Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Hodnosti

  Ahoj, dnes se mi připsaly kačky za Alíkovinu, teď mám 11 075 kaček, ale pořád jsem šampionka. Mohli byste to prosím opravit?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  standardně se hodnosti nemění hned, ale až po půlnoci, takže ještě vydrž. :-)

  Hodnosti

  Ahoj alikova poradno,
  Mám takový dotaz ohledně hodností ... V poradně sice už bylo, za kolik bodíků je jaká hodnost, ale taky tam bylo napsáno, že za 4800 (doufám, že jsem dobře četla) je hodnost super šampionka.... Jenže já už mám 5050 a mám "pouze" šampionku... Proto můj dotaz zní... Jak jsou momentálně hodnosti bodově umístěny? Neboli za kolik bodíků je jaká hodnost, děkuji moc za "aktualizaci" informací

  Ahoj,

  aktuální informace jsou zde: www.alik.cz/s/vernostni-program. Zde se píše, že hodnost šampion je od 4000 kaček a hodnost super šampiona je až od 10 000 kaček. Pokud máš tedy momentálně přes 5000 kaček, je v pořádku, že jsi stále šampion.

  Hodnosti

  Ahoj, já jsem někdy měla hodnost „protiletadlová vatička“. Co to je?

  To je speciální vatička, která umí sestřelovat nepřátelská letadla 8-o

  Jinak viz www.alik.cz/p/249234.

  Hodnosti

  Ahoj, když si něco koupím za kačky, tak když jsem teď třeba Super Šampionka, tak už nebudu?

  Ahoj,
  budeš. Hodnost se řídí podle celkového počtu získaných kaček, ne podle jejich zůstatku.

  Hodnosti

  Dostala jsem místo „voříšek“ hodnost „přicucnuté očičko“. Co to znamená?

  To je hodnost vyhrazená jen pro ty nejpozornější uživatele, kteří si uvědomí, co je dnes za datum ;-)

  Jinak viz www.alik.cz/n/jakou-mate-aprilovou-hodnost.

  Hodnosti

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat.. Vrátila jsem se po docela dlouhé době a mám nashromážděno něco přes 7000. Stále jsem ale hodnocena jako „voříšek“. Je to třeba jen neaktualizované nebo je to nějaká chyba?

  U starých účtů den trvá, než se hodnost srovná. Chystáme se hodnosti více předělat (takže si myslíme, že to nemá cenu opravovat).

  Hodnosti

  Když na Alíka někdo přestane chodit, za jak dlouho bude zatoulaný?

  VeverkaČiperka123, 12. března 2018

  V tuto chvíli nikdy. Zatoulanou hodnost dostaly účty, které předchozí majitel Alíka vypnul kvůli půlroční nečinnosti... a my jsme je zase zapnuli.

  Ale zřejmě v budoucnu stav zatoulanosti nějak lépe domyslíme, aby k něčemu byl i u nověji zatoulaných uživatelů. Myslím, že ten půlrok je dobrá lhůta.

  Hodnosti

  Když budu mít 4000 kaček a něco si koupím, propadnu se na voříška?

  Ahoj,
  ne, hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, bez ohledu na tok, kolik se jich mezitím utratilo.

  Hodnosti

  Ahoj Alíku, před chvilkou jsem si všimla, že na super šampionku potřebuju 4800 kaček, a já už mám víc a neobrazilo se to. Děkuju předem.

  Myslím, že sis tu větu špatně přečetla: na dosažení hodnosti super šampionky potřebuješ nasbírat ještě 4800 kaček. Tedy navíc k těm stávajícím cca 5200 kačkám.

  Hranice pro super šampionku je na deseti tisících, jak je uvedeno na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program

  Hodnosti

  Ahoj Alíku, jaký smysl mají vlastně hodnosti? To jsou pak nějaké výhody nebo co?

  Hodnost je v tuto chvíli jen taková ozdoba, která naznačuje, jak dlouho nebo jak užitečně tady člověk působí. Je to tedy spíš otázka osobní cti a prestiže než nějakých výhod :-)

  Zatím lidé s vyšší hodností žádné lepší funkce nemají. Vývojáři Alíka ale již delší dobu uvažují, že nějaké výhody a zjednodušení zavedou. Protože pokud už je někdo veterán, je mnohem menší šance, že bude páchat výtržnosti, už to není neznámý kolemjdoucí voříšek, lze mu více věřit.

