Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový malí problém. Už tři měsíce se mi líbí jedna holka ze třídy a chtěl bych s ní chodit.
  Nevíte náhodou jak na to?
  Jinak chodíme do 7třídy

  kluk, 12 let, 16. února 2020

  Ahoj,

  chápu, že bys rád přišel na to, jak dát najevo holce, která se Ti líbí, že bys s ní chtěl chodit. Můžeš začít třeba tak, že pochválíš to, co se Ti na ní líbí (třeba je to hezký úsměv, smysl pro humor anebo to, v čem je šikovná). Můžeš jí také navrhnout, že společně něco podniknete, třeba ji můžeš pozvat na zmrzku, na procházku nebo ji přizvat k nějaké hře s kamarády (sport, deskové hry a tak podobně). Pokud si zatím netroufáš oslovit ji napřímo, můžeš jí zkusit to, co k ní cítíš, napsat, ať už v dopise anebo na sociálních sítích.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Mám menší dotaz.
  Líbí se mi jedna holka, ale je tady takový menší problém. Ty holce se líbí můj kámoš a já nevím co dělat, abych ji ,,dostal na svoji stranu". Píšeme si téměř každý den.
  Pak druhý problém. Jí je 12 a jestli by to nevypadalo divně před kámošema, že chodím s dvanáctiletou holkou.
  Dík za odpověď

  kluk, 15 let, 15. února 2020

  Dobrý den,

  chlapcům i dívkám od 15 let obvykle vykáme, budu proto vykat i já Vám. Chápu, že není lehké mít zájem o holku, které se líbí Váš kamarád. Ptáte se nás, jak ji "dostat na svoji stranu". Na to, bohužel, žádná zaručená metoda není - jak přimět druhého, aby se do nás zamiloval. Podobně, jako my sami si nedokážeme úplně určit anebo poručit, kdo se bude líbit nám. Můžete oné holce dávat najevo, že se Vám líbí. Je v pořádku na nic netlačit, zkusit prohloubit přátelství, dát tomu čas a přirozený průběh. Rozhodnutí je pak na ní, věřím, že z toho, jak spolu mluvíte a jak se k Vám chová, poznáte, zda o Vás má zájem a co k Vám cítí. K druhé otázce - Vaše kamarády neznám, proto nedokážu říct, jak by reagovali, kdybyste začal chodit s dívkou, které je 12. Věřím však, že opravdoví kamarádi by Vás měli přijímat takového, jaký jste i s tím, koho máte rád, na tom není nic špatného. Vzhledem k věku té dívky také není kam spěchat, nemusí jít hned o chození, můžete se více spřátelit a dát čas třeba i vzájemnému seznámení s Vašimi kamarády apod.

  Přejeme vše dobré,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  Potřeboval bych poradit.
  Líbí se mi jedna holka. Asi před rokem a půl jsem přišel do nové školy a začala se mi líbit jedna holka která tam chodila taky a asi během 3 nebo 4 měsíců to někdo nějak zjistil a řekl jí to. Ona mi hned narovinu napsala že ona mě nemiluje. Ale to jsem do té školy chodil teprve 3 nebo 4 měsíce a vlastně mě vůbec neznala. Chtěl jsem se s ní nejdřív zkamarádit, ale hold to někdo nějak zjistil i když jsem to nikomu neřekl. No a od té doby už uplynulo docela dlouho a už jsme si opravdu hodně krát psali a volali. Ve škole jsme se spolu moc nebavili, jen příležitostně. Spíše jsme se bavili jen po internetu. No a mezitím když jsme si psali a volali tak už jsme se navzájem hodně poznali a ona říkala že jsem fajn. A někdy říkala že jsem i její nejlepší kamarád. No a nedávno asi před 2 měsíci přešla na jinou školu. (Od té doby co odešla tak jsme si psali docela dlouho/často) A já ji mám opravdu moc rád a chtěl bych s ní chodit. Co mám dělat?? Řekla že mě nemiluje ale to řekla před rokem a půl když mě neznala. Ted už se oba známé dobře.
  P.s. té holce je také 12 let.

