Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Alíkoviny

Dostali jste mé články do Alíkovin, nevíte, kdy vyjdou?

ferda2009, 22. června
ALX75 23. června

Ahoj,
Tvé články k nám v pořádku dorazily, ale zatím není ani jeden z nich připraven k vydání.

Alíkoviny

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho teď trvá schválení článků do Alíkovin? Děkuji za odpověď.

Snuhlas, 17. června
ALX75 17. června

Ahoj,
schvalování článků do Alíkovin může trvat různě dlouhou dobu. Odvíjí se to zejména od toho, jak je dané téma aktuální, kolik je v článku pravopisných nebo jiných chyb (a jak dlouho tedy zabere jeho oprava/úprava), i to, jak dalece se v daném článku zpracovatel Alíkovin orientuje, neboť bychom měli ručit i za obsahovou stránku Alíkovin. Takže například zítra vyjde Alíkovina, která byla zaslána uživatelkou včera, protože je dané téma nyní aktuální. V ostatních případech Alíkoviny vycházejí přibližně do jednoho týdne nebo 14 dní, ale některé články vyjdou třeba až za 3 týdny nebo za měsíc. Závisí to také na počtu zasílaných článků do Alíkovin.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, prosím kdy vyjde moje Alíkovina ?

martinm236, 11. června
Pralinka2 11. června

Ahoj,
tvůj článek dorazil, ale zatím není zařazen k vydání.

Alíkoviny

Ahoj, můžu se zeptat kdy vyjdou moje články? Předem děkuji.

Sofie, 11. června
Pralinka2 11. června

Ahoj,
jeden z Tvých článků je zařazen na 14. června, druhý zatím zařazen není.

Alíkoviny

Ahoj, 28.5. mi přišel email, že můj článek už je, nebo brzo bude v Alíkovinách. Už je to asi 2 týdny,a pořád tam není.Kdy asi vyjde?

VeverkaČiperka123, 11. června
Pralinka2 11. června

Ahoj,
můžeš upřesnit, jak se ten článek jmenoval a kdy jsi ho posílala?

Alíkoviny

Ahoj, omlouvám se, že mám tolik dotazů. Proč někdy trvá měsíc, než se článek vydá, a někdy jen den? Proč mi někdy email přijde, že byl článek vydán, a někdy ne? Jak zjistím, až se můj článek vydá? Teď jsou to 3 dny.
Mooooooc vám děkuji.

Sofie, 9. června
Pralinka2 10. června

Ahoj,
co se týče upozorňovacích e-mailů, to je záležitost, která zatím není definitivně vyřešená. Současná situace souvisí s tím, že byla dána přednost tomu, aby Alík aspoň nějak fungoval nepřetržitě, před možností, že by se třeba na několik měsíců vypnul a pak pustil znova v hotové a dokonalé podobě. S tím, že se dodělává za provozu, jsou spojena některá omezení, podobně jako s tím, když se za provozu opravuje například škola, dálnice nebo železniční trať.
Alíkoviny dříve připravovala k vydání zejména Bája, teď je připravují někteří správci Alíka. Pořadí zveřejňování záleží na více věcech, například na tom, zda se nějaké téma neopakuje moc často po sobě, nebo na tom, jak moc úprav článek vyžaduje (nebudou uveřejňované články plné pravopisných chyb), a také na tom, který správce se v kterých tématech lépe vyzná. Takže v nevydaných článcích jsou i články, které tam jsou už dost dlouho, ale zatím si nikdo netroufl je zpracovat a připravit k vydání.

Alíkoviny

Ahoj, kdy mi vyjde můj článek? Předem díky za odpověď

fyrefli, 9. června
Pralinka2 9. června

Ahoj,
v úterý 13. června. A až budeš příště posílat článek, zkus, prosím, věnovat více pozornosti pravopisu, zejména interpunkci.

Alíkoviny

Ahoj, mám problém s Alíkem. Když rozkliknu Alíkoviny. Můžu jen na 1 stránku, kliknu na dalši a mám tam prázdného Alíka. Hrozně mě to štve že se nemůžu dívat na Alíkoviny. Nevíte, kde je problém?

