Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Co to je?

  Ahoj Aliku, hrozne me berou morske panny. Jsou skutecnost ci mytus?

  Lucinko, jsou mýtus, ale krásný!!!! Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  Co je to menstruace??

  skejtbordista-8 let, 20. prosince 2009

  Ahoj kámo, zadej si to slůvko do vyhledávání v poradně a... pochopíš!!! Alík

  Co to je?

  co je to sex přes telefon a jak funguje?prosím spěchá to předem děkujiza odpověď

  Ahoj Verčo,
  je dobře, že se umíš zeptat na to, co nevíš. Ale nevím, proč by měl spěchat právě sex přes telefon. Sex po telefonu může být intimním rozhovorem dvou milenců, také se ale může jednat o placenou záležitost, kdy ženy nebo muži po telefonu, tedy jen pomocí slov, různých náznaků a vzdechů uspokojují své klienty či klientky.

  Samozřejmě to nemůže nahradit sex jako takový, jedná se o poměrně chabou náhražku, kterou někdo volí třeba proto, že je nadlouho odloučený od svého partnera, jiný třeba proto, že se nudí, a další proto, že právě tato forma ho uspokojuje, někomu vyhovuje anonymita takového vztahu. Sex po telefonu je navíc bezpečný, nahlížíme-li na něj z hlediska přenosných chorob nebo těhotenství. Jsme každý jiný a tak volí tuto formu sexu po telefonu různí lidé z různých důvodů.
  Přejeme Ti pěkné chvilky s kamarády. Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahoj Alíku co je to rubrikační gel k čemu je dobrý a jak se používá?

  Anonym kluk, 30. září 2009

  Ahoj,
  nejspíš máš na mysli "lubrikační gel". Jedná se o přípravek, který používají někteří dospělí při milování. Jelikož se tedy jedná o věc, která patří do světa dospělých, nebudeme se tady, na serveru pro děti, o tom podrobněji rozepisovat.

  Pokud bys o tom chtěl vědět víc, můžeš se zkusit zeptat některého člena Tvé rodiny nebo někoho ze svých starších známých, ke kterému máš důvěru. Žádný učený z nebe nespadl, proto je fajn umět se zeptat na to, co Ti není jasné. Jen je k tomu zapotřebí najít vhodnou osobu, čas a místo.
  Zdárné nalezení odpovědí na Tvoje otázky Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Co je to sebeuspokojovani?

  ANONYM holka 11 let, 19. srpna 2009

  Ahojky, zadej si v poradně, ve vyhledávání, slovo "masturb*" - uvidíš, kolik najdeš dotazů a odpovědí... Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat co to znamená když pubertáci řeknou slovo "brčko", jsem to slyšela v jedné písničce a kamarád měl i na jednom profilu napsaný, že má rád brčka tak by mě zajímalo co to znamená ,děkuju!

  AnonymkA, 2. srpna 2009

  Ahoj, tak já to nevím... Možná by bylo fajn se zeptat toho kamaráda, když to má na profilu. Ale já fakt nemám tucha... Zajímavé prázdniny přeje Alík

  Co to je?

  Hoj Alíku(popř. Tamiii) no k věcii já bych se chtěla zeptat co to jsou ty inkontinenční vložky?? No budou to nějaké spešl vložky to vím ale co to přesně je?? Moc,moc,moc velký díík Tvé odpovědi Tvůj ŠuŠeŇ

  Ahoj ŠuŠeŇ,
  zdravíme Tě z Modré linky. Inkontinence je stav, kdy člověk není schopen udržet svou moč. Inkontinence může vzniknout z více příčin. Například v důsledku vysokého věku člověka (s čímž je spojené postupné selhávání základních funkcí našeho těla), z důvodu onemocnění močových cest, nebo jako důsledek psychického stresu. Více informací by Ti však o celé problematice poskytl spíše lékař - což my nejsme.

  Inkontinenční vložky se pak používají právě k zachycení moči, kterou tělo není schopno udržet. Svou podobou, tvarem a užitím jsou tyto vložky v podstatě podobné těm menstruačním.

  Více o celé problematice by ses mohla dozvědět na příklad z propagačních materiálů o těchto vložkách, které lze získat v prodejnách se zdravotnickými potřebami, dále na internetové adrese www.hartmann-rico.cz (adresa společnosti, která tyto vložky vyrábí) v odkazu "Informace pro veřejnost" nebo od svého praktického obvodního lékaře/lékařky. Stejně tak je však možné, že nějakou zkušenost s těmito vložkami nebo bližší informace o nich mají i blízcí lidé z Tvého okolí (prarodiče, rodiče,..). Zkus někoho u Vás v rodině oslovit a v klidu se ho na věci, které Tě kolem této oblasti zajímají, vyptat.
  Přejeme Ti pohodové prázdniny. Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahoj, nikde jsem to tu nenašla, tak se ptám. Co je to dámská obřízka???? Už jsem to párkrát slyšela, ale nevim, co to je. Předem díky!!!!

