Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Možná jsem gay

  Ahoj Alíku a jeho kamarádi. Jsem na to ještě malý ale i tak si myslim že jsem gay. Jako malý jsem si hrál s panenkama a ve školce jsem byl v holčičím koutku. Teď mám takovou "úchylku" a to že před spaní m(v posteli) si představuji život kde chodím s jedním klukem. Mega mě to baví a občas vzrušuje. není to divné? Také jsem zkoušel představovat si vztah s holkou ale to prostě nejde. Miluji vaši poradnu ikdyž naprosto ukončila moje dětství. Doufám že tato stránka nikdy nezmizí. Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 11 let, 11. února

  Ahoj,

  děkujeme za důvěru, se kterou jsi nám napsal. Už delší čas vnímáš, že jsi gay. Z toho, co popisuješ, to tak být může - ale taky nemusí. Sexualita se může v průběhu dospívání ještě vyvíjet a trošku měnit. Uvidíš proto časem, jak to bude - jestli Tě pořád budou více přitahovat kluci anebo ne. Pokud Tě vzrušují představy o tom, že chodíš s klukem, není to divné, někteří kluci to tak mají. Je to v pořádku, jen je to mezi lidmi méně časté - být gay. Máš právo být sám sebou. Děkujeme taky za ocenění poradny - nevím, jakým způsobem Ti ukončila dětství, jak píšeš, tak na to nedokážu nějak víc reagovat. Pokud bys potřeboval něco probrat podrobněji, můžeš se nám ozvat na Modrou linku - na chatu, telefonu, Skypu. Kontakty a provozní dobu najdeš na našich webových stránkách www.modralinka.cz.

  Zdraví

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Moc malý na zamilování

  Ahoj Alíku, linko a spol. Už jsou to čtyři měsíce co jsem se začal bavit s jednou holkou od nás ze třídy. Prvně jsme byli jen kamarádi, pak dobří kamarádi, potom nejlepší přátelé a po dvou měsících jsme spolu začali chodit. Jenže u mě doma mi pořád říkají že to není normální chodit ze spolužačkou, že je mi teprve třináct a že jsme na to ještě malej. Ale jinak mi ve vztahu nijak nebrání, akorát jsem se ne mě taťka začal dívat jinak. Dost jinak. A ona z něj má strach. Já jí mám fakt rád! A ona mě taky. No spíš jsme do sebe zamilovaný až po uši. Akorát mi hlavou prostě pořád lezou dvě myšlenky. A to: Jestli opravdu není brzo. Nebo jestli se to dá udržet. Já si sám myslím že jo. Je to, abych se přiznal, již po třetí co jsem z holkou ve vztahu, ale žádná jiná holka to se mnou nezvládla držet tak dlouho. vlastě s oběma to bylo na 24 hodin. A myslím že o bylo spíš ze srandy nebosi to chtěli jen vyzkoušet. A ani z jedou jsem se nelíbal, neobjímal atd. Já se chci zeptat jestli to všechno v pořádku nebo jestli by jste pro mě měli prosím nějaké rady. Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 13 let, 9. února

