Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Dárky

Ahoj všichni :) Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte jaký dárek mám dát svojí nejlepší kamarádce k jejím 12 narozeninám. Sice je má až v létě, ale já nad tím přemýšlím už teď.
Vím že bych měla sama vědět co nejvíc chce, ale je to složité. Není moc takový ten holčičí typ, nenosí náušnice ani růžové oblečení, spíš něco sportovního.
Prosím poraďte mi, je to moje nejlepší kamarádka a já bych jí chtěla udělat radost.
Monča :) - otázka upravena poradcem

Ahoj Mončo,

to je moc hezký dotaz :-). Je opravdu milé, že už teď přemýšlíš nad dárkem pro svou nejlepší kamarádku, že to nechceš podcenit. Je výhoda, že když máš tolik času, můžeš zkoumat situaci. Často člověk řekne jen tak mezi řečí, co by si přál, co by se mu líbilo. I Tvoje kamarádka občas něco takového prohodí. Vhodné je i dívat se na to, co má za záliby, čemu se věnuje. Inspiraci můžeš hledat u svých blízkých, ptát se jich například, jaké dostali v tomto věku dárky a co jim udělalo největší radost. Stejně tak se můžeš nenápadně ptát například spolužaček, co dostaly k narozeninám nebo co by si k nim přály. Sama pak nejspíš vycítíš, jestli by to byl dobrý dárek pro Tvou kamarádku. Sázím však na to, že Ti pomůže to, že máš hodně času a něco Tě "cvrnkne do nosu".

Přejeme Ti, abys dobře zvolila,
Modrá linka http://www.modralinka.cz

Dárky

Můj táta má 40 let... já nevím co mu mám vyrobit, nechci nic kupovat protože by vypadalo že to koupila mamka a já to jen předala - tak to dělá moje ml. sestra... Dáš mi nějaký tip??? Děkuji předem...

LadyGaga, 10. května 2014

Ahoj,
zdá se, že bys ráda tátu potěšila něčím originálním, z čeho pozná, žes na něj myslela. Ručně vyráběné dárky jsou jistě fajn, možností, co vyrobit, je spousta. Hodně záleží na tom, co má Tvůj táta rád, o co se zajímá - z toho můžeš vycházet. Nebo naopak se zaměřit na to, co jde Tobě a obdarovat jej něčím takovým - třeba pokud hezky kreslíš, může to být obraz, pokud šiješ, může to být třeba polštář, pokud jsi kreativní a ráda zkoušíš nové věci, můžeš zapátrat na internetu po různých návodech a tím se zároveň i něčemu novému přiučit. Leckdy potěší i vlastnoruční přáníčko s milým textem, ze kterého táta pozná, jak na něj myslíš.
Držíme palce, ať se dárek vydaří,
Modrá linkahttp://www.modralinka.cz

Dárky

Dobry den aliku chci se zaptat zda li bude zase v katalogu dárku možno kopit plastovou láhev 0.5l s karabinou dekuji tvůj kamarád jont3

Růžena Otoupalová, 2. května 2014

Ahoj,

plastovou láhev s karabinou bude možné objednat. Vydrž.

Alíkova kamarádka Bája


Dárky

Dobrý den,
já si přeji za vysvědčení nový telefon a rodiče řekli, že musím mít dobré vysvědčení.. Protože, zatím to vypadá na pár trojek, tak ho asi mít nebudu. Ale já ten mobil prostě chci, potřebuji... Nevím jestli ho nedostanu k narozeninám které mám potom.. Všichni už mají dotykový telefon, ale já ne.. Tak by jsem ho chtěla mít také :(( poraďte mi prosím :'(
:'( - otázka upravena poradcem

