Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Co to je?

  ahoj alíku už mi rostou prsa tak jsem pročítala tvou poradnu a našla-za to ti děkuji ale jak sem četla tak někde bylo že chtěj nosit podpru ale mají KOŠILKU co je to ta košilka?

  Ahoj, v tomto případě holky myslí spodní košilku. Není to nic zvlášního, nebo extra. Prostě také tílko. Hezké dny přeje Alík

  Co to je?

  ahojky,co je to peeting????par decek to tady psalo ale ja newim o cem mluvi.diky

  Ahojky, tak si zadej slůvko v poradně, ve vyhledávání a uvidíš, co to je... Není potřeba vkládat novou otázku. Alík

  Co to je?

  Ahoj alíku a všichni.Já mám jednu otázku,prosim tě co je to láska nebo jak se to projevuje?Prosim dej te to do dotazů kluci a láska děkuju

  Ahoj Milane,
  kladeš nám těžkou otázku. Zatím nikdo nevymyslel vypovídající definici lásky. Láska je spíše o tom, co ke druhému cítíme.

  Jestliže se do někoho zamilujeme, stále na něj myslíme, připadá nám, že bez něj nemůžeme být, pouhý pohled na něj nám rozbuší srdce. S tím druhým chceme být co nejvíce, nejblíže, toužíme ho políbit, dotýkat se ho. Takto podobně bych mohla psát ještě dlouho. Mnohem lépe a dokonaleji se tomu věnují nejrůznější básníci či textaři písní. Určitě najdeš nějaký text, který lásku opěvuje a popisuje. I někdo z Tvých blízkých Ti může povídat, jaké to bylo, když cítil lásku.

  Lásku nelze vynutit a každý člověk ji bezpečně pozná, jestliže ho potká. Po určité době se síla citů mění, už to není divoké, bláznivé, ale spíš víme nejen srdcem, ale i rozumem, že ten druhý k nám patří a chceme s ním být.
  Hezké dny přeje Modrá linka www.modralinka.cz.

  Co to je?

  Ahoj Alíčku,chci se jen zeptat,kdoje to terapeut.Děkuji předem!!P.S. Je mi 11 let.

  Dáša007, 24. září 2008

  Milá Dášo, terapeut je člověk, který se snaží nám pomoci v otázkách duše - něco jako psycholog. Pokud tě to zajímá podrobněji, můžeš si slovo "terapeut" zadat na webu do vyhledávače a najít si více informací. Zdraví Alík

  Co to je?

  Milý Alíku, můj strejda k nám často chodí na návštěvu. Je mu 24 let a mě se líbí a já jemu nejspíš také. Když u nás byl naposled, takmi strkal jazyk do krku a šahal mi mezi nohy. Vzal mojí ruku a strčil si jí do kalhot. Bylo to příjemné. Asi po deseti minutách jsem cítila, že mám mokrou ruku. Byly to bílé kusy? Co tobylo? 11lett

  anonymka, 15. září 2008

  Ahoj Anonymko,
  nemohu dost dobře vědět, co jsi ve skutečnosti cítila na své ruce, mohu se jen domnívat, že to bylo sperma, které se vyloučí při orgasmu muže.

  Měla bys však vědět, že zákony české země výslovně zakazují nejen pohlavní styk, ale i podobné sexuální kontakty, jako jsi měla se svým strýcem. Píšeš, že Ti je jedenáct let, nemůžeš tedy být za to, co se stalo trestána, Tvůj strýc však za své chování nese odpovědnost a tedy může být potrestán. I kdybyste však oba byli dospělí, sexuální aktivity mezi příbuznými zákon také zakazuje. Důležitější je však to, že Ty sama na takovou zkušenost nejsi připravena a že Ti to může ublížit. Následky takového jednání si můžeš nést do budoucna. Sex totiž patří výhradně mezi dospělé lidi, kteří jsou zralí jak po fyzické, tak po psychické stránce a také jsou schopni nést následky takového jednání. Proto je důležité, aby se to již neopakovalo, i když se Ti strýc líbí a Ty jemu.

