Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Ahoj, cca týden před Vánoci jsem měla menstruaci. Od té doby nic. Pravidelná už je, více méně se liší maximálně o pár dnů. Je to problém?

  holka, 16 let, 21. února 2019

  Ahoj,
  pokud jsi měla již dlouho pravidelnou menstruaci a najednou menstruace vynechá téměř tři měsíce, je to určitě důvod pro to, abys navštívila gynekologa. Nemusí se jednat o nic závažného, ale stejně tak může být příčinou nějaký zdravotní problém. Určitě návštěvu lékaře neodkládej.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Už je mi to blbé že pořád otravuju ale, nevím jak to popsat je mi 12 let a nevím kolik je u klasického výtoku tekutiny nevím jestli výtok mám nebo ne kvůli množství na kalhotkách mi občas přijdou skvrny prosím napíšete mi kolik cca tekutin při výtoku.

  holka, 12 let, 20. února 2019

  Ahoj,
  bohužel mě nenapadá způsob, kterým by se dalo množství výtoku změřit. Obvykle dívky poznají přítomnost výtoku podle mokrých kalhotek, či skvrn na spodním prádle.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahojkky
  Je vpohode ze jsme 22.12. Dostala poprvé mesicky a od te doby nic?
  Po jak dlouhe dobe by to byl uz problem?

  holka, 13 let, 16. února 2019

  Ahoj,
  menstruační cyklus obvykle potřebuje čas na to, aby se „usadil“ a zpravidelnil. Vzhledem k tvému věku bych si troufla tvrdit, že je to zcela v pořádku. Pokud nepozoruješ žádné zdravotní problémy, jako jsou například dlouhodobé bolesti podbřišku, pálící či svědící výtok a podobně, myslím, že nemusíš mít strach.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj, můžu jít se slabým špiněním do bazénu

  holka, 12 let, 12. února 2019

  Ahoj,
  u špinění bych dodržovala stejná pravidla jako u menstruace. To znamená, že je určitě nutné použít tampón a dodržovat zvýšenou hygienu. Tedy před vstupem do bazénu si zavést nový tampón a po koupání ho ihned vyndat a umýt se čistou vodou, případně speciálním mýdlem.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku,
  mam 2 otázky?

  1. mam doma knížku o pubertě a tam píšou příznaky menstruace.Výtoky,bolesti podbřišku atd.To všechno mam ale menstruaci jsem ještě nedostala(trvá to asi půl roku možná mín) jak je to možné?
  2. proč vadí když je výtok nažloutly a zapáchá
  děkuji za odpověd
  holka, 11 let, 11. února 2019

  Ahoj,
  nástup menstruace, respektive zahájení menstruačního cyklu, je velmi individuální záležitostí. Příznaky, o kterých píšeš, skutečně mohou být předzvěstí menstruace, ale nikde není řečeno, že pokud je u sebe pozoruješ, začneš například do půl roku menstruovat. Někdy se může první menstruace dostavit za několik měsíců, jindy za několik let. Ale vzhledem k tvému věku si rozhodně nemusíš dělat starosti s tím, že bys cokoli zmeškala. Na zahájení menstruačního cyklu máš ještě spoustu času.
  Zapáchající výtok může být známkou bakteriální infekce. Jejími projevy jsou většinou zároveň i štípání, pálení, nebo bolesti podbřišku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku ✌
  Na něco se tě zeptám.
  Je teď v této době na učňáku nebo-li na středních školách je přísný tělocvik ?
  Jako třeba myslím, když mě mamka bude chtít normální omluvenkou omluvit, když budu mít menzes a k tomu bolesti břicha a nebo to musí být jen od lékaře ?
  Předem děkuji za odpověď ��

  Eliška Elza.15 let, 7. února 2019

  Dobrý den, Elzo,

  je prima, že se zajímáte o to, co Vás čeká, avšak na Vaši otázku Vám odpovědět nemůžeme. Každá škola má svá pravidla, své zvyky. Svoji odpověď tedy můžete zjistit na té konkrétní škole, která Vás zajímá. Pokud situace nebudete Vy ani spolužačky zneužívat, mohla by stačit omluvenka od mamky. Jestliže ne, další možností je, že Vám může Vaše obvodní lékařka či gynekoložka napsat zprávu pro školu, že opravdu v době menses nedoporučuje, abyste cvičila – a potom by již omluvenka od mamky mohla stačit.

