Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a Alíkův ředitel/programátor –MM–.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Alíkoviny

  ahoj,můžu se zeptat, kdo kontroluje fotky, když chceme udělat Alíkovinu.Trvá to dlouho

  Ahoj,

  Alíkovinu s obrázkem můžeš vložit, i když obrázek nebude schválený. Pouze se u něj bude zobrazovat, že není schválený, do doby, než se někdo buď dostane ke schvalování obrázků, nebo přímo dané Alíkoviny.
  Všechny obrázky vložené do Alíka nyní probíhají ručním schvalováním, které může trvat různě dlouho a závisí to na mnoha okolnostech, schvalování různých obrázků je různě složité, je potřeba tam ověřit autorství, možnost použití, licence, atd. Obrázky v současné době schvalují zpracovatelé Alíkovin, Správci Alíka a Zvěrolékaři.

  Alíkoviny

  Ahoj Alíku, já jsem napsala článek o gymnastice, ale žádné bodíky jsem nedostala, udělala jsem něco špatně?

  Ahoj,

  článků chodí do Alíkovin velké množství a některé z nich se prostě nevydají, s tím je potřeba počítat. Pokud se vydají, může jejich vydání trvat různě dlouhou dobu, záleží to na mnoha okolnostech. Kačky za článek dostaneš až v momentě, kdy bude zveřejněn, dříve ne. Když si nyní svůj článek rozklikneš, tak tam vidíš poznámku Čas vydání zatím neurčen, což znamená, že článek v pořádku dorazil do redakce, ale ještě jej nikdo nenachystal k vydání, nebo to taky může znamenat, že se Tvým článkem nikdo vůbec nezabýval. Článků opravdu chodí velké množství a je spoustu přijatých článků před tím Tvým, a snažíme se je brát popořadě.
  U každého článku je dále redakční rozprava, kterou bys měla pravidelně sledovat. V redakční rozpravě s Tebou různí redaktoři Alíkovin rozebírají různé věci související s Tvým článkem. V současné době jsou tam například nějaké dotazy od zpracovatele Správce Alíka Pralinka2, na které jsi zatím neodpověděla. Takže nyní začni tím, že zodpovíš otázky, na které jsi tam tázána, tím můžeš vydání článku urychlit.

  Alíkoviny

  Ahoj,
  Mohla bych se zeptat jak by jsem mohla urychlit vydání mého článku?
  Předem děkuji,
  Kazian

  Ahoj,
  šance na vydání článku bude větší, když s ním redakce bude mít málo práce, tedy když bude bez pravopisných chyb, správně členěný, bude k němu přidán obrázek, pokud možno vlastní, prostě když nebude potřebovat skoro žádné úpravy a bude vhodný ke zveřejnění. Větší šanci má rovněž článek na nějaké originální téma; když se sejde hodně článků na stejné téma, tak je vydáváme s nějakým odstupem a některé z nich pak čekají déle.
  Bohužel je tady ještě jedna věc, kterou jako autor moc ovlivnit nemůžeš; když je článek na nějaké náročnější téma, kterému nikdo z redakce nerozumí, také se může vydání článku protáhnout.

  Alíkoviny

  Proč mi soudí článek jenom Češtinář a ne i někdo jiný?

  Ahoj,
  připomínky k vloženému článku napíše ten redaktor, který se k němu podle svých možností zrovna dostane. A má-li k článku nějaké připomínky, napíše je. V případě Tvého článku se k němu jako první dostal Češtinář. Ale kdyby jiní redaktoři měli jiný názor nebo jiné připomínky, také mají možnost je tam taky napsat. Jestliže je nenapsali, znamená to, že mají stejné dotazy jako Češtinář a že spolu s Češtinářem čekají na Tvoji odpověď na jeho připomínky.

