Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci přes výživu z projektu Vím, co jím, odborníci na kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 16 let.

Holky a láska

ahoj alíku, mám menší problém líbí se mi jedne kluk je o 1 rok starší , myslim že mě má rád taky ale mín než já jeho , vůbec nevím jak mu to mám jestli by jsi mi poradil jak mu to mam říct, hraju s ním hry , chodim s ním ven ale ješte tam jsou moji brachove a kdybych mu to rekla a byly by tam brachove tak by se to nák uřčite dozvědeli a to ja nechci , starší bracha mě s tím vždy vidírá že to všem rozkřikne a to nechci....tak jestli by jsi mi teda nedal nakou radu jak mu to mama rict nebo napsat , co kdyz napise ze mě nema rad a bude si delat s toho akorat legraci .. prosim porad mi co nejdriv :) dekuju Jaruš

holka, 10 let, 7. července 2018

Ahoj,
pokud se se svým idolem stýkáš i ve svém volném čase, myslím, že je to ideální stav. Vzhledem k tomu, že je ti deset let, na skutečný vztah si budeš muset ještě pár let počkat. Troufám si říci, že teď pro tebe bude mnohem cennější budovat mezi vámi přátelství, což ovšem není vůbec málo. Nemusíš mu skládat vyznání lásky. Užívej si jeho společnosti a třeba se časem z vašeho přátelství vyvine něco víc.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj alíku a spol
Nedávno (tak před měsícem) jsme byli se třídou na školním výletě, kde si mě začal všimat jeden kluk, který se mi líbí (tahal mě na zádech atd.). Ale celá naše třída tvrdí že je gay. 2. problém je že jeho máma je učitelka na naší škole a učí nás angličtinu. A 3. problém je že když se to dozví naše třída tak se mi budoou smát.
Prosím poraď mi co mám dělat. Předem děkuji za odpověď.

holka 12 let, 3. července 2018

Ahoj,
upřímně řečeno si myslím, že první dva body, které uvádíš jako problém, ve skutečnosti problémem nejsou. To, že děti o někom tvrdí, že je gay, vůbec nic neznamená. Klidně se může jednat jen o pomluvu, která se vymkla z rukou, nebo o zlomyslný posměšek. Se skutečností to nemusí mít vůbec nic společného. Stejně tak nevidím problém v tom, že jeho matka je učitelkou na vaší škole. To z něj přece nedělá horšího nebo lepšího člověka.

Rozumím tvé obavě, že se vám děti budou posmívat, pokud se dozví o vaší vzájemné náklonnosti. Ve vašem věku jsou pro děti prvotní lásky často předmětem posměšků a škádlení. Pokud ale na jejich poznámky nebudete reagovat, určitě je to brzo přestane bavit a najdou si jiný cíl.

Měj se hezky!

Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku a ostatní

Chtěla bych se vám svěřit s jednou věcí, co jsem udělala.. mám už tři měsíce kluka, jemu je šestnáct a mně čtrnáct. Je moc hodný, starostlivý, milý a ohleduplný. Když zrovna nejsme spolu, píšeme si přes Facebook a právě přes něj jsem mu poslala dvě fotky v podprsence a jednu v tangách, kde mi jde vidět trochu zadek. Nemám strach, že to někomu pošle, ale mám z toho špatný pocit, že jsem někomu něco takového poslala a mám strach, kdyby to zjistili rodiče. Nevím, co mám dělat. Není to něco nezákonného?

holka, 14 let, 30. června 2018

Ahoj,
je prima, že máš kluka, se kterým je Ti dobře, současně však musím také napsat, že vzhledem k tomu, že Ti není ještě 15 let, neměla bys podle zákona sexuálně žít a posílat své nahé fotky. Mohl by z toho mít problém i Tvůj přítel, že má u sebe takového fotky nezletilé dívky. Člověk občas udělá něco, čeho později lituje, důležité ale je, jak s tím naloží dál. Můžeš si s ním promluvit o tom, že z toho nemáš dobrý pocit, vysvětlit, proč to není v pořádku a domluvit se, že ty fotky vymaže. Pokud máš k rodičům důvěru, můžeš se svěřit i jim, předejdeš tak tomu, aby se to náhodou nedozvěděli od někoho jiného. Věřím, že pokud spolu máte dobrý vztah, Tvou situaci pochopí a podpoří Tě v tom, abys byla do budoucna opatrnější. Obecně není vhodné posílat jakékoli intimní fotky přes sociální sítě, kde se veškerý obsah někde ukládá a je dohledatelný a není tak úplně v bezpečí. Je dobře, že sis to uvědomila a věřím, že se z toho poučíš pro příště, může to být důležitá zkušenost, i to, že jsi schopná si o tom upřímně promluvit a přiznat chybu.

