Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Zamilovala se do mě nebo se chce jen kamarádit?

  Ahoj Alíku. Jsem kluk, půjdu do šesté třídy a mám pocit že se do mě zamilovala jedna holka ale Já holku nechci.
  Ještě je tu jeden problém nevím jestli se do mě zamilovala nebo se chce jenom kamarádit. Můžete mi prosím poradit.
  Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 12 let, 28. července

  Ahoj z Modré linky,

  chtěl bys poradit, nevím úplně přesně, v čem. Budu tedy psát to, co mě napadá, když si Tvé řádky čtu.
  Já se domnívám, že je v pořádku, že nechceš holku. Nemusíš s nikým chodit, když o to nestojíš.
  Na otázku, zda se do Tebe ta holka zamilovala, Ti odpovědět nedokážeme, to ví jen ona. Ty si můžeš všímat jejího chování a zkusit z něj odhadnout, co k Tobě cítí nebo si s ní o tom můžeš narovinu promluvit. A zároveň jí můžeš dát najevo, že zatím nechceš s nikým chodit.

  Přejeme Ti prima léto.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Nerozumím jejímu chování

  Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak sbalit kamarádku.
  Ona bydlí ve vedlejší vesnici. Když jsme ještě oba byli na prvním stupni zš, tak ona byla na zš v té její vesnici a já v mojí vesnici, ale byli jsme ve stejné třídě. Jelikož ta moje vesnice je největší ze všech vesnic v okolí, tak tady máme také největší školu. Naše škola každý rok pořádá turnaj ve vybíjené pro okolní školy. Tam jsem se s tou kamarádkou poprvé seznámil, poté jsme spolu začali chodit, ale bylo to spíše jen po internetu, takže bych tomu asi ani chození neříkal... Každopádně ona potom do šesté třídy přišla k nám do školy a já jsem byl v A a ona v B, jsme se ani nebavili, protože mě neměla moc ráda, jelikož jsem jí furt balil, ale ona mě nechtěla. Najednou jak jsme vyšli základní školu, tak se nějak bavíme, nutí mě, abych dojel na jejich vesnickou akci, chodí s námi ven a baví se semnou tak jako nikdy. Přijde mi to divné, že by se tak najednou semnou chtěla bavit... vždyť na tom přece něco musí být ne? Prosím o nějakou radu... doufám, že si nedělám falešný naděje :-(

  kluk, 14 let, 26. července

  Ahoj z Modré linky,

  líčíš nám chování své kamarádky a prosíš o radu. Nepíšeš, s čím přesně chceš poradit, mohu tedy jen odhadovat, že chování své kamarádky a jeho proměně nerozumíš. My však neznáme ani Tebe a ani ji, nemůžeme Ti tedy vysvětlit, co si kamarádka myslí, nebo co se za jejím chováním skrývá. Co si druhý myslí, cítí, to je možné do určité míry odhadnout z jeho chování. Jak je to doopravdy, to však ví jen ten člověk sám. Jestli tedy o kamarádku i nadále stojíš, můžeš se s ní prostě začít vídat a uvidíš. Nebo se jí můžeš úplně narovinu zeptat, říct jí vlastně to, cos napsal nám, že se nevyznáš v tom, jak se chová, že Tě odmítala a teď se zdá, že to má jinak.

  Přejeme Ti hezké dny
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový problém, potřeboval bych holce říct že se s ní rozcházím ale ne tak aby z toho byla smutná.

  Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 11 let, 16. července

  Ahoj,
  rozchody jsou často náročné, zvlášť pokud se jeden chce rozejít a druhý ne. Zkus jí vysvětlit, proč se chceš rozejít, aby rozuměla důvodům, proč už s ní nechceš dál chodit. Dej jí pak dost času, aby to mohla nějak zpracovat. Také si promysli kdy a kde jí to řekneš. Není např. moc dobré rozcházet se před důležitým testem ve škole. Smutná asi bude stejně, tomu nejde dost dobře předejít, ale časem se s tím s pomocí kamarádek a rodiny vyrovná.
  Držím palce, ať to vezme dobře,
  Péťa

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku, píši ti, dnes, kvůli tomu, že jsem chodil s jednou holkou ven a už od samého začátku moc líbila. Jenomže poté kvůli šikaně, kterou jsem i tak dále zažíval bohužel jsem nějak blbě vyjel a nějakou dobu jsme se nebavili. Po nějaké době jsme zase kamarádství obnovili. Kamarádi mi říkali, že jsem se jí líbil předtím. A pořád se mi líbí a napsal jsem jí to a ona mi napsala, že se jí také líbím.
  Tedy bych tě chtěl poprosit o radu, jak mám dále pokračovat abych s ní chodil a jak postupovat abych jí neztratil? Jenom problém je, že jsem měsíc u mamky (blízko ní) a u taťky (daleko od ní.) A také bych se chtěl zeptat jak na takový ten vztah jít?
  Předem děkuji.
  S pozdravem tvůj Vojta.

  Ahoj,
  předně jsem moc ráda, že se vám podařilo obnovit přátelství a poblahopřát ti ke vztahu. Na vztahy bohužel neexistuje jednoduchý recept. Nedokážu ti přesně poradit, jak bys mě postupovat. Užívej si společně strávené chvíle, povídejte si spolu, poznávejte se. Povede tě tvá vlastní intuice. V době moderních technologií je možné zvládnout vztah i na dálku. Když budeš u taťky můžete si třeba zavolat přes videohovor. Když by nastal nějaký problém, promluvíte si o něm. Klidně jsem případně zase napiš, kdybys potřeboval nějakou radu.
  Měj se krásně!
  Péťa

  Kluci a láska

  Dobrý den, je mi 14 let líbí se mi má spolužačka z béčka ze základní školy (vyšel jsem teď z 9. třídy).
  Chodil jsem s ní do školy od 6. třídy. Už v tu dobu se mi líbila a několikrát jsem to na ni zkoušel, i když řekla ne. Nevím co jsem si myslel...
  Teď asi 3 dny zpět jsem s ní a s dalšími dvěmi kamarádkami byl venku. A od té doby mi přijde, že je to mezi námi jiné. Chová se ke mně jinak a baví se semnou. Lajkuje mi fotky na instagramu a posílá mi snapy. To také dřív nedělala. Nevím co si mám myslet. Bojím se něco zkusit, protože kdybych něco zkusil tak bych byl za dementa i u těch kamarádek. Prostě nevím co mám dělat.

  kluk, 14 let, 6. července

  Ahoj,
  chápu, že si nejsi jistý, jestli to na kamarádku zkusit, když už ti jednou řekla, že nemá zájem o nic víc. Píšeš, že je to teď jiné a tohle období podle všeho zatím trvá jen pár dní. Říkám si, že by možná stálo za to ještě chvíli počkat, jak se bude situace dál vyvíjet. Pokud bude dál jevit zájem o kontakt s tebou, můžeš jí třeba za pár týdnů pozvat ven na rande. 😊
  Držím palce,
  Péťa

  Kluci a láska

  Nezajímají mě holky

  Zdravím, mám dotaz, který sem možná nepatří, ale zkusím to.

  Inu, připadám si divně, když se všichni v mém okolí tahají za hoIkama a já jsem tuto potřebu nikdy neměl. Tak nějak si myslím, že to je tím, že nemám IG, jelikož mi všichni ukazují jak si tam s kým píšou. Ale taky se trochu obávám, že to může být mojí orientací. Avšak tak nějak si myslím že to bude tím, že mám rozum. Také bych se chtěl zeptat, zda je vůbec vhodné být v mém věku ve vztahu.

