Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Katalog dárků

Ahoj všichni,budete mít nazpět v katalogu dárků lichožroutské ponožky?Děkuji za odpověď.

Ahoj, ponožky už bohužel mít pravděpodobně nebudeme. Ale kdyby náhodou, dáme vědět.

Katalog dárků

Nemohli byste prosím přidat do katalogu dárků hru Golf with friends nebo Golf it?

Psal jsi dopis, že chceš odpověď, tak tady je:
Nevím. :-D

Záleží, jestli nám nějaký sponzor věnuje nějaké Steam klíče, nebo jestli půjdou velmi levně nakoupit do zásoby.

Katalog dárků

Ahoj Zvěrolékaři! Jsou na Alíkovi v sekci Katalog dárků vhodné hry pro děti od steamu? Díky za odpověď, Majk3.

Ahoj Majku3,
doplnil jsem do popisů všech her jejich oficiální certifikaci přístupnosti. Většina je vhodná pro děti jakéhokoliv věku, některé jsou vhodné od deseti nebo dvanácti let.

Pak je tam Hellblade... strašidelně realistická simulace šílenství, která podle certifikačních odborníků není vhodná pro osoby mladší 17 let. Je pravda, že pro malé děti nebo slabší povahy by to mohl být nepříjemný zážitek. Působivou hudbu z této hry si ale tady můžou poslechnout i mladší uživatelé Alíka:

Katalog dárků

Ahoj,
chtěl bych se zeptat co znamená že si v katalogu dárků na něco šetřím. Jestli se tento dárek pouze nějak označí nebo je nějaký seznam věcí na které si šetřím.
Předem díky za odpověď.

Zobrazuje se v seznamu dárků dole na úvodní straně soutěží.

Šetření teď také hraje důležitou roli ve speciální soutěžní akci:
www.alik.cz/s/alik-vetri

Katalog dárků

Pokud jdete do katalogu dárků a zmáčknete na tvé objednávky a nic jste si neobjednal, tak vám to napíše: zatím sis nic nebjednal vyber si něco kataloqu dárků. Je to chyba nebo vtip?

Není to ani chyba, ani vtip, ani q. 8-o

Podtržené „g“ (malé G) a podtržené „q“ (malé Q) vypadají podobně. Ale je tam jednoznačně g... a celou dobu bylo. Zkus si stránku v prohlížeči přiblížit, třeba tím, že přidržíš Ctrl a otočíš kolečkem myši – při větší velikosti ten ocásek je viditelný.

Zkomolit název kataqogu dárků bych si nedovolil... :-)

Katalog dárků

Ahoj,
když si v Katalogu dárků zakliknu, že na něco šetřím, tak je to zpětná vazba pro vás, nebo mě to může při dostatečném množství kaček přesunout k objednávce nebo tak? A jestli to tak nefunguje, plánujete něco takového vyrobit, např. jako seznam, na co všechno si šetřím a tak?
S pozdravem

Ahoj,
je to především zpětná vazba pro nás. Žádná objednávka automaticky neprobíhá... formulář na objednávání funguje stejně jako dříve. Lze ho samozřejmě vyplnit i bez přiznaného šetření...

Seznam věcí, na které si šetříš, bys měl vidět na úvodní stránce soutěží dole. Ukazují se tam nanejvýš čtyři věci...

Katalog dárků

Ahoj, máte v plánu zlevňovat v katalogu dárků, aby to nebylo tolik drahé? Děkuji za odpověď.

Jakmile dostatečné množství lidí nakliká, na co šetří, zamyslíme se nad tím, zda něco zlevníme.

Také dlouhodobě přemýšlíme nad zavedením dalších možností, jak kačky vydělávat.

Katalog dárků

Ahoooj. Nemohli byste prosím udělat tričko s Alíkem v dalších velikostech? Je to škoda, že největší dětské je na 7-8 let a pak jsou až dospělácké... Že vlastně ten, kdo má více než 8 let, ale to nejmenší dospělácké by měl ještě velké, tak má smůlu? :(

V tuto chvíli zatím neplánujeme výrobu nových propagačních předmětů s logem Alíka. Možná později tento rok...

Už víc jak rok přemýšlím o rukavicích, hlavně proto, že se mi moje současné zimní rukavice rozpadají... tak si říkám, že když už bych měl mít nové, tak s pořádnou značkou. :-D
Ale tuhle zimu to ještě vydržím.

Máš pravdu, že trička a mikiny se současným logem Alíka by to chtělo. Zřejmě bych na téma propagačních dárků mohl později založit nějakou nástěnku.