  Ahoj,

  věřím, že když jsme poprvé takhle zamilovaní, přináší to spoustu pocitů, se kterými si někdy nemusíme vědět rady. Ať už jsou to ty krásné a příjemné, anebo právě různé obavy a nejistoty.
  Asi neexistuje přesná věková hranice mezi tím, kdy je na první vztah ještě moc brzy a kdy už je to v pořádku. To, jak popisuješ váš vztah a jak začal, mi připadá přirozené a moc hezké - vznikl z kamarádství, které se postupně prohlubovalo. Dobře si spolu rozumíte, chcete spolu trávit čas - s tím se u dospívajících kolem 13 let v praxi setkáváme docela často. Jiné by to bylo, kdybychom mluvili o sexuálních aktivitách, které jsou do 15ti let zákonem zakázané, a to právě z důvodu, že většina dospívajících na to ve věku pod 15 ještě není dostatečně zralá. Nejde jen přímo o pohlavní styk, ale mezi sexuální aktivity se počítá taky vzájemné dotýkání se na intimních partiích. V tomto ohledu se dá říct, že není kam spěchat.
  Nevím, co přesně myslíš tím, že se na Tebe taťka začal dívat jinak. Umím představit, že pro rodiče je někdy těžké vidět, jak jejich dítě zažívá první lásku - do té doby vnímají syna anebo dceru jako dítě a najednou se objeví chování, které se už víc blíží dospívání a dospělosti. S tím se můžou pojit různé obavy a strachy. Rodiče mohou mít svou vlastní představu o tom, kdy je a není normální s někým chodit. Chtěla bych Tě podpořit, abys s rodiči mluvil o tom, jak to vnímáš Ty. Můžete si spolu promluvit o tom, v čem přesně je jejich obava, z jakého důvodu jim to nepřipadá normální. Ptáš se taky, jestli se to dá udržet - na to Ti odpovědět nedokážu. Každý vztah je jiný a zamilování se vyvíjí různým způsobem. Myslím si, že s tímto teď nemusíš dělat starosti - a spíše si můžeš užívat všechny ty hezké pocity, které první zamilování přináší.

  Zdraví

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Není divné, že se jí líbí obezita?

  Ahoj alíku a spol.
  Mám možná trochu neobvyklý dotaz.
  Vážím 95 kg, je mi 12 let. Ano, vím, je to hodně. Mám holku, která má 78 kg a líbí se jí to.
  Jen se chci zeptat, jestli to není moc divná úchylka, kterou je potřeba řešit.

  kluk, 12 let, 15. února

  Ahoj,
  z tvého příspěvku není zcela jasné, jestli se tvé kamarádce líbí to, že jsi obézní ty, nebo to, že je obézní ona sama. Každopádně ano - existují lidé, které vzrušuje obezita (ať už to, že jsou obézní sami, nebo že je obézní jejich partner/ka, případně to, že ho/ji mohou „vykrmovat“). Nicméně to, co bys měl zcela jistě řešit, není, jestli tvá kamarádka netrpí nějakou úchylkou, ale to, jak snížit svou hmotnost.
  Možná ti teď připadá, že není důvod to řešit, protože sis přece našel holku i tak, ale ve dvanácti letech se skutečně nebudují vztahy na celý život. Pokud se na to podíváš z hlediska partnerských vztahů, je velmi pravděpodobné, že za pár let se budeš ocitat v situacích, když ti tvá nadváha bude naopak navazování partnerských vztahů výrazně komplikovat.
  A to je samozřejmě jen poměrně podružný problém v porovnání s tím, jaké zdravotní problémy jsou s obezitou spojeny a které ti hrozí. Určitě bys měl co poprosit rodiče, aby tě co nejdříve objednali k obezitologovi, který ti pomůže s úpravou životního stylu a se snížením hmotnosti. To by mělo být rozhodně tvou prioritou, protože čím dřív to začneš řešit, tím menší škody obezita na tvém těle napáchá.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Ahoj Alíku,
  mám jednu otázku. Jsem v deváté třídě a do školy chodím pěšky. Cca tři roky zpět jsem začal každý den chodit do školy a ze školy s mojí spolužačkou. Znám ji už devět let a vždycky jsme spolu moc dobře vycházeli. Teď, když do školy nechodíme, dokážeme si volat klidně i tři hodiny. Myslím si, že k ní něco cítím a ona ke mně taky, ale nejsem si jistý. Občas jdeme spolu ven se projít a já vidím, že oba chceme něco říct, akorát já vůbec nevím, co mám dělat. Proto prosím o radu.

