Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a spol..Jsem tu nová! Takže bych se chtěla zeptat ohledně mences.. Mám 12, 5 a ještě to nemám. Skoro všechny holčiny od nás ze třídy a z tancování to už mají.. Já se na to strašně moc těším, ale nevím jestli je následující pravda: Prej je věk ve kterém to dostaneš dědičný po matce, babičce.. Noo a mamka to dostala až ve 14ti..Kamarádka která to má, to dostala nedávno a je jí 12.No a jde o to že její mamka to taky dostala ve dvanácti.. Moc se na menses těším, ale bojím se že to dostanu mezi poslednima (v těch 14 ti noo)

  holka, 12 let, 21. května

  Ahoj,
  vítáme tě mezi námi a protože vidím, že jsi vzápětí položila i druhý dotaz týkající se výtoků a toho, zda mohou být předzvěstí menstruace, dovolím odpovědět i na ten v rámci jedné zprávy.
  Co se týká věku, ve kterém nastoupí menstruace, ten je velmi individuální a nedá se předem předpovídat. Ačkoli někdy může skutečně korespondovat s věkem, v němž začala menstruovat matka dívky, a některé výzkumy to i naznačují, určitě to není pravidlem. Záleží především na tom, jak je tělo zralé a vyvinuté. Ve svém věku máš na menstruaci ještě spoustu času a většinou se uvádí, že je zcela normální, pokud dívka dostane menstruaci do šestnácti let.
  Ohledně tvého dotazu na výtoky ti mohu sdělit, že četné výtoky většinou provází dospívání, což znamená, že se tvé tělo vyvíjí. Mohou být skutečně znamením, že menstruace v dohledné době přijde, ale stejně tak je možné, že si na ni budeš muset ještě pár let počkat. Obě dvě varianty jsou zcela v pořádku a nemusíš se jimi trápit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj
  Chtěla bych se zeptat vždycky asi 2 týdny před menstruaci až do menstruace mám výtok prostě úplně jako vodu nesmrdí nic je to dost nepříjemné když sedím nebo něco takového teď se postavim nebo si kichnu a vyteče to že mě na internetu jsem to hledala co by to mohlo byt a psali tam že to je třeba u těhotných ale to ja nejsem tak jsem hledala dal a tam psala jedna pani ze to je nějaká nemoc nějaký bacil v pochvě a tam někde a že se to přenáší ve výřivce a v bazénech no a právě týden před tim než se mi to začlo dit jsem byla s rodinou na bazéně a taky ve vyrivkach no a ta pani tam psala ze musím navštívit ginekologa ale ja se bojim myslíte ze bych mohla mit ten bacil? Mam to ale vždy 2 týdny před menstruaci a po menstruaci uz ne a pak kdyz se blíží tak zase předem děkuji za odpověď

  holka, 12 let, 10. května

  Ahoj,
  kladeš nám otázky ohledně úniku tekutiny z intimních míst. Umím si představit, že je to hodně nepříjemné a že máš obavy, co se s Tebou děje.
  Když si čtu Tvůj dotaz, říkám si, že důvody mohou být nejrůznější. Píšeš, že se to děje pouze v určité fázi menstruačního cyklu, může to, ale také nemusí s menstruačním cyklem souviset. Může se jednat o výtok ( a i ten může být do určité míry úplně v pořádku - souvisí s přirozenou funkcí ženských orgánů), ale také i o malý únik moči. Jak píšeš, může ale jít i o bakteriální infekci. Jako linka důvěry Ti říci nemůžeme, o co jde - je třeba opravdu vyhledat gynekologa, jak píšeš, a to osobně, na dálku není možné určit nic.
  Návštěvy gynekologa se bát nemusíš, lékaři a lékařky jsou připraveni na to, že k nim dívky přicházejí poprvé a mají strach. Na svoji první návštěvu gynekologa můžeš poprosit mamku nebo jinou dospělou osobu, ať Tě k vyšetření doprovodí, přímo u něj ale nebude (nebudeš-li chtít). Kdyby se Ti o tom, proč potřebuješ jít na gynekologii, špatně mluvilo, můžeš mamce předat k přečtení tohoto Alíka.

