Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Menstruace a sport

  Ahoj,
  Potřebovala bych poradit ohledně menstruace a sportu. Příští víkend mám jet na hory a mají mi začít měsíčky v den kdy tam jedeme, a potřebovala bych poradit jestli jde nějak menstruace posunout bez toho aniž bych musela mít nějaké prášky na předpis, nebo naopak menstruace přiblížit. Ale stačil by mi i tip na nějake menstruační pomůcky vhodné na sport.

  holka 14 let, 30. listopadu

  Ahoj z Modré linky,

  budu Tě muset zklamat. Oddálení menstruace lze pouze v případě užívání hormonální antikoncepce, a nebo užitím jiných léků předepsaných gynekologem. Pokud již docházíš ke gynekologovi, můžeš ho tak zkusit o předpis požádat. Pokud ne, zkus celou situaci probrat s mamkou a domluvit se s ní na společné první návštěvě u gynekologa. Případně se mamky (nebo jiné ženy ve svém okolí) můžeš doptat i na to, jak podobné situace řeší ona, a jestli sama má nějaké užitečné tipy, jak sportování během menstruace udělat příjemnějším.

  Na internetu najdeš i různé „babské rady“ jak lze menstruaci oddálit (jako pití citrónové šťávy, čaje z kopřivy, či konzumaci potravin s vyšším obsahem vody, jako je meloun či okurka) nebo přiblížit (například návštěvou sauny). Osobně si ale myslím, že se na tyto metody nelze spolehnout a na většinu žen spíše nefungují.

  Obecně se během sportu doporučuje využívat tampony pro pohodlí, které Ti mohou poskytnout. Při jejich správném zavedení je prakticky ani neucítíš a můžeš se tak naplno věnovat sportu. Existují i speciální tampony určené přímo na sport, můžeš se tak po nich v drogérii poohlédnout. Podobné pohodlí Ti může poskytnout i menstruační kalíšek. Každé dívce ale během sportu vyhovují jiné menstruační pomůcky. Ty sama sebe znáš nejlépe a víš, co Ti je během menstruace pohodlné a co ne.

  Přejeme Ti příjemně strávený čas na horách!

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Jak řešit menstruaci ve škole?

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je normální že my už 3. vynechala menstruace a pořád nepřichází a mám ještě jiný problém. Ve škole nám při hodině většinou nedovolují chodit na záchod nebo se vyptávají proč potřebuju odejít z hodiny ale menstruce nejde přece nijak zadržet nebo tak a říkat jim to taky nechci. Mám strach protože jsem první menstruaci dostala ve škole a logicky jsem po ruce nic neměla tak jsem musela 4h vydržet jen s toaletním papírem místo vložek. To mám zůstat při menstruaci doma nebo co mám dělat? (Předem děkuji za odpověď).

  holka, 13 let, 11. listopadu

  Ahoj,
  nepíšeš, jak dlouho už menstruuješ, ale zpočátku jsou nepravidelnosti cyklu normální. Trvá nějakou dobu, než se cyklus „usadí“ a začne být pravidelný.
  Co se týká menstruace, určitě není potřeba zůstávat doma. Chápu, že první menstruace tě zastihla nepřipravenou a bylo určitě nepříjemné vystačit si jen s toaletním papírem. Ale teď už víš, že můžeš menstruaci dostat, tudíž není nic jednoduššího, než si v aktovce nosit vložku nebo tampón, aby tě menstruace nepřekvapila, a mohla jsi je o přestávce použít či vyměnit. Pokud bys začala menstruovat uprostřed hodiny, určitě nevidím problém v tom, abys řekla učiteli, že zkrátka potřebuješ nutně na záchod. Je to tvoje právo a pokud ho nebudeš zneužít denně, nechápu, proč by ti to neměl umožnit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Začátek menstruace

  Ahoj aliku potřebuju pomoct dostala jsem vytok nejak v cervenci a pak se pomalu zbarvoval do cervena a za mesic jsem to dostala mela jsem krece v pohode (dostala jsem to poprve) a potom uz 2 mesice nic nevis co stim?