Držíme Ti palce,
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj ,
Líbí se mi jeden kluk( jsem z 6.B a on z 6.A) a vím od bratrance že se mu líbí jedna holka z naší třídy 6.B a problém je v tom že my jsme dvě holky . Já a "kamarádka" Ráchel která je samozřejmě hezčí než já ale ten kluk se často na mně kouká . Znám ho sice jen jeden rok ta druhá holka taky ale zamilovala jsem se strašně moc a Ráchel tvrdí že mi to přeje ale já si myslím že ho má taky ráda. Když jsme byly s Ráchel a ještě jednou kamarádkou Magdou na školní diskotéce tak mně málem pozval k tanci na ploužáka jen se trochu styděl před Magdou protože za mnou pořád lezla a Ráchel se bavila se svými BFF venku. Teď mně ale trápí jedna věc že odedneška jsou prázdniny a já se ani moc netěším protože se mi stýská už od té doby když jsem jela domů.Nevím jak to zvládnout já ho totiž tak strašně miluji když jsem ještě chodila do školy přes školní rok tak jsem mívala takové divné lechtání v břiše. Prosím poraďte mi co mám dělat aby jsem si užila volno?

PS: s tím klukem mluvím málo kdy pretože je pořád se svýma kamarádama a je mi před nima trapně zajímat se jen o toho kdo se mi líbí

holka, 12 let, 29. června 2018

Ahoj,
je hezké, že prožíváš zamilování, které s sebou přináší nejenom příjemné pocity, ale třeba i stud a trable. Věřím, že časem rozpoznáš, jestli jsou city vzájemné a zda si opravdu rozumíte. Můžete zůstat v kontaktu i přes prázdniny, občas si napsat zprávu, jak se máte, co děláte, případně se domluvit, že půjdete ven, záleží na vás. Byla by škoda, aby Ti zamilovanost bránila v dalších aktivitách, které máš ráda a v trávení času s rodinou a dalšími kamarády. Můžeš se čas od času zasnít a zavzpomínat na něho, ale zároveň se nepoddávat stesku a smutku, zkusit se odreagovat např. nějakým sportem, kreativní činností, něčím, co máš ráda. Zkus své prožitky dostat ven ze sebe, nebýt na ně sama, můžeš se svěřit mamce, nebo kamarádce, někomu, komu důvěřuješ, to Ti může ulevit.

Přejeme hezké léto,
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj, jeden můj kamarád se kterým se známe už od narození protože se mamky kamarádí mi řekl že mě miluje a já jeho taky ale jsme nejlepší kamarádi a já se bojím že když to nevíde tak už to tak nebude, co mám dělat ?

holka, 13 let, 1. července 2018

Ahoj,
chápu, že se bojíš o vaše přátelství a je samozřejmě možné, že neúspěch vašeho potenciálního vztahu vaše přátelství ohrozí. To ale nikdy nezjistíš, dokud spolu skutečně nebudete chodit. Na druhou stranu si myslím, že ve třinácti letech se skutečně nemusíš rozhodovat, jestli s někým navážeš vážný vztah. Klidně můžeš svému kamarádovi říci, že se na vztah ještě necítíš. Že si jeho přátelství velmi vážíš a nerada bys ho ztratila. Třeba k sobě najdete cestu v budoucnu a za pár let spolu budete skutečně chodit.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Ahoj, na instagramu jsem našla jednoho kluka, už to bude trochu dýl. Líbil se mi, a furt líbí. Problém je v tom, že má 3 tisíce sledování, takže se o nějaké normální holky nezajímá. Je ve stejném věku. A snad nejhorší problém je ten - že ho neznám osobně. Na můj profil se kouknul snad 2x a když mu napíšu, jen si to zobrazí. Poraďte mi prosím, jak ho zaujmout? :(

