Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Co to je?

  Ahoj Poradno, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi empatií a telepatií. Je možné že bych mohla být telepat??? Párkrát mi přenos mišlenek s kamarádkou vyšel a jednou nejenom jedno slovo nebo osoba. Ona mi totiž nechtěla něco říct ale protože by chtěla ale nemohla tak jí to trápilo a tak na to pořád musela myslet a najednou mě ta věc napadla a ona pak na mě s vyvalenýma očima koukala a divila se jak to vím. Na wikipedii jsem četla že ten kdo si myslí že je telepat by měl jít k psychiatrovi ale to mi příjde divné. Myslíš že se telepatie nebo empatie dá nějak trénovat???

  Eliščííííííííííííík - 13, 22. dubna 2010

  Eliščíku, empatie znamená schopnost vcítit se do pocitů jiných lidí a podle toho reagovat. Telepatie znamená přenos myšlenek a schopnost myšlenky číst. Telepatie je velmi běžná záležitost mezi lidmi, kteří jsou si blízcí. Tvoje kamarádka na něco myslí a ty to uděláš např. Na psychiatrii nemusíš, to by na ní muselo být 3/4 národa. Jsou lidé, kteří si tuto schopnost připouští, jiní ne. Není potřeba se trápit. Jsi v pořádku. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  Dneska jsem zjistila, že mám krevní skupinu A a Rh negativní, ve škole jsme se učili, že je to vzácné (jako ten Rh faktor) a, že je problém, kdybych byla těhotná. Je to špatné, že mám Rh faktor negativní?

  Markéta, 15let, 19. března 2010

  Dobrý den, Markéto,
  na Rh negativním faktoru není nic špatného. Na druhou stranu ale opravdu platí, že faktor Rh pozitivní bývá výrazně častější a faktor Rh negativní s sebou nese jistá rizika pro těhotenství. Dnešní lékařská péče o těhotné maminky však na tyto případy myslí (Rh faktor je jednou z věcí, která se vyšetřuje hned na začátku těhotenství), dokáže je zvládnout a řada maminek má v pohodě miminka, i když je jejich Rh faktor negativní.

  Celkově se jedná o hodně složitou a vysoce odbornou lékařskou problematiku. My lékaři nejsme. V případě, že byste se o Rh faktoru chtěla dozvědět víc, zkuste zapátrat například na české wikipedii (http://cs.wikipedia.org) nebo na její anglické verzi, která obsahuje více přesnějších informací (http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page, do vyhledávače zadáte heslo "Rh factor"). Cenné poznatky získáte i z odborné literatury například pro zdravotní sestry nebo lékaře, či od svého gynekologa.
  Přejeme Vám slunečné jarní dny. Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahojky, chtěla bych se zeptat na jakých místech se měří "ženské křivky"?

  Srdíčko, 23. února 2010

  Ahojky, tak právě tato otázka do poradny moc nepatří... Obvod hrudníku, pasu a boků - to jsou ty správné křivky pro měření. Hezký den přeje Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku.Mám dotaz: Je na světě více kluků, nebo více holek?Rodí se více kluků, nebo více holek? Čím je to způsobeno? Děkuju předem.

  Ahoj Dano, pokládáš nám zajímavou otázku. Přesná čísla by Ti řekly statistické údaje. Zkus zapátrat třeba na stránkách Českého statistického úřadu (www.czso.cz). Zjednudušeně lze říct, že se rodí o něco málo víc kluků než holek, postupně se jejich počet srovnává a ve stáří už převažují ženy nad muži. Čím přesně je to způsobeno, nevím, to by Ti mohla víc zdůvodnit nějaká vědecká studie. Hodně štěstí při dalším hledání odpovědí Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahoj Aliku, hrozne me berou morske panny. Jsou skutecnost ci mytus?