  holka, 13 let, 17. října

  Ahoj z Modré linky,

  ze začátku může přicházet menstruace velmi nepravidelně. Tvé Tělo prochází velkými změnami a hormony se ustalují postupně. Chápu, že se obáváš, zda je vše v pořádku. Během tohoto období plného změn bývá zvykem, že Tě zkontroluje lékař – gynekolog/gynekoložka. Zkus s tím oslovit mamku nebo jiného blízkého, aby Tě tam objednala a doprovodila. Lékař se taky doptá na další informace a pokud by se mu prodleva zdála časem příliš velká, pomůže Ti situaci řešit. Neboj se o tomto tématu začít, i když to může být velký nezvyk a výzva, je to normální a přirozená součást života dívky/ženy. Nezapomínej si teď dopřávat dostatek času na odpočinek a na aktivity, které Ti dělají radost.

  Držíme palce a přejeme co nejklidnější dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Barva výtoku

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je v pořádku že po zaschnutí je výtok na kalhotkách žlutý. Nějak nezapáchá jinak žádné svědění či pálení atd... mi nezpůsobuje. Prosím o radu :-(

  holka, 10 let, 12. října

  Zdravíme z Modré linky,

  vážíme si důvěry, s jakou se na nás, skrze Alíka, obracíš. Je dobře, že se zajímáš o své zdraví a o to, co se s Tvým tělem děje. Normální vaginální výtok je průhledný, bílý až lehce nažloutlý. Pokud tedy výtok nezapáchá, neobjevuje se u Tebe svědění, pálení, či jiné potíže, mělo by být vše v pořádku. Takto na dálku však nemůžu s jistotou posoudit, zda je zbarvení výtoku normální. Nebo jestli změna barvy neznačí gynekologické potíže. To může zjistit pouze gynekolog v rámci lékařské prohlídky. Doporučím Ti, abys tak své obavy probrala s některým ze svých rodičů. A případně se s nimi domluvila na vyhledání dětského gynekologa.

  Pěkné dny,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Menstruace

  Ahoj aliku mám dotaz
  Svoji první menstruaci jsem dostala 6.6. A skončila 14.6.
  Druhou 13.7. A skončila 19.7. A třetí menstruaci jsem dostala 23.8. Do 29.8 je v pohodě že jsem to nedostala ještě do dneška 8.10. ?
  Vím že ze začátku je to nepravidelné jen se ptám. Děkuji za odpověď

  holka, 13 let, 8. října

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš nám s dotazem ohledně Tvé menstruace. Jak sama říkáš, ze začátku bývá cyklus nepravidelný. Nejsem ale lékař a nemůžu takto na dálku posoudit, jak je to u Tebe. Během prvních měsíců menstruace je vhodné, aby Tě viděl preventivně lékař. Zkus se o tom pobavit s mamkou nebo jiným blízkým, aby by Tě mohl objednat a doprovodit na prohlídku, během které se pobavíte co a jak, možná Ti doporučí nějaké pomocné léčebné prostředky. Někdo k ustálení cyklu užívá různé bylinky, u někoho se to samo ustálí během času. Možná i u Tebe zakrátko menstruace zase přijde. Nezapomínej hodně odpočívat a věnovat se věcem, které Ti přinášejí radost, Tvé tělo i Ty zažíváte asi nyní velké změny.