  Poraďte prosím,
  Předem děkuji.

  kluk, 12 let, 12. února 2020

  Ahoj z Modré linky,
  píšeš nám o slečně, se kterou bys chtěl chodit. Ona Ti už jednou, dříve, řekla, že Tě nemiluje. Podle toho, co píšeš, jste se později určitým způsobem sblížili, dokonce Ti řekla, že jsi její nejlepší kamarád.

  Určitě tedy můžeš znovu dát najevo, že bys chtěl něco více než kamarádství. Můžeš té holce říct vše tak pěkně, jako jsi to napsal Alíkovi, i s tím, že víš, že už Ti jednou řekla, že s Tebou chodit nechce, ale že bys to rád zkusil znovu. Samozřejmě, je třeba počítat s oběma variantami, jak to s vámi může dopadnout.

  Oslovit ji můžeš jakkoliv, přímo, písemně, můžeš jí dát malý dárek, kytičku... je to jen na Tobě, udělej to tak, aby Ti v tom bylo dobře a cítil ses jistý.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zdravím, měl bych dotaz ohledně mé výšky, je mi 15 vážím cca 65 kg a měřil 168cm, asi tak nějak vím že je to optimální ale chtěl bych co nejdříve vyrůst třeba o 8,10 cm, je mi jasný že to takhle hned nepůjde, ale chtěl bych se teda zeptat jestli se s tím nedá něco udělat? Ve smyslu že bych dělal třeba nějaké cvičení nebo bych něco nějakou dobu jedl a pak rychleji rostl. To je můj 1 dotaz.
  2. Dotaz: Před třemi dny jsem přijel z lyžáku, na kterém jsem se začal víc bavit se spolužačkami zvláště s jednou, do které jsem se zamiloval ona je nejen hezká ale i strašné hodná a milá přátelská atd. Po večerech jsme na lyžáku měli společenské tance a poslední večer jsme měli tance a program na večer vymyslet my jakože co jsme tam byli tak byli nějaký písničky na přání a na konec ploužáky. Jeden kluk z 8 řekl té holce ať si jde zatancovat s mým kamarádem a potom teda tancovali na ploužáky, v obětí se různé kolébali atd. No a tak nějak se to dopracovalo k tomu že mezi nemá něco je jakože ona mě má ráda jako kamaráda ale já ji víc. No a jak začala škola tak se k sobě pořád měli a možná tomu tak bude že nakonec skončí spolu. Ale problém je v tom že on je můj nejlepší kamarád a že ho Terka (ta holka) strašné změnila jakože k horšímu, před ní se povyšuje nad ostatní pořád se předvádí a chová se až moc dospělé přitom normálně se chová s prominutím jako deb*l, a mě i ostatní strašné mrzí a hlavně mě to ničí že si vybrala zrovna jeho protože on je.. nooo když to řeknu s rezervou - nepřitažlivý. Navíc mi pořád i s ostatníma na lyžáku říkali že mám hezky vystouplé lícní kosti a že až budu starší a taky i vyšší (v tom je ten problém) tak bych se líbil více holkám a hlavně ji ale pořád je to jen o tom že jsme moc malej. Prostě z toho jak můj nej kamos asi bude chodit s holkou kterou mam moc rád a proste ze všeho dohromady mám velký depky. Jsem se vším úplně v koncích nemohli byste mi poradit co mám udělat nebo jak se zařídit?