  Držíme palce,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj vsichni :D

  Je mi 10 a už nějakou dobu mám menstruaci. (vím je to dost brzo, ale proste jsem v pubertě)
  Ma otázka zní : Co je to "intimka"? Vím, ze to je něco ohledně menstruace, ale co?
  Předem děkuji :D

  holka, 10 let, 11. května

  Ahoj,
  intimka je velmi tenká a nenápadná vložka, která se zpravidla používá při slabém krvácení, jaké se například objevuje při doznívající menstruaci. Její výhodou je nenápadnost a skutečnost, že zachytí ono malé množství krve, které je příliš malé na to, aby se používala vložka klasické velikosti nebo tampón - a přitom samozřejmě nechceš mít špinavé spodní prádlo.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj jsem strašně nervózní že nedostanu první menstruaci a že nebudu moct mít děti.. Kdybych do 16 let nedostala menstruaci, tak pak lze nějak vyvolat a menstruaci dostat? Každá žena má menstruaci, nebo prostě některý jí vůbec nedostaly? Jaké jsou důvody neplodnosti? Jak velká šance je že nedostanu menstruaci? Jak velká šance je že budu neplodná? Když se zjistí neplodnost tak lze to nějak vyléčit nebo tak??? Prosím o radu, fakt prosím strašně se bojím protože je mi 13 a nemám menstruaci a bojim se že z nějakého důvodu budu neplodná...

  holka, 13 let, 8. května

  Ahoj z Modré linky,

  trápí Tě obavy z toho, žes ještě nedostala menstruaci. Chápu, že mnohé dívky menstruaci již ve 13 letech mají, avšak ještě máš dost času, aby se první menstruace dostavila. Je proto zatím velmi předčasné obávat se dalších záležitostí jako je neplodnost.
  Jestliže bys přece jen menstruaci sama nedostala, je samozřejmě možné objednat se na gynekologii, a pokud by bylo třeba, je možné ji vyvolat.
  Je ale dobré na své obavy nezůstávat sama, bylo by fajn, kdyby sis mohla o tom všem popovídat třeba s mámou, případně s jinou Tobě blízkou ženou, které věříš.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj, 5-9. dubna jsem měla špinění, poté 10.dubna první menstruaci, která trvala ale jenom 1 den... Je to v pořádku? Děkuju

  holka, 12 let, 4. května

  Ahoj,
  ano, je to naprosto v pořádku. Zpočátku menstruační cyklus potřebuje čas, aby se usadil a stal se pravidelným. Nepravidelnosti cyklu jsou proto na začátku naprosto normální a nemusíš se jich obávat. Samozřejmě pokud nejsou spojeny s nějakými zdravotními problémy.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Aldo, hele dneska mi přišla první menstruace a břicho mě nebolí není to divný?

  A jenom, nevíš kde by se teď v karanténě dal sehnat menstruační kalendář??

  Evženka, 11 let, 1. května

  Ahoj,
  divné to není, protože průběh menstruace je velmi individuální, takže někoho břicho může bolet a někoho zase vůbec. Pokud patříš mezi ty šťastné, které se s menstruační bolestí břicha nebudou potýkat, můžeš si jen blahopřát.
  Ohledně menstruačního kalendáře existuje spousta možností. Stačí zadat do vyhledávače heslo „menstruační kalendář“ a vyjede ti víc než devadesát tisíc odkazů. Můžeš si kalendář vytisknout, ale existuje dokonce i aplikace, kterou si můžeš stáhnout do mobilu. Podívej se a vyber si sama, co ti bude víc vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Báro, Modrá linko a ostatní.Četla jsem tu, že první menstruaci může mít člověk ve 12 ale klidně až v 17.Docela se někdy bojím že to dostanu.Mám proto pár otázek.