  Držíme palce a přejeme hodně zdraví,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Třetí menstruace

  Ahoj aliku
  1)Menstruaci mám po třetí
  Poprvé jsem ji měla 6 dni pak 7 dní a teď po třetí a už je to devet
  Dní, nejhorší je že to nevypada že by to přestávalo
  Bojím se že je to špatně, ale někde jsem četla že první dva roky je to nepravidelne.Tak já nevím prosím porad.
  2) nevíš o něčem co by menstruaci oslabilo nebo zastavilo ?

  holka, 12 let, 5. září

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš ohledně menstruace. Tvá třetí menstruace je zatím nejdelší, nepřijde Ti, že by přestávala. Chápu Tvé obavy a je dobře, že jsi k sobě a svému tělu pozorná. Je pravda, že pár měsíců ze začátku můžou být nepravidelné a časem se ustalují, a to je docela normální. Zároveň pokud máš velké bolesti, něco se Ti nezdá v pořádku anebo se něco výrazněji změnilo oproti minulým menstruacím, tak se svěř mamce nebo někomu jinému blízkému, aby Tě pomohl objednat na gynekologii na kontrolu - pro Tvou jistotu. Neboj se svěřit s tím vším lékaři naživo, ten se může doptat, vyšetřit Tě, poradit dál anebo Tě ujistit. Dopřej si dostatek odpočinku a spánku, fyzicky se nepřemáhej, možná Ti udělají dobře teplé sprchy, obklady anebo některé bylinné čaje, pomalé procházky.

  Držíme palce, ať jsou Tvé dny zase příjemnější.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Poděkování a výtok

  Ahoj milý Alíku a spol., moc bych vám chtěla poděkovat za radu, moc mi to pomohlo. S klukem, jenž se mi líbí jsem si začala trochu psát, no sice to nebyla žádná sláva, ale teď si často hledíme do očí a občas se i usmějeme. Vzhledem k tomu, že zase začne škola a budeme se denně vídat, jsem připravená s ním navázat konverzaci. Celkem studuju i různé věci ohledně pozitivní energie atd. a naučila jsem se, že představivost dokáže cokoli. Když si představuju, jak se cítím u věci, u které chci, aby se splnila a už si představuju, že jsem to dokázala nebo že se ta daná věc děje apod., je ten klíč k celé té věci. No to jsem se zase rozepsala 😅

  Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc: každé ráno, když vstanu a jdu na záchod, mám ve a okolo vagíny takový jakoby bezbarvý sliz. Na internetu jsem našla, že je to výtok. I během dne se mi na kalhotkách objeví taková skvrna se stejnou tekutinou. Prý je to normální, ale nevím. Tedy je to normální, případně jak tomu nějak zamezit? Děkuju🐾

  holka, 12 let, 2. září

  Ahoj z Modré linky,

  těší nás, že Ti naše odpověď pomohla a že se Ti s klukem, který se Ti líbí, daří sbližovat. Držíme Ti palce, aby to ve škole probíhalo tak, jak si přeješ. Je moc fajn, že se snažíš o pozitivní myšlení.

  Ptáš se nás také na výtok a zda je to normální. Je to tak, jak sis našla na internetu - výtok je pro dívky a ženy zcela normální. Je v pořádku, že se u Tebe zrovna teď v dospívání začíná objevovat. Výtok může být u každé dívky různě častý a v různém množství. I jeho hustota se může měnit. Je normální mít výtok třeba i každý den. Nejde tomu nijak zamezit, je to něco, co neovlivníš. Pokud výtok nijak nezapáchá a nemáš žádné bolesti v podbřišku anebo vaginální svědění, je vše v pořádku a nemusí Tě to znepokojovat. Z hygienického hlediska může pomoci používání intimních vložek, neboli intimek. Pokud bys měla další dotazy, můžeš se zkusit obrátit na nějakou starší dívku nebo ženu v Tvém okolí, které věříš. Může to být třeba mamka, starší sestra, sestřenice nebo kamarádka.

  Přejeme Ti pohodový start nového školního roku.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Přetrvávající výtok

  Ahoj,
  Asi cca půl roku (možná víc) mám výtok. Máma o tom ví a asi čtyřikrát už jsme byli u doktorky na výtěru z vy víte čeho a pokaždé byli výsledky stejné a to že tam mám bakterii ze stolice. Dříve jsem se utírala špatným směrem, ale teď už to aspoň 2 měsíce nedělám a utírám se opačně. Po každé toaletě se umyji v bidetu a utírám se vlhčenými ubrousky. Každý večer se sprchuji intimním gelem a beru probiotika. Jsem z toho docela zoufalá a přes den mi to vadí

  Holka, 11 let, 3. září

  Ahoj z Modré linky,

  děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíš se svým trápením. Píšeš o tom, že již nějakou dobu máš výtok. S mámou jste byly už několikrát u lékařky a i když se snažíš dbát na intimní hygienu, používáš vlhčené ubrousky a bereš probiotika, problém stále trvá. Píšeš, že jsi z toho zoufalá a vadí Ti to.