Ahoj,

toužíš po dotykovém telefonu, rodiče ale kladou podmínku, dobré vysvědčení. Je začátek dubna, máš tedy ještě poměrně dost času, aby sis případné trojky  na vysvědčení opravila. Nejlepší by bylo, rodičům se svěřit tak, aby Tě mohli podpořit ve snaze zlepšit si známky. Mohou Tě zkoušet, učivo Ti vysvětlit, popřípadě pomoci Ti sehnat někoho, kdo by Ti látku ve škole probíranou, vysvětlil. Je to také o přístupu ke studiu, najít pro sebe tu správnou formu učení. Každý z nás je totiž jiný, ještě navíc má i jiné možnosti, proto jsou postupy velmi individuální, šité každému na míru. Každopádně, toužíš-li po novém telefonu, sama bys pro to, abys ho dostala, měla udělat maximum. Věnuj se tedy důkladně školní přípravě. To, že ostatní už takový telefon mají, ještě neznamená, že ho musíš bezpodmínečně mít i Ty. Nějaký nárok na něco takového není a rodiče to myslí dobře, zkuste si tedy navzájem vyjít vstříc. Pokud by ani při veškeré Tvé snaze vysvědčení prostě nedopadlo :((, můžeš vyzkoušet i jiné cesty. Přát si telefon k narozeninám, jak zmiňuješ, nebo požádat rodiče o navýšení kapesného za práci v domácnosti či jinde, rozsah Tvé pomoci doma byste si společně domluvili a určili, podmínkou by bylo, abys dodržela slovo, a zkusila si ze svých prostředků na telefon naspořit alespoň nějakou částku, kterou by třeba rodiče po určitém čase plnění Tvých povinností, doplnili. Možností je více, zkus se o všem poradit s rodiči, kteří vlastně v tom mít či nemít telefon hrají rozhodující roli.

Přejeme Ti radost z nového jara a života.
Modrá linka http://www.modralinka.cz

Dárky

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s nápadem na domácí vyrobený dárek pro babičku k osmdesátinám. Minule jsem jí dělala růže z krepáku a teď ať se snažím jak se snažím nemám žádnou fantazii na vyrobený dárek.
Díky. - otázka upravena poradcem

 Ahoj,


je moc fajn, že chceš babičku potěšit dárkem, který sama vyrobíš. Zkus jí třeba namalovat obrázek, složit báseň. Nějaké nápady najdeš i na Alíkovi, třeba :http://alik.idnes.cz/ctenari-pisi-alikoviny-07v-/alik-alikoviny.asp?c=A131218_000045_alik-alikoviny_jid.  Babička bude určitě ráda, že sis vzpomněla. Můžeš jí třeba pomoct s něčím v domácnosti. Upéct bábovku.Někdy je důležitější, že s babičkou trávíš svůj čas, než všechny dárky světa.


Měj se hezky a užijte si babiččiny narozeniny, Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj Alíku a všichni ostatní. Moje nejoblíbenější učitelka letos učí poslední rok. Máme ji na ČJ a je to taková ta typická češtinářka se vším všudy. Mě napadl dárek, který bych jí mohla dát. Do malého sešitu jsem na jednu stranu nakreslila nějakou kreslenou postavičku (např. Mikeš) a na druhou o ní něco napsala (takhle jsem zaplnila všechny stránky). Kreslit docela umím a obrázky se i podobají originálu. Ale nevím, jestli jí tenhle dárek mám dát nebo ne. Myslíte, že jí udělá větší radost tenhle dárek nebo nějaký koupený? Vážně nevím, předem moc děkuji za odpověď...

Ahoj,

mě osobně bys takovýmto dárkem nadchla. Určitě bych na Tebe nikdy nezapomněla a Tvůj dárek bych opatrovala.

Myslím si, že Tvůj nápad je velmi originální a super.

