Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Ahoj ALÍKU je mi 15 let a nikdy jsem s žádnou holkou nechodil a ani nevim co to je láska ani nevim jak se dává pusa :( prosim poraď jak na to abych se zlepšil nějak? Díky alíku

  kluk, 15 let, 5. srpna 2018

  Dobrý den,

  dovedu si představit, že toužíte po vztahu a po lásce a chápu, že je to pro Vás důležité. V této oblasti ale naštěstí není kam spěchat. Lásce se nedá nijak poručit a ani se nedá naučit, musíte jen potkat dívku, ke které to vše budete cítit, a potom to vše jde tak nějak samo, a to i včetně líbání. Někdo se zamiluje v 15 letech někdo až mnohem později v dospělosti, je tedy zbytečné se cítit nějak pozadu.

  To, co Vám mohu doporučit je být co nejvíce s dívkami, které se Vám líbí nebo které jsou pro Vás nějak zajímavé v kontaktu. Zajímejte se o to, co je baví, co mají rády, můžete jim třeba i s něčím pomoci. Z přátelství někdy vznikne láska, ale poznat ženský svět je také velmi důležité. Můžete se také o všem pobavit s někým, komu důvěřujete, kdo je starší a má s podobnými tématy také zkušenost, možná i on pro Vás může být důležitou inspirací. Hodně se dá načerpat i z knížek nebo z filmů.

  Přejeme, abyste brzy svoji lásku potkal.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj. Mám jednu holku ze kterou se máme rádi. Měl jsem za ní prijet ale nevyšlo to najednou ji do toho něco prišlo a takhle se to stalo několikrát. A věčně dává na instagram a facebook fotky s klukama kterí jsou prý nej kamarádi. Furt ji mám dád ale myslím si že ona mě ne jen to nechce přiznat i mamka si to myslí. Co si o tom myslíte vy?

  kluk, 16 let, 1. srpna 2018

  Hezký den,

  chápu, že Vás mrzí, že necítíte dostatek zájmu od přítelkyně, která zároveň zveřejňuje fotky se svými kamarády. Je dobře, že to můžete probrat s mamkou, nejste v tom sám a máte někoho, komu se můžete svěřit. S největší jistotou Vám to, co se děje, může vysvětlit právě přítelkyně. Zkuste najít příležitost, ať už naživo, nebo např. po telefonu a promluvit si o tom, jak to vlastně mezi vámi je. Nebojte se mluvit o svých pocitech a potřebách, o tom, že z její strany necítíte příliš zájmu a citu, a že Vás to mrzí a nevíte, jak si to vysvětlit. Možná je za tím něco jiného, což bychom ale jen těžko hádali. Někdy bývá těžké zůstat v kontaktu přes prázdniny, kdy má dost lidí nabitý program. Můžete také navrhnout, co by se mohlo změnit, abyste byl spokojenější a cítil více zájmu. Ve vztahu je nejdůležitější upřímná komunikace a věřím, že to pro Vás může být cenná zkušenost toto téma s přítelkyní otevřít a vyjasnit si to. Můžete se na to předem připravit a promyslet si, jak byste jí mohl říct, co máte na srdci.

  Držíme Vám palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku, jedna holka mi napsala na Instagram, že mě miluje a k tomu i srdíčka , tak to znamená ze mě asi miluje fakt hodně ne? A chodím s ní teď ? Nebo jak to je. Dekuju za odpověď, prosím nezklam mě a odpověz prosím, nezklam

  kluk, 15 let, 23. července 2018

  Hezký den,

  je milé, že Vám kamarádka takto projevila své city. Asi by vám oběma teď prospělo, si o svém vztahu popovídat a zjistit, na čem jste, a jak to bude dál. Na otázky, které jste položil nám, Vám nejlépe odpoví právě ona. Možná teď čeká na Vaši reakci, jak s tím naložíte. Nebojte se jí upřímně zeptat, co ona cítí a také jí říct, co cítíte Vy, a co byste si přál, jak dál rozvíjet váš vztah. Pokud jsou vaše city a snaha oboustranné, můžete se domluvit, že spolu začnete chodit. Nejlépe se však takové věci řeší přímo, naživo, rozhovorem. Můžete si dopředu promyslet, jak najít čas, kde se setkat, jak o vzájemném vztahu začít mluvit, klidně si vše i sepsat a sebrat odvahu. Může to pro vás být důležitá zkušenost s navazováním vztahu.

