Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Katalog dárků

Ahojky, zajímalo by mě, kolik stojí dárky v realitě, třeba kolik kaček je jedna koruna.

Dárky většinou máme od sponzorů, takže obvykle neznáme jejich prodejní nebo výrobní cenu. Před rokem mě také napadlo, že bych si několik dárků zkusil vyhledat v e-shopech a podívat se, kolik stojí, ale žádný rozumný převodní kurz z toho spočítat nejde, u každého dárku by přepočet vyšel jinak. Někdy i hodně jinak.

Cena v našem katalogu je totiž odvozená i od toho, kolik kusů máme, jak velký prostor ta věc zabírá v našem skladu a za jakou cenu ji jde poslat. Třeba svačinový box:

  1. máme hodněkrát => může být levný,
  2. zabírá hodně místa => chceme ho rychleji rozdat,
  3. jeho poslání poštou je drahé => nechceme ho rozdávat moc levně.
Podobné kalkulace někdy někdo asi udělal u všeho.
Katalog dárků

Kdy zveřejníte v katalogu dárku, co zrovna byly za výhry v adventním kalendáři?

Věcné ceny v katalogu celou dobu jsou.

Nerozdané hry budou v odděleném katalogu určeném speciálně na hry, který je teprve ve vývoji.

Katalog dárků

Ahoj, když si objednáme nějaký dárek, tak kdo ho pak zpracovává?
Děkuji.

Ahoj,
pokud je mi známo, objednávky dárků vyřizuje zvěrolékař HelPik.

Katalog dárků

ahoj Alíku,
mám dotaz když si chci za kačky objednat např (mini pexeso), tak zda se něco bude platit myslím poštovné? Díky Verča

Ahoj,
pouze Ti budou odečteny kačky, jinak nic neplatíš - poštovné hradí Alík. :-)

Katalog dárků

Ahojky, chtěla bych si objednat z katalogu dárků jednu audioknihu, ale mám pár otázek.

  1. Přijde něco i domů, jako normální pošta? Třeba nějaké potvrzení?
  2. Musí se vyplňovat příjmení? Pokud totiž ano, objednávat nebudu.
  3. Kniha by měla tedy přijít na e-mail, v nějakém souboru?

Předem mnohokrát děkuji.

  1. Nepřijde, neptáme se při objednávce na tvoji adresu.
  2. Formulář je stavěný tak, že příjmení vyžaduje. Možná by ho vyžadovat nemusel, protože nám ta informace asi k ničemu není. Předělám to někdy.
  3. Na e-mail ti přijde kód do Audiotéky.

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak to s tou Audiotékou funguje. Dostal jsem od předchozí manažerky Alíka jakýsi seznam kódů a to je všechno :-) ... ten kód klidně můžu poslat i formou dopisu na Alíkovi, takže ani ten e-mail bych nepotřeboval.

Katalog dárků

Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

Ahoj,
ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

Katalog dárků

Ahoj, když mám určitý počet kaček a chci si zakoupit nějaký předmět, tak to je jen za kačky, takže tzv. zdarma? Děkuji za odpověď.
Copinka

Ahoj,
ano, je to tak.
Při objednávce v Katalogu dárků Ti Alík strhne pouze nasbírané kačky (hodnost Ti nicméně zůstává) a nic dalšího už neplatíš. Poštovné platí také Alík. Jedinou podmínkou je, že zaslání musí být na nějakou adresu na území České republiky, do zahraničí se dárky z Katalogu v současné době nezasílají.

Katalog dárků

Když si objednám dárek, doručí mi ho do schránky jako dopis, nebo si to musím vyzvednout?