 

Přeji Ti, aby paní učitelka byla Tvým vyrobeným dárkem nadšená a dojatá. 
Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj Alíku, Potřebuji poradit s dárkem.
Moje nejlepší kamarádka má za 13 dní narozeniny a já nevím co jí mám dát. Nevim jaký má extra zájmy protože se s ní vidim jen ve škole. Hodně se směje.
A já hrozně ráda vyrábím něco ručně, ale nechci zas udělat něco co by jí urazilo, Napadlo by tě něco jakej by byl ideální dárek? - otázka upravena poradcem

Gabulíček, 10. listopadu 2013

Ahoj,

 

je hezké, že chceš obdarovat svou  kamarádku, ale je to přeci Tvá nejlepší kamarádka. Ještě máš čas si s ní povídat o tom co má ráda, co se jí líbí.

Myslím si, že ručně vyrobený dárek je dobrý nápad a pokud je to prima holka, urazit by jí to nemělo.Jestli se Ti nepodaří zjistit co má ráda, můžeš ji pozvat do cukrárny. Třeba na horkou čokoládu, nebo na dortík. Můžeš jí vyrobit přáníčko a něco pěkného popřát.

 

Držím Ti palce, aby Tvůj dárek kamarádku potěšil. Hezké dny  Ti přeje Alíkova kamarádka Bája.

Dárky

Ahojky. Blížejí se vánoce. Pro mamku, dědu... prostě pro všechny už zhruba mám vymyšleno co jim koupím. Ale nevím co tatínkovi (nevlastnímu)
Když jsem se ho ptala, tak mi řekl že nic nehce, že chce klid, pohodu,...
Ale přece mu nic nenadělím!!! Potřebuju nějaký tip. Opravdu nevím. Ale nějakýho sádrovýho skřítka, na kterýho se bude prášit - to así né.
Má rád zahradu, je to truhlář, DJ,...
Prosím poraď mi. Hlavně né abych mu namalovala obrázek a takový kraviny. A nebudu kupovat ponožky :-D :-D :-D - otázka upravena poradcem

Ánonym :) holka 12 let, 6. listopadu 2013

Ahoj,

 

je moc hezké, že už přemýšlíš o tom, co dát k Vánocům všem, které máš ráda. 

Napadá mě, že by se tvému tatínkovi mohl hodit třeba kapesní nůž. Jestli má nějakou oblíbenou kapelu, můžeš mu koupit třeba CD. Nebo nějakou zajímavou knihu.

Počkej na naše speciální vánoční tvoření, tam najdeš originální nápady, jaké dárky vytvořit.

Asi bych se na tvém místě poradila s maminkou, která tvého tatínka zná lépe než my.

Držím Ti palce a moc se dárkem netrap. Dospělého opravdu potěší maličkost. Ocení to, že ses snažila. 

Hezké dny Ti přeje Alíkova kamarádka Bája
Dárky

Ahoj, dneska jsem zjistila, že Alík je pouze pro dšti do 12 let. Já si myslela že do 15 tak, už tu asi nemám co dělat, ale i přes to doufám, že mi odpovíte na mou poslední otázku, vaše poradna mi už několikrát pomohla ;) Takže jde o to, že jsem přemýšlela nad tím: co kdybych chtěla dát mému kamarádovi dárek k narozeninám? Četla jsem už mnoho nápadů na dárky, ale nic se mi nějak nezalíbilo. Problém je v tom, že zájmem kluka je hudba, a to těžko seženu něco "normálního" aby se to podobalo jeho hobby. A dávat mu nějakou kosmetiku mi přijde divné. Napadl mne jeden dárek, že bych mu mohla dát miniaturu nástroje díky, kterému jsme se začali spolu bavit. Ale nevím jestli to je dobrý nápad. Moc mne dárky pro kluky nenapadají tak prosím o radu. Co by jste doporučili vy? (Kamarádovi je 14) Díky moc za vaší odpověď

Ahoj Kačko,
Alík je tu pro všechny, kdo dodržují jeho pravidla bez ohledu na věk. Nicméně v Poradnách se věnujeme jen kamarádům do 15-ti let. Každopádně díky za dlouhodobou přízeň.