  1. Jaké jsou příznaky menstruace.
  2. Co mám dělat když to dostanu
  3. kamarádka říkala že to může člověk dostat při změně prostředí (např.na horách) je to pravda?
  4. Co všechno kromě tamponů se dá používat (moc mě neláká představa že je budu muset dávat dovnitř)
  5. Je lepší to říct rodičům nebo si to nechat pro sebe?(docela se stidím)

  Doufám že je v mém věku v pořádku že se ptám.
  Já vím že nejste lékaři ale nikoho jiného komu bych se svěřila neznám.

  Předem děkuji za odpověď

  holka 12 let, 24. dubna

  Ahoj,
  je naprosto v pořádku, že se ptáš a moc ráda ti odpovím. To, že nejsme lékaři, zdůrazňujeme především u zdravotních dotazů, u kterých by mohlo hrozit, že se zanedbají nějaké zdravotní problémy, což by bylo velmi nezodpovědné, ale na zodpovězení tvých dotazů si myslím mohu troufnout:

  1. Menstruaci poznáš velmi snadno podle toho, že začneš krvácet. Někdy se zpočátku může jednat pouze o špinění, jindy se rovnou může objevit silnější krvácení. Někdy je doprovázeno i bolestmi v podbřišku, ale to rozhodně není pravidlem.
  2. Tuto otázku si dovoluji sloučit rovnou i s tvým pátým dotazem. Určitě si myslím, že by bylo dobré svěřit se mamince s tím, že jsi dostala menstruaci a ona ti určitě poradí, jak například zacházet s vložkami a podobně.
  3. Změna prostředí, respektive cestování, skutečně na menstruační cyklus může mít vliv, ale spíše se to týká jeho pravidelnosti. To znamená, že se může stát, že žena, která už pravidelně menstruuje, dostane menstruaci se zpožděním, když například někam letí.
  4. Při menstruaci se v podstatě dají používat vložky, nebo menstruační tampóny (malá část žen používá menstruační kalíšky, nebo menstruační kalhotky, které jsou ale spíše alternativní metodou). Nemusíš se bát, že bys byla odkázaná pouze na zavádění tampónů, pokud ti tato představa není příjemná. Vložky se vyrábí v mnoha velikostech, tloušťkách i tvarů, takže si stoprocentně vybereš takové, které ti budou vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára
  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a spol.... Mám dotaz ohledně menstruace, na internetu jsem četla spoustu článků jak menstruaci zeslabit..... ale nikde jsem se nedočetla jak jí zesílit... Mám jí dost slabou, a bojím se léta a koupání, protože když jsem zkoušela tampony tak vždy nebyly dostatečně nasáklé i když jsem brala ty nejmenší velikosti (špatně se vyndavaly)( a já nechci přijít o koupačky).....
  Moje 2. dotazy zní: 1- Je normální normální když mi na ,,ty dny,, stačí intimka?
  : 2- Poradili by jste mi prosím nějaké babské rady, nejlépe
  potažmo nějaký web?
  Předem díky za odpověď.

  holka, 12 let, 19. dubna

  Ahoj,
  neexistuje jediný rozumný důvod, proč bys měla chtít svou menstruaci zesílit. Naopak spousta žen řeší opačný problém a za slabší menstruaci by daly prakticky cokoli. Menstruační cyklus se ti navíc může v průběhu času měnit a je dost možné, že až budeš starší, zesílí (a pak se s tebou vsadím, že budeš ještě s radostí vzpomínat na dobu, kdy jsi měla slabou menstruaci). Slabé krvácení není žádnou překážkou pro použití tampónů, takže si s tím nemusíš dělat žádné starosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj opět pokládán dotaz tentokrát o menstruaci. Je mi 13 let. Dneska ráno jsem šla na záchod a když jsem se utřela na tol.papiru byla krev a na kalhotách taky něco bylo jelikož jsem měla zrovna červený tak nevím jestli krev nebo vytok tak jsem si vzala nějaké světle a od té doby na kalhotách nic. Když se utru tam u toho (vi víte kde) tak na tol.papiru krev je... nevím jestli se tam neutírám moc blízko toho.. Je to menstruacni krev nebo spineni nebo "tam u toho" je krev porad (nikdy jsem si ji nevšimla) jsem strašně nervózní... může jít o slabou menstruaci nebo spineni? předem děkuji za odpověď, budu dál sledovat jak se to vyvíjí.