Ahoj,
objednaný dárek je Ti standardně doručen na Tvoji adresu, kterou uvedeš při objednávání dárku. Tedy Ti jej doručovatel přinese až domů a vloží do schránky. V případě, že bude dárek doručován jako doporučená zásilka, tak ještě zazvoní a dárek Ti vydá až tehdy, až mu potvrdíš jeho převzetí podpisem. Pokud dárek není doručován jako doporučená zásilka, tak Ti jej vloží doručovatel do schránky bez ohledu na to, zda jsi, nebo nejsi doma. V případě doporučené zásilky, pokud Tě doma nezastihne, tak Ti vloží do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou pak uloží na nejbližší poště a tam si ji musíš dojít pak vyzvednout (případně se třeba s poštou domluvit na opětovném doručení nějaký jiný den). Dárek je potřeba vyzvednout si do nějaké doby, kterou máš zpravidla uvedenou také v té Výzvě, pokud si jej nevyzvedneš, byl by zpravidla následující pracovní den vrácen odesílateli.

Katalog dárků

Ahoj Alíku,
Chtěla bych se zeptat, když si objednám něco z katalogu dárků, přinese mi to pošta až ke mně, nebo pro to musím dojít( k tomu asi potřebuju občanku, kterou ještě nemám). Díky za odpověď :-)

Ahoj,
zásilku s dárkem by Ti měl doručovatel donést až domů. Zpravidla ji nevloží jen do schránky, ale zazvoní, protože chce podepsat její převzetí. Pokud Tě doma nezastihne, tak Ti do schránky vloží výzvu, aby sis přišla zásilku na poštu vyzvednout. Na poště je pak zásilka asi 14 dní, pokud si ji do té doby nevyzvedneš, nebo si s poštou nedohodneš jiné podmínky, tak je následně vrácena odesílateli.

U formuláře pro objednávku z Katalogu je možné uvést nějaké poznámky. Můžeš tam tedy uvést, že chceš poslat zásilku na jméno někoho dospělého, například jednoho z rodičů, a uvedeš do poznámky jeho celé jméno (můžeš tam také zmínit důvod, který jsi napsala zde v dotazu). Zásilku Ti převezmou rodiče (nebo si ji vyzvednou na poště). Nezapomeň je ale předem informovat o tom, že sis objednala dárek od Alíka, aby o tom věděli.
Stav své objednávky můžeš sledovat v Katalogu dárků, kde vpravo v Alíkově věrnostním programu si zobrazíš možnost Tvé objednávky. Zkus tam stav pravidelně sledovat, až se tam objeví ve stavu Odesláno v....., tak můžeš v nejbližších dnech čekat doručení zásilky. Jiné zprávy o odeslání dárku (zatím) nikam nechodí.

Katalog dárků

Ahoj, objednal jsem si 21. září píšťalku z katalogu dárků. Když se podívám na stav objednávky, je tam stále napsáno, že se čeká na zpracování, co to znamená?

martin900gamer, 1. října 2017

Ahoj,
údaj “čeká na zpracování“ znamená, že objednávka byla úspěšně přijata, ale ještě není odeslána. Až bude, tak se Ti tam místo tohoto údaje zobrazí “Odesláno v .....“ Doporučuji tento stav Tvé objednávky sledovat, neboť zvláštní e-mail o odeslání objednávky se (zatím) neposílá. Objednávky jsou vyřizovány dle potřeby, zpravidla je objednaný dárek odeslán do cca 30 dnů od přijetí objednávky.

Katalog dárků

Proč Alíkův svačinový box stojí 56 200 kaček, když předtím stál jen 10 300 kaček?
Odpovězte prosím HNED a děkuji.

Protože posílat ho poštou je dražší, než jsme mysleli.
Nedávno jsi v mé anketě o tom, jak by měla vypadat titulní strana, hlasovala i ty, že v ní reklama být nemá. Je to prosté: když nemá Alík příjmy, tak nemůže mít ani moc výdajů.

To „HNED“ si laskavě příště odpusť, jinak ti neodpovíme nikdy.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, dneska mi přišel tvůj dárek. Alíkův svačinový box. Sice jsem se lekla, kdo zvonil, ale nakonec jsem zjistila, že to jsou jenom pošťáci. A ještě jednou ti moc děkuji :-).

