Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Deníček

  Ahojky, zajímalo by mě, jak se v deníčku dostanu do minulého měsíce.... –MM– už opravil, že můžeme vidět své zápisy z tohoto měsíce, ale nevidíme zápisy z minulého měsíce (nebo jen já nevím, jak se do minulého měsíce do zápisů dostanu). Pokud je nemůžem vidět, je to chyba....
  Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelně.
  Děkuju.

  Ahoj,
  na jiné dny se šlo dostat úpravou adresy, což uznávám, že nebylo moc pohodlné. Už se jde v menu proklikat do jakéhokoliv měsíce. ;-)

  Deníček

  Ahoj, bude ještě někdy deníček?

  Deníček

  Ahoj,

  pro jaké věkové kategorie je vhodný deníček, prosím?

  S pozdravem

  Deníček

  Co bude deníček?

  Ahojky,
  chtěla jsem se zeptat, co to má být vlastně ten deník-deníček. Už jsem to tu viděla několikrát a nevím, co to je. Tak mě to velmi zajímá.
  S pozdravem
  Daniela

  Ahoj,
  podle současného plánu by to mělo být místo, kde člověk každý den dostane otázku k zamyšlení, která podporuje pozitivní pohled na svět. Třeba „Co ti za poslední týden udělalo největší radost?;-)

  Různé psychologické výzkumy naznačují, že lidé přemýšlející nad podobnými příjemnými otázkami propadají méně často depresím.

  Myslím si, že to souvisí s tím, že lidský mozek neustále operuje s různými pravděpodobnostmi a tíhne k dojmu, že častější druh informací je důležitý – takže lidi se třeba bojí teroristů, o kterých pravidelně čtou v novinách, ale nebojí se napuštěných bazénů, přestože teroristické útoky zraňují mnohonásobně méně lidí, než kolik se utopí v bazénu. Zpravodajství okolo nás je převážně smutné a strašidelné, protože novináři si myslí, že nikoho nezajímají příznivé titulky typu „Hurá! Dneska se dalších 140 tisíc lidí vymanilo z extrémní chudoby“ (což by mimochodem mohli psát každý den). Dobré zprávy se špatně prodávají, takže jich je kolem nás čím dál méně, přestože se většina věcí na světě průběžně zlepšuje.

  Deníček na Alíkovi by měl zaměstnat mozek uživatele něčím pozitivním, aby vyvážil všechny ty každodenní ošklivosti. O:-)
  Původně byl deníček na Alíkovi něco dost jiného.

  Momentálně zatím nemáme dostatek vděčných otázek, což je jeden z důvodů, proč deníček zatím nevznikl.

  Deníček

  Co byl deníček?

  Ahoj Alíku, mohla bych se zeptat, jak dřív fungoval deníček na Alíkovi, co v něm bylo a o čem byl? Moc mě to zajímá.

  Ahoj,
  zdejší deníček byl obyčejný kalendář s plánovačem. Lidi si tam mohli psát, co určitý den dělali, a poznamenávat si, kdy má kdo narozeniny a na co nemají zapomenout. Moc lidí ho nepoužívalo, proto jsme se po převzetí webu rozhodli tuto vývojářsky poměrně složitou část neobnovit.

  Krom toho klademe důraz na ochranu soukromí a nemyslíme si, že by člověk měl svůj život s důvěrou popisovat do nějakého počítačového systému. Kdo si chce psát soukromý deník, může si otevřít textový editor ve svém počítači/mobilu a … prostě psát. Nepotřebuje na to žádný speciální systém.

  Kalendář s plánovačem bývá v posledních letech součástí operačních systémů, takže v této oblasti by Alík stejně nemohl nabídnout nic moc navíc.

  Nový deníček bude něco dost jiného.

  Deníček

  Ahoj
  Chci se zeptat... už hodně dlouho jsem neslyšel o deníku.
  Jak to sním vypadá?
  Děkuji

  Ahoj Honzuline8,
  mohu tě ujistit, že jak to sním, tak to už nikdo nikdy neuslyší. 8-P

  Takhle vypadá. Přesněji vyřčeno bude vypadat. Možná., © Alík

  Letošní existenční nejednoznačnosti deníčkovací funkce se věnovala otázka číslo 22 v Bingu roku 2022.

  Zvěromlékaři nám momentálně bulíkují, a to jsem si od nich nechal výsloně potvrdit, že by se Alíkův deníček mohl rozednít letos. Kamarád on1, který sám nyní i vypadá jako deníček, se jich na tuto záležitost také často ptá a rád dostává stejnou odpověď. Ale něco velice podobného slibovali i loni a možná předloni a možná i někdy dříve, já si nepamatuju každou jejich myšlenku, nejsem jen prostý slon, jsem jen prostý hroch. Plánů mají spoustu, prstů jen čtyřicet, z toho půlku na noze. Přesněji na čtyřech nohách, tuším. Už jsem je delší dobu neviděl bez ponožek.

  Takže bych jim moc nevěřil. :-(
  Ale doufal bych. :-)
  Ale málo. :-|
  Ale nepřetržitě. ;-)

  Deníček

  Ahoj, poradno chci se zeptat na tenhle odkaz co to znamená? https://www.alik.cz/d

  Chystá se tam něco na D.

  Asi něco jako denní kalendář…

  Deníček

  Ahoj, bude prosím někdy v budoucnu deníček, děkuju.

  Deníček

  Vznikne někdy deníček?

  Bude někdy přidán deníček?
  Děkuji za odpověď.