holka, 13 let, 30. června 2018

Ahoj,
bohužel pro tebe nebudu mít moc dobrou zprávu. V první řadě nelze kohokoli přinutit, aby ses mu líbila, nebo s tebou chtěl chodit, či se jen kamarádit. A správně jsi odhadla, že tvoje situace je ještě o to horší, že se jedná o jakousi „celebritu“ a neznáte se osobně. Což ale samozřejmě neznamená, že nemáš žádnou naději, aby si tě všiml. Zkus se zamyslet nad tím, co máte společného a čím bys ho mohla zaujmout. Například pokud oba rádi fotíte, snaž se v této oblasti zlepšovat, abys mohla na sociálních sítích prezentovat fotky, které ho zaujmou a osloví. Samozřejmě, že větší úspěch budeš určitě mít, pokud se ti podaří najít nějaký netradiční úhel, pohled, nebo zkrátka cokoli, čím by ses odlišila od masy ostatních. Myslím, že tak dosáhneš mnohem lepších výsledků, než když mu budeš pouze psát - zejména pokud takových zpráv dostává celou řadu.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku prosím porad můj kluk je starší a chce si dát pusu je můj první kluk a dost se stydím on na mě spěchá tu pusu klidně bych se s ním líbala ale prostě se bojí že bude něco špatně a stydlivost PROSÍM PORAD

LuckaPucka1, 29. června 2018

Ahoj,
líbání a další něžnosti, které k vztahům patří, by rozhodně vždy měly být spontánní a vycházet z touhy obou partnerů. Nikdy nesmí jeden partner nutit toho druhého k něčemu, co nechce, nebo na to není připraven. Je samozřejmé, že se před prvním polibkem bojíš, stydíš se a jsi nejistá. Právě proto by to měl tvůj přítel chápat a dopřát ti dostatek času, aby ses mohla s novou situací vypořádat a být si v ní jistější. Až nastane ten správný čas, budeš sama cítit, že se chceš líbat a nebudeš přemýšlet nad tím, že se stydíš, nebo že bys mohla něco udělat špatně. A pak to bude zcela jistě krásný zážitek.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku, to, co se mi děje, je fakt hodně divný. Asi to bude znít hodně divně a buh ví, co si o mě budete myslet, ale pokaždé se to stane.
Když jsem měla poprvé kluka, kterého jsem měla hodně ráda (3.třída), byli jsme spolu tak dva roky, já to řekla mamce. Všechno bylo OK. Pak se se mnou asi o 1 měsíc později rozešel...
Pak jsem měla kluka tak v 5. třídě, byli jsme spolu 5 měsíců a po těch pěti měsících, jsem to mamce řekla a pár dní na to se se mnou rozešel. To už mi bylo malinko divný.
Pak jsem měla dalšího kluka a mamce jsem to neřekla. Ale neklapalo nám to, nehodili jsme se k sobě, tak jsem se s ním rozešla já.
Potom jsem měla dalšího a to jsem mamce řekla, a zase asi 2 dny na to se se mnou rozešel. To už jsem fakt nechápala, a začalo mi to pomalu docházet.
Pak v 7.třídě jsem měla kluka pomalu rok, a pak jsem to řekla pro změnu tátovi... Samozřejmě asi měsíc na to jsme tak napůl rozešli, já nevěděla jak to mezi náma bylo. Pak jsme teda usmířili,začali spolu znova chodit ale pak jsme se stejně rozešli. To mi bylo už hodně divný no, ale tak pořád jsem nad tím tolik nepřemýšlela.
Před dvěma týdny, jsem si našla kluka. Byl to uplně super vztah a proto jsem to mamce nechtěla říct, ale on trval na tom, abych jí to řekla, tak jsem si řekla, že by to mohlo být v pohodě protože chce aby to moje mamka věděla. Dva dny na to, se se mnou rozešel.
Teď mi to je fakt hrozně moc divný, a nevím, čím to je. Bojím se toho, protože v budoucnu určitě kluka a manžela mít chci, a mamka to vědět prostě bude, to neskryji. Já to prostě nechápu a nedává mi to smysl. Vím, že určitě napíšete, že je to jen náhoda. A kdyby jste opravdu nevěděli, tak aspoň mi prosím řekněte, kam mám napsat, aby mi to někdo dokázal vysvětlit. Já nevím, třeba to jsou nějaký kouzla nebo co ale potřebuju to vysvětlit.
děkuju za každou odpověd :)

