Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Klubovna

  Čauky, to jsem zas já..
  Chci se zeptat.
  Když je v Klubovně nějaký stůl uzamčený pro nekamarády nebo pro všechny, může si přisednout Správce klubovny nebo zamčení funguje pro všechny?

  Díkes, číča800

  Ahoj,
  zámečky u stolů jsou pouze pro běžné uživatele. Uživatelé s vyšším oprávněním, to znamená Správci, si k nim přisednout mohou. Je to logické, jak jinak bychom kontrolovali, zda jsou u stolu dodržována pravidla Alíka? Pravidla platí u všech stolů bez rozdílu, ať jsou uzamčeny, nebo ne. Správce si může přisednout k jakémukoli stolu v Klubovně, ať už je uzamčený jakýmkoli zámečkem, nebo uzamčený není. Toto platí pro Správce Klubovny, Alíka a Zvěrolékaře. Redaktor Alíka a ani Správce nástěnek nemají v Klubovně žádná oprávnění, tudíž ti si k takto uzamčeným stolům přisednout nemohou.

  Klubovna

  Ahoj, chci se zeptat, proč vždycky, když někdo napíše moji přezdívku u stolu v klubovně nebo mi někdo pošle soukromý vzkaz u stolu, tak je moje přezdívka žlutě výrazná? Tohle mám už 5 let a více a myslela jsem, že za několik let to zmizí, ale nic.

  Ahoj,
  to je proto, aby si uživatel, zejména při větším počtu lidí v klubovně, všiml, že mu někdo píše nebo že ho někdo oslovuje.

  Klubovna

  Ahoj, Alíku
  Chci se zeptat, jestli by nebylo možné ukládat nastvení chatu (kukačky) na Alíkovi místo sušenky v PC. Já totiž sušenky vždycky sním. (smáznu, anonymní prohlížeč kvůli místu na disku)

  Ahoj,
  až budeme vyrábět novou klubovnu, budeme na to myslet. Do té doby asi žádné řešení nemáme.

  Drobný problém vidím v tom, že uživatel může chtít na různých zařízení různou hlasitost. Mám nepříjemné zkušenosti s hrami, které si myslí, že chci mít na počítači, který používám se sluchátky, stejnou hlasitost jako na jiném počítači, kde mám normální reproduktory. Ale na to by asi také šel udělat nějaký přepínač.

  Sušenky od Alíka by neměly zabírat moc místa na disku, je to pár bajtů, disky jsou o mnoho řádů větší. Ale chápu, že asi chodíš i na jiné weby, které nejsou tak ohleduplné.

  Klubovna

  Co znamená to číslo u nápisu KLUBOVNA?

  VeverkaČiperka123, 26. ledna 2018

  Ahoj,
  předpokládám, že to znamená, kolik uživatelů je v tu danou chvíli celkem v Klubovně u všech stolů (každá přezdívka se počítá vždy jen jednou).

  Klubovna

  Proč je teď v klubovně napsané místo Nastavení stolu Nastavení stolů?

  VeverkaČiperka123, 24. ledna 2018

  Protože to je společné nastavení pro celou klubovnu. Je to tam takhle napsané celou dobu, tento text jsme za poslední rok neměnili.

  Klubovna

  Dobrý den!
  Chtěla jsem se prosím zeptat v Klubovně si založím stůl Londýn.5 minut po založení ho tam vidím, ale když odejdu z Klubovny a za chvíli se vrátím už tam není. Ani na vizitce ho nevidím. Mohu se prosím zeptat kam se mi uloží.
  Moc děkuji
  Gerdička123

  Ahoj,
  stoly v klubově, které založí uživatelé, jsou tzv. nestálé stoly, které zaniknou, když u nich nikdo nesedí.

  Klubovna

  Ahoj,
  U stolů v Klubovně se zobrazuje můj věk, přestože jsem v Nastavení nezaškrtl políčko Zveřejnit věk.Předejít tomu jde jenom úplným vynecháním data narození. Šlo by to prosím nějak spravit?
  A když už jsme u data narození, bude tu znova kolonka s uživateli, co mají v blízké době narozeniny?

  Děkuji mnohokrát.

  Ahoj,
  pokud v Nastavení zaškrtneš možnosti uveřejnění dne, měsíce a roku narození, tak se zobrazuje všude. Pokud tyto možnosti nezaškrtneš, ale datum narození tam nastaveno stále máš, tak se Ti bude zobrazovat pouze u stolu v Klubovně. Pokud nechceš, aby se Ti zobrazoval věk nikde, tak je potřeba v Nastavení zadat výchozí nastavení na “den, měsíc, rok“ a samozřejmě ponechat bez zaškrtnutí políčka uveřejnění. Nezapomeň vždy dát Uložit.
  Zobrazování narozenin kamarádů je v plánu, zkus ještě nějakou dobu vydržet.:-)

  Klubovna

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat, jestli bude existovat v klubovně funkce „pozvání kamarádů ke stolu“. Byl by tam čudlík, objevilo by se tam „kamarádi v klubovně“ a pozvánka by přišla do pošty.
  Díky za odpověď.

