Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Zamiloval jsem se do kamarádky

  Začalo to minulý rok když jsme přijeli na takovou společnou chalupu pro víc rodin na kterou jezdíme vždycky první týden v červenci a na které se všichni scházíme už asi 18let. Já tam jezdím 15 let. Po druhé sem přijela jedna rodinka se synem Davidem ale poprvé s jejich dcerou Kájou které bylo v té době 15 mě 14. Je tady suprovej kolektiv takže jsme se začali hned bavit. Ona se mi mega moc líbila je strašné hezká a hlavně super po charakterové stránce, a mně se prostě moc líbila jenomže byl problém v tom že to tu trvá jen týden. Tak jsem to nějak moc neřešil i když mi to bylo moc líto 🥺.......... Hlavně jsem v tu dobu vůbec nic nevěděl o vztazích a tak (vysvětlím níže)

  Hráli jsme tu hodně různých a her a hlavně poker kterej nás všechny mega bavil a taky pingpong do noci. A teďka minulý týden jsme tu byli zase. My se přes rok viděli 4x 5x a teďka v tomhle týdnu jsme zase na té chalupě.

  Když jsem ji uviděl, pozdravil ji a objali jsme se tak se mi hned všechny city k ní vrátily. Tak jsem si řekl že už to prostě zase nevzdám (pomáhali mi s ní trochu i kamarádi) a že se aspoň o něco pokusím. Tak jsem se šel s ní projít a pokecat tak jsme šli kecali o různých věcech a tak. Pak jsme se vrátili a všichni kámoši úplně nadržení jak to dopadlo tak já že jakoby snad dobrý atd atd atd a dál se s nima bavil o jiných věcech. Po chvíli jsem napsal kamarádovi a chvíli jsme psali a já si už chtěl jít lehnout a když jsem šel na pokoj, v mezeře mezi dvěma jsem uviděl Káju tak jsem šel zpátky ona došla ke mně a měla takový ubrečený oči tak já že copak se děje a tak a ona že jí její kamarádka ignoruje (její kamarádka která asi žárlila na to že jsem se šel s Kájou projít). Že prostě ji to mrzí že se s ní nechce bavit a já že to bude dobrý že to zvládne a objal jsem ji. Potom jsme si šli sednout jinam a trošku o tom ještě mluvila ale spíš jakože brečela tak já že ji zase obejmu a ona si mi lehla na rameno a brečela tak já furt že to bude dobrý že to zvládne a tak, tak jsme takhle chvíli seděli. Po chvíli už bylo docela pozdě a Kája že už teda asi půjde že by ji mamka zabila a tak jsme teda vstali objali se řekli si dobrou noc a šli spát. Další den mi ten její brácha David (kamarád) řekl že o tom večer mluvili a ona mu prej řekla že to vůbec nečekala že když jsme byli venku že sem se klepal a že to znělo jak naučený scénář i když tak to vůbec nebylo, sice mi jakože kámoši říkali o čem mluvit a tak ale naučený to nebylo,,, a že neví co má dělat že si teďka nedovede představit vztah ale že mě má ráda víc než kamaráda, ale že mi to ještě sama řekne..
  Pak mi ještě řekl že minulý rok když tady Kája byla poprvé že jsem se jí moc líbil a že se ho dokonce ptala jaký má udělat první krok. Další den jsme se dopoledne furt dohadovali s Jakubem (další dobrej kamarád) a Davidem jestli mám jít za Klárou (ta kamarádka Káji co asi žárlila) abych jí řekl ze mezi námi asi nic není. Tak jsme kolem desátý šli s Klárou nahoru do jejich pokoje a tam jsem z ní po chvíli vytáhl že teda jakože žárlí na Káju že ona se už asi rok dva o mě snaží a že sem jezdí 8 9 let a furt nic a že Kája je tady podruhý a hned si získá moji náklonnost - tak kvůli tomu s ní nechtěla mluvit..... Tak jsem jí říkal že vím jak je to těžký ale ať se aspoň pokusí usmířit se s Kájou. (Usmířily se a jsou v pohodě)