Sofie, 9. června
–MM– 9. června

Problém je v nedostatku spánku vrchního zvěrolékaře. Pak vznikají takovéto hloupé chyby :-(

Opraveno, díky za nahlášení.

Alíkoviny

Dobrý den, napsal jsem dlouhý článek o AC SPARTA PRAHA, ale nebyl zveřejněn, jakto

SpartanACS, 2. června
Pralinka2 2. června

Ahoj,
před několika dny byl obnoven limit na délku článku, a ten tvůj článek zase tak moc dlouhý není. Bylo by zapotřebí ho ještě trochu prodloužit. Jestli se k odeslanému článku nemůžeš dostat, napiš mi do pošty a zkusíme vymyslet, co s tím.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, ikdyž tento web navštěvuji pět let, dostávam najednou dojem, že zde není vyhledávací tabulka. Mimo to, nemohu najít kategorie Alíkovin v novém designu. Ptám se, protože už dlouho sleduji, jestli vyšel můj článek o kreslení a teď nemám šanci se zorientovat. Mohu se zeptat na případné rady, jak jej najít/zdá byl vůbec publikován a jestli v budoucnu plánujete další úpravy designu? Děkuji za odpověď.

adaskrivan, 31. května
Pralinka2 1. června

Ahoj,
nová podoba Alíka ještě není hotová a stále se na tom pracuje. Není dokončeno víc věcí. Zkus to ještě několik týdnů vydržet, na dokončení všech potřebných funkcí se nadále pracuje.

Alíkoviny

Ahoj Alíku!!
Jen se chci zeptat za kolik dní vyjde článek v Alíkovinách??

kaccanovak, 29. května
Pralinka2 29. května

Ahoj,
pro uveřejnění článku není nějaká pevná lhůta. Zveřejnění článku závisí mimo jiné i na tématu, ale také na tom, kolik práce dá úprava takového článku. V Alíkovinách nebudou zveřejňovány pravopisné chyby a podobné věci, proto se každý článek upravuje, a když je v něm hodně pravopisných chyb, dá to víc práce a zabere to víc času.
Tvůj článek „Odpočívejte v pokoji“ vyjde 2. června v 4:55. Ale až budeš psát příště, dávej si trochu víc pozor. Nejen na „i“ a y“, ale i například na chybějící písmenka ve slovech. A interpunkce (čárky a tečky mezi slovy a větami) se píše tak, že čárka, tečka a podobně následuje bez mezery hned za předchozím slovem, zatímco za čárkou, tečkou a pod. před dalším slovem mezera je. Až budeš psát další článek, tak si zejména na toto dej pozor.

Alíkoviny

ahoj,
pokud chci najít svou alíkovinu, jak to mám udělat ?
předem děkuji za odpověd

folbik, 3. května
ALX75 3. května

Ahoj,
najít můžeš pouze Alíkovinu, která byla už vydána a objevuje se zde na webu.
Jelikož zatím není k dispozici vyhledávání, zkus si vzpomenout, kdy přibližně mohla být Tvá Alíkovina vydána- pak se podívej zde do Alíkovin a v dolní části stránky hledej danou Alíkovinu zobrazením jednotlivých stránek (na první stránce jsou nejnovější Alíkoviny, na těch dalších pak ty, které byly vydány už před nějakým časem). Znáš-li přesný název (nadpis) své Alíkoviny, můžeš ji najít také pomocí nějakého internetového prohlížeče(např. Mozilla Firefox), kde zadáš její název do vyhledávače a klikneš na vyhledat.
ALX75 - Správce Alíka

Alíkoviny

Dobrý večer, píši s dotazem ohledně článků, které čtenáři píší na stránky Alík.cz. Byla by možnost svůj starý článek smazat? Nevadila by mi možnost odebrání bodů, které člen za napsání obdrží. Pouze mám problém s příspěvkem, který byl mnou jednou na stránky napsán. Díky předem za odpověd. Hezký zbytek dne!

Anonym, 30. dubna
Pralinka2 3. května

Ahoj,
asi by to šlo. Správce Alíka může i starší článek upravit, tedy například smazat jeho text, takže by článek zůstal prázdný. To by asi bylo provizorní řešení. Definitivní smazání článku by asi musel udělat přímo Alík.