  Hezké dny Ti přeje
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Je mi 12 let a nemám menstruaci a má každá holka tich pár měsíců před menstruací výtok?

  holka, 12 let, 6. února 2019

  Ahoj z Modré linky,

  ve 12 letech je naprosto v pořádku ještě nemít menstruaci. Kdy žena dostane menstruaci a jak bude probíhat, je velmi individuální. Je tedy fajn se uvolnit a nechat všemu volný průběh.

  Hezké dny Ti přeje
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj. Chtěla bych se Vám svěřit a zároveň mám otázku.
  Jako první bych měla říct,že jsem začala masturbovat. Když to řeknu jednoduše,dřív jsem se jen dotkla určitého místa a bolelo to,teď to bolí jen když tam mám dva prsty... A taková otázka ,kde je panenská blána? Mohla bych ji vidět a cítit i já??
  Druhá věc je ta,že jsem dnes poprvé zavedla tampon..Nebylo na výběr ,takže musel být velký (nemeli jsme vložky). První tampon jsem se bala dat hlouběji a tak trosku překážel při močení,ale ten druhý mi nevadil. Celou tu dobu jsem o nem nevěděla. Vyndala jsem ho radši dřív a byl ještě docela čistý. A otázka.:
  Mužů používat já, jakožto panna, velké tampony? Hrozí mi nějaké nebezpečí?? A co v noci? Vložky jsou mi nepohodlné ,protože se porad bojím a musím to upravovat a v noci se stane ze to vyteče..Mužů mít v noci tampon? (Menstruaci nemám moc silnou)

  holka, 14 let, 3. února 2019

  Ahoj,

  panenská blána zakrývá poševní vchod, je to jemná a pružná kožní řasa, která má schopnost se přizpůsobit tlaku. Pokud při masturbaci postupně zavádíš prsty, je možné, že se otvor poněkud zvětšil. To však automaticky neznamená porušení panenské blány.

  Co se týká menstruačních tamponů, pro slečny Tvého věku jsou lepší tampony menší, odpovídající velikosti pochvy. Zásadní nebezpečí při užití větších nehrozí, jen třeba drobnější poranění panenské blány nebo poševního vchodu.

  Pokud Ti bude tampon vyhovovat i v noci, nemusíš vložky používat. Důležité je ale tampon často měnit (po několika hodinách), ponechávat jej dlouho v pochvě ohrožuje zdraví.

  Je také dobré být připravena, že menstruace může přijít někdy i nečekaně, mít nachystané tampony či vložky, abys nemusela improvizovat.

  Přejeme hezké dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahojkky!

  1. 22.12. 2018 jsem dostala svoji první menstruaci. Pouzivala jsem normalne vlozky, ale ty mi jsou neprijemne a nepohodlne. Proto jsem si dneska koupila tampony abych je vyzkousela. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak si mam zavest tampon? Koupila jsem si tampony o.b. ProComfort mini.
  2. Od leta si pisu s jednim klukem. (Znam ho je od nas ze skoly). Piseme si celkem casto a vime o sobe vpodstate vsechno. Dokonce jsem se mu sverila i s depresema. A asi jsem k nemu zacala neco citit, dokonce se mi i parkrat zdalo o tom ze spolu chodime. Kdyz si piseme nebo volame tak je na mě strašně hodný, ale kdyz jsme ve skole (je o rok starsi) tak jako bych neexistovala. Myslite ze to na mě kdyz si piseme hraje nebo se ve skole jenom stydi?
  3. Nevim proc ale nekdy se tesim az budu dospělá a budu na dovolene chodit na nuda pláže a budu se vystavovat. Pred rodinou se stydim byt naha ale tohle me mega laka. Taky se tesim ke gynekolozce (vim jsem divna) ale libi se mi kdyz se na mě někdo diva nebo mi doktorka saha na pipinu a prsa. Jsem divna nebo je se mnou neco špatně?
  Predem děkuju za odpověď!
  Nany
  holka, 13 let, 26. ledna 2019

