Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Ahojte mládeži:)
  Chci se s vámi poradit, mám takový problém. Líbí se mi 2 holky a chtěl bych s němá chodit, ale je tu problém. Posilame si srdíčka říkám jim že se mi líbí, že je nejhezčí na světě a to samé říkám že druhé holce a tak a já nevím s kterou mám radši chodit obě dvě mě milují. Bojím se že když začnu chodit s jednou tak ta druhá mě nebude mít ráda nevím co mám dělat.
  Potřeboval bych pomocí, předem děkuji:)

  kluk, 14 let, 27. května 2019

  Ahoj,
  sice už si nějakou dobu nepřipadám jako „mládež“, ale snad mohu odpovědět i tak. Asi je ti jasné, že si skutečně musíš vybrat a dost těžko můžeš udržovat vztah s oběma. To, že si posíláš srdíčka a skládáš vyznání dvěma dívkám najednou, není fér ani k jedné. Zkus se vžít do jejich situace a představit si, jak by bylo tobě, kdyby tvoje vyvolená flirtovala ještě s někým jiným. Čím dříve tuto dvojsečnou situaci ukončíš, tím lépe. Místo toho, abys přemýšlel o tom, jak si udržet obě, bys měl přemýšlet o tom, se kterou bys chtěl zkusit opravdu chodit. Ale tak, abys měl rád opravdu jenom ji a neflirtoval paralelně s někým jiným.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj jmenuju se Tomáš za měsíc mi bude 13 a hrozně moc se mi líbí jedna dívka znám ji hodně dlouho a má mě celkem ráda mě se moc líbí a když něco potřebuje vyhovim jí . Chtě bych sní chodít ale nevím jak jí to říct a bojím se že když jí to řeknu ta mě odmítne a já budu za blbce :-( prosím o odpověď

  kluk, 12 let, 20. května 2019

  Ahoj,
  naprosto chápu tvoje rozpaky i pocity, kdy jsi zamilovaný a současně se bojíš odmítnutí. To je samozřejmě hodně nepříjemné, ale zároveň to k počáteční fázi potenciálního vztahu patří. Nikdy ti nikdo (ani teď, ani v žádném z budoucích vztahů) nezaručí, že tě dívka neodmítne. Na druhou stranu, pokud nedáš své city najevo a budeš stále jen čekat, je velmi pravděpodobné, že promeškáš svou příležitost a zbytečně přijdeš o vztah, který by se mohl slibně vyvíjet.
  Jsem proto spíše zastáncem toho, aby člověk dal své sympatie najevo. Na tom, že se ti líbí a chtěl bys s onou dívkou trávit víc času, není vůbec nic špatného a už vůbec to není nic, za co by ses měl stydět. Nemusíš jí samozřejmě hned vyznávat lásku, ale nevidím důvod, proč bys ji například nemohl někam pozvat. Jděte spolu do kina, zasportovat si, nebo na procházku. Zkrátka jí zkus navrhnout, zda byste spolu nemohli strávit nějaký čas mimo školu. Pokud oba dva vyhodnotíte ten čas jako příjemně strávený, budete si rozumět a mít si o čem povídat, věřím, že z toho přirozeně vyplyne i další setkání.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Dobrý den , chtěl bych se zeptat. Většina lidí mi říká , že jsem jeden z hezčích na škole. A chtěl bych nějaký vztah s holkou , ale většina holek si mě nevšímá a mají radši takový „ rebely " který kouřejí a ničí školní výbavení. Kámoš sbalil nejhezčí holku ve třídě a říká že je super být ve vztahu. Je to divný , ale třeba jedna holka která se mi líbí , tak mi přestala odepisovat , když jsem jí napsal. Na obědě si vždy sedne s nějakým šesťákem. Nepřijde mi že by byli ve vztahu , ale vždy se hodně směje. Zkusil jsem si zahrát na agenta FBI a odposlouchávat je. Nic zajímavého neříkali.Chtěl bych jí pozvat do kavárny. Nevíte prosím nějaký způsob , aby si mě nějakým způsobem všimla ? Je extrémně hezká, perfektní , chytrá. Takovou bych přesně chtěl. Prosím poraďte mi . Nějaký způsob musí existovat. Neznámý