  Děkuji

  kluk, 15 let, 10. února 2020

  Ahoj,
  řekla bych, že oba tvé dotazy spolu souvisí, proto na něj odpovím zároveň. Především tě musím zklamat ohledně tvé výšky, respektive ohledně možností toho, jak bys mohl vyrůst. Žádná metoda, jak by člověk mohl vyrůst víc nebo rychleji, neexistuje. Výška člověka je daná geneticky a individuální je i rychlost růstu. Zatímco někdo vyroste hned na začátku dospívání, jiný se „vytáhne“ až později. Mohu ti poradit pouze, abys byl trpělivý a smířil se s tím, že jsi tak vysoký, jak jsi.
  A s tím zároveň souvisí i odpověď na tvůj druhý dotaz. Velmi dobře rozumím tomu, že tě mrzí, že si dívka, která se ti líbí, nevybrala tebe, ale věnovala svou náklonost někomu jinému. Především si dovolím vyjádřit pochybnost o tom, že je to podmíněno tvou výškou. Přitažlivost člověka je v něčem jiném než v jeho výšce. Záleží především na jeho šarmu, charisma a osobnostních charakteristikách. Jako příklad mohu uvést například Toma Cruise, který rozhodně není vysoký, ale přesto je idolem milionů žen.
  Chápu, že je ti líto, že se oné dívce líbí víc tvůj kamarád než ty, ale obávám se, že její rozhodnutí musíš respektovat. Sympatiím a citům se nedá poroučet, nedají se nijak vynutit a často ani vysvětlit. Možná se časem „misky vah“ přikloní na tvou stranu a její sympatie se ještě změní. Nebo naopak ty potkáš jinou dívku, která tě zaujme víc a po čase ti tohle trápení bude připadat jako úplně nepodstatné.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku. Mám dotaz ohledně jedné holky. Jsem v 9 třídě a zamiloval jsem se do jedné holky z naši třídy. Do 8 třídy jsem byl schopný se s ni normálně bavit. O čemkoliv. Ale teď. Když se mi cca 3 měsíce líbí nedokážu říct nic. Když jsme třeba ve třídě ,, osamotě ,, ( třeba přijde ona za mnou ) tak nemám vůbec tušení o čem se mám s ni bavit. Po chvíli zjisti že si s ni nepovídám a odejde. Prosím co mám dělat. Jsem zoufalý.

  kluk, skoro 15 let, 5. února 2020

  Ahoj,
  píšeš nám, že jsi zamilovaný do jedné holky (a možná i ona do Tebe), ale nyní je Váš vztah zastavený na tom, že Ti nejde s ní komunikovat. Věřím, že to není příjemné – stává se to tehdy, když člověk má pocit, že „o něco jde“, nebo když se cítíme nervózně ve společnosti někoho, kdo se nám líbí. Nejsi v tom sám a věřím, že to časem překonáš. Naštěstí se s tím dá opravdu něco dělat. Můžeš se dopředu připravit: různá témata, o kterých třeba víš, že ji zajímají, např. oblíbený sport, jídlo, hudba, škola, nebo nyní i otázka jarních prázdnin. Můžeš si něco připravit dopředu – video, fotku, oblíbenou knížku apod. Můžeš se jí také na něco ptát, třeba na oblíbeného zpěváka, zpěvačku, oblíbené místo na prázdniny apod. Taky je možné spolu trávit čas i jinak, než přímo mluvením, např. si zajít do kina nebo zasportovat.

  Přejeme, aby se Ti dařilo,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku, jsem tu zase, jsem ten co psal o té holce že je vyšší a starší jsou u toho 2 články v 1 . Tak jsem té holce dal čokoládu a napsal jsem jí tak jestli mě miluje a ona napsala že se jí líbí někdo jiný... já s tím nic neudělám, ALE nějak se se mnou začíná více bavit a více mi píše tak každý večer doufám že to dopadne dobře, když ne tak nevadí, mám celý život před sebou, třeba poznám jinou lepší holku. To je jenom abych to doplnil jak to teda nakonec je.

  kluk, 13 let, 13. ledna 2020

  Ahoj,
  děkujeme ti za zprávu a jsem moc ráda, že jsi nad celou situací získal nadhled. Je vidět, že jsi si to v hlavě srovnal a přistupuješ k tomu rozumně. Je samozřejmě možné, že se váš vztah časem vyvine v něco většího, anebo zůstanete kamarády a přesně jak píšeš - časem si najdeš jinou a lepší holku. Držíme ti moc palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku. Začala se mi líbit jedna holka, která je fajn, a mám pocit, že ji mám rád. Avšak moji rodiče jsou věřící a já zřejmě taky. Věřící si nemůže vzít, nebo mít rádi, světského člověka. A já nevím, co s tím. Holku mám rád, ale Boha máme poslouchat.
  Děkuji za radu.

