D

  Jinak se nestane nic. Kdysi dávno se účet po půlroce nepoužívání mazal, ale to už se od roku 2017 neděje.

  Alík

  Proč si Los Punťa XIV. nedopisuje?

  Ahoj,
  tvoje otázka již byla zodpovězena v lednu, Promiň, že tenhle dotaz je trochu…

  Alík

  Proč je Los Punťa XIV. XIV? (Proč má číslo...)

  Ahoj,
  tvoje otázka již byla zodpovězena v lednu, Před nedlouhou dobou se zde objevil…

  Alík

  Ahoj Alíku. Jaký učet byl první na webu Alík.cz včetně tebe? Moc děkuji.

  Ahoj,
  před rokem 2017 hlavním identifikátorem uživatele na Alíku bylo číslo, tzv. ID, a do roku 2008 toto číslo bylo přidělováno v pořadí podle zaregistrování na Alíku. Do roku 2008 tedy bylo snadné zjistit prvního uživatele na Alíku, stačilo si najít uživatele s číslem 1.

  Tímto prvním uživatelem byl uživatel s přezdívkou „tomek“, pravděpodobně programátor, který pomáhal Alíka vytvořit. Vizitku měl vyplněnou poněkud neseriózně, takže je otázka, jak vážně se dají brát údaje z jeho vizitky, ale možná, že skutečně bydlel v Praze a že v době založení Alíka mu bylo asi 25 let.

  Naproti tomu sám Alík měl ID až 3, takže byl na Alíku až třetím zaregistrovaným uživatelem. Uživatele číslo 2 nemůžu najít, ale taky to byl někdo z programátorů. Zřejmě byl Alík jako uživatel zaregistrován až tehdy, když programátoři web vytvořili a vyzkoušeli.

  Uživatelem číslo 4 byl „DavidF“ z Opavy, jeden ze zakladatelů webu Alík. Podle údajů na tehdejší vizitce mu v době založení Alíka taky mohlo být tak asi 25.

  Mezi současnými uživateli Alíka se uvedení dva ani další původní zakladatelé Alíka už nedají najít.

  Stačí Ti to tak?

  Alík

  Ahoj, chtěla bych pomoct s odpovídáním na některé otázky v poradně, ale asi to nejde:-( ... Jinak jste vážně skvělí, miluju to tu! A to vše jen díky vám, hlavně Tobě majdulo2000, za to, že mě tu provázíte a odpovídáte na dotazy... A jménem jistě všech uživatelů Alíka: Milý Alíku, přejeme Ti vše nejlepší k narozeninám a doufáme, že dostaneš nějaké hezké dárky a že Ti Hroch Pepíček nesní dort... vím, že je to brzy, ale doufám,že to nevadí:-)

  Ahoj,
  díky za ochotu pomáhat, ale na odpovídání v poradně jsou nutné odborné znalosti, nestačí mít jen pocit, že víš, jak pomoct. Viz má starší odpověď.

  Dodatečně ještě jednou děkuji za toto předčasné přání! :-3

  Pepíček mi dort nesnědl. Tedy takhle, snědl část dortů, ale bylo jich tady hodně – těch, co nám napekl Tobias7:

  Narozeninové přáníčko pro Alíka - jenom dort, © Tobias7

  A co se týče dárků, ty dostávám a rozdávám průběžně, nejen k narozeninám. ;-)

  Alík

  Jsou vlivná zvířata boti?

  Alík

  Ahoj, mohl bych se zeptat, jaký byl nápad pro vytvoření toho to webu. PS: omluvte mě za pravopis:-).

  Byl to nápad nesmírně dobrý. >X<-

  Psem popsaný.