  Honzík, 13 let, 4. července

  Ahoj,
  na to, v kterém věku je vhodné navázat první milostný vztah, neexistuje všeobecně platná odpověď. Každý člověk je originál a každý má rozdílné tempo dospívání. Nicméně orientačně se můžeme „odrazit“ od věkové hranice patnácti let, která je určena pro zahájení pohlavního života. Odborníci se shodují, že před dosažením tohoto věku není většina dospívajících dostatečně psychicky zralá.
  Skutečnost, že nemáš touhu ve třinácti letech s někým chodit, tedy skutečně neznamená, že je s tebou něco špatně, nebo že bys byl homosexuál. Spíš bych se skutečně přikláněla k tvému vysvětlení, že „máš rozum.“ Ve třinácti letech je to spíše hraní si na chození než skutečné chození nebo vztah. Je tedy zcela v pořádku, že zůstáváš na kamarádské rovině a uvědomuješ si, že na vztahy máš dostatek času a vůbec nemáš kam spěchat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj, poradno, chci se zeptat, líbí se mně jedna holka z Alíka, voláme si a píšeme si srdíčka, máme se rádi, ale nevím, jestli si můžeme psát tady srdíčka?

  Klučina, 12 let, 2. července

  Ahoj,
  pokud si normálně píšete a neporušujete další pravidla, tak na posílání srdíček není nic špatného. Kdyby se na Alíku nesměla posílat srdíčka, tak by je Alík neměl v nabídce smajlíků. Zejména pokud si je posíláte poštou nebo prostě soukromou cestou.
  Pokud byste si psali veřejně, například v klubovně, tak je samozřejmě zapotřebí to nepřehánět a používat jen v takové míře, aby to neobtěžovalo ostatní uživatele.

  Kluci a láska

  Neumím si povídat sám s holkou

  Dobrý den,
  Líbí se mi jedna holka, je hrozně fajn a je hezká, ale neumím si s ní sám povídat. Když jsme skupina lidí tak to jde nějak samo, ale když jsme sami dva tak mi vždycky nějak dojdou slova. Prosím o radu.
  Díky

  kluk, 12 let, 27. června

  Ahoj,

  věřím, že často není vůbec lehké najít slova, když jsme sami s někým, kdo se nám líbí. To je úplně normální a je dost pravděpodobné, že něco podobného zažívá většina Tvých spolužáků, kluků i holek. Neexistuje na to úplně jedna univerzální rada, každému může pomoci trošku něco jiného – postupně si budeš objevovat, jak to v tomhle máš Ty. Doporučila bych být sám sebou, říkat to, co si opravdu myslíš, nebo co bys řekl i mezi Tvými kamarády. Když se snažíme někoho ohromit nebo se zalíbit, často to působí spíš nepřirozeně. Říkám si, že by ses mohl dopředu zkusit zamyslet nad tím, co máte s tou dívkou společného (třeba něco, co vás oba baví) a zeptat se jí na něco, co s tím souvisí. Pokud bys chtěl, můžeš jí taky udělat nějaký kompliment, třeba pochválit něco, co se jí povedlo. Říkám si, že nemáš co ztratit, je velmi malá pravděpodobnost, že bys řekl něco vyloženě „špatně“. Když si s něčím nevíme rady, často taky pomůže, když se svěříme někomu blízkému. Mohl bys to zkusit probrat s nějakým kamarádem nebo třeba s taťkou, mohli by s Tebou sdílet svoje zkušenosti.

  Držíme Ti palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak udělat první krok?

