Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a Alíkův ředitel/programátor –MM–.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Alíkoviny

  Dají se nevydané články v Alíkovinách upravit? Díky za odpověď.

  Ahoj,
  zatím ne, ale snad už příští týden by to mělo být umožněno.
  V současné době je může upravit správce, ale od příštího týdne by tu možnost měl dostat i autor.

  Alíkoviny

  Kdy výjde můj článek Příběh fenky Amy? Předem díky za odpověď.

  Ahoj,
  pod články v Alíkovinách, i nevydanými, je teď zavedena takzvaná redakční rozprava, přístupná pouze autorovi článku a správcům. A v redakční rozpravě pod tvým článkem již od 18. prosince je příspěvek správce se dvěma připomínkami, na které jsi dosud neodpověděla.

  Alíkoviny

  Jak dlouha je doba, nez vyjde muj clanek nebo mi napisou do posty, ze je vadny???

  Ahoj,
  než vyjde článek, může trvat i řadu týdnů, dost článků se nám nahromadilo za dobu, kdy nešly vkládat obrázky.
  Ale připomínky k článkům se už nepíšou do pošty, ale do tzv. redakční rozpravy pod článkem, která je přístupná správcům a autorovi článku. To je jedna ze změn, z nichž další začnou platit příští týden a Alík o nich ještě bude informovat.

  Alíkoviny

  Ahoj, marbo1212 zkopírovala můj článek Můj křeček Maggie (www.alik.cz/a/muj-krecek-maggie). Podívejte se, přečtěte si to, prosím:www.alik.cz/a/muj-pejsek-bobik

  Děkuji
  VeverkaČiperka123

  VeverkaČiperka123, 30. listopadu 2017

  Ahoj,
  nezkopírovala celý tvůj článek, ale zkopírovala z něj některé věty, včetně úvodu. Ale vlastní text je opravdu o jejím pejskovi a ne o tvém křečkovi.
  Ale za to, že zkopírovala z tvého článku ty úvodní věty a formulace, jí vynadám.

  Alíkoviny

  Dobrý den Alíku...Napsala jsem 2 články do alíkovin a nebyli mi přiděleny žádné kačky..Jak je to možné?Prosím o vysvětlení. Předem děkuji za odpověd :)

  Ahoj,
  kačky se přidělují až v případě zveřejnění článku, ne v momentě, kdy ho autor vloží.
  A jeden z tvých článků byl prakticky celý zkopírovaný a bez uvedení zdroje, a to je proti pravidlům psaní Alíkovin.

  Alíkoviny

  Dobrý den všem správcům,
  chtěla jsem se zeptat 5. října jsem Vám odeslala svou první alíkovinu Harry Potter a dosud nevyšla nevím proč. Udělala jsem něco špatně?
  Předem děkuji za odpověď.
  Hezký den
  Karolína

  Ahoj,
  mezi dosud nevydanými Alíkovinami jsou i články starší, než ten Tvůj, jsou tam i ze srpna. Je pravda, že přednostně se zpracovávají články, se kterými je méně práce. V tvém článku je dost chyb, které se budou muset opravit, a není k němu připojen obrázek, takže budeme muset nějaký sehnat. Proto zatím dostávaly přednost články, se kterými bylo méně práce nebo které byly nějak aktuální ke konkrétnímu datu. Ale Tvůj článek zatím nebyl zamítnut, takže s jeho vydáním se zatím počítá. Termín ještě není stanoven.

  Alíkoviny

  Jak vložím do Alíkovin titulní obrázek?
  předem moc děkuji za odpověď.

  Willow316, 26. listopadu 2017

  Ahoj,
  napřed musíš svůj obrázek vložit na Alíka. To se dělá tak, že si necháš zobrazit svou vizitku,a vlevo od jí je menu, kde jako zhruba třetí je volba „Upravit si obrázky“. Tam pak je volba „Nahrát nový obrázek“ a dále postupuješ podle pokynů na obrazovce.
  Potom, když máš svůj obrázek vložený na Alíka, si v Alíkovinách klikneš na „Vložit nový článek“. Objeví se formulář pro vložení článku, a jeho součástí je také volba „Článková fotka - vybrat obrázek“. Na tu klikneš a můžeš si vybrat obrázek ke svému článku.
  Pokud nemáš vlastní obrázek, můžeš použít i obrázek jiného uživatele, pokud při vložení obrázku zadal volbu „obrázek může použít kdokoli z Alíka“.

  Alíkoviny

  Milý Alíku a ostatní, co pracujete na tomhle úžasném webu,
  našel jsem takovou menší chybku. Před dvěma lety jsem napsal povídku do Alíkovin. Z nějakého důvodu, je ale povídka v Alíkovinách dvakrát.
  Tady: [odstraněno]
  a tady: www.alik.cz/a/jak-krtecek-zazil-dobrodruzstvi-aneb-limonada-neni-zdrava
  Nemohli byste ten první (s vaší fotkou) smazat?
  Děkuji, i když je ten článek starý a pravděpodobně už ho nikdo číst nebude.