  Když jsme večer seděli u ohně, Karolína za mnou přišla, že mi musí něco říct. Sedli jsme si před chatu na silnici a Kája teda začala že si teďka nějak nedokáže představit že by s někým byla a že neví jak to teďka v sobě ,,má,, ale že mě má fakt mocmoc ráda. Objali jsme se pak bylo chvíli ticho a já se pak zeptal jestli by mělo smysl se do budoucna snažit a Kája řekla že teda neví že tomu necháme volný průběh a pak řekla že jestli teda můžeme být zatím dál kamarádi a já že určitě ano tak jsme se zase objali na dýl trošku a pak teda že už asi půjdem tak když jsme byli u aut tak jsem jí řekl že teda dobrou noc a poděkoval ji za upřímnost, a ona řekla promiň a že taky děkuje a obejmuli jsme se a pak už jsem šel do chaty a ona k ohni že se rozloučí a taky půjde.

  A já teďka vůbec nevím co mám dělat protože ji mám mega rád a nevím jestli ji dokážu brát jako kamarádku ale zase se bojím toho, když to později zase zkusím, tak ji ztratím.

  Já už fakt nevím co mám dělat, už to fakt nedávám. Prosím poraďte mi co mám dělat.
  Díky

  kluk, 15 let, 11 měsíců, 29. července

  Ahoj,
  děkujeme za velmi upřímný dopis. Z tvého popisu je vidět nejen to, že máš onu slečnu opravdu rád, ale i to, že o vztazích hodně přemýšlíš a umíš se vcítit do pocitů druhých. Ráda bych to ocenila, protože takový postoj ve tvém věku rozhodně není automatický a svědčí o tom, že jsi nejen vyzrálý, ale i citlivý.
  Samozřejmě nemohu mluvit za Káju, ale z tvého popisu bych si dovolila soudit, že situace snad není beznadějná. Vzhledem k tomu, že k tobě už před rokem cítila sympatie a očividně jí ani teď nejsi lhostejný, možná si zatím skutečně jen není jistá, jestli se cítí na plnohodnotný vztah. To ovšem neznamená, že tomu postupem času nebude jinak a že se dál nemůžete přátelit. Navíc dospívání je spojeno s emočními a citovými zmatky, kdy se člověk nevyzná sám v sobě a sám vlastně není schopný říci, co by chtěl.
  Dle mého názoru můžeš Káje klidně říct, že pro tebe hodně znamená a že bys jí nechtěl ani v budoucnu ztratit. Netlač na ni, ale můžeš ji například pozvat do kina s tím, že půjdete jako kamarádi. Možná, když se budete častěji vídat, sama zjistí, že je jí s tebou tak dobře, že by s tebou chtěla začít chodit. A i kdyby to zatím nevyústilo ve vztah, stále v ní budeš mít dobrou kamarádku a je dost možné, že postupem času se situace i její názor změní.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Místo na rande

  Ahoj, mám dotaz a rád bych navázal na dotaz ze 7.6. (Mám pozvat holku ven? Jste to pojmenovali) Jak jsem tam říkal, že má kluka tak ona se s ním nejspíš rozešla, měli jste tedy s tím pravdu, je lepší si počkat a netrvalo to tak dlouho. Myslím, že ona mě má taky ráda, tak si myslím, že bych byl konečně šťastný, protože hned, co nastoupila k nám tak hned jsem se do ní zamiloval, ale jak říkám, nebyl jsem dostatečně rychlý a někdo byl rychlejší. Tak zatím jsme se nedohadovali na přesném místě, ale co je podle Vás nejlepší z těchto variant: do lesa do okolí | do kina v obchodním centru - holky mají prý rady nakupování, ale asi ne s klukama, nýbrž s dalšíma holkama | další možnost - kino+les | výlet do Prahy | nebo si myslíte, že je nějaké ještě lepší místo, protože moc chci, aby se nenudila a povídat si s ní non-stop asi nedokážu😬 a taky chci, aby se jí to co nejvíc líbilo, zkrátka jsem z toho trochu nervózní a nechci to zkazit, byl bych rád kdybyste měli jakoukoli radu nebo něco takového, abych jí to mohl co nejvíce zpříjemnit.
  Děkuji moc za odpověď a omluvám se za tu slohovku, ale snad to nevadí

