Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Hry

  Ahoj, když si chci zahrát Dopravní výchovu pro děti tak se mi to stáhne a napíše, že ten soubor může poškodit počítač. Nemohli byste to prosím opravit.
  PS: předtím to šlo bez problémů

  Bohužel nemohli, nejde to, je to vyrobené ve flashi. Pokud v prohlížeči nemáš nainstalovaný nebo zapnutý flashový přehrávač (což je případ čím dál většího množství lidí), fungovat ti to nebude. Je to podobný problém jako s Hravým učením, Viz www.alik.cz/p/247791.

  Hry

  Ahoj, nejde vůbec zobrazit Hravé učení. Nemohli byste to opravit?

  Hravé učení funguje těm, kdo mají na PC nainstalovaný a zapnutý flash. Pro majitele mobilních telefonů a tabletů je dostupné jako placená aplikace (jejímž zakoupením můžou podpořit i rozvoj Alíka ;-)).

  Předchozí vedení Alíka předpokládalo, že flash má nějakou budoucnost. Nemá. Neměl. Lidí bez flashe přibývá a všechno, co bylo vytvořené ve flashi, dožívá ze setrvačnosti. Nevím o žádném způsobu, jak to zachránit. To platí jak pro Hravé učení, tak pro všechny flashové hry, co na Alíkovi jsou. V případě flashových her plánuji, že časem vytvořím zbrusu nové (ale podobné) hry nevyžadující flash, ale na znovuvytváření Hravého učení chuť nemám.

  Hry

  Zdravím,

  asi to sem úplně nepatří, ale funguje hra Fish Fillets (na jejíž stažení je odkaz v sekci Alíkovy oblíbené) bezproblémově i na novějších systémech Windows (Windows 7, Windows 8.1, Windows 10)? Na internetu jsem našel, že je určená pro starší verze (do Windows ME), ale vzpomínám si, že jsem ji kdysi měl i na Windows XP a běžela. Rád bych si ji po delší době znovu zahrál, ale nerad bych si kvůli tomu nějak zasekal počítač, kdyby nefungovala tak, jak má, tak se pro jistotu ptám.

  Teď jsem zkusil jedničku nainstalovat na notebook s Windowsem 10 a funguje v něm bez potíží. Informace, které jsi našel, pocházely nejspíš z období, kdy hra vyšla, a tehdy Windows XP ještě neexistoval.

  Mimochodem, dnes si jde na Steamu koupit Fish Fillets 2 za necelý dolar.

  Hry

  Ahoj všichni,
  Nejdou mi zobrazit nejlepší výsledky ve hře VESMÍRNÁ INVAZE.
  A to dlouhodobě. Ahoj.

  Ahoj, vím o tom.

  Myslím, že to přestalo fungovat, když Alíka převzala Mafra, takže už je to rozbité skoro deset let. Od té doby se výsledky ani nezobrazují, ani neukládají. Zřejmě bych dokázal ten prastarý kód nějak opravit, ale asi to nemá moc smysl, protože jednak je tato Vesmírná invaze vyrobená ve flashi (⇒ nejde na mobilech a flash postupně končí i na PC), jednak v ní není vůbec žádné zabezpečení proti podvodníkům, takže kdokoliv trochu schopnější by dokázal poslat do tabulky rekordů jakékoliv číslo. Jinými slovy to je příliš stará a moc naivní Invaze :-)

  Raději bych naprogramoval zbrusu novou Vesmírnou invazi, lépe, zajímavěji. Až bude čas. Trpělivost prosím...

  Hry

  Ahoj. Nedáte sem nějaké retro hry jako třeba prince of persia nebo Legend of Kyrandia? Jsou to fakt dobré hry a je problém je najít na internetu. Předem díky za odpověď.

  anetka10girl, 21. října 2017

  Dáme! :-)

  Mám už dlouho v plánu přidat sem retro hry (z éry MS-DOSu), ale nejprve bych chtěl najít postup, jak z nich vymáčknout skóre, abych mohl pro registrované uživatele Alíka sestavovat tabulku rekordů. Hodně starých her počítalo hráči nějaké bodové skóre, které tenkrát bylo prakticky k ničemu, ukládalo se nanejvýš v tom jednom počítači, nebylo s kým soutěžit. Pokud máme mít DOSovou hru na webu, bylo by hezké, kdyby se rekordy ukládaly online, ne? ;-)

  Bohužel to ale nejde vyřešit tak jednoduše a zatím jsem na to neměl čas. Možná to za pár měsíců vzdám a dám je sem bez tabulky rekordů... ale zatím se toho snu nevzdávám.

  Hry

  Kde je hra pvní pomoc?

  Jestli je tím myšlen Záchranář, který byl původně odkazovaný v hlavním menu, tak toho jsem právě nyní přidal mezi hry, viz www.alik.cz/h/zachranar

  Hry

  Dobrý den, chtěl bych jen nahlásit, že mi v herně nejdou spustit některé hry (např. basket).

  Opraveno. Děkuji za nahlášení, vám tady nic neunikne R^

  Opravil jsem v noci také řadu dalších převzatých her, které nefungovaly kvůli bezpečnějšímu komunikačnímu protokolu, na kterém nový Alík běží. Při nalistování těchto starých her se tedy web přehodí na původní protokol, což se projeví tím, že uživatel není (a ani nemůže být) přihlášený. Píšu to sem proto, aby mi někdo nehlásil jako chybu, že u některých her chybí uživatelská tabule :-)

  Hry

  Dobrý den, ve hře se mi nezapíše můj výsledek do pořadí nejúspěšnějších, i když je porazím (drahokamový důl) a nejde zvuk.
  děkuji

  Zvuk jsem včera opravil.
  V tabulce rekordů pětiminutovky za poslední týden tě normálně vidím. Byl jsi při hraní přihlášený? Jaký používáš prohlížeč? Zkus napsat na e-mail, který je teď uvedený pod hrou.

  Hry

  Dobrý den chtěl bych se vás zeptat na to jak dát na web alíka dát hru

  frejlachcz, 29. prosince 2015

  Pokud chceš přidat nějakou svou hru na www.alik.cz, tak to možné není. Pokud jsi ale jen špatně formuloval dotaz a hry zde na Alíkovi hledáš, tak ty najdeš v herně v sekci HRY.

  Hry

  Dobrý den chtěl bych se zeptat když najedu na jakoukoliv hru nebo ukol nejde mi to otevří píše to že to chce nějaký modul nevím co s tím prosím o radu Tadeaš

  Hry

  aliku ja bich chtěla aby si mi řekl jak se hraji hry

  Návod hry je uveden u každé hry.

  Hry

  Alíku proc my nejde v herne hra housenka

  PavelKelich, 4. října 2014

  Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
  Alík a správci

  Hry

  Kdy pujdou hry hrat na mobilu a tabletu?
  Dekuji - otázka upravena poradcem

  To se zatím neví, až to možné bude, jistě takovou událost Alík napoutá na delší čas na úvodní domovské stránce www.alik.cz.

  Hry

  A to nainstalovani java je placené?

  Hry

  Dá ji se hrát hry na mobilu

  Zatím nejde hrát hry na mobilních telefonech ani na tabletech.