  Lucinko, jsou mýtus, ale krásný!!!! Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  Co je to menstruace??

  skejtbordista-8 let, 20. prosince 2009

  Ahoj kámo, zadej si to slůvko do vyhledávání v poradně a... pochopíš!!! Alík

  Co to je?

  co je to sex přes telefon a jak funguje?prosím spěchá to předem děkujiza odpověď

  Ahoj Verčo,
  je dobře, že se umíš zeptat na to, co nevíš. Ale nevím, proč by měl spěchat právě sex přes telefon. Sex po telefonu může být intimním rozhovorem dvou milenců, také se ale může jednat o placenou záležitost, kdy ženy nebo muži po telefonu, tedy jen pomocí slov, různých náznaků a vzdechů uspokojují své klienty či klientky.

  Samozřejmě to nemůže nahradit sex jako takový, jedná se o poměrně chabou náhražku, kterou někdo volí třeba proto, že je nadlouho odloučený od svého partnera, jiný třeba proto, že se nudí, a další proto, že právě tato forma ho uspokojuje, někomu vyhovuje anonymita takového vztahu. Sex po telefonu je navíc bezpečný, nahlížíme-li na něj z hlediska přenosných chorob nebo těhotenství. Jsme každý jiný a tak volí tuto formu sexu po telefonu různí lidé z různých důvodů.
  Přejeme Ti pěkné chvilky s kamarády. Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahoj Alíku co je to rubrikační gel k čemu je dobrý a jak se používá?

  Anonym kluk, 30. září 2009

  Ahoj,
  nejspíš máš na mysli "lubrikační gel". Jedná se o přípravek, který používají někteří dospělí při milování. Jelikož se tedy jedná o věc, která patří do světa dospělých, nebudeme se tady, na serveru pro děti, o tom podrobněji rozepisovat.

  Pokud bys o tom chtěl vědět víc, můžeš se zkusit zeptat některého člena Tvé rodiny nebo někoho ze svých starších známých, ke kterému máš důvěru. Žádný učený z nebe nespadl, proto je fajn umět se zeptat na to, co Ti není jasné. Jen je k tomu zapotřebí najít vhodnou osobu, čas a místo.
  Zdárné nalezení odpovědí na Tvoje otázky Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Co je to sebeuspokojovani?

  ANONYM holka 11 let, 19. srpna 2009

  Ahojky, zadej si v poradně, ve vyhledávání, slovo "masturb*" - uvidíš, kolik najdeš dotazů a odpovědí... Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat co to znamená když pubertáci řeknou slovo "brčko", jsem to slyšela v jedné písničce a kamarád měl i na jednom profilu napsaný, že má rád brčka tak by mě zajímalo co to znamená ,děkuju!

  AnonymkA, 2. srpna 2009

  Ahoj, tak já to nevím... Možná by bylo fajn se zeptat toho kamaráda, když to má na profilu. Ale já fakt nemám tucha... Zajímavé prázdniny přeje Alík

  Co to je?

  Hoj Alíku(popř. Tamiii) no k věcii já bych se chtěla zeptat co to jsou ty inkontinenční vložky?? No budou to nějaké spešl vložky to vím ale co to přesně je?? Moc,moc,moc velký díík Tvé odpovědi Tvůj ŠuŠeŇ

  Ahoj ŠuŠeŇ,
  zdravíme Tě z Modré linky. Inkontinence je stav, kdy člověk není schopen udržet svou moč. Inkontinence může vzniknout z více příčin. Například v důsledku vysokého věku člověka (s čímž je spojené postupné selhávání základních funkcí našeho těla), z důvodu onemocnění močových cest, nebo jako důsledek psychického stresu. Více informací by Ti však o celé problematice poskytl spíše lékař - což my nejsme.

  Inkontinenční vložky se pak používají právě k zachycení moči, kterou tělo není schopno udržet. Svou podobou, tvarem a užitím jsou tyto vložky v podstatě podobné těm menstruačním.