Alíkoviny
Ahoj Alík u a spol., chtěla jsem se zeptat, co se stalo s mým článkem Lego příběh? Už čekám týden a nic. Děkuji za odpověď.
Barča12super12, 15. února
Alík21. února

Ahoj, přijde ti email s odpovědí a načtením bodíků, na Alíkovinu se dostane, až na ní bude řada. Díky za trpělivost.

Alíkoviny
Ahoj, chci se zeptat, do poradny jsem před chvíli poslal článek, a chci se zeptat, podle čeho bych ho pak mohl najít a podívat se jestli mi už někdo odepsal?
MikeCz, 6. února
Alík10. února
Ahoj, zpracování článku zabere nějaký čas, sleduj rubriku Alíkoviny. Od administrátorů dostaneš zprávu  tom, že je článek zpracováván. Díky za trpělivost.
Alíkoviny
Asi v prosinci jsem napsala článek o justinovi bieberovi
Kdy tam prosím bude ukázaný?je možné že mám málo bodíků a tak nemůžu napsat článek?
Děkuju moc za vaši odpověď
Hankamodra, 2. února
Alík10. února
Ahoj, koncem prosince nefungoval správně systém Alíkovin (na opravě všech systémů Alíka právě pracujeme a vše by mělo být připraveno na začátek jara). Pokud máš text uložený, prosím, zašli ho ještě jednou. Pozor, u článků o zahraničních interpretech nelze kopírovat wikipediii ani jiné cizí texty. Děkujeme za pomoc.
Alíkoviny
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někde nenastala chyba se zverejnovanim meho clanku Vydal jsem svou knihu. Už jsem ji vám posílal někdy před 14 dny.
Děkuji, SVETLO
SVETLO, 31. ledna
Alík10. února

Dobrý den, článek není v našem systému, prosím, zašlete jej ještě jednou, k nám nedorazil. Pravděpodobně došlo k chybě při jeho ukládání a odesílání, Moc díky.

Alíkoviny
Dobrý den,
při vytváření vlastního článku do Alíkovin se píše: Lze vložit pouze fotografie, které jste sami vyfotografovali. Pokud vložíte cízí fotku, nebude článek zveřejněn a bude vám udělena pokuta ve výši až 5.000 bodíků.
Chtěla bych se zeptat, jestli by to samé platilo i kdybych chtěla vložit obrázek, u kterého bylo při vyhledávání na Google obrázcích nastaveno: Povoleno opětovné použití. Konkrétně se jedná o obraz již nežijícího umělce.
Děkuji za odpověď
Yoshi29, 30. ledna
Alík10. února
Dobrý den, pokud má zdroj povolené opětovné použití, je možné jej použít. Pak ale v článku musí být uveden zdroj původu fotografie a odkaz na jeho povolení k opětovnému použití. Přesto dáváme přednost vlastním fotkám, více podporují vaši kreativitu.
Alíkoviny
Dobrý den,

mohu se zeptat jestli by u odkazů na stránky v tomto článku nemělo být upozornění?

http://alik.idnes.cz/ctenari-pisi-alikoviny-07v-/alik-alikoviny.asp?c=A170124_112403_alik-alikoviny_jid

Nejen že jdou čtenáři pryč z Alíka ale také se automaticky zapne stahování což také není dobré.
A prosím o vystřihnutí tohoto:

Trochu to nabádá k trestné činnosti protože těžko dítě staré 8 let doma bude mít starou cartridge do PS1 aby se nedopouštělo trestné činnosti

Hledač, 26. ledna
Alík30. ledna

Ahoj, z našeho pohledu jsou samotné emulátory herních konzolí legální. Vycházíme z toho, že jde o pomůcku, jak si zakoupenou hru užít i na jiném zařízení než PS1 nebo PS2. Zejména pokud už je zařízení samotné odloženo. Kdyby článek přímo odkazoval na stažení nějaké hry, určitě bychom zakročili a před zveřejněním požadovali souhlas se zveřejněním od autorů hry. Díky za komentář.

