Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Ráda bych poděkovala za obrovsky rychlé dodání objednaného dárku. Omlouvám se nevím kam to napsat. Díííky Kája

  Děkujeme za poděkování.

  Katalog dárků

  Můžu přispívat dárky do katalogu?

  Ahoj,
  Chtěla bych se zeptat jestli bych mohla nabízet dárky v katalogu.
  Předem děkuji za odpověď.
  Ahoj

  Ahoj,
  mohla, kdybys je vyráběla ve velkém nebo kdyby to byly propagační předměty Alíka, jak jsem již kdysi někde psal. Na nějaké jiné vlastní výtvory bude sloužit spíš burza, až se rozhoupeme ji nějak dodělat.

  Pokud máš něco vyráběného ve velkém a můžeš nám dodat na sklad alespoň pět kusů, můžeme si o tom popovídat poštou. ;-)

  Katalog dárků

  Deník, sešit nebo bloček v katalogu dárků

  Ahoj,
  omlouvám se za blbý dotaz, ale zajímá mě, zdali je v katalogu dárků nějaký deník, nebo sešit, bloček apod.

  Předem děkuji za odpověď.

  Katalog dárků

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda nemůžete do katalogu dárků občas přidat i něco pro dospělé (třeba nějaké tričko k filmu). Myslím, že by to členové Alíku uvítali, mohli by to dát třeba jako dárek rodičům. Díky...

  Ahoj,
  velikosti filmových triček vůbec nezáleží na nás, ale na tom, co mají k dispozici filmové společnosti a co nám chtějí dát. Obecně ale platí, že Alík je web pro děti. Dárky by tedy měly být atraktivní zejména pro ně. A asi není moc pravděpodobné, že se sem nějaké dítko přihlásí jenom proto, že tady uvidí nějaké pěkné tričko pro maminku nebo tatínka.

  Občas se tu ale objeví i něco dospěláckého. Třeba u filmu Mazel a tajemství lesa jsme měli spoustu triček, bílých i černých, a dospělácká byla úplně všechna. Jak jsem ale psala výše, my o těch velikostech nerozhodujeme.

  Katalog dárků

  Ahoj, jak se můžu stát pomocnicí katalogu?

  Děkuji za odpověď. :-)

  Ahoj,
  pomocníci katalogu jsou lidé, kteří Alíkovi pomáhají shánět dárky. Oslovují různé firmy a snaží se vyjednat, aby nám výměnou za soutěž a přítomnost dárků v katalogu (což je pro ně vlastně reklama) daly nějaké pěkné předměty.

  Pomáhat s tím může vlastně kdokoli, ale je velmi vhodné se nejprve domluvit, aby se náhodou nestalo, že bude více lidí oslovovat jednu a tu samou firmu. To by totiž nepůsobilo pěkně.

  A jak se tedy takovým pomocníkem stát? Vyjednávat a ukázat Alíkovi, že ti to jde. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, jen tak pro zajímavost jsem ťukla na políčko věnovat dárek a vyskočilo mi tohle. Jak si tam mám jako zadat kamarády?

  Děkuji za odpověď. :-3

  Ahoj,
  přímo u věnování nijak, jde totiž o klasické kamarádství tady na Alíkovi. Jediná podmínka je v tom, že pro možnost darování musí být kamarádství oboustranné. To znamená, že ty musíš kamarádit s tím, komu chceš dárek věnovat, ale zároveň musí i on kamarádit s tebou. Přidat si někoho do kamarádů jde jednoduše přes jeho vizitku.

  Katalog dárků

  Jdou vrátit hry koupené z katalogu dárků?

  Ahoj, zaujíma ma: čo sa dá spraviť s vyhratou či kúpenou hrou z katalógu darčekov, ak človek zistí, že nemá dostatočne dobrý počítač, aby ju vôbec spustil? Dá sa to nejak reklamovať? Alebo iba pred vybratím hry skontrolovať, či je vôbec vhodná?

  Ďakujem za odpoveď

  Ahoj,
  doplnili jsme do objednávacích formulářů u všech nabízených her odkaz na jejich Steam stránku, kde si může každý přečíst, jak jsou náročné – jaká je minimální a jaká doporučená konfigurace počítače. Jsou tam i recenze od hráčů a další zajímavosti.

  Co se týče možnosti vrácení, záleží, jakým způsobem hru předáváme. Jsou dvě možnosti.

  Hry, které jsou předávané přímo skrz Steam jako dárek (třeba Factorio), vrátit skoro určitě jdou, podle podmínek, které stanovuje Steam (tuším, že rozhoduje množství odehraných hodin). V takovém případě bychom při vrácení vrátili i kačky.