  kluk, 13 let, 3. července

  Ahoj,
  je moc fajn, že jsi se v Tvém příběhu už mohl dostat k tomu, že plánuješ holku, která se Ti líbí, někam pozvat. Chápu, že to chceš mít dobře promyšlené a chceš, aby se nenudila a abyste si měli o čem povídat. Chci moc ocenit, že o tom přemýšlíš dopředu a záleží Ti na tom, jak se bude cítit.
  Nevím však, co je úplně nejlepší varianta, na to by mohla nejspíš nejlépe odpovědět ona sama. Myslím, že bys ji mohl dát na výběr z několika variant, které jsou Ti nejpříjemnější, kino i les jsou moc fajn, možná stihnete obojí. Možná i ona sama navrhne ještě něco jiného, kde se něco děje a bude tam zábava – minigolf, kolotoče, koupání…je toho opravdu hodně a záleží na tom, co máte u svého bydliště k dispozici a kam ji také pustí rodiče.

  Držíme palce, aby to vyšlo.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že se mi líbí

  Ahoj, mám vyhlídnutou jednu holku z tanečního kroužku (společenské tance) a tancujememe v páru. Je jí 14 (jsem o 0,5 roku mladší) a nevím, jak jí říct, že se mi líbí, a že k ní cítím něco víc. Hrozně se bojím odmítnutí.
  Předem Dekuji za odpověď

  kluk, 13 let, 27. června

  Ahoj,
  chápu, že máš obavy, že Tě holka, která se Ti libí a která chodí na taneční kroužek, odmítne, když jí řekneš, co k ní cítíš. Vím, že je to odvážný krok to někomu říct a většina dětí nebo mladých lidí to má stejně jako Ty, protože neví, jak to dopadne.

  Je fajn, že máte společný zájem, a můžeš vysledovat, jak na Tebe reaguje, jestli je k Tobě milá, zajímá se o Tebe apod. Pokud máš pocit, že ano, můžeš jí to říct nebo třeba napsat a zeptat se jí, jak to má ona s Tebou. Je možné, že ji to potěší, ale je tu i možnost, že to má jinak. A proto je dobré být připraven i na tuto variantu. Hodně funguje, když i Ty jsi na ni příjemný, zajímáš o to, co jí baví a máte společné zájmy. I kdyby Tě teď odmítla, nemusí to znamenat, že je to napořád a že zatím můžete být třeba dobrými kamarády. Od kamarádství je k lásce pak blíž.

  Držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Chci mít holku

  Ahoj poradno.
  Už fakt nevím jak mám mít holku,
  Vyzkoušel jsem: Třída, Nic
  Kroužky, Nic
  Fakt už nevím.

  Adam 9 let, 26. června

  Ahoj,
  i když to nejspíš nebudeš chtít slyšet, odpověď na tvou otázku, co máš dělat, abys měl holku, je jednoduchá: nic. Je ti devět let a na skutečný partnerský vztah máš ještě mnoho let čas. A i kdybys byl starší, nikdo by ti nedokázal říci, kde a za jakých okolností potkáš dívku, která tě zaujme. Láska tě může potkat úplně kdykoli a kdekoli, nedá se naplánovat, vynutit, ani přivolat. Až jednou potkáš tu pravou, která se ti bude líbit a ty se budeš líbit jí, určitě to poznáš. Zatím se soustřeď na budování kamarádských vztahů a přátelství, třeba se za pár let některý z nich „překlopí“ do opravdové lásky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Vyvolená o mě nemá zájem

  Ahoj, všechny vás tu zdravím. Jelikož jsem měl ve škole veliké problémy tak jsem už ve druhé třídě přestoupil na jinou školu. Tam bylo vše v pohodě. Potkal jsem tam jednu holku do které jsem se nakonec zamiloval. Byly jsme kamarádi do té doby než zjistila že ji miluji. Nemluvila se mnou- ignorovala mě. Takhle to šlo do trojky, a poslední dva roky nic. Nemluví se mnou. Absolutně nic. Pokoušel jsem se s ní jakkoliv spojit, ovšem nic. Bavila se se mnou většinou třeba jen jednou za dva týdny, a půl hodiny po té mé zase začala ignorovat, když jsem jí napsal, tak její odpověď zněla:Co mi zase píšeš?!. Zalovala na mě u učitelů atd.. Přišla jen když něco potřebovala. Ovsem já ji stále miluji. Teď jsem se se spolužáky opět viděl, zase to bylo to samé. Chvíli se mnou mluvila jako kdyby jsme byly nejlepší kamarádi a za pět minut mě odkopne, jako vždy. Už nevím, jak dál... A depky kvůli tomu že mě nemiluje tomu neprodávají :/
  P. S Děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 23. června

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  trápení s láskou bývá docela velké trápení, což dokazuje právě to, co píšeš - to Tvoje trvá už od druhé třídy. Pořád miluješ jednu holku, ale podle toho, co jsi napsal, o Tebe ona nestojí.

