Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Fotogalerie

Ahoj Aliku a Mari1!!!
Mam takovou prosbu. Když si chci na vizitku dat obrázky ze své galerie tak mi to sice jde,ale po uložení mi to napiše:
,,Vyskytla se neznámá chyba''.
P.S.:
Prosím poraďte.. Díky Beruška253

Beruska253, 31. května 2015

Zkus obrázky vložit ještě jednou, zmenši je tak, aby jejich velikost nebyla větší než 2 MB. Pěkný den, Alík

Fotogalerie

Nejdnou mi sem dat žadné fotky...vždy tam je: vyskytla se neznáma chyba..proč?

Ivezna007, 26. srpna 2014

Zkus menší rozlišení fotek, ideální je vkládat fotky cca 1000 x 700 pixelů.  Alík

Fotogalerie

Ahoj Alíku, dala jsem si jeden nový obrázek na vizitku a na ikonku taky jinej,a ještě tam nejsou jak dlouho trvá než tam ty obrázky budou?? Předem děkuji za odpověď.

sarinouna, 2. srpna 2013

V posledních 14 dnech došlo z technických důvodů ke 2 zdržením, 1x na 1 den a 1x na 2 dny. Administrátorům se nedopařilo dálkové připojení ke schvalovací administraci. Nicméně momentálně jsou všechny obrázky a a ikony schválené. Haf! Alík

Fotogalerie

Ahoj Alíku, když kliknu na svoji vizitku, tak je tam napsáno, že si můžu vkládat i fotky z rajce.net, které nejsou moje. Ale když rozkliknu Alík, Rajče a fotky, tak je zde napsáno, že musím vkládat pouze moje fotky. Jak to tedy s tím je? Díky moc za odpověď.

LízaDoolitlová, 10. července 2013

Na Alíka smíš vkládat jen své fotky z Rajče.net. Haf! Alík

Fotogalerie

Ahoj mám takový problém v nastavení nahraju fotku ukáže se mi že tam je ale na vizitce tam není čím to může být ? Děkuji :-)

Fotku musíme nejprve schválit. To trvá někdy pár minut, jindy i den. Haf! Alík

Fotogalerie

Chci si na vizitku nahrát fotografie, ale nejde mi to. Jednu tam mám a ta nedělala žádný problém. Proč tam tedy teď nejde? Je moc velká? Píše mi to, že se vyskytla neznámá chyba. Nechápu to. Předem děkuji za odpověď.

Uprav fotografii tak, aby její maximální šířka byla 1000 pixelů a zkus ji znovu nahrát. Pokud se bude problém opakovat, napiš na alik@alik.cz. Haf! Alík

Fotogalerie

Ahoj Alíku, nevím kam mám svou otázku zařadit. Chtěla bych mít na alik.cz svoje fotografie, ale i podle tvého návodu se mi na rajce.net nezobrazuje *alik.cz. Nevíš prosím,'co s tým mám dělat? Díky. LízaDoolitlová

LízaDoolitlová, 16. dubna 2013

Prosím, pošli mi odkaz návodu o kterém píšeš na alik@alik.cz. Díky, haf! Alík

Fotogalerie

ahoj alíku ,jenom se chci zeptat jestli se tu bude dělat něco kde by jsme si mohli všichni dát fotky a komentovat si je prostě jedna stránka na alíku bude to tu?

werů 11 let, 26. ledna 2011

Fotografie si můžeš dát na rajce.net, s kterým má Alík spolupráci. Když si tam podle návodu přidáš kategorii *alik, pak bude album vidět i v přehledu na Alíkovi. Uživatelé, kteří mají registraci na rajce.net pak mohou komentovat nejen celé album, ale i jednotlivé snímky.
Alík

Fotogalerie

ahoj,jak si můžu udělat fotoalbum? předem děkuji

Jak alba zakládat a co udělat pro to, aby se objevila i v přehledu alb na Alíkovi, se dozvíte tady: fotoalba z Rajčete na Alíkovi.
Alík

Fotogalerie

ahoj alíku jak si můžu udělat album

Jak alba zakládat a co udělat pro to, aby se objevila i v přehledu alb na Alíkovi, se dozvíte tady: fotoalba z Rajčete na Alíkovi.
Alík

Fotogalerie

Chtěl jsem přidat do galerie svoje fotky a videa na Alíka,kde je ta galerie a jak se do ní přidávají fotky a videa,prosím?

Ahoj, videa se přidávat nedají, pouze fotky. Jak přidat své fotky do galerie na rajce.net tak, aby byly vidět i na Alíkovi, se dozvíš v Alíkovinách, když si klikneš na odkaz Fotogalerie. Pokud budeš mít nějaké fotogalerie na rajce.net, pak si je můžeš přidat i na svou alíkovskou vizitku.
Alík

Fotogalerie

Alíku,s tím Rajčetem,já tam to "vytvořit album" nemůžu najít.