Je od Tebe moc pěkné, že chceš dát kamarádovi dárek k narozeninám a Tvůj nápad se mi zdá naprosto SUPER. Je jasné, že jsi o dárku hodně přemýšlela. Souhlasím s Tebou, že 14ti letému klukovi dávat kosmetiku není ono. Určitě Tvůj dárek ocení. Možná mu bude stačit, že sis na jeho narozeniny vzpomněla.
Držím Ti palce. Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj Alíku, chci se zeptat, mám 23letou kamarádku a ona bude mít svátek. Nevíš, co jí mám koupit nebo dát? Díky za odpověď.

LízaDoolitlová - 14,5 let, 12. července 2013

Ahoj Lízo,
myslím si, že tvou kamarádku potěší už to, že jsi si vzpomněla. Můžeš zajít do antikvariátu a koupit jí nějakou knihu. Můžeš jí třeba upéct bábovku, pokud to zvládneš. Podívej se na Alíka, jsou tam nějaké nápady na dárky.
Hezké prázdniny Ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj Alíku jsem holka je mi 11 let, mám takový problém. Mamka má zítra svátek a já jsem utratila kapesné. Tak Jsem se chtěla zeptat jestli je dobrý dárek Velké barevné srdíčko na špejli a na tom srdíčku přání. Tak co?

pavouk2002, 23. května 2013

Ahoj Pavouku, myslím si, že maminka bude šťastná. Důležité je, že si na ní vzpomeneš, hezky popřeješ. To maminkám většinou stačí. Tvůj dárek je bonus navíc. Držím palce. Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj, Alíku, M. linko... Mám problémek s dárky... Mamka má narozky a já jí chci dát dárek. Se ségrou jsme se rozhodly udělat pidiknížečku a v ní by byly poukázky (den bez zlobení, úklid pokoje, den bez PC...) ale hloupé je, že před dvěma lety udělala to samé moje teta (není tam den bez zlobení ale jako hlídání nás a tak) a já bych se chtěla zeptat, jestli by se to mamce třeba mohlo líbit, ikdyž to Lenča (tak se teta jmenuje) vymyslela? Vím že mamku neznáš... Ale prostě si zkus nějak to zvážit... Prosím, mě na mamce moc záleží, tak chci aby se jí to fakticky líbilo... Dík, Lucííííšek:>

Lucííííšek:>, 2. května 2013

Ahoj Lucííšku, já si myslím, že je to super nápad. Vůbec nevadí, že teta s tím přišla před dvěma lety. I ona určitě ten nápad od někoho převzala. Myslím si, že maminka bude šťastná. Důležité je, že si na ní vzpomeneš, hezky popřeješ. To maminkám většinou stačí. Tvůj dárek je bonus navíc. Držím palce. Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Ahoj Alíčku :'(/ mám problém .. Takže od začátku .. Ve škole jsme hráli divadlo a já jsem hrála sestřičku .. A doma jsem hledala sesterskou čepičku .. no a já jsem si strašně dlouho přála dotykáč .. a jak jsem hledala tu čepici tak jsem ten mobil našla .. vždycky si nějak takhle zkazim překápko a mojí mámě to vadí .. neraďte mi ať jí to řeknu .. protože to opravdu nemůžu a nakonec by mi ho nedala .. a problém je v tom e moje mááma pozná předstíranou radost .. ví jak vypadá moje opravdová radost .. prosím poraď .. Co mám dělat ? P.S : narozeniny mám až za dlouho .. ten mobil je narozeninovej dárek .. Předem dík za pomoc :)

Zoufalá, 17. března 2013

Ahoj,

tak to tedy opravdu nevím, jak si tu pomoc představuješ. To se stává, že člověk při hledání něčeho zcela jiného narazí na dárek pro sebe či někoho jiného, a tím je zkažené překvapení. Nenapadá mne nic jiného, než pokud máma opravdu pozná, že předstíráš, (otázkou je, zda to má smysl a jestli tedy není lepší se přiznat), pak přiznat barvu a říct mámě, jak to bylo. Je to trošku i chyba mámy, pokud ví, že občas šmejdíš doma po skříních a skrýších. Být na jejím místě, pro příště bych to zařídila tak, abys na dárek přijít v žádném případě nemohla.

