Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Katalog dárků

  Ahoj! Víte, já jsem si prohlížel katalog dárků a chtěl bych se vás na něco zeptat. Dají se dárky odesílat i do zahraničí?
  Předem vám děkuju za vaší odpověď.

  Ahoj,
  spíš nedají. Mnohdy by poštovné bylo dražší než samotný dárek. Záleží ale na typu dárku, poslat třeba samolepku do zahraničí není zase takový problém.

  Z tohoto pohledu jsou lepší digitální dárky – hry na Steamu nebo audionahrávky od Audiotéky – ty se poštou posílat nemusí.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku a všichni jeho kamarádi,
  chtěla bych se zeptat, jestli se bude nějak rozšiřovat sortiment dárků, nebo jestli bude nějaká akce jako třeba Black Friday. A také mám takový nápad, v katalogu dárků by mohlo být i lego. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  katalog dárků je naplněný dárky od sponzorů... a my momentálně nemáme čas ani schopnosti na to, abychom nějaké sponzory sháněli. Do budoucna ale s rozšířením nabídky počítáme. Já bych byl i pro, aby vznikly nové dárky s motivem Alíka (třeba zimní rukavice), ale to si musíme ještě rozmyslet, z čeho to zaplatíme. :-D

  Žádné masivní slevy nechystáme... ale teď na konci školního roku jsme pár dárků na týden zlevnili. ;-)

  Lego nevím, jestli by se podařilo sehnat. Koukám, zkoumám... hmm... možná by to nebylo tak beznadějné.

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co je to za slevy v katalogu dárků a budou se časem týkat všech dárků, nebo se to týká jen PC her? Děkuju moc za odpověď ;)

  Máš postřeh. :->R^

  Slevy se můžou týkat jakéhokoliv dárku (jednoho konkrétního nebo všech) a může je mít jakýkoliv uživatel (jeden konkrétní nebo všichni). Asi nebudeme pořádat velké slevové mánie, na které se vyplatí důkladně číhat, jako to dělají některé obchody. Spíš jen občas něco zlevníme.

  Jako třeba teď tu jednu hru, jejíž sleva končí v neděli.

  Občas půjde slevu na nějakou věc vyhrát v soutěži. Díky slevám můžeme výhry předávat standardními objednávkami, kde poštovní adresy zadává rodič (nebo dítě s jeho souhlasem vybírá jednu z uložených adres), čímž je také vyřešené to evropské nařízení na ochranu soukromí, o kterém nedávno psal Alík.

  Katalog dárků

  Ahojky, zajímalo by mě, kolik stojí dárky v realitě, třeba kolik kaček je jedna koruna.

  Dárky většinou máme od sponzorů, takže obvykle neznáme jejich prodejní nebo výrobní cenu. Před rokem mě také napadlo, že bych si několik dárků zkusil vyhledat v e-shopech a podívat se, kolik stojí, ale žádný rozumný převodní kurz z toho spočítat nejde, u každého dárku by přepočet vyšel jinak. Někdy i hodně jinak.

  Cena v našem katalogu je totiž odvozená i od toho, kolik kusů máme, jak velký prostor ta věc zabírá v našem skladu a za jakou cenu ji jde poslat. Třeba svačinový box:

  1. máme hodněkrát => může být levný,
  2. zabírá hodně místa => chceme ho rychleji rozdat,
  3. jeho poslání poštou je drahé => nechceme ho rozdávat moc levně.
  Podobné kalkulace někdy někdo asi udělal u všeho.
  Katalog dárků

  Kdy zveřejníte v katalogu dárku, co zrovna byly za výhry v adventním kalendáři?

  Věcné ceny v katalogu celou dobu jsou.

  Nerozdané hry budou v odděleném katalogu určeném speciálně na hry, který je teprve ve vývoji.

  Katalog dárků

  Ahoj, když si objednáme nějaký dárek, tak kdo ho pak zpracovává?
  Děkuji.

  Ahoj,
  pokud je mi známo, objednávky dárků vyřizuje zvěrolékař HelPik.

  Katalog dárků

  ahoj Alíku,
  mám dotaz když si chci za kačky objednat např (mini pexeso), tak zda se něco bude platit myslím poštovné? Díky Verča

  Ahoj,
  pouze Ti budou odečteny kačky, jinak nic neplatíš - poštovné hradí Alík. :-)

  Katalog dárků

  Ahojky, chtěla bych si objednat z katalogu dárků jednu audioknihu, ale mám pár otázek.

  1. Přijde něco i domů, jako normální pošta? Třeba nějaké potvrzení?
  2. Musí se vyplňovat příjmení? Pokud totiž ano, objednávat nebudu.
  3. Kniha by měla tedy přijít na e-mail, v nějakém souboru?

  Předem mnohokrát děkuji.

  1. Nepřijde, neptáme se při objednávce na tvoji adresu.
  2. Formulář je stavěný tak, že příjmení vyžaduje. Možná by ho vyžadovat nemusel, protože nám ta informace asi k ničemu není. Předělám to někdy.
  3. Na e-mail ti přijde kód do Audiotéky.

  Upřímně řečeno vůbec nevím, jak to s tou Audiotékou funguje. Dostal jsem od předchozí manažerky Alíka jakýsi seznam kódů a to je všechno :-) ... ten kód klidně můžu poslat i formou dopisu na Alíkovi, takže ani ten e-mail bych nepotřeboval.