  kluk, skoro 15 let, 9. února

  Ahoj,
  ačkoli tvou spolužačku osobně neznám, troufla bych si říci, že když jste spolu v tak intenzivním kontaktu, vaše sympatie jsou vzájemné. Zároveň bych ti chtěla vyjádřit uznání nad tím, že „netlačíš na pilu“ a necháváš věcem volný průběh. To, že si neřekneš „tak a teď spolu budeme chodit“, ale voláte si, pak se jdete projít apod., svědčí o tom, že jsi vyzrálý a nad věcmi skutečně přemýšlíš. Myslím, že tvůj postup je vynikající a na tvém místě bych se ho klidně dál držela. To znamená, že až se zase vrátíme k normálnímu životu, můžeš ji třeba pozvat do cukrárny, nebo do kina. To už je poměrně jasný signál, že bys s ní byl rád víc než kamarád. Pokud přijme a začnete spolu „randit“, určitě poznáš situaci, kdy ji třeba vezmeš za ruku. Ve vztahových záležitostech je vždy lepší nechat věcem přirozený průběh, než něco „lámat přes koleno.“ Věřím, že se váš vztah bude dál rozvíjet a budete v něm oba spokojeni.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Chtěl bych chodit s asiatkou

  Ahoj, nedávno se mi zdál sen, moc pěkné sen, ale celý den mě to nenechalo klidným a byl jsem celý nějaký smutný. Nevím jak to celé začalo, ale co si z něj pamatuju, tak jsem chodil nebo jen poznával strašně fajn holku. Měla asijské rysy něco jako Číňanka nebo tak. Taky měla dlouhé černé vlasy a byla fakt milá. Líbila se mi. No a problém, který mám je v tom, že žádnou takovou Asiatku neznám. Nejspíš to zní fakt divně, ale líbila se mi tak, že bych takovou chtěl najít i v reálném světě. Je mi 14 a čekal bych odpověď typu na tohle máš ještě čas, ale tohle jsem si říkal, když jsem byl ještě menší a nikdo mi neřekl, kdy je ten správný čas. A taky nevím, jak bych ji měl oslovit, když už bych nějakou takovou potkal. Docela mě to trápí a nevím jak si poradit tak se ptám právě vás. Děkuju a přeju pěkný den <3

  kluk, 14 let, 2. února

  Ahoj,
  každý člověk má nějaký vkus a určitý typ lidí, kteří ho přitahují. Je zcela v pořádku, že tě přitahují asiatky a je dost možné, že je budeš preferovat i v budoucnu a budeš se snažit s nějakou navázat vztah. Nicméně vztah či lásku si nemůžeš přivolat, či naplánovat. Nejprve musíš potkat dívku, která tě zaujme, bude tě přitahovat a budeš se s ní chtít poznat důvěrněji. A teprve potom můžeš přemýšlet o tom, jak ji oslovíš, nebo se ji pokusíš zaujmout (a to samozřejmě záleží na konkrétní dívce, situaci a okolnostech). Bohužel nikdo na světě ti nedokáže předem říci, kdy a kde onu dívku potkáš. Zkrátka budeš muset počkat, až zasáhne náhoda potkáš nějakou, která tě zaujme.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Dobrý den,
  Chtěl bych zde poradit co mám dělat, když se mi líbí jedna spolužačka, která se mi líbila už dříve, ale líbila se i mému kamarádovi takže jsem ji nechal mému kamarádovi, protože mi přišlo špatné si ničit kamarádství na tom, abych se snažil ji balit, ale teď se mi líbí zase a s tím mým kamarádem se už nebavím. Dřív, když jsme volali a hráli hry (Ten můj bývalej kamarád, já a další dvě kamarádky a jedna z nich ta co se mi teď líbí) a když mi třeba nadával ten kamarád a jedna kamarádka tak ta holka co se mi líbí tak se mě vždy zastávala a nebyla na mě taková jako ti dva. Nedávno jsem si psal s tou holkou, která se mi líbí a byla na mě hodnější než jsem od ní zvyklej. Takže něco mi říká, že bych se jí mohl líbit a mohl to zkusit, ale to je tak u mě vždycky. Mám pocit, že bych se mohl líbit holce, ale potom to není pravda.
  Poradíte mi prosím co dělat ?

