Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Dobrý den,
  vyplnil jsem klokaní tajenku a zadal jsem, že bych chtěl, pokud budu vylosován, slevu na dárek z katalogu, tu jsem nakonec získal, ovšem to bylo v prvním kole, teď jsem správně vyplnil pátou tajenku a znovu jsem klikl na "bílou tečku" u "Sleva" (z katalogu). Zajímalo by mě, pokud budu znovu vylosován, sečtou se mi ty dvě slevy, nebo se nechá ta dřívější, anebo ta větší? Děkuji za vysvětlení.

  Ahoj,
  měl bys obě slevy, ale nešlo by je uplatnit kombinovaně při jedné objednávce. Jednu ze slev (nevím teď přesně kterou, jestli novější, nebo starší) bys nejspíš běžně neviděl, dokud by sis neobjednal jeden dárek za tu druhou slevu. Po objednávce, na kterou by se druhá sleva využila, bys viděl ceny ovlivněné první slevou a mohl bys využít tu další slevu k další objednávce. Je to prostě vždy sleva na jeden kus nějakého dárku... a nejde ji kombinovat s jinými slevami.

  Připomínám, že platnost vyhrané slevy je měsíc.

  Katalog dárků

  Ahoj,

  v poradně jsem si přečetla, že se chystá doplnění dárků. Uvažuji, že bych si nějaký dárek objednala. Pokud by se ale v dohledné době rozšiřoval sortiment, ještě bych počkala. Mohl bys napsat, kdy přibližně budou dárky doplněny, zda třeba za měsíc nebo až za půl roku? Děkuji.

  Ahoj,
  předpokládám, že do konce srpna. Máme teď rozjednané tři spolupráce, z nichž snad alespoň něco klapne.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  objednala jsem si diář v katalogu dárků, jelikož je to 18-měsíční diář, tak jsem si ho objednávala ke konci měsíce červen. Píšete, že dárky rozesíláte na konci měsíce a že standardní doba doručení je 5-30 dnů. Chci se zeptat, proč mi dárek nikdy nepřijde včas? Proč vždycky přijde třeba až po měsíci a půl? Vím, že tam máte napsáno neptejte se, kdy se bude daný dárek odesílat, ale tohle se mi už nelíbí. :( Neberte to špatně, nemyslím to tak, ale zrovna katalog dárků, který měl i horší známku v Alíkovském vysvědčení, se od té doby vůbec nezměnil. Chci se zeptat, kdy se dárek už odešle? Jinak Alík super web, jen ten katalog dárků a rozesílání dárků pokulhává.
  Moc děkuju za odpovědi :)

  Nyní už jsou dárky na cestě, omlouváme se za zpoždění.

  My ještě někde píšeme, že rozesíláme dárky na konci měsíce? Myslím, že ne. Dárky rozesíláme, když je nashromážděno hodně objednávek a když na to máme volný čas. Je to poměrně pracná činnost a dáváme si záležet, abychom něco nepopletli... což se nám docela daří, prakticky každý dostává skutečně to, co si objednal.

  Rozesílání dárků nabízí Alík zcela zdarma, nikdo mu za něj nic nedává, vy za ně platíte jen virtuálními kačkami a špetkou trpělivosti. Někdy i dvěma nebo třemi špetkami, no... ale myslím, že je to pořád pro vás docela výhodné. ;-)

  Za dvojku pro katalog dárků na Alíkově vysvědčení podle mě může spíš sortiment nabízeného zboží. S tím se už snažíme něco udělat, ale také si to žádá čas.

  Katalog dárků

  Ahoj! Víte, já jsem si prohlížel katalog dárků a chtěl bych se vás na něco zeptat. Dají se dárky odesílat i do zahraničí?
  Předem vám děkuju za vaší odpověď.

  Ahoj,
  spíš nedají. Mnohdy by poštovné bylo dražší než samotný dárek. Záleží ale na typu dárku, poslat třeba samolepku do zahraničí není zase takový problém.