  Ahoj Aliku, a týme. Měl bych dotaz, nedokážu dát pusu holce ani třeba ji obejmout z kamarádství, prostě se toho bojím... Našel jsem si novou holku ale nevím jak udělat první krok.
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 28. června

  Ahoj,
  píšeš, že nedokážeš dát dívce pusu a že sis našel přítelkyni a neumíš udělat první krok ke sblížení. Jsem přesvědčená o tom, že tyto věci se nedají lámat přes koleno a pokud se na to necítíš, je to zcela v pořádku. Je ti teprve dvanáct let a to skutečně ještě není věk, kdy by vztahy měly a mohly být postavené na fyzickém kontaktu. Je proto naprosto v pořádku, že se nemůžeš odhodlat políbit nebo obejmout dívku. Ten čas v budoucnu přijde a zatím si s tím nemusíš dělat starosti. Užívej si společně strávený čas s dívkou, v jejíž přítomnosti je ti příjemně. Povídejte si, sdílejte své pocity, podnikejte společné akce a pokud vám vaše přátelství vydrží i nadále, časem budete oba dva připraveni na postupné tělesné sbližování.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Nestihl jsem se seznámit

  Ahoj, tak mám zase dotaz po 4 měsícich... Takže líbí se mi jedna holka a já si s ní chtěl skamarádit ale udělal jsem velkou chybu a teď toho lituju, jednou jsem byl před školou s ní sám protože můj kámoš odešel domů a její kamarádky jeli autobusem, a já když jsem s ní byl sám tak místo toho abych ji alespoň pozdravil a skamarádil se s ní tak jsem nic nedělal, srdce mi bušelo docela hodně, ale nejvíce lituju že zítra je poslední den školy a já jsem nervózní že ji nepotkam nebo že nebudu mít takovou šanci jako dnes ale já prostě ne... Já za ní nezašel a toho nejvíce lituju. A pokud by bylo možné tak bych prosil o rychlou odpověď, nechci vás nahánět ale zítra končí škola. :)

  kluk, 11 let, 22. června

  Ahoj z Modré linky,

  díky za důvěru, se kterou se nám opět svěřuješ. Odepisujeme už asi, bohužel, později, než sis představoval, nepíšeš s konkrétní otázkou, proto odpovím obecněji, co mě k tomu napadá.

  Píšeš o jedné holce, která se Ti líbí, ale přijde Ti, že jsi udělal chybu. Aktuálně lituješ toho, že jsi za ní nezašel, abys jí pozdravil anebo se trochu víc seznámil. Jsi nervózní z toho, že bys ji už před prázdninami nepotkal, že nebude tak dobrá šance jako byla. Rozumím, že Tě mrzí, že jsi to pozdravení neudělal podle Tvé představy. Mohlo se to zdát jako ideální příležitost udělat „první krok“ k tomu, aby ses s holkou, která se Ti líbí, nějak víc seznámil. Říkám si, že odhodlat se v té chvíli pro Tebe bylo asi hodně těžké, a proto to nešlo. Popisuješ, že Ti bušilo srdce a možná jsi v té situaci mohl cítit emoce jako třeba stud, strach, které když nás pohltí, tak občas znemožní dokončovat naše plány. Chtěla bych Tě proto podpořit, ať si to pokud možno nevyčítáš. Je to opravdu jedna z normálních reakcí v situacích, když něco moc chceme a zároveň jsme z toho nervózní.
  Říkám si, že možná máš ve svém okolí někoho, kdo tu slečnu zná a mohl by Ti v tom seznámení pomoct. Možná máte ve škole nějaký společný předmět, anebo zájem, klidně i na sociálních sítích, něco, čím by se dalo začít. Někomu pomáhá promyslet si témata k povídání, někomu taky to, že si o tom první popovídá s dobrými kamarády, kteří můžou mít další nápady, není to ostuda. Někdy si na to, než uděláme "první krok", musíme trochu počkat. Můžeš se ozvat i na Modrou linku (https://www.modralinka.cz/), anebo na Linku bezpečí (https://www.linkabezpeci.cz/), kde je prostor k většímu povídání. Zní to, že Ti na slečně záleží a přála bych Ti, abys k ní, až to půjde, našel cestu.