  kluk, skoro 15 let, 1. února

  Ahoj,

  dělej tak, jak to cítíš. Ptej se svého srdce a své intuice. Na druhé straně, kdo nic neriskuje, nic nemá. Může se stát, že nějaký vztah nevyjde, to tak ale má každý. Jednou, dvakrát něco nevyjde, potřetí už to klapne. Toto se nazývá sbírání životních zkušeností, také školou života. Proto se neboj do toho jít, tím spíš, že ze strany té holky jsou náznaky, kdy se Tě zastává, tedy že jí nejsi lhostejný.

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Mám s ní být kamarád?

  Zdravím, opět po nějaké době sem píšu nějaký svůj problém. Jak už jsem několikrát říkal, je mi 16 let a omlouvám se že tu někdy položím nějaký svůj problém, ale vy jako človíčci kteří dětem pomáhají, tak bych rád slyšel i Váš názor i přes to že doma máme s maminou skvělý vztah.

  Jak už jsem tady několikrát s vámi řešil mojí přítelkyni, tak jsme se bohužel 8.12 2020 rozešli, je mi to velice líto, ale život prostě jde dál a i když pro někoho je to velmi nepředstavitelné, tak jsem opravdu rád za ten rozchod, je jasný že bych opět chtěl mít nějakou skvělou přítelkyni se kterou by to už šlo dobrou cestou. S mojí přítelkyní jsme se rozešli, protože jsem dělal chyby a bohužel si to neuvědomoval a tak i došlo k rozchodu a k navrácení už nepřišlo. Jak už jsem tady řešil s paní Bárou, tak má přítelkyně má někdy opravdu silné deprese, chtěl jsem jí s tím i pomoct, ale bohužel si nepřála abych jí pomohl, nechce si v tomhle s nikým nechat pomoct a to je špatně, protože v tom vztahu to bylo na mě hrozně těžké, působila na mě negativně když měla někdy ty stavy a pro mě jako člověka který si to nikdy nezažil opravdu těžké, a proč jsem rád že to skončilo ? Protože mě nikdo už netáhne dolu, nemění mě z toho pozitivního naladěného kluka na smutného kluka s nízkým sebevědomím, ve zkratce mě nikdo netáhne dolu a to ona mě táhla dolu. Nevím jak by jste se třeba cítili zrovna vy, ale myslím že ne příjemně, co si osobně myslím, tak že je dobře že jsme se rozešli, protože takoví člověk Vám opravdu kazí život.

  Tohle je menší příběh aby byla jednodušší odpověď.

  Vím že je to zcela na mě ale přece by mě Váš názor velmi zajímal.

  Moje ex přítelkyně chce aby jsme byli dobří přátelé a to jsem jí napsal i já, protože mi jí bylo líto, ale bohužel nevím jestli se s ní mám opravdu přátelit, jsme spolu na škole a každý den se budeme vídat, takže by to bylo vhodné, když se nějakou dobu budeme ještě potkávat, ale tady je problém že opravdu nevím jestli si s ní nadále umím představit kamarádský vztah. Ve vztahu mě táhla dolu, působila na mě negativně a já byl jenom nešťastný a už jsem nebyl ten veselý chlapec (úplně jiný kluk) a jestli by to tak nebylo i v kamarádském vztahu.

  Opravdu mě zajímá Váš názor, někdo mi říká že by jsme měli být přátelé, někdo zase že se mám od ní úplně odpoutat. Ono je možné i že se třeba zase do sebe zamilujeme a třeba se zase dáme po nějakém době dohromady, samozřejmě bych to i chtěl, ale po jejím uvědomí že takové onemocnění se opravdu musí léčit, ale to už je tak vedlejší.