  Z tohoto pohledu jsou lepší digitální dárky – hry na Steamu nebo audionahrávky od Audiotéky – ty se poštou posílat nemusí.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku a všichni jeho kamarádi,
  chtěla bych se zeptat, jestli se bude nějak rozšiřovat sortiment dárků, nebo jestli bude nějaká akce jako třeba Black Friday. A také mám takový nápad, v katalogu dárků by mohlo být i lego. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  katalog dárků je naplněný dárky od sponzorů... a my momentálně nemáme čas ani schopnosti na to, abychom nějaké sponzory sháněli. Do budoucna ale s rozšířením nabídky počítáme. Já bych byl i pro, aby vznikly nové dárky s motivem Alíka (třeba zimní rukavice), ale to si musíme ještě rozmyslet, z čeho to zaplatíme. :-D

  Žádné masivní slevy nechystáme... ale teď na konci školního roku jsme pár dárků na týden zlevnili. ;-)

  Lego nevím, jestli by se podařilo sehnat. Koukám, zkoumám... hmm... možná by to nebylo tak beznadějné.

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co je to za slevy v katalogu dárků a budou se časem týkat všech dárků, nebo se to týká jen PC her? Děkuju moc za odpověď ;)

  Máš postřeh. :->R^

  Slevy se můžou týkat jakéhokoliv dárku (jednoho konkrétního nebo všech) a může je mít jakýkoliv uživatel (jeden konkrétní nebo všichni). Asi nebudeme pořádat velké slevové mánie, na které se vyplatí důkladně číhat, jako to dělají některé obchody. Spíš jen občas něco zlevníme.

  Jako třeba teď tu jednu hru, jejíž sleva končí v neděli.

  Občas půjde slevu na nějakou věc vyhrát v soutěži. Díky slevám můžeme výhry předávat standardními objednávkami, kde poštovní adresy zadává rodič (nebo dítě s jeho souhlasem vybírá jednu z uložených adres), čímž je také vyřešené to evropské nařízení na ochranu soukromí, o kterém nedávno psal Alík.

  Katalog dárků

  Ahojky, zajímalo by mě, kolik stojí dárky v realitě, třeba kolik kaček je jedna koruna.

  Dárky většinou máme od sponzorů, takže obvykle neznáme jejich prodejní nebo výrobní cenu. Před rokem mě také napadlo, že bych si několik dárků zkusil vyhledat v e-shopech a podívat se, kolik stojí, ale žádný rozumný převodní kurz z toho spočítat nejde, u každého dárku by přepočet vyšel jinak. Někdy i hodně jinak.

  Cena v našem katalogu je totiž odvozená i od toho, kolik kusů máme, jak velký prostor ta věc zabírá v našem skladu a za jakou cenu ji jde poslat. Třeba svačinový box:

  1. máme hodněkrát => může být levný,
  2. zabírá hodně místa => chceme ho rychleji rozdat,
  3. jeho poslání poštou je drahé => nechceme ho rozdávat moc levně.
  Podobné kalkulace někdy někdo asi udělal u všeho.
  Katalog dárků

  Kdy zveřejníte v katalogu dárku, co zrovna byly za výhry v adventním kalendáři?

  Věcné ceny v katalogu celou dobu jsou.

  Nerozdané hry budou v odděleném katalogu určeném speciálně na hry, který je teprve ve vývoji.

  Katalog dárků

  Ahoj, když si objednáme nějaký dárek, tak kdo ho pak zpracovává?
  Děkuji.

  Ahoj,
  pokud je mi známo, objednávky dárků vyřizuje zvěrolékař HelPik.

  Katalog dárků

  ahoj Alíku,
  mám dotaz když si chci za kačky objednat např (mini pexeso), tak zda se něco bude platit myslím poštovné? Díky Verča

  Ahoj,
  pouze Ti budou odečteny kačky, jinak nic neplatíš - poštovné hradí Alík. :-)

  Katalog dárků

  Ahojky, chtěla bych si objednat z katalogu dárků jednu audioknihu, ale mám pár otázek.

  1. Přijde něco i domů, jako normální pošta? Třeba nějaké potvrzení?
  2. Musí se vyplňovat příjmení? Pokud totiž ano, objednávat nebudu.
  3. Kniha by měla tedy přijít na e-mail, v nějakém souboru?

  Předem mnohokrát děkuji.