  Hezké letní dny přeje
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a všichni
  Dnes mám takový divnější dotaz než minule a myslím že mi na něj nedokážete nějak odpovědět...
  Chodím do školy a ve třídě se mi líbí jedná holka, brzičko jí bude 13 což mě už je, moc se mi líbí a chtěl bych s ní mít vztah, potíž je v tom že jsem ji řekl co k ní cítím a ona řekla že vztah ve 13ti je divný a zbytečný (Což na jednu stranu chápu) ale nevím jestli ji mám dál balit nebo se na ni vykašlat a být s ní dál BFF. Jenže když mi to řekla, tak jsem se začal znovu řezat na ruce :-(

  kluk, 13 let, 19. června

  Ahoj,
  jestli je ve 13 letech vztah zbytečný nebo ne, na to skutečně odpovědět nedokážu, ale pokud to tak tvoje kamarádka cítí, musíš to respektovat. Asi by nemělo smysl ji do toho nutit, jen bys jí tím odradil. Je skvělé, že jsi našel odvahu říct jí, co k ní cítíš. Někdy se muže stát, že to ten druhý vidí jinak a pak nemá smysl „tlačit na pilu“. Stejně tak to ale nevyřešíš tím, že si budeš ubližovat. Když tě takové myšlenky napadnou, zkus to místo řezání probrat s někým blízkým, s rodiči nebo třeba nějakým kamarádem. Také můžeš zavolat na Linku důvěry (číslo je 116 111, je to zdarma) a poradit se s odborníky. Jestli máš spolužačku dál balit nebo s ní zůstat BFF úplně nedokážu poradit, ale asi by dávalo smysl zůstat jí nablízku. Máš ji nejspíš hodně rád, tak by byla škoda o ni úplně přijít.
  Budu držet palce, abys tohle období dobře přečkal.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Kluci a láska

  Zamilování - odvaha

  Dobrý den,
  chodím do 9. třídy a líbí se mi má spolužačka, které je 15 let, mně 14 let.
  Dnes jsem byli půlka třídy venku. Ve škole a i občas jinde venku, když s námi není jeden kluk to vypadá, že se ona dívá na mě a možná se jí i líbím, ale nevím. Každopádně dneska jak jsme byli venku tak ta holka, která se mi líbí a ten kluk se k sobě nějak měli. Mám z toho hrozný stresy, protože jsem do té holky zamilovanej a nevím co mám dělat. Nemám s tímhle moc zkušenosti. Kdyby mi na ní nezáleželo tak jak mi na ní teď hodně záleží a kdyby mi nebylo 14 let a jí 15 let tak bych jí napsal třeba přes messenger, že se mi líbí, ale že je nám tolik kolik nám je tak mi přijde dětinský jí to psát přes internet a neříct to z očí do očí. Když se zrovna naskytne šance na to, abych jí to řekl z očí do očí tak prostě nenajdu tu odvahu a hrozně se bojím. Také se bojím toho, že by to řekla své nejlepší kamarádce (také naše spolužačka) a kdyby jí to řekla tak zase ona by to řekla svému klukovi (náš spolužák) a ten kdyby to věděl tak to vědí všichni. Nebyla by prosíím nějaká rada jak najít odvahu jí říct, že se mi líbí nebo, jak se zbavit stresu, z toho že to vypadá, že spíš ona chce toho kluka. Tak jak jsem na tu holku poslední dobou milej a hodnej tak jsem nebyl už hodně dlouho na nikoho. Hrozně mi na ní záleží.