Přeji Ti příjemné chvíle s rodiči a krásnou oslavu narozenin, byť až za dlouho. Modrá linka www.modralinka.cz

Dárky

Ahoj Alíku a především modrá linko..opět vám píši o těch knihách o Harrym Potterovi které si přeji...na začátek bych se vám chtěla velmi omluvit že jsem vás svými 2 otázkami tak zmátla...pravda je taková že teta ty knihy chtěla opět vrátit...a mě napadla jedna věc...a to taková že si koupím velké sešity bez linek a z internetu si tam krasopisně opíšu všechny díly této série...k tomu si nakreslím krásné ilustrace....a rodiče tedy nebudou muset utrácet peníze za koupení těch knih...myslíte že je to dobrý nápad? děkuji vám za odpověď prosím ať mi odpoví modrá linka dejte to prosím do dárky děkuji.

rozumná.dívka 14 let, 8. března 2013

Ahoj z Modré linky,

děkujeme za vysvětlení situace. No vidíš, když se sama zamyslíš, dokážeš si pro sebe najít řešení. Jestliže Tě to bude bavit, je to určitě fajn. Můžeš si dokonce třeba i napsat nějaké další pokračování. To vše může být nejen zábava, ale může to být i užitečné, neboť budeš trénovat čtení, psaní i kreslení. A pokud by ses rozhodla psát nové příběhy, budeš rozvíjet svou kreativitu (tvořivost) a budeš si vytvářet svůj vlastní styl psaní, tříbit si svůj sloh.

Spoustu prima chvil s Tvými oblíbenými hrdiny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Dárky

Ahoj alíku a modrá linko. Mám takový problém...stalo se to tak že jsme jeli s rodiči nakoupit dárky na vánoce a s maminkou jsem si měla vybrat dvd...miluji pohádky a víly tak jsem si vybrala dvd Zvonilka...jenže jakmile jsme se vrátili tak mi máma řekla že v obchodě kde jsme to dvd koupili objevila dvd Lady a tramp (to je o pejscích)...a ten problém je v tom že...prostě si máma myslela že mě lady a tramp nebude bavit..ale já poznala že ta pohádka vypadá daleko krásněji a zábavněji než to dvd zvonilka co jsme vybrali. A navíc mám pejsky moc ráda..:) a teď mám strach že mě ta zvonilka nebude bavit...a máma řekla že už na vánoční nákupy nepojedeme...vybrala jsem si dobře? budu mít nakonec z té zvonilky radost? bude mě vůbec bavit? :( děkuji za odpověď dej to prosím do dárky. děkuji.

Soninka 14 let, 7. prosince 2012

Ahoj Soninko, netrap se, určitě se Ti DVD, které sis vybrala, bude líbit. Pokud chceš vidět i DVD Lady a tramp dojdi si do videopůjčovny a DVD si můžeš půjčit. Užij si krásné a bezstarostné vánoce. Alíkova kamarádka Bája

Dárky

1)Chci poděkovat za to že pomáháte všem :) 2)Mám problém :( Nevím si rady s vánočními dárky :/ Letos bych chtěla obdarovat: rodiče(40 a 37),sestru(15),bratra(9),prarodiče(oboum 70 :)!) a pár hodných tet ...:) Vím že jsi ostatním psal že nejhezčí dárek je být spolu ale já bych potřebovala i nějaké věcné dárky,chápeš ne? :) Na půdě sem našla takový starý malý rám od okna,napadlo mě že bych ho mohla natřít a dát do něj nějakou hezkou fotku,ale nevím co by na to řekla rodina,nechci aby zase skončil na půdě :/Nenapadá tě jak by se dal udělat rámeček na foky..ze dřeva? Nebo třeba ušít povlak na polštář ale nemá šicí stroj, a ani pořádnou látku :/ Takže nevím,doufám že máš nějaký starý dobrý osvěčený tip na vánoní dárek ?..:) ;) Popř. nějaké stránky? Nevím si rady,s dárky :(,ale věřím že mi poradíš! Děkuji ti z každý tip tvoje LOUIS4 :)

