Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Kačky

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu získat kačky i za něco jiného než za navštívení Alíka nebo za napsání článku v Alíkovinách? Předem dík za odpověď

  Ahoj,
  v současné době jiné možnosti získání kaček než ty, které jsi uvedla nejsou (tedy za denní navštěvování Alíka - zde je maximum 100 kaček za den, pokud budeš Alíka navštěvovat denně, a dále za článek v Alíkovinách - standardně až 3 000 kaček, výjimečně je možné připsat i mimořádnou prémii). Další možností je zúčastnit se na Alíkovi různých soutěží v průběhu roku, například různých pátraček - v nedávné době se jednalo například o Adventní kalendář, kde jsi mohla získat až 6 000 kaček. V současné době však žádná pátračka neběží, nicméně v průběhu roku zřejmě opět běžet bude. Doporučuji Ti sledovat titulní stránku Alíka, Alíkoviny a také sekci Soutěže, kde se včas dozvíš všechny potřebné informace o právě probíhajících soutěžích.

  Kačky

  Ahoj dnes vyšel můj článek sport a můj vztah k němu ještě jsem za něj nedostala kačky. Čím to je? Byla má Alíkovina s tolika chybami, že za ní nedostanu vůbec žádné kačky? Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  někdy je stanovení počtu kaček tak složité, že se zpracovatel musí poradit s dalšími správci.

  Kačky

  Dobrý den, dnes jste publikovali mou alíkovinu, ale kačky se mi na účet nepřičetli. Poslední získané kačky mám z článku o Humbooku. Kdy by se mi měli na účet přidat? Předem děkuji za odpověď! :)

  Half-BloodPrincess, 4. ledna 2018

  Ahoj,
  byly tam nějaké drobné problémy, ale už bys kačky měla mít.

  Kačky

  Ahoj, mám nápad na den k narozeninám: Dnes máš narozeniny, dostaneš 1000 kaček a můžeš si k narozeninám vybrat něco z katalogu dárků. [tohle byste buď poslali do pošty nebo na e-mail]. Děkuju.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Myšlenka je to sice pěkná, ale dopadlo by to špatně. Co by zabránilo uživatelům, aby nám o svém datu narození lhali? Museli bychom okolo data narození postavit spoustu ošklivých a špatně popsatelných omezení.

  Krom toho Alíkův věrnostní program odměňuje věrnost uživatele k Alíkovi, ne k vlastnímu životu :-) ... sice to zní trochu nezdvořile, ale z toho, že máš nějaké životní jubileum, Alík nic nemá, pokud tě skoro nezná. Je to počítačový pes, takže ani nepřijde na oslavu, nezazpívá si s tebou, nedá si dort. Pokud chodíš na web Alíka, tak ti dává odměnu každý den, kdy ho navštívíš... a i bez narozenin si časem naspoříš na dárek.

  Kačky

  Ahoj,
  k čemu jinému slouží kačky než k odemčení pokládání otázek?

  Ahoj,
  pokud máš na mysli ten limit minimálně 100 kaček, abys mohla položit otázku (nebo například poslat článek do Alíkovin), tak kačky slouží zejména k tomu, že si můžeš objednat něco z Katalogu dárků: www.alik.cz/s/darky. Další možností je také posun k nějaké vyšší hodnosti, více najdeš zde: www.alik.cz/s/vernostni-program.

  Kačky

  Ahoj. Dostanu za vtip kačky? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj, ̈
  zatím se za vtipy kačky nedávají. A můj subjektivní názor je, že by to bylo dost obtížné. Ale prý snad bude obnovena možnost vtipy hodnotit, jak to fungovalo dříve.

  Kačky

  Ahoj, proč jsem za článek Králíček, který byl vydaný už 20.dubna, dostala kačky až teď?

  A jak to, že už jsem veteránka, když mám jen 3256 kaček?

  A kdy mi přijde můj Alíkův svačinový box?

  Odpovězte prosím hned a děkuji!

  VeverkaČiperka123, 1. září 2017

  Ahoj,
  jak asi víš, od začátku května je Alík v nové podobě, a některé věci v tu dobu ještě nebyly dodělané. Od začátku května mimo jiné nefungovalo přidělování kaček (tehdy bodíků). Když bylo přidělování zprovozněno, tak byla především snaha udržet aktuální provoz Alíka, a teprve později jsme se dostali k řešení některých nevyřízených věcí z minulosti, například přidělení bodíků (kaček) za již dříve zveřejněné články na základě podkladů od těch, kteří to tehdy dělali.