  Na tuto otázku odpovídám celkem často, většinou záporně, že nebude... na střídačku s všelijak nadějnými odpověďmi.

  Nejprve neměl být, protože mi přišlo, že bychom s obnovou starého deníčku, který na Alíkovi byl před květnem 2017, měli hodně práce. Pak jsem došel k závěru, že to zase tak moc práce není a že bychom to někdy vyrobit mohli. Následně jsme si řekli, že tady asi vždy budou důležitější věci na práci než výroba deníčku a že stejně nemáme šanci vyrobit nic chytřejšího, než plánovače/kalendáře, které už mají všichni v telefonech nebo počítačích, a že nechceme sbírat potenciálně citlivá soukromá data dětí jen tak s ohledem na ochranu soukromí. :-|

  Přesto jsme plánovali, že vyrobíme něco o dnech v roce. Nějaký jednoduchý přehled, jaká jsou výročí, kteří uživatelé Alíka mají narozeniny, svátek, jaké Alíkoviny se vážou k dotyčnému dni... ale i toto zadání neosobního deníčku je jaksi odložené na později už hodně dlouho. Protože vždy jsou důležitější věci – třeba předělání organizace soutěží, nebo vývoj nové klubovny, nebo nových her.

  Nyní zase zvažuji, že osobní deníček vyrobíme. O=
  Vyčetl jsem, že existují seriózní psychologické studie zkoumající dlouhodobé zlepšování nálady. Pravidelné odpovídání na určité pozitivní otázky (nebo i jen zamyšlení nad nimi) patří mezi jednoduché triky, které u většiny lidí povzbuzují lepší pocity a spokojenost. Když uvážím, že spousta velkých sociálních sítí brnká lidem na struny, které jim náladu převážně zhoršují a umocňují pocity nespokojenosti, tak se mi hodně líbí představa, že by Alík aktivně vykročil opačným směrem – že by pomocí něčeho, jako je deníček, udržoval své uživatele víc v pohodě. O:-)

  Momentálně tedy odpovídám, že cosi jako deníček nejspíš vznikne. Ale samozřejmě nevíme kdy... a nevíme, co to přesně bude. :-D
  Skoro určitě to nebude plánovač/kalendář a nebude to ani místo na psaní dlouhých osobních esejí. Takže kdo si pod deníčkem představuje tyto věci, toho zklamu.

  Deníček

  Ahoj, kdy založíte znovu deníček?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Někdy letos. Teď budu chvíli dodělávat drobnosti, které jsem odkládal kvůli systému obrázků.

  Deníček

  Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat na dvě věci:
  1) Jak si mohu psát tajný deník?
  2) Ráda bych chtěla napsat článek a nevím, jak se to dělá. Poradíš mi?

  Ahoj, na Alík.cz si deníček můžeš vést zde: http://alik.idnes.cz/denicek.asp

  Pokud chceš napsat článek, můžeš ho vložit zde: http://alik.idnes.cz/alik-clanek.aspx

  Články piš o tom, s čím máš osobní zkušenost, nejlépe o tom, co máš ráda a o co se chceš s ostatními podělit. Můžeš psát o svých zájmech, o zajímavch místech, která navštívíš, o lidech, které potkáš. Sdílet můžeš samozřejmě i svá trápení nebo nápady na to, jak hezky strávit čas nebo vyrobit něco pěkného pro své blízké.

  Deníček

  Ahoj Alíku,
  prosím tě bych chtěl vymazat že svého deníčku upozornění které se konná každý rok a to dne 30.6 a 4.1 ale škoušel jsem to mazat a dát to že už to nikdy nechci upozorňovat ale stále mě to upozorňuje.Dekuji

  Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
  Alík a správci

  Deníček

  Ahoj Alíku. Psala jsem kvůli tomu že mi nejde smazat událost a to narozeniny mé nej kamaádky, kterou už nemám! A nechci to tam. Nejde to smazat! A ano vždy to potom uložím ale smažu to, uložím a stejně je tam pořád stejná událost! :-( proč...??? děkuju předem. mějte se pěkně. ahoj

  Ahoj PéťO,

  záznam v deníčku smazat lze, ale musíš ho vždy mazat v místě, kde jsi ho poprvé zapsala. V případě narozenin a opakovaného záznamu se tedy musíš vrátit do správného roku a tam záznam smazat. Doporučuji ale ještě jednou to zvážit, je možné, že se z vás po čase kamarádky znovu stanou a pak by bylo škoda nevědět, kdy má dotyčná narozeniny :-)
  Měj se moc pěkně, Alík

  Deníček

  Ahoj, jednou jsem si zapsala do deníku událost, ale už jí tam mít nechci a když se ji snažím přepsat nebo smazat prostě to nejde! Prosím udělejte s tím něco, nebo mi aspoň poraďte, nebo já kvůli tomu smažu svůj účet... Děkuju

  kuličkaduhovka, 30. března 2014

  Ahoj,

  pokud upravuješ či mažeš záznam v deníčku, je potřeba vždy nové údaje uložit. Jinak zachováš původní záznam. Měj se pěkně, Alík

  Deníček

  Ahoj Alíku a ostatní poradci,ptám se,jestli můžou mí přátelé vidět můj deníček a případně co.

  lucus555, 12. srpna 2013

  Tvůj deníček by kamarádi mohli vidět jen tehdy, pokud bys jim dala heslo ke svému účtu, což je mimochodem zakázané. Haf! Alík