  Hry předávané formou Steam klíče (třeba Svoboda 1945) nejspíš vrátit nepůjdou, klíč se zadáním nenávratně spotřebuje. A i kdyby taková hra reklamovat šla a platnost klíče by se tím obnovila (což si myslíme, že nejde), tak nemůžeme ovlivnit, že už ten tajný klíč víš. Nic by ti nezabránilo říct ho někomu dalšímu, kdo by ho zase mohl spotřebovat. Takže i kdyby to šlo, tak bychom tomu nemohli věřit.

  Katalog dárků

  Jde objednat dárek na poštu?

  Ahoj technická poradno,
  Chtěla bych se zeptat, jestli u objednávání dárků (při výhře v soutěži tedy věcných cen) lze místo adresy kde bydlím, napsat adresu pošty, kdy bych si s mamkou dárek vyzvedla. Konzultovaly jsme objednávání dárků s mamkou a té se sem úplně adresa zadávat nechce;-D...
  Tento dotaz je spíše do budoucna, zatím nemám našetřeno moc kaček, ale ptám se už teď, ať vím:-D

  Ahojky.
  levnější dárky posíláme obyčejně, takže ty musí být směřovány opravdu na konkrétní adresu a skončí v dopisní schránce. Ty dražší posíláme jako doporučené zásilky, balíky či cenná psaní a u těch lze zásilku poslat s uložením na poštu (Balík Na poštu, či zásilka poste restante). To je nutné domluvit s konkrétním skladníkem daného dárku – různé dárky rozesílají různí lidé, bývá to tam napsané. Výjimečně lze domluvit i osobní předání – s Mateasem v Ústí nad Orlicí, nebo s Mrazejkem v Praze poblíž metra Anděl.

  Pro jistotu podotknu, že některé výhry se také předávají digitálně, třeba formou klíče ke hře, v takovém případě se nezadává žádná adresa. Můžeš si prohlédnout katalog dárků srovnaný podle způsobů doručení. ;-)

  Chápu, že se vám nechce jen tak někam na web zadávat adresu, je to rozumný přístup! Nicméně musím zmínit, že my s adresami skutečně nic víc neděláme, než že na ně pošleme dárek (po odeslání si můžete adresu vymazat, takže nám nezůstane viset v databázi navěky), a že jsme za náš poctivý přístup k ochraně soukromí loni získali prestižní cenu.

  Alík

  Katalog dárků

  Fungují hry pro Steam na tabletu?

  Ahoj.
  Když si tady koupím nějakou tu hru na steam, tak to můžu hrát i na tabletu, nebo to jde jen na počítači?

  Ahoj,
  některé hry jsou pouze pro Windows, některé jdou rozběhnout i na Macu nebo na Linuxu, ale na tablet s Androidem nebo iOSem je nejspíš nedostaneš (tam jsi odkázaná na nakupování z jiných tržišť, než je Steam). Možná na nějaký tablet s Windowsem, ale těch moc není…

  Katalog dárků

  Dobrý den,
  ráda bych se dotázala, jestli přemýšlíte v budoucnosti i nad jiným dopravcem či nad možnosti zvolení jiného dopravce při nákupu dárků či výhry v soutěži. Je to nyní druhá zásilka, jenž mi došla s otlučením (první zásilka mi dorazila s natrhnutou vazbou u knihy, a nynější taktéž s otlučením a opotřebením v rohách v dolní části vazby. Věřím tomu, že pochybení může být i na straně dopravce, jenž s balíčky nakládá neopatrně.

  Ahoj,
  je mi líto, že ti pošta doručila dárky potlučené. Podobných stížností nám moc nechodí, ale je možné, že si to lidi nechávají pro sebe (že si řeknou, že dárek byl stejně zadarmo). K nám se dostávají knížky většinou přímo od vydavatele, nové a nepoškozené (i když jsou doručené také poštou) a skladujeme je na suchém a čistém místě.

  Průběžně zvažujeme různé možnosti doručování. Ale zatím jsme se pro žádnou změnu nerozhodli.

