Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Hry

  Dobrý den, chtěla jsem upozornit, že mi nefunguje Bubble shooter.

  Ahoj,
  jedna část té hry musela stále běžet na serverech iDNESu, které ale Mafra nedávno vyřadila, což je tedy asi konec Bubble shooteru. Je mi líto, ale v tuto chvíli nevíme, jak to zprovoznit u nás a ani už nemáme, jak to odkoukat z toho místa, které zaniklo. :-(

  Plánuji vytvořit nový Bubble shooter. Dokonce ještě zajímavější, který už jsem před mnoha lety vedení Alíka nabídnul, ale to ho odmítlo a nechalo si místo toho vytvořit ten flashový. Možná teď tento svůj plán trošku popoženu... prosím o strpení!

  Kdyby mi někdo chtěl nakreslit bublinku a nějaké další prvky do hry, ať se ozve poštou.

  Hry

  Pekný večer, chcel by som sa spýtať, či neplánujete trochu graficky zrenovovať podaktoré hry, vyzerajú strašne zastaralo... aj keď viem že toho máte po krk...
  A chcel by som sa spýtať, či evidujete nejaký rebríček použivateľov Alíka zo zahraničia, ďakujem!
  Robíte skvelú prácu, škoda, že niečo také nemáme aj na Slovensku! :)

  Ahoj,
  nikdo z nás bohužel není grafik. Já dovedu jen recyklovat cizí grafiku, nemám talent na tvorbu vlastních obrázků.

  Pokud někdo z uživatelů umí kreslit a chtěl by mi trošku pomoct s vývojem (nových) her, může mi napsat přes poštu. Staré hry ale moc upravovat nemůžu, k těm flashovým nemáme zdrojové soubory. Můžu upravit vzhled leda u mého Drahokamového dolu a ten mi zatím nepřijde až tak ošklivý. :-) (Ale kdyby někdo nakreslil hezčí drahokamy, našel bych pro ně využití v dalších hrách, které chystám.)

  Co se týče uživatelů ze Slovenska, nějaké statistiky máme, není vás zase tak málo, i když jste méně vidět – méně píšete do nástěnek, do chatu. Někteří slovenští uživatelé také píší česky, takže skoro nejdou poznat. Občas přemýšlíme, jestli by mělo smysl expandovat na Slovensko, ale zatím na to nemáme ani odvahu, ani čas. Doménu alik.sk mimochodem dodnes vlastní původní zakladatel českého Alíka (nic na ní není).

  Hry

  Hra Lednička bude fungovat pořád, nebo bude končit? Děkuji.

  Pořád. Počítá se do nekonečna.

  Hry

  Ahoj, je normální, že mi a několika dalším lidem pentakart v ledničce hodil 0?

  VeverkaČiperka123, 21. června 2018

  Je to penterakt, ne pentakart. :-)

  Nedávno jsem ho trochu upravil, aby upřednostňoval přičtení na sudé číslo, tohle byl vedlejší efekt. Vlastně chyba. Díky za upozornění... R^
  Dnes v noci jsem to opravil. Také už je možné, aby padla osmdesátka, což dřív také nešlo.

  Hry

  Nejspíš se stal podobný problém jako minule-že s jednou uživatelkou používám stejné zařízení, ale tentokrát mi nejde přičíst na ledničku, když se uživatelka, která se mnou používá toto zařízení, odhlásila a na ledničku přičítala. Vím, že jsem se už dvakrát ptala na podobný dotaz-nepřičetly se mi kačky, ale jak vidíte, stává se to i u jiných věcí. A dnes používám trvalé přihlášení, takže se to může stát i při trvalém přihlášení? Prosím, mohli byste to opravit? A stává se to opravdu kvůli tomu, co si myslím?
  Předem děkuji za odpověď.

  Rezinka001, 17. června 2018

  To, že ze stejného internetového připojení nejde přičítat víckrát za hodinu, je záměr. Někteří lidé mají víc účtů a obcházeli opatření, které bránilo opakovanému přičítání bez spolupráce někoho dalšího. Proto se kromě účtu od začátku června porovnává i IP adresa... a to tak zůstane.

  Na tom, jestli používáš trvalé či netrvalé přihlášení, v tomto případě nezáleží. I kdybyste měly dva tablety, tak pokud budete na stejné wifi, lednička by vás brala jako jednu osobu.

  Hry

  Jenom mám takový pocit, že hra pětiminutovka a dlouhá v drahokamenovém dole jsou přehozeny.

  Chápu, že to tak na první pohled vypadá, když dlouhá hra má čas 60 sekund a pětiminutovka 300 sekund... jenže v dlouhé hře se hraním ten čas dobíjí a lidi, kteří to hrát umí, vydrží u jedné hry fakt dlouho, třeba až 40 minut. Ostatně v rekordech se můžeš podívat, jak dlouho hráli ti nejlepší.

  Upřímně řečeno nejsem moc spokojený s tím, jak dlouhá hra funguje, zvažuji, že vyrobím ještě nějakou její kratší variantu, pro ty lepší hráče, které by prvních 30 minut dlouhé hry nudilo. Případně bych těm lepším hráčům mohl dovolit začínat rovnou od nějaké vyšší hladiny...

  Hry

  Ahoj Alíku, jenom by mě zajímalo, jak je možné, že v ledničce má někdo tolik bodů a to hlavně za klubovnu?