  kluk, 12 - 15 let, 27. prosince 2019

  Ahoj,
  pokud si s tou holkou budeš povídat, chodit s ní do kina nebo na procházky či výlety, věnovat se koníčkům nebo mít nějaké společné zájmy, tak na tom není nic špatného. Můžeš s ní tak nějak nezávazně chodit, pokud jí nebudeš slibovat věčnou lásku nebo že ji nikdy neopustíš nebo tak něco. A během toho chození, sdílení koníčků a povídání by se vidělo, co dál. Důležité je, že bys neměl svou víru tajit, měla by vědět, že jsi věřící, neměl by ses bát jí říci například že určité věci dělat nebudeš, nebo třeba že v neděli dopoledne nepůjdeš do kina, protože půjdeš do kostela, nebo podobně.

  Pokud jí to nebude vadit, můžeš s ní nezávazně chodit nadále. Kdyby jí to vadilo, tak ona sama přijde na to, že jí takový vztah nevyhovuje, a prostě byste se rozešli a časem by sis možná našel jinou, která by tvoji víru akceptovala nebo sama byla věřící.

  Pokud by to té, co s ní teď chodíš, nevadilo, je možné i to, že se s tebou někdy dá do hovoru i o víře a třeba ji to začne zajímat. A i kdybyste se časem rozešli, tak by takový hovor nemusel být zbytečný.

  Jak jsem již uvedl, hlavní je za prvé netajit svou víru a za druhé neslibovat natrvalo něco, co nemůžeš splnit.

  Kluci a láska

  Ahoj alíku líbila se mi holka od 4 třídy teď jsem v 7 ale odmítla těd jsem na dně nějaká rada jak se z toho dostat?

  kluk, 13 let, 7. prosince 2019

  Ahoj,
  trápení s neopětovanou láskou je vždycky hodně bolestné a nepříjemné. Člověk by chtěl být s tím, koho má rád, a pokud ten druhý jeho city neopětuje, je z toho logicky smutný. Bohužel neexistuje způsob, jak by se člověk mohl této bolesti vyhnout a kdyby někdo přišel na způsob, jak rychle a bezbolestně vyléčit nešťastnou lásku, určitě by se z něj stal nejbohatší člověk na světě. Nic takového ale zatím nikdo neumí. I když ti to teď připadá nepředstavitelné, časem bude tvoje bolest menší a menší, až zmizí úplně (nebo třeba potkáš jinou dívku, která tě zaujme ještě víc). Ale skutečnost, že tvou bolest vyléčí čas, je ti aktuálně dost k ničemu - to uznávám. Nedá se poradit nic jiného, než aby ses snažil co nejvíc zabavit a rozptýlit. Čím budeš aktivnější, tím méně prostoru ti zbude na depresivní myšlenky. I když je mi jasné, že je to velmi těžké!
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj, upřímně jsem nečekal, že můj problém budu muset řešit na Alíkově poradně, ale už k věci, už delší dobu mám rád jednu holku, problém je v tom, že už má kluka. A ještě více mě štve, že když se s ní třeba začnu bavit hned se jen tak z čista jasna vynoří a hned se k nám musí přištvat a taky je na mě často dost hnusnej, práska na mě učitelce uplné blbosti, má na mě hloupý kecy atd.. A já z něho prostě nemám dobrej pocit, na ní je sice hodnej, ale jakmile odejde hned do mě začne rejpat, proto bych jí chtěl něják pomoc, jak už jsem řekl je na ní hodný, ale taky né uplně vždy občas jsem ho viděl jak na ní křičel... Ale ona ho i prostě i tak miluje a to jí mohli i její kamarádky říkat že je prostě hnusnej, ale pro ní bude prostě furt svatej, proto bych vás chtěl poprosit aby jste mi nějak pomohli, protože mě už fakt strašně štve a už mu mám fakt chuť dát pěsti což však už jen kvuli té holce se s ním prát nechci, děkuji moc.

  kluk, 13 let, 3. prosince 2019

  Ahoj,

  ocitl ses v ne moc příjemné situaci, kdy máš rád holku, která už ale kluka a má a podle toho, co píšeš, nechce na tom nic měnit. Je hezké, že to s ní myslíš dobře a záleží Ti na tom, aby na ni byl ten kluk hodný.