Katalog dárků

Já nevím, kde najít katalog dárků.

Nyní ho jde už snadněji najít, pár dárků z něj se zobrazuje dole na úvodní stránce soutěží a pod nimi je krásný červený čudlík vedoucí přímo do katalogu...

Krom toho na něj vede odkaz ze spodní části každé stránky Alíka, ze stránky s výpisem kačkového konta, z pravidel věrnostního programu a ještě z několika dalších míst, protože když o něčem takovém píšu, tak si nemůžu pomoct a rovnou odkazuji. :->
www.alik.cz/s/darky

Od tohoto okamžiku jde také hvězdičkou vyznačovat, na které dárky si šetříš...

Katalog dárků

Ahoj Alíku, chci se prosím zeptat, jestli do dárků dáte novou knížku Desatero pro kluky (je to stejný typ knížky jako Co se od kamarádek nedozvíš). Děkuji moc.

Díky za tip, prověřím, zda je k mání.

Katalog dárků

Ahoj Alíku. Jak změním svou adresu? Vyhrála jsem dárek a nemám tam město. Díky za odpověď.

Ahoj,
neúplnou objednávku jsem tedy zrušil. Poštovní adresu může do objednávky vyplňovat pouze rodič (nebo obecně dospělá osoba, zákonný zástupce) – musí se tedy přihlásit do rodičovského podúčtu přes svoje heslo. Pokud si heslo nepamatuje, může ho přenastavit přes www.alik.cz/zapomenute-heslo.

Alík

P. S. pro příště: podobné patří do technické poradny, těžko ti je vyřeší psychologové a jiní odborníci na dětská trápení v poradně Alík radí dětem.

Katalog dárků

Dobrý den, mám tip. Můžete dát do katalogu dárků Supervulkán 2. část?
První část už mám zhlédnutou.

Děkuji za odpověď.

Ahoj, asi spíš nemůžeme. Dévédéčka v katalogu dárků pochází ještě z doby, kdy Alíka vlastnila Mafra, která se podílela na české distribuci těchto dokumentů, takže jí pár kusů navíc zůstalo na skladě. Rozdávala je, kde se dalo. Moc velký zájem na Alíkovi o ně není, snažíme se shánět spíš atraktivnější dárky.

Druhý díl Supervulkánů si můžeš objednat jinde, třeba na www.dvdvydejna.cz/Supervulkan-2-DVD-d6340.htm – ale za skutečné peníze. Koukám, že stojí méně, než následné doručení poštou.

Katalog dárků

Jde zrušit objednávku. Děkuji.

Máš pravdu, jde zrušit objednávku, ale nemůže to udělat uživatel sám. U seznamu objednávek je uvedený člověk, který se o objednávky stará, můžeš mu napsat dopis.

Katalog dárků

Ahoj, budete někdy dávat do katalogu dárků ty dárky co byly u dřívějšího Alíka?

Ahoj,
nevím, co máš na mysli. Příště prosím napiš konkrétnější dotaz.

V katalogu dárků je momentálně všechno, co máme na skladu. Věci, které nemáme, do katalogu dávat nebudeme.

Katalog dárků

Jak berete na to peníze, když jen rozdáváte... Musí to stát majlant :D
Předem děkuji za odpovědi.

Do katalogu dárků věnují firmy své zboží většinou zdarma, je to pro ně dobrá reklama. Nás to stojí jen poštovné a zejména práci. Nejnákladnější částí Alíka není katalog dárků, ale poradna Alík radí dětem...

Je pravda, že bráno čistě finančně nejsme moc úspěšní podnikatelé. :-D
Snažíme se, aby Alík rostl a sílil, jsme hlavně programátoři, takže nevěnujeme příliš času nějakému obchodnickému vyjednávání, nemáme zatím ani nikoho, kdo by inzerenty aktivně sháněl. Stránka www.alik.cz/o/moznosti-spoluprace dosud moc ovoce nepřinesla... ale jsme optimisté. ;-)

Katalog dárků

Dobrý den,
vyplnil jsem klokaní tajenku a zadal jsem, že bych chtěl, pokud budu vylosován, slevu na dárek z katalogu, tu jsem nakonec získal, ovšem to bylo v prvním kole, teď jsem správně vyplnil pátou tajenku a znovu jsem klikl na "bílou tečku" u "Sleva" (z katalogu). Zajímalo by mě, pokud budu znovu vylosován, sečtou se mi ty dvě slevy, nebo se nechá ta dřívější, anebo ta větší? Děkuji za vysvětlení.