Pošťáci jsou Rošťáci. Ale zase díky nim nemusíš stát frontu na Roště :-)

Jsem rád, že jsem ti svým boxem udělal radost.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, když si objednám dárek, zmizí mi i bodíky? Předem moc děkuji za odpověď s pozdravem křeček1233

Ahoj,
pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, tak se Ti pochopitelně bodíky v hodnotě daného dárku odečtou - za dárek musíš „zaplatit“ bodíky. Nicméně toto odečtení nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta se Ti nezmění a dále se Ti celkový počet naspořených bodíků/kaček počítá do celkového součtu bodíků/kaček pro případný postup k vyšší hodnosti.

Katalog dárků

Dobrý den, v dárcích máte Alíkovo tričko velikosti XS, a to větší velikost nemáte?
Předem děkuji za odpověď

Nemáme. Pokud máš ve svém okolí nějakého trpaslíka (nebo menšího sourozence), můžeš mu toto XS tričko pořídit jako dárek. Na skladě už je poslední kus, pokud dobře koukám.

Tuším, že někde máme i jiný druh triček, který máme ve více velikostech, ale pokud není v katalogu dárků, tak ho buď nemáme přepočítaný, nebo ho nechceme prodávat za kačky. Zamyslíme se nad tím.

Katalog dárků

Ahoj Alíku.
Jakou velikost má to tričko Alík XS?Chtěla bych si ho obědnat,až budu mít dost kaček.Je to 140?Nebo 134?
Děkuji moc.
A moc se mi líbí nový Alík.

Ahoj, tričko nese označení Junior XS, což odpovídá 110 cm, dle mého je tričko určeno pro děti ve věku 3-4 let. Ale nezoufej v nejbližších dnech se v našem katalogu objeví speciální edice dívčích růžových polo trik Alík.cz a tam jsou větší velikosti.

Katalog dárků

Ahoj,
Katalog dárků je už normálně funkční, nebo mám s objednávkou ještě počkat? Mám zájem o Kik frisbee do kapsy.

Ahoj,
ano, Katalog dárků, nově pod názvem Alíkovy dárky, by už měl normálně fungovat. Dárek, o který máš zájem, je rovněž stále k dispozici. Takže pokud na něj máš bodíky/kačky, zkus si jej objednat. Pokud by s tím byly nějaké problémy, tak napiš znovu sem do poradny nebo mi daný problém nahlaš prostřednictvím alíkovské pošty.
Závěrem však: Pokud na dárek úplně nespěcháš, zkus ještě chvilku s objednávkou počkat. V nejbližší době dojde ke zlevnění dárků v Katalogu, takže můžeš i u svého vybraného dárku nějaké bodíky/kačky ušetřit.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, moc Ti děkuji za dárek, udělal mi radost! Ahoj!

Ahoj DžungaráčkuChlupáčku,
těší mě, že ti dárek dorazil a že ti udělal radost!

Katalog dárků

Ahoj, jak to bude s tím zlevňováním dárků v katalogu dárků?

Jak jsem již psal pod Alíkovinou, dárky zlevníme koncem měsíce a nová cena bude vypočtena podle vzorce:
[nová cena] = ([stará cena] - 4000) • 3/4 + 4000.
Tím pádem nejlevnější dárky zlevní o 250 kaček, nejdražší o 59 tisíc.

Katalog dárků

Ahoj Alíku :)
Mohla bych se zeptat, proč nejsou v katalogu dárků u všech věcí fotografie? Děkuji za odpověď.

Protože nebyly ani na staré verzi Alíka (nikdo z předchozího vedení webu je tam nenahrál) a protože do nové verze Alíka zatím nejdou nahrávat fotky. Časem je doplníme.

Všechny dárky jsou v neporušeném stavu, nesnažíme se nic skrývat O:-)

Katalog dárků

Ahoj Alíku, prosím, když se dávat na dárky, jak je ten formulář kam poslat dárek, tak ten formulář se mi nezobrazuje. Nevíte, čím to je? Děkuji, DžungaráčekChlupáček

Ještě před pár dny tam býval komentář, že objednávat půjde už brzy. To stále platí, akorát ten komentář jsem omylem zrušil :-) ... teď už nemá cenu ho tam vracet, protože opravdu už brzy půjde objednávat.