  Na Tebe ten kluk moc hodný není. Vůbec se tomu nedivím, brání si svůj vztah a na tom není nic špatného. Pokud není hodný na tu holku, není to v pořádku. Záleží ale hlavně na ní, co si nechá líbit, co ne, co mu dovolí, a co ne. Co můžeš udělat Ty, je říci mu (nebo třeba napsat), že víš, že na ni například křičí, a že si nepřeješ, aby to tak bylo, a naopak, že si přeješ, aby se k ní choval pěkně. Platí ale, že je to opravdu jen mezi nimi a záleží na nich, jak to spolu mají - a také i na jejích rodičích, protože oni dva jsou ještě nezletilí.

  Přejeme klidné dny,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol. Před pár dny jsem měl narozeniny, ještě před narozeninami jsem si psal s jednou holkou že třídy, je o 3 měsíce starší a asi o 15cm vyšší, no a psaly jsme si a já jsem jí napsal že jí miluji, no a ona mi napsala ve smyslu že jsi to myslela, ale nenapsala mi že mě miluje nebo ne... Co si o tom mám myslet? Jak mám postupovat dál? Popř. Jak jí zbalit btw. Nejsem žádný sportovec asi žádná mlátička. Jen ten kluk co není oblíbený a kterému se někdy posmívají. Děkuji moc za odpověď
  ———
  Alíku, to jsem zase já, tel kluk co psal o té holce co je starší o 3 měsíce a asi o 15 cm vyšší. Chtěl jsem dodat, že ta holka nechce zatím vztah s žádným klukem, prý až na střední. A ještě jsem chtěl dodat, že mě ta holka časem milovala. Teoreticky o ní vím hodně, známé se od školy. Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 3. prosince 2019

  Ahoj z Modré linky,

  z toho, co jsem si přečetla, je jasné, že máš plnou hlavu holky, o které píšeš. Hodně toho o ní víš, znáte se, dokonce Tě i milovala. Teď ale nijak nereagovala na to Tvoje sdělení, že ji miluješ.

  Píšeš i o tom, že je starší a vyšší. Myslím si, že to není to nejpodstatnější. Pokud k sobě lidé chovají náklonnost, jsou to detaily, na kterých nezáleží. To, co je podstatné, je, jak to má ta holka. Pokud Ti nenapsala, jak to má se vztahem s Tebou, můžeš se zeptat znovu. Klidně jí znovu napiš, můžeš i "papírovou" zprávu, ke které můžeš dát nějaký malý dárek, třeba menší čokoládu, pěkný sušený květ apod.., a přímo se zeptat, jak to má. Uvidíš, co Ti napíše, je potřeba počítat se všemi variantami, třeba i tou, že opravdu vztah zatím nechce.

  Ptáš se, jak ji sbalit. Pokud by ta holka chtěla s Tebou chodit, na technice balení nemusí záležet, ale chápu, že nad tím přemýšlíš. "Balení" může být přes už zmíněné zprávy, ale taky úplně osobní - pozvání na colu, svařený džus (třeba teď na adventním trhu), předání malého dárku apod. Je dobře, že tu holku znáš, víš tedy, co má ráda, co ráda dělá, zkus o tom přemýšlet: co by jí udělalo radost, potěšilo ji, nebo bylo pro ni zajímavé.

