Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hry

Ahoj Alíku/poradce,
chtěl jsem si asi po 2 nebo 3 letech zahrát Záchranáře (www.alik.cz/h/dopravka), ale nešly mi v něm ty úkoly. Zkusím to popsat:
Načte se mi to, vstoupím, vyberu si 1. a dám Spustit. Normálně, „hejblátka“ a tlačítka se mi načtou, ale „film“ ne! (ctrlv.cz/OGYR)
Mohl bych se zeptat, proč?
Díky
tdm

Myslel jsem, že s tím nic udělat nepůjde, protože flashe jsou zpravidla neopravitelné, ale povedlo se mi najít a opravit chybu.

Díky za upozornění! R^

Hry

Ahoj, mohli by jste opravit Záchranáře, který v Chromu nefunguje a stáhne nějaký soubor web.swf ale v Internet Exploreru to jde. Předem děkuji.

Zkus to teď, trochu jsem strukturu Záchranáře předělal. Pár lidí v klubovně mi potvrdilo, že jim to funguje (sám už flash nikde nemám), včetně lidí s Chromem.

Hry

Prosím správci, přidáte tu hru Baby Ladybug Injured. Děkuji strašně moc.

To je tahle hra? cdn.agnesgames.com/baby-ladybug-injured/
Nepřipadá mi moc vhodná... a ostatní hry od agnesgames.com, kde se řeší těhotenství, operace mozku nebo trhání zubů, jsou ještě divnější :-|

Asi tedy nepřidáme. Spíš bychom rádi přidávali vlastní hry.

Hry

Budou v potrhlostech i další hry?

Určitě budou. Už mám tak nějak vymyšlené další dvě ;-)

Hry

Ahoj, když si chci zahrát Dopravní výchovu pro děti tak se mi to stáhne a napíše, že ten soubor může poškodit počítač. Nemohli byste to prosím opravit.
PS: předtím to šlo bez problémů

Bohužel nemohli, nejde to, je to vyrobené ve flashi. Pokud v prohlížeči nemáš nainstalovaný nebo zapnutý flashový přehrávač (což je případ čím dál většího množství lidí), fungovat ti to nebude. Je to podobný problém jako s Hravým učením, Viz www.alik.cz/p/247791.

Hry

Ahoj, nejde vůbec zobrazit Hravé učení. Nemohli byste to opravit?

Hravé učení funguje těm, kdo mají na PC nainstalovaný a zapnutý flash. Pro majitele mobilních telefonů a tabletů je dostupné jako placená aplikace (jejímž zakoupením můžou podpořit i rozvoj Alíka ;-)).

Předchozí vedení Alíka předpokládalo, že flash má nějakou budoucnost. Nemá. Neměl. Lidí bez flashe přibývá a všechno, co bylo vytvořené ve flashi, dožívá ze setrvačnosti. Nevím o žádném způsobu, jak to zachránit. To platí jak pro Hravé učení, tak pro všechny flashové hry, co na Alíkovi jsou. V případě flashových her plánuji, že časem vytvořím zbrusu nové (ale podobné) hry nevyžadující flash, ale na znovuvytváření Hravého učení chuť nemám.

Hry

Zdravím,

asi to sem úplně nepatří, ale funguje hra Fish Fillets (na jejíž stažení je odkaz v sekci Alíkovy oblíbené) bezproblémově i na novějších systémech Windows (Windows 7, Windows 8.1, Windows 10)? Na internetu jsem našel, že je určená pro starší verze (do Windows ME), ale vzpomínám si, že jsem ji kdysi měl i na Windows XP a běžela. Rád bych si ji po delší době znovu zahrál, ale nerad bych si kvůli tomu nějak zasekal počítač, kdyby nefungovala tak, jak má, tak se pro jistotu ptám.

Teď jsem zkusil jedničku nainstalovat na notebook s Windowsem 10 a funguje v něm bez potíží. Informace, které jsi našel, pocházely nejspíš z období, kdy hra vyšla, a tehdy Windows XP ještě neexistoval.

Mimochodem, dnes si jde na Steamu koupit Fish Fillets 2 za necelý dolar.

Hry

Ahoj všichni,
Nejdou mi zobrazit nejlepší výsledky ve hře VESMÍRNÁ INVAZE.
A to dlouhodobě. Ahoj.

Ahoj, vím o tom.