  Ahoj,
  to je tím, že na jaře byla soutěž, jejíž část se odehrávala v konkrétní dobu v klubovně. A v důsledku toho tehdy za prvé za přičtení klubovnou bylo hodně bodů, protože v klubovně bylo hodně lidí, a za druhé bylo možno přispívat rychle za sebou, protože v důsledku vysoké návštěvnosti byla rychle splněna ta podmínka, že přispěli tři jiní uživatelé. Takže ti, kteří tenkrát byli v klubovně a současně se zapojili do přispívání do ledničky, nasbírali tenkrát v ledničce hodně ledničkových bodů.

  Hry

  Ahoj Alíku/poradce,
  chtěl jsem si asi po 2 nebo 3 letech zahrát Záchranáře (www.alik.cz/h/dopravka), ale nešly mi v něm ty úkoly. Zkusím to popsat:
  Načte se mi to, vstoupím, vyberu si 1. a dám Spustit. Normálně, „hejblátka“ a tlačítka se mi načtou, ale „film“ ne! (ctrlv.cz/OGYR)
  Mohl bych se zeptat, proč?
  Díky
  tdm

  Myslel jsem, že s tím nic udělat nepůjde, protože flashe jsou zpravidla neopravitelné, ale povedlo se mi najít a opravit chybu.

  Díky za upozornění! R^

  Hry

  Ahoj, mohli by jste opravit Záchranáře, který v Chromu nefunguje a stáhne nějaký soubor web.swf ale v Internet Exploreru to jde. Předem děkuji.

  Zkus to teď, trochu jsem strukturu Záchranáře předělal. Pár lidí v klubovně mi potvrdilo, že jim to funguje (sám už flash nikde nemám), včetně lidí s Chromem.

  Hry

  Prosím správci, přidáte tu hru Baby Ladybug Injured. Děkuji strašně moc.

  To je tahle hra? cdn.agnesgames.com/baby-ladybug-injured/
  Nepřipadá mi moc vhodná... a ostatní hry od agnesgames.com, kde se řeší těhotenství, operace mozku nebo trhání zubů, jsou ještě divnější :-|

  Asi tedy nepřidáme. Spíš bychom rádi přidávali vlastní hry.

  Hry

  Budou v potrhlostech i další hry?

  Určitě budou. Už mám tak nějak vymyšlené další dvě ;-)

  Hry

  Ahoj, když si chci zahrát Dopravní výchovu pro děti tak se mi to stáhne a napíše, že ten soubor může poškodit počítač. Nemohli byste to prosím opravit.
  PS: předtím to šlo bez problémů

  Bohužel nemohli, nejde to, je to vyrobené ve flashi. Pokud v prohlížeči nemáš nainstalovaný nebo zapnutý flashový přehrávač (což je případ čím dál většího množství lidí), fungovat ti to nebude. Je to podobný problém jako s Hravým učením, Viz www.alik.cz/p/247791.

  Hry

  Ahoj, nejde vůbec zobrazit Hravé učení. Nemohli byste to opravit?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Hravé učení funguje těm, kdo mají na PC nainstalovaný a zapnutý flash. Pro majitele mobilních telefonů a tabletů je dostupné jako placená aplikace (jejímž zakoupením můžou podpořit i rozvoj Alíka ;-)).

  Předchozí vedení Alíka předpokládalo, že flash má nějakou budoucnost. Nemá. Neměl. Lidí bez flashe přibývá a všechno, co bylo vytvořené ve flashi, dožívá ze setrvačnosti. Nevím o žádném způsobu, jak to zachránit. To platí jak pro Hravé učení, tak pro všechny flashové hry, co na Alíkovi jsou. V případě flashových her plánuji, že časem vytvořím zbrusu nové (ale podobné) hry nevyžadující flash, ale na znovuvytváření Hravého učení chuť nemám.

  Hry

  Zdravím,

  asi to sem úplně nepatří, ale funguje hra Fish Fillets (na jejíž stažení je odkaz v sekci Alíkovy oblíbené) bezproblémově i na novějších systémech Windows (Windows 7, Windows 8.1, Windows 10)? Na internetu jsem našel, že je určená pro starší verze (do Windows ME), ale vzpomínám si, že jsem ji kdysi měl i na Windows XP a běžela. Rád bych si ji po delší době znovu zahrál, ale nerad bych si kvůli tomu nějak zasekal počítač, kdyby nefungovala tak, jak má, tak se pro jistotu ptám.

  Teď jsem zkusil jedničku nainstalovat na notebook s Windowsem 10 a funguje v něm bez potíží. Informace, které jsi našel, pocházely nejspíš z období, kdy hra vyšla, a tehdy Windows XP ještě neexistoval.

  Mimochodem, dnes si jde na Steamu koupit Fish Fillets 2 za necelý dolar.

  Hry

  Ahoj všichni,
  Nejdou mi zobrazit nejlepší výsledky ve hře VESMÍRNÁ INVAZE.
  A to dlouhodobě. Ahoj.

  Ahoj, vím o tom.

  Myslím, že to přestalo fungovat, když Alíka převzala Mafra, takže už je to rozbité skoro deset let. Od té doby se výsledky ani nezobrazují, ani neukládají. Zřejmě bych dokázal ten prastarý kód nějak opravit, ale asi to nemá moc smysl, protože jednak je tato Vesmírná invaze vyrobená ve flashi (⇒ nejde na mobilech a flash postupně končí i na PC), jednak v ní není vůbec žádné zabezpečení proti podvodníkům, takže kdokoliv trochu schopnější by dokázal poslat do tabulky rekordů jakékoliv číslo. Jinými slovy to je příliš stará a moc naivní Invaze :-)

  Raději bych naprogramoval zbrusu novou Vesmírnou invazi, lépe, zajímavěji. Až bude čas. Trpělivost prosím...