  Líbí se mi, že jsi věrný pořád té samé. Po tolika letech je ale malá naděje, že Tvoje láska bude opětována. Můžeš se samozřejmě pokoušet dál s ní navázat vztah, nebo se třeba napřímo zeptat (třeba i písemně), jestli máš u ní nějakou šanci. Když to znovu nevyjde, asi by stálo za to pomalu přijmout to, že spolu nebudete. Vím, že je to těžké. Pokud si řekneš, že bys ses s tím chtěl smířit, můžeš jí třeba napsat dopis - jen pro sebe, který neodešleš, a ve kterém se vypíšeš ze všeho, co máš v srdci. Dopis si můžeš schovat, nebo ho spálit, poslat po vodě… Pomáhá to uzavřít to, co bylo. Můžeš i nakreslit obrázek nebo vymyslet nějaký jiný "rituál".

  Zkus se zaměřit na věci, které Ti dělají radost a daří se Ti, o prázdninách si užij všeho, co Ti přinesou, a zkus být otevřený tomu, co přijde. Věřím, že není jen jedna holka na světě, která by se Ti mohla líbit - i když to teď zrovna tak nevypadá.

  Myslím, že i zamilovaní, které nekončí happyendem, stojí za to a přináší svoje radosti. Možná to teď není to přesné pro Tvoje uši, ale myslím, že jednou na tento čas budeš vzpomínat nejenom se smutkem, ale i rád.

  Přejeme klidné léto,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Stydím se

  Zdravím

  Chci se zeptat a taky bych chtěl od vás vědět jestli je možný něco s tím dělat.

  Jak už jsem nedávno psal tak v září jdu na SŠ a už bych chtěl nějaký krásný vztah, ale mám takový problém. Když vidím nějakou pěknou holku která se mi fakt líbí tak mám v tu dobu úplně nízké sebevědomí, zamrzne mi mozek a hrozně se začnu stydět, ale když tu holku nevidím tak je vše v poho.
  Nevíte co s tím dělat ?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  kluk, 15 let, 14. června

  Ahoj,
  chápu, že bys chtěl mít vztah s někým, koho bys měl rád a trápí tě, že to zatím nevychází. I když je tvá stydlivost a zmatenost ve vztahu k dívkám nepříjemná a svazující, k dospívání patří a potýká se s ní spousta „dětí“ v tomto věku. Částečně to může být samozřejmě způsobeno osobnostními charakteristikami, ale ve velké části případů jde o důsledek nezkušenosti. Myslím tím to, že většina kluků ve tvém věku má ještě málo zkušeností s konverzováním, nebo přímo flirtováním s dívkami. Proto se cítí nejistí, stydí se, neví, co mají říkat a jak se chovat. (Mimochodem dívky jsou na tom úplně stejně.) Nejlépe tenhle problém odstraníš tak, že budeš „cvičit.“ Zkrátka se musíš naučit s dívkami svého věku mluvit. Nemusíš začínat hned s někým, kdo se ti líbí a s kým bys rád chodil, ale klidně na svých spolužačkách, kamarádkách a známých. Zkus s nimi nezávazně konverzovat, prohodit pár vět, zajímat se o to, co je pro ně důležité. Čím víc budeš s dívkami mluvit, poznávat jejich reakce a vůbec je poznávat, tím si budeš jistější a bude to pro tebe snazší.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Mám pozvat holku ven?