  kluk, 14 let, 11. června

  Ahoj,
  píšeš nám o tom, co poslední dobou cítíš k jedné své spolužačce. Moc se Ti líbí a nevíš si rady s tím, jak jí to dát najevo, aniž by se to ostatní dozvěděli. Ptáš se, jak najít odvahu a zbavit se stresu, který s tím souvisí.
  Věřím Ti, že když se do někoho zamilujeme, je s tím spojena spousta krásných pocitů, ale může to přinášet i různé obavy a nejistoty. Třeba právě obavy z odmítnutí anebo z toho, jestli se tomu druhému nelíbí někdo jiný. Chápu taky, že sebrat odvahu a upřímně někomu povědět, co k němu cítíme, není vůbec jednoduché. Myslím si, že podobnou zkušenost má velká většina kluků i holek Tvého věku, ale i dospělých.
  Říkám si, že možná není nutné dělat si až moc velké starosti s tím, jestli se o tom nedozví někdo další ze třídy. Na tom, že se Ti někdo líbí, není vůbec nic špatného nebo divného. A je taky dost pravděpodobné, že dříve či později můžou podobné dilema ohledně nějaké dívky anebo kluka řešit i další Tvoji spolužáci.
  Píšeš, že jsi na ni milý a hodný, to mi přijde jako prima začátek. Pokud se zatím necítíš na to povědět jí, že ses do ní zamiloval, můžeš ji třeba někam pozvat i v kamarádském duchu, a říct jí o svých citech, až si budeš připadat jistější. Někteří kluci, kteří zažívají něco podobného, jako Ty, se třeba rozhodnou napsat klasický dopis, jako romantické gesto namísto Messengeru. Možností je víc. Důležité je, abys vycházel hlavně z toho, jak to Ty sám cítíš. Věřím, že tu správnou chvíli poznáš.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak dát najevo, že se mi líbí?

  Dobrý den,
  Chodím do 9. třídy a líbí se mi už delší dobu má spolužačka, které je 15 let. Myslím si, že i já se jí líbím, ale to nevím, protože to úplně nepoznám.
  Už dlouho jí chci říct, že se mi líbí, ale bojím se jí to říct, protože se bojím odmítnutí nebo trapné chvíle. A také se bojím toho, že by jsme se už potom nekamarádili. Dneska se mi naskytla šance, když jsme byli sami dva spolu, přemýšlel jsem, zda jí to mám říct nebo ne, vůbec jsem nevěděl a bál jsem se. Nevím vůbec jak to říct a pokud by řekla, že i já se jí líbím tak jak se zachovat, nebo popřípadě jak se zachovat, kdyby řekla, že se jí já nelíbím. Prosím o radu jak jí to říct a jak se zachovat na případnou reakci od ní, že se jí líbím také, nebo že se jí nelíbím.
  Předem děkuji za případnou odpověď :-)

  kluk, 14 let, 10. června

  Ahoj,

  chápu Tvou nejistotu a nervozitu. Je to normální. Myslím, že i spolužačka to má podobně. Každý jsme jiný a tak se také i za stejných příležitostí chováme různě. Zkus se nebát a opustit svoji ulitu, oslovit ve vhodné chvíli spolužačku a uvidíš, co to udělá. Kdo nic neriskuje, nic ani nezíská, proto zkus příště využít možnosti, až budete zase sami. Můžeš ale zvolit i jinou cestu, třeba jí o svých citech napsat, dát jí vlastnoručně vyrobený dárek, prostě udělat něco, z čeho ta holka pochopí, o co Ti jde. Někdy úsměv, dotyk, pohled poví víc než slova, i na to je dobře myslet. Neexistuje předepsaná šablona na to, jak se chovat v případě odmítnutí či naopak přijetí a je to tak dobře, život by přestal být rozmanitý a barevný. Tvé jednání v takových chvílích odpovídá Tvé dosavadní životní zkušenosti a tomu, co Ti napoví Tvoje intuice, na kterou bys měl dát.

  Sbíráš takto své první životní zkušenosti, na těchto základech budeš později stavět. Můžeš se také s rodiči, prarodiči či někým jiným, starším, komu věříš, pobavit o tom, jak on to měl v Tvém věku.

