Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hodnosti

Ahoj Alíku, jaký smysl mají vlastně hodnosti? To jsou pak nějaké výhody nebo co?

Hodnost je v tuto chvíli jen taková ozdoba, která naznačuje, jak dlouho nebo jak užitečně tady člověk působí. Je to tedy spíš otázka osobní cti a prestiže než nějakých výhod :-)

Zatím lidé s vyšší hodností žádné lepší funkce nemají. Vývojáři Alíka ale již delší dobu uvažují, že nějaké výhody a zjednodušení zavedou. Protože pokud už je někdo veterán, je mnohem menší šance, že bude páchat výtržnosti, už to není neznámý kolemjdoucí voříšek, lze mu více věřit.

Nyní se na Alíkovi zavádí systém obrázků, takže se nabízí, že veteráni by třeba nemuseli čekat na schválení obrázku před tím, než ho budou moct někde použít. Ale to je zatím hudba budoucnosti. Informace o všech změnách vyjdou v Alíkovinách a popis stávajících pravidel je a bude kdykoliv dostupný na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program.

Hodnosti

Ahoj, co to znamená, že u pár uživatelů je zatoulaný. To je, že se dlouho nepřihlásil na svůj účet? A je ještě něco jiného než zablokovaný a zatoulaný?

Zatoulaný je hodnost – jako může být třeba voříšek, šampion, veterán atd.
Zablokovaný je oprávnění – jako může být třeba správce Alíka, zvěrolékař.

Zatoulanou hodnost mají účty, které byly na původním Alíkovi zrušené kvůli půlroční neaktivitě. Jinými slovy to znamená, že se tu neukázaly od konce října 2016. Zrušené už ale nejsou, dá se na ně přihlásit (pokud nejsou zablokované).

Hodnosti

Ahoj,

7. července mi byla připsána dodatečná odměna za zveřejnění Alíkoviny. Spolu s bodíky za Alíkovinu jsem překročila hranici 10000 kaček/bodíků, která (aspoň v minulosti) znamenala přechod na titul „super šampion“. Už je to třetí den po překročení této hranice, ale nadále se mi na vizitce zobrazuje jen „šampion“.

Jedná se o chybu nebo je plánována nějaká změna v bodování hodností?

Díky za odpověď.

Mezi hodnostmi a transakcemi kaček nebylo dodělané propojení. Nyní jsem nasadil opravu, hodnost by se ti měla brzy sama srovnat.

Změny v hodnostech bychom časem udělat chtěli, ale zatím nemáme konkrétní plán, viz nástěnka www.alik.cz/n/alik-nastenka-hgtgdmel4m.

Hodnosti

Ahoj správci a všichni úžasní lidé, co se o tento web zasluhují,
mám jednu otázečku. Když mám například hodnost superšampion (nemám, to je jen příklad), a utratím všechny své bodíky, budu znova voříšek, nebo mi moje hodnost zůstane?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny plné sluníčka,
Clara

Ahoj,
změna hodnosti se odvíjí od toho, kolik bodíků celkem nasbíráš za celou dobu registrace své přezdívky. Pokud si něco objednáš z Katalogu dárků, bodíky Ti budou odečteny, ale nyní dosažená hodnost Ti zůstane.
Děkujeme za slova uznání, těší nás.

Hodnosti

Ahoj Alíku a správci Alíka, co to je hodnost vůdce smečky ? Viděl jsem to u některých správců. Jak ji získám ?

Ahoj,
hodnost vůdce smečky je ještě vyšší hodnost, než je veterán. Vlastně je to vůbec nejvyšší hodnost, kterou je nyní možné na Alíkovi získat, žádná vyšší už není. Pro získání této hodnosti je potřeba mít celkově nasbíráno alespoň 100 000 bodíků. Tato hodnost, podobně jako ostatní hodnosti, nijak nesouvisí se správcováním. Tuto hodnost v současné době mají i někteří další uživatelé Alíka, kteří nejsou Správci a může ji tedy získat kdokoli - pokud splní výše uvedené.

Hodnosti

ahoj je to asi divné ale mám hodnost šampion když mám mít hodnost junior protože má něco kolem 3013 bodíků a ještě bych se chtěla zeptat řekněme že mám těch 3013 bodíků a když je všechny utratím budu zase voříšek?

Ahoj, odeslala jsi 10 dotazů do poradny, to je dalších 1.000 bodíků. Celkem už jsi získala přes 4.000 bodíků, proto je hodnost Šampiona v pořádku. Co se hodností týče, bodíky se pouze přičítají do celkové sumy. Když si objednáš za své bodíky dárek, tvou hodnost to neovlivní. Alík

Hodnosti

ahoj Alíčku mám 3041 bodíků ale jsem pořád voříšek. Jak to?