  holka, 13 let, 18. dubna

  Ahoj,
  ačkoli bych ti ráda pomohla, bohužel ti na dálku nedokáži poradit a nezvládl by to nikdo na světě. Může se skutečně jednat o počáteční slabou menstruaci, špinění, nebo třeba o nějakou drobnou prasklou cévku. Uvidíš, jak se situace bude vyvíjet v dalších dnech (nebo týdnech, či měsících). Ve třinácti letech úplně klidně můžeš začít pravidelně menstruovat, ale stejně tak se může pravidelná menstruace dostavit až za několik let. Myslím, že příští měsíce ti napoví mnohem víc, než to dokáže kdokoli v poradně na dálku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj,
  Můj problém se týká měsíčků...
  Poprvé jsem to dostala 11.1. 2020 od té doby nic, je to v pohodě ? A jestli ano, tak za jak dlouho bych to měla řešit, kdyby to nepřišlo ?
  Díky za odpověď

  holka, 13 let, 17. dubna

  Ahoj,
  na počátku menstruačního cyklu jsou nepravidelnosti krvácení zcela normální a nemusíš se jimi znepokojovat. Ve třinácti letech je na zahájení pravidelné menstruace spousta času a myslím, že zatím není potřeba to nijak řešit. Obvykle odborníci uvádí věk šestnácti let, do kdy by měla začít pravidelně menstruovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dobrý den
  Ráno jsem měla první menstruaci. Ráno okolo 10 hodin se mi objevila v kalhotkách krev, ale pak okolo čtvrté už jsem nekrvácela. Večer jsem o tom řekla mamce ta mi dala vložku, ale já už se nezmmínila že už ji nemám. Ale pak bych to chtěla říct ještě své starší sestře, ale jenže nevím jak? Prosím poraďte mi.
  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 14. dubna

  Ahoj,
  zpočátku menstruačního cyklu je úplně normální, že je menstruace nepravidelná. Někdy tedy může trvat několik dní, jindy jen třeba několik hodin. Mohou mezi ní být velké intervaly a různé další nepravidelnosti. Tvá maminka to zcela jistě ví, takže se vůbec nemusíš stydět říct jí, že už jsi přestala krvácet. Není na tom nic divného. A stejně tak klidně můžeš říct své starší sestře, že už jsi dostala menstruaci. Získáš v ní zcela určitě dalšího „rádce“, na kterého se budeš moci obrátit, když si s něčím nebudeš vědět rady.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a jeho kamarádi.
  Mám tři dotazy ohledně stejné věci.

  1. Měla jsem měsíčky už když mi bylo 12 a půl. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální, protože jsou holky co to mají až např. v 17ti?
  2. V lednu jsem měla zánět vedlejších dutin a doktorka mi předepsala kupu léků a mezi nimi byli i třídenní antibiotika. Druhý den co jsem brala ty ATB (samozřejmě i s laktobacily a tím zbytkem těch prášků) tak jsem to dostala hodně. No a v březnu jsem to dostala zase hodně(mezi tím to bylo celkem únosný). Bojím se, že v červnu,září, listopadu,... to bude stejné. Poslední dobou by nebyla noc kdy bych si na to před spaním nevzpomněla. Co s tím a proč je to v takovéto intenzitě?
  3. Když v létě půjdu ke kámoškám a já se nebudu moct kvůli tomu koupat, co mám udělat? A když bych jim to případně měla říct, jak to mám udělat aby to nezjistili i např. jejich rodiče nebo prostě aby to věděli jenom ony?
  Celkem mě to vrtá hlavou a trápí.
  Předem děkuji za odpověď a hezký den.

