Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, chci se prosím zeptat, jestli do dárků dáte novou knížku Desatero pro kluky (je to stejný typ knížky jako Co se od kamarádek nedozvíš). Děkuji moc.

Díky za tip, prověřím, zda je k mání.

Katalog dárků

Ahoj Alíku. Jak změním svou adresu? Vyhrála jsem dárek a nemám tam město. Díky za odpověď.

Ahoj,
neúplnou objednávku jsem tedy zrušil. Poštovní adresu může do objednávky vyplňovat pouze rodič (nebo obecně dospělá osoba, zákonný zástupce) – musí se tedy přihlásit do rodičovského podúčtu přes svoje heslo. Pokud si heslo nepamatuje, může ho přenastavit přes www.alik.cz/zapomenute-heslo.

Alík

P. S. pro příště: podobné patří do technické poradny, těžko ti je vyřeší psychologové a jiní odborníci na dětská trápení v poradně Alík radí dětem.

Katalog dárků

Dobrý den, mám tip. Můžete dát do katalogu dárků Supervulkán 2. část?
První část už mám zhlédnutou.

Děkuji za odpověď.

Ahoj, asi spíš nemůžeme. Dévédéčka v katalogu dárků pochází ještě z doby, kdy Alíka vlastnila Mafra, která se podílela na české distribuci těchto dokumentů, takže jí pár kusů navíc zůstalo na skladě. Rozdávala je, kde se dalo. Moc velký zájem na Alíkovi o ně není, snažíme se shánět spíš atraktivnější dárky.

Druhý díl Supervulkánů si můžeš objednat jinde, třeba na www.dvdvydejna.cz/Supervulkan-2-DVD-d6340.htm – ale za skutečné peníze. Koukám, že stojí méně, než následné doručení poštou.

Katalog dárků

Jde zrušit objednávku. Děkuji.

Máš pravdu, jde zrušit objednávku, ale nemůže to udělat uživatel sám. U seznamu objednávek je uvedený člověk, který se o objednávky stará, můžeš mu napsat dopis.

Katalog dárků

Ahoj, budete někdy dávat do katalogu dárků ty dárky co byly u dřívějšího Alíka?

Ahoj,
nevím, co máš na mysli. Příště prosím napiš konkrétnější dotaz.

V katalogu dárků je momentálně všechno, co máme na skladu. Věci, které nemáme, do katalogu dávat nebudeme.

Katalog dárků

Jak berete na to peníze, když jen rozdáváte... Musí to stát majlant :D
Předem děkuji za odpovědi.

Do katalogu dárků věnují firmy své zboží většinou zdarma, je to pro ně dobrá reklama. Nás to stojí jen poštovné a zejména práci. Nejnákladnější částí Alíka není katalog dárků, ale poradna Alík radí dětem...

Je pravda, že bráno čistě finančně nejsme moc úspěšní podnikatelé. :-D
Snažíme se, aby Alík rostl a sílil, jsme hlavně programátoři, takže nevěnujeme příliš času nějakému obchodnickému vyjednávání, nemáme zatím ani nikoho, kdo by inzerenty aktivně sháněl. Stránka www.alik.cz/o/moznosti-spoluprace dosud moc ovoce nepřinesla... ale jsme optimisté. ;-)

Katalog dárků

Dobrý den,
vyplnil jsem klokaní tajenku a zadal jsem, že bych chtěl, pokud budu vylosován, slevu na dárek z katalogu, tu jsem nakonec získal, ovšem to bylo v prvním kole, teď jsem správně vyplnil pátou tajenku a znovu jsem klikl na "bílou tečku" u "Sleva" (z katalogu). Zajímalo by mě, pokud budu znovu vylosován, sečtou se mi ty dvě slevy, nebo se nechá ta dřívější, anebo ta větší? Děkuji za vysvětlení.

Ahoj,
měl bys obě slevy, ale nešlo by je uplatnit kombinovaně při jedné objednávce. Jednu ze slev (nevím teď přesně kterou, jestli novější, nebo starší) bys nejspíš běžně neviděl, dokud by sis neobjednal jeden dárek za tu druhou slevu. Po objednávce, na kterou by se druhá sleva využila, bys viděl ceny ovlivněné první slevou a mohl bys využít tu další slevu k další objednávce. Je to prostě vždy sleva na jeden kus nějakého dárku... a nejde ji kombinovat s jinými slevami.

Připomínám, že platnost vyhrané slevy je měsíc.

Katalog dárků

Ahoj,

v poradně jsem si přečetla, že se chystá doplnění dárků. Uvažuji, že bych si nějaký dárek objednala. Pokud by se ale v dohledné době rozšiřoval sortiment, ještě bych počkala. Mohl bys napsat, kdy přibližně budou dárky doplněny, zda třeba za měsíc nebo až za půl roku? Děkuji.