  Držíme Vám palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku :)
  Mám takové 2 problémky řekl bych 1 větší a 1 menší a tak je spojím dohromady abych dostal odpověd na oba dva v jednom dotazu ;-)
  Ten první řekl bych větší je že sem měl nedávno narozky a všichni mi přáli a moje kamarádka mi napsala „jak bych mohla zapomenout na narozky svého nejlepšího kamaráda“ mě to zahřálo u srdíčka protože ji mám rád a taky je moje nejlepší kamarádka ale já ji mám rád víc než jako nejlepší kamarádku a chtěl bych s ní chodit ale nevím jak to má ona a dost těžce bych nesl kdybych ji ztratil ale nevím jak jí to říct tak potřebuju poradit jak to mám udělat aby jsme spolu chodili nebo aby jsme stále byly kamarádi.
  (takový dodatek) Někdy mi připadá že se mnou trávit čas ani nechce protože mi píše že furt někde je, to sem chápal o školním roce protože ona dojíždí do jiného města ale teď jsou prázdniny a mohla by jsi na mě čas udělat.
  A teď ten druhý problémek řekl bych ten menší, je mi už 18 a stále sem panic, je to normální?

  kluk, 18 let, 5. července 2018

  Zravíme z Modré linky,

  začnu tím, co píšete jako poslední. Být v 18 panicem je v pořádku. K sexu by měl člověk přistoupit až tehdy, když bude mít někoho, koho bude mít opravdu rád a bude s ním chtít "spojit" jak duši, tak tělo.

  To souvisí s tím prvním, co píšete, Je moc hezké, co Vám kamarádka napsala, a dává to i naději, že by mohla být i víc, než kamarádka. Pokud to ale chcete, musíte ji oslovit a to "víc" jí nabídnout. Můžete to udělat osobně, když se setkáte, a říct jí to třeba tak, jak říkáte teď: "jsem moc rád, že jsi moje nejlepší kamarádka, rád bych chtěl něco víc, rád bych s tebou chodil...". Můžete jí předat dárek, kytičku apod. Je možné to udělat i písemně, klasickým dopisem, mailem, zprávou. Samozřejmě záleží jenom na ní, jak odpoví a co bude dál, druhému je potřeba i nechat volnost - ke vztahu není možné někoho přinutit.

  Přejeme, aby všechno dobře dopadlo,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a kamarádi. Mám jednu kamarádku, do které jsem se strašně zamiloval, chci s ní chodit ale problém je že ona bydlí na druhém konci republiky. Já jsem ze severozápadu, blízko Německa a ona bydlí blízko Ostravy. Je to komplikované, taky mě má ráda ale nechce vztah na dálku. V létě se uvidíme naživo, tak stále doufám že by se rozhodla mi dát šanci. Opravdu jsem takhle nikoho rád ještě neměl. chci vztah aspoň zkusit. Co mám dělat? Opravdu jí mám moc rád a chci jí dát co si zaslouží-doma to nemá lehké a ostatní jí jenom ubližují. Chci aby se cítila že si jí někdo cení a že jí má někdo opravdu rád.