  Ahoj Míšo,
  pojem ženská obřízka můžeš opravdu občas zaslechnout a je dobré vědět, o co se jedná, proto je fajn, že si hledáš odpověď. Je to však téma docela široké a myslím, že vyžaduje důkladnější vysvětlení, než Ti můžeme dát na tomto dětském serveru. Můžeš se podívat např. na Wikipedii a zadat heslo "ženská obřízka". O tomto tématu také občas informují různé časopisy, můžeš tedy zapátrat i tam. Ještě lepší by však bylo zkusit se na to zeptat některého dospělého, který by o tom mohl mít víc informací (třeba učitel/ka ve škole) a se kterým bys to mohla podrobněji probrat.
  Přínosné shánění informací Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Mám takovou zvláštní zálibu, líbí se mi se koupat v oblečení. Prvně jsem to zkusila před dvěma roky doma ve vaně když jsem byla doma sama. Loni v létě jsem se byla asi pětkrát koupat oblečená v rybníku za městem, vždy jsem si to načasovala tak že jsem věděla že doma nikdo nebude až přijdu domů mokrá. Zatím jsem to řekla jen nejlepší kámošce a jednou se mnou byla u vody se koupat, já byla v oblečení a ona v plavkách. Líbí se mi v oblečení plavat a když vylezu z vody tak se mi líbí jak to mám na sobě mokrý. V Zimě jsem se párkrát vykoupala ve věcech doma ve vaně, pak jsem měla hoňku věci schovat a usušit aby na to doma nepřišli. Teď se blíží léto a já vím že zase budu mít chutě se takhle chodit koupat a docela se bojím že mi může u vody vidět někdo kdo mě zná a řekne to našim. Já nevím jestli to mám tajit nebo to nechat až se to provalí, nebo to říct, ale neumím si představit co by doma dělali kdybych to řekla. Líbí se mi se koupat třeba v dlouhých džínách a triku s rukávy nebo v mikině.

  Camilca 15 let., 12. května 2009

  Camilco, klidně to mamce řekni. Není to žádná velká "úchylka", buď v klidu. A hlavně si to koupání užij. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  Ahoj Alíku, dívala jsem se na jeden film a penězům se tam říká zkratkou a já nevím co to znamená. Je mi trapné se zeptat když to všichni ostatní v mým věku ví. Co to je když se řekne:za bůra, za pakatel, za kilo, za litr, za meloun?Předem moc díky. Ahojky

  holka11let, 4. května 2009

  Ahoj holko, tak poradna tu fakt je pro jiná trápení. Protože jsi ale slušně požádala a poděkovala, tak tedy odpovím... za bůra - za 5 korun, za pakatel - za hodně málo, za kilo - za 100 korun, za litr - za 1000 korun a za meloun - za milion. Tak to by bylo pro tvůj přehled a příště se klidně zeptej mamky, nebo tatínka, jistě ti rádi řeknou, co to znamená. Hezký den ti přeje Alík

  Co to je?

  achooy...mám dotaz..:jak vypadá panenská blána..?

  kristýnka13, 13. března 2009

  Milá Kristýnko, pokud chceš odpověď na podobnou otázku, můžeš si ji vyhledat v poradně, téma moje tělo-holky. Ale pokud chceš opravdu vidět, jak vypadá panenská blána, tak si v knihovně půjč encyklopedii, či si zaresfuj na netu. Obrázky jsou lepší, než popisování ve větách. Hezké dny a jarní počasí přeje Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku, je rozdíl , když s někým kamarádím, nebo když s ním chodím? Je nějaká hranice, kdy se používá kamarádství a nebo chození, nebo je to stejné? a ještě 1 otázečka: co je to anální sex?

  Ahoj Jane,
  Tvoje otázka na hranici mezi kamaráděním a chozením s někým je moc zajímavá, a svědčí o tom, že o věcech přemýšlíš, a to je fajn. Opravdu někdy je těžké vymezit, jestli se mezi dvěmi lidmi jedná o dobré kamarádství, nebo o chození, často pár začne jako kamarádi, a pak přejdou do chození, nebo naopak, a velmi často jsou ti, co spolu chodí, taky velmi dobří kamarádi.