  Tak jo. Díky za upozornění.

  V Alíkovinách byl trošku chaos, protože články do redakce chodily mailem a neexistovala jednotná evidence, který článek už byl zpracovaný a který ne (občas bylo i popleteno, kdo je čeho autorem). Nyní už by se podobná chyba nestala.

  Alíkoviny

  Dobrý den, před chvílí jsem vám poslala Alíkoviny a objevila jsem tam pár chyb.Dalo by se to po případném přidání opravit?

  Ahoj,
  časem prý bude možné, aby autor mohl svoji vloženou a dosud nezveřejněnou Alíkovinu opravovat, ale zatím to nejde, tak mi zkus napsat do pošty, co v tom článku potřebuješ opravit, a uvidíme, co by se s tím dalo dělat.

  Alíkoviny

  Ahoj, k článku Ledvinka-módní doplněk jsem dávala fotku ledvinky, ale když se podívám do toho článku, tak tam ta fotka není. Jakto?

  Nahrála jsi do Alíka dohromady čtyři obrázky „Moje ledvinka“... a všechny čtyři jsi 6. listopadu ve 21:09 smazala.

  Alíkoviny

  Ahoj Alíku, mám 2 dotazy:

  1. Co tím myslíte tím „reklamním podtextem“?
  2. Na jakého správce se mám obrátit, když chci napsat článek s reklamním podtextem?
  Děkuji za odpověď.

  V pravidlech se hovoří o komerčním podtextu, ne o reklamním... takže už sis to zjevně přeložila do pojmu, kterému nějak rozumíš :-)

  Komerčním podtextem se myslí, že hlavním (nebo i vedlejším) účelem článku je zisk z něčeho, co je v článku popsáno. Prostě autor chce s pomocí Alíka něco vydělat (nebo nechat někomu vydělat).

  Pokud chceš v Alíkovinách vydat článek s komerčním podtextem, zkus se dohodnout přes kontakty uvedené dole na stránce www.alik.cz/o/moznosti-spoluprace.

  Alíkoviny

  Krásný den,
  Docela mě mrzí, že jsem napsala hezký, srozumitelný článek. Je to cca. měsíc zpět a dodnes článek nebyl vydán. Mrzí mě to, dala jsem si více jak 3 hodiny s tím, potom psala rady a zkušenosti. Myslím, že to bylo tématicky vhodné a přiměřené k věku uživatelům Alíka. Bylo to bez chyb, tak by mě zajímalo, proč jsou některé nemoci diskriminovány a nemluví se o nich...Takové ADHD tu třeba bylo několikrát, ale Crohnova nemoc nikdy. Je škoda, že se nějakým nemoc nadržuje,a nemoci, které jsou méně běžné, o těch se už člověk nedozví.

  Ahoj,
  možná se správcům nepodařilo najít žádný vhodný obrázek k tvému článku. Nemohla bys nějaký dodat? Nemusí to být přímo obrázek té nemoci, ale třeba nějakou fotku nemocnice nebo tak něco?
  Nicméně je pravda, že v nezpracovaných Alíkovinách jsou i články staré dva nebo tři měsíce. Některé z nich taky čekají, až k nim autoři dodají vhodné fotky.

  Alíkoviny

  Ahoj, vím, že na tom pracujete, ale už je možné vložit k článku svůj obrázek? Nějak mi to nejde.

  Od teď už to možné je :-)
  Ale pořád to prosím ber jako testovací provoz, text si připravuj pro jistotu někde jinde, pro případ, že by se odeslání nepovedlo, abys o své dílo nepřišla.

  Alíkoviny

  Dobrý den,

  Tohle je ten pocit, když si s článkem dáte záležet, a už je to přes měsíc a pořád nic:-(..... jsem z toho hrozně moc smutná :-(
  Děkuji za chvilku pozornosti

  Tohle je ten pocit, když na žádnou otázku není žádná odpověď.

  Redakce Alíkovin se rozhodně nefláká, není nutné ji popohánět. Přijatých článků je prostě hodně.

  Alíkoviny

  Dobrý den,
  mohla bych se prosím zeptat, kdy vyjde můj článek Harry Potter?
  Moc děkuji a přeji hezký den!!!

  Napadá mě přísloví:
  Dočkej času, jako husa klasu....
  Až na článek přijde řada, tak bude zkontrolován. Když je článek zajímavý a splňuje všechny náležitosti, pak je vydán a podle zajímavosti tématu odměněn. Pochopitelně kontrolujeme i množství pravopisných chyb, ty pak případnou odměnu snižují. Za zkopírovaný článek je udělan trest a Kačky jsou odečteny.
  Neočekávej, že ti tu někdo napíše datum případného vydání článku. Těch čeká na kontrolu a případné vydání opravdu velké množství.