Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hry

kde najdu hru bláznivá křižovatka.

lukáš, 29. srpna 2013

Ahoj,
Hru Bláznivá křižovatka nalezneš v Herně (odkaz v hlavním menu Alíka), v sekci Alíkovy hry - Ostatní hry - Postřehové.
Příště můžeš zkusit Alíkovo vyhledávání nahoře na stránce. A nezapomeň, že na začátek věty patří velké písmenko a otázka končí otazníkem.
Měj se hezky,
Crusher

Hry

Je herna a tam jsou hádanky ale ani jedna hra tam nejde ale proč??

Terka488, 12. června 2013

Pravděpodobně hraješ na tabletu, který naše hry - flashové aplikace - neumí přehrát. Haf! Alík

Hry

preco mi nejdu hri

denisko456, 12. června 2013

Pravděpodobně hraješ na tabletu, který neumí přehrávat flash aplikace, což jsou Alíkovy hry. Pokud chceš hrát Alíkovy hry, použij běžný počítač či notebook. Haf! Alík

Hry

mne nejdou hry

dddddddddddddddd, 26. května 2013

Ahoj,
takovýto dotaz je zapotřebí přesněji specifikovat. Jaké hry ti nejdou, na jakém počítači a v jakém prohlížeči, zda to trvá nebo zda to vzniklo nedávno a podobně.
Pralinka2

Hry

alíku já chci hrát nákou hru alenemužu pomužež mi prosím jemi šest let ot čtiř už umím číst a vjenuju se knihám a sportu

tomášek, 22. února 2013

Ahoj, u každé hry je návod, jak ji hrát. Píšeš, že již umíš číst, tak si návod ke každé hře přečti. :)
Mari1

Hry

jak jse mam dstat do her nefungujou mi

Hry

Nejdou mi tu spustit hry ?:( Nevíš proč ?? O.o

Odpověď najdeš tady.
Mari1

Hry

preco nepridáš hry

Přidávání her není lehká, ale hlavně levná záležitost. Pokud nechci přidávat hry, které odvádí čtenáře na cizí stránky, kde už jim nemůžeme zajistit bezpečí, pak musím někoho požádat o výrobu hry a čas a energii, který takovému vývoji hry věnuje, mu zaplatit. Ono to někdy vypadá, že na internetu je "všechno zadarmo", ale úplně zadarmo všechno zdaleka není.
Alík

Hry

ahoj ja nemám javu v počítači jak mám hrát hry a napiš mi jenom ty nic jineho než ty nikoho se nebudu ptát a dívat a číst odpověď jenom ty ty a ty

Hry

proč nejdou hry

Včelka-Terka, 19. června 2012

Nejpravděpodobnější je, že nemáš ve svém počítači nainstalovanou Javu. Nainstaluj si ji a pak si ověř, že ji máš ve svém internetovém prohlížeči povolenou.
Mari1

Hry

ahoj Alíku. chtěla sem se zeptat jestli nevíš kde se najdou hry. dekuji ti :linda

Hry se najdou v části, která je označená velkým nápisem HERNA. Možná by příště pomohlo si trochu tu stránku lépe prohlédnout a věřím, že bys na to přišla sama.
Alík

Hry

Proč nejde herna

Včelka-Terka, 16. června 2012

Je možné, že někdy může některá část Alíka chvíli nefungovat. V takovém případě se snaží všichni o to, aby se to co nejdříve napravilo. Doporučuji to zkusit o chvíli později a vše už by mělo být ok.
Alík

Hry

proc mi jdou vsechny hry a hra housenka ne?

phusinka335, 10. května 2012

To opravdu netuším. Nám housenka běží normálně. Pod každou hrou je informace, co dělat, když hry nejde. Většinou bývá problém v tom, že pokud hra vyžaduje ke svému provozu technologii JAVA a ta v počítači není, nemůže hra běžet. Nejlépe, když se poradíš s někým, kdo toho u vás ví o počítačích nejvíc.
Alík

Hry

mate tu hry

ondra221, 11. května 2012

Škoda, že ses nesnažila ani trochu hledat. Na hlavní stránce je docela dost výrazný obrázek Alíka, pod kterým je napsané slůvko HERNA. V najdeš hry, omalovánky, ale také pohádky.
Alík

Hry

milí alíku nejde se mi dosat na hry nevíš jestli to je pošítačem nebo chybou stránek

Hry běží normálně. Doufám, že už to jde i Tobě. Někdy je možné, že dojde k nějakému krátkodobému nefungování, které třeba vznikne nějakým problémem s počítačem (serverem), kde je všechno uloženo. Pro správné fungování některých her je potřeba technologie JAVA. Pokud je to ke hře potřeba, je taková informace uvedena pod návodem na její hraní.
Alík

Hry

prečo tu niesu hry

martinka, 7. března 2012

Hry tady jsou. Stačí, když navštívíš HERNU a tam už najdeš hry.
Alík

Hry

ahoj proc na hry potrebujeme plugin java? nejde to i bez toho?

Pro některé hry je tento plugin potřeba. Proto je tam taková informace uvedena.
Alík

Hry

mohli by ste tu dát více her

flora200, 18. ledna 2012

Přidat více her není až tak snadná záležitost jako by to mohlo vypadat. Hry jsou docela dost drahé a tak na ně nejprve musíme našetřit.
Alík

Hry

můžu ti pomoct hledat české hry?prosím! ahoj sdes.

Je to hezká nabídka, ale bohužel to nestačí. Aby mohla být hra součástí webu, je za ni potřeba zaplatit. Nebo je pak druhá varianta, kdy se vloží jen odkaz na hru a čtenáři pak odcházejí někam, kde už nemáme kontrolu třeba nad tím, aby s nimi někdo nevhodně nekomunikoval.
Alík

Hry

Ahojky, vyhrála jsem ve hře Bubble shooter, ale nejsem v rekordech.Jak je to možné? :-) Děkuji za odpověď.

Myslím spíš, že jsi nepochopila, že u této hry jsou nejlepší ti, kteří mají nejméně bodů. Proto se Tvá přezdívka nemohla objevit v rekordech.
Alík