  Zmiňuješ taky, že nejsi sportovec, ani mlátička, ani oblíbenec, spíše ten, komu se někdy posmívají. I to není pro lásku podstatné. Každý má nějaké postavení, příběh, který ho provází, ale každý může prožít lásku, pokud najde "tu pravou". To bychom Ti moc přáli.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Čau ve třidě se začalo rozhlíhat že chodim s holkou ze stejné třidy no a ona byla naštvaná tak sem se zbalil sehnal růže a jel za ní bylo to fajn ale když jsem dojel dom poslala mi zprávu že neni připravená s někym chodit tak sme se rozešly už je to něco málo přes týden co se to stalo a mě furt vrtá hlavou co sem udělal blbě když se vidíme jen na sebe koukáme a to je vše. Chtěl bych s ní znovu chodit ale nevim jak začít když se tohle stalo.

  kluk, 13 let, 13. listopadu 2019

  Ahoj,

  umím si představit, že situace, o které píšeš, je dost nepříjemná a že Tě mrzí, co Ti ta holka poslala ve zprávě. Líbí se mi, že jsi byl aktivní, sehnal jsi růže, jel jsi za ní - o to víc Tě asi mrzelo, jak to dopadlo. Je ale moc dobře, že jsi udělal první krok a dal najevo, co cítíš - to každý nedokáže.

  Nemyslím si, že jsi něco udělal špatně, naopak si myslím, že jsi udělal, co jsi mohl. V navazování vztahů se poměrně často stává, že jeden by chození chtěl, a druhý ne. Vůbec to nemusí znamenat, že ten, kdo má o zájem vztah, dělá něco špatně. Na Tvém místě bych se ocenila za to, že jsi "namlouvání" hezky zvládl - a ostatní nechal na té dívce. Myslím, že prospěje, když jí dáš čas a nebudeš na ni tlačit. Můžeš se na ni usmát, hezky se podívat, dát najevo, že jsi tu pro ni, ale že to necháváš na ní. Možná časem "bude připravená", možná ne, uvidíš.
  Můžeš si hezky prožít i toto zamilování, třeba si o něm psát deník, psát té dívce dopisy, kde se vypíšeš ze svých pocitů a citů, ale které jí neodešleš... Možností je mnoho.

  Přejeme klidný podzim,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj alíku.
  Mám takový problém jak mám požádat holku aby se mnou chodila, už si s ní povídám tak 3 roky atak podobně a mám druhý dotaz jak nejlépe masturbovat a proč se masturbuje předem děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 11. listopadu 2019

  Ahoj,

  pokládáš Alíkovi několik dotazů, stručně Ti je odpovíme.

  Ptáš se, jak požádat holku o chození. Povídáš si s ní už docela dlouho, znamená to tedy, že ji už docela dobře znáš. Můžeš přemýšlet o tom, co má ráda, co jí dělá radost - a pak začít právě tím. Možná to bude nějaký malý dárek, kytka, možná to bude pozvání do cukrárny, pizzerie, nebo třeba na hřiště nebo do přírody. Když se aspoň trochu "strefíš", budeš mít připravenou půdu pro to, abys jí řekl, že bys s ní chtěl chodit. Můžeš klidně začít tím, že si už pár let povídáte, že se už docela dobře znáte a že bys chtěl něco více. Můžeš i ocenit, co se Ti na ní líbí, co Tě přitahuje a co na ní obdivuješ.
  Pokud si netroufneš na vyjádření přímo v její přítomnosti, můžeš zkusit ji požádat písemně - papírovým dopisem, chatem na sociální síti, e-mailem, nebo třeba posláním květin či dárku s hezkým vzkazem. Možná by Ti mohli poradit i kluci ve Tvém okolí, kteří řeší něco podobného, jako Ty.

  Co se týká masturbace, začnu odpovědí na druhou otázku, proč se masturbuje. Lidé, muži i ženy, se navzájem sexuálně přitahují. Sexuální touha je přirozená a normální, a je také normální ji cítit a nejdříve objevovat sám a zkoušet, jak se tělo chová a co všechno "umí". Masturbace přináší příjemné pocity i uvolnění a patří k životu.

  Návody na masturbaci nedáváme, i když chápu, že bys je rád dostal. Sám zkoušej, co je příjemné, co ne; nebo to "prober" s někým dospělým, pokud mu důvěřuješ a nebude Ti nepříjemné o tom mluvit.