  kluk, 14 let, 16. května 2019

  Ahoj,

  neexistuje jeden způsob, jak na sebe upozornit nebo jak navázat známost. Takových způsobů jsou tisíce. A protože jsme každý jiný, tak na každého také působí něco jiného. Chci Tě povzbudit, abys zapojil svoji fantazii, představivost a intuici a zkusil vymyslet, co by mohlo zaujmout přímo tu dívku, která Ti připadá tak perfektní. A kterou Ty, na rozdíl od nás, dobře znáš. Nápad pozvat jí do kavárny mi připadá moc fajn. Můžeš zvolit např. i formu dopisu, dárečku či kytičky, myslím, že to neurazí žádnou slečnu. Zkus být sám sebou a promyslet, čím konkrétně jí udělat radost, upřímně jí říct, že se Ti líbí a rád bys s ní trávil více času. Připadáš mi jako fajn kluk, nechceš být za každou cenu rebelem a upozorňovat na sebe tím negativním způsobem. Pak už záleží na té dívce, zda bude zájem a city oboustranné a dokáže to také ocenit.

  Na to téma se určitě také můžeš pobavit i doma s rodiči. Zeptat se jich, jak oni to měli, když jim bylo Tvých 14 let, jak se oni seznamovali. Témata komunikace mezi kluky a holkami se moc nezměnila, mění se jen technika provedení. Mluvit o tom všem můžeš i s kamarády, jak oni to dělají, plánují, jak postupují.

  Držíme Ti pěsti, aby Ti to vyšlo.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj jmenuji se Lukáš a je mi 12 let. Mám rád jednu holku, bydlí ve stejném panelovém domě, chodíme spolu do školy ( k autobusovému nádraží, 600 m od domu). Sedí vedle mě, známe se od školky a už tam jsem s ní chodil. Chtěl bych se jí někde zeptat jestli se mnou chce chodit. Ale nevidím možnost jít třeba na zmrzlinu poněvadž mám mamku která mě do města pouští nerada bojí se o mne. Sem tam chodíme ven třeba na hřiště. Potřeboval bych radu jak a kdy a kde se jí zeptat ale tak, abych měl téměř 90% šanci na úspěch. Díky za rady.

  Lukáš, 12 let, 15. května 2019

  Ahoj Lukáši,

  děkujeme za upřímný dotaz. Najít vhodnou příležitost, jak oslovit holku s nabídkou chození, nemusí být lehké, i když se stále vídáte. Je možné to udělat úplně obyčejně, ráno, když spolu půjdete do školy, můžeš mít připravenou malou kytičku (třeba sedmikrásek z trávníku), nebo jiný malý dárek, můžeš to nějak pěkně uvést (třeba: "vím, že je dnes den jako jiný, ale já bych ti chtěl něco říct...“) a pak se úplně normálně zeptat, říct ji něco milého, nějak ji ocenit. Důležitý je úsměv, pohled do očí, rozpaky nevadí – ty k tomu patří.

  Jiná možnost je využít čas, kdy chodíte ven, a využít k vyznání klidnou chvilku. Pokud si netroufáš něco říct, můžeš to mít třeba napsané v dopise, nebo to můžeš vyjádřit třeba srdíčkem apod.

  Pokud ta holka Tvé city opětuje, máš šanci na úspěch - nezáleží pak ani moc na tom, jak se zeptáš. Naopak - žádná technika Ti nezaručí, že Tě holka bude chtít. Ať už to dopadne, jak dopadne, tak budeš mít moc dobrou zkušenost, která se Ti v životě bude hodit.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku.

  Sedím vedle jedné krásné holky, líbí se mi, hodně si spolu povídáme a kamarádíme se, je hodně fajn atd. Myslíte, že ji mám říct, že se mi líbí.

  kluk, 11 let, 9. května 2019

  Ahoj,
  to je těžké dilema. Ale jestli je opravdu hodně fajn, tak tím snad nemůžeš nic pokazit. Kdybych byl na tvém místě, asi bych jí to řekl, i za cenu rizika, že by ji ohromně překvapilo, že na ni promluvil pes.