  Janina

  holka, 13 let, 16. dubna

  Ahoj,

  kladeš Alíkovi otázky ohledně menstruace, posíláme Ti odpovědi.

  Menstruace přichází každé dívce jindy a bývá to zcela běžně i okolo 12 let. Pokud nepřijde do 15 let, je lépe navštívit gynekologickou ordinaci, aby se zjistila příčina. Pokud je všechno v pořádku, většinou se čeká, až menstruace přijde sama, nebo to lékaři řeší určitým zásahem do hormonálního cyklu ženy, který má menstruaci na starosti. Více by Ti ale řekl lékař gynekolog (gynekoložka), toto je obecná odpověď, Modrá linka není zdravotnickou poradnou.

  Proto Ti také nemůžeme odpovědět na druhou otázku - co se nyní s Tvou menstruací děje. To by mohl opravdu až lékař na základě vyšetření. Pokud by Tvoje menstruace byla moc silná a bolestivá, bylo by dobré ho navštívit. Obecně vzato, hormonální systém reaguje citlivě na to, co se v těle (i v duši) děje, je dost pravděpodobné, že se situace ustálí.

  Pokud budeš v létě u kámošek a budeš mít menstruaci, máš víc možností. Můžeš si vzít menší tampon a vše dělat jako jindy, tedy se i koupat. Pokud nechceš jít touto cestou, pomáhá otevřenost. Klidně můžeš říct kamarádkám, že máš menstruaci, "svoje dny", měsíčky - jak chceš, někdo říká "já jsem to dostala" - kamarádky pochopí. Můžeš se s nimi domluvit, že to rodičům nemají říkat, na druhou stranu stejně rodiče budou vidět, že se nekoupeš, takže i tady bych volila otevřenost - říct třeba "já se nemůžu koupat" - mělo by jim dojít, o co jde. Nebudou Tě pak lákat či nutit ke koupání a dostávat do rozpaků.
  Chápu, že Ti to vrtá hlavou a trápí Tě to, je to citlivé téma a někdy se o tom mluví nedobře, s pocity studu a trapnosti - to je normální. Řekni si ale, že je to přirozené, normální, a nenech se zneklidnit. Když Ty se budeš chovat "normálně", budou se tak chovat i ostatní.

  Přejeme co nejhezčí dny,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Dobrý den poradno.
  Je v pořádku, že jsem dostala o zhruba 8 dní dříve než jsem měla? Minule jsem ji dostala 27.3. a teď přišla už 15.4. (po 19 dnech) Někde jsem četla že to může být těhotenstvím. Ale já těhotná nemůžu být... nejspíš chápete proč (nejen kvůli věku, ale ani nechci) a ptala jsem se i babičky (s tímhle za mámou nechodím k vůli tomu, že ona mi za všechno nadává) a ta řekla, že jsem se mohla jen ztrhnout. Tak já nevím.
  Prosím poraďte... předem děkuji za odpověď

  holka, 14 let, 16. dubna

  Ahoj,

  píšeš o tom, že jsi dostala menstruaci víc než o týden dříve a ptáš se, jestli je to v pořádku.

  Ano, pokud žena žije aktivním sexuálním životem, může otěhotnět, což se projevuje vynecháním menstruace, výjimečně určitými nepravidelnostmi v ní. Chápu, že těhotná být nechceš, ani nemůžeš.

  Menstruace je ovlivněna hormonální činností v těle ženy a ta reaguje na to, co se v těle, ale i v duši děje. Babička mohla mít pravdu (je dobře, že ji máš a můžeš jí klást i intimní otázky), mohla ses "strhnout", to může být jak fyzicky - těžkou fyzickou prací, nebo i intenzivním sportem. Často za dřívější příchod menstruace může i psychika - stres. Nyní stres kvůli Coronaviru zažívají všichni (někdo méně, někdo více), může to být i tím a také i změnou pravidelného navyklého režimu.