  Více o celé problematice by ses mohla dozvědět na příklad z propagačních materiálů o těchto vložkách, které lze získat v prodejnách se zdravotnickými potřebami, dále na internetové adrese www.hartmann-rico.cz (adresa společnosti, která tyto vložky vyrábí) v odkazu "Informace pro veřejnost" nebo od svého praktického obvodního lékaře/lékařky. Stejně tak je však možné, že nějakou zkušenost s těmito vložkami nebo bližší informace o nich mají i blízcí lidé z Tvého okolí (prarodiče, rodiče,..). Zkus někoho u Vás v rodině oslovit a v klidu se ho na věci, které Tě kolem této oblasti zajímají, vyptat.
  Přejeme Ti pohodové prázdniny. Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Ahoj, nikde jsem to tu nenašla, tak se ptám. Co je to dámská obřízka???? Už jsem to párkrát slyšela, ale nevim, co to je. Předem díky!!!!

  Ahoj Míšo,
  pojem ženská obřízka můžeš opravdu občas zaslechnout a je dobré vědět, o co se jedná, proto je fajn, že si hledáš odpověď. Je to však téma docela široké a myslím, že vyžaduje důkladnější vysvětlení, než Ti můžeme dát na tomto dětském serveru. Můžeš se podívat např. na Wikipedii a zadat heslo "ženská obřízka". O tomto tématu také občas informují různé časopisy, můžeš tedy zapátrat i tam. Ještě lepší by však bylo zkusit se na to zeptat některého dospělého, který by o tom mohl mít víc informací (třeba učitel/ka ve škole) a se kterým bys to mohla podrobněji probrat.
  Přínosné shánění informací Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Co to je?

  Mám takovou zvláštní zálibu, líbí se mi se koupat v oblečení. Prvně jsem to zkusila před dvěma roky doma ve vaně když jsem byla doma sama. Loni v létě jsem se byla asi pětkrát koupat oblečená v rybníku za městem, vždy jsem si to načasovala tak že jsem věděla že doma nikdo nebude až přijdu domů mokrá. Zatím jsem to řekla jen nejlepší kámošce a jednou se mnou byla u vody se koupat, já byla v oblečení a ona v plavkách. Líbí se mi v oblečení plavat a když vylezu z vody tak se mi líbí jak to mám na sobě mokrý. V Zimě jsem se párkrát vykoupala ve věcech doma ve vaně, pak jsem měla hoňku věci schovat a usušit aby na to doma nepřišli. Teď se blíží léto a já vím že zase budu mít chutě se takhle chodit koupat a docela se bojím že mi může u vody vidět někdo kdo mě zná a řekne to našim. Já nevím jestli to mám tajit nebo to nechat až se to provalí, nebo to říct, ale neumím si představit co by doma dělali kdybych to řekla. Líbí se mi se koupat třeba v dlouhých džínách a triku s rukávy nebo v mikině.

  Camilca 15 let., 12. května 2009

  Camilco, klidně to mamce řekni. Není to žádná velká "úchylka", buď v klidu. A hlavně si to koupání užij. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Co to je?

  Ahoj Alíku, dívala jsem se na jeden film a penězům se tam říká zkratkou a já nevím co to znamená. Je mi trapné se zeptat když to všichni ostatní v mým věku ví. Co to je když se řekne:za bůra, za pakatel, za kilo, za litr, za meloun?Předem moc díky. Ahojky

  holka11let, 4. května 2009

  Ahoj holko, tak poradna tu fakt je pro jiná trápení. Protože jsi ale slušně požádala a poděkovala, tak tedy odpovím... za bůra - za 5 korun, za pakatel - za hodně málo, za kilo - za 100 korun, za litr - za 1000 korun a za meloun - za milion. Tak to by bylo pro tvůj přehled a příště se klidně zeptej mamky, nebo tatínka, jistě ti rádi řeknou, co to znamená. Hezký den ti přeje Alík

  Co to je?

  achooy...mám dotaz..:jak vypadá panenská blána..?

  kristýnka13, 13. března 2009

  Milá Kristýnko, pokud chceš odpověď na podobnou otázku, můžeš si ji vyhledat v poradně, téma moje tělo-holky. Ale pokud chceš opravdu vidět, jak vypadá panenská blána, tak si v knihovně půjč encyklopedii, či si zaresfuj na netu. Obrázky jsou lepší, než popisování ve větách. Hezké dny a jarní počasí přeje Alík