 

Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol., moc vás prosím jestli by jste mi založili samostatnou rubriku. Chtěla bych moc vydávat sérii Vaření( např. S Barčou atd.) moc děkuji za odpověď.
Barča12super12, 26. ledna
Alík27. ledna
Ahoj Barčo, pokud budou recepty ojedinělé, výborně popsané a bude i nich pěkná fotka, pak moc rádi. Každý přispěvatel, který text zpracuje mimořádným textem a doplní je o pěkné fotky, má takovou možnost. Své Alíkoviny nadepisuj titulkem Vaření s Barčou: + popiskem konkrétního receptu (např. Borůvkové lívance bez kynutí za 15 minut) a vždy přikládej i fotku hotového receptu. Časem bude pravděpodobně možné přikládat k Alíkovinám více fotek, pak by byl vítán i fotopostup či video receptu. Pak moc rádi založíme vlastní rubriku. Ale pozor, opravdu jen takovým Alíkovinám, které budou mimořádně zdařilé a jen těm autorům, kteří svému příspěvku věnují velkou péči.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. myslíte že když přidám k článku fotku mám větší šanci že můj článek zveřejníte. nebo na tom fotka nezáleží? Děkuji za odpověď. :)
Barča12super12, 22. ledna
Alík25. ledna
Ahoj, fotka je pro článek důležitá a dostáváš za ní i  více bodíků. Není podmínkou zveřejnění - pokud se nejedná o tveření neb recept, tam je fotka podmínkou.
Alíkoviny
Dobrý den,

bylo by nějak možné abych mohl psát sérii alíkovin?
Už jsem začal prvním dílem "Tip na mobilní hru" a
chtěl bych to udělat jako pravidelnou sérii.
Bylo by to možné zařídit?

Předem děkuji za odpověď,
aragon789 - otázka upravena poradcem

aragon123, 16. ledna
Alík19. ledna
Určitě, pokud budou články pěkné a bude jich více, rádi zřídíme samostatnou rubriku.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. Napsala jsem článek Andělé stážní a ještě není v Alíkovinách. už čekám týden a nic. děkuji za odpověď, Barča12super12. :)
Barča12super12, 13. ledna
Alík17. ledna
Ahoj, v pátek 13. ledna jsme zjistili technickou závadu, která způsobovala, že vložené texty neprocházely systémem tak, jak bylo potřeba. Vkládání Alíkovin je opět plně funkční. Na nápravě pracujeme, ale texty vložené v období, kdy byla na webu chyba, tj. ty, které jste vložili do 13. ledna 2016 a které dosud nebyly zveřejněny, budeme muset složitě rekonstruovat. Bylo by skvělé, kdybys text měla uložený a mohla ho vložit ještě jednou, zpracování by pak bylo mnohem rychlejší. Předem díky.
Alíkoviny
Dobrý den,

mohu se zeptat proč nevychází články?

aragon123, 14. ledna
Alík16. ledna
Až do pátku 13.1. byla na webu technická závada, která neumožňovala zpracování článku, dokonce jsme o článcích ani nevěděli. Momentálně již vše funguje a my se pokoušíme obnovit vaše texty zaslané od konce prosince 2016 do 13. ledna 2017.Pokud jsi v tomto období posílala článek a můžeš ho poslat ještě jednou, určitě ho, prosím, vlož hnovu. Díky za pochopení.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. Chtěla jsem se vás zeptat já jsem napsala do Alíkovin článek (něco jako rady" jak se těšit si školy) a on se tam neobjevil. Mohu se zeptat co se stalo? - otázka upravena poradcem
Barča12super12, 12. ledna
Alík13. ledna

Ahoj Barčo, ahoj všichni, během k přenosu dat na nové servery došlo k přerušení některých procesů a proto k nám články nedorazily. K dnešnímu dni byla chyba obnovena a články opět začínáme vydávat. Bohužel, podařilo se nám zachránit pouze fragmenty dat, proto například u článků nebudou fotky, které jste do systému vložili.
Omlouvám se a prosím o trpělivost, během dnešního dne začneme články vydávat dle datumu jejich přijetí do systému.


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).