Myslím, že to přestalo fungovat, když Alíka převzala Mafra, takže už je to rozbité skoro deset let. Od té doby se výsledky ani nezobrazují, ani neukládají. Zřejmě bych dokázal ten prastarý kód nějak opravit, ale asi to nemá moc smysl, protože jednak je tato Vesmírná invaze vyrobená ve flashi (⇒ nejde na mobilech a flash postupně končí i na PC), jednak v ní není vůbec žádné zabezpečení proti podvodníkům, takže kdokoliv trochu schopnější by dokázal poslat do tabulky rekordů jakékoliv číslo. Jinými slovy to je příliš stará a moc naivní Invaze :-)

Raději bych naprogramoval zbrusu novou Vesmírnou invazi, lépe, zajímavěji. Až bude čas. Trpělivost prosím...

Hry

Ahoj. Nedáte sem nějaké retro hry jako třeba prince of persia nebo Legend of Kyrandia? Jsou to fakt dobré hry a je problém je najít na internetu. Předem díky za odpověď.

anetka10girl, 21. října 2017

Dáme! :-)

Mám už dlouho v plánu přidat sem retro hry (z éry MS-DOSu), ale nejprve bych chtěl najít postup, jak z nich vymáčknout skóre, abych mohl pro registrované uživatele Alíka sestavovat tabulku rekordů. Hodně starých her počítalo hráči nějaké bodové skóre, které tenkrát bylo prakticky k ničemu, ukládalo se nanejvýš v tom jednom počítači, nebylo s kým soutěžit. Pokud máme mít DOSovou hru na webu, bylo by hezké, kdyby se rekordy ukládaly online, ne? ;-)

Bohužel to ale nejde vyřešit tak jednoduše a zatím jsem na to neměl čas. Možná to za pár měsíců vzdám a dám je sem bez tabulky rekordů... ale zatím se toho snu nevzdávám.

Hry

Kde je hra pvní pomoc?

Jestli je tím myšlen Záchranář, který byl původně odkazovaný v hlavním menu, tak toho jsem právě nyní přidal mezi hry, viz www.alik.cz/h/zachranar

Hry

Dobrý den, chtěl bych jen nahlásit, že mi v herně nejdou spustit některé hry (např. basket).

Opraveno. Děkuji za nahlášení, vám tady nic neunikne R^

Opravil jsem v noci také řadu dalších převzatých her, které nefungovaly kvůli bezpečnějšímu komunikačnímu protokolu, na kterém nový Alík běží. Při nalistování těchto starých her se tedy web přehodí na původní protokol, což se projeví tím, že uživatel není (a ani nemůže být) přihlášený. Píšu to sem proto, aby mi někdo nehlásil jako chybu, že u některých her chybí uživatelská tabule :-)

Hry

Dobrý den, ve hře se mi nezapíše můj výsledek do pořadí nejúspěšnějších, i když je porazím (drahokamový důl) a nejde zvuk.
děkuji

Zvuk jsem včera opravil.
V tabulce rekordů pětiminutovky za poslední týden tě normálně vidím. Byl jsi při hraní přihlášený? Jaký používáš prohlížeč? Zkus napsat na e-mail, který je teď uvedený pod hrou.

Hry

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat na to jak dát na web alíka dát hru

frejlachcz, 29. prosince 2015

Pokud chceš přidat nějakou svou hru na www.alik.cz, tak to možné není. Pokud jsi ale jen špatně formuloval dotaz a hry zde na Alíkovi hledáš, tak ty najdeš v herně v sekci HRY.

Hry

Dobrý den chtěl bych se zeptat když najedu na jakoukoliv hru nebo ukol nejde mi to otevří píše to že to chce nějaký modul nevím co s tím prosím o radu Tadeaš

Hry

aliku ja bich chtěla aby si mi řekl jak se hraji hry

Návod hry je uveden u každé hry.

Hry

Alíku proc my nejde v herne hra housenka

PavelKelich, 4. října 2014

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Hry

Kdy pujdou hry hrat na mobilu a tabletu?
Dekuji - otázka upravena poradcem

To se zatím neví, až to možné bude, jistě takovou událost Alík napoutá na delší čas na úvodní domovské stránce www.alik.cz.

Hry

A to nainstalovani java je placené?

Hry

Dá ji se hrát hry na mobilu

Zatím nejde hrát hry na mobilních telefonech ani na tabletech.

Hry

Ahoj Alíku proč mě nejde žádná hra mě to na tabletu píše Soubor qnelze otevřít děkuji ti za odpověď.

Hry na Alíkovi na tabletu nefungují.