  Ahoj všichni, vážím si Vaší ochoty a příjemnosti. Mám problém, který se týká minulého dotazu. Chtěl jsem holku pozvat ven, ale zjistil jsem, že někoho má😣jsem jediný, který si myslí, že to nemá smysl nebo Vy taky? Nechci ji nutit nebo tak, fuj nikdy🤢 Asi bude lepší zůstat jen kamarády.
  Děkuji za odpověď, jste skvělí!

  kluk, 13 let, 7. června

  Ahoj,
  děkujeme za ocenění. Chápu, že Tě asi nepříjemně překvapilo, že holka, kterou jsi chtěl pozvat ven, někoho má. Teď asi hodně záleží na tom, jak moc bys s ní chtěl být. Není nic špatného ji třeba pozvat ven a zjistit, jak to ona má s Tebou. Zatím můžete být také i kamarády, v tomto věku vztahy rychle začínají a také rychle končí, je možné, že za nějakou dobu už bude zase volná. Navíc z přátelství je někdy jen krůček k lásce, takže smysl to může mít - když ne nyní, tak třeba později. Uvidíš sám, jak se to bude dál vyvíjet.

  Držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj poradno
  Ahoj mám takový problém strašně jsem se zamiloval do jedné dívky a pořád na ní myslím bohužel už vím že o mě nemá zájem a zjistil jsem to dost tvrdě, tedy konkrétně přes WhatsApp zprávou. Nevím jak se s tím mám vyrovnat snažil jsem se zapomenout ale nejde to snažil jsem se s ní zkamarádit znova a naštěstí si třeba obden píšeme ale to je celé. Pořád si představuji jaké by to bylo kdyby se mnou chodila atd. A vždy když si na to že se už nemusím snažit vzpomenu tak mám chuť se zabít. Prosím vás jak se s tím vyrovnat bojím se že pak udělám kvůli ní nějakou hloupost. Předem díky za odpověď jste všichni co tu radíte bezvadní.

  Jsem Matěj a je mi 12 let, 8. června

  Ahoj Matěji,

  odmítnutí může být opravdu bolestivé. Smutek a bolest v nás mohou občas vyvolat třeba i myšlenky na sebevraždu, jak píšeš. To je však příliš definitivní krok, který už nejde vzít zpátky. Navíc by ses tak připravil o možnost zažít ještě spoustu fajn prožitků a jednou potkat holku, se kterou Ti bude hezky a ona to bude cítit stejně jako Ty. I když jsi teď smutný, a je to pro Tebe možná těžko představitelné, postupem času Ti bude líp. Teď je potřeba přijmout to, co prožíváš, klidně plakat, vztekat se – prostě si všechny ty pocity odprožít, i když jsou nepříjemné. Pomáhá nebýt na to sám. Zkus se svěřit někomu, komu věříš, třeba rodičům nebo někomu jinému z rodiny, oblíbené paní učitelce ve škole či školní psycholožce (psychologovi), pokud ji ve škole máte. K životu patří i ty těžší chvíle, stejně jako ty hezké. Je tedy třeba dál žít svůj život, věnovat se svým povinnostem i koníčkům. A dívat se kolem sebe, abys mohla prožívat nejen smutek, který teď cítíš, ale též radost, třeba i z drobností.

  Přejeme Ti, aby Ti brzy bylo lépe
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový dotaz, ale spíš problém. Chtěl bych jednu holku z naší třídy pozvat ven, když je ta karanténa tak takhle aspoň do přírody, ale problém je v tom, že jsem trochu nervózní a nevím o čem bych si tam s ní měl povídat. Jen taková informace, nedávno jsme se potkali venku a já jsem jí potom psal, jestli to byla ona atd. a slovo dalo slovem a teď si povídáme skoro každý den a myslím, že si spolu píšeme rádi a tak bych jí chtěl takhle pozvat, abychom se více poznali a tak, jinak před karanténou jsme si skoro vůbec nepovidali, jenom jsme se na sebe občas dívali a buď ucukla pohledem, což si myslím, že bylo dobré znamení nebo jsem se na ní usmál a ona se na mě tak hezky podívala. Proto prosím o nějaké rady a PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  kluk, 13 let, 22. května

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že chceš pozvat holku, se kterou se Ti hezky píše, ven. Být nervózní ze schůzky je velmi časté a přirozené a je to v pořádku. V podstatě to znamená, že Ti na tom záleží. A o čem si s ní povídat? Nejsou žádné zaručené návody. Prostě si s ní můžeš povídat podobně, jako si s ní píšeš. Povídat si můžete naprosto o čemkoli, klidně pro začátek i o škole. Teď máte příležitost zajímat se, jak kdo z Vás trávil karanténu, co jste dělali, když jste nemohli chodit do školy. Také můžete sdílet Vaše zájmy, koníčky, oblíbené nebo zajímavé knížky, filmy.