Louis4(holka-13), 6. prosince 2012

Ahoj Louis4, myslím si, že stejný problém jako máš ty má mnoho dětí, ale i dospělých. Čím potěšit blízkého člověka? Čím udělat radost? Je od tebe hezké, že máš snahu něco vyrobit. Mohu Ti doporučit třeba modelovací hmotu FIMO, ze které se dají vyrobit, krásné přívěšky, náušnice, korále, opravdu hodně, zkus si najít na internetu. Výrobek se pak zapeče a je opravdu moc pěkný. Do rámu bych se asi nepouštěla, ale můžeš vyrobit pěkný papírový rámeček, z tvrdého papíru, zkus zajít do knihovny, je spousta knih s dobrými nápady. Alík se také chystá uveřejnit pár typů na vánoční dárky. Přeji Ti spoustu dobrých napádů a pěkné vánoce. Alíkova kamarádka Bája

Dárky

Milý Alíku, správci a ti, kteří odpovíte. Mám dóóóst zvláštní problém. Jak víš, Vánoce jsou už za několik dní, a tak je pravý čas kupovat a vyrábět dárky. Mám vymyšleno, jak nějak bude dárek pro rodinu vypadat. No jo, ale je mi osm, mamka mě nepustí ani do školy samotnou, natož do města. Asi bych zvládla pár dárků vyrobit, ale ne pro každého, chápeš to, ne? Takže můj problém zní: s kým mám jít nakupovat vánoční dárky? Nemohu přeci zajít za babičkou a ptát se, jestli spolu nepůjdem koupit dárky na Vánoce, to je jasné, můžeš prosím tě poradit? Děkuji Vánočka

Vánočka, 17. listopadu 2012

Ahoj Vánočko, mě tedy není jasné, proč by nemohla jít zrovna babička?!? Možná právě ona by měla z tvé nabídky společného nákupu velikou radost. Vánoce nejsou za několik dní, zbývá ještě dní tolik, že můžeš pro každého nějakou maličkost vyrobit :-) Oslovit můžeš i tetu, starší sestřenici, nebo starší kamarádku. Ale já hlasuji pro dárky, které ty sama uděláš, takové přináší nejvíc radosti. Krásné vánoce ti přeje Alík

Dárky

ahoj Alíku a modrá linko. Mám takový trošku zvláštní problém. Jedná se o to že si přeji jeden dárek...a to jsou knihy Harryho Pottera...stačily by i klidně první 4 díly byla bych tak šťastná! ale táta ani maminka mi je nechtějí koupit. Protože moje teta má všechny díly doma a řekla že mi je ráda půjčí na jak dlouho chci že v její rodině to nikdo nečte. Jen je potom musím vrátit...jenže mě mrzí že nikdy nezažiji to že...ta kniha mi prostě skutečně patří...co mám dělat? je dobrý nápad že mi teta ty knihy bude půjčovat? nebo je lepší mít ty knihy doma? děkuji dej to prosím do strach.

rozumná.dívka 14 let, 10. listopadu 2012

Ahoj z Modré linky,
těžko Ti můžeme radit, co je lepší. Každý to má jinak. Někdo si knihu raději půjčí a ušetří peníze i místo v knihovně, aby si mohl koupit třeba jinou knihu, kterou si nemá kde půjčit nebo něco jiného. Někdo má zase raději knihy svoje.

Chápu, že bys chtěla mít svoje knihy, aby ses k nim mohla vracet. Chápu ale i Tvé rodiče, protože ty knihy nejsou právě levné. A jestliže Ti je teta ráda půjčí kdykoli a na jak dlouho potřebuješ, můžeš si je klidně půjčovat i opakovaně, když si je budeš chtít číst znovu.