  Pokud se to takto stalo jednou a dál bude menstruace pravidelná, nemusíš se zneklidňovat, pokud by ale začala být nepravidelná nebo jsi pociťovala jiné změny (moc silná, moc slabá, bolestivá, dlouhotrvající...), určitě navštiv gynekologickou ordinaci. Doprovodit by tě měl někdo z dospělých, může i babička (u vyšetření pak není).

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahojky, je mi 12 let a není tedy překvapení, že jsem dostala menstruaci. Moje první menstruace nastala 26. ledna 2020 večer. Bylo to celkem v pohodě, dala jsem si vložky a vše šlo podle plánu. Začalo se to hatit až teď, v dubnu. V pondělí jsem dostala menstruaci už po čtvrté v životě a byl to horor. Např.: Vložky jsem si měnila cca osmkrát denně, protože jakmile jsem si vložku nechala déle než třeba 4 hodiny, tak jsem tam měla plno krve a bylo to už hodně nepříjemné. Poté nastal problém č.2, a to, že jakmile jsem se rozhodla dojít si na toaletu, tak mě močení urputně pálilo, takže bylo velmi obtížné vykonat potřebu. Také si nemohu ani vyjít ven na zahradu či na vycházku, protože mám vždy pocit, že jakmile udělám větší krok, tak si krví zašpiním kalhoty. Teď už je to lepší, ale bojím se, že až měsíčky přijdou znovu (tj. cca za měsíc), tak to bude ten stejný problém. Vážně mě to štve a prosím o radu, jak menstruaci zklidnit a mít od toho alespoň částečně pokoj. Vím, že na dálku to jde posoudit hůře, ale už jsem z toho vážně vedle.

  holka, 12 let, 8. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  umím si představit, že Tvé zkušenosti s menstruací, které popisuješ, jsou nepříjemné.

  Ráda bych Tě podpořila, aby ses svěřila mamce či nějaké jiné ženě ve své rodině, které důvěřuješ, neboť jak sama píšeš, poradit Ti takto po internetu, zvláště, když nejsme lékaři, moc nejde. S blízkou osobou můžeš mluvit o všem, co Tě ohledně menstruace trápí, ptát se na její zkušenosti i na to, jak ona prožívala své začátky, říct si o podporu, vlastně je to téma, které Vás může sblížit. Menstruace je naprosto přirozenou součástí života ženy a je úplně v pořádku si o ní povídat. A protože Tě bude provázet velkou část Tvého života, je dobré nebýt na to sama.

  Obecně Ti mohu napsat, že intenzita krvácení je velmi individuální, nedokážeme posoudit, zda je to, co popisuješ v normě nebo se děje něco, co není běžné. Domnívám se však, že pálení při močení během menstruace zcela běžné není. Můžete s mamkou (či jinou blízkou dospělou ženou) zavolat třeba její/mu gynekoložce/gynekologovi a na průběh Tvé menstruace se zeptat. Případně je možné obrátit se na on-line lékařské poradenství, například na: www.znamylekar.cz/ nebo www.ulekare.cz/poradna. Uvidíte, zda Vám dokáží poradit nebo Vám doporučí gynekologické vyšetření.

  Přejeme Ti bezstarostnější dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Dobrý den
  Mám dost velký výtok nevím co s tím a docela mi to vadí . Nijak nesmrdí ani neštípe jen mi to hrozně vadí proteče mi přez kalhotky aji přez kalkoty nechci ke ginekologovy jen by mě zajímalo jak to zastavit nebo aspoň zmírnit především díky za odpověď

  holka, 14 let, 10. dubna

  Ahoj,
  v každém zdravotním dotazu zdůrazňujeme, že nikdo z nás není lékař a není možné zodpovědně stanovit diagnózu na dálku. Intenzivnější výtoky k období dospívání patří, ale pokud tě výtoky obtěžují do té míry, že ti protékají přes kalhoty, určitě by bylo potřeba gynekologické vyšetření, které zjistí, zda je všechno v pořádku. Není potřeba se ničeho obávat, preventivní prohlídka není nijak bolestivá, ani nepříjemná.
  Měj se hezky!
  Bára