  Přejeme Ti příjemné chvíle pohody s oblíbenou spolužačkou.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak oslovit spolužačku

  Dobrý den, je mi 14 let.
  Líbí se mi má spolužačka ve škole. Občas to vypadá, že se líbím i já jí, ale to vůbec nevim a ani to moc nepoznám. Chtěl bych se prosím zeptat jak mám té své spolužačce říct, že se mi líbí a pokud by to nevyšlo tak jak si zachovat přátelství. Předem děkuji.

  kluk, 14 let, 1. června

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš, že se Ti líbí spolužačka, ale nevíš, jak jí to říct a jak to má ona s Tebou. To, co prožíváš, je asi docela silné, myslím, že i hezké, ale provázené i nejistotou a obavami - to je úplně přirozené.
  Pokud už po sobě "pokukujete" a občas to vypadá, že se jí líbíš, stojí za to zkusit další krok. Nemusí to být hned něco velkého - může jít o trochu delší pohled, úsměv, prohozenou větu. Můžeš si tak ověřit, jak bude reagovat - pokud to bude alespoň trochu milé a vstřícné, můžeš zkusit ji oslovit, na něco se jí zeptat, hezky ji říci jménem… Až budeš chtít, můžeš jí přímo povědět, že se Ti líbí. Je ale potřeba zvolit vhodné místo i čas, tak, abyste nebyli rušeni nebo ve spěchu. Kdyby sis netroufal, můžeš jí to napsat, třeba i jako papírové psaní, nebo zprávou přes sociální sítě. V dopise může být, že je na ní, jak Ti odpoví, a že i kdyby Tvoje city nebyly opětované, chceš s ní být dál kamarád.

  Vzájemnému vztahu se nejlépe daří ve svobodě, proto je hlavně na Tvé spolužačce, jak se rozhodne. Přejeme Ti, aby sis užil svoje zamilování a všechno dopadlo tak, jak si přeješ.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zdravím, líbí se mi jedna holka, líbí se mi kvůli tomu že jako jediná se ke mě vždy chovala slušně a byla v rámci možností milá, navíc je hezká milá na ostatní a to jsou vlastnosti kterých si já velice cením, bohužel nejsme ani kamarádi nebavíme se, napsal jsem ji jednou na Facebook, ale nedostal jsem odpověď, podle všeho má nejspíš odinstalovaný Facebook, upnul jsem se na ní až moc a kvůli tomu že mě,, ignoruje '' brečím každou noc, na Instagramu má soukromý profil a do dnešního dne jsem nenašel odvahu ji začít sledovat a napsat jí a bohužel vím na 90% že se jí líbí jiný kluk, dává do dost zřetelně na jevo... Ona možná ani neví že o ní mám zájem i když si myslím že to jde na mě taky dost poznat, vždycky miluju ten oční kontakt s ní, sice to jsou jen tak 3 sekundy každý den, ale opravdu mám,, motýli v břiše ", když na oční kontakt dojde,chodíme spolu do třídy jeden rok... Jsem v 7 třídě, do toho já osobně zrovna nevypadam nejlépe, mám silnou nadváhu a do toho mám sociální úzkost (podepsalo se na mě psychické týrání a těžké dětství, ale to je na dlouhé povídání), snažím se zhubnout a k paní psycholožče jdu za 14 dní, chtěl bych se zeptat jestli má vůbec se ještě v mé situaci snažit a pokuď ano tak jak jí zaujmout, jsou dny kdy si říkám že už na ní s prominutím kašlu, ale když ji vidím osobně ah.. To nejde ani slovy popsat.. No každopádně předem děkuji za odpověď, hezký den všem.

  Kluk 14, 31. května

  Ahoj,
  koukám, že je ti ta holka vážně sympatická. Napadá mě, že by mohlo být fajn si s ní zatím občas popovídat a zjistit, jestli si budete rozumět. Až pak bude na čase řešit, jestli má cenu snažit se o něco víc. Je dobře, že chodíš k psycholožce, s tou to můžeš probrat a poradit se s ní co a jak dál.
  Měj se krásně a klidně zase napiš, jak se to dál vyvíjí.
  Péťa