  Alík

  Kluci a láska

  Ahoj.Je mi 14 a doteď jsem nikdy neměl holku,ale chtěl bych,ale nevím jak na to.
  Poradíte mi prosím ?

  kluk, 14 let, 24. dubna 2019

  Ahoj,
  chápu, že bys chtěl s někým chodit, ale jsem si jistá, že ti nikdo nedokáže dát univerzální radu, jak zařídit, abys potkal dívku, která tě zaujme a dokázal jsi ji zároveň zaujmout i ty. Ono pověstné jiskření tě může potkat kdekoli a kdykoli. Dívku, která tě zaujme, a která bude stejné sympatie cítit i k tobě, můžeš potkat náhodně na ulici a klidně je možné, že nečekané sympatie vzplanou i k někomu, koho třeba teď vídáš denně a zatím by tě nenapadlo, že by z toho něco mohlo být. Na lásku neexistuje žádný vzorec a to je na ní zároveň to krásné; že tě může potkat i zcela nečekaně.
  Je proto těžké poradit ti, jak potkat tu pravou. Samozřejmě je větší pravděpodobnost, že si porozumíš s někým, s kým tě budou pojit společné zájmy. Například s nějakou dívkou, s níž navštěvuješ kroužek, chodíš do týmu, děláte nějaké společné aktivity a podobně. Ale zároveň ti samozřejmě nikdo nemůže zaručit, že tam skutečně svou první lásku potkáš. Proto lze poradit snad jen to, že bys měl chodit s očima otevřenýma, dívat se kolem sebe, naslouchat ostatním lidem a možná nakonec zjistíš, že jsi měl svou první lásku celou dobu takříkajíc před nosem.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Dobrý den,jsem kluk je mi 15 let a v lázních jsem potkal jednu holku která se mi strašně moc líbí ale problem je v tom že ji je 13 let-chtěl bych se sní obejmout dát jí pusu držet se s ní za ruce (ONA TO CHCE TAKY)-asi jsem se do ní zamiloval ,ale strašně se bojím nějakeho trestu za to. Jště jsme nic takoveho nedělali ale řekla mi že se jí líbím-SEX V ŽÁDNÉM SMYSLU URČITĚ NECHCEME a tak se ptám mohu za tom mít nějaký trest? Uplně mám touhu obejmout jí a políbit pak s ní jít třeba do kina za ruce ale fakt nic víc . Je to trestne ??? Strašně se bojim nějakeho trestu když si sní dám pusu nebo tak cejtim se jako v zavřeny klecy a kolem mě rozsypaných miliony bankovek a ja nemužu nic. Děkuji Vám moc za odpověď miluju jí ❤

  Asi zamilovaný kluk 15 let, 28. března 2019

  Ahoj z Modré linky,
  je hezké, že prožíváš zamilování, že Tvé city a sympatie jsou opětované. Ptáš se, zda můžeš dívku, která se Ti líbí, obejmout, držet za ruce, dát jí pusu, když je jí 13 let, zda to není trestné. Do 15 let jsou zákonem zakázané sexuální aktivity, jako je přímo pohlavní styk či aktivity, které k němu svádí, např. mazlení na intimních místech, vášnivé líbání apod. Oceňuji, že vnímáš svou zodpovědnost za to, do jaké fyzické úrovně vztah posunete. Zároveň by byla škoda, aby Ti přílišný strach bránil přiměřeně projevovat své city. Věřím, že není kam spěchat a že sami postupem času poznáte, které projevy fyzické blízkosti jsou v pořádku a takové, že je budete mít pod kontrolou, nebudou vás svádět k něčemu víc, příliš intimnímu. Neboj se o tom promluvit také s tou dívkou či to probrat i třeba s tátou či někým blízkým, komu důvěřuješ.

  Přejeme Ti vše dobré,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Dobrý den, víte já teda nevím jestli se to tak dá říct měl holku fakt úžasnou a no prostě nejlepší člověk; já jsem teď v 8. třídě ona je v 7. a máme společný florbal jako volitelný předmět ve škole a já jsem vlastně zjistil že jsem se jí říkejme ji Nikča začal líbit asi v listopadu a ona mě vlastně taky ale tak nějak jsme si to neřekli až teď poslední asi 2 měsíce si píšeme a já už to vím i ona ale teď po těch asi 2 mesicech mi psala že se jí někdo z minulosti líbí, ale když jsem se jí ptal zda bych u ní měl třeba do budoucna šanci a ona napsala že ano já se teda o to snažím ji získat zpět, ale celkově už je naše psaní o dost méně živé tak jako na začátku. A můj dotaz teda zní jestli byste mi nemohli dát nějakou radu jak ji prostě získat zpět. Když jsem ji psal dříve že se mi líbí a že bych s ní chtěl být tak pořád říkala jak je to milé a hezké ale vlastně nikdy neřekla nebo prostě nenapsala že ano že by taky chtěla takže bych se vás chtěl zeptat jestli byste mi nemohli nějak pomoci jak si s ní nebo třeba o čem s ní psát abych se jí začal zase líbit ale měla tak moc ráda jako já ji?

