Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Ahoj.
  Proč tu nabízíte hry, které jsou PEGI 18? Na wikipedii jsem četla, že PEGI 18 je pro dospělé.

  Ahoj,
  podobnou otázku už jsme řešili s redakcí, když jsme přemýšleli, jestli vydat recenzi hry Kingdom Come: Deliverance. Můj pohled je následující:

  1. Některým zdejším dětem už bylo 18 let. :->
  2. Certifikace na věk není zákonné omezení, neznamená, že mladší lidé mají zakázáno takovou hru hrát.
  3. Certifikační agentury většinou postupují podle nějakých kulturních šablon, které vyžadují rodiče, nikoliv podle seriózních vědeckých výzkumů skutečné škodlivosti pro dětskou mysl. Průměrný starostlivý rodič občas chce vědět „je tam moc krve, moc násilí, moc nadávek, moc sexuálního obsahu?“ a certifikace na tohle dává jednoduchou odpověď. Jak s ní kdo naloží, to už není naše starost, my jsme tuto informaci předali.
  4. Žádná z her, které mají věkový limit, nestojí čistě na své dospělosti, není to tedy nějaký druh smyslového potěšení pro dospělé.

  V tuto chvíli máme s PEGI 18 v katalogu hru Hellblade, o které už jsem se zmiňoval v jiném dotazu, a Little Nightmares. Obě jsou trochu strašidelné, je to zajímavý zážitek…

  Katalog dárků

  Objednal jsem si komix Minecraft. Když je napsáno stav čeká se na zpracování, co to znamená?

  HONZULIN8

  Ahoj,
  znamená to, že máš vydržet. Tvoje objednávka proběhla v pořádku, akorát se musí nachystat a pak odeslat. To dělá správce Mateas, ale neposílá ty dárky po jednom, vždycky až po nějaké době, když je těch objednávek nahromaděných více.

  Až se ti u té objednávky zobrazí stav odesláno + nějaký datum a čas, tak to bude znamenat, že už máš dárek nachystaný a brzy ho dostaneš.;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, vím, že teď mám málo kaček, ale až jich budu mít víc, a něco bych si vybrala v katalogu dárkům a objednala si to, tak poštovné platím já? Vím, že asi ano, ale chci se jenom pro jistotu optat. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ne, za dárky se neplatí nic, pouze zdejší kačky. Poštovné platí Alík.

  Katalog dárků

  Dobrý den.

  Objednala jsem si - Hobby set pro začátečníky - červený. Za 52000 bodů.
  Objednávka mně byla 3 x zrušena - nevím proč?
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  teď ti bude zrušena i počtvrté, kvůli systematickému a dlouhodobému porušování desátého pravidla věrnostního programu.

  Dárky z mého katalogu dárků jsou určené pro děti, které web poctivě navštěvují, ne pro lidi, kteří se dovedou devětkrát denně přihlásit k devíti účtům. Výslovně jsem letos v červnu zdůrazňoval, že si takové vyčůrané chování nenechám líbit. Tipnul bych si, že jsi můj článek nečetla a že jsi nevěnovala pozornost ani nástěnce o dárcích, kde se to nedávno řešilo, protože tě můj web vlastně ani moc nezajímá. Kromě přihlašování a objednávek nevidím u tvých účtů víceméně žádnou aktivitu, chceš jen hromadně sbírat body (my jim tady mimochodem říkáme kačky) a nakupovat dárky… přesněji řečeno devětkrát víc dárků, než na kolik mají nárok normální uživatelé. Na ty poctivé pak třeba zajímavé dárky nezbydou… :-(
  Zrovna u toho korálkového hobby setu je na skladě poslední kousek.

  Rozumím, že není příjemné, když se dozvíš, že jsi absolvovala přibližně osm tisíc přihlášení v průběhu čtyř let zbytečně. Přijmi prosím jako útěchu devět čtyřlístků pro štěstí:
  >X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<-

  Alík

  Katalog dárků

  Dobrý ďeň.
  Chcel by som sa spítať prečo hry na steam v katalogu darčekov stoja také nelogické čiastky, napríklad že hra ktorá stojí 15 eur je predávaná za iný počet kačiek ako iná hra ktorá stojí taktiež 15 eur, ale aj iné prípady kde hra za 8 eur stojí viac kačiek ako hra za 15 eur atď.