Ahoj,
předpokládám, že do konce srpna. Máme teď rozjednané tři spolupráce, z nichž snad alespoň něco klapne.

Katalog dárků

Ahoj,
objednala jsem si diář v katalogu dárků, jelikož je to 18-měsíční diář, tak jsem si ho objednávala ke konci měsíce červen. Píšete, že dárky rozesíláte na konci měsíce a že standardní doba doručení je 5-30 dnů. Chci se zeptat, proč mi dárek nikdy nepřijde včas? Proč vždycky přijde třeba až po měsíci a půl? Vím, že tam máte napsáno neptejte se, kdy se bude daný dárek odesílat, ale tohle se mi už nelíbí. :( Neberte to špatně, nemyslím to tak, ale zrovna katalog dárků, který měl i horší známku v Alíkovském vysvědčení, se od té doby vůbec nezměnil. Chci se zeptat, kdy se dárek už odešle? Jinak Alík super web, jen ten katalog dárků a rozesílání dárků pokulhává.
Moc děkuju za odpovědi :)

Nyní už jsou dárky na cestě, omlouváme se za zpoždění.

My ještě někde píšeme, že rozesíláme dárky na konci měsíce? Myslím, že ne. Dárky rozesíláme, když je nashromážděno hodně objednávek a když na to máme volný čas. Je to poměrně pracná činnost a dáváme si záležet, abychom něco nepopletli... což se nám docela daří, prakticky každý dostává skutečně to, co si objednal.

Rozesílání dárků nabízí Alík zcela zdarma, nikdo mu za něj nic nedává, vy za ně platíte jen virtuálními kačkami a špetkou trpělivosti. Někdy i dvěma nebo třemi špetkami, no... ale myslím, že je to pořád pro vás docela výhodné. ;-)

Za dvojku pro katalog dárků na Alíkově vysvědčení podle mě může spíš sortiment nabízeného zboží. S tím se už snažíme něco udělat, ale také si to žádá čas.

Katalog dárků

Ahoj! Víte, já jsem si prohlížel katalog dárků a chtěl bych se vás na něco zeptat. Dají se dárky odesílat i do zahraničí?
Předem vám děkuju za vaší odpověď.

Ahoj,
spíš nedají. Mnohdy by poštovné bylo dražší než samotný dárek. Záleží ale na typu dárku, poslat třeba samolepku do zahraničí není zase takový problém.

Z tohoto pohledu jsou lepší digitální dárky – hry na Steamu nebo audionahrávky od Audiotéky – ty se poštou posílat nemusí.

Katalog dárků

Ahoj Alíku a všichni jeho kamarádi,
chtěla bych se zeptat, jestli se bude nějak rozšiřovat sortiment dárků, nebo jestli bude nějaká akce jako třeba Black Friday. A také mám takový nápad, v katalogu dárků by mohlo být i lego. Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
katalog dárků je naplněný dárky od sponzorů... a my momentálně nemáme čas ani schopnosti na to, abychom nějaké sponzory sháněli. Do budoucna ale s rozšířením nabídky počítáme. Já bych byl i pro, aby vznikly nové dárky s motivem Alíka (třeba zimní rukavice), ale to si musíme ještě rozmyslet, z čeho to zaplatíme. :-D

Žádné masivní slevy nechystáme... ale teď na konci školního roku jsme pár dárků na týden zlevnili. ;-)

Lego nevím, jestli by se podařilo sehnat. Koukám, zkoumám... hmm... možná by to nebylo tak beznadějné.

Katalog dárků

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co je to za slevy v katalogu dárků a budou se časem týkat všech dárků, nebo se to týká jen PC her? Děkuju moc za odpověď ;)

Máš postřeh. :->R^

Slevy se můžou týkat jakéhokoliv dárku (jednoho konkrétního nebo všech) a může je mít jakýkoliv uživatel (jeden konkrétní nebo všichni). Asi nebudeme pořádat velké slevové mánie, na které se vyplatí důkladně číhat, jako to dělají některé obchody. Spíš jen občas něco zlevníme.

Jako třeba teď tu jednu hru, jejíž sleva končí v neděli.

Občas půjde slevu na nějakou věc vyhrát v soutěži. Díky slevám můžeme výhry předávat standardními objednávkami, kde poštovní adresy zadává rodič (nebo dítě s jeho souhlasem vybírá jednu z uložených adres), čímž je také vyřešené to evropské nařízení na ochranu soukromí, o kterém nedávno psal Alík.