  Děkuji Vám za mé pochopení a za Vaši odpověď a přeji Vám hezký víkend. Tadeáš.

  kluk, 16 let, 22. ledna

  Ahoj,
  zcela chápu tvé pohnutky k ukončení vztahu, stejně jako tvé váhání, jestli máš s onou dívkou zůstat kamarád a jestli to zase neskončí řešením jejích depresí. Nemyslím si ale, že se musíš nutně rozhodnout pro jedno jediné řešení, protože nic není černobílé. Lidské vztahy nefungují tak, že by si člověk řekl: „Tohle bude můj přítel až do konce života“ - a tak to také bylo. Buďto oběma přátelství vyhovuje a splňuje to, co od něj oba očekávají, nebo ne a v tom případě přátelství zanikne. Nemyslím si proto, že je nutné, abys explicitně řekl „budeme kamarádi“ a už nikdy jsi své rozhodnutí nemohl změnit. Můžeš se zkrátka zkusit dál s onou dívkou bavit a pokud vám to bude oběma vyhovovat, skutečně můžete zůstat kamarády. Jestliže postupem času zjistíš, že tě kontakt s ní spíše vyčerpává, nejspíš sám od sebe začneš omezovat styky s ní a postupem času vaše kamarádství vyprchá. Chápu, že pokud na tebe působí jako „vysavač energie“, utápí se v depresích a nechce se svým stavem nic dělat, ani si nechat od nikoho pomoci, musí to být pro její okolí náročné. Je možné, že se její postoj časem změní a pokusí se pohnout z místa, ale stejně tak máš plné právo na to, abys s ní přerušil styky, pokud tě kontakt s ní vyčerpává a dlouhodobě ho vnímáš spíš negativně.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Pojmy - jak se říká tomu a tomu

  Ahoj., Alíku moje otázka kde jsem se ptal jestli jsem gay tím že se mi líbí crossdressing tak mně napadlo jak se říká osobě která jsi změnila pohlaví třeba muž na ženu nebo žena na muže a pak a ten muž který se stal ženou a bude mít rád ženy tak jak jse to mu říká ? jen se ptám nebo se nudím :D

  kluk, 12 let, 12. prosince 2020

  Ahoj z Modré linky,

  ptáš se nás na různé pojmy. Domnívám se, že muž změněný na ženu, je prostě ženou – o to usiloval. A naopak. Žádné speciální pojmy neznám. Pokud by pro Tebe toto téma bylo důležité, můžeš se zkusit obrátit například na naši telefonní linku nebo chat, kde je možnost probrat vše blíže (www.modralinka.cz). Jestli Tě to zaujalo jenom tak z nudy, můžeš si pročíst například tento článek na wikipedii - https://cs.wikipedia.org/wiki/Transsexualita. Možná získáš informace, o které stojíš a navíc na chvíli zaženeš nudu.

  Prima advent Ti přejeme z Modré linky

  Kluci a láska

  Vydrží nám vztah

  Dobrý den, potřeboval bych se Vás naposled zeptat na poslední dotaz, jak už jsem jednou říkal, je mi 16 let a porušuji pravidlo, takže bych Vás poprosil po odepsání mého dotazu aby jste mě zastavali na této stránce a ještě než půjdu k dotazům tak bych Vám všem tady chtěl popřát hodně štěstí, veselé Vánoce a šťastný nový rok.
  Ještě když jsem byl mladší tak jsem měl takové menší vztahy, ale našel jsem si novou přítelkyni, jsme spolu už přes měsíc a dělali jsme spoustu chyb ve vztahu, hlavně já jsem ty chyby dělal, ale vždy jsme se nějak domluvili a dobře to vyřešili, poslední týden už to bylo nic moc ten vztah, dělal jsem spoustu chyb a včera si je uvědomil a přítelkyni odpřísahal že už se to nikdy nebude opakovat, jedna z chyb byla že jsem své přítelkyni neustále psal a pokud tohle čtou mladší čtenáři tak Vám doporučuji aby jste svým drahým polovičkám nepsali furt, ten druhý Vás miluje, ale časem je to pěkně nepříjemný. Tohle byla jedna z chyb kterou jsem dělal, s přítelkyní jsme se u shodli že nám to opravdu vydrží do konce života, je nám 15 mě teda už 16 ale to je jedno, ale stejně by mě zajímalo jestli po menších nezkušených vztazích jsem opravdu našel tu pravou a jestli je opravdová šance že by nám to vydrželo až do konce života, já bych si to hrozně přál, předem Vám děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.
  Tadeáš.