  Přejeme pěkné dny,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Dobrý den Alíku, potřeboval bych poradit ohledně mé celoživotní lásky. je tu problém že mi často nadává a nechce se se mnou bavit a i když jsem ji koupil trdelník na staroměstském náměstí tak ho snědla ale pak už mi zase nadávala. říká mi že jsem hodně malej a taky tlustej ale to není docela pravda i když možná jo. mám ji strašně rád ale bojím se ji že by mi něco udělala kdybych na ni více naléhal. jednou na mě ve školní jídelně vyprskla rizoto a všichni se mi pak smáli ale nakonec se mi omluvila ale potom zase vše jako vždycky. já už fakt nevíím jestli ji mám dál obtěžovat a snažit se nebo ji poslat do háje pls pomoc

  kluk, málo let, 2. listopadu 2019

  Ahoj z Modré linky,

  ptáš se, jestli obtěžovat svou celoživotní lásku. Myslím si, že ve Tvé otázce je vlastně i odpověď. Někoho obtěžovat určitě nevede k ničemu dobrému. Když někoho máš rád, můžeš mu to dát najevo. On se však musí rozhodnout, zda k Tobě cítí to samé nebo ne. Z chování té dívky to tak, bohužel, moc nevypadá. A potom je už možné jen respektovat jeho rozhodnutí. Odmítnutí není příjemné, ale i to patří k životu a je třeba se s tím vyrovnat. Klidně můžeš být smutný, to je v pořádku. Ale je důležité dál žít svůj život, věnovat se svým koníčkům i povinnostem.

  Hezký podzim Ti přeje
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj aldo v pondělí mam jit se svoji holkou ven přemyslel jsem o čem se budeme bavit ale vzdycky jsem si řekl že se to nějak vyvrbí ale co když bude to trapné ticho?

  kluk, 13 let, 29. října 2019

  Ahoj,
  úplně chápu, že jsi před prvním rande nervózní a máš strach, aby všechno klaplo a situace se nevyvinula „trapným“ směrem. Ale myslím, že se skutečně nemusíš obávat a najdete určitě spoustu společných témat. Ptej se své slečny na to, co ji zajímá, projevuj svůj zájem o ní. Sleduj, jaká jsou její oblíbená témata a klidně se jí ptej na všechno, co se k tomu napadne a co tě zajímá. Ona se na oplátku určitě bude chtít dozvědět všechno možné o tobě a společně strávený čas vám rychle uběhne. Jsem si jistá, že vaše rande proběhne příjemně a nebudete mít problém najít společná témata.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol!
  Ve škole se mi líbí jedna holku, ale, nevím kde nebo jak jí to mám říct.
  Poradíte mi jak bych jí to moch říct nebo jak bych na to měl jít.
  Předem děkuji za odpověď.

  HonHon 12 let, 24. října 2019

  Ahoj,

  je pochopitelné, jestli Tě přivádí do rozpaků situace s navazováním kontaktu se druhým pohlavím. Ve Tvém věku je to něco naprosto přirozeného a je v pořádku, že teď píšeš a snažíš se v tom lépe zorientovat. Říkám si, že asi není nejvhodnější jí o své náklonnosti říkat přede svědky či volit prostředníka. Důležité je zvolit pro to dobrou atmosféru ve chvíli, kdy budete spolu sami. Můžeš jí to říci, můžeš jí to ale i napsat a předat z ruky do ruky, můžeš jí dát i nějaký drobný, milý dárek, třeba vlastnoručně vytvořený a při té příležitosti se vyslovit.

  Otázkou ovšem je, zda je vůbec teď třeba jí to říkat. Vzhledem k tomu, že spolu chodíte do školy, máš spoustu jiných možností, jak na sebe tu holku upozornit. Vyhledávat vzájemné oční kontakty, usmát se na ni, nabídnout jí pomoc, když bude vypadat, že by jí mohla potřebovat, nabídnout jí kamarádství s tím, že by se později vidělo, co a jak bude dále.

  Můžeš to vše také doma probrat s rodiči či někým starším, komu důvěřuješ. Na rozdíl od nás Tě dobře znají. A navíc v Tvém věku prožívali totéž, co nyní Ty, jistě si na ty chvíle rádi vzpomenou a poradí Ti nějakou cestu. Víc hlav víc ví.

  Modrá linka