Pokud chceš uveřejnit fotky v albu na www.rajce.net, tak je třeba si nainstalovat program. Pomocí tohoto programu se vkládají fotografie do alb na Rajčeti.
Domluv se doma s rodiči. Program zabírá v počítači málo místa. Já osobně program nainstalovaný mám a má alba jsou na adrese http://1mari1.rajce.idnes.cz/.
Mari1

Fotogalerie

Ahoj Alíku. Mohl by si dát jinou adresu na fotky než rajce.net ? třeba galerie.cz je to tam o moc lepší . Díky Martin

Ahoj, tak nevím, co ti na tom přijde lepší. Klidně mi to napiš na alik@alik.cz. Server Alík.cz je součásti společnosti MAFRA a ta provozuje server rajce.net a také Alíka. Proto určitě nepočítám, že by se na vizitky dávaly adresy nějakých jiných alb.
Alík

Fotogalerie

Můžu se zeptat Alíku dáte sem třebas ja newím novou rubriku kde budou treba fotky ktere si sem mužeme davat i mi ?jako kamaradi a tak alika dííky za opoved myslim ze hodne libi by potesila trebas sem davat fotky svych ovblibenych zpevacek hercu a tak diky za opoved!!

ahoj, na Alíkovi je možné přidat album, které si vytvoříš na serveru www.rajce.net. Jen musíš k albu přidat speciální kategorii *alik. Návod jak postupovat najdeš v Alíkovinách v části nazvané fotogalerie. Případně si můžeš přečíst článek Alík, rajče a fotky, který také najdeš v Alíkovinách.
Alík
PS: Jen s těmi fotkami oblíbených zpěvaček a herců je trošku problém. Pozor na dodržování autorských práv!

Fotogalerie

Ahoj Alíku. Už jsem psala že mi nejdou uložit fotky z rajče.net. Zkoušela jsem to nejméně desetkrát, ale nic. Jsem z toho na větvi. Ahoj. Předem děkuji za odpověď. Tereza

Ahoj Terko. Zkus lépe popsat svůj problém (kam ti nejdou ty fotky uložit a jak jsi to dělala) na e-mail alik@alik.cz Pokud jsi je chtěla přidat na vizitku, napiš také svou přezdívku. Věřím, že to půjde, ale abych Ti mohl poradit, potřebuji více informací.
Alík

Fotogalerie

Ahoj alíku nevíš jak se dá zjistit můj odkaz na rajce.net Předemdík

falbalacz, 10. ledna 2009

Ahoj. Pokud máš na serveru rajce.net své album, pak je to snadné. Pokud ne, v Alíkovinách najdeš návod v článku Alík, Rajče a fotky. Pokud máš album založené, tak si prostě mezi svými alby vybereš to, na které chceš dát odkaz. A když si to album otevřeš, tak v horním řádku uvidíš adresu. Část je u všech alb stejná, část se tvoří právě podle názvu tvého alba. Tak to si zkopíruješ (Ctrl+C) a vložíš (Ctrl+V) kam potřebuješ. Adresy vypadají třeba takto: http://radkaa.rajce.idnes.cz/Nejkrasnejsi_Vanoce_-_predani_ceny/. To radkaa je název pod jakým má někdo jako uživatel alba. Z názvu alba pro účel odkazu automaticky zmizí háčky a čárky a místo mezer se tam přidají podtržítka. Tohle všechno se dělá automaticky, ale píši to zde, abys měla představu, jak ta adresa vypadá.
Alík

Fotogalerie

Dobrý den.Tak tedy odpovídám když sem se ptala na to že mi nefungje foto galerie.Když jo chci otevřít tak se mi otevře jenže se mi ádné fotky nezobrazují jen obrys obdelníku.Mám internet expoler (doufám že to píši dobře)nevím jestli je to počítačem nebo něčím jiným.Je mi moc líto že se nemohu podívat na fotky.A nemohla bych Vás (já radši vykám) poprosi jestli by jste mi dali nějaký odkaz kde bych mohla tofky přímo nalézt.když totiž najedu na www.rajce.cz (nebo jak to zní) otevře se mi jen takový hořejšek jelikož můjinternet trochu blokuje.. Moc vám děkuji

wiracom fotogalerie (odpovídám), 29. června 2007

Ahoj... Důvodů jistě může být více - ale ten nejpravděpodobnější tkví v tom, že obrázky tvoří největší část datového objemu stránek, takže, jednoduše řečeno, na obrázky je potřeba rychlejší internet než na texty stránek. Je tedy možné, že je tvůj internet nestihne stáhnout, a pokudto nesihne do jistého časového limitu, jejich stahování se zastaví úplně. Druhá možnost je, že máš v prohlížeči zakázané obrázky z určitých serverů, pak je problém v nastavení prohlížeče. Který z problémů to je poznáš, když se zkusíš podívat do nějaké jiné galerie - pokud se ti obrázky načtou, je problém nejspíše v jejich zákazu, pokud se ti nenačtou ani odtamtud, hledej problém v rychlosti internetu. ...::: Crusher :::...

Fotogalerie

Dobrý den,nefunguje mi odkaz na fotogalerii tady v alíkovinách.vždy se mi tam zobrazí bílý čtverec a nic víc.je to jen u mně nebo se s tím dá něco dělat?

wiracom, 1. června 2007

Ahoj, teď si nejsem jistý, zda Ti nefunguje odkaz na galerii, kterou jsi si vytvořil a nebo na některou, která už na Alíkovi je. Mohl bys to upřesnit? Další otázkou je prohlížeč, přes který na Alíka chodíš. To napiš taky a já se poradím s Tvůrci galerie v čem je problém. Ostatním to funguje normálně.
Alík

předchozí 1 další