Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Dobrý den, prosím budu ráda, když odpovíte co nejdříve.
  Nedávno jsem dostala 1. menstruaci. Četla jsem, že další příde po 21-35 dnech. No, už uběhlo více než 35 dní a já ,,to“ furt nedostala. Je tohle nomální? Vím, že nejste doktoři, ale prosím i tak mi poraďte.

  holka, 14/15 let, 7. května 2021

  Ahoj,
  nepravidelná menstruace je zpočátku zcela normální a nemusíš si s tím dělat starosti. Tvé tělo potřebuje nějaký čas, aby se cyklus „usadil“ a začal být pravidelný. Ačkoli tedy nejsem lékařka, jsem si jistá, že v tomto případě nemusíš mít obavy, že by se dělo něco „nenormálního.“
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Jak zkrátit menstruaci?

  Dobrý den, před 3 měsíci jsem měla svojí 1. Menstruaci a na 3 měsíce jsem od ní měla klid ale teď přišla zase, nevíte jak menstruaci nejrychleji zkrátit? Chtěla bych se totiž věnovat tomu co mě baví a ne furt ležet v posteli a každou 4. Hodinu si měnit vložky. Předem děkuji za odpověď

  holka, 12 let, 4. května 2021

  Ahoj,
  menstruace se bohužel nijak zkrátit nedá a je potřeba „smířit“ se s tím, že bude přicházet každý měsíc. Nicméně nevidím důvod, proč bys měla v průběhu menstruace ležet v posteli a neměla se věnovat tomu, co tě baví. Popravdě řečeno neznám jedinou ženu, která by při menstruaci ležela v posteli - protože menstruace není nemoc, ale úplně normální součást života. Existují samozřemě ženy, které mají menstruaci extrémně bolestivou (ačkoli to jsou výjimky), ale i takový problém se dá s pomocí gynekologa řešit. Na trhu existuje nepřeberné množství hygienických pomůcek, které ti umožní zcela normální fungování, prakticky bez jakýchkoli omezení. Není tedy důvod, proč by ses měla při menstruaci vzdávat normálního života.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dotazy ohledně menstruace

  Ahoj, dnes ráno jsem zjistila, že mám hnědý výtok (cca rok mám normální).Nijak jsem to neřešila. Ale pak mi začla první menstruace. Byla jsem na tréningu a v pohodě. Žádné bolesti, jen přecitlivělost.

  1.Tampón mi sympatický vůbec není a odmítám si ho do sebe strkat. Vložka je doslova jako plína. Zůstávám u toaletního papíru omotaný kolem kalhotek. a)protože ho mohu pak normálně spláchnout b) protože není tak předražený jako vložky a tampony. Nevadí to ničemu??

  2.S mamkou úplně nejlepší vztah nemám-a nechci jí to říkat. Nevadí to? U 13ti leté prohlídky to klidně řeknu, ale jen tak mamce fakt ne. Už jsem si o ní vše přečetla-vše vím. Je nutné jí to říci? Podle mě je to moje věc..

  3.Je hned od začátku menstruace pravidelná? Jestli se 2.menstruace dostaví podobně nebo klidně až za půl roku?

  Děkuji.

  holka, 11 let, 23. dubna 2021

  Ahoj,
  pokusím se odpovědět na tvé otázky postupně.