  Alíkoviny

  Ahojte! :-) Chtěla jsem se zeptat na téma: články.
  Tak mě zajímalo, že k vám chodí denně třeba 100 článků a vy musíte na ten konkrétní den vybrat jeden. To vyberete náhodně, nebo vyberete třeba ten, který vám ten den padne do očí? :-D Je to taková divná otázka, ale mě to zajímá. :-D Je možné, že mi můj článek vyjde třeba až za rok? Díky. :-D

  Ahoj,

  je pravda, že do Alíkovin chodí velké množství nových článků a na posouzení jich také čeká hodně.
  A závisí to na více okolnostech. Pokud píšeš například na nějaké aktuální téma, tak takové články zařadíme spíše přednostně, ačkoli jsou před Tebou ještě starší články. Pokud napíšeš článek na nějaké originální téma, které se v Alíkovinách moc často nevyskytuje, tak platí víceméně to samé. Pokud naopak napíšeš článek na téma, které je v Alíkovinách často a není příliš originální, dá se předpokládat, že takový článek úplně hned nevyjde.
  O Alíkoviny se stará několik lidí a jelikož Alík nefunguje jako nepřetržitý provoz, kde by se lidé střídali na směny, nýbrž všichni členové redakce připravují Alíkoviny bezplatně a ve svém volném čase, dle svých časových možností, tak se stává, že někdy někdo má méně času, proto připraví raději článek, který nevyžaduje příliš mnoho úprav a jeho zpracování je tedy jednodušší. Naopak pokud má někdo zrovna více času, tak se pustí do úpravy i složitějšího článku, ve kterém je potřeba ve velké míře opravit pravopis, slovní obraty, a podobně.
  Jelikož bychom také měli do jisté míry odpovídat za obsahovou správnost zaslaného a následně vydaného článku, vliv na to, zda bude článek dříve nebo později vydán, má i to, zda se zpracovatel v daném tématu více či méně orientuje. Jsou témata, která jsou blízká více zpracovatelům, jsou některá, kterým rozumí jen jeden, ale jsou i taková, kterým nerozumí skoro nikdo, a zde je to pak složitější.
  V Alíkovinách také dbáme na to, aby se dala možnost napsat a prezentovat Alíkovinu co nejširšímu okruhu uživatelů. Pokud tedy budeš psát články do Alíkovin pravidelně a budou kvalitní, tak je to sice možné, ale články budou vydávány s určitým časovým rozestupem, aby se mohly vydávat články i ostatních autorů, kterým třeba ještě v Alíkovinách nic nevyšlo.
  U některých článků je problém s obrázkem, fotkou. Pokud máš vlastní fotku ke svému článku, a nebo tam vložíš vhodný legální i ilustrační obrázek, tak tím zařazení článku trochu urychlíš.
  Také se nám stává, že autor sice pošle do Alíkovin článek, ale pak na Alíka přestane chodit, což je problém. Pokud tedy pošleš do Alíkovin článek, je potřeba, abys i nadále Alíka pravidelně navštěvovala a také pravidelně sledovala tzv. redakční rozpravu, jež se nachází u každého článku, a usnadnila a urychlila tak zodpovězení dotazů a podnětů od redakce, a tím i urychlila vydání článku.
  Do jednoho roku je pravda, že se každý článek nějakým způsobem dořeší. Ale je pravda, že vzhledem k tomu, že dříve nešly do Alíka vkládat fotky, se vydání některých článků trochu zpomalilo, takže některé články čekaly nebo čekají na vydání i třeba půl roku. Je to různé.

  Alíkoviny

  Dobrý den, prosím, můžu se zeptat, jak to, že mi ještě nevyšel článek? Nevím, co mám dělat děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  některé články čekají na zařazení mnohem déle, než tvůj. Ale jestli se ptáš, jak to můžeš urychlit, tak například tím, že k němu přidáš nějaký vhodný obrázek, pokud možno vlastní.

  Alíkoviny

  Když někomu pošlu odkaz, na nevydanou Alíkovinu, bude si ji moct přečíst?

  V tuto chvíli bude, pokud není smazaná. Nejsme si úplně jistí, že to je dobrý nápad, ale funguje to tak.