  Děkuji Honza

  kluk, 14 let, 10. března 2019

  Ahoj,
  je mi moc líto, že prožíváš se svou první láskou takové trápení a dokáži si představit, jak špatně se musíš právě cítit. Bohužel neexistuje na světě žádný způsob, jak donutit jiného člověka, aby k někomu cítil sympatie, nebo se do něj dokonce zamiloval. Naprosto rozumím tomu, že bys moc chtěl, aby k tobě ona dívka cítila to samé jako ty k ní. Ale myslím si, že nemůžeš udělat nic víc, než jí dávat najevo svůj zájem. Zajímej se o to, co má ráda, ptej se jí, klidně můžeš čas od času zopakovat, co k ní cítíš, nebo vymyslet společné aktivity, kterým byste se mohli věnovat (například jí pozvat na sport, vymyslet nějaké společné zážitky apod.).
  Pak už záleží jen na ní, jak se k tomu sama postaví. Možná potřebuje jen čas, aby si v sobě vyřešila vztah k tomu druhému. Možná si ještě není jistá svými city k tobě, ale postupem času se to zvrátí ve tvůj prospěch. A samozřejmě je tu i varianta, že k tobě zkrátka nikdy nebude cítit to samé jako ty. Pokud by to tak dopadlo, budeš se s tím bohužel muset smířit. Věřím však, že to dopadne dobře.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj, je mi 15 a nikdy jsem neměl holku ani nějaký "jednoduchý" vstah. Přišel jsem na střední školu kde sice ve třídě nemám žádnou holku ale jinak je jich tu dost. Je tu jedna holka která se mi jako dost líbí a tak na 95% se líbím i já jí. Když ji ráno potkám, tak se na mě dívá a usmívá se a tak. A pak je tu druhá holka kterou strašně miluju ale její sympatie ke mně asi nejsou moc velké. Jen jak se na ni vždy dívám tak se začala ona dívat na mě, ale nedává to nijak jinak moc najevo. Chtěl bych jí nějak oslovit ale vůbec nevím jak. Seznámit se s tou první holkou by bylo mnohokrát snažší, když mě má ráda ale prostě vím, že k té druhé cítím něco víc. Když bych ale začal chodit s tou kterou miluji, tak bych té holce která má ráda mě zlomil srdce a to by mi bylo strašně líto. Poraď mi prosím jak ji oslovit. Jinak co nechápu je, že ikdyž si jsou ty holky vzhledově dost podobné, myslím že miluji jen tu jednu, nechápu tu zákonitosti lásky proč se do jedné hezké holky zamiluji a do druhé ne.
  Díky

  kluk, 15 let, 6. března 2019

  Ahoj,
  tvoje otázka je velmi zajímavá. Myslím, že nikdo na světě zákonitosti lásky popsat nedokáže. Neexistuje žádný vzorec, podle kterého se dá určit, jestli tě ten který člověk bude přitahovat nebo ne. Vždy se jedná o kombinaci mnoha vlastností, které způsobí, že to mezi dvěma lidmi zajiskří. Je jasné, že některý typ dívek je pro tebe přitažlivější, což vysvětluje skutečnost, že jsou si obě dívky vzhledově podobné. Ale vzhled je pouze jeden z faktorů, které se na zamilovanosti podílí. Pravděpodobně má ta dívka, která se ti více líbí, nějaké další vlastnosti, které tě přitahují (a které té druhé dívce schází).
  Důležité jsou ale tvé city. Pokud jsi do jedné z nich zamilovaný a ke druhé cítíš pouhé sympatie, řekla bych, že tvá volba bude jasná. Citům nemůžeš poručit a nelze si vsugerovat zamilovanost u někoho, ke komu ji necítíš. Chápu, že by ti nebylo příjemné zlomit srdce té, které se líbíš, a že by ti to bylo líto. Ale na druhou stranu to zkrátka patří k životu a pokud bys s ní chodil pouze ze soucitu, určitě by to nedělalo dobrotu a ve finále bys jí nejspíš ublížil mnohem víc tím, že bys jí dával marnou naději.
  A konečně k tvé poslední otázce; Myslím, že se vůbec nemusíš bát onu dívku oslovit. Klidně můžeš navázat úplně normální rozhovor o tom, co ji zajímá, co má ráda, nebo se jí přímo můžeš zeptat, zda by s tebou nešla i někam mimo školu. Například do kina, kavárny, zasportovat si apod. Jestli jsi jí také sympatický, určitě bude souhlasit.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  ahoj Alíku,
  Chodím na základní školu, a líbí se mi jedna holka ze třídy, Jmenuje se Františka.
  Chodím s ní každý den ven, ale ještě jsem nesebral odvahu jí říct, že ji miluji.
  Jakým způsobem jí to mám říct nebo dokázat?
  Děkuji