Dotaz byl vložen 16.8.2016, pokud ani dnes 18.6.2016 nemáš správnou hodnost, pak napiš přímo Alíkovi a e-mailem na alik@alik.cz nebo zde na Alíkovi do pošty přezdívky Alík.
Hodnosti:
Voříšek  ... všichni noví uživatelé Junior 1 800 bodíků  ... získáš nejdřív za 12 dní Šampion 4 000 bodíků  ... získáš nejdřív za 25 dní Super šampion 10 000 bodíků  ... získáš nejdřív za 2 měsíce Veterán 21 900 bodíků  ... získáš nejdřív za 4 a půl měsíce

Hodnosti

1800 bodů jsem dosáhl před 11 dny a pořád jsem voříšek co mám dělat?

Nic dělat nemusíš, hodnosti se aktualizují samy. Pokud vidím, Junior již jsi.

Hodnosti

ahoj alíku napíšou ti když postoupíš do větší urovně nebo to musíš zjistit sám

To zjistíš sama, svou hodnost vidíš napsanou pod přezdívkou.

Hodnosti

Ahoj Alíku,jak můžu dostat v klubovně hodnost zvělolékař?

Ahoj, nemůžeš. Tu mají pouze Alíkovi zaměstnanci. Alík

Hodnosti

Ahoj Alíku můžu se zeptat jestli uvažuješ o dalších hodnostech nebo jestli hodnosti budou končit veteránem.Díky za odpověd alíkuv kamarád Jan

Ahoj, o změně systému hodností zatím neuvažujeme. Alík

Hodnosti

Ahoj Alíku, mám menší dotaz.

Nevím přesně jak dlouho ale před nějakou dobou (cca 2 týdnama) asi vyšel můj článek a dostala jsem za něj bodíky. Takže mám 5251 bodíků. Přečetla jsem si že za 4000 bodíků už bych měla být šampion ale pořád jsem junior. Nevím jestli to je tím že jsem tu od doby co jsem ten článek napsala nebyla nebo nějakou chybou. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem _Mišinka_

_Mišinka_, 15. července 2015

Ahoj, hodnost Juniora sice získáš již za 4.000 bodíků, to ale není jediná podmínka. Tou druhou je pobyt na Alíkovi alespoň po dobu 2 měsíců. Pokud splníš i tuto podmínku, můžeš se těšit na povýšení (obnovuje se cca do 24 hodin po splnění všech podmínek). Více o hodnostech a povyšování zde: Co jsou bodíky Pěkné prázdniny, Alík

Hodnosti

Ahoj Alíku,
Už mám 4047 bodíků, ale pořád jsem junior. Na stránkách se píše, že už bych měla být šampion. Prosím poraď mi

Jinotajka, 28. června 2015

Hodnosti se aktualizují do 24 hodin od dosažení potřebného počtu bodíků. Alík

Hodnosti

Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat že jestli se nebudou nějak upravovat hodnosti? Nebo jestli o tom nepřemýšlíte...Třeba že by se tam nějáké mohli přidat..

Ahoj, o změně hodností neuvažujeme, ale díky za návrh. Alík

Hodnosti

Ahoj..Můžu se zeptat proč když mám napsané že jsem už šampion a na vizitce je pořád junior??děkujii Ahoj

-Vicka-, 23. února 2015

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Hodnosti

Ahoj Alíku :) Chtěla jsem se zeptat jak to že už nejsem veterán když mám už přes 16 630 bodíku a ještě předtím jsem si objednávala propisku za 6 000?Děkuji a hezký den!

Protože ke změně hodnosti na základě stavu bodíků dochází až následující den.

Hodnosti

Ahoj, Alíku, mám 1900 bodíků, a stále ještě jsem voříšek. Mohl bys voříška, prosím, změnit na juniora? Děkuji. Radomír-cz

Radomír-cz, 31. prosince 2014

Pokud stále nemáš hodnost junior, tak napiš přímo Alíkovi.

Hodnosti

Ahoj.Chtěla bych se zeptat.Mám např. 2500 bodíků a jsem junior,když si něco koupím za 2400 bodíků budu voříšek nebo junior?

micinka77, 13. prosince 2014

Toto je častý dotaz a odpověď najdeš na webu, nicméně velmi stručně: hodnosti zůstávají i po objednání dárku, v případě hodností se bodíky stále jen přičítají. Alík

Hodnosti

Ahoj Aldo.
Kdo je je zvěrolékař?Jako myslím osobu (pokud má vůbec účet na Alíkovi).Pokud ne proč se zobrazuje korunka i pro něj? - otázka upravena poradcem

weperfect, 9. května 2014

Ahoj,

zvěrolékař patří k zaměstnancům Alíka. Alík

Hodnosti

Milí Alíku, chtěla bych upozornit, že už dávno (teď nevím kdy) jsem psala, že bych měla být veterán, ty jsi mi napsal, že s největší pravděpodobností už jím jsem. Mě se ale pořád zobrazuje super šampion. Mohl by jsi s tím prosím něco udělat?
Díky předem, alíčekJR - otázka upravena poradcem

Ahoj,

v systému vidím u Tvé přezdívky hodnost VETERÁN, pokud se Ti zobrazuje cokoliv jiného, prosím, napiš na alik@alik.cz.

Alík