  kluk, 16 let, 8. prosince 2020

  Ahoj z Modré linky,

  rádi Ti odepíšeme, díky za vysvětlení Tvé situace. Svěřuješ se nám se svým partnerským vztahem. Popisuješ, že jste ve vztahu udělali hodně chyb, zároveň se snažíte zlepšovat. Zajímalo by Tě, jestli je šance, že vám vztah vydrží napořád, jestli jsi našel tu pravou.
  Přijde mi moc hezké, že ve vztahu usiluješ o zlepšení a změnu. Ne každý kluk v Tvém věku se tak snaží. Je vidět, že Ti na přítelkyni opravdu záleží. Přijde mi, že váš vztah dokážeš vnímat dost citlivě – se vším, co se daří i nedaří. To mi přijde jako velká výhoda. Zároveň ze zprávy čtu snahu udržet vztah v dobrém co nejdéle.
  Jaká je opravdová šance, že vám vztah vydrží, bohužel, nevím. Na to nejde dát jednoznačná odpověď. Záleží to na spoustě jiných okolností, nejen na tom, že si to lidé řeknou, je to proces. Přijde mi důležité sbírat zkušenosti se vztahy s druhými, abys pak lépe poznal, co je pro Tebe ve vztahu důležité a mohl to následovat. Je fajn, že máš i nějaké předchozí vztahové zkušenosti, protože můžeš mít větší srovnání. Kdykoliv se může stát něco zásadního, co váš vztah posune, nebo zbrzdí. Důležité pak bude to, jak se k tomu postavíte, co do vztahu budete chtít vložit vy. Dlouhodobý vztah je taky dlouhodobá práce.
  Napadá mě, že by Ti mohlo přijít vhod bavit se o vztahových věcech s ostatními blízkými. Možná máš nějakého dobrého staršího kamaráda anebo dospělého, kterému důvěřuješ. Nemusíš na to být sám, když nastane nějaká pochybnost nebo bys potřeboval radu. Jsme Ti k dispozici i na Modré lince (https://www.modralinka.cz/).

  Děkujeme za milé vánoční přání, Tobě a Tvé rodině přejeme nápodobně hezké Vánoce a dny podle Tvých představ.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Crossdressing

  Ahoj, Alíku možná můj problém bude znít jako že jsi dělám srandu ale prosím věř mi :D.před 7 měsíci se mi začalo líbit crossdressing(oblíkání holčičích oblečení nebo holka zase klučičí oblečení) nevím ale někdy se mi sní o tom že jsem holka a líbám další holku což nechápu né že by jse mi nelíbilo že bych líbal holku.ale to že jsem v tom snu obíknutej jako holka :D
  jsem teda gay jako kvůli tomu že se mi líbí crossdressing ?

  kluk, 12 let, 30. listopadu 2020

  Ahoj,

  chápu, že jsi teď dost možná zmatený ze všech těch pocitů a přemýšlíš, co znamená, že se Ti líbí crossdressing. Takto na dálku to Ti nedokážu na Tvoji otázku odpovědět úplně přesně. Připadá mi ale úplně normální, že během toho, jak začínáš dospívat, máš sexuální fantazie, které můžou být dost různé a můžou se postupně vyvíjet a měnit. Postupně si budeš více ujasňovat, co Tě přitahuje. To, že teď sníš o tom, že jsi holka nebo máš na sobě holčičí oblečení a líbáš jinou holku, ještě vůbec nemusí znamenat, že jsi gay. Myslím si, že není potřeba se za podobné fantazie nějak obviňovat, spíš si jich všímat a sledovat, jak a jestli se budou postupně vyvíjet.