  Přejeme Ti hezké chvíle se spolužačkou.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj,
  zamiloval jsem se do holky která je o 3 roky starší než já a spíše se mi líbí holky kolem 14 - 16, je to normální? Mám pocit, že to bude mým mentálním věkem. Ale nejsem si jistý.

  kluk, 11 let, 27. května

  Ahoj,
  je to normální. Nic o tobě nevíme, mentální věk asi je možné vysvětlení, ale také tě možná můžou částečně přitahovat jejich fyzické kvality.

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku mám dotaz, jsem mám holku 💕 a myslíš že ji můžu dát pusu jen rychle.

  kluk, 12 let, 25. května

  Ahoj,
  popravdě si nejsem úplně jistá, jestli tvému dotazu rozumím. Pokud tou „rychlou pusou“ myslíš letmý polibek například na tvář nebo ústa, tak určitě můžeš - samozřejmě v případě, že s tím bude souhlasit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám dotaz co se týče lásky.....
  Ve škole je láska skoro na denním pořádku ale přije mi že to není taková láska jako dřív že se prostě klukovi líbyla nějaká holka a tak se s ní zkamarádil atd. No ale teď mi přijde že ve školách je láska něco jako zboží....Kluci dělají jako že někoho milujou ale není to pravda chtějí jen machrovat. Holky si zase vybírají mezi kluky a pořád je to nějaké: Hele koukejte ten má ale pěkný vlasy atd. Proč!??? s jednou holkou jsem se kamarádil ale teď se zajímá jen o kluky kteří vypadají hezky. Nejhezčí kluk v naší třídě je strašnej debil a pořád někomu ubližuje někdy i holkám ale uběhne sotva den a už jsou kolem něj davy. nechápu to proč to tak je? dří mohl být každý jaký chtěl a záleželo jak se kdo choval nebo s kým si rozumněl proč to tak nezůstalo?

  předem děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 21. května

  Ahoj,
  jsem si jistá, že to, o čem říkáš, že je na denním pořádku, ve skutečnosti nemá s láskou vůbec nic společného. Jste ve věku, kdy se teprve v mezilidských vztazích začínáte pomalu orientovat a je sice možné, že si tví spolužáci hrají na to, že s někým chodí, nebo že se „zamilovávají“ na potkání, ale skutečná láska vypadá jinak. Stojí na vzájemné úctě, důvěře, toleranci, ale třeba i na tom, že se partneři navzájem posouvají dál. Vyzrálí lidé se do sebe rozhodně nezamilovávají proto, že ten druhý má hezké vlasy, nebo modré oči. I když chápu, že je pro tebe nepříjemné to sledovat a nerozumíš tomu, ale mohu tě ujistit, že až časem potkáš skutečnou lásku, nebude se tvoje partnerka zajímat o tak povrchní věci, jako je barva vlasů, ale bude pro ni důležité, jak se chováš, jaké máš názory a podobně. Ber to tak, že to, co kolem tebe probíhá, jsou pouhé hry dospívajících dětí, které se hledají, ale s opravdovými vztahy to nemá nic společného. Nenech se tím proto otrávit a věř mi, že až se ve tvém životě objeví láska, poznáš to a tohle rozčarování z povrchnosti zmizí.
  Měj se moc hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj modrá linko nebo někdo?
  Mám rád holku ale nemá mě ráda často na ni myslím skoušel jsem ji dávat sladkosti. Nezabralo

  Ale nechci jí říkat že ji miluji jsem moc stydlivý.

  Toto je pro mě těžká situace Vím že máte moc práce proto na tohle nemusíte odpověďet ale prosím pomozte mi.

  kluk, 9 let, 17. května

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že by sis přál, aby holka, kterou máš rád, cítila to stejné k Tobě. To však nejde zařídit. Můžeš k ní být prostě milý, usmát se na ni, pozdravit ji, když ji potkáš. Můžeš zvážit, o čem by sis s ní třeba mohl popovídat. Prostě jí můžeš dávat najevo, že ji máš rád. Pokud Ti nebude oplácet stejně, můžeš si říct, že ona to asi stejně jako Ty nemá – bude to ovšem Tvůj odhad, který zůstane nepotvrzený, což Tě může znejišťovat a tak pro Tebe může být těžší se s tím vyrovnat. Nebo se můžeš rozhodnout, že to riskneš a řekneš jí, co cítíš přímo. Riskuješ tím odmítnutí, ale budeš vědět, na čem jsi.