  Mrzí mě, že máš takové trápení. Věřím, že je to velmi nepříjemné a obtěžující. Myslím, že je moc fajn, že to řešíš s pomocí mamky, a že jste byly i u lékařky. Vnímám, že se snažíš dělat opravdu hodně proto, abys tyto problémy neměla a chápu, že jsi zoufalá, když přes veškerou snahu nevidíš zlepšení. Nejsem si jistá, zda Ti dokážeme dát nějakou radu, která by vedla k vyřešení Tvého problému. Doporučila bych Ti o všem znovu mluvit s mamkou a znovu se společně obrátit na odbornou lékařku. Věřím, že ona s Tebou dokáže probrat co případně dělat víc nebo jinak. Zároveň přemýšlím nad tím, že v určitém věku může být přítomnost výtoku i projevem hormonálních změn, které k dospívání patří, ale to je opravdu na posouzení lékaře.
  Také přemýšlím nad tím, jestli můžeš o svém problému kromě mamky s někým mluvit. Třeba s nějakou kamarádkou, které věříš a dokázala by ses jí svěřit, nebo i ve škole se školním psychologem/psycholožkou, pokud ho/ji máte. Mít možnost se někde svěřit, postěžovat si, projevit svoje emoce může přinést alespoň nějakou úlevu. Případně se můžeš obrátit i na naši linku, nebo využít možnost chatu, kde je možné se na to, jak situaci prožíváš podívat podrobněji. Kontakty nalezneš na www.modralinka.cz.

  Přejeme hodně sil a trpělivosti.

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Ahoj poradno, mám otázku ohledně menstruace
  7.8. mi skončila ta poslední, dnes je 17.8. a opět jsem ji dostlala ale měla jsem ji dostat až 29.8. Já jsem ji už minule dostlala o 8 dnů dříve než jsem měla ale teď jsem ji dostala o 12 dnů dříve.
  Můžete mi prosím odpovědět co nejdříve

  holka, 13 let, 17. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  pokud jsem Tvůj dotaz správně pochopila, znepokojuje Tě, že Tvá menstruace není pravidelná, přišla Ti teď ve dvou případech dříve.

  Chci Tě ujistit, že na začátku je běžné, že menstruace není pravidelná. Nevím, kdy jsi dostala svou úplně první menstruaci, ale je běžné, že i zhruba rok může být menstruace nepravidelná. Začíná se ustalovat postupně. Každá žena má jinak dlouhý cyklus, ten kratší má třeba 21 dní, delší i 35. I délka krvácení se může měnit od dvou až po osm dní. Některým dívkám se stává i to, že dostanou první menstruaci a pak další nemají i několik měsíců, někdo ji má naopak častěji, jako zrovna Ty. Pokud nezažíváš nějaké výrazné změny jako například velkou bolest nebo abnormálně silné krvácení, to co popisuješ, se mi zdá v pořádku. Kdyby Tě to i dál znepokojovalo, je dobré promluvit o tom s blízkou ženou, které věříš, třeba s mámou, tetou, starší sestrou apod.