holka, 14 let, 25. června 2018

Ahoj,
jsem si naprosto jistá, že nezdary tvých dosavadních vztahů nemají žádnou spojitost s tím, že jsi své kluky představila mamince. Mnohem pravděpodobnější příčinou je fakt, že jsi teprve na začátku dospívání a dosavadní vztahy, které jsi měla, jsou spíše větším kamarádstvím a poznáváním opačného pohlaví než skutečným partnerským vztahem. Skutečně si nemusíš dělat žádné starosti, až budeš starší a o něco zralejší, určitě nebudeš mít s navazováním skutečných partnerských vztahů žádné problémy. Ať už se své aktuální partnery rozhodneš představit svým rodičům, či nikoli.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíčku ;)
Ve škole mně miluje jeden kluk . Jenže mně se vůbec nelíbí. Nevíte jak mu nějak citlivě říct že o něj nestojím

Jollina, 12 let, 23. června 2018

Ahoj,
je skvělé, že se snažíš, abys nezranila city onoho kluka. Na druhou stranu určitě nemá cenu dávat mu zbytečnou naději, o které sama víš, že se nikdy nenaplní. Myslím, že v každém případě je dobré jednat s ním na rovinu. Řekni mu, že je ti to líto, ale bohužel k němu necítíš to samé, jako on k tobě. Zdůrazni, že si ho vážíš a nerada bys mu ublížila, proto mu to říkáš přímo. Můžeš mu nabídnout své přátelství. Pokud o něj ovšem bude stát, protože není jednoduché kamarádit se s někým, do koho je člověk zamilovaný. Velmi pravděpodobně bude zklamaný, ale je to pořád lepší, než mu dodávat marnou naději.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj prosím mám dotaz jak mám sbalit kluka.Hraje fotbal,má hezké vlasy,je milý. Ale nevím jak udělat to abych se mu zalíbila.

Ahoj,
je prima, že hledáš odvahu, jak být aktivní a jít si za tím, co chceš.
Není přesný návod, jak někoho sbalit, vždy záleží na těch dvou. Nevím, odkud se znáte, jestli máte společné kamarády, nebo se potkáváte, jestli se spolu bavíte a jakým způsobem. Zkus nad tímhle vším popřemýšlet a pak to probrat s někým blízkým, abyste vymysleli něco "na míru". Určitě se vyplatí, abys byla taková, jaká jsi, aby měl šanci Tě opravdu poznat. Další kroky pak můžou být zase na něm, na vztah musí být vždy dva.

Hezké léto.
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj Alíku a všichni,
Je to divný dotaz,ale nevím no.
Jeden kluk od nás ze třídy už celkem dlouho když píšeme nějaký test,když se učím tak za mnou přijde a začne mi říkat umíš to umíš to ? A já mu někdy odpovim jo někdy ne a někdy mi vezme můj sešit a učí se z něj na tu chvilku.A předevčírem jsme byli se školou na turisťaku a my jsme spali v chatě a někdo venku ve stanu a ten kluk ,který za mnou někdy chodí ve třídě se učit z mého sešitu tak spal s námi v chatě a já už měla rozložené věci spacák karimatku atd. a on se zeptal kdo tady spí a já jsem řekla já a on si lehl na můj spacák a tohle udělal asi třikrát.Nevím jestli o mě má zájem nebo tak.Takže se Tě chci zeptat, jestli nevíš,jestli se mu líbim nebo tak.
Předem děkuji za odpověď��

holka, 12 let, 23. června 2018

Ahoj,
je prima, že se s takovými tématy nebojíš svěřit - může být dost přínosné téma lásky probrat s někým druhým.
Z toho, co píšeš, by to tak klidně mohlo být, nicméně takové věci je opravdu těžké posoudit zvenčí. Když budeš chtít znát odpověď, s jistotou Ti jí dá jen Tvůj kamarád.
Můžete spolu zkusit něco podniknout a dát mu tak příležitost, aby se víc projevil. Anebo se ho klidně i zeptat, čím to je, že za Tebou vždy přijde.

