Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Heslo

  Ahoj Alíku mamka se mě ptá, jak obnovit heslo u rodičovského účtu. Stačí jen návod, já to mamce ukážu a udělá si to sama.

  Díky Anet

  Ahoj,
  snažíme se, aby všude, kde to je potřeba, byl jasný odkaz na formulář pro zapomenuté heslo. Někde chybí? (Odpovědět mi může kdokoliv poštou.)

  Na mailovou adresu přijde tajný kód/odkaz na formulář, přes který si jde nastavit nové heslo (jde tam změnit i dětské heslo, ale to není povinné).

  Heslo

  Ahojky,
  rodiče mi dali nové heslo a dali stejné heslo jako má rodičovský podúčet nebo tedy spíš já. Dali mi papír s heslem a omylem vzali na podúčet, takže to bylo to stejné a nedá se dostat na rodičovský podúčet. Nevíte, co s tím? A ani na e-mail.:-(

  Děkuji za odpověď
  Daniela :-)

  Ahoj,
  pokud mají oba podúčty opravdu stejné heslo, pak se po přihlášení objeví dotaz, na který z nich se chceš přihlásit. Tehdy si musíš vybrat, protože jinak se neocitneš přihlášená ani na jednom nich.

  Jestliže nic takového nevyskočí, pak hesla stejná nejsou. ;-)

  Heslo

  Ahoj, když zapomenu své heslo, kde ho můžu najít? Díky

  Ahoj,
  pokud sis ho sama někam nepoznamenala, tak nikde. Alík tvoje heslo nezná, viz tento článek.

  Pokud heslo zapomeneš, je přímo u přihlašovacího formuláře odkaz pro nastavení nového. Přes něj si můžeš nechat na e-mail poslat formulář, díky kterému jde heslo změnit.

  Jen podotýkám, že tato možnost platí pro dospělácké/nerozdělené účty, pro dětský podúčet jde heslo snadno změnit v nastavení rodičovského účtu.

  Heslo

  Ahoj Alíku, máš přístup k heslům na profilu?
  Ahoj.
  DÍK.

  Ahoj, nikdo nemá přístup k heslům.
  Hesla nejsou ve zdejší databázi uložená jako text, ale jen jako taková pečlivě namletá strouhanka z textu. Když se přihlašuješ, udělá se z toho, co zadáváš, také jen strouhanka, která se porovnává se strouhankou z databáze. Pokud se obě strouhanky shodují, jsi to ty. ;-)

  Zapomeneš-li heslo, musíš využít zdejší formulář na zapomenuté heslo, kde si můžeš nechat poslat e-mail s tajným odkazem na další formulář, přes který jde nastavit zbrusu nové heslo. Ale to původní heslo už nikdo nezná.

  Upozorňuji, že jakákoliv změna hesla způsobuje ukončení všech dosavadních přihlášení. Což může být trochu otravné, pokud jsi třeba trvale přihlášený na tabletu a mobilu a počítači a chceš se přihlásit ještě někde jinde a nepamatuješ si heslo... a nastavením nového hesla skrz formulář na zapomenuté heslo způsobíš, že se musíš všude znovu přihlásit, protože ta dříve přihlášená zařízení jsou přihlášená již neplatným heslem. Ale z bezpečnostních důvodů je to tak nezbytné.

  Heslo

  Ahoj Alíku a správci,
  když mám nastavené trvalé přihlášení, ostatní mě vidí pořád jako přihlášenou (online) nebo ne?

  Děkuji

  VeverkaČiperka123

  Ahoj,
  vidí u tebe zelený indikátor třicet minut od tvé poslední činnosti. Za činnost se v tomto ohledu považuje nalistování stránky, přejetí myší přes ní, stisk klávesy, dotyk prstem nebo rolování bočním posuvníkem. S délkou té prodlevy možná někdy pohneme směrem dolu.

  Heslo

  Ahoj Alíku a spol. Chtěla bych se zeptat, kdyby někdo zjistil moje heslo a byl by přes můj účet třeba v klubovně a pak bych na svůj účet přišla já a šla třeba taky do klubovny, co by se stalo?
  P.S.: Nic takového se mi nestalo, ale zajímá mě to.

  Ahoj,
  to si můžeš vyzkoušet tím, že se přihlásíš na dvou zařízeních najednou (třeba na počítači a na tabletu nebo mobilu) a v obou vstoupíš do klubovny. Nemělo by se dít nic překvapivého... v seznamu uživatelů budeš napsaná jen jednou, zpráva o přisednutí se ukáže jen u prvního přisednutí, z obou zařízení budeš moct psát zprávy do chatu a pokud na jednom z nich klikneš na „odejít“, nejspíš tě to vykopne v obou (nebo to začne nějak blbnout :->) .