Můžeš zkusit rodičům upřímně říct důvody, které Tě vedou k tomu, že bys chtěla mít ty knihy svoje vlastní. A vyslechnout si jejich důvody. Možná rodiče mají dojem, že dnes se Ti Harry Potter líbí, ale za pár let si na něj ani nevzpomeneš. Jsou jistě knihy, ke kterým se vracíme, které si čteme i vícekrát v životě, takové pak stojí za to mít doma.

Víš ale jistě, že jsou to zrovna tyto knihy, že Tě za nějakou dobu nezaujmou jiné? Další možností je, že se s rodiči domluvíte, že si knihy nejdříve od tety půjčíš, přečteš, a když po nich budeš i dál toužit, budeš si na ně postupně šetřit a kupovat si je třeba z kapesného nebo z peněz, které dostaneš k narozeninám či Vánocům. Levněji se také dají koupit již použité knihy v antikvariátu.
Hezké dny a pěkné počtení i přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Dárky

ahoj Alik chcem ťa poprosiť o radu! :) je to ohladom Vianoc. mám 2 starších surodencov , rodičov a babku . Peniaze nemam na Vianoce pretože ja nedostavam vreckové . Čo im mám dať na Vianoce ? :// ak niečo vyrobiť tak čo? prosím porad mi :/ som s toho neštastná pretože moc by ma mrzelo keby nič odomna nedostali :( ale jak im mam niečo dať ked nemam peniaze? :/ a mám 13 rokov , týždeň pred Vianocami budem mať 14! Veľmi ti budem vdačna za radu! Dominika

Milá Dominiko, myslím si, že nejhezčí dárky jsou ty od srdce. Pokud máš chuť, zvládneš vyrobit nádherné dárky, ze kterých budou mít všichni radost. Pěkně si dej čas na hledání. Mrkni na net a "zaserfuj si". Hledej obrázky a návody, jak vyrobit dárky doma. Můžeš nakreslit obraz, vyrobit rám. Můžeš naplánovat pro všechny skvělý vánoční výlet, můžeš napsat pro maminku vánočně ozdobený dopis plný tvých zážitků. Můžeš cokoliv... Když člověk chce, udělá radost i maličkostí. Přeji krásné předvánoční tvoření. Alík

Dárky

Ahoj Alíku!Chci ti poděkovat za to že všem moc pomáháš a radíš,doufám že i mě pomůžeš s mým problémem! Vím že tahle otázka už byla čsto pokládaná ale já vůbec nevím jaké dárky mám na vánoce zvolit?Nemám moc pěněz tak bych chtěla něco smysluplného vyrobit,víš aby to nebyla nějaká kravina,aby se to dalo využít. jsem ochotná i něco koupit. Můžeš mi poradit: Mamka:oblíbené barvy:oranžová a červená,má moc ráda francii Tatka:u toho absolutně nevim!:( Bracha(9):Má rád zemědělství a rad vaří¨ Sestra(14):Pubertačka,ráda se zdobí ale zase ne moc ;) Chci aby se dárky líbili Porad mi prosím,vím jak je to těžké,ale věřím že mi pomůžěš. Tvoje Directionerka ;)***

Directioner(-ka)(12), 29. září 2012

Ahojky, já si tedy myslím, že nejhezčí dárek, v dnešním uspěchaném světě, je "být spolu". Vymysli tedy pro všechny den přání. Můžete společně vyrazit někam na výstavu, která by všechny pobavila. Můžete společně doma uvařit nějakou francouzkou dobrotu. Můžete si doma vyrobit trička. Můžeš vymyslet něco úplně jiného... Na tobě bude dárek pěkně představit, třeba formou dopisu. Zorganizovat potřebné pro jeho naplnění. Koupit věc, to umí každý. Ale nápad, čas, elán a mimořádnost... to umí dát jen málokdo. Tak popřemýšlej! Zdraví Alík p.s. díky za chválu poradny :-)