Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Alíkoviny

Dobrý den, napsal jsem dlouhý článek o AC SPARTA PRAHA, ale nebyl zveřejněn, jakto

SpartanACS, 2. června 2017

Ahoj,
před několika dny byl obnoven limit na délku článku, a ten tvůj článek zase tak moc dlouhý není. Bylo by zapotřebí ho ještě trochu prodloužit. Jestli se k odeslanému článku nemůžeš dostat, napiš mi do pošty a zkusíme vymyslet, co s tím.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, ikdyž tento web navštěvuji pět let, dostávam najednou dojem, že zde není vyhledávací tabulka. Mimo to, nemohu najít kategorie Alíkovin v novém designu. Ptám se, protože už dlouho sleduji, jestli vyšel můj článek o kreslení a teď nemám šanci se zorientovat. Mohu se zeptat na případné rady, jak jej najít/zdá byl vůbec publikován a jestli v budoucnu plánujete další úpravy designu? Děkuji za odpověď.

adaskrivan, 31. května 2017

Ahoj,
nová podoba Alíka ještě není hotová a stále se na tom pracuje. Není dokončeno víc věcí. Zkus to ještě několik týdnů vydržet, na dokončení všech potřebných funkcí se nadále pracuje.

Alíkoviny

Ahoj Alíku!!
Jen se chci zeptat za kolik dní vyjde článek v Alíkovinách??

kaccanovak, 29. května 2017

Ahoj,
pro uveřejnění článku není nějaká pevná lhůta. Zveřejnění článku závisí mimo jiné i na tématu, ale také na tom, kolik práce dá úprava takového článku. V Alíkovinách nebudou zveřejňovány pravopisné chyby a podobné věci, proto se každý článek upravuje, a když je v něm hodně pravopisných chyb, dá to víc práce a zabere to víc času.
Tvůj článek „Odpočívejte v pokoji“ vyjde 2. června v 4:55. Ale až budeš psát příště, dávej si trochu víc pozor. Nejen na „i“ a y“, ale i například na chybějící písmenka ve slovech. A interpunkce (čárky a tečky mezi slovy a větami) se píše tak, že čárka, tečka a podobně následuje bez mezery hned za předchozím slovem, zatímco za čárkou, tečkou a pod. před dalším slovem mezera je. Až budeš psát další článek, tak si zejména na toto dej pozor.

Alíkoviny

ahoj,
pokud chci najít svou alíkovinu, jak to mám udělat ?
předem děkuji za odpověd

Ahoj,
najít můžeš pouze Alíkovinu, která byla už vydána a objevuje se zde na webu.
Jelikož zatím není k dispozici vyhledávání, zkus si vzpomenout, kdy přibližně mohla být Tvá Alíkovina vydána- pak se podívej zde do Alíkovin a v dolní části stránky hledej danou Alíkovinu zobrazením jednotlivých stránek (na první stránce jsou nejnovější Alíkoviny, na těch dalších pak ty, které byly vydány už před nějakým časem). Znáš-li přesný název (nadpis) své Alíkoviny, můžeš ji najít také pomocí nějakého internetového prohlížeče(např. Mozilla Firefox), kde zadáš její název do vyhledávače a klikneš na vyhledat.
ALX75 - Správce Alíka

Alíkoviny

Dobrý večer, píši s dotazem ohledně článků, které čtenáři píší na stránky Alík.cz. Byla by možnost svůj starý článek smazat? Nevadila by mi možnost odebrání bodů, které člen za napsání obdrží. Pouze mám problém s příspěvkem, který byl mnou jednou na stránky napsán. Díky předem za odpověd. Hezký zbytek dne!

Ahoj,
asi by to šlo. Správce Alíka může i starší článek upravit, tedy například smazat jeho text, takže by článek zůstal prázdný. To by asi bylo provizorní řešení. Definitivní smazání článku by asi musel udělat přímo Alík.

Alíkoviny

Ahoj Alík u a spol., chtěla jsem se zeptat, co se stalo s mým článkem Lego příběh? Už čekám týden a nic. Děkuji za odpověď.

Ahoj, přijde ti email s odpovědí a načtením bodíků, na Alíkovinu se dostane, až na ní bude řada. Díky za trpělivost.

Alíkoviny

Ahoj, chci se zeptat, do poradny jsem před chvíli poslal článek, a chci se zeptat, podle čeho bych ho pak mohl najít a podívat se jestli mi už někdo odepsal?

Ahoj, zpracování článku zabere nějaký čas, sleduj rubriku Alíkoviny. Od administrátorů dostaneš zprávu  tom, že je článek zpracováván. Díky za trpělivost.

Alíkoviny

Asi v prosinci jsem napsala článek o justinovi bieberovi
Kdy tam prosím bude ukázaný?je možné že mám málo bodíků a tak nemůžu napsat článek?
Děkuju moc za vaši odpověď

Ahoj, koncem prosince nefungoval správně systém Alíkovin (na opravě všech systémů Alíka právě pracujeme a vše by mělo být připraveno na začátek jara). Pokud máš text uložený, prosím, zašli ho ještě jednou. Pozor, u článků o zahraničních interpretech nelze kopírovat wikipediii ani jiné cizí texty. Děkujeme za pomoc.

Alíkoviny

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někde nenastala chyba se zverejnovanim meho clanku Vydal jsem svou knihu. Už jsem ji vám posílal někdy před 14 dny.
Děkuji, SVETLO

Dobrý den, článek není v našem systému, prosím, zašlete jej ještě jednou, k nám nedorazil. Pravděpodobně došlo k chybě při jeho ukládání a odesílání, Moc díky.

Alíkoviny

Dobrý den,
při vytváření vlastního článku do Alíkovin se píše: Lze vložit pouze fotografie, které jste sami vyfotografovali. Pokud vložíte cízí fotku, nebude článek zveřejněn a bude vám udělena pokuta ve výši až 5.000 bodíků.
Chtěla bych se zeptat, jestli by to samé platilo i kdybych chtěla vložit obrázek, u kterého bylo při vyhledávání na Google obrázcích nastaveno: Povoleno opětovné použití. Konkrétně se jedná o obraz již nežijícího umělce.
Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud má zdroj povolené opětovné použití, je možné jej použít. Pak ale v článku musí být uveden zdroj původu fotografie a odkaz na jeho povolení k opětovnému použití. Přesto dáváme přednost vlastním fotkám, více podporují vaši kreativitu.

Alíkoviny

Dobrý den,

mohu se zeptat, jestli by u odkazů na stránky v tomto článku nemělo být upozornění?

www.alik.cz/a/emulatory-aneb-stare-hry-z-konzoli-na-pc

Nejen, že jdou čtenáři pryč z Alíka, ale také se automaticky zapne stahování, což také není dobré.
A prosím o vystřihnutí tohoto:

Trochu to nabádá k trestné činnosti, protože těžko dítě staré 8 let doma bude mít starou cartridge do PS1, aby se nedopouštělo trestné činnosti.

Ahoj, z našeho pohledu jsou samotné emulátory herních konzolí legální. Vycházíme z toho, že jde o pomůcku, jak si zakoupenou hru užít i na jiném zařízení než PS1 nebo PS2. Zejména, pokud už je zařízení samotné odloženo. Kdyby článek přímo odkazoval na stažení nějaké hry, určitě bychom zakročili a před zveřejněním požadovali souhlas se zveřejněním od autorů hry. Díky za komentář.

Alíkoviny

Ahoj Alíku a spol., moc vás prosím jestli by jste mi založili samostatnou rubriku. Chtěla bych moc vydávat sérii Vaření( např. S Barčou atd.) moc děkuji za odpověď.

Ahoj Barčo, pokud budou recepty ojedinělé, výborně popsané a bude i nich pěkná fotka, pak moc rádi. Každý přispěvatel, který text zpracuje mimořádným textem a doplní je o pěkné fotky, má takovou možnost. Své Alíkoviny nadepisuj titulkem Vaření s Barčou: + popiskem konkrétního receptu (např. Borůvkové lívance bez kynutí za 15 minut) a vždy přikládej i fotku hotového receptu. Časem bude pravděpodobně možné přikládat k Alíkovinám více fotek, pak by byl vítán i fotopostup či video receptu. Pak moc rádi založíme vlastní rubriku. Ale pozor, opravdu jen takovým Alíkovinám, které budou mimořádně zdařilé a jen těm autorům, kteří svému příspěvku věnují velkou péči.

Alíkoviny

Ahoj Alíku a spol. myslíte že když přidám k článku fotku mám větší šanci že můj článek zveřejníte. nebo na tom fotka nezáleží? Děkuji za odpověď. :)

Ahoj, fotka je pro článek důležitá a dostáváš za ní i  více bodíků. Není podmínkou zveřejnění - pokud se nejedná o tveření neb recept, tam je fotka podmínkou.

Alíkoviny

Dobrý den,

bylo by nějak možné abych mohl psát sérii alíkovin?
Už jsem začal prvním dílem "Tip na mobilní hru" a
chtěl bych to udělat jako pravidelnou sérii.
Bylo by to možné zařídit?

Předem děkuji za odpověď,
aragon789 - otázka upravena poradcem

Určitě, pokud budou články pěkné a bude jich více, rádi zřídíme samostatnou rubriku.

Alíkoviny

Ahoj Alíku a spol. Napsala jsem článek Andělé stážní a ještě není v Alíkovinách. už čekám týden a nic. děkuji za odpověď, Barča12super12. :)

Ahoj, v pátek 13. ledna jsme zjistili technickou závadu, která způsobovala, že vložené texty neprocházely systémem tak, jak bylo potřeba. Vkládání Alíkovin je opět plně funkční. Na nápravě pracujeme, ale texty vložené v období, kdy byla na webu chyba, tj. ty, které jste vložili do 13. ledna 2016 a které dosud nebyly zveřejněny, budeme muset složitě rekonstruovat. Bylo by skvělé, kdybys text měla uložený a mohla ho vložit ještě jednou, zpracování by pak bylo mnohem rychlejší. Předem díky.

Alíkoviny

Dobrý den,

mohu se zeptat proč nevychází články?

Až do pátku 13.1. byla na webu technická závada, která neumožňovala zpracování článku, dokonce jsme o článcích ani nevěděli. Momentálně již vše funguje a my se pokoušíme obnovit vaše texty zaslané od konce prosince 2016 do 13. ledna 2017.Pokud jsi v tomto období posílala článek a můžeš ho poslat ještě jednou, určitě ho, prosím, vlož hnovu. Díky za pochopení.

Alíkoviny

Ahoj Alíku a spol. Chtěla jsem se vás zeptat já jsem napsala do Alíkovin článek (něco jako rady" jak se těšit si školy) a on se tam neobjevil. Mohu se zeptat co se stalo? - otázka upravena poradcem

Ahoj Barčo, ahoj všichni, během k přenosu dat na nové servery došlo k přerušení některých procesů a proto k nám články nedorazily. K dnešnímu dni byla chyba obnovena a články opět začínáme vydávat. Bohužel, podařilo se nám zachránit pouze fragmenty dat, proto například u článků nebudou fotky, které jste do systému vložili.
Omlouvám se a prosím o trpělivost, během dnešního dne začneme články vydávat dle datumu jejich přijetí do systému.

Alíkoviny

Ahoj, chtěla jsem se zeptat proč dva dny nevyšla nová alíkovina a taky jak dlouho trvá než mi pošlou potvrzovací email o tom jestli můj článek zveřejní nebo ne?
Díky za odpověď.

Novakovicrodinka, 4. ledna 2017

Ahoj, momentálně neevidujeme žádnou nevydanou Alíkovinu. Ověřujeme, zda není chyba v odesílacím formuláři.
Odpověď opravena:

POZOR, DŮLEŽITÉ!!

Došlo k chybě na našich serverech, články zasílané v průběhu vánoc až do nového roku k nám nedorazily, ač se do systému jen částečně uložily. Pracujeme na tom, abychom články obnovily, prosím o trpělivost.

Díky, Alík

Alíkoviny

ahoj alíku a spol. Mám dotaz ohledně psaní do Alíkovin. když do článku nepřidám fotku tak vy ten článek do alíkovin nedáte? Děkuji za odpověď.

Zveřejňujeme i texty bez fotky, k těm pak přidáváme fotky ilustrační.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, mohu se zeptat, kdy už budou k objednání nějaké věci z Katalogu dárků?? Ráda bych si něco v nejbližší době objednala.

Další na co se chci zeptat je to, proč mi za články Karamelové řezy a Medové sušenky nepřibyly bodíky?? Podle čeho rozdáváte bodíky za články, které píšeme my čtenáři do Alíkovin??

Děkuji za odpověď Bára

Bodíky přidělujeme podle úrovně zpracování textu a podle jeho náročnosti. Za recepty jen 500 bodíků vzhledem k tomu, jak jsou krátké. Bylo ti přiděleno 4 x 500 bodíků, což odpovídá celkovému počtu článků, které jsi zaslala.