  Nyní se na Alíkovi zavádí systém obrázků, takže se nabízí, že veteráni by třeba nemuseli čekat na schválení obrázku před tím, než ho budou moct někde použít. Ale to je zatím hudba budoucnosti. Informace o všech změnách vyjdou v Alíkovinách a popis stávajících pravidel je a bude kdykoliv dostupný na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program.

  Hodnosti

  Ahoj, co to znamená, že u pár uživatelů je zatoulaný. To je, že se dlouho nepřihlásil na svůj účet? A je ještě něco jiného než zablokovaný a zatoulaný?

  Zatoulaný je hodnost – jako může být třeba voříšek, šampion, veterán atd.
  Zablokovaný je oprávnění – jako může být třeba správce Alíka, zvěrolékař.

  Zatoulanou hodnost mají účty, které byly na původním Alíkovi zrušené kvůli půlroční neaktivitě. Jinými slovy to znamená, že se tu neukázaly od konce října 2016. Zrušené už ale nejsou, dá se na ně přihlásit (pokud nejsou zablokované).

  Hodnosti

  Ahoj,

  7. července mi byla připsána dodatečná odměna za zveřejnění Alíkoviny. Spolu s bodíky za Alíkovinu jsem překročila hranici 10000 kaček/bodíků, která (aspoň v minulosti) znamenala přechod na titul „super šampion“. Už je to třetí den po překročení této hranice, ale nadále se mi na vizitce zobrazuje jen „šampion“.

  Jedná se o chybu nebo je plánována nějaká změna v bodování hodností?

  Díky za odpověď.

  Mezi hodnostmi a transakcemi kaček nebylo dodělané propojení. Nyní jsem nasadil opravu, hodnost by se ti měla brzy sama srovnat.

  Změny v hodnostech bychom časem udělat chtěli, ale zatím nemáme konkrétní plán, viz nástěnka www.alik.cz/n/alik-nastenka-hgtgdmel4m.

  Hodnosti

  Ahoj správci a všichni úžasní lidé, co se o tento web zasluhují,
  mám jednu otázečku. Když mám například hodnost superšampion (nemám, to je jen příklad), a utratím všechny své bodíky, budu znova voříšek, nebo mi moje hodnost zůstane?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny plné sluníčka,
  Clara

  Ahoj,
  změna hodnosti se odvíjí od toho, kolik bodíků celkem nasbíráš za celou dobu registrace své přezdívky. Pokud si něco objednáš z Katalogu dárků, bodíky Ti budou odečteny, ale nyní dosažená hodnost Ti zůstane.
  Děkujeme za slova uznání, těší nás.

  Hodnosti

  Ahoj Alíku a správci Alíka, co to je hodnost vůdce smečky ? Viděl jsem to u některých správců. Jak ji získám ?

  Ahoj,
  hodnost vůdce smečky je ještě vyšší hodnost, než je veterán. Vlastně je to vůbec nejvyšší hodnost, kterou je nyní možné na Alíkovi získat, žádná vyšší už není. Pro získání této hodnosti je potřeba mít celkově nasbíráno alespoň 100 000 bodíků. Tato hodnost, podobně jako ostatní hodnosti, nijak nesouvisí se správcováním. Tuto hodnost v současné době mají i někteří další uživatelé Alíka, kteří nejsou Správci a může ji tedy získat kdokoli - pokud splní výše uvedené.

  Hodnosti

  ahoj je to asi divné ale mám hodnost šampion když mám mít hodnost junior protože má něco kolem 3013 bodíků a ještě bych se chtěla zeptat řekněme že mám těch 3013 bodíků a když je všechny utratím budu zase voříšek?

  Ahoj, odeslala jsi 10 dotazů do poradny, to je dalších 1.000 bodíků. Celkem už jsi získala přes 4.000 bodíků, proto je hodnost Šampiona v pořádku. Co se hodností týče, bodíky se pouze přičítají do celkové sumy. Když si objednáš za své bodíky dárek, tvou hodnost to neovlivní. Alík