Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj,
  nevím jak se v klubovně zamyká pro „Všechny“?
  Poradíte mi prosím?
  Děkuji
  Surik

  Ahoj,
  celkem jednoduše. Chceš-li stůl zamknout pro všechny, tak tam nechceš ani holky, ani kluky. Zaškrtni tedy v možnostech pro správce stolu, že chceš stůl zamknout pro holky a i pro kluky (najednou) a ulož... Tím vznikne žlutý zámeček.;-)

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně klubovny. (Jestli tu takový dotaz byl, tak se moc omlouvám.)
  Proč už nejsou stálé stoly „Jen pro holky“ a „Jen pro kluky“?

  Děkuji

  Ahoj,
  rozdrobovalo to množství lidí, které je ochotné si v určitý okamžik povídat. Pokud přišli do klubovny dva kluci ke stolu pro kluky a dvě holky ke stolu pro holky, tak pokud jeden z těch kluků byl nudný a jedna z těch holek mlčenlivá, tak bylo naprosté ticho… přestože kdyby byli všichni čtyři pohromadě, tak by třeba chat ožil a mohlo by se najít i téma, které zajímá všechny čtyři.

  Krom toho mi přijde segregace podle pohlaví u klubovny zbytečná. Chat není záchod nebo šatna, kde lidi potřebují nějakou míru intimity. Sice věřím, že existují nějaká typicky holčičí témata nebo typicky klučičí témata, ale není to až tak klíčový parametr, aby bylo nezbytné kvůli němu zakazovat přístup klukům či holkám. To by šlo vymýšlet i všelijaké zámky typu „jen pro fanoušky Harry Pottera“ apod. – budiž, je to nějaké vymezení, o čem se asi u stolu bude mluvit, ale přijde mi zbytečně násilné někoho nevpouštět na podkladě toho, jestli se někde nějak označil za fanouška. Věřím, že se lidi dovedou nějak dohodnout i bez toho, aby si zabouchli dveře před nosem. Až když se nejde domluvit, přijde ke slovu kopání

  Další důvod, proč tyto zámky vadí, je, že pak nějaká podezřelá osoba může říkat „já se vydávám za opačné pohlaví jen proto, že mě to jinak nenechá přisednout“. Lepší je, když pro tohle porušování pravidla neexistuje snadná výmluva.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj.V klubovně jsem viděla některé stoly,které jsou zamčené pro všechny...Jak si můžu dát na svůj stůl zámek?

  Anonymka_00, 18. února 2018

  Ahoj,
  tak, že si v možnostech Správce stolu zaškrtneš současně možnosti uzamčení pro kluky i holky. Samostatná kolonka pro uzamčení stolu pro všechny (zlatý zámeček) tam není.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj,
  jakto, že někteří uživatelé mohou uzamknout stůl pro všechny, když to není v možnostech?
  Díky moc.

  Ahoj,
  ano - samotná možnost „Uzamknout stůl pro všechny“ v nastavení ve Správci stolů není. Pokud tedy chceš uzamknout stůl pro všechny, musíš kombinovat možnosti Zamknout pro holky a zároveň pro kluky. Nezapomeň dát uložit. Tak se stane, že je stůl uzamčen pro všechny. Nicméně i k takto uzamčenému stolu si může kdykoli přisednout některý ze Správců Klubovny, Alíka, nebo Zvěrolékař, a i na uzamčených stolech je potřeba dodržovat Pravidla Alíka v plném rozsahu.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj, kdo si může přisednout ke stolu, když je zamčen pro nekamarády?

  Ahoj,
  pokud je stůl uzamčen pro nekamarády (zelený zámeček), tak si k němu mohou přisednout ti uživatelé, které má zakladatel stolu přidané na své vizitce mezi své kamarády. Není důležité, aby měli přidané oni jeho, ale právě, aby měl přidané on je. A dále si k danému stolu mohou kdykoli přisednout všichni vyšší Správci - Správce Klubovny (červená korunka), Správce Alíka (zelená korunka), a Zvěrolékař (vývojář webu Alík.cz, modrá korunka).