  Většinou však, když spolu dva lidé chodí, tak je to jaksi "vážnější" - čakají od sebe víc, chtějí být spolu častěji, plánují spolu budoucnost, a v neposlední řadě mezi nimi je i erotická přitažlivost - líbí se sobě navzájem a přitahují se, což u kamarádství většinou nebývá (píšu většinou, protože jen to, že se lidé přitahují nemusí znamenat, že spolu začnou chodit, mohou se i rozhodnout že vztah nechtějí (třeba zatím), a tak se budou jen kamarádit a jinak spolu intimně nic nemít). Myslím, že by to mohla být i zajímavá otázka pro popovídání si s Tvým taťkou, mamkou, prarodiči nebo jiným dospělým, který Ti je blízký a může Ti dát zase další pohled na tuto záležitost.

  Ke Tvé druhé otázce - anální sex je málo obvyklá forma spojení dvou těl při intimním kontaktu, kterou provozují někteří dospělí. Protože jsme na serveru pro děti, nebudeme se o tom podrobněji rozepisovat. Můžeš si třeba od rodičů vyprosit knížku o dospívání, tam jistě najdeš odpověď i na tuto svoji otázku.
  Přejeme Ti pěkné dny, Modrá linka www.modralinka.cz. p.s. tento dotaz byl položen v době, kdy ještě nefungovaly bodíky, ale já opravdu už nemohu dovolit, abychom za "placené" odpovědi měli několik dotazů v jednom jediném... Alík

  Co to je?

  ahojky ..mužu se zeptat jak vypdá blána??

  kristýnka13, 9. listopadu 2008

  Milá Kristýnko a jaká blána?!? Pokud člověk chce vědět, jak něco vypadá, tak je lepší se na danou věc podívat někde v encyklopedii, nebo na netu. Je to mnohem lepší, než číst vysvětlování. Asi to není moc pohodlné, ale pohledej v knihovně tu správnou moudrou knihu. Záleží na tom, jakou blánu myslíš. Hezké a moudré dny přeje Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku, holky z naší třídy stále mluví o vaginárním krému a já vůbec nevím co to je. Prosím tě mohl bys mi to říct? Víš maminka mi říkala že tyto věci používají dospělé ženy. A také vím co to je vagína. Ale ty mi prosím řekni na co to je. Děkuji.

  Ahoj anonyme,
  zdravím Tě z Modré linky. Vaginální krém je poměrně obecné pojmenování. Do této skupiny lze totiž zařadit všechny krémy, které se aplikují právě do vaginální oblasti. Mohou sem patřit krémy jak s antikoncepčními účinky, tak i krémy s účinky léčebnými (například na léčbu vaginálních zánětů).

  Ve svém dotazu neupřesňuješ, který typ krémů máš na mysli. Navíc je Tvůj dotaz svým obsahem spíše pro lékaře, přesněji gynekologa. Což my nejsme. Bylo by proto vhodné, aby ses s ním obrátil/a na nějakého lékaře ve Tvém okolí (nejlépe gynekologa, ale můžeš i na Tvého obvodního praktického lékaře). Také můžeš požádat nějakou jinou dospělou osobu ve Tvém okolí (jinou než mamku) o vysvětlení. Další variantou je zadat si toto slovní spojení ("vaginální krém") do nějakého vyhledávače (například www.seznam.cz) či nahlédnout do některých z knih o dospívání a dozvědět se potřebné informace.
  Přejeme Ti úspěšné pátrání. Modrá linka www.modralinka.cz.

  Co to je?

  Ahoj Alíku,rodiče mi nechtějí říct,jak sem přišla na svět,řekneš mi to?Prosím.

  Ančo, kolik ti je roků? A když se umíš připojit na Alíka, tak ti doporučuji si dát heslo na webu "zplození dítěte" a uvidíš to i s obrázky. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  ahoj alíku už mi rostou prsa tak jsem pročítala tvou poradnu a našla-za to ti děkuji ale jak sem četla tak někde bylo že chtěj nosit podpru ale mají KOŠILKU co je to ta košilka?

  Ahoj, v tomto případě holky myslí spodní košilku. Není to nic zvlášního, nebo extra. Prostě také tílko. Hezké dny přeje Alík

  Co to je?

  ahojky,co je to peeting????par decek to tady psalo ale ja newim o cem mluvi.diky

  Ahojky, tak si zadej slůvko v poradně, ve vyhledávání a uvidíš, co to je... Není potřeba vkládat novou otázku. Alík

  Co to je?