  kluk, 14 let, 30. června 2018

  Ahoj,
  zamiloval jsi se a rád bys kamarádce své city více projevoval. Chápu, že je to komplikované, když jste od sebe takhle daleko. Je fajn, že se o prázdninách setkáte, uvidíte, zda si budete rozumět i naživo a zda jsou city oboustranné. Zkus k ní být upřímný a nabídnout jí svojí představu o vašem vztahu. Uvidíš, jestli bude snaha oboustranná a jestli vymyslíte nějakou variantu, která by byla reálná. Je dobře, že máš svůj postoj promyšlený a ujasněný, pak bude záležet také na ní, zda bude chtít zkusit vztah na dálku a co by chtěla ona. Vztah musí být ve svobodě a vzájemném respektu, věřím, že pomůže, když si o tom otevřeně promluvíte. Ať už bude reakce jakákoli, i kdyby to nevyšlo, může to být pro Vás oba důležitá zkušenost do života. Zkus na svůj problém nebýt sám a probrat to s někým, komu důvěřuješ a kdo může mít třeba podobnou zkušenost.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zdravím Alíka i jeho spolupracovníky!
  Mám zde problém týkající se lásky. Chodím do páté třídy a za okamžik už budu na druhém stupni. Začala se mi líbit jedna holka, kterou znám už od školky. Bydlí na vesnici. Se třídou jsme kolektiv, ale my, kluci, se moc nebavíme s holkami. Vždycky když jdeme po škole, tak si děláme legraci, kdo komu se líbí. Obávám se, že mému kamarádovi se líbí ta stejná holka, co mně. Dvě holky z naší třídy jsou hrozné drbny a všechno co slyší, musí vědět celá třída. Když se na to ptali, kamarád se začal červenat a prohlašoval, že to není pravda. To, že se mi začala líbit holka, držím v tajnosti, protože by si s toho dělali také srandu a mohli by ji to také říct. Chtěl bych se pokusit jí oslovit, ale v tom je také ten problém. Nikdy není sama, o přestávkách se vždy baví se svýma nejlepšíma kamarádkama, vždy chodí se svýma kamarádkama ven i na cestu na vlak. Nechci to říkat před jejími kamarádky. Mám se vzdát nebo jsou i jiné způsoby?

  Děkuji předem za odpověď.

  Matěj, 12 let, 23. června 2018

  Ahoj,
  je hezké, že jsi se zamiloval. Chápu, že není snadné dívku oslovit a najít tu správnou příležitost a způsob. Můžeš si zkusit dopředu promyslet nebo si i nacvičit, co bys jí chtěl říct. Můžeš to zkusit naživo ale např. i dopisem, přes SMS zprávu nebo internet, možností je více. Můžeš jí navrhnout, že byste se mohli sejít jen vy dva, že bys jí chtěl něco říct. Nebo si zkus dát více času, svůj zájem nemusíš dát najevo takhle přímo, ale i tím, že k ní budeš pozorný, budeš si jí všímat, více si s ní povídat, být v její přítomnosti. Věřím, že časem sama vycítí, že ji máš rád a uvidíš, jak na to bude reagovat, jestli to bude oboustranné. Je možné, že se líbí i spolužákovi, ale nepřizná to. Může se stát, že se kamarádi zamilují do stejné dívky, pak je to ale spíše na té dívce, koho si vybere, s kým si rozumí.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zdravím, potřeboval bych poradit s jednou věcí. Mám nejlepší kamarádku, jsme si hodně blízcí, ale poslední dobou jsem si všiml, že mi chybí, a že ji asi miluju, ale nechci ji to říct, protože pak by se naše přátelství pojazilo, a to opravdu nechci. Už jednou se mi kvůli vztahu pokazil dobrý kamarádský vztah, a já teď nevím co s tím.
  Předem díky za radu.

  Adame,

  děkujeme za milý dotaz, myslím, že Ti rozumím. Ono se mezi holkou a klukem, pokud se už vyvine nějaké silné pouto, (kamarádství, zamilování, láska), může lehce stát, že kamarádství přejde v lásku či zamilovanost a obráceně, to je celkem běžné. Rozumíte si, je vám spolu dobře, je pochopitelné, že můžeme být zmateni svými pocity, které se mění. Rozumím tomu, že nechceš přijít o nejlepší kamarádku, se kterou jste si blízcí, ale proč se jí nezeptat, jak to má ona? Je možné se zeptat, jak prožívá společné kamarádství. Je to docela neutrální otázka. Pokud si navzájem své pocity upřesníte, nemusí se nic radikálně měnit, ale alespoň budete vědět, jak na tom právě jste. Vzájemná komunikace je v takovém vztahu to nejdůležitější. Pokud si to navzájem nepovíte, nebudete vědět, jak na tom jste.