  Zdraví

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Bojím se, že o mě nebude stát

  Ahoj, nedávno jsem se dostal z nešťastné lásky (viz. Dřívější dotaz). Nastoupil jsem s částí byvalich spolužáků na novou školu, no a tam se objevila holka... Asi dále nemusím rozebírat.
  Obávám se toho že jsem se zase zamiloval :( Zatím si s ní jen občas píšu...
  Ale bojím se že to dopadne stejně jako minule...
  Byl bych rád za radu ..
  Děkuji za odpoved

  kluk, 13 let, 30. listopadu 2020

  Ahoj z Modré linky,

  svěřuješ se nám, že ses zamiloval a bojíš se, aby to nedopadlo jako minule. Tedy, jestli jsem to dobře pochopila, obáváš se, jestli o Tebe bude stát.

  Bohužel, neexistují žádné zaručené recepty na to, jak někoho zaujmout nebo si získat jeho lásku. To důležité je být sám sebou a být přátelský, milý k holce, o kterou stojíš. Dávat jí svou náklonnost najevo, ale také umět přijmout, jestliže to ona stejně nemá. To, že se dva lidé potkají a je jim spolu dobře, není samozřejmostí. Ale možná právě i to, že jde vlastně o takové velké dobrodružství a sázku do loterie, dělá lásku tak vzácnou a výjimečnou.

  O tom, jak případně zvládnout, když o Tebe holka nestojí stejně jako Ty o ni, jsme Ti psali již v předchozí odpovědi, nyní Ti tedy přejeme, aby to tentokráte bylo jinak.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Dobrý den, od 1. Třídy se mi líbí spolužačka, ale já asi ji ne (jako píšeme si a hrajeme spolu hry) ale chtěl bych jí co nejdřív to nějak říct aby věděla že od 1 třídy se mi líbí (kluka nemá to vím a jsem v 8 třídě) a nevím jak jí to říct a i aby mě měla někdy ráda (ostatní kluci jí maximálně tak provokují) ale nevím jak to říct. Prosím radu (kdysy jsem byl ve třídě ten otravný a hyperaktivní koho nemá moc lidí rádo ale teď se měním a pokouším se jí co nejvíc poslouchat (i učitele) a aspoň se teď se mnou vesele baví v chatu)

  kluk, 13 let, 13. listopadu 2020

  Ahoj,

  chápu, že přemýšlíš, jak nejlíp dát najevo spolužačce, že se Ti už hodně dlouho líbí. Je hezké, že se k ní snažíš chovat mile, to je podle mě moc fajn začátek. Myslím si, že nejdůležitější je to, aby se Ti to vyznání "dobře říkalo" abys to udělal tak, jak je pro Tebe přirozené. Někomu přijde dobré pozvat dívku třeba na procházku a upřímně jí říct, co k ní cítí. Někdo se rozhodne vyjádřit to jinak, třeba napsat dopis nebo zprávu. Můžeš jí taky říct, co konkrétně se Ti na ní líbí - třeba to, jak mile se chová, jak jí jde něco ve škole, její úsměv...

  Držíme Ti palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak to udělat, aby se zamilovala do mého kamaráda?

  Ahoj všichni
  Můj kamarád miluje holku ale myslí si že nemá šanci on si o sobě myslí že je hnusnej ale není já jsem mu napsala aby si víc věřil a nakonec jsem ho přesvědčila ale nemohli by jste mi poradit co má udělat aby ho jeho vysněná měla ráda?