  Ahoj,
  na příbalovém letáku tampónů je většinou návod na jejich použití, často i s nákresy. Buďto mají tampóny aplikátor, nebo nikoli. O.b. tampóny aplikátor nemají a zkrátka musíš tampón, po vyjmutí z obalu, zavést prstem co nejhlouběji do vagíny. Ideálně bys ho neměla při pohybu cítit - to je důkaz toho, že jsi ho zavedla správně.

  Ohledně tvého druhého dotazu bych si dovolila odhadnout, že je tvému kamarádovi nepříjemné přiznat před svými spolužáky, že spolu máte blízký vztah. Někteří dospívající, kteří nejsou dostatečně zralí, to tak mívají. Klidně se ho ale na to můžeš zeptat, až si budete psát, a také mu můžeš dát jasně najevo, že ti toto chování nevyhovuje a jsi z něj zmatená. Bez problémů ho požádej, aby byl ve svém chování konzistentní a před svými kamarády tě nezapíral. Pokud je to dobrý kamarád, nemělo by mu dělat problém tvé argumenty pochopit.

  Tvůj třetí dotaz budu ignorovat, protože 6. prosince jsi se ptala, co máš dělat, když se před paní doktorkou extrémně stydíš a je ti velmi nepříjemné, když by ti měla prohlížet pohlavní orgány. Rozmysli se proto, jak to s tou stydlivostí vlastně máš. Pokud to měl být vtip, uvědom si, prosím, že zbytečně plýtváš časem těch, kteří odpovídají, a který by mohl být věnovaný odpovědím těm, kteří to skutečně potřebují.
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj, když jsem měla poprvé na intimce tečky světle růžové, je to příznak, že můžu dostat menstruaci?

  holka, 11/12, 23. ledna 2019

  Ahoj,
  před dvěma dny jsem ti odpovídala, že nikdo nedokáže přesně určit, kdy přijde první menstruace a že máš svému tělu nechat čas, protože ve tvém věku je na zahájení menstruace ještě spousta času. Obávám se, že za ty dva dny se nic nezměnilo a nedokáži ti tedy odpovědět jinak.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj, kdy poznam, že dostanu první mensturaci? Už od 5. třídy mám výtok bílý, není silný. Měla bych nosit vložky určené na výtoky? Děkuji za odpověď :) V březnu mám narozeniny (12)

  holka, 11 let, 21. ledna 2019

  Ahoj,
  nástup první menstruace je velmi individuální a nikdo ti nedokáže říci, kdy přesně začneš menstruovat. Je pravdou, že před první menstruací většinou bývají výtoky četnější a intenzivnější, ale nelze říci, že například přesně za rok poté, co ti výtok začal, začneš menstruovat. Za normální se považuje nástup menstruace do šestnácti (někteří odborníci uvádějí dokonce do sedmnácti) let, takže máš ještě spoustu času a nemusíš si dělat starosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj za 2 měsíce mi bude 15. 17.1.2019 jsem ráno na záchodě po utreni měla hnědé skvrny na toaletaku. Dala jsem si vložku a šla do školy. Dnes je 3 den a včera jsem ještě spinila. Dnes nic. Počítá se to jako menarche? Nebo to ještě přijde? Už se těším na menstruační kalíšek protože s vložkou neusnu jak se zaparuju. A je možné že nemám panenskou blánu? Od mala dělám gymnastiku.

  holka, 14 let, 19. ledna 2019

  Ahoj,
  ano, je možné, že takovéto špinění je předzvěstí menstruace. Stejně tak je ale možné, že se jedná jen o maličkaté krvácení v nějaké cévky. Uvidíš v následujících měsících, jak se bude situace vyvíjet, zda začneš menstruovat, nebo si ještě budeš muset počkat.
  Některé ženy se skutečně rodí bez panenské blány, ale nemá to co dělat s tím, jestli provozují nějaký sport či ne.
  Měj se hezky.
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli existují intimní vložky na sport.....
  Děkuji za odpověď!

