Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Burza

  Omylem jsem vyhrál holandskou aukci na nejakeho „Bena 10, výtvarné potřeby“. Mohu to nějak odvolat?

  Ach jo… 8-o
  Musíme se nad tím nějak zamyslet. :-|
  Tohle nechtěné vyhrávání je mrzuté.

  Burza

  Ahojky,
  chci se jen zeptat, jestli můžu sama dělat aukce.
  Předem děkuji. $>
  OO7

  Ahoj,
  v tuto chvíli to nejde. V plánu tato možnost ale určitě je, možná prý na konec roku, možná na začátek příštího... Chceš-li se pobavit o tom, zda by o nějakou tvou věcičku byl zájem, můžeš zkusit Burzovní výkladní skříň. Stejně tak můžeš sledovat aktuality v nástěnce Jak má fungovat Alíkova burza?.

  Burza

  Ahoj Alíku, omylem jsem dala do aukce své kačky a asi jsem to i omylem vyhrála, jde to nějak zrušit? Děkuji

  Ahoj,
  no, to se ti povedlo, gratuluji! :-D
  Kačky jsme ti vrátili a aukci zpátky oživili.

  Burza

  Ahoj, mám takový problém...
  když chci přihodit do aukce, tak se mi zobrazuje hláška „Porušovala jsi pravidla, nemáš nárok na žádný dárek“.
  Já vážně nevím o ničem, co jsem porušila, tak se chci zeptat, jestli je to jen nějaká chyba, nebo proč se mi to zobrazuje?

  Jejda, pardon! To je skutečně chyba. :-c
  Omylem to vyhodnocuje, že máš na všechny dárky slevu (kterou jsi vyhrála), jako kdybys měla na všechny dárky přirážku (kterou mívají lidé porušující pravidlo 10). Teď jsem nasadil rychlou opravu.

  Omlouvám se za potíže a vyděšení. :-(
  Aukce ještě běží, tak snad stihneš, co jsi stihnout chtěla… ;-)

  Burza

  Hezký večer,
  můžu se zeptat, jak funguje prodej vydraženého dárku v případě, že vyhráli dva lidé a zároveň každý z nich nabídnul jinou sumu? Každý platí tolik, kolik vsadil, nebo se cena sjednotí?

  Ahoj,
  cena se nijak nesjednocuje. Každý výherce platí tolik, kolik sám přihodil. Stejné by to bylo i v případě, že by si třeba někdo výhru neobjednal a získal by ji další v pořadí. I ten by pak platil svoji (ještě nižší) částku.

  Burza

  Co bude chystaná „burza s dražbami“?

  Ahoj, mohu se zeptat, co znamená Burza s dražbami v plánech do budoucna?

  Ahoj,
  upozorňuji předem, že to je možná spíš střednědobý až dlouhodobý plán, nic, co bychom vyráběli teď hned.

  Úplně na počátku stála myšlenka, že občas máme od nějakého dárku poslední kus a ten sedí přiměřeně-předražený v katalogu třeba půl roku, než si ho někdo koupí… a tohle občas se ale děje čím dál častěji, protože se nám docela daří navazovat podobné neplacené spolupráce. Zbavit se úplně posledního kousku – to zní zkrátka vždycky smutně. ;-(:-)

  Jenže když si na ten poslední kousek někdo šetří půl roku a o pár dní ho někdo předběhne, tak to je smutné také. Stránka s výpisem všech dárků je také postupně čím dál delší, protože málo vyprodáváme. Proto by možná bylo lepší, kdyby bylo veřejně oznámené, že něčeho je jeden kus a že to je časově omezená nabídka – že po uplynutí určité lhůty už to nebude. A basta.

  Elegantním řešením je dražba. Alík by oznámil například:

  Pozor, pozor, teď se draží poslední Hřejivá liška, vyvolávací cena je 30 tisíc kaček, máte dva týdny na to, abyste napsali, kolik za ni nabízíte.

  Po uplynutí dvou týdnů by systém vyhodnotil, kdo nabídl nejvíc, a ten by plyšáka získal. Ostatní, kdo nabídli méně, budou sice nejspíš trošku smutní, ale aspoň se dozví hned, že je nějaký jiný vážný zájemce o poslední lišku stejně chtěl předběhnout. Myslíme si, že by to takhle bylo férovější, než je současný stav.