  Asi ale nechceme vidět odkazy na nevydané Alíkoviny nikde veřejně (třeba na nástěnce).

  Alíkoviny

  Dobrý den,
  Může být článek v Alíkovinách smyšlený příběh či pohádka? A může být také vtipné a zajímavé vyprávění o tom, co se mi kdysi stalo?

  Ahoj,
  v Alíkovinách může být jak smyšlený příběh či pohádka, tak vyprávění o tom, co se skutečně stalo. Ale možná by bylo dobře, kdyby se z textu buď dalo poznat, nebo tam bylo přímo napsáno, zda jde o pohádku nebo skutečnou příhodu.

  Alíkoviny

  Proč ještě nevyšel článek příběh fenky Amy?

  Ahoj,
  protože stále ještě čekáme, zda k němu dodáš fotku a zda ho nějakým způsobem doplníš a prodloužíš.

  Alíkoviny

  Ahoj, dneska mi vyšel článek a nebyly mi ještě přiděleny žádné kačky. Je v tom nějaký problém? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  kačky za články připisujeme průběžně, někdy před vydáním článku, někdy v den vydání článku, někdy až později. Články zpracovává v redakci více lidí a někdy je potřeba se společně o konečné odměně dohodnout, což může chvíli trvat. Měj, prosím, strpení.

  Alíkoviny

  Ahoj Aliku a jeho kamarádi! Chtěla bych se zeptat, kdy vyjde můj článek. Dekuji.

  Ahoj,
  vydání tvého článku by se výrazně urychlilo, kdybys k němu přidala nějakou vlastní fotku.

  Alíkoviny

  16.ledna jsem napsala článek Můj kocourek Miky a ještě jste mi ho nevydali. Nedošlo k nějaké chybě?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  článků na téma „Moje skvělé zvířátko“ přišlo strašně moc, a aby nebyly těsně za sebou, bude mezi nimi nějaký časový odstup a proto bude dost dlouho trvat, než takovéto články přijdou na řadu.

  Alíkoviny

  Můžu si nějákým způsobem opravit překlep v názvu dosud nevydané alíkoviny ?

  Díky Sandy72

  Ahoj,
  uživatel může u nevydané Alíkoviny opravovat pouze text. Potřebuje-li opravit název, musí požádat některého správce Alíka nebo někoho, kdo je pověřen zpracovávat Alíkoviny.

  Alíkoviny

  Dobrý den, já vím že tento dotaz sem nepatří ale prostě se vás musím zeptat. Já vím že se něco s mým článkem děje ale co? To nevím proto vás chci poprosit abyste se na můj článek trošku více už zaměřili. Děkuji hezký zbytek večera

  astratex, 9. ledna 2018

  Přijatých článků je opravud veliké množství a jejich zpracování trvá někdy i déle. Přednost mají propracované a nezkopírované články a dále třídíme články podle jejich aktuálnosti.
  Zda již přijde tvůj článek na řadu, netuším. Nepodepsala ses a ani jsi neuvedla, který článek je tvým dílem.

  Alíkoviny

  Je možné, aby Alíkovina vyšla hned? Včera jsem ji psal a Pralinka správce mi napsal, že tam není obrázek, a já jemu, že ho tam nechci, a on nic. Závěr: Může vyjít Alíkovina bez obrázku?

  Teoreticky to možné je. Ale pokud je k dispozici jakýkoliv jiný článek, ke kterému obrázek byl dodán, tak bude vždy upřednostněn článek s obrázkem.

  V tuto chvíli je mezi neposouzenými dohromady 212 článků. Takže kdyby 211 z nich také nemělo žádný obrázek a kdyby tvůj článek patřil mezi ty lepší, byl by vydán i bez obrázku (i když asi ne hned).

  Nových článků přichází více, než kolik je vydáváno, takže na některé se nedostane. Čím kvalitněji a úplněji je článek zpracovaný, tím větší má šance. Neber si osobně, pokud se na tvůj text nedostane.