  Jirka T., 27. února 2019

  Ahoj Jirko,

  je hezké být zamilovaný. Jakým způsobem chceš říct nebo ukázat Františce, že se Ti líbí, je jen na Tobě, protože každému vyhovuje něco jiného. Možností je více, počínaje tím, že vlastně nezměníš vůbec nic, prostě se budeš s Františkou vídat, trávit s ní čas a dávat jí tím najevo, že s ní jsi rád. Případně jí to můžeš říct, že je Ti s ní dobře. Anebo jí můžeš přímo říct, že se Ti líbí. Pokud k tomu nemáš odvahu, můžeš jí to třeba napsat. Důležité je, co cítíš a jaký způsob je nejbližší Tobě. Když se zamyslíš, třeba Tě napadne ještě i jiná možnost - a ta bude ta nejlepší, protože bude Tvoje.

  Přejeme Ti spoustu hezkých chvil s Františkou.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, v kolika letech mají lidé první vstah, dostanou první pusu atd.
  Díky

  kluk, 15 let, 27. února 2019

  Ahoj,
  na tvou otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý je na opravdový partnerský vztah připraven někdy jindy. Záleží to nejen na úrovni osobní vyspělosti, ale samozřejmě i na tom, zda člověk potká někoho, kdo by ho zaujal a byl mu sympatický a blízký natolik, že by se do něj zamiloval. Nelze říci, že když někdo například v šestnácti letech ještě nedostal skutečný polibek, je zaostalý a je s ním něco v nepořádku. Jedná se zkrátka o velmi individuální záležitost, ale každopádně jsem si jistá, že v ten pravý čas se ve tvém okolí vyskytne dívka, do které se zamiluješ a která bude tvé sympatie sdílet.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku, přitahují mě spíše kluci než holky. Nevím, co s tím mám dělat. Prosím, poraď mi.

  Ahoj,
  smířit se s tím. Podle současného vědeckého názoru je sexuální orientace vrozená. Nemůžeš silou vůle změnit, kdo tě přitahuje.

  Neuvedl jsi, kolik ti je let. Pokud ti je spíš méně než více, možná jsou tvé závěry zatím předčasné.

  Alík

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol chtěl bych se zeptat již necelý měsíc chodím s holkou kterou mám fakt moc rád máme společné zájmy dokonce někdy i vize do budoucna fakt máme moc společného. A jednou tou věcí je i stydlivost moc rád bych jí o jarních prázdninách pozval ven, ale nevím co bychom dělali jelikož v městě kde bydlím není skoro kam jít a do jiného města to bohužel nejde. Hlavní věc proč píšu je protože bych chtěl poradit jak se k ní mám zachovat když bych jí náhodou pozval ven. Nikdy jsme si zatím nedali pusu a já se bojím kdybych jí chtěl dát pusu,aby se nevylekala. Měl bych začít nejdřív třeba jen obětím popřípadě držením za ruce ?