  Přejeme Ti hezké letní dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok a jak si říct o vložky

  Ahoj chci se zeptat na dotaz který tu asi někde byl.
  Mám v kalhotkách úplně každý den mokrý flek, četla jsem že je to normální a že to znamená brzký příchod menstruace. Já ten flek ale mám už rok. Je to divné?
  A ještě něco. Jak mám mámě říct že potřebuji vložky a navíc jí to potřebuji říct mezi čtyřma očima protože nechci aby to slyšel můj 18ti- letý bratr. Děkuji

  holka, 12 let, 11. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  to co popisuješ, je výtok z pochvy, který je pro dívky a ženy naprosto normální. Výtok se v průběhu měsíce může měnit, co se týče barvy, hustoty i jeho množství. Některé ženy jej mají skutečně i každý den. Pochva se výtokem čistí a je to i známka hormonálních změn, ke kterým ve Tvém věku může docházet. Může a nemusí se jednat o známku, že Ti brzy přijde menstruace, to je opravdu velmi různé. Před menstruací se někdy objevuje výtok hnědý, někdy se mu říká špinění. Nemusíš se tím znepokojovat. Jedině pokud bys zažívala svědění pochvy anebo výtok nějak výrazně zapáchal, je dobré to konzultovat s lékařem.

  Co se týče vložek, pro výtok jsou vhodné intimky, které jsou malé a tenké a pro výtok obvykle stačí. Pokud nechceš, aby o tom věděl bratr, je dobré vybrat si pro rozhovor s mámou čas, kdy bratr nebývá doma anebo poprosit mámu dopředu, že bys s ní ráda mluvila o samotě. Je v pořádku jí říct, že máš výtok a že bys ráda používala intimky nebo i jiné vložky. Můžeš mámu taky poprosit, aby Ti k tomu dala více informací a vysvětlila Ti, jak tyto pomůcky používat. Pokud by to s mámou nešlo, máš ve svém okolí někoho jiného, s kým to probrat? Třeba tetu, sestřenici, starší kamarádku? Tyto dotazy můžeš případně konzultovat i se svou dětskou lékařkou/lékařem.

  Přejeme Ti hezké letní dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Co když přijde menstruace u moře

  Ahoj Alíku a spol.
  V září pojedu s rodiči k moři a bojím se abych zrovna neměla menstruaci. Četla jsem že i holky v mém věku si dávají tampon a rodičům to nevadí, ale mamka mi ho nechce povolit. Prý by se mi mohla protrhnout panenská blána. Snažila jsem se ji přemluvit ale moc mi to nejde. prosím poraďte co mám dělat:-( Ginny

  Ginny 12 let, 10. srpna

  Ahoj Ginny,

  díky za důvěru, se kterou se nám svěřuješ. Rozumím, že Tě napadlo užívání tamponů, na dovolené mohou pomoci užít si moře, i kdybys měla dny, ve kterých menstruuješ. Panenská blána je velmi pružná a tampony by ji neměly protrhnout, zvláště pak se doporučují tampony nejmenší velikosti, aby to bylo bezpečné a snadno se zavádějí. Samozřejmě zaručit Ti to nedokážeme, ale spíše se to opravdu nestává. Chtěla bych Tě podpořit, abys to s mamkou ještě probrala, zmínila jí proč Ti na tom záleží. Sama si zvaž, jestli a co chceš zkusit, máš právo si to promyslet a zkusit, jak potřebuješ.

  Držíme palce, ať si užiješ krásné dny u moře.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok mezi menstruacemi

  Ahoj Alíku a spol.
  Je normální že když zrovna nemám menstruaci ( takže ty dny mezi ) tak mám výtok? Menstruaci jsem měla už třikrát. Byla bych ráda za odpověď protože se bojím abych neměla třeba nějakou pohlavní nemoc. ( S mamkou se o tom moc nebavím ) Děkuji za odpověď ale pochopím když dáte přednost jiným dotazům.;-)

  Gynnyanomym 12 let, 4. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  je možné, že vzhledem k tomu, že se Tvá menstruace teprve ustaluje, máš výtok i mezi dny, kdy menstruuješ. Vše může být ještě nepravidelné a velká hormonální změna s tím pravděpodobně souvisí. Můžeš i v tyto dny nosit intimní vložky, aby Ti bylo pohodlněji.

  Brzy bys měla jít i na pravidelnou kontrolu na gynekologii, neboj se o tom zmínit mamce, ať Tě může objednat. Lékařce pak určitě řekni, že míváš výtok a popiš, jak vypadá. Přirozený výtok je potřeba rozlišovat od výtoku kvůli infekci, který doprovází nepříjemné pálení, nepohodu při vyprazdňování, výtok má nezvyklou barvu, konzistenci a může i zapáchat. Pokud je ale běžný, jak jej znáš, je malá pravděpodobnost, že by to bylo něco ohrožujícího.

  V případě jakýchkoliv změn nebo pochybností se svěř přímo lékaři, mamce nebo jiné dospělé ženě, ke které máš důvěru. Nemusíš na to být sama, je to vše pro Tebe nové a zasloužíš si v tom podporu.

  Co nejhezčí dny přeje
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Menstruace na dovolené

  Dobrý den, za pár týdnů máme jet s rodiči k moři, jenže v té době budu mít menstruaci, nedalo by se tu menstruaci nějak vzdálit nebo jít do moře s ní bez tamponu? A nebo nejsou třeba nějaké menstruační plavky? Prosím o pomoc

  holka, 14 let, 2. srpna

  Ahoj,
  je samozřejmé, že si nechceš kazit dovolenou menstruací. Oddálení menstruace pomocí léků je však poněkud problematické. Musela by ses objednat k lékaři, který by ti předepsal adekvátní léky. Menstruaci lze posunout i prostřednictvím antikoncepce, kterou, jak předpokládám, v současné době neužíváš. Tudíž pro tebe bude nejpřijatelnější variantou použití tampónu, se kterým se dá i koupat, nebo už zmíněných menstruačních plavek. Ani jedna z těchto možností tě nebude nijak omezovat v pohybu a budeš si moci prázdninového koupání užít do sytosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Sex během menstruace

  Ahoj Alíku a spol. Můžu mít sex během menstruace? Moc se omlouvám že se ptám ale zajímá mě to.

  Moc děkuji a omlouvám se za váš čas
  Pája

  Holka 11 Pája, 2. srpna

  Ahoj Pájo,

  sex během menstruace je možný, i když se ne zcela doporučuje - uslyšíš více názorů, ale důležité je vycházet z toho, jak to máš Ty.

  Při sexuální pauze během menstruace to může být klidný čas pro Tebe a Tvé tělo, které se potřebuje očistit a zregenerovat. I tak je během sexu při menstruaci potřeba používat antikoncepci a být na sebe opatrná, ať pro Tebe sex není bolestivý. Záleží opravdu na Tobě a Tvé chuti, do ničeho se nemusíš nutit, ale ani si to odpírat.

  Jen chci připomenout, že sexuální aktivity jsou zákonem povoleny od 15 let.

  Přejeme krásné letní dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Jak si zavést tampon

  Ahoj,

  1. jak zavést tampon s aplikátorem?
  2. jak dlouho můžu mít tampon v sobě když se koupu v moři ?
  holka, 13 let, 30. července

  Ahoj z Modré linky,

  jak na tampon s aplikátorem Ti poradí tyto obrázky (https://www.wikihow.cz/Jak-si-poprv%C3%A9-zav%C3%A9st-tampon), je to pro někoho jednodušší než s obyčejnými tampony, uvidíš, co Ti bude vyhovovat více. Při koupání záleží na síle menstruace v ten den - někdy je potřeba tampon měnit třeba co hodinu, dvě, později stačí větší rozpětí, nejvýše však 7 hodin. Pokud chceš mít pohodlí, tak si tampon vyměň po tom, co vyjdeš z vody/přestaneš s koupáním. Zároveň na to nemusíš spěchat, pokud to nebudeš sama cítit, někdy výměna může být u moře komplikovanější a méně hygienická, pokud tam nejsou v blízkosti toalety s tekoucí vodou.

  Příjemný a bezstarostný čas u moře přeje
  Modrá linka


  Vánoční šibenice

  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!