  1. Kalhotky omotané toaletním papírem určitě nejsou ideálním řešením při menstruaci především kvůli hygieně. Toaletní papír se při silnějším krvácení okamžitě promočí, neabsorbuje pachy a dovolila bych si tipnout, že i z hlediska potenciálního množení bakterií to nebude ta nejlepší možnost. Možná byla tvá první menstruace méně intenzivní, ale postupem času určitě zjistíš, že používání toaletního papíru je skutečně nevhodné. Na trhu existuje obrovské množství hygienických pomůcek a stoprocentně si mezi nimi vybereš takové, které ti budou vyhovovat. Jen vložek existuje nepřeberné množství druhů a typů, takže ti opravdu doporučuji hledat hygienické pomůcky, které jsou pro menstruaci určené.
  2. Tím se vlastně dostáváme i k druhému dotazu. Samozřejmě neexistuje žádný zákon nebo pravidlo, které by dívkám přikazovalo svěřit se s menstruací svým matkám. Nicméně myslím, že právě kvůli praktickým věcem, jako je nákup hygienických pomůcek, jejich likvidace po použití a podobně, není vůbec špatné probrat to s maminkou.
  3. Co se týká tvého třetího dotazu; jedná se o velmi individuální záležitost. Existují dívky, které mají menstruaci pravidelnou už od začátku a stejně tak existuje velké množství dívek, které zpočátku menstruují nepravidelně a trvá nějakou dobu, než se menstruace zpravidelní.

  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Silná menstruace a bolesti

  Zdravím všechny z poradny,
  Před pár dny jsem dostala svoje druhé měsíčky. Ty první byly v pořádku, ale tyhle jsou hrozně moc silné, a to ani nejsem na začátku. Navíc mám hrozné bolesti, které mě pomalu dovádí až skoro k omdlévání. Celé je to hrozně zhurta. Je to v pořádku? Oproti mé minulé menstruaci je to hrozný skok. Předešlá totiž také nebyla zrovna slabá a tahle je oproti tomu extrémně silná. Bojím se a nejsem si jistá jestli je to k druhé menstruaci přiměřené. Předem děkuju za odpovědi a přeji všem hezký zbytek dne.

  holka, 11 let, 23. dubna 2021

  Ahoj,
  intenzita a průběh menstruace je velmi individuální záležitostí. Bohužel některé ženy se se silnou menstruací a menstruačními bolestmi potýkají celý život, zatímco u jiných má menstruace naprosto bezproblémový průběh. Vzhledem k tomu, že se jedná teprve o tvou druhou menstruaci, myslím, že se dá předpokládat, že se ještě její průběh a podoba bude měnit, ale pro jistotu by bylo určitě lepší, aby ses objednala na gynekologickou prohlídku. Na preventivní prohlídku na gynekologii bys stejně měla jít poté, co začneš menstruovat a budeš moci s lékařem probrat, zda by bylo možné s takto silnými bolestmi něco udělat a co by ti doporučil pro jejich zmírnění.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dá se menstruace zastavit?

  Ahoj alíku.
  Je mi dvanáct a dostala jsem 18.4 menstruaci. Všechno o tom vím a dokážu se i trochu vyrovnat s pubertou ale! Vadí mi že mě každý měsíc bude trápit to samé.
  Nedá se nějak menstruace zastavit?

  děkuji předem a ahooj

  holka, 12 let, 21. dubna 2021

  Ahoj,
  menstruace se zastavit nedá a popravdě mi ani není jasné, proč by to někdo chtěl dělat. Chápu, že když jsi teprve začala menstruovat, jsi z toho vyplašená, zmatená a třeba i trochu vyděšená. Ale ujišťuji tě, že až budeš menstruovat delší dobu, zvykneš si na to a zjistíš, že to skutečně není žádné trápení. Na trhu je k mání nepřeberné množství pomůcek, které menstruaci usnadňují a když si najdeš pro sebe ty pravé, které ti budou vyhovovat, zjistíš, že tě menstruace v podstatě nemusí vůbec v ničem omezovat. Jde jen o to experimentovat a zkoušet, abys zjistila, co je pro tebe tím nejlepším řešením. Jsem si jistá, že jakmile získáš „cvik“, bude pro tebe menstruace zcela rutinní záležitostí, stejně jako pro miliony žen na celém světě. A pořád nezapomínej na to, že menstruuješ proto, aby jednou v budoucnu mohla mít děti, takže se opravdu nejedná o žádné samoúčelné „trápení“, nebo zlomyslnost, kterou by na ženy příroda vymyslela.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Jak říct mámě, že mám výtok

  