Katalog dárků

Ahojky, zajímalo by mě, kolik stojí dárky v realitě, třeba kolik kaček je jedna koruna.

Dárky většinou máme od sponzorů, takže obvykle neznáme jejich prodejní nebo výrobní cenu. Před rokem mě také napadlo, že bych si několik dárků zkusil vyhledat v e-shopech a podívat se, kolik stojí, ale žádný rozumný převodní kurz z toho spočítat nejde, u každého dárku by přepočet vyšel jinak. Někdy i hodně jinak.

Cena v našem katalogu je totiž odvozená i od toho, kolik kusů máme, jak velký prostor ta věc zabírá v našem skladu a za jakou cenu ji jde poslat. Třeba svačinový box:

  1. máme hodněkrát => může být levný,
  2. zabírá hodně místa => chceme ho rychleji rozdat,
  3. jeho poslání poštou je drahé => nechceme ho rozdávat moc levně.
Podobné kalkulace někdy někdo asi udělal u všeho.
Katalog dárků

Kdy zveřejníte v katalogu dárku, co zrovna byly za výhry v adventním kalendáři?

Věcné ceny v katalogu celou dobu jsou.

Nerozdané hry budou v odděleném katalogu určeném speciálně na hry, který je teprve ve vývoji.

Katalog dárků

Ahoj, když si objednáme nějaký dárek, tak kdo ho pak zpracovává?
Děkuji.

Ahoj,
pokud je mi známo, objednávky dárků vyřizuje zvěrolékař HelPik.

Katalog dárků

ahoj Alíku,
mám dotaz když si chci za kačky objednat např (mini pexeso), tak zda se něco bude platit myslím poštovné? Díky Verča

Ahoj,
pouze Ti budou odečteny kačky, jinak nic neplatíš - poštovné hradí Alík. :-)

Katalog dárků

Ahojky, chtěla bych si objednat z katalogu dárků jednu audioknihu, ale mám pár otázek.

  1. Přijde něco i domů, jako normální pošta? Třeba nějaké potvrzení?
  2. Musí se vyplňovat příjmení? Pokud totiž ano, objednávat nebudu.
  3. Kniha by měla tedy přijít na e-mail, v nějakém souboru?

Předem mnohokrát děkuji.

  1. Nepřijde, neptáme se při objednávce na tvoji adresu.
  2. Formulář je stavěný tak, že příjmení vyžaduje. Možná by ho vyžadovat nemusel, protože nám ta informace asi k ničemu není. Předělám to někdy.
  3. Na e-mail ti přijde kód do Audiotéky.

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak to s tou Audiotékou funguje. Dostal jsem od předchozí manažerky Alíka jakýsi seznam kódů a to je všechno :-) ... ten kód klidně můžu poslat i formou dopisu na Alíkovi, takže ani ten e-mail bych nepotřeboval.

Katalog dárků

Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

Ahoj,
ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

Katalog dárků

Ahoj, když mám určitý počet kaček a chci si zakoupit nějaký předmět, tak to je jen za kačky, takže tzv. zdarma? Děkuji za odpověď.
Copinka

Ahoj,
ano, je to tak.
Při objednávce v Katalogu dárků Ti Alík strhne pouze nasbírané kačky (hodnost Ti nicméně zůstává) a nic dalšího už neplatíš. Poštovné platí také Alík. Jedinou podmínkou je, že zaslání musí být na nějakou adresu na území České republiky, do zahraničí se dárky z Katalogu v současné době nezasílají.

Katalog dárků

Když si objednám dárek, doručí mi ho do schránky jako dopis, nebo si to musím vyzvednout?

Ahoj,
objednaný dárek je Ti standardně doručen na Tvoji adresu, kterou uvedeš při objednávání dárku. Tedy Ti jej doručovatel přinese až domů a vloží do schránky. V případě, že bude dárek doručován jako doporučená zásilka, tak ještě zazvoní a dárek Ti vydá až tehdy, až mu potvrdíš jeho převzetí podpisem. Pokud dárek není doručován jako doporučená zásilka, tak Ti jej vloží doručovatel do schránky bez ohledu na to, zda jsi, nebo nejsi doma. V případě doporučené zásilky, pokud Tě doma nezastihne, tak Ti vloží do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou pak uloží na nejbližší poště a tam si ji musíš dojít pak vyzvednout (případně se třeba s poštou domluvit na opětovném doručení nějaký jiný den). Dárek je potřeba vyzvednout si do nějaké doby, kterou máš zpravidla uvedenou také v té Výzvě, pokud si jej nevyzvedneš, byl by zpravidla následující pracovní den vrácen odesílateli.