Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Kategorizace her

  Herna (Domeček)

  Ahoj poradno,
  mám dotaz, který se týká her.
  Je někde kategorie her, které nevyžadují flash? Moc by mi to pomohlo v hledání,
  popřípadě kategorie serveru, jako je třeba Cartoon Network.
  Moc děkuji, ariana

  Ahoj,
  zrovna pro Cartoon Network tu existuje stránka Hry na téma Cartoon Network. Herní sekce už také nějakou dobu využívá jednotný systém témat a téma této televizní stanice vzniklo kvůli katalogu dárků. ;-)

  Hry potřebující nezbytně flash bývají většinou ve výjezdech jasně oddělené. Občas zvažujeme, že bychom ke hrám přidali nějaké informační ikonky podle jejich vlastností – třeba jestli nezbytně vyžadují klávesnici, jestli je potřeba myš (a nestačí prst na dotykovém displeji), nebo jak jsou na tom se zvukem (jestli jsou stoprocentně tiché jako Logik, nebo s vypnutelným zvukem jako Drahokamový důl, nebo se skoro-nezbytným zvukem jako Bongo Bongo), tak podobným způsobem by asi šlo ikonkou sdělovat, jestli je potřeba flash. Ale zatím nemáme evidované ty ostatní informace a mít ikonku jen jednu pro flash nám přijde divné, zejména když bývají tyto hry v seznamu stejně oddělené. Navíc dneska už je pro běžného smrtelníka docela těžké do prohlížeče flash dostat, takže spíš než o poznačení bychom měli uvažovat o tom, že flashové hry úplně vyhodíme.

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku,
  škoda, že jste zde zrušili Hravé učení a Abecedu. To byly výborné a oblíbené stránky hlavně pro nejmenší kamarády Alíka. (Například pro mojí mladší ségru.)
  Obnovíte je ještě někdy?
  A.

  Ahoj,
  my jsme ale Hravé učení nezrušili. Bylo vytvořené v technologii, která nemá budoucnost (a neměla ji ani v době, kdy HU vznikalo), takže se postupně propadá k nule podíl prohlížečů, ve kterých HU funguje. S tím bohužel nic nezmůžeme. Museli bychom ho celé vyrobit od základu znovu, což by nejspíš byla práce na několik měsíců. Pro mobily a tablety existuje Hravé učení jako aplikace, takže úplně ztracené není.

  Abecedou myslíš Slabikář? Tohle?
  web.archive.org/web/20120810202812/alik.idnes.cz:80/herna.asp?idr=poznani-slabikar&hra=
  To možná někdy obnovím, nevypadá to jako moc práce. Ale nepřisuzuji tomu moc velkou prioritu, jsou tu důležitější věci na dodělání a naše vývojářské kapacity jsou omezené.

  Herna (Domeček)

  Dobrý den, dneska jsem si na Alíkovi zkusil zahrát převzatou hru wormax.io a hned na úvodní stránce jsem narazil na tohle: Pokud chcete hrát ve skupině, předejte odkaz kamarádům. To znamená, že bych mohl hrát s nějakými uživateli tady na Alíkovi?

  Ano. Alík automaticky vytváří skupinu pro lidi, kteří do hry přijdou přes něj. Odkaz, o němž mluví samotná hra, nemusíš nikomu přeposílat, je napevno zadrátovaný v Alíkovi.

  Kdokoliv, kdo přijde do hry přes Alíka, se ocitne ve společném prostoru s ostatními, kdo přišli přes Alíka (a i s nějakými cizími lidmi, ale to není podstatné). Takto to funguje u více akčních onlajnovek, nejen u hadů, ale i u bouráků, koulovačky, vyplňovačky a letecké bitvy. Teda, aspoň doufám, že mi to tak funguje :->
  (Špatně se to ověřuje, finální rozhodnutí, kdo s kým hraje, dělá cizí server a ten může zohledňovat i místo, odkud je člověk připojený, takže nemusím rozpoznat, že můj postup někomu z jiného místa nefunguje.)