  Hezké dny Ti přeje Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  potřebuji poradit se vztahem ale nevím jak to mám napsat a tak píšu zvláštní ale pravdivý příběh:
  Našel jsem si holku a bylo to super měli jsme se rádi povídali si a sem tam políbily. Chodily jsme spolu měsíc a pak jedna moje kamarádka jela na tábor (třídenní) ale nikoho tam neznala tak jsem jel s ní protože mi jí bylo líto. Bylo to fajn hrály se tam hry a vše bylo tak jak má být do posledního večera......Byla diskotéka a samozdřejmě ploužák a tak jsem jí vyzval k tanci a nijak podivně se mi to líbylo. pak jsme měli rozchod do chatek ale moje kamarádka mi chtěla ukázat něco za chatkami a tak jsem šel s tím že asi našla nějakého živočicha. Tam mě políbyla a začaly jsme se lýbat. Nechápu to!!!! Nebránil jsem se a nevím co mám své holce říct protože nesnáší lhaní. Zamiloval jsem se do své kamarádky???

  předem děkuji za odpověď.

  Matěj kluk, 12 let, 17. května

  Ahoj Matěji,

  svěřuješ se s tím, že máš přítelkyni, ale na táboře ses sblížil se svou kamarádkou. Se vztahy to mnohdy není tak jednoduché. Ptáš se nás, jestli ses zamiloval do své kamarádky.
  Na tu otázku Ti nedokážeme odpovědět, pravděpodobně si nejsi jistý ani Ty sám. Jsi ve věku, kdy se ve vztazích teprve začínáš orientovat, s holkama se seznamovat. Hezké okamžiky můžeme prožívat s více lidmi. S rodiči, s kamarády, s kamarádkami. A je prima si to užívat. A časem si možná uvědomíš, že některá kamarádka je Ti přece jen bližší, než ty ostatní, je pro Tebe něčím výjimečná. Možná, že tohle opravu cítíš ke své přítelkyni. A možná, že je Tvoje přítelkyně vlastně kamarádka a ještě jste úplně nedospěli k tomu, aby se Váš vztah posunul dál. Na to můžeš přijít jenom tak, že si budeš všímat toho, jak se se svou přítelkyní cítíš a jak se cítíš s jinými svými kamarádkami. A jestli své přítelkyni říct, co se stalo? Zkus zvážit všechny okolnosti. Upřímnost je důležitá, zároveň jí to však může ublížit, zklamat. Další okolností je to, že by jí to mohl říct někdo jiný a Ty už bys jí třeba neměl možnost vysvětlit, jak to bylo. Neexistuje však jednoznačná odpověď.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj
  Mám nejlepší kamarádku ze školy mám ji moc rád,každý den si voláme a píšeme. Známe se od září kdy k nám nastoupila do školy. Když ještě nebyla karanténa kupoval jsem ji čokoládu a tak...jednou jsem ji dal pusu na tvář :-) moc hezký pocit
  Někdy si říkáme že mě miluje a Ja ji to taky řekl.Moc ji miluju. Prosím poraďte mi co mám dělat aby se mnou chtěla chodit (nebo mi poraďte jak se k ni chovat abych ji zaujmul). Děkuji

  kluk, 11 let, 11. května

  Ahoj,

  myslím, že se sám podle své intuice chováš tak, že už jsi tuto svou nejlepší kamarádku zaujal. Kdybys se totiž tak dosud nestalo, těžko by si s Tebou každý den volala a psala, asi by Ti neříkala, že Tě miluje a nedávala by Ti pusu. Takže si myslím, že vše je na dobré cestě a probíhá přesně tak, jak má. Moc Ti přeju, že máš tak skvělou nejlepší kamarádku. Podle toho, co uvádíš ve svém dopisu, už spolu vlastně chodíte, jenom jste to tak ještě nepojmenovali. :)

  Přejeme vám oběma krásné, společné chvíle.
  Modrá linka