Ahoj,
měl bys obě slevy, ale nešlo by je uplatnit kombinovaně při jedné objednávce. Jednu ze slev (nevím teď přesně kterou, jestli novější, nebo starší) bys nejspíš běžně neviděl, dokud by sis neobjednal jeden dárek za tu druhou slevu. Po objednávce, na kterou by se druhá sleva využila, bys viděl ceny ovlivněné první slevou a mohl bys využít tu další slevu k další objednávce. Je to prostě vždy sleva na jeden kus nějakého dárku... a nejde ji kombinovat s jinými slevami.

Připomínám, že platnost vyhrané slevy je měsíc.

Katalog dárků

Ahoj,

v poradně jsem si přečetla, že se chystá doplnění dárků. Uvažuji, že bych si nějaký dárek objednala. Pokud by se ale v dohledné době rozšiřoval sortiment, ještě bych počkala. Mohl bys napsat, kdy přibližně budou dárky doplněny, zda třeba za měsíc nebo až za půl roku? Děkuji.

Ahoj,
předpokládám, že do konce srpna. Máme teď rozjednané tři spolupráce, z nichž snad alespoň něco klapne.

Katalog dárků

Ahoj,
objednala jsem si diář v katalogu dárků, jelikož je to 18-měsíční diář, tak jsem si ho objednávala ke konci měsíce červen. Píšete, že dárky rozesíláte na konci měsíce a že standardní doba doručení je 5-30 dnů. Chci se zeptat, proč mi dárek nikdy nepřijde včas? Proč vždycky přijde třeba až po měsíci a půl? Vím, že tam máte napsáno neptejte se, kdy se bude daný dárek odesílat, ale tohle se mi už nelíbí. :( Neberte to špatně, nemyslím to tak, ale zrovna katalog dárků, který měl i horší známku v Alíkovském vysvědčení, se od té doby vůbec nezměnil. Chci se zeptat, kdy se dárek už odešle? Jinak Alík super web, jen ten katalog dárků a rozesílání dárků pokulhává.
Moc děkuju za odpovědi :)

Nyní už jsou dárky na cestě, omlouváme se za zpoždění.

My ještě někde píšeme, že rozesíláme dárky na konci měsíce? Myslím, že ne. Dárky rozesíláme, když je nashromážděno hodně objednávek a když na to máme volný čas. Je to poměrně pracná činnost a dáváme si záležet, abychom něco nepopletli... což se nám docela daří, prakticky každý dostává skutečně to, co si objednal.

Rozesílání dárků nabízí Alík zcela zdarma, nikdo mu za něj nic nedává, vy za ně platíte jen virtuálními kačkami a špetkou trpělivosti. Někdy i dvěma nebo třemi špetkami, no... ale myslím, že je to pořád pro vás docela výhodné. ;-)

Za dvojku pro katalog dárků na Alíkově vysvědčení podle mě může spíš sortiment nabízeného zboží. S tím se už snažíme něco udělat, ale také si to žádá čas.

Katalog dárků

Ahoj! Víte, já jsem si prohlížel katalog dárků a chtěl bych se vás na něco zeptat. Dají se dárky odesílat i do zahraničí?
Předem vám děkuju za vaší odpověď.

Ahoj,
spíš nedají. Mnohdy by poštovné bylo dražší než samotný dárek. Záleží ale na typu dárku, poslat třeba samolepku do zahraničí není zase takový problém.

Z tohoto pohledu jsou lepší digitální dárky – hry na Steamu nebo audionahrávky od Audiotéky – ty se poštou posílat nemusí.

Katalog dárků

Ahoj Alíku a všichni jeho kamarádi,
chtěla bych se zeptat, jestli se bude nějak rozšiřovat sortiment dárků, nebo jestli bude nějaká akce jako třeba Black Friday. A také mám takový nápad, v katalogu dárků by mohlo být i lego. Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
katalog dárků je naplněný dárky od sponzorů... a my momentálně nemáme čas ani schopnosti na to, abychom nějaké sponzory sháněli. Do budoucna ale s rozšířením nabídky počítáme. Já bych byl i pro, aby vznikly nové dárky s motivem Alíka (třeba zimní rukavice), ale to si musíme ještě rozmyslet, z čeho to zaplatíme. :-D

Žádné masivní slevy nechystáme... ale teď na konci školního roku jsme pár dárků na týden zlevnili. ;-)

Lego nevím, jestli by se podařilo sehnat. Koukám, zkoumám... hmm... možná by to nebylo tak beznadějné.