  1. Nepřijde, neptáme se při objednávce na tvoji adresu.
  2. Formulář je stavěný tak, že příjmení vyžaduje. Možná by ho vyžadovat nemusel, protože nám ta informace asi k ničemu není. Předělám to někdy.
  3. Na e-mail ti přijde kód do Audiotéky.

  Upřímně řečeno vůbec nevím, jak to s tou Audiotékou funguje. Dostal jsem od předchozí manažerky Alíka jakýsi seznam kódů a to je všechno :-) ... ten kód klidně můžu poslat i formou dopisu na Alíkovi, takže ani ten e-mail bych nepotřeboval.

  Katalog dárků

  Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

  Ahoj,
  ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

  Katalog dárků

  Ahoj, když mám určitý počet kaček a chci si zakoupit nějaký předmět, tak to je jen za kačky, takže tzv. zdarma? Děkuji za odpověď.
  Copinka

  Ahoj,
  ano, je to tak.
  Při objednávce v Katalogu dárků Ti Alík strhne pouze nasbírané kačky (hodnost Ti nicméně zůstává) a nic dalšího už neplatíš. Poštovné platí také Alík. Jedinou podmínkou je, že zaslání musí být na nějakou adresu na území České republiky, do zahraničí se dárky z Katalogu v současné době nezasílají.

  Katalog dárků

  Když si objednám dárek, doručí mi ho do schránky jako dopis, nebo si to musím vyzvednout?

  Ahoj,
  objednaný dárek je Ti standardně doručen na Tvoji adresu, kterou uvedeš při objednávání dárku. Tedy Ti jej doručovatel přinese až domů a vloží do schránky. V případě, že bude dárek doručován jako doporučená zásilka, tak ještě zazvoní a dárek Ti vydá až tehdy, až mu potvrdíš jeho převzetí podpisem. Pokud dárek není doručován jako doporučená zásilka, tak Ti jej vloží doručovatel do schránky bez ohledu na to, zda jsi, nebo nejsi doma. V případě doporučené zásilky, pokud Tě doma nezastihne, tak Ti vloží do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou pak uloží na nejbližší poště a tam si ji musíš dojít pak vyzvednout (případně se třeba s poštou domluvit na opětovném doručení nějaký jiný den). Dárek je potřeba vyzvednout si do nějaké doby, kterou máš zpravidla uvedenou také v té Výzvě, pokud si jej nevyzvedneš, byl by zpravidla následující pracovní den vrácen odesílateli.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku,
  Chtěla bych se zeptat, když si objednám něco z katalogu dárků, přinese mi to pošta až ke mně, nebo pro to musím dojít( k tomu asi potřebuju občanku, kterou ještě nemám). Díky za odpověď :-)

  Ahoj,
  zásilku s dárkem by Ti měl doručovatel donést až domů. Zpravidla ji nevloží jen do schránky, ale zazvoní, protože chce podepsat její převzetí. Pokud Tě doma nezastihne, tak Ti do schránky vloží výzvu, aby sis přišla zásilku na poštu vyzvednout. Na poště je pak zásilka asi 14 dní, pokud si ji do té doby nevyzvedneš, nebo si s poštou nedohodneš jiné podmínky, tak je následně vrácena odesílateli.

  U formuláře pro objednávku z Katalogu je možné uvést nějaké poznámky. Můžeš tam tedy uvést, že chceš poslat zásilku na jméno někoho dospělého, například jednoho z rodičů, a uvedeš do poznámky jeho celé jméno (můžeš tam také zmínit důvod, který jsi napsala zde v dotazu). Zásilku Ti převezmou rodiče (nebo si ji vyzvednou na poště). Nezapomeň je ale předem informovat o tom, že sis objednala dárek od Alíka, aby o tom věděli.
  Stav své objednávky můžeš sledovat v Katalogu dárků, kde vpravo v Alíkově věrnostním programu si zobrazíš možnost Tvé objednávky. Zkus tam stav pravidelně sledovat, až se tam objeví ve stavu Odesláno v....., tak můžeš v nejbližších dnech čekat doručení zásilky. Jiné zprávy o odeslání dárku (zatím) nikam nechodí.