  Katalog dárků

  Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

  Ahoj,
  ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

  Katalog dárků

  Ahoj, když mám určitý počet kaček a chci si zakoupit nějaký předmět, tak to je jen za kačky, takže tzv. zdarma? Děkuji za odpověď.
  Copinka

  Ahoj,
  ano, je to tak.
  Při objednávce v Katalogu dárků Ti Alík strhne pouze nasbírané kačky (hodnost Ti nicméně zůstává) a nic dalšího už neplatíš. Poštovné platí také Alík. Jedinou podmínkou je, že zaslání musí být na nějakou adresu na území České republiky, do zahraničí se dárky z Katalogu v současné době nezasílají.

  Katalog dárků

  Když si objednám dárek, doručí mi ho do schránky jako dopis, nebo si to musím vyzvednout?

  Ahoj,
  objednaný dárek je Ti standardně doručen na Tvoji adresu, kterou uvedeš při objednávání dárku. Tedy Ti jej doručovatel přinese až domů a vloží do schránky. V případě, že bude dárek doručován jako doporučená zásilka, tak ještě zazvoní a dárek Ti vydá až tehdy, až mu potvrdíš jeho převzetí podpisem. Pokud dárek není doručován jako doporučená zásilka, tak Ti jej vloží doručovatel do schránky bez ohledu na to, zda jsi, nebo nejsi doma. V případě doporučené zásilky, pokud Tě doma nezastihne, tak Ti vloží do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou pak uloží na nejbližší poště a tam si ji musíš dojít pak vyzvednout (případně se třeba s poštou domluvit na opětovném doručení nějaký jiný den). Dárek je potřeba vyzvednout si do nějaké doby, kterou máš zpravidla uvedenou také v té Výzvě, pokud si jej nevyzvedneš, byl by zpravidla následující pracovní den vrácen odesílateli.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku,
  Chtěla bych se zeptat, když si objednám něco z katalogu dárků, přinese mi to pošta až ke mně, nebo pro to musím dojít( k tomu asi potřebuju občanku, kterou ještě nemám). Díky za odpověď :-)

  Ahoj,
  zásilku s dárkem by Ti měl doručovatel donést až domů. Zpravidla ji nevloží jen do schránky, ale zazvoní, protože chce podepsat její převzetí. Pokud Tě doma nezastihne, tak Ti do schránky vloží výzvu, aby sis přišla zásilku na poštu vyzvednout. Na poště je pak zásilka asi 14 dní, pokud si ji do té doby nevyzvedneš, nebo si s poštou nedohodneš jiné podmínky, tak je následně vrácena odesílateli.

  U formuláře pro objednávku z Katalogu je možné uvést nějaké poznámky. Můžeš tam tedy uvést, že chceš poslat zásilku na jméno někoho dospělého, například jednoho z rodičů, a uvedeš do poznámky jeho celé jméno (můžeš tam také zmínit důvod, který jsi napsala zde v dotazu). Zásilku Ti převezmou rodiče (nebo si ji vyzvednou na poště). Nezapomeň je ale předem informovat o tom, že sis objednala dárek od Alíka, aby o tom věděli.
  Stav své objednávky můžeš sledovat v Katalogu dárků, kde vpravo v Alíkově věrnostním programu si zobrazíš možnost Tvé objednávky. Zkus tam stav pravidelně sledovat, až se tam objeví ve stavu Odesláno v....., tak můžeš v nejbližších dnech čekat doručení zásilky. Jiné zprávy o odeslání dárku (zatím) nikam nechodí.

  Katalog dárků

  Ahoj, objednal jsem si 21. září píšťalku z katalogu dárků. Když se podívám na stav objednávky, je tam stále napsáno, že se čeká na zpracování, co to znamená?

  martin900gamer, 1. října 2017

  Ahoj,
  údaj “čeká na zpracování“ znamená, že objednávka byla úspěšně přijata, ale ještě není odeslána. Až bude, tak se Ti tam místo tohoto údaje zobrazí “Odesláno v .....“ Doporučuji tento stav Tvé objednávky sledovat, neboť zvláštní e-mail o odeslání objednávky se (zatím) neposílá. Objednávky jsou vyřizovány dle potřeby, zpravidla je objednaný dárek odeslán do cca 30 dnů od přijetí objednávky.

  Katalog dárků

  Proč Alíkův svačinový box stojí 56 200 kaček, když předtím stál jen 10 300 kaček?
  Odpovězte prosím HNED a děkuji.

  VeverkaČiperka123, 14. září 2017

  Protože posílat ho poštou je dražší, než jsme mysleli.
  Nedávno jsi v mé anketě o tom, jak by měla vypadat titulní strana, hlasovala i ty, že v ní reklama být nemá. Je to prosté: když nemá Alík příjmy, tak nemůže mít ani moc výdajů.

  To „HNED“ si laskavě příště odpusť, jinak ti neodpovíme nikdy.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, dneska mi přišel tvůj dárek. Alíkův svačinový box. Sice jsem se lekla, kdo zvonil, ale nakonec jsem zjistila, že to jsou jenom pošťáci. A ještě jednou ti moc děkuji :-).

  Pošťáci jsou Rošťáci. Ale zase díky nim nemusíš stát frontu na Roště :-)

  Jsem rád, že jsem ti svým boxem udělal radost.