  Přejeme kus odvahy a energie, kterou je třeba k otevřené komunikaci.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Dobrý den, všichni kolem mě mi říkají ze jsem bezcitná mrcha a také ,že pro takové lidi jako jsem já tu není místo.Třeba nedokážu cítit žádné city k holce nebo jí milovat prostě je to pro mě jen člověk a jediný na co je pro mě člověk opačného pohlaví tak je pohlavní styk. Je to normální?

  kluk, 13 let, 20. června 2018

  Ahoj,
  připadá mi dobře, že jsi napsal. Soudím z toho, že Ti to asi není jedno, co o Tobě říkají, a nechtěl bys takový být. Zároveň si ale taky říkám, že to není vůbec hezké, že o Tobě někdo takhle mluví, a tak mi přijde dobře, když na to nebudeš sám a budeš mít víc podpory.
  Nedokážu posoudit, jaký jsi, a tedy ani, jestli je to normální. Nicméně připadá mi úplně v pořádku, jestli ve svém věku k dívkám necítíš nic víc. Je docela dobře možné, že až potkáš holku, do které se zamiluješ, budeš k ní city mít a bude Ti to připadat úplně přirozené.
  Nevím, kdo o Tobě říká, že jsi bezcitná mrcha, jestli Ti to vadí nebo v jaké situaci to takhle řekli, ale kdyby Ti to nebylo příjemné a chtěl bys o tom víc mluvit, určitě se obrať na někoho blízkého, s kým se o tom můžeš poradit, nebo klidně i na linku důvěry - naši Modrou linku nebo třeba Linku bezpečí.

  Přejeme co nejhezčí dny.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku
  ve škole se mi líbí holka a včera jsem jí napsal „Ahoj“. Přečetla si to, ale neodpověděla. Mám jí napsat znovu? Díky za pomoc ��

  kluk, 12 let, 8. června 2018

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, žes oslovil holku, která se Ti líbí. Nemůžeme Ti dát jednoznačnou odpověď na to, jestli jí napsat znovu nebo ne. Nevíme, proč Ti neodpověděla. Mohlo to být proto, že nevěděla, cos tím jedním slovem chtěl říct, nepíšeš ani, zda věděla, že ten vzkaz byl od Tebe. Jinou možností je, že to možná nemá stejně jako Ty. Říkám si, že ale asi nemáš co ztratit. Pokud to necítí stejně jako Ty, budeš alespoň vědět, jak na tom jsi, že se můžeš dívat kolem sebe, možná je ve Tvém okolí i jiná holka, která by se Ti mohla líbit. A když to bude mít stejně, pak můžete zažít spoustu hezkých chvil. Bylo by však asi fajn napsat jí víc, než pouze pozdrav.

  Hezké dny Ti přeje
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku (a kamarádi)
  Jsem gay a nevím jak to říct rodině.
  Baví mě se malovat a takové ty holčičí věci.
  Od malička jsem v rodině neměl moc mužů a tak se cítím lépe mezi holkama.
  A od toho je i má orientace. Mamka si ze mne někdy utahuje že doufá že nebudu gay a já ji tak nějak naznačuji že co kdybych byl a tak podobně.
  Mamka má v práci jednoho gaye a bere ho v pohodě. Mám strach že mě budou odsuzovat a nejvíc mám strach že se to dozví někdo na mé škole a budou se mi smát. Rád bych našel i někoho s kým bych si o tom mohl popovídat. Dusím to v sobě od té doby co jsem to zjistil (před 2 roky). Prosím o radu

  kluk 11 let, 28. května 2018

  Ahoj,
  není snadné sobě a pak i okolí přiznat, že máš jinou orientaci. Chápu, že z toho máš strach, nechceš, aby Tě někdo odsoudil, přemýšlíš, jak by na to ostatní reagovali. Nemusí se to hned dozvědět všichni. První krok je, žes to dokázal napsat anonymně nám. Můžeš se zkusit postupně svěřit těm nejbližším, mamce, opravdovým přátelům a příbuzným, ke kterým máš důvěru. Zkus si najít klidnou chvíli a promluvit si s mamkou, říct jí, jak to cítíš a čeho se bojíš, můžeš jí to napsat třeba i do dopisu, pokud by to pro Tebe bylo snazší. Možná její první reakce bude překvapení, šok, ale věřím, že pokud spolu máte dobrý vztah, časem to přijme a podpoří Tě. Chápu, že bys potřeboval mít si o tom s kým popovídat. Existují různé organizace, které nabízejí podporu i poradenství pro homosexuály, např. STUD: www.stud.cz/.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Je normální že v mém věku nemám holku, i když se snažím sebevíc? Hrozně se mi líbí jedna holka, i jsme spolu chodili ale ona mě odkopla, já sem ji začal nadávat. Teď nemá kluka, já ji prosím, omlouvám se jí ale ona mi nechce odpustit.... Předem díky za odpověď