Přejeme hezké léto.
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj Alíku a modrá linko.
Líbí se mi ve třídě jeden kluk a moc jsme se spolu nikdy tak moc nebavili. Ale teď jsme byli se třídou na výletě a tam si mě začínal všímat a taky mě objal a tak...ale hned druhý den si všímal zase jiných holek apod. Po výletě jsme se bavili přes internet a potom se dozvěděl že se mi líbí a teď si jenom přečte zprávu a neodpoví... A ví to asi půlka třídy že se mi líbí.. Vím, že mi za to nestojí ale zkoušela jsem si ho nevšímat a zapomenut ale nešlo to... Tak jsem se chtěla (přes instagram na Messengeru si mě bloknul a nechce si mě tam odbloknout) zeptat proč mě ignoruje ale zase si to jenom přečetl... Taky když jsme se spolu ještě bavili přes ten internet tak jsme si slíbili že nikomu nerekneme jednu takovou blbost ale já to řekla kamarádce které říkám úplně všechno a tak začalo to, že se se mnou přestal bavit... Nevíš co mám teď dělat?
Btw. Už dva roky chce jednu holku, která je o rok starší...
A omlouvám se za pravopisné chyby
Předem děkuji za odpověď.

holka, 13 let, 21. června 2018

Ahoj,
chápu, že tě chování tvého spolužáka mrzí, ale obávám se, že neexistuje způsob, jak kohokoli donutit, aby tě měl rád, nebo se do tebe dokonce zamiloval. Sama píšeš, že jsi porušila slib, který jste si dali a ztratila tak jeho důvěru. To samozřejmě může být důvod, proč už se s tebou nechce bavit. Nebo zkrátka se jeho sympatie k tobě vytratily. Pokud ti nechce odpovídat a nebaví se s tebou, obávám se, že s tím nemůžeš vůbec nic udělat a musíš to respektovat. Možná se jeho postoj k tobě časem změní, ale to rozhodnutí musí udělat on sám a ty ho k tomu nemůžeš nutit.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Ahoj, mám tu problém ohledně lásky. Je mi 15 a jsem zamilovaná do kluka, který je o zhruba 2 roky starší než já. S tím klukem jsem se začala bavit už před delší dobou, poznali jsme se a já mu začala psát. Všechno bylo v pohodě, psal i tím způsobem, že má zájem si semnou psát. Když jsem ho ale poté podruhé potkala naživo, zavolal na mě, několikrát, ale já ho ignorovala... Chtěla jsem jít tam a bavit se s ním hrozně moc, jenže tam byl s kamarády a tak jsem se bála. To se stalo i víckrát, často mě pozdravil, ale já jsem nebyla schopná ani nic říct, možná tak zamávat, ale i tak to bylo dost blbé...Strašně mě to mrzí, protože od té doby, co jsem ho ani jednou nepozdravila, tak už mě také nezdraví a když mu napíšu, píše mi bez zájmu. Když je nějaká událost, kde je i on, podle kamarádek se na mě pořád dívá a já jsem ho strašně moc chtěla jít pozdravit, ale nebyla jsem toho vůbec schopná, protože jsem se začala třást, bolelo mě břicho... Prostě se mi líbí, ale já vůbec nevím, jak se dokopat k tomu, abych mu mohla říct aspoň „ahoj.“ Nechci mu už ani psát, protože je hloupé, když vás člověk ani nepozdraví a pak vám píše... Ten kluk měl holku, ale myslím, že teď už nemá. Vůbec nevím, co mám dělat...

Anetta98, 17. června 2018

Ahoj,
chápu, že tě trápí, že nedokážeš adekvátně reagovat. A stejně tak je pochopitelné, že i když se možná onomu klukovi líbíš, neví, co si má o tvém chování myslet. Zkus mu proto napsat to, co jsi napsala teď nám. Tedy, že se ti líbí, ale že jsi v jeho přítomnosti tak nervózní, že zkrátka nedokážeš reagovat tak, jak bys chtěla a jak by sis představovala. Že jsi ze svého chování sama nešťastná a jen nedokážeš sebrat odvahu. Nejspíš ocení, že jsi k němu upřímná a také mu to osvětlí tvé chování, kterému nejspíš nerozumí. Třeba tvůj dopis prolomí blok, který v sobě máš, nebo přiměje tvého kamaráda, aby udělal větší krok a pomohl ti tvé zábrany překonat.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Ahoj, líbí se mi jeden kluk,znám ho odmalička, jelikož naše mamky se kamarádí....
Je o rok straší než já a chodí na stejnou školu (osmiletý gmpl). Moje sestra a kamarádka mi pořád říkají, že se na mě dívá, normálně se se mnou baví o všem možném. Nevím jestli se mu líbím nebo jestli mě má rád. Alíčku, co mám dělat? Děkuju za odpověď ❤