  Tricky Towers - 15 eur = 16 000 kačiek
  Screen Cheat - 15 eur = 34 000 kačiek
  Epistory - 15 eur = 23 000 kačiek
  Star Wars - Knights of the Old Republic - 8,20 eur = 30 000 kačiek
  Story About My Uncle - 13 eur = 33 000 kačiek
  Worms Revolution - 15 eur = 40 000 kačiek
  Forma 8 - 10 eur = 17 000
  atď...

  Ahoj,
  už jsem tuším u starších dotazů zmiňoval, že neexistuje pevný přepočet mezi kačkami a skutečnými penězi, protože trh s dárky je oddělený od ostatních trhů.

  Cena je určená nejen tím, za kolik jsme hru pořídili (což bývá nižší cena než běžná), ale i tím, kolik kusů máme a jak velký je o ně zájem. Třeba u Tricky Towers jsme pořídili osm kusů dohromady za 40 $ a u Worms Revolution tři kusy za 10,5 €... takže za jedno Tricky Towers jsme dali o 28 % víc než za Worms Revolution, ale dáváme ho levněji, protože máme víc kusů. Je lepší mít hru alespoň jednou, než nemít ji v katalogu vůbec – to má nějakou hodnotu.

  A ještě posledním faktorem pro kačkovou cenu je průměrný dojem, jak pestrý je celkový výběr dárků, protože uživatel Alíka se rozhoduje nejen, co si teď koupí, ale jestli si něco koupí, nebo jestli si počká, až bude mít víc a až bude výběr jiný. Názorněji: jelikož fyzické dárky v tuto chvíli nemůžeme posílat poštou na Slovensko, máš jako slovenský uživatel rozhodování, co si objednáš, určitě jiné, než mají čeští uživatelé... vybíráš z jiného sortimentu, víš, že si nemůžeš objednat třeba Alíkův hrnek, nezahrnuješ ho do své úvahy... a naše úvaha o cenách by měla nějak zahrnout tvoji úvahu. :-)

  Značnou část těchto faktorů musíme odhadovat od oka, protože nemáme detailní průzkumy trhu.

  Katalog dárků

  Ahoj, bylo by možné přidat k tričkům v katalogu dárků i rozměry v centimetrech? Ne všechna „M“ jsou totiž stejná a jak má pak člověk vědět, co má za velikost.

  Ahoj, pokusím se nějakým způsobem trika rozměřit a připíšu to tam.
  M.

  Katalog dárků

  Ahoj! Vyhrála jsem v prázdninové soutěži hru Epistory... Zjistila jsem, že hru si musím objednat přes katalog a v katalogu je napsané, že dárek mi bude předán na zadaný steamový účet. Do formuláře se musí zadat označení mého účtu na steamu, ale to právě nevím, co znamená. Má to být přezdívka nebo zadaný e-mail či něco úplně jiného? Předem děkuji za odpověď. Fiska1

  Ahoj,
  gratuluji k výhře! ;-)

  Ta kolonka je určená na přezdívku používanou na Steamu, v naději, že přes ní půjde člověka najít, přidat mezi přátele a poslat mu hru jako steamový dárek. Většinou ale toto hledání moc nefunguje, takže si poštou domlouváme nějakou jinou cestu, jak se uvnitř Steamu spojit. Krom toho u některých her máme Steam klíč (krátký kód na aktivaci hry) a není nutné znát přezdívku vůbec, stačí jen sdělit ten klíč.

  Už delší dobu jsem plánoval dvě změny, které jsem nyní nasadil:

  1. Pokud u hry máme Steam klíč, neptáme se na identifikaci na Steamu.
  2. Pokud hru posíláme jako dárek, jsou u formuláře i podrobnější pokyny.

  Epistory je ten první případ. Takže nemusíš zadávat nic. ;-)
  Teď mě ještě napadá, že by nejspíš šlo v podobných soutěžních případech objednávací krok úplně přeskakovat, když není od výherce žádáno vůbec nic (šlo by vyrobit objednávku automaticky, místo slevového kuponu na 100% slevu). Ale v rámci jednoduchosti pravidel soutěže to asi nechám takto...