  Herna (Domeček)

  Kdy bude fungovat hravé učení?Děkuji

  Ahoj,
  Hravé učení by mělo fungovat bez problému. Pouze se změnilo jeho umístění na webu. Není už v hlavním menu, ale v odkazech v dolní části stránky - konkrétně mezi "Alíkovy dárky " a "Reklama". Přímý odkaz na Hravé učení najdeš zde: www.hraveuceni.cz/
  Testoval jsem nyní a mně funguje. Pokud Ti nyní Hravé učení nefunguje, vyzkoušej více internetových prohlížečů a pak napiš znovu sem do technické poradny, ve kterém z nich nebo kde, s čím a s kterou částí Hravého učení máš konkrétně problém.
  ALX75 - Správce Alíka

  Herna (Domeček)

  Proč nefungujú hry

  Java hry nefungují kvůli tomu, že Java v roce 2016 změnila pravidla a vyžaduje elektronický podpis tvůrců her. Naše hry jsou ovšem staré 10 a více let, proto již nemáme zdrojové soubory a podpis nelze doplnit. Hry lze spustit nastavením Javy, proto je zatím nemažeme.

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku mohla bych se zeptat proč nefungují některé hry? Například: housenka a hádanky... Děkuji za odpověď.

  TlapkaRozárka, 19. prosince 2016

  Ahoj, program Java, který hru obsluhuje, má nové podmínky a ty vyžadují elektronický podpis autora her. Bohužel, hry jsou velmi staré a zdrojové soubory již nelze dohledat, proto nelze podpis vložit. Přesto hru lze spustit nastavením obslužného programu, Javy. Proto jsme hry dosud nesmazali. V budoucnu pravděpodobně dojde k rozšíření nabídky her.

  Herna (Domeček)

  proc se mi nespustila hra lego

  agentperry99, 3. září 2016

  Zřejmě nemáš nainstalovaný Unity Web Player, který hru umožňuje spustit. Naistaluj a vyzkoušej ještě jednou. Odkaz, kde lze přehrávač zdarma stáhnout, najdeš u každé hry.

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku,
  jak to že se nedostanu do deníčku a přitom jsem přihlášená?
  Nevíš čím to může být?

  Ježibaba, 20. ledna 2016

  Ahoj, teď jsem funkčnost deníčku ověřoval a vše funguje, jak má. Možná zkus jiný prohlížeč. Kdyby problém přetrvával, napiš Alíkovi do schránky a doplň zařízení, na kterém si Alíka prohlížíš (počítač/ desktop, tablet, mobil atp.) Alík

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku budete do herny přídavat novy hry.

  Ano, budeme. Alík

  Herna (Domeček)

  Nejde mi aktivovat hry,malovani. Stale mi to ukazuje,že tento plag není podporovan. Kde delam chybu ? Děkuji.

  Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
  Hry zatím nefungují v tebletech či chytrých telefonech.

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku, proč ti nefungují videopohádky? Díky

  Už fungují :-) Alík

  Herna (Domeček)

  Dobry den,

  Ako je to s novou verziou JAVA?
  Mam aj v java security Exception site list povolenu adresu: http://alik.idnes.cz
  ale omalovanky sa aj tak spustit nedaju.

  Pokud spouštíš hry nebo omalovánky v telefonu nebo v tabletu, tak ti pochopotelně nic z toho spustit nepůjde. Alík plánuje, že i hry bude možné časem spustit na tabletech, ale zatím toto možné není.
  Pokud ti ovšem hry nejdou spustit v počítači, tak napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku,
  Ve hře farmerama nejde potvrdit že jsem si přečetla osobní údaje.Možná to nejde jenom na mém počítači až přijedu domů zkusím to na tabletu.Nevíš jestli je to počítačem nebo hrou?

  Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
  Alík a správci

  Herna (Domeček)

  co je tet za audio knihu děkuju

  Momentálně není žádná audiokniha aktuální. Alík

  Herna (Domeček)

  Ahoj Alíku !!!!!!

  nevím si rady v (Herně) pořád mi to tam píše Eror !, Eror ! - otázka upravena poradcem

  Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
  Alík a správci