Nešťastná holka (skoro 13 let), 17. června 2018

Ahoj z Modré linky,

je hezké prožívat to, že se Ti někdo líbí. Pokládáš nám otázku, co máš dělat. Na tu otázku Ti odpovědět nemůžeme, to záleží na Tobě, co Ty sama chceš. Můžeš si užívat to, že ho potkáváš, že se na Tebe dívá, snít si své sny o něm. Nebo mu můžeš začít dávat najevo, že se Ti líbí, třeba úsměvem, tím, že ho budeš zdravit, něco s ním občas prohodíš, případně ho můžeš i někam pozvat - ven, na zmrzku, do kina... Také mu můžeš přímo říct, jak to máš - a podle jeho reakce uvidíš, zda to má podobně jako Ty anebo nemá. Může se samozřejmě stát, že Tě odmítne. Na druhou stranu ale tak budeš vědět, že se můžeš dívat kolem sebe a být otevřená tomu, že je okolo spousta kluků a že by se Ti mohl líbit i někdo jiný.

Hezké léto Ti přeje
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj, zamilovala jsem se do jednoho kluka z naší třídy a myslím, že nejsem pro něj tak špatná, ale mám problém-do toho samého kluka je zamilovaná moje nejlepší kamarádka. Ta už mi to řekla dříve, ale já jí to nechci říkat. Hodně by se na mě naštvala a už bychom asi nebyly nejlepší kamarádky. Prosím poraďte mi. Mám jí to říct? Mám u toho kluka nějakou šanci, když si s ním občas povídám a když jsem docela chytrá (při závěrečném testu jsem dostala přes plný počet bodů)a jsem docela fajn holka? Jak mám udělat, aby si mě oblíbil a zároveň aby se o tom kamarádka nedozvěděla?

Ahoj,
nemyslím si, že je dobrý nápad podnikat nějaké kroky kamarádce za zády. Představ si, že by něco podobného udělala ona tobě - také by se ti to nelíbilo. Dobré kamarádky se poznají podle toho, že si mohou navzájem věřit a spolehnout se na sebe. Snaž se proto jednat fér a říci jí na rovinu, že se ti onen kluk také líbí a že tě to trápí a nemůžeš to ovlivnit. Zdůrazni, že je pro vás vaše kamarádství důležité a že ho nechceš ohrozit. Uvidíte, pro kterou z vás se nakonec váš spolužák případně rozhodne. Je samozřejmě možné, že neprojeví zájem ani o jednu z vás... anebo se rozhodne a utrpí tím vaše kamarádství. To se bohužel nedá předem odhadnout. Každopádně však jednání na rovinu vašemu přátelství prospěje určitě víc než nějaké svádění za zády kamarádky.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj, miluju jednoho kluka. Psali jsme si a tak jsme narazili na téma rodina. Jelikož chodím hlídat jednu holčičku a on je pro ní strejda, tak nám došlo, že asi budeme do rodiny,ale co teď? Nevím co mám dělat, Alíku prosím poraď mi.

holka, 11 let, 10. června 2018

Ahoj,
je prima, že sis našla kluka a bavíte se i o rodině. Není možné naplnit vztah jen s přímými příbuznými - například kdyby ten kluk by byl Tvůj bratr. To, že chodíš hlídat do jeho rodiny, kde je strejda, Vašemu vztahu vůbec nevadí.

Přejeme hezké dny.
Modrá linka

Holky a láska

ahoj. už jednou jsem psala o mym klukovy co odešel z naší školy. pořád spolu chodíme a tedˇ jsem se zamilovala do mýho kámoše Dana já nevím se kterým mám chodit!