  Ahoj alíku a všichni.Já mám jednu otázku,prosim tě co je to láska nebo jak se to projevuje?Prosim dej te to do dotazů kluci a láska děkuju

  Ahoj Milane,
  kladeš nám těžkou otázku. Zatím nikdo nevymyslel vypovídající definici lásky. Láska je spíše o tom, co ke druhému cítíme.

  Jestliže se do někoho zamilujeme, stále na něj myslíme, připadá nám, že bez něj nemůžeme být, pouhý pohled na něj nám rozbuší srdce. S tím druhým chceme být co nejvíce, nejblíže, toužíme ho políbit, dotýkat se ho. Takto podobně bych mohla psát ještě dlouho. Mnohem lépe a dokonaleji se tomu věnují nejrůznější básníci či textaři písní. Určitě najdeš nějaký text, který lásku opěvuje a popisuje. I někdo z Tvých blízkých Ti může povídat, jaké to bylo, když cítil lásku.

  Lásku nelze vynutit a každý člověk ji bezpečně pozná, jestliže ho potká. Po určité době se síla citů mění, už to není divoké, bláznivé, ale spíš víme nejen srdcem, ale i rozumem, že ten druhý k nám patří a chceme s ním být.
  Hezké dny přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Co to je?

  Ahoj Alíčku,chci se jen zeptat,kdoje to terapeut.Děkuji předem!!P.S. Je mi 11 let.

  Dáša007, 24. září 2008

  Milá Dášo, terapeut je člověk, který se snaží nám pomoci v otázkách duše - něco jako psycholog. Pokud tě to zajímá podrobněji, můžeš si slovo "terapeut" zadat na webu do vyhledávače a najít si více informací. Zdraví Alík

  Co to je?

  Milý Alíku, můj strejda k nám často chodí na návštěvu. Je mu 24 let a mě se líbí a já jemu nejspíš také. Když u nás byl naposled, takmi strkal jazyk do krku a šahal mi mezi nohy. Vzal mojí ruku a strčil si jí do kalhot. Bylo to příjemné. Asi po deseti minutách jsem cítila, že mám mokrou ruku. Byly to bílé kusy? Co tobylo? 11lett

  anonymka, 15. září 2008

  Ahoj Anonymko,
  nemohu dost dobře vědět, co jsi ve skutečnosti cítila na své ruce, mohu se jen domnívat, že to bylo sperma, které se vyloučí při orgasmu muže.

  Měla bys však vědět, že zákony české země výslovně zakazují nejen pohlavní styk, ale i podobné sexuální kontakty, jako jsi měla se svým strýcem. Píšeš, že Ti je jedenáct let, nemůžeš tedy být za to, co se stalo trestána, Tvůj strýc však za své chování nese odpovědnost a tedy může být potrestán. I kdybyste však oba byli dospělí, sexuální aktivity mezi příbuznými zákon také zakazuje. Důležitější je však to, že Ty sama na takovou zkušenost nejsi připravena a že Ti to může ublížit. Následky takového jednání si můžeš nést do budoucna. Sex totiž patří výhradně mezi dospělé lidi, kteří jsou zralí jak po fyzické, tak po psychické stránce a také jsou schopni nést následky takového jednání. Proto je důležité, aby se to již neopakovalo, i když se Ti strýc líbí a Ty jemu.

  Možností, jak tomu zabránit je říct o tom, co se stalo, někomu důvěryhodnému z rodiny nebo i mimo ni. Takový člověk by měl mít přehled o tom, co se u vás doma děje. Může to být někdo z rodičů, babička s dědou, dospělý sourozenec nebo rodinná přítelkyně či oblíbená učitelka ve škole. Dá se očekávat, že zpočátku budou Tvým sdělení překvapeni a zaskočeni. Nemáš se však čeho obávat, protože Ty sama ses ničeho špatného nedopustila. Je na dospělých v Tvém okolí, aby se postarali, aby se něco podobného již neopakovalo. A pokud bys u nich nepochodila, je možné se obrátit s žádostí o pomoc na sociální odbor v místě bydliště nebo na policii. Možná by Ti také pomohlo, kdyby ses o konkrétních krocích předem s někým poradila, třeba i anonymně. Jednou z možností je zavolat na některou linku důvěry, kontakty nalezneš na www.linkyduvery.cz. Obrátit se můžeš přímo i na nás, prostřednictvím adresy www.modralinka.cz.
  Přejeme Ti klidné podzimní dny, Modrá linka www.modralinka.cz.