  holka, 12 let, 23. října 2020

  Ahoj,
  je moc hezké, že se snažíš svému kamarádovi pomoct a dodáváš mu sebedůvěru. Přesně tak se poznají správní přátelé a věřím, že to tvůj kamarád oceňuje. Velmi také oceňuji, že bys chtěla, aby vyvolená tvého kamaráda měla také ráda. Asi je ti jasné, že neexistuje žádný způsob, jak člověk může někoho druhého „přinutit“, aby ho měl rád, ale přesto si myslím, že nejlepší v každém případě je, když si člověk na nic nehraje. Když je sám sebou a chová se přirozeně, působí nejupřímněji a nejsympatičtěji, protože to druzí obvykle poznají.
  Držím tvému kamarádovi palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Kamarád miluje jednu holku

  Ahoj všichni
  Můj kamarád miluje jednu holku já jsem se jí ptala jestli ho má ráda a ona napsala že trochu ale potom tu zprávu vymazala a dneska mi kamarád psal že má problém že si z něho udělala kamaráda a on neví co dělat myslí si že už nemá šanci a neví jestli až půjdeme do školy jestli se s ní má bavit normálně jako kamarád a nebo jestli se k ni má chovat hezký protože on ji pořád miluje ale hodně ho to vzalo. Poraďte jestli má ještě šanci a jak se s ní má bavit a prosím rychle je to naléhavé jsem z toho taky smutná.

  holka, 12 let, 18. října 2020

  Ahoj,

  chápu, že máš starost o kamaráda, kterého trápí láska k jedné holce. Z toho, co píšeš, si nejsem úplně jistá, z jakého důvodu si kamarád myslí, že u ní nemá šanci - jestli je to proto, že je pro ni jen kamarád a vnímá, že nemá zájem o něco víc, anebo se stalo i něco dalšího, zda o tom spolu mluvili. Takhle na dálku, bohužel, nedokážu říct, co k němu ta dívka cítí, a jestli u ní má šanci anebo ne. Kamarád neví, jestli se k ní má dál chovat jako kamarád anebo "hezky", protože je do ní pořád zamilovaný. Říkám si, že se to nemusí vylučovat - můžeme se k někomu chovat hezky, mile a pozorně, i když spolu "jen" kamarádíme.
  Je moc fajn, že má takovou kamarádku, jako jsi Ty, které se s tím může svěřit, to často pomáhá.

  Zdraví

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi kamarádova dívka

  Zdravím, mám problém. Kamarád začal chodit s jednou holkou která se mi zpočátku nelíbila, ale jak to šlo časem tak se mi začala líbit víc a víc a já nevím co s tím dělat. Její ladné křivky mě vždycky odstřelí do jiného vesmíru a cítím se jako kdybych s ní seděl na poli plném květin a pozorovali spolu nádherný východ slunce. Když mluví je to jako kdyby ptáčci zpívali a za krásné hudby orchestru v operním sále s tou nejdramatičtější atmosférou a nejvýbornější večeří kterou bychom kdy měli. Mají se sice rádi ale moje láska k ní plane jako nekonečný oheň fénixe a on si ji určitě nezaslouží víc než já když na ní ani nemá čas. Já bych ji věnoval klidně svůj celičký život jenom aby byla šťastná.. MILUJU JI! Prosím pomoc... Co mám dělat?

  kluk, 13 let, 1. října 2020

  Ahoj,

  jsi hotový básník, děkujeme za milý dopis plný lásky a citu. Ptáš se, co máš dělat. Jednoduchá ta situace není, ale poradím Ti trpělivost a čekat. Vztah Tvého kamaráda a té holky se nějak bude vyvíjet, to teprve ukáže čas, zdali spolu zůstanou anebo se oddálí. Budeš-li poblíž, zůstaneš-li s oběma kamarád, budeš citlivě vnímat jejich potřeby, domnívám se, že Tvůj čas může přijít a Tvá velká láska rozkvete.

  Můžeš zkusit si o tom všem promluvit s někým dospělým, kdo Tě dobře zná a komu věříš, jak on to měl v Tvém věku a jak řešil takové situace.

  Přejeme Ti barevný podzim ve společnosti kamarádů.
  Modrá linka