  Ahoj,
  nic jako intimní vložky na sport bohužel neznám. Intimní vložky jsou ze své podstaty tenké a nenápadné a používají se především při silném výtoku nebo doznívající menstruaci, kdy už je zbytečné používat silné vložky, nebo tampóny. Pokud tedy sportuješ na úplném konci menstruace, můžeš samozřejmě intimní vložky používat. Při probíhající menstruaci jsou nevhodné, protože neudrží takové množství krve jako klasické vložky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj :)
  Říkala jsem si kam to napsat a rozhodla jsem se že sem.
  Bylo mi to celkem divné řešit s mamkou, ikdyž mamka je mi prostě bližší a tak, asi bude lepší to napsat sem. Takže už k věci: Vždycky když si sundávam kalhoky večer, je na nich takové bílé něco a k tomu nějaká smítka nebo jak to napsat. Z pochvy mi nejspíš vytéká bílá tekutina která potom ztvrdne. Předtím jsem ještě říkala mamce že mám asi výtok. Mamka si to ale nemyslela. Myslela si že jsou to škvarky. Nebo aspoň tak se tomu říká. Prý že to měla taky když byla v mém věku a že se to musí léčit. Pak mi řekla že to může být jen příprava těla na menstruaci a to si myslí doteď. Menstruaci jsem ještě neměla.. A tohle trvá už tak 2 měsíce. U pochvy mám takovou bílou “vyrážku". Nevím jak to nazvat, tak to popíši: je to jako kdyby jste tam nasypali mouku která stvrdla a nejde to nijak smýt. není to tak výrazné.
  Byla bych moc ráda za odpověd a jestli s tím máme zajítz k doktorovi.
  Díky <3

  holka, 13 let a asi divná :/, 16. ledna 2019

  Ahoj,

  vůbec nejsi divná. S největší pravděpodobností se skutečně jedná o bílý výtok, kdy se tělo připravuje na menstruaci. Pokud výtok není nažloutlý a nezapáchá, k doktorovi zatím nemusíš, ale až přijde první menstruace, stejně bys měla gynekologa/žku navštívit z preventivních důvodů. Jistě pochopíš, že my jako nezdravotníci, navíc po internetu na dálku se nemůžeme nějak zvlášť vyjadřovat k popisu Tvé bílé "vyrážky", nejspíš jsou to žmolky, související s výtokem. Posoudit to ale skutečně může až lékař po vyšetření.

  Je dobře, že pečuješ o své zdraví a zajímáš se o to, co se s Tebou a Tvým tělem děje.

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku, už jsem vám sem nedávno psala, že jsem dostala menses a máma o tom neví. Přijde mi, že trvá strašně dlouho, jsem z toho strašně nervózní. Mám jí od minulé soboty a fakt nevím co mám dělat. Minule jsem jí měla jenom dva dny. Hodně se bojim, že semnou něco je. Děkuju, pá &#55357;&#56379;

  Terii, 13 let, 12. ledna 2019

  Ahoj,
  kvůli velkému množství dotazů se bohužel na ten tvůj dostala řada až teď. Předpokládám, že v současné době už nemenstruuješ, protože pokud dobře počítám, menstruovala už bys skoro dva týdny a to už by byla skutečně anomálie, kterou by bylo určitě potřeba řešit s lékařem. V průběhu dospívání, než se cyklus ustálí, jsou nepravidelnosti v menstruaci (jak v její délce, tak frekvenci) poměrně běžné. Některé ženy skutečně menstruují jen dva dny (ačkoli si troufám říci, že takových bude minimum, protože to je opravdu velmi krátká menstruace), zatímco jiným doznívá menstruace ještě za týden. Každopádně bych ti určitě doporučovala (stejně jako v předchozím dotazu) svěřit se mamince, která ti v této záležitosti zcela jistě poradí a také ti ji případně pomůže vyřešit.
  Měj se hezky!
  Bára