  To je velmi pěkný nápad, díky za tip R^

  Možná to pozvání neudělám přímou formou pošty, ale rozhodně nějak jo. Znamenám si do plánů na novou klubovnu.

  Klubovna

  Ahoj, když u stolu sedí Správce, vidí to, co řeknu jenom někomu?

  Ahoj,
  Správci Alíka (zelená korunka) nemusí být přítomni fyzicky u stolu, aby si mohli ověřit Tvoji veškerou aktivitu v Klubovně. Správci Klubovny (červená korunka) si mohou zjistit veškerou Tvou aktivitu přímo u stolu v Klubovně, ale jen do jisté míry. Správce stolu (žlutá, zlatá korunka) si pak může ověřit Tvou aktivitu u stolu v Klubovně, kterou píšeš všem. Pro Zvěrolékaře (modrá korunka) platí totéž, co pro Správce Alíka.

  Klubovna

  Ahoj. Hraju Alíka na tabletu a v klubovně mi nejde si sednout ke stolu. Jenom na tabletu, na počítači mi to jde.

  To je zvláštní. Nezkoušíš si sednout k zamčenému stolu? Píše ti to nějakou hlášku? Co máš za tablet? Odpověz prosím případně do pošty.

  Má někdo podobný problém? Pokud ano, napište mi také přes poštu. Plánujeme lepší přizpůsobení webu pro opatlané displeje (tedy tablety a mobily), ale i nepřizpůsobená verze by měla alespoň nějak fungovat už teď.

  Klubovna

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, zda se neuvažuje nad úpravou upozornění při vstupu do Klubovny. Při přihlášení se vždy zobrazí tabulka s upozorněním, že děti do 15 let mají vstup povolený jen se souhlasem rodičů. :) Je samozřejmě dobře, že tam pro ty děti je, jen by mě zajímalo, jestli se neuvažuje nad tím, že těm, kteří by v nastavení uvedli datum narození a bylo jim 15 a více let, by se toto upozornění (které je pro ně jako starší 15 let zbytečné) přestalo zobrazovat. :)
  Je to jen návrh. Jinak chválím změny na Alíkovi, příjemně překvapily! :)

  Po zralé úvaze jsme upozornění úplně zrušili, protože nebylo příliš konzistentní s tím, jak funguje zbytek Alíka. Okamžitá viditelnost potenciálně nevhodné zprávy hrozí i na nástěnkách a soukromá potenciálně nevhodná konverzace hrozí i v poště – ani na jednom místě upozornění nebylo. Bezpečnost dětí je pro nás stále na prvním místě, ale nemyslíme si, že ji podobné vynucované souhlasy zlepšují.

  Děkujeme za pochvalu nového Alíka, jsme rádi, že se ti tu líbí. :-)

  Klubovna

  Když jdu do klubovny, tak tam je u stolu JEN PRO HOLKY zámek a nejde mi tam vstoupit. Proč?

  anetaxoxo, 6. června 2017

  Nejspíš to pro tebe bude šok, ale nejsi holka 8-o:->
  Alespoň z pohledu Alíka ne – v nastavení osobních údajů nemáš vybráno, zda jsi kluk, nebo holka. Pokud si tam nastavíš, že jsi holka, budeš moct vstoupit.

  Kdyby ti to nešlo, napiš mi dopis.

  Klubovna

  Ahoj poradno, uzamkl jsem vlastní stůl a vyhodilo mě a nedokážu se tam dostat Co mám dělat?
  Díky.moc.

  Ahoj,
  ano, o tomto problému se ví, a je v řešení. Zatím zkus situaci vyřešit tak, že stůl nebudeš zamykat ať už jakýmkoli zámkem. Problém se vyskytuje u všech uživatelů. Děkujeme za trpělivost.
  ALX75 - Správce Alíka

  Klubovna

  Ahoj Alíku, když chci jít do klubovny k blogerskému stolu něco napsat, napíše mi to, že jsem byla odhlášena, ale přitom jsem přihlášená.
  Čím to je?
  Předem děkuju

  Ahoj, jak už jsme zmiňovali, Alík má  momentálně spoustu much, které se právě snažíme pochytat. Postup několikrát opakuj, napodruhé by již mělo být vše v pořádku. O chybě víme a na její nápravě pracujeme, nejpozději na jaře by mělo být vše v pořádku.

  Klubovna

  Ahoj,chci se zeptat jestli stoly v klubovně, které založil Alík byli hned stálé?
  Díky za odpověd.

  Ahoj,
  některé z nich ano.
  Pralinka2