  Dál si pak pohráváme s nápadem, že by možná tím, kdo prodává dražbou své předměty, nemusel být přímo Alík, ale i někdo z uživatelů Alíka. Což by vlastně byla burza – akorát místo dřívějšího modelu, že si děti posílají kdovíkudy navzájem kdovíco za kdovíco, by jako prostředník fungoval Alík a jeho kačky. Prodávající by nesměňoval časopis za časopis, nebo plyšáka za plyšáka, ale dostal by od kupujícího balík kaček na své konto… a za ně by si pak samozřejmě mohl koupit dárek z katalogu nebo předmět z jiné dražby. Tato nová burza by byla přísně hlídaná a regulovaná – správce Alíka (nebo správce burzy?) by určoval, co se smí nabízet a kdy. Dražeb by probíhalo nanejvýš jen pár najednou a člověk, který by chtěl svůj předmět prodat, by ho napřed musel poslat do našeho skladu (takže by se nedozvěděl poštovní adresu kupujícího a kupující by neznal jeho adresu – chráníme osobní údaje ;-)). Pokud by kvalita předmětu neodpovídala popisu v dražbě, správci by dražbu neschválili a nespustili. Alík by tedy do značné míry garantoval, že nikdo nekupuje zajíce v pytli.

  Spoustu podrobností ještě nemáme domyšlených, ale to, co vymyšlené zatím máme, už zní skoro jako plán, ne? ;-)

  Burza

  Ahoj, bude zde na Alíkovi burza, nebo ne?
  Děkuji za odpověď.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,
  už tady asi tři čtvrtě roku je jako součást nástěnek – www.alik.cz/n/burza – nikdo jí seriózně nepoužívá, tak ji asi zrušíme.

  Burza

  Ahoj Alíku, uděláte znovu burzu?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Burza je celou dobu funkční, ale je součástí nástěnek. Nikdo ji seriózně nepoužívá, stejně jako na starém Alíkovi.

  Ode dneška již jde zobrazit seznam všech burzovních nástěnek samostatně:
  www.alik.cz/n/burza

  Burza

  A jeden kluk v burze tak on tam propagoval takovou reklamu.

  Díky za upozornění.

  Burza

  Ahoj Alíku a spol., v burze jeden uživatel myslím Neun tak tam propagoval reklamu.

  Díky za upozornění.

  Burza

  Ahoj Alíku, pokud budu v Burze nabízet samolepky do knihy z Alberta Prázdniny v jednom kole, mohu komunikaci převést na svoji poštu? Není to mimo serveru Alík.cz a běžní uživatelé se do mé pošty dívat nemohou. Panglaq

  Je pochopitelné, že je třeba se nějak se zájemci o inzerát domluvit. Urdžíš-li domlouvání přes poštu na Alíkovi, bude to v pořádku.

  Burza

  Ahoj Alíku,prosímtě,co to znamená to v burze pomozte sbírat hračky pro děti bez domova a jak to funguje?Předem děkuji za odpověď.

  lucus555, 11. srpna 2013

  Tento odkaz v burze nezaložil Alík, proto k němu nemám žádné detaily. Haf! Alík

  Burza

  Ahoj Chci vložit do burzy že bych chtěla jestli by mi někdo nevyměnil Tez. Tyto figurky (Gogouni) se zrovna sbírají v Albertu ale nevím do jaké kategorie to zařadit. Díky Rákosníčeks

  Rákosníčeks, 26. února 2013

  Ahoj,
  napiš přímo Alíkovi na e-mail alik@alik.cz, případně pošli Alíkovi dopis do schránky přezdívky Alík.
  Požádej o přidání kategorie Předměty z hypermarketů do části burzy s názvem "Koníčky a sběratelství".
  Mari1

  Burza

  Jak přidat sekci do burzy? Děkuji danslovacek

  Daniel Slováček, 10. července 2012

  Chceš-li, by bylo založeno v burze nové téma, tak napiš žádost přímo Alíkovi na adresu alik@alik.cz. Uzná-li Alík, že je tebou navrhované téma vhodné a v burze zatím podobné téma chybí, tak jej jistě přidá.
  Mari1

  Burza

  Ahoj alíku chtěla jsem se zeptat jak já které je 10 let můžu prodávat na internetu.Mám toho hodně co mohu prodat ale nevím kde.Předem děkuji za odpověd.Tvoje Petra Filoušová=phetanek.

  phetanek, 7. března 2012

  Burza je tady proto, aby uživatelé mohli například něco nabídnout, co jim třeba zbývá, nebo když nějakou věc nebo službu shánějí. Ale je to pro drobnosti, rozhodně ne pro nějaké obchodování ve velkém. Pralinka2