  Hodnost na Alíku je určena nikoli zůstatkem kaček, ale celkovým počtem získaných bodíků (kaček). Aktuální počet kaček se ti snížil tím, že jsi za ně nakoupila několik dárků, ale hodnost ti zůstává.

  Kačky

  Nevíte, kdy se už budou dávat body za články, co vyšly? A nevítem kolik dostanu bodů já? :)

  Ahoj,
  bodíky (kačky) už je možné dávat, za nově schválené články už je většinou dáváme, ale protože teď články schvaluje víc lidí, musíme se dohodnout na nějakých pravidlech, aby každý nedával kačky úplně jinak. Za články, které vyšly zhruba od poloviny května, budou kačky (bodíky) přidělovány v následujících dnech, jak se k tomu dostaneme. A časem budou přiděleny bodíky i za starší články, pokud ještě přiděleny nebyly.

  Kačky

  Ahoj,
  poslední dobou asi 14 dní se mi vůbec nenačítají bodíky, nevím čím to je, děkuji za včerejší a dnešní předem odpoved.
  JirkaBobik

  V historii tvého konta (kterou si můžeš prohlédnout, když na ten počet klikneš) přičítání normálně vidím. Naposledy se ti přičetlo ve čtvrtek padesát bodíků, od té doby ses tu neukázal.

  Opakovaně se ptáš ve špatné poradně, zdravotní poradna neřeší záležitosti související s webem Alík.cz.

  Kačky

  Ahoj, jsou za vložení vtipu nějaké body?? Děkuji

  TheQueen, 8. června 2017

  Ahoj,
  ne, za vložení vtipu se bodíky nepřidělují.

  Kačky

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, dnes byl zveřejněn můj článek, ale ještě se mi nepřipočetly bodíky. Je možné že žádné nebudou nebo třeba jen 100?
  ??????

  TheQueen, 7. června 2017

  Ahoj,
  některé věci na nové verzi Alíka ještě nejsou hotové, jedna z nich je přidělování bodíků za články v Alíkovinách. Až se to dodělá, tak by měly být připočteny i bodíky za již zveřejněné články.

  Kačky

  Ahoj, vysel mi clanek o surikatach, ale zadne body jsem neobdrzela,jakto? Jak to vyřešíte?

  Ahoj,
  nová verze Alíka se připravovala v rychlosti a tak, aby na začátku fungovaly aspoň ty nejdůležitější věci. Přidělování bodíků za Alíkoviny zatím nefunguje, ale pracuje se na tom, a pak by měly být dodatečně přiděleny i bodíky za již vydané Alíkoviny.

  Kačky

  Milý Alíku chdím sem každý den a ještě mě to nepřipsalo žádné body po půl noci děkuji

  Předvčírem ráno se ti připsalo padesát bodíků, včera ráno šedesát, dnes se ti přičte sedmdesát, pokud přijdeš.
  Myslíme si, že systém bodíků funguje – ještě jsme u nikoho neviděli, že by nefungoval, přestože si mnoho lidí stěžuje. Prvních pár dní zlobilo přičítání, pokud se z jednoho počítače přihlašovalo ve stejný den víc lidí (bodíky dostal jen první), ale to je již opravené.

  Rozhodně nechceme nikoho šidit.
  Chystáme se zavést nějaké nepřehlédnutelné upozornění o tom, kolik bodíků bylo přiděleno a za co. Také nejspíš zavedeme stránku, kde si půjde prohlédnout historii vývoje vlastního bodíkového konta.

  Kačky

  Ahoj vůbec se mi nepřičítají denní body.

  Včera se ti přičetlo 90 bodů, poslední tři cifry v počtu bodíků máš teď 432. Dnes, pokud zavítáš na Alíka přihlášená, se ti přičte stovka, takže budeš mít poslední trojčíslí 532...
  A jestli ne, tak ti osobně dám prémii 500 bodíků za odhalení chyby.

  Kačky

  Ahoj Alíku,
  Chci se tě zeptat, jak bude fungovat zapisování bodíků a katalog dárků.
  Nyní mám 8955 bodíků, kdy se mi po tomto počtu už bodíky nechtějí zapisovat a po brouzdáním po různých stránkách se mi prostě ty bodíky nějak zastavily a už se nechtějí přičítat. Je to chyba u mě?

  Ahoj,
  v článku v Alíkovinách o nové podobě Alíka se píše, že bodíky se počítají jinak než dříve. Nyní se již nedostávají za brouzdání po různých stránkách, ale při přihlášení na Alíka, přičemž jsou víc zvýhodněni ti, kteří chodí na Alíka každý den aspoň na chvíli, proti těm, kteří na Alíku stráví jednou týdně třeba celý den.