  Myslím, že všechny podstránky Alíka nějak počítají s tím, že můžeš být přihlášena z více věcí najednou, jednotlivá přihlášení jsou navzájem poměrně nenápadná. V menu u své vizitky bys měla vidět odkaz „Moje přihlášení“ s historií svých přihlášení.

  Kdybys chtěla všechna svá aktivní přihlášení odhlásit – třeba právě kvůli podezření, že ti někdo uhodl heslo, nebo že se někdo dostal k počítači, na kterém ses zapomněla odhlásit – stačí změnit heslo.

  Heslo

  Dobrý den. Chci se zeptat. Dá se obnovit heslo k rodičovskému podúčtu? Děkuju za odpověď.

  Dá, stačí vyplnit standardní formulář na zapomenuté heslo – www.alik.cz/zapomenute-heslo.

  Heslo

  Často mi chodí nežádoucí emaily na změnu hesla :(

  Ahoj,
  přepošli ty e-maily některému správci Alíka, a ten se podívá, zda se někdo nepokouší dostat na tvůj účet.

  Heslo

  Ahoj, na mém starém účtu 1836 jsem zapomněla heslo. A mám tam vymyšlený e-mail. Jak se můžu přihlásit? Nechci, aby mi účet zaniknul. A nemůžu dát Oživení starého účtu, protože jsem se tento rok ještě přihlásila. Nemůžete tam prosím zrušit to, že to jde jen, když jsem se rok nepřihlásila? Prosííím!

  Zkrátil jsem nezbytnou prodlevu u objednávky oživení z jednoho roku na tři měsíce, takže už by ti to mělo jít.

  Heslo

  Co mám dělat, když se někdo dostane k mému účtu?

  Pokud zná heslo ke tvému účtu i někdo jiný než ty, nastav si nové tajné heslo. Ideálně dřív, než to napadne tu druhou osobu.

  Změnit heslo (a jiné údaje) můžeš v nastavení, viz odkaz vpravo nahoře.

  Heslo

  Ahoj milý Alíku a nenahraditelní správci, chtěla jsem si změnit heslo a tak jsem udělala, jenže když se tam chci přihĺásit napíše mi to nejdřív mé staré heslo (zobrazila se mi tato hláška: Jejky! Tohle ne!), až když se přihlásím napodruhé jde mi to. Jde to nějak opravit ?

  Nejspíš máš ve svém počítači nastavené pamatování si hesla. V takovém případě ti to vždy vloží heslo, které máš uložené, přestože sis na www.alik.cz své heslo změnila. Je třeba si ve svém prohlížeči pamatované heslo změnit. Většinou prohlížeče po zadání jiného hesla nabízí, zda mají pamatované heslo aktualizovat. Zkus poprosit rodiče o pomoc s touto funkcí prohlížeče.

  Heslo

  Ahoj,něco tu nechápu.Přišla jsem do klubovny,a viděla jsem,že u stolu:blogy,blogaři a blogařky,sedím já,ale já jsem teprve přišla do klubovny a k žádnýmu stolu jsem si nepřisedla!A pak jsem navštívila mou nástěnku a před tím,tam bylo tolik příspěvku,a teď tam nebyl žádný,já jsem tam něco napsala,a to se tam neoběvilo,a když jsem nástěnku opustila,tak zmizela,úplně,ze všech nástěnek!

  baniček-štěňátko, 31. května 2016

  Ahoj, doporučuji ti změnit si heslo. Je možné, že jsi měla jednoduché heslo a někdo jej uhádnul. Případně ses přihlásila např. ve škole a zapomněla ses tam odhlásit.

  Heslo

  Moje prezdivka: anginkalolinka003

  Angelica Janis, 4. ledna 2016

  E-mail pro obnovu hesla ti byl odeslán, měla bys jej najít na svém e-mailu, který jsi uvedla při registraci přezdívky.

  Heslo

  Ahojky, klikla jsem na to cervene, co se vzdycky objevi kdyz dam spatne heslo, ale me to ukazovalo, ze jsem nevyplnila ani email ani telefonni cislo. Pritom jsem to delala, tak proste uz nevim co. Ahoj

  Angelica Janis, 4. ledna 2016

  A k jaké přezdívce se pokoušíš přihlásit?

  Heslo

  Ahoj Aliku,
  potrebovala bych se zeptat, uz po nekolikrate se skousim prihlasit a nejde to. Furt mi to ukazuje spatne heslo, pritom jsem se na to divala, me prijde, ze je na sto procent spravne, pokud nemam halucinaci. Predem moc diky za odpoved:-). Pa

  Angelica Janis, 3. ledna 2016

  Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
  Také je možné, že tvá přezdívka zanikla. Napiš sem nebo některému ze správců Alíka svou přezdívku.