Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hry

Proč nejde herna

Včelka-Terka, 16. června 2012

Je možné, že někdy může některá část Alíka chvíli nefungovat. V takovém případě se snaží všichni o to, aby se to co nejdříve napravilo. Doporučuji to zkusit o chvíli později a vše už by mělo být ok.
Alík

Hry

proc mi jdou vsechny hry a hra housenka ne?

phusinka335, 10. května 2012

To opravdu netuším. Nám housenka běží normálně. Pod každou hrou je informace, co dělat, když hry nejde. Většinou bývá problém v tom, že pokud hra vyžaduje ke svému provozu technologii JAVA a ta v počítači není, nemůže hra běžet. Nejlépe, když se poradíš s někým, kdo toho u vás ví o počítačích nejvíc.
Alík

Hry

mate tu hry

ondra221, 11. května 2012

Škoda, že ses nesnažila ani trochu hledat. Na hlavní stránce je docela dost výrazný obrázek Alíka, pod kterým je napsané slůvko HERNA. V najdeš hry, omalovánky, ale také pohádky.
Alík

Hry

milí alíku nejde se mi dosat na hry nevíš jestli to je pošítačem nebo chybou stránek

Hry běží normálně. Doufám, že už to jde i Tobě. Někdy je možné, že dojde k nějakému krátkodobému nefungování, které třeba vznikne nějakým problémem s počítačem (serverem), kde je všechno uloženo. Pro správné fungování některých her je potřeba technologie JAVA. Pokud je to ke hře potřeba, je taková informace uvedena pod návodem na její hraní.
Alík

Hry

prečo tu niesu hry

martinka, 7. března 2012

Hry tady jsou. Stačí, když navštívíš HERNU a tam už najdeš hry.
Alík

Hry

ahoj proc na hry potrebujeme plugin java? nejde to i bez toho?

Pro některé hry je tento plugin potřeba. Proto je tam taková informace uvedena.
Alík

Hry

mohli by ste tu dát více her

flora200, 18. ledna 2012

Přidat více her není až tak snadná záležitost jako by to mohlo vypadat. Hry jsou docela dost drahé a tak na ně nejprve musíme našetřit.
Alík

Hry

můžu ti pomoct hledat české hry?prosím! ahoj sdes.

Je to hezká nabídka, ale bohužel to nestačí. Aby mohla být hra součástí webu, je za ni potřeba zaplatit. Nebo je pak druhá varianta, kdy se vloží jen odkaz na hru a čtenáři pak odcházejí někam, kde už nemáme kontrolu třeba nad tím, aby s nimi někdo nevhodně nekomunikoval.
Alík

Hry

Ahojky, vyhrála jsem ve hře Bubble shooter, ale nejsem v rekordech.Jak je to možné? :-) Děkuji za odpověď.

Myslím spíš, že jsi nepochopila, že u této hry jsou nejlepší ti, kteří mají nejméně bodů. Proto se Tvá přezdívka nemohla objevit v rekordech.
Alík

Hry

proč nedáš pár her?sdes

Přidat hry není tak snadné, jak si asi představuješ. Buď jsou hry, které se do stránek vkládají a v podstatě čtenáře odvádějí jinam a tedy i do prostředí, které nemůžeme nijak ohlídat a ovlivnit a nebo je otřeba za novou hru nemálo zaplatit. Moc rád bych přidal nějakou další hru, která umožní mým kamarádům měřit síly, podobně jako to je v Drahokamovém dolu nebo v Bubble shooter.
Alík

Hry

Alíku je mi devět a nechápu co se tady v teto hře mám naučit nebo dozvědět

kiklilinka, 30. října 2011

Z takového dotazu zase já nechápu, kterou hru máš na mysli. Je jich na mém webu docela dost.
Alík

Hry

Budou se někdy měnit hry v herně? Nebo budou pořád stejné? A proč se nedostávají bodíky z her???? Děkuji

Člověk věrný Alíkovi, 27. září 2011

Výměna či doplnění her není vůbec snadná záležitost. Výroba her je velmi nákladná. V budoucnu samozřejmě rádi nějaké další hry přidáme, ale nemůžu slíbit přesně, kdy to bude.
Bodíky se dostávají za prohlížení webu a čtení článků v Alíkovinách, ale za hry ne.
Alík

Hry

Ve hře bubble shoter jsem udělala 159 bodů což je víc než ostatní a přesto mé jméno není v žebříčku nnejlepších jen v mích rekordech. Jak je to možné. Předem děkuji. S přáním hezkého dne se loučí víboženka

víboženka, 17. září 2011

Nejlepší hráči mají v této hře co nejméně bodů. Aktuálně je dlouhodobý rekord hry 110 bodů. Takže je potřeba ještě trochu trénovat a získat co nejnižší počet bodů.
Alík

Hry

sou tu nejaky hry?

Zkus se důkladně porozhlédnout po mé stránce. Je tam v horní části 6 obrázků. Hned pod prvním z nich je docela velký nápis HERNA. Což takhle na něj kliknout a prozkoumat, jestli v herně nejsou nějaké hry?
Alík

Hry

jak můžu hrát hru Hexagon s kamarádem? mám mu poslat odkaz? nebo jak ho pozvu na hru?

Hra je sice určena pro dva, ale ti dva musí být vedle sebe u jednoho počítače. Nejedná se o hru, která se hraje on-line ze dvou počítačů.
Mari1

Hry

ahoj alíku. mám tu otázečku, vůbec mi nejdou hry, zkusila jsem všecko, a to máme dobrý počítač, vše na tom bezvadně jde. jen tohle... prosím poraď mi.

démonka5, 29. srpna 2011

Odpověď najdeš v sekci Často kladené dotazy.
Mari1

Hry

me nefunguji hry jakto

patapanek, 31. srpna 2011

Odpověď najdeš v sekci Často kladené dotazy.
Mari1

Hry

Chtěla bych se zeptat proč mi nejdou nějaké hry.Děkuji

Odpověď najdeš v sekci Často kladené dotazy.
Mari1

Hry

máte tu hru s tyma banánama?

Hra Banánová cesta byla na Alíkovi jen určitou dobu jako součást soutěže. Teď ji tady už nemáme.
Alík

Hry

proč nedáš něco lepšího ve hrách?:l

Nevím, co přesně si představuješ lepšího. Letos přibyly dvě nové hry, které mají na rozdíl od těch ostatních taky žebříček rekordů. Hry, které přidávám, se snažím vybírat tak, aby je mohlo hrát co nejvíc dětí, které chodí na Alíka.
Alík