Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Fotogalerie

  Ahoj alíku nevíš jak se dá zjistit můj odkaz na rajce.net Předemdík

  falbalacz, 10. ledna 2009

  Ahoj. Pokud máš na serveru rajce.net své album, pak je to snadné. Pokud ne, v Alíkovinách najdeš návod v článku Alík, Rajče a fotky. Pokud máš album založené, tak si prostě mezi svými alby vybereš to, na které chceš dát odkaz. A když si to album otevřeš, tak v horním řádku uvidíš adresu. Část je u všech alb stejná, část se tvoří právě podle názvu tvého alba. Tak to si zkopíruješ (Ctrl+C) a vložíš (Ctrl+V) kam potřebuješ. Adresy vypadají třeba takto: http://radkaa.rajce.idnes.cz/Nejkrasnejsi_Vanoce_-_predani_ceny/. To radkaa je název pod jakým má někdo jako uživatel alba. Z názvu alba pro účel odkazu automaticky zmizí háčky a čárky a místo mezer se tam přidají podtržítka. Tohle všechno se dělá automaticky, ale píši to zde, abys měla představu, jak ta adresa vypadá.
  Alík

  Fotogalerie

  Dobrý den.Tak tedy odpovídám když sem se ptala na to že mi nefungje foto galerie.Když jo chci otevřít tak se mi otevře jenže se mi ádné fotky nezobrazují jen obrys obdelníku.Mám internet expoler (doufám že to píši dobře)nevím jestli je to počítačem nebo něčím jiným.Je mi moc líto že se nemohu podívat na fotky.A nemohla bych Vás (já radši vykám) poprosi jestli by jste mi dali nějaký odkaz kde bych mohla tofky přímo nalézt.když totiž najedu na www.rajce.cz (nebo jak to zní) otevře se mi jen takový hořejšek jelikož můjinternet trochu blokuje.. Moc vám děkuji

  wiracom fotogalerie (odpovídám), 29. června 2007

  Ahoj... Důvodů jistě může být více - ale ten nejpravděpodobnější tkví v tom, že obrázky tvoří největší část datového objemu stránek, takže, jednoduše řečeno, na obrázky je potřeba rychlejší internet než na texty stránek. Je tedy možné, že je tvůj internet nestihne stáhnout, a pokudto nesihne do jistého časového limitu, jejich stahování se zastaví úplně. Druhá možnost je, že máš v prohlížeči zakázané obrázky z určitých serverů, pak je problém v nastavení prohlížeče. Který z problémů to je poznáš, když se zkusíš podívat do nějaké jiné galerie - pokud se ti obrázky načtou, je problém nejspíše v jejich zákazu, pokud se ti nenačtou ani odtamtud, hledej problém v rychlosti internetu. ...::: Crusher :::...

  Fotogalerie

  Dobrý den,nefunguje mi odkaz na fotogalerii tady v alíkovinách.vždy se mi tam zobrazí bílý čtverec a nic víc.je to jen u mně nebo se s tím dá něco dělat?

  wiracom, 1. června 2007

  Ahoj, teď si nejsem jistý, zda Ti nefunguje odkaz na galerii, kterou jsi si vytvořil a nebo na některou, která už na Alíkovi je. Mohl bys to upřesnit? Další otázkou je prohlížeč, přes který na Alíka chodíš. To napiš taky a já se poradím s Tvůrci galerie v čem je problém. Ostatním to funguje normálně.
  Alík