  Katalog dárků

  Ahoj, vždycky mě zajímalo, jak to je s dárky (věcmi v katalogu za kačky). Myslím to tak, jestli to jsou věci jenom od sponzorů nebo jestli to někdo kupuje ze svého, to by pak vyšlo strašně draze.8-o

  Ahoj,
  většina z těch věcí je řekněme spolupráce. Firmy nám pošlou dárečky, my jim uspořádáme soutěž (což je pro ně jako reklama) a zbytek dárků necháme v katalogu, kde mají ty firmy svá loga a opět tam jsou vidět, tedy mají reklamu. Je to zkrátka výhodné pro obě strany. ;-)

  Jsou v katalogu ale samozřejmě i dárky, které někdo zaplatit musel, třeba plyšoví Alíci. Ale je jich naprosté minimum. Platit úplně všechno by asi dost dobře nešlo...

  Katalog dárků

  Jak poznám, že se uložila objednávka?

  Dobrý den, omlouvám se za svůj doraz. Povedlo se mi vyhrát aukci na tygříka. Body jsou odečtené, potvrdila jsem adresu i mobil. Jen mi trošku zlobil při objednání mobil. Můžete mi prosím potvrdit, že vše proběhlo. Diky Terka

  Ahoj,
  na každé stránce sekce soutěží máš odkaz na seznam svých objednávek… a tam tu svoji objednávku vidíš, ne? Neboj, uložila se správně. Gratuluji k úspěšnému ulovení tygra, dočkala ses. ;-)

  Pokud se tady zatím nevyznáš, můžeš nám poradit, jak lépe organizovat obsah. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, jenom jsem se chtěla zeptat, jak je to s tím, když si v katalogu dárků kliknu na tlačítko, že šetřím na ten dárek. To ho mám automaticky zamluvený nebo to je jen abych to nemusela hledat?

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  zamluvený ho tím určitě nemáš, to by si pak mohl každý zamluvit hromadu dárků a nejspíš by bylo velmi rychle zamluvené úplně všechno. Ostatní by si pak nekoupili nic, což by určitě nebylo fér.

  Označení je to pro tebe, abys dárek snadněji našla či hned viděla, když se mu změní cena, vyprodá se atd. Na druhou stranu je to i jistý údaj pro nás, protože nám to pak umožňuje zjistit, jaké dárky jsou žádané a které třeba tolik ne... A můžeme se tomu pokusit nabídku trochu přizpůsobit.

  Určitě tedy značit dárky, na které šetříte, má smysl!

  Katalog dárků

  Ahoj, nedávno jsem si objednala knížku, mám ji na poště, jenže je doporučeně a bez pasu mě ji nikdo nevydá. Pas má u sebe babička a ta mi ho nepůjčí. Co můžu dělat? (Rodičům se mi říkat nechce). Děkuji předem za odpověď.

  Brawl

  Ahoj,
  asi tě rovnou odkážu na článek z deník.cz.
  Pokud nemáš nějaký závažný důvod proč bys nemohla/nechtěla říkat rodičům ( a asi do toho úplně nepovažuju to, že ti je blbé se jim svěřit, že sis něco objednala?) asi by bylo nejlepší si jim říct, ať jde jeden rodič s tebou na poštu. Nebo babičku s pasem. Asi by teoreticky mohl stačit nějaký průkaz se jménem (studentský, na dopravu průkazka.. ) - ale to nemám ověřené - optám se až někdy půjdu na poštu (v tvém případě rozhodně pozdě)

  Abych to shrnul - v Tvém případě bych zkusil zajít na poštu s nějakou průkazkou, kde bude Tvé jméno, pokud by neprošlo, tak ti bohužel nezbyde nic jiného, než požádat buď babču, nebo rodiče. Tímto tě chci tedy rovnou i požádat, ať tak učiníš a dárek nepropadne zbytečně vniveč. (Však ani rodiče nemůžou mít nic proti, že se chceš vzdělávat, třeba zrovna čtením ((pokud jde o knížku ;) ))

  Katalog dárků

  Výměna výhry za kačky

  Ahoj poradno, jedno kolo jsem vyhrála v adventním kalendáři Bingo na výlety – Postřehovka v přírodě, ale mamka nechce dát adresu atd., mohlo by se to dát do kačkové odměny místo toho dárku? Předem děkuji za odpověď:-)

  Ahoj,
  vytvořili jsme před pár dny nový postup, že vítěz soutěže může jakýkoliv vyhraný dárek věnovat Alíkovi a on mu za něj dá 3000 kaček. Víme, že to není mnoho, protože v pátračkách jde běžně vyhrávat víc, ale je to asi lepší, než nechat výhru úplně propadnout.

  Připomínáme, že na objednání (nebo na věnování komukoliv) bývá měsíc od okamžiku vyhlášení výsledků.

  Tazatelka šeltijka17 už postup na věnování Alíkovi včera úspěšně vyzkoušela, proběhlo to bezchybně.