  Klubovna - stůl - zamykání

  ahojik, kdo může přisednout ke stolu uzamčeného pro všechny? já jako uživatelka nemohu....
  když si zamknu stůl pro všechny a omylem odejdu, je možné se i tak ke stolu dostat nebo ho odemknout?(když správcem stolu zůstávám já)
  díky - otázka upravena poradcem

  Obávám se, že to asi možné není. Jedinou možností je požádání o pomoc správce klubovny nebo správce Alíka, aby ti stůl odemkli. Nepiš ale hned všem správcům. Podívej se v klubovně, kdo je zrovna ze správců přítomen.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahojda jak zařídit abych měla na stole ten zámeček jak tam pak nesmí nikdo jen ten koho tam mám? Předem Díky

  Ahoj,

  podmínkou toho, abys mohla stůl zamknout je, abys byla správcem stolu. Pak můžeš snadno stůl zamknout prostřednictvím odkazu Správce stolu, kde najdeš odkaz Zamkni stůl pro: Holky/ Kluky/ Nekamarády.
  Alík

  Klubovna - stůl - zamykání

  ahoj aliku .proc nemuzu na svuj stul co se jmenuje STOP holkám kdys jsem ho zalozil ja .

  Ahoj Adame, zřejmě jsi narazil na náš nástroj pro tapetování klubovny opakovaným odchodem a příchodem. Změnit stůl lze vždy cca 1x za 20 vteřin. Takže prosím o trpělivost, po 20 vteřinách se na stůl dostaneš. Měj se fajn. Alík

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj Alíku,proč se nemůžu dostat ke stolu se zeleným zámkem? Jsem přece kamarád, ne?

  kralikmatej, 15. září 2013

  Ahoj,
  Zelený zámeček u stolu povoluje vstup pouze těm, které má jeho zakladatel uvedené jako svoje kamarády na vizitce. Nejde tedy o Alíkovy kamarády, ale o kamarády zakladatele stolu. Pokud k takovému stolu chceš přisednout, musí si tě nejprve jeho zakladatel přidat jako kamaráda.
  Měj se hezky,
  Crusher

  Klubovna - stůl - zamykání

  A jak ten stůl zamknu oranžově, žlutě?

  Miluju_vlky, 10. srpna 2013

  V nabídce správce stolu uzamkneš stůl pro všechny. Pamatuj, že i u takto zamčeného stolu musíš dodržovat pravidla Alíka a správci klubovny i správci Alíka mohou ke stolu kdykoliv přisednout.
  Mari1

  Klubovna - stůl - zamykání

  Jak to ze některé štoly v maji oranžový zámek?

  Miluju_vlky, 7. srpna 2013

  Oranžový (žlutý) zámek zamyká stůl pro všechny kromě těch, kteří u něj již jsou. Je určen pro ty, kteří nechtějí být nikým jiným rušení a chtějí si v klidu popovídat sami. Samozřejmě správci i Alík i do této konverzace vidí a je potřeba i zde dodržovat pravidla Alíka. Haf! Alík

  Klubovna - stůl - zamykání

  Nemůžu se dostat ke stolu nocleharna a kámošů a já jsme se navzájem přidaly.

  Miluju_vlky, 3. srpna 2013

  Pokud dívka zakladatelka stolu uzamkne stůl pro dívky a odejde od něj, tak se k němu zpět nedoatne, přestože stůl založila. Pochopitelně to platí i opačně. Je-li stůl uzamčen pro chlapce a zakladatel chlapec od stolu odejde, pak se k němu zpět těžko vrátí. V tomto případě je jediným řešením požádat v poště aktuálního správce stolu, aby stůl odemkl. Případně zkus příště požádat o pomoc některého ze správců klubovny či Alíka, jsou-li zrovna někteří v klubovně.
  Mari1

  Klubovna - stůl - zamykání

  Děkuji za minulé odpovědi, ale ještě jsem se chtěla zeptat, jak zamčít stůl pro všechny kromě mě a nějaké kamarádky?

  Odpověď, jak zamknout stůl, najdeš v odpovědích na nejčastější otázky v této poradně. Díky. Haf! Alík

  Klubovna - stůl - zamykání

  jak mám zamknout stůl???

  myšáček987, 26. června 2013

  Koukni do poradny na téma Klubovna - stůl - zamykání. Haf! Alík

  Klubovna - stůl - zamykání

  Chci si zamknout svůj stůl, jak to mám udělat? Díky.

  zámeček, 17. června 2013
  Alík17. června 2013

  Jsi-li správcem stolu, tak jistě vidíš nabídku Správce stolu. Tam si můžeš zvolit, komu dovolíš ke tvému stolu přisednout. Stůl může být uzamčen pro - všechny (Žlutý zámeček), pro kluky (Modrý zámeček), pro holky (Červený zámeček) nebo pro nekamarády - to jsou uživatelé, které nemáš na své vizitce označené jako kamarády (Zelený zámeček). V nabíce Správce stolu můžeš stůl opět odemknout.
  Alík a správci

  předchozí 1 další