  kluk, 11 let, 28. května 2018

  Ahoj,

  ano, je to úplně normální a přirozené, když v 11 letech nemáš holku. Ani mnozí o hodně let starší partnery nemají. Ono není úplně jednoduché, potkat někoho, s kým si doopravdy rozumím, s kým je mně dobře, s kým rád budu trávit svůj volný čas. Když si tak promýšlím Tvůj stručný dotaz, napadá mne, zda příliš netlačíš "na pilu", zda právě ta Tvá až urputná snaha věnovat někomu svou pozornost za každou cenu, Ti možná vztah narušuje. Myslím, že lepší je, obrnit se trpělivostí a nechat dny plynout a neshánět se nějak zvlášť po holce, spíš si své dny a drobné radosti v nich užívat. Až bude Tvůj čas, určitě holku, která se Ti bude líbit se vším všudy, potkáš. A může to být právě ve chvíli, kdy to budeš nejméně čekat.

  Pokud Ti ta holka nechce odpustit, nedá se nic dělat. Na vztah, na lásku, na odpuštění, je potřeba dva lidi. Pokud po něčem touží jen jeden z dvojice, nelze na tom stavět a jednání a chování druhé osoby (té holky) stejně neovlivníš, to nejde. Můžeš si o tom zkusit promluvit také s někým starším a zkušenějším, třeba s rodiči. Ani nemusíš mluvit o sobě, stačí i obecně. I jim bylo 11 let a prožívali obdobné vztahy, lásky a obavy jako Ty.

  Přejeme Ti příjemné chvíle s kamarády.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Čau hele líbí se my jedna holka je o dva roky starší píšeme si občas ale někdy třeba týden nebo více ne protože nevím co jí napsat protože se bojí dostat friendzone, jeďiné kdy se setkáváme tak je na trenincích a občas v MHD.

  kluk, 14 let, 20. května 2018

  Ahoj,
  nejsem si bohužel jistá, na co přesně se ptáš a co by tě zajímalo. Pokud se ptáš na to, o čem si s tou dívkou psát, nabízí se spousta témat. Píšeš, že se potkáváte na trénincích, tak máte zřejmě jako společný zájem sport. Můžeš se jí ptát na to, co zajímavého se jí přihodilo, jak se jí na tréninku dařilo, na její plány... zkrátka na cokoli tě ohledně ní zajímá. Pokud jsou vaše sympatie oboustranné, určitě jí bude tvůj zájem lichotit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj alíku mám takový problém.. no ve škole máme assistentku pedagoga pomáhá ostatním kdo má dyslexii. Je hrozně fajn, bavím se s ní a vždycky když se na sebe podíváme v hodině tak se vzájemně usmějeme. Můžu se ji svěřit ze vším. :) ale já ji mám na tolik rád že bych si dokonce i kvůli ní ublížil např bych spadl ze schodů abych na sebe upozornil ale připadá mi to hloupé sám sobě ubližovat kvůli ní proto tě žádám o pomoc. (omlouvám se za pravopisné chyby)

  Prokop, 15 let, 20. května 2018

  Dobrý den, Prokope,
  je to dar setkat se v životě s někým, s kým si tak rozumíš a jste naladěni podobně. Zdá se, že to podobně cítí i ta asistentka, proto si říkám, že nejspíš není nutné na sebe upozorňovat. Je dobře, že si nechceš ublížit. Můžeš ji zkusit oslovit, dát se s ní do řeči, na něco se zeptat, co Tě zajímá, nebo se dát do řeči s ní a dalšími spolužáky.

  Přejeme hodně štěstí
  Modrá linka

  Kluci a láska

  V 15 jsem neměl ani jednu holku, a láska se mi už pomalu vytrácí. Nevíš jak dostat nový "impuls" do života co se lásky tíče?

  kluk, 15 let, 17. května 2018

  Ahoj,

  v období dospívání se hodně myšlenek a pocitů točí kolem lásky. Mají to tak téměř všichni lidé, kteří lásku mají, nebo na ni teprve čekají. Nevím úplně přesně, co znamená, že se Ti láska pomalu vytrácí, ale k Tvému dotazu mne napadlo, že hodně inspirace, nebo impulzů do života mohou přinést knihy a filmy na toto téma, případně rozhovory, které můžeš vést s někým, komu důvěřuješ a je i starší než Ty, abys načerpal od něj zkušenosti, pohledy a názory na toto téma.