Ahoj,
vzhledem k tomu, že jsi u jednoho z minulých dotazů uvedla, že je ti devět let, skutečně si nemyslím, že by ses musela rozhodovat, s kým chodit, nebo nechodit. Ve tvém věku se spíše soustřeď na rozvíjení a udržování kamarádských vztahů. Před třemi dny ses ptala, jestli můžeš chodit s někým, kdo odešel z tvé školy, a teď zase, že ses zamilovala do někoho jiného. Popravdě se domnívám, že to, co považuješ za lásku a zamilování, ještě ke skutečnému partnerskému vztahu nedozrálo. Kamarádské vztahy můžeš udržovat s kolika kluky chceš, za pár let budeš zralá i na skutečné partnerské vztahy a až potkáš toho pravého, budeš si jistá, že s ním chceš být. A určitě to nebude záležitost jen několika dní.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahojkyty Alíku a ostatní, mám otázku. můj kluk odešel z naší školy ,můžu s ním chodit když ho vidím jednou týdně?
ahoj

Ahoj,
samozřejmě, že je to možné. Nevidím jediný důvod, proč bys nemohla chodit s někým, kdo navštěvuje jinou školu. Vztah dvou lidí nezávisí na tom, jestli chodí do stejné školy nebo zaměstnání, ale stojí na takových hodnotách, jako je vzájemná úcta, důvěra, tolerance a samozřejmě sympatie a láska.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj poradno. K mému dotazu z 12.dubna. Dneska jsem si ve škole v automatu šla koupit mikshake a ten kluk mi ochotně sám od sebe odnesl ten horký kelímek. Nevím co se s ním děje ,ale docela se mi na něm to chování líbí protože ho milují, ale je mi to opravdu divné.
Předem díky za odpověď Ťapka2008

holka, 10 let, 1. června 2018

Ahoj,
jak už jsme ti odpovídali, ve vašem věku většina kluků ještě o žádných vztazích s holkami nepomýšlí. Je samozřejmě možné, že jsi mu sympatická, proto ti pomohl odnést kelímek. Zkus se s ním proto nejdřív pouze kamarádit, netlač na něj a dej vám oběma čas.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Jsem tu s dalším problémem. Líbí se mi kluk, už dlouho. Dřív jsme se tak škádlili a dělali blbosti, ale včera mi začal nadávat do špeka (vážím 39 kg a měřím 150 cm a nijak tlustá nejsem) a že mi trčí ponožka (To odchytil od druhého spolužáka, který za mnou pořád chodí a na něco se mě ptá, nadává mi do šprtky nebo do mě naráží a nechce mě pustit dál. A ten mi kvůli podprsence, která je pro mě optimální, ale on si myslí, že je mi velká a že to mám vycpané, tak mi začal říkat, že mi trčí ponožka, jakože to mám vycpané ponožkou a ten kluk do kterého jsem zamilovaná to po něm začal opakovat). Včera večer jsem se z toho už zhroutila. Je to hrozné. Nevím proč to začali dělat, ale já se hrozně trápím. Nutně potřebuji poradit, už fakt nevím. Co mám dělat? Zkoušela jsem si nevšímat si jich, ale oni si přede mě stoupnou, začnou mi nadávat a já nemůžu projít dál. Už fakt nevím a jsem z toho celá nešťastná. Prosím, pomozte co nejdřív.

holka, 13 let, 1. června 2018

Ahoj,
je mi moc líto, co prožíváš a chování tvých spolužáků rozhodně není v pořádku. Těžko říct, co je k takovému chování vede (možná se jen snaží získat tvou pozornost), nicméně jakýkoli důvod nemůže ospravedlnit nadávání, nebo dokonce fyzické násilí (i kdyby bylo pasivního charakteru a „jen“ ti bránili v chůzi). Je důležité, aby ses jim postavila a řekla jim na rovinu, že se ti jejich chování nelíbí, nehodláš ho respektovat a pokud tě nenechají na pokoji, začneš jednat. Jestliže v něm budou i nadále pokračovat, určitě to oznam rodičům i učitelce a popros je, zda by ti s řešením problému nepomohli. Takový krok nemá nic společného s žalováním, ale je potřeba, aby agresoři měli jasně nastavené hranice a ukázala jsi jim, že takové chování je pro tebe nepřípustné!
Přeji ti hodně štěstí!
Bára