  Děkuju za odpověd

  kluk, 14 let, 31. ledna 2019

  Ahoj,
  myslím, že je zcela v pořádku, kdy svou přítelkyni pozveš o jarních prázdninách ven. Zcela určitě se i v okolí vašeho města najde místo, kam se dá jít například na procházku. Nebo si můžete jít společně zasportovat. Zapoj fantazii a zkus se zamyslet nad tím, co byste mohli dělat a kam bys ji mohl pozvat, určitě na něco přijdeš. Ohledně toho, jak ji poprvé políbit, neexistuje žádný obecně platný návod. Osobně si myslím, že o těchto věcech se nedá příliš přemýšlet a nejlepší je řídit se vlastní intuicí. Uvidíš, jak se situace vyvine a jaká bude atmosféra vaší schůzky. Můžeš ji nejprve zkusit chytit za ruku a když uvidíš, že není proti, nejspíš vytušíš i to, kdy ji můžeš obejmout či políbit.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj vespolek,
  Líbí se mi jedna holka, chodil jsem s ní na první stupeň ZŠ, ale pak odešla na gympl . Asi ve 2. třídě jsme spolu chodili za ruku na Angličtinu, ale někdy ve 3. řekla že miluje někoho jiného (což později popírala). Od té doby se mi s kamarádkami vysmívala a vadil jsem jí. Celou dobu věděla , že se mi Líbí. Teď s ni chodím na kroužek a nevím jestli se o ni snažit, nebo se na ni vykašlat. BTW je asi o 3-5 cm vyšší než Já.

  kluk, 13 let, 23. ledna 2019

  Ahoj,
  znovu se potkáváš s dívkou, kterou jsi měl rád na prvním stupni. Možná i ona Tebe ale později se to otočilo a naopak se Ti vysmívala s kamarádkami. Přemýšlíš, zda se o ni dál snažit, nebo ne. Na tuto otázku Ti nikdo nemůže konkrétně odpovědět, odpověď musíš najít v sobě časem sám. Je dobře, že nad tím uvažuješ, nebojíš se napsat si o radu, když si nejsi jistý. Člověk v dětství dělá různé "koniny", ze kterých časem vyroste. Předpokládám, že teď už oba jste zase trochu jinde, než jste byli ve 2. nebo 3. třídě. Můžeš se snažit nejdříve dívku blíže poznat, věřím, že pak časem si spíše ujasníš, zda by Ti mohla být blízká a také jak to teď cítí ona k Tobě. Věřím, že výška není pro vztah nejdůležitějším parametrem, jsi ve věku, kdy nejspíš ještě hodně porosteš a oba se budete ještě měnit a dospívat. Zatím můžeš, pokud máš zájem, s ní rozvíjet přátelství a komunikaci a věřím, že časem sám dobře vycítíš, zda má smysl vztah s ní prohlubovat.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj alíku ptám se poprvé v mích 8letech sem se koupal nahí v bazénu z 1holkou a taky nahou neni divní že mi to nevadilo ale bil sem i nervní bylo ní 9

  A ešte 1věc mám ní rád a nevim jak ní to mám řict a prosím o pomoc jak ní to napsat

  A nevíš proč sem nervní když mluvím z holkou nebo se onich bavím a nevím co mám říkat. promiň za gramatiku

  Dík za odpověd

  kluk, 11 let, 17. ledna 2019

  Ahoj,

  Nedivím se Ti, že jsi byl "nervní" z toho koupat se a bavit se s holkou, která se Ti líbí, to je vlastně docela běžné a přirozené a patří to k Tvému věku. Kluci a holky ve Tvém věku jsou již na prahu puberty, tedy dospívání, a to si člověk začíná jasněji uvědomovat rozdíly mezi pohlavími, a to, že se nám může někdo líbit.

  Také se ptáš, jak říct holce, že ji máš rád. Naštěstí neexistuje nějaký recept nebo rychlý, instantní návod na to, jak holky balit, jak jim říct, že je máš rád. Každý jsme jiný, proto také každý zvolí jiný postup podle své povahy a temperamentu. Říct (nebo i napsat), jí to můžeš úplně normálně, tak jako nám. Také jí ale nemusíš naplno sdělit mám Tě rád, ale můžeš si jí více všímat, "házet po ní očkem", usmát se na ni, věnovat jí drobný dárek, někam ji pozvat, trávit s ní volný čas, zastat se jí, pokud by to potřebovala, doprovodit ji do či ze školy, takových možností je mnoho. Další možností je se o tom, co Tě zajímá, také pobavit s kamarády, nebo i s rodiči, čím víc názorů budeš znát, tím větší výběr budeš mít.

  Přejeme Ti dostatek fajn kamarádů.
  Modrá linka