  Katalog dárků

  Ahoj, máte v plánu dodat nazpět do katalogu dárků Alíkovo pexeso, Alíkovu propisku a Alíkovu magnetku? Děkuji za odpověď.

  Pokud Alík sežene nové dárky, tak je hned přidává do katalogu. Opravdu není možné předpovědět, jaké dárky se v katalogu do budoucna objeví.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, chtěla bych se tě zeptat na jednu otázku...Chtěla bych si objednat dárek za kačky, ale už uplynula nějaká doba od toho dne, co jsem si naposledy něco objednala a my jsme se přestěhovali a nikde nemůžu najít, jak adresu změnit.Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  pokud si objednáš dárek z Katalogu dárků, tak se Ti tam zobrazuje vždy i formulář pro adresu. Asi tam tedy budeš mít předvyplněnou tu původní adresu, na kterou sis dárek objednávala minule, ale půjde to vymazat a napsat tam nové doručovací údaje, takže by s tím neměl být problém - to platí, pokud je Ti více než 15 let. Pokud máš účet rozdělený na dítě a rodič, je potřeba, aby buď objednávku provedli rodiče přes rodičovský účet a nebo je musíš požádat, aby adresu změnili přes rodičovský účet v nastavení. Je tam také možnost napsat poznámku, kde můžeš upřestnit právě věci týkající se doručení, upřesnění k dárku (třeba jakou konkrétně chceš samolepku s Alíkem, pokud by sis objednávala tu) a podobně.

  Katalog dárků

  Ahoj, všimla jsem si, že hra Ori and the Blind Forest zmizela z katalogu dárků. Bude ještě někdy v nabídce? Děkuji za odpověď.
  konemy

  Katalog dárků

  Ahoj, když si za kačky koupím hru, tak se mi stáhne do počítače, nebo příjde CD poštou?

  Ahoj,
  stáhne se do počítače.

  Přesněji řečeno musíš mít nainstalovaný program – Steam – přes který se běžně na PC kupují hry za skutečné peníze. Alík ti pořízenou hru nějakým způsobem předá do tvého účtu na Steamu, takže ji tam máš bezplatně a můžeš si ji kdykoliv stáhnout a nainstalovat. Hra je potom svázaná se Steam účtem, nikoliv s konkrétním počítačem, takže i když třeba dostaneš nový počítač, o hru nepřijdeš.

  Katalog dárků

  Ahoj, dneska je to měsíc co jsem si objednala dárek,proč ještě nepřišel? standartní doba je prý 30 dní a to už uplynulo...
  P.S. sorry že jsem otravná:DD

  Na to jest jednoducha odpoved - pravdepodobne jsem ti ho jeste nezabalil a neposlal. Tak prosim vydrz, ono to jednou dojde :-3

  Katalog dárků

  Dobrý deň. Chcel by som sa spítať prečo sa v katalogu darčekov už nedá kúpiť hra na Steam „Tricky Towers“. Už dlho si na túto hru šetrím takzvané kačky, a keď som si všimol že sa už nedá kúpiť veľmi ma to zaskočilo.

  Ahoj,
  koukal jsem, že jich ještě docela dost máme... Tricky Towers jsou zpět! :-D

  Chtělo by to nějak vylepšit systém, abychom lépe informovali, jestli je dárek vyprodaný definitivně, nebo jestli se ještě může vrátit. U některých dárků máme úmyslně v katalogu zaneseno méně kusů, než kolik jich reálně máme, u jiných dárků je tento rozdíl neúmyslný... a u mnoha platí, že když nám dojdou zásoby, tak dojdou jednou provždy.

  Katalog dárků

  Proč v katalogu dárku stojí trička a mikiny různě? Chápu, že je tričko XL větší a těžší než S, ale přijde mi to trošku nefér, protože je to jedna a ta samá věc. :)

  magdička8, 21. června 2019

  Ceny jsou určené částečně i podle toho, kolik máme kusů na skladě. Pokud máme něčeho hodně, bývá to levnější, než když toho máme málo.

  Zrovna u triček a mikin platí, že těch větších máme méně kusů.
  Možná jsou ty rozdíly zbytečně velké... ještě se nad tím zamyslíme znovu koncem prázdnin.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  jakou má velikost tričko s Tajným životem mazlíčků?

  VeverkaČiperka123, 15. června 2019