Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Zdravím všechny správce, zvěrolékaře a zvířátka.
  Když opakovaně zakládám stůl každý den, a každý den je u něj hodně lidí (okolo osmi až dvaceti O:-)), tak za jak dlouho se mi přeřadí do stálých?

  Ahoj,

  zařazovat stoly mezi stálé lze i v současné Klubovně, ale má to nějaká svá pravidla. Jedním z nich je to, o kterém píšeš, že by se u stolu měl setkávat nějaký větší počet lidí, to možná i některý z Tvých stolů splňuje.
  Ale zároveň by mělo platit, že z názvu daného stolu by mělo být uživateli jasné, o čem se asi na daném stole bude debatovat, s tím, že dané téma by mělo oslovit širší počet lidí, ideálně i nějaké nové, kteří do Klubovny přijdou poprvé. Myslím, že Tvoje některé stoly mají možná tendenci nalákat ke stolu nějaké uživatele, proto se tam sejdou, ale zároveň je jejich název v některých případech až příliš osobní nebo takový, kde dané téma není na první pohled z názvu stolu zřejmé. S tím souvisí i další podmínka, název, téma daného stolu by mělo být jiné, než na jaké už stálé stoly v Klubovně jsou.
  Pokud je daný stůl založen na nějaké aktuální téma, tak může být mezi stálé zařazen skoro hned (týkalo se například v minulosti srazů uživatelů Alíka), u některých stolů to může trvat déle.
  Pokud máš dojem a zájem, že by Tvůj stůl mohl být přeřazen mezi stálé stoly, oslov některého ze Správců Alíka. Správci se mezi sebou poradí a pokud dojde k nějaké shodě, je možno návrhu vyhovět. Současně ale měj na paměti, že přeřazením stolu mezi stálé přijdeš o nějaké výhody vázající se k nestálému stolu - možnost jej uzamknout, možnost mít u něj stále korunku Moderátora stolu.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj, rád bych se zeptal, zda když založím stůl pouze pro mé kamarády. A budeme na něm hodně, může se z něj stát stálý stůl? (Jakože stálý stůl pouze pro mé kamarády.)

  Ahoj,
  nemůže. Stálé stoly jsou vždycky pro všechny. Jediné stálé stoly se zámkem bývaly holčičí a klučičí, ale i to už je minulost. V současné době jsou všechny stálé stoly volně přístupné komukoli, kdo si chce povídat.

  Chcete-li si povídat jen v nějaké konkrétní skupince, můžete si zakládat dočasný stůl opakovaně, nebo ho obnovovat.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj,
  když někdo založí stůl, který je pak přeřazen do stálých, má u něj korunku i pak? A za jakých podmínek se vůbec stůl stává stálým, jak dlouho se u něj musí povídat?

  Ahoj,
  co se týče těch podmínek na přeřazení nestálého stolu mezi stálé stoly, tak by mělo platit, že u daného stolu by se mělo debatovat na téma, které oslovuje větší množství uživatelů, a to pravidelně, proto se u něj také často scházejí. Tato doba může být různá a vždy záleží i na dalších okolnostech. Dále by mělo platit, že téma daného stolu by mělo být alespoň trochu jiné, než jsou témata již zařazených stálých stolů. Pak musí někdo učinit návrh vyšším Správcům, zda by bylo možno a za jakých podmínek stůl přeřadit do stálých. Pokud není zásadních výhrad, tak je možné tomuto návrhu vyhovět.

  Nicméně pak i nadále platí, že stůl by měl být nějakým způsobem aktivní, pravidelně navštěvovaný. Pokud se u stolu nebude delší dobu debatovat, hrozí, že bude při delší neaktivitě uživatelů opět zrušen.

  Co se týče korunky Správce stolu, tak ano, pokud se stůl přeřadí do stálých, nemá to na toto vliv a korunka zakladateli stolu zůstává. Nicméně je potřeba uvést, že na stálých stolech platí trochu jiné zvyklosti než na nestálých a ideálně by měl stůl být hlídaný nepřetržitě, pokud se u něj tedy debatuje. Původní Správce stolu asi u stolu nemůže být pořád přítomen. Proto je možné korunku předat nějaké jiné důvěryhodné osobě. Původní zakladatel stolu se pak s ní může domluvit, že na daném stole po dobu své přítomnosti bude správcovat, nicméně pokud bude stůl pravidelně navštěvovaný, je potřeba korunku Správce stolu předávat tak, aby tam pokud možno vždy někdo byl a zajistil dozor.

  Ahoj,
  přímo založit stálý stůl se nedá. Technicky je možné založený stůl přesunout do stálých, ale to se dělá jen v případech, kdy takový stůl je opakovaně zakládán jako nestálý a opakovaně na něj chodí dostatečné množství lidí. Dávat stůl do stálých na požádání okamžitě se neosvědčilo.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj Alíku,
  když jsem si založila stůl, tak jsem tam chvíli byla a když jsem na chvíly odešla, tak zmizel. Protože mě se ten stůl zařadil do dolních stolů a proč se mi nezařadil do stálích stolů?
  Ahoj Nikitaatikin

  Nikitaatikin, 4. února 2016

  Každý nově založený stůl je zařazen mezi nestálé. Takový stůl zanikne, když u něj nikdo nesedí.
  Mazi stálé stoly zařadí stůl na žádost zakladatele správce Alíka, ale zařazuje tam pouze takové stoly, kde se každý den pravidelně a smysluplně debatuje.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj Alíku, chci se zeptat, jestli se můj stůl může dostat do stálých, a pokud ano, jak se tam dostane?

  Alík9. září 2015

  Ahoj, pokud máš pocit, že je tvůj stůl natolik navštěvovaný, že může být zařazen mezi stálé, prosím, obrať se na správce Alíka.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Alíku jak mám přezadit můj stůl mezy stálé?

  Napiš některému ze správců Alíka. On oprávněnost tvé prosby o přesunutí stolu posoudí. Zkus napsat např. správci Alíka - Pralinka2.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahojky Alíku,a vespolek.
  Může normální kamarád Alíka (žádný správce) udělat stálý stůl ?
  Děkuji Ti Alíku. - otázka upravena poradcem

  Deštník184, 28. října 2013

  Pokud je tvůj stůl zajímavý, pravidelně navštěvovaný, pak napiš některému ze správců Alíka. On posoudí, zda tvůj stůl bude mezi stálé stoly přidán.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Jak udelam staly stul? Aliku ty jsi nej poradce predem dekuji za odpoved

  RozzuřenáHarpyje, 6. srpna 2013

  Mezi stálé stoly jsou zařazeny jen některé. Napiš správci Alíka Pralinka2. Posoudí tvou žádost a probere ji s ostatními správci.
  Mari1

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Jak přeřadím svou nástěnku, svůj stůl, mezi stálé?

  Veverka_7, 17. června 2013
  Alík17. června 2013

  Napiš svou žádost ALÍKOVSKOU POŠTOU některému ze správců Alíka.
  Alík a správci

  předchozí 1 další