  V každém případě není nutné nikam v lásce spěchat, většinou přijde, když ji nejméně čekáme a naopak platí, že nepřichází, když po ní toužíme a urputně se o ni snažíme.

  Přejeme Ti, abys byl co nejvíce spokojený.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku ( Báro )
  Je mi 11 a spolužáci mi říkají že se chovám uchýlně.
  Je možnost že se už u mě vyvíjejí sexuálni touhy ?

  kluk, 11 let, 17. května 2018

  Ahoj,
  vzhledem k tomu, že netuším, v čem by mělo tvé „úchylné“ chování spočívat a co spatřují tví spolužáci jako problém, obávám se, že ti nedokáži odpovědět. Pokus se svou otázku poněkud víc upřesnit a rozvinout.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku.
  Mám jeden problém....
  Myslím si že jsem na stejné pohlaví, líbí se mi kluci.
  Ale už jsem chodil s holkou ke které jsem něco cítil..
  Jsem bisexual ? Připadá mi to divné a bojím se to říct mamce.

  kluk, 11 let, 17. května 2018

  Ahoj,
  na základě tvých stručných informací se skutečně nedá posoudit, zda jsi nebo nejsi bisexuálně založený. Někteří bisexuálové či homosexuálové uvádí, že náklonnost ke stejnému pohlaví cítili už od raného dětství, jiní si svou orientaci uvědomili až v pozdějším věku. Aniž bych chtěla jakkoli zlehčovat tvé dosavadní vztahy, vzhledem k tomu, že je ti teprve jedenáct let, tvůj vztah s dívkou byl pravděpodobně spíš na kamarádské rovině a na opravdový partnerský vztah si budeš muset ještě pár let počkat. Nech tomu volný průběh a uvidíš sám, jak se v průběhu času bude tvá orientace vyvíjet. Ale ať už budeš pociťovat náklonnost k jakémukoli pohlaví, v současné době už je to vnímáno jako zcela normální věc, za kterou se nemusíš nijak stydět. Důležité je, abys byl ty sám spokojený a šťastný!
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku jsem i na kluky i na holky nevíš jestli se tomu nějak říká ? a jestli to má takhle někdo často? děkuji za předem za odpověd

  kluk, 12 let, 11. května 2018

  Ahoj,
  pokud člověka přitahují muži i ženy, označuje se za bisexuála. Četnost bisexuality v populaci se udává obvykle mezi jedním a čtyřmi procenty.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  ahoj
  líbí se mi jedna holka ze třídy, a nevím, jestli jí to mám říct teď, nebo později
  děkuji

  kluk, 13 let, 1. května 2018

  Ahoj,
  obávám se, že na tvou otázku nedokáži odpovědět, protože mám příliš málo informací. Nevím, jestli se spolu kamarádíte, nebo jestli jsi ještě nenašel odvahu ji pořádně oslovit. Jestli i ona tobě projevuje své sympatie, nebo vůbec nic netuší. Samozřejmě by bylo lepší, abyste se nejprve skamarádili a povídali si spolu na obecné rovině, než jí vyznáš lásku. Ale třeba už jste kamarádi, i ty jsi jí sympatický a ocení, když uděláš první krok. Zkus zvážit svou situaci a podle toho se rozhodnout.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj alíku,chtěla bych se zeptat kde bych mohla najít nějakého kluka.Chtěla bych s někým chodit ale nikoho moc takového neznám tak bych chtěla prosím radu kde nějakého takového kluka mohla najít

  holka, 12 let, 17. dubna 2018

  Věřím, že do tvé školy dochází hodně chlapců. Zkus se poohlédnout tam.

  Kluci a láska

  Ahoj, mám dotaz mám holku a ona se semnou chce libat, a já nevím jestli to umím nebo ne, a proto se bojim že bych to nějak skazil

  Kluk 14 let, 8. dubna 2018

  Ahoj,
  líbání je intuitivní záležitost a nemusíš nijak dlouze přemýšlet nad technikou, nebo nad tím, jestli to umíš nebo ne. Až přijde ten správný okamžik, poddej se svým pocitům, atmosféře a dělej, co je ti příjemné. Pak to bude určitě všechno v nejlepším pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára