Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Jiné téma

  Ahoj!
  Nudím se a tak bych se moc ráda podívala na nějaké filmy nebo seriály. Ale nevím na jaké. Můj nejoblíbenější seriál je Violetta a filmů je víc, ale pár z nich například je: Kim Possible, Neviditelná Sue, Camp Rock, Ostwind... A skoro všechny filmy od Disney. Moje oblíbené žánry jsou: dobrodružný, akční, romantický, rodinný apod. Mám také moc ráda film Slavná pětka 1 i 2. Prosím o další filmy na, které bych se mohla podívat. A také budu ráda, když mi k tomu napíšete na jaké je to internetové stránce např. YouTube, zkoukni.to atd. Napište mi prosím i internetové stránky, kde se můžu dívat na různé filmy a seriály zadarmo. Nevíte, kde bych se mohla znovu podívat na seriál Violetta? Moje další oblíbené filmy: Spy kids, Krokodýlové z předměstí.... Jo a ještě poslední věc: Nevíte, kde najdu film Ledové království 2 v CZ dabingu? ( Na internetu) Pro ty kdo to budou, číst po té, co mi Modrá linka, Alík nebo Bára odpoví a budou znát nějaké dobré filmy, které by se mi mohly líbit nebo nějaké dobré stránky na sledování filmů atd., Tak budu moc ráda když mi napíšou poštou ??. A poslední věc mám taky moc ráda Barbie. Prosím o, co nejvíce návrhů na filmy a také odpovědí.
  Děkuji moc, za to, že jste si na mě udělali čas a přeji hezký den...

  Holka 13 let, 18. března

  Ahoj,
  položila jsi spoustu dotazů ohledně filmů a upřímně nevím, jestli ti dokáži na všechny odpovědět. Co se týká doporučení filmů, které by se ti mohly líbit, je to velmi složité. Neznám tě a vkus každého člověka je velmi individuální. Nicméně mohl by ti pomoci tento odkaz: filmtoro.cz/podobne-filmy/kim-possible. Pomocí něho se dají najít podobné filmy jako ty, které se ti líbí.
  Co se týká stránek, na kterých můžeš filmy sledovat, obávám se, že to záleží na tom, o jaký konkrétní film se jedná. Osobně mám dobrou zkušenost se stránkou Stahuj.cz, ale samozřejmě nemohu zaručit, že tam najdeš všechny filmy, na které se budeš chtít podívat. Nicméně pokud jejich název zadáš do vyhledávače a budeš se snažit, určitě najdeš stránku, na které je najdeš.
  Co se týká Ledového království 2, nikde na internetu jsem ho ke stažení nenašla. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně nový film, myslím, že bude nějakou dobu trvat, než bude dostupný i jinde než na DVD.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  ahoj vy všichni kazdy vecer a rańo mam pocit hladu co stim ?????

  Motající se idiot Ivanka 9 let, 17. března

  Ahoj,
  večerním pocitem hladu ti tvoje tělo nejspíš dává najevo, že mu schází nějaké živiny. Respektive že jsi přes den nejedl tak, abys uspokojil všechny jeho potřeby. Pokud budeš přes den dodržovat takový jídelníček, který bude obsahovat dostatečné množství tuků, sacharidů, vlákniny i bílkovin, pocit hladu bys mít neměla. Proto se zamysli nad skladbou svého jídelníčku. Ranní pocit hladu je zcela normální, proto ostatně lidé snídaní, takže ti nemohu doporučit nic jiného, než aby ses jednoduše nasnídala.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj

  Promiň te ze sem opet pisu ale na tuhle otazku se nemam koho zeptat , když bude v karanténě kvuli koronavirus nebo kvuli čemukoliv jinemu tak jak se řeší menstruace když treba dívka pouziva vlozky tak ji je normalne dodají nebo jak ?

  holka, 13 let, 12. března

  Ahoj,

  v takovém případě je možné využít různé služby po internetu, jako třeba rohlik.cz, tato služba doručuje nákupy přímo do domu. Samozřejmě mohou pomoci i sousedé nebo příbuzní či známí, kteří by pro vaši rodinu, pokud by byla celá v karanténě, potřebné věci zakoupili a přinesli. Taková domluva je v dnešní době s využitím veškeré techniky jednoduchá. Možností je více, takže netřeba mít obavy, že bys v něčem trpěla nedostatkem. I ve složitých situacích si lidé dovedou poradit, někdy z toho vyplynou i celé nové postupy či objevy.

  Lidé si mají pomáhat, nikdy nikdo z nás neví, kdy on sám bude potřebovat pomoc. Jak se také říká, vše zlé je k něčemu dobré, v čem to tak bude s touto virovou epidemií ukáže čas. Třeba povede k tomu, že lidé k sobě najdou cestu a budou pro sebe mít více času a porozumění.

  Zdravíme Tě z Modré linky.

  Jiné téma

  Musí psycholog oznámit trestný čin?

  Zdravím,
  moc děkuji za odpověď na moji minulou otázku!
  Ale je tu ještě jedna věc co mě zajímá, když jdete k psychologovi a svěříte se mu, tak je asi logické, že je zakázáno to komukoli vyzradit, ale pokud bych se například svěřil, že jsem byl svědkem vraždy nebo ji dokonce spáchal, měl by právo to oznámit? Asi ano, ale co kdybych ho předtím výslovně požádal, aby to nikomu neříkal, a on slíbil, že to v žádném případě neudělá a bude to jen mezi námi. Jak by se pak psycholog zachoval?

  kluk, 13 let, 6. března

  Ahoj,
  v případě vraždy by měl vyloženě povinnost to oznámit.

  Neoznámení je trestný čin – to platí pro úplně kohokoliv, vyjma advokáta při výkonu advokátní činnosti (pachatel se mu může bez obav svěřit), duchovního registrovaného náboženství při zpovědním tajemství, nebo osoby blízké. Viz bližší popis na webu policie, případně si můžeš pročíst přímo zákon.

  Kdyby ti psycholog při výkonu své práce slíbil na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí, že trestný čin fakt neoznámí, tak je to z jeho strany trošku neprofesionální, protože oznámit ho stejně musí, jinak by se sám vystavil riziku trestního stíhání. Jedině snad, kdyby měl bližší vztah k viníkovi (příbuzenský, nebo takový, že by jeho újmu vnímal jako újmu vlastní), tak proti němu vypovídat nemusí. Ale může, zakázané to nemá…

  Co se týče zmíněných profesí právníka a kněze, tam přesně nevím, jaké jsou zákonné důsledky, pokud se rozhodnou, že čin svého klienta nebo hříšníka oznámí policii (i když tu povinnost nemají) nebo komukoliv jinému (kdo už pak tu oznamovací povinnost má). Předpokládám, že by jim hrozila minimálně ztráta práce, tedy vyloučení z advokátní komory a exkomunikace z církve.

  I když jsi svoji otázku myslel hypoteticky (doufám :-c), měl bych pro jistotu podotknout, že drtivá většina vražd v České Republice je úspěšně vyšetřena a pachatelé bývají dopadeni.

  Alík

  Jiné téma

  Ahoj.

  Moc nás všechny doma zajímá, jak je to, když jde člověk do nemocnice kvůli koronaviru, tak může mít mobil, nebo ne?

  holka, 13 let, 4. března

  Musí! ;-)

  Kdyby býval neměl mobil, musel by hošpitálizovaný pacient celou dobu zírat jen z okna a nebo na televizi. Na běžné vysílání na stejný televizní kanál s ostatními pacienty na pokoji, často včetně reklam. To může být na zblbnutí. :-c;-(

  Na druhou stranu :-| ... mobily mohou při nadměrném užívání též mentálnímu zdraví škodit. Člověk se třeba může zbytečně důkladně vyděsit něčím, co zase tak moc strašidelné není. O:-)

  Každopádně ale koronaviry jsou viry biologické, ty na mobily nejdou... >X<-

  Jiné téma

  Ahoj, chci zhubnout, ale to se netýká tohoto dotazu. Jak začít pít vodu? Už od mala mi "nechutná" voda. Vypiju maximálně 1 skleničku, když víc je mi špatně. Dá se vůbec nějak začít "naučit" pít voda? Bude mi chutnat když si ji dám např. s citrónem? Jelikož chci zhubnout tak ji nechci pít se šťávou.

  kluk, 13 let, 29. února

  Ahoj,

  na Tvoji otázku: "Jak začít pít vodu", nemám jednoznačnou odpověď. Jednak je často těžké překonat nechuť, kterou máme k určitým jídlům anebo nápojům, jednak na každého funguje něco jiného a má jiné chutě. Nedokážu tedy říct, jestli ti bude lépe chutnat voda např. s citronem. Můžu Ti spíše dát několik tipů a sám uvidíš, co ti bude chutnat a co ne. Napadá mě zkoušet vodu kombinovat právě s různými druhy ovoce, třeba s pomeranči anebo v létě s malinami, borůvkami a podobně. Můžeš také pít více slabšího ovocného čaje.
  Co mi připadá důležité, je fakt, že je Ti špatně, když vypiješ i jen 1 skleničku vody. Říkám si, že by sis o tom mohl popovídat s Tvým praktickým lékařem, a zkusit společně najít řešení, které by pro Tebe bylo nejlepší.

  Zdraví,

  Modrá linka

  Jiné téma

  Ahoj,
  možná je to trochu hloupá otázka, ale snad nebude vadit, že se na ní zeptám. Takže hledám nějaké fakt hezké filmy. Mám ráda dobrodružné a akční filmy. Jako například Kim Possible nebo Neviditelná Sue. A tak se vás ptám, jestli neznáte nějaké takové filmy, které by si mi mohly podle vás líbit. Budu moc ráda za odpověď. A předem děkuji

  Holka 13 let, 28. února

  Ahoj,
  moc rádi bychom ti poradili, ale vzhledem k tomu, že tě neznáme, nedokážeme odhadnout, jaké filmy se ti budou líbit. Nicméně jsem našla stránku filmtoro.cz, v níž si můžeš podobné filmy vyhledat. Zkusmo jsem zadala film Kim Possible a na tomto linku jsou filmy, které jsou mu podobné: filmtoro.cz/podobne-filmy/kim-possible. Doufám, že si vybereš a budeš spokojená.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj, můžu se zeptat?
  Když něco napíšu, může to někdo zjistit?
  Děkuji za odpověď.

  holka 12 let, 1. března

  Ahoj,
  to je zvláštní otázka a nejsem si jistý, jak ji vlastně mám uchopit. :-|

  Pokud se ptáš na psaní sem do této poradny, tak tě nasměruji na moji nedávnou odpověď na podobný dotaz.

  Pokud se ptáš obecněji na utajení autorství nějakého textu, tak u toho záleží na spoustě faktorů. Pokud píšeš rukou, může písmoznalec odborně porovnat anonymní text se vzorky tvého textu a určit, jestli mají stejného autora (pozor, neplést písmoznalce s grafologem, grafologie je šarlatánství, které se snaží předstírat, že jde odvodit charakterové vlastnosti z kudrlinek písma :->).

  Pokud píšeš text na počítači, máš utajení trošku snazší, ale pořád můžeš jít s určitou pravděpodobností rozpoznat – třeba podle toho, jaké děláš pravopisné chyby, jakou volíš stavbu vět, jak košatou máš slovní zásobu a tak podobně. Písemné vyjadřovací schopnosti sice nejsou otisk prstu, ale pozornější čtenář si může všimnout podobností. Na počítači také pisatelé zanechávají všelijaké digitální stopy, které si mnohdy neuvědomují – můžou se k textům zaznamenávat IP adresy, označení prohlížeče a tak podobně.

  Pak bývá samozřejmě otázka, jestli někdo tuto informaci opravdu chce vědět. Určitě jinou pozornost vzbudí třeba anonymní dotaz v poradně na význam slova a jinou pozornost anonymní výhružka bombou poslaná řediteli školy. :-c

  Asi je dobré průběžně přemýšlet nad tím, kdo a co by mohl zjistit, kdyby opravdu moc chtěl, podobně, jako je třeba dobré uvědomit si na ulici při procházení před zastaveným autem, že nemusí být zcela dobržděné. Zkrátka zvažovat rizika a možné dopady… ale nenechat se jimi zase moc zastrašit. ;-)

  Alík

  Jiné téma

  Ahoj na youtube jsem se koukala na nějaký videa o Africe a Afrických dětech, potom jsem si i něco četla. Když jsem to viděla tak jsem začala brečet a řekla jsem si že musím pomoct.. Chtěla bych přispívat možná finančně nebo aspoň nějakými věcmi.. Jak to udělat? Lze si vybrat nějaké dítě a posílat věci a peníze jemu? Lze posílat věci a peníze jednomu dítěti? Pomůže to? Lze o tom daném dítěti dostávat informace jak se má a tak? Poradíme mi nějakou stránku na internetu? Lze něco koupit v obchodu a tomu dítěti to poslat? Lze posílat věci a peníze jednomu dítěti a neadoptovat ho? Strašně moc chci nějakému dítěti pomoct. Doufám že neotravuji a ahoj

  holka, 13 let, 24. února

  Ahoj,
  předně bych ráda zdůraznila, že rozhodně neotravuješ a je naopak moc hezké, že chceš pomoci. Individuální pomoc mi přijde poměrně složitá a těžko uskutečnitelná. Myslím tím situaci, kdy by ses snažila sama najít jedno konkrétní dítě a jemu posílat určité věci. Už jen jejich zaslání a doručení by bylo velmi svízelné. Právě proto existují humanitární organizace, které se touto pomocí zabývají. Mají propracovaný systém a „síť“ odborníků, kteří ví, co a kde je nejvíc potřeba. Dané věci nakoupí, doručí je na místo a nebo třeba za vybrané peníze zajistí vybudování study, školy a podobně. Osobně mám vynikající zkušenost s organizacemi Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz) a UNICEF (www.unicef.cz), přes které se dá lidem v nouzi pomáhat. Myslím ale, že by bylo ještě dobré, aby svůj záměr probrala s rodiči a třeba se s nimi domluvila, že ti budou dávat o něco menší kapesné a místo toho pošlou určitou částku na účet některé humanitární organizace. Lze přispět i velmi malou částkou, protože každá koruna se počítá. A třeba by se rodiče i přidali a také by chtěli něco přispět. Každopádně je moc hezké, že myslíš i na ostatní lidi, kteří neměli takové štěstí jako my.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat od kolika let si mohu objednávat zboží přes internet? (nechystám se k tomu)

  rapper454, 23. února

  Ahoj,
  to je poměrně záludný dotaz a ačkoli jsem hledáním odpovědi strávila hodně času, nenašla jsem jednoznačné řešení. Zcela jasné je, že až do dovršení plnoletosti nemůžeš nakupovat alkoholické a tabákové výrobky. Ohledně běžných nákupů se názory různí. Jeden tábor tvrdí, že bys měl také počkat až do plnoletosti, protože nákupem mezi tebou a prodávajícím vzniká smlouva, k jejímuž uzavření potřebuješ být plnoletý. Takže například v případě právního sporu by tě museli zastupovat zákonní zástupci.
  Nicméně zastánci druhého názorového tábora tvrdí, že stačí počkat do patnácti let, respektive do doby, než dostaneš občanský průkaz. Ten je potřeba (případně se dá nahradit i pasem) k vyzvednutí zásilky na poště.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj, dneska jsme si po dlouhé době vzpoměla na tuhle stránku a zrovna mám i takový dotaz... Když jsem se narodila dostala jsem sepsi (otravu krve) a skoro jsem umřela, nicméně strašně bych chtěla najít někoho kdo něco takového zažil taky, ale nenapadá mě kde hledat, nenapadá vás něco?

  holka, 15 let, 22. února

  Ahoj,
  musím říci, že tvůj dotaz je velmi netradiční, až záludný. Ačkoli jsem hledáním odpovědi strávila mnoho času, žádnou podobnou komunitu se mi objevit nepodařilo. Existují diskusní fóra a komunity, které sdružují lidi s určitým onemocněním, ale vzhledem k tomu, že u tebe k této zdravotní komplikaci došlo těsně po narození a nyní z toho neplynou žádné následky, vlastně není, o čem by lidé s podobným zážitkem mohli diskutovat. Předpokládám, že sama máš vzpomínky na tento zážitek pouze zprostředkované, protože období po narození si určitě pamatovat nemůžeš. Takže najít skupinu lidí, kterou by spojovala nějaká závažná zdravotní komplikace, která se objevila těsně po narození a poté zase zmizela, asi nebude nic jednoduchého, pokud to bude vůbec možné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Dobrý den.
  Mám takový problém, s kterým nevím, jak se vypořádat.
  Moje kamarádka dva měsíce byla na psychiatrii, asi před měsícem přišla zpátky do školy. Vlivem prázdnin, lyžáku a podobně jsem ji viděla jsem poprvé po 3 měsících tento týden v pondělí.
  Od zhruba konce ledna se psychicky cítím čím dál hůř. Myslela jsem, že to bude lepší, až se kamarádka vrátí, ale nestalo se. Taky se častěji přistihuju, jak hledím na jedno místo a u toho přemýšlím nad sebou samotnou. Často mám chuť brečet, něco rozbít nebo skočit.
  Myslím, že by to mohlo být tím, že mně a mojí mamce otec nadává, třeba jen proto, že jdu vlevo místo vpravo. A taky, že mi spolužák opakovaně sahal pod tričko, či do kalhot. Bojím se ho, ale musím ho vídat každý den. Bojím se to někomu říct (ví to jen dvě mé kamarádky, včetně již zmíněné). Ráda bych se o tom s někým pobavila, ale nechci nikomu přidělávat starosti.
  Taky jsem čím dál tišší, bojím se mluvit nahlas, hluk mi vadí. Myslím si o sobě, že jsem tlustá, i když to není pravda. Snažím se méně jíst, přestože vím, že mi to nemůže pomoct.
  Předem děkuji za odpověď

  holka, 13 let, 20. února

  Ahoj,

  je moc fajn, že jsi přišla sem do poradny, když nevíš, jak se vypořádat s některými problémy. Zmiňuješ více věcí, které Ti vadí a nevíš, nakolik za tím stojí atmosféra u vás doma.
  Píšeš, že Tobě i mamce otec nadává kvůli maličkostem. Nevím, jak často a dlouho je u vás doma dusná atmosféra, ale je na rodičích, aby s tím něco udělali. Ty sama k tomu můžeš zmínit, jak se doma cítíš Ty, co Ti vadí, nikoliv formou výčitek směrem k otci, ale učit se s rodiči sdílet své pocity.

  Nikdo nemá právo se Tě intimně dotýkat pod oblečením, když je Ti to navíc ještě nepříjemné. Je potřeba se vůči chování toho spolužáka jasně vymezit, říci mu jasné ne a jeho chování si nenechat líbit. Máš-li z něho strach a pocit, že sama ty situace neustojíš, svěř se rodičům nebo učiteli/učitelce, popř. školnímu psychologovi/psycholožce, máte-li jej/ji na škole. Tomu klukovi je třeba v pokračování nežádoucích dotyků a kontaktů co nejdříve zabránit, něco takového si ten kluk nesmí dovolit. Také můžeš požádat o podporu spolužáky, kteří takové jednání také neschvalují.

  Ostatní záležitosti, které zmiňuješ, úzce souvisí s Tvým dospíváním. Opakovaně se zde, na tomto serveru, zmiňujeme o tom, že dospívání je často nejsložitějším obdobím života. V tomto období puberty neboli dospívání je běžné přemýšlet často nad sebou samou, smyslem života, zasnít se, zahledět se, být tak trochu "mimo", hlídat si svoji váhu, i když to není třeba a podobně. Nejvíce pomáhá sdílení jak s kamarády, tak i s dospělými, nejlépe rodiči, kteří Tě dobře znají a také sami byli ve Tvém věku a prožívali dospívání podobně, proto budou umět poradit. Také pomáhá psát si deník, kde se můžeš vypsat ze svých pocitů a postupně můžeš sledovat, jak se Tvé názory mění, vyvíjí a "rostou" nebo lépe řečeno zrají.

  Máš-li chuť něco rozbít či brečet, je dobrým ventilem vybušit své pocity třeba do polštáře nebo boxovacího pytle. Někdy je i moc dobré se vybrečet, pak se Ti uleví. Máš-li tím skočit na mysli něco si udělat, nějak si ublížit či se dokonce zabít, pak je vhodná porada s psychologem či terapeutem, a to co nejdříve, stejně jako se můžeš obrátit přímo na naši Modrou linku, kde s Tebou po telefonu, na chatu či po Skype můžeme vše probrat do hloubky. Jsi-li z Brna či blízkého okolí, můžeš také navštívit naši poradnu. Více o nás najdeš na našich stránkách www.modralinka.cz.

  Přejeme Ti, aby ses co nejdříve cítila lépe.

  Modrá linka

  Jiné téma

  Ahoj,
  poprvé poletím do Španělska a mám strach, že to letadlo spadne.
  Někde jsem četl, že to letadlo je velmi staré a zrezlé.

