Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Alík

  Ahoj Alíku, našla jsem hry, co se jmenují „Alík: Veselá matematika“ a „Alík: Než půjdu do školy“, a těmi hrami tě provází pes, který je stejně vyobrazený jako ty v některých článcích. Souvisí ty hry nějak s tebou, nebo je to jen náhoda?

  Ahoj, není to náhoda.

  Server Alík.cz založila kdysi dávno opavská firma Silcom, která se zabývá výrobou výukových programů – a vyrobila právě i ty dva zmíněné. Když Alíka v roce 2006 kupovala Mafra, o výukové programy neměla zájem, ty zůstaly Silcomu. My jsme o ně letos také neprojevili zájem. Takže pro současného Alíka jsou ty hry něco jako prastrýcové, se kterými se nevídá :-)

  Ještě před pár měsíci jsem Veselou matematiku a Než půjdu do školy viděl v nabídce na webu Silcomu, ale koukám, že už tam nejsou. Byly naprogramované někdy na přelomu tisíciletí a na nových Windowsech již moc dobře nefungovaly, takže je asi lidi (a hlavně učitelé) přestali kupovat.

  Alík

  Ahoj Alíku,
  mohla bych se Tě zeptat,jestli chystáš nějakou aplikaci Alík. Bylo by to super.
  Předem děkuji za odpověď

  Zatím pracujeme na obnovení stávajících funkcí bez technických výpadků, dalčší kroky budou následovat.

  Alík

  Ahoj proč některé stránky píší že je něco ze serverem?

  Děkuji

  Alík

  Ahoj Alíku,prosím tě v alíkovinách píšeš že jsi odešel od Marfy,ale v textu co to jsou Bodíky,pro rodiče,reklama na Alíkovi, v pátračkách se furt o Marfě zminuješ tak jak to je v Kontaktech máš jen Alík.cz,Mojzík.Děkuji jo a z jaké adresy teď budou posílány nové dárky z Kat.Dárků.Děkuji

  Ahoj, postupně budeme měnit všechny texty. Zatím jsme změnili ty podstatné. Pátračka teď aktivní není. Dárky budu posílat tak, aby k vám došly :)

  Alík

  Moc díky za odpověď Alíku mám tě ráda VeverkaČiperka123

  [Odpovězeno čtenáři do jeho pošty] I já vás mám všechny moc rád. I zlobily, zejména, když je zlobení přejde :) Krásný nový rok.

  Alík

  Ahoj Alíků,mohu se zeptat po tomto datu mu Tj 14.12 se budou moci také zbírat Bodíky a nebo se Bodíky zruší?,

  Nechápu proč Bodíky mají jen roční platnost jak to vyplívá z článku.Nikdy to takhle nebylo a mohlo se zbírat jak dlouho si chtěl a pak sis mohl třeba až za 2 roky koupit dárky.  2)Mohu se zeptat jesty na Alikovi bude zase adventní kalendář a pátračku vánoční s mikulašska,vanočnima,silvestrovskýma premiéra.Dekuji

  Ps mám novou přezdívku od kamarádů. - otázka upravena poradcem

  Ahoj, co bude s bodíky po 14.12.2016 zatím nezveřejňujeme a to do 14.12.20216 :) Adventní kalendář na Alíkovi právě běží, pátračku nepřipravujeme, ani prémie. Gratuluji k nové přezdívce.

  Alík

  Ahoj Alíku,mám jen jednu otázku:Nevadí,že mm tady na Alíkovi tři přezdívky?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, mít více přezdívek není ideální, ale určitě jich má víc více dětí. Záleží na důvodu, kvůli kterému více přezdívek máš. Z našeho pohledu by by byla správná jediná přezdívka. Pravidla webu ale počtem více přezdívek neporušuješ. Pokud střádáš bodíky na více účtech, chápeme to. Pokud zlobíš a pod falešnými profily někomu ubližuješ, je to nepřijatelné, ale to určitě není tvůj případ. Měj se pěkně, Alík

  Alík

  Alíku mám tě ráda jsi můj kamarád????????????

  Ahoj, to je moc milé, také vás mám úplně všechny moc rád :) Jasně, že jsem Tvůj kamarád, stejně jako kamarád všech dětí na webu. Jen nemám moc času na to, abych si s každým z vás jednotlivě psal :( Krásné čekání na Ježíška, Alík

  Alík

  Ahoj Aliku chci se zeptat proc mi pise server error 500 co to prosim te je? A dekuji za odpoved misstejulka
  P.S. dnes mi to znova napsalo:-(

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, o chybě víme, na nápravě pracujeme.

  Alík

  Prosim uz vcera se mi naky zpravy na aliku neodeslali a dnes se mi ukazuje jen Internal server error 500 pujde alik dneska jeste a nebo to je na dyl?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, o chybě víme, pracujeme na nápravě.

  Alík

  Ahoj, nefunguje mi Alík, píše mi to internal server error. Nemůžu hledat žetony.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, o chybě víme, na nápravě pracujeme.

  Alík

  Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat, v rubrice Alíkův počítač jsou šetřiče, chtěla jsem se zeptat, na co se využívají a jsk se s němi pracuje.

  V současné době se již příliš šetřič nepoužívá. Účelem je, aby se šetřil monitor v době, kdy nepracuješ na počítači a přitom máš PC zapnutý. Máš-li stažený a nainstalovaný šetřič od Alíka, tak se ti aktivuje.

  Alík

  19.9.2016 se mi skoro pořád psalo Server error?Nevíte proč?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, po příčinách pátráme. Díky za trpělivost.

  Alík

  ahoj internal servel eror mne to pise co to znamena kdyz treba kliknu na vizitka tak mi to napise... A nebo kdyz chci odeslat postu nejde to pomoz mi
  Tvoje kamaradka sarkass
  P.S chvili mi to jede a po tom ne

  sarkass, 11. srpna 2016

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, o chybě víme a hledáme řešení. Díky za pochopení.

  Alík

  Ahoj Alíku,
  dneska jsem tu začala vídat chyby, že když na něco kliknu např. Pošta nebo Klubovna, tak se mi to neotevře ale otevře se mi stránka kde je napsáno ERROR 500, nevíš čím to je?

  Díky,
  Anicha

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj, chybu jsme zaregistrovali, příčiny zjišťujeme.