  Možností, jak tomu zabránit je říct o tom, co se stalo, někomu důvěryhodnému z rodiny nebo i mimo ni. Takový člověk by měl mít přehled o tom, co se u vás doma děje. Může to být někdo z rodičů, babička s dědou, dospělý sourozenec nebo rodinná přítelkyně či oblíbená učitelka ve škole. Dá se očekávat, že zpočátku budou Tvým sdělení překvapeni a zaskočeni. Nemáš se však čeho obávat, protože Ty sama ses ničeho špatného nedopustila. Je na dospělých v Tvém okolí, aby se postarali, aby se něco podobného již neopakovalo. A pokud bys u nich nepochodila, je možné se obrátit s žádostí o pomoc na sociální odbor v místě bydliště nebo na policii. Možná by Ti také pomohlo, kdyby ses o konkrétních krocích předem s někým poradila, třeba i anonymně. Jednou z možností je zavolat na některou linku důvěry, kontakty nalezneš na www.linkyduvery.cz. Obrátit se můžeš přímo i na nás, prostřednictvím adresy www.modralinka.cz.
  Přejeme Ti klidné podzimní dny, Modrá linka www.modralinka.cz.

  Co to je?

  prosim vas ja mam socialni fobii rikala to mojw psycholozka jenze ja nevim co to je a jsem divna kdyz mam tu socialni fobii?

  Milá Lili, pokud chodíš k psycholožce, promluv si s ní o tom, co ti vždy říká. Měla by si rozumět a probírat s ní témata, která ti nejsou jasná. Spolupráce s psychologem má býti přátelská. Neboj se zeptat na to, čemu nerozumíš. Zdraví Alík

  Co to je?

  Ahoj aliku chtěla bych se zeptat co to jsou měsíčky.Dík Klára

  Klárka(10), 12. září 2008

  Ahoj Kláro, pročti si mou poradnu, téma menstruace a výtok . Alík

  Co to je?

  Ahoj Alíku,moje kámošky pořád mluví o tom,že se kously s klukem...vůbec nevím co to znamená a je mi blbý se jich na to ptát.Co to tedy znamená??

  Ahoj Simčo, já to ale také nevím... Až to zjistíš, dej vědět. Alík

  Co to je?

  moc me zajma jak vypada kondom,chtel bych se zeptat jestli mi ho v obchode prodaji.pis pis pis

  anonym320, 19. srpna 2008

  Ano, v obchodě ti ho prodají. Tak hodně odvahy přeje Alík

  Co to je?

  ahoj aliku...deti se mi smejou ze mam na zadech klitoris...prosim porad mi kde ho mam a jestli se to da odstarnit

  Míla 11, 19. srpna 2008

  Ahojky, vezmi do školy encyklopedii a těm hlupákům ukaž, kde přesně klitoris je. Věř mi, záda to nejsou. Zdraví tě Alík

  Co to je?

  ahoj vzdycky kdyz se sprchuji strikam si proud vody na vaginu je to strasne vzrusujici neni to naky zavazny ?

  Není to nic závažného. To je masturbace. Zcela normální jev... Zdraví tě Alík

  Co to je?

  ahojík táta říká že sem lama. co je to ta lama?

  Lama je zvíře, když zadáš toto slovo na netu, v nějakém vyhledávači, zjistíš více... Zdraví Alík

  Co to je?

  Ahoj. Prosím mohly by jste mi říct jak rychle rostou vlasy??? Nechala jsem se ostříhat ale moc mi to nesluší. Vlasy mám dlouhý 6 cm a zajímalo by mě za jak dlouho je budu mít trochu delší. Mám dobrou kvalitu vlasů a rychle mi rostou ale nevím jak průměrně rostou jiným lidem. Díky moc. Ahoooj.

  Alíkova fanynka 14let, 13. srpna 2008

  Ahojky, tak to tedy vážně správnou odpověď neznám. Hele a co třeba zkusit do vlasů nějakou pěknou sponku, či čelenku? Nebo barevný proužek. Každý účes může být zajímavý, když budeš chtít. Hezký podzim přeje Alík

  Co to je?

  Ahoj aliku ja nevim co to jsou měsíčky

  kooolo, 9. srpna 2008

  Ahojky, tak si pročti mou poradnu, téma menstruace a výtok . Zdraví Alík

  Co to je?

  Co je to klitosor?

  Dakynna, 7. srpna 2008

  Ahojky, tak to opradu nevím. Jen tápu, zda jsi nemyslela něco jiného. Ale jsem si jistý, že pokud hledané slovo zadáš do internetového vyhledávače, jistě zjistíš správnou odpověď. Alík