  Kluk, 5. února

  Ahoj,
  především bych ráda zpochybnila tvrzení, že jsi někde mohl nalézt seriózní informaci o tom, že letadlo, kterým poletíš, je staré a zrezivělé. Kdyby se taková informace objevila v seriózním médiu, spustila by skutečný poplach a sérii kontrol. Nic takového se v posledních několika měsících (a troufám si říct, že i letech) nestalo. Pokud někdo něco podobného tvrdil v nějaké diskusi na internetu, rozhodně nejde o spolehlivou informaci.
  Letadla prochází obrovským množstvím kontrol a testů před každým letem a buď ujištěn, že letadlo neschopné provozu by nikdy nemohlo vzlétnout. A podle statistik je letecká doprava mnohem bezpečnější než například jízda autem. Chápu, že se bojíš, protože je to pro tebe neznámý prožitek, ale ujišťuji tě, že skutečně není čeho. Jsem si jistá, že doletíte bez potíží a přeji ti, aby sis to ve Španělsku užil.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj Alíku a spol, ptřebovala bych poradit stín jak rychleji usnout. Jdu v 9 (večer)spát a ve 3 ráno_ jsem ještě vzhůru. Děkuji za odpověď a přeji hezký den

  holka, 12 let, 4. února

  Ahoj,
  nejprve bych se na tvém místě zaměřila na to, jestli máš s usínáním problémy dlouhodobě, nebo se jedná o čerstvou záležitost. Pokud se totiž jedná o problém například posledních několika týdnů, bylo by namístě zapátrat po tom, co se ve tvém životě změnilo, že máš se spánkem potíže. Zda neřešíš nějaké problémy, nejsi ve stresu apod. Pokud se ti podaří objevit příčinu, budeš snáze ovlivňovat i následek.
  Určitě ti také pomůže, pokud uděláš systémová opatření, která tvůj spánek zlepší. To znamená chodit spát stále ve stejnou dobu, minimálně hodinu před tím, než půjdeš do postele, už mít nastavený klidový režim (nedívat se na televizi, odložit mobil, nehrát počítačové hry), mobil, počítač, ani televize by neměly být ani v pokoji, ve kterém se spí. Dej si pouze lehkou večeři, aby se tvé tělo nezatěžovalo trávením a zkus na odpoledne zařadit i sportovní aktivitu, která tě unaví a „vyčistí“ ti hlavu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj alíku, kamarád si na internetu dělal vtipy typu "vystřílím synagogu" (na soukromém chatu s osmy kamarády) a teď se to řeší na policii, tam řekl že šlo jen o vtip a teď půjdu já na výslech, taky jsem si dělal srandu z podobný věcí (mezi osmy kamarády na soukromém chatu), bojím se, může se mi něco stát?

  kluk, 14 let, 29. ledna

  Ahoj,

  nejspíš dopadneš podobně jako Tvůj kamarád, s kterým jsi asi ve spojení. Předpokládám, že už jsi s ním mluvil a jsi o jeho návštěvě na policii podrobně informován. Já sama neumím odhadnout, co Tě na policii čeká, možná než dostaneš naši odpověď, budeš mít výslech dávno za sebou. Nevím, zda o těchto Tvých chatech s osmi kamarády ví rodiče, vědět by to měli, protože ze zákona za Tebe nesou právní zodpovědnost. Když se jim svěříš, mohli by Ti poradit, jak máš postupovat, navíc se Ti sdílením s blízkými uleví.

  Každopádně existují věci, z kterých by se vtipy dělat neměly, a styl "vystřílím synagogu" apod. k tomu druhu patří. Předpokládám, že v tomto směru budeš na policii podrobně poučen. Pokud člověk něco dělá, má si být vědom toho, co dělá, a jaké následky to může mít. K životu pak patří, za tyto následky nést zodpovědnost. Prostě nést zodpovědnost za to, co dělám.

  Války, vystřílení kostelů, synagog, mešit, osočování určitých skupin lidí či etnik, patří k věcem, o kterých se nevyplácí vtipkovat, mnohé takové projevy patří k trestným činům, proto se o ně zajímá policie. Je to v pořádku, protože ve světě se, bohužel, dějí různé věci, o některých jsou dopředu informace na sociálních sítích a policie musí prověřit, o co jde a nakolik se zakládají na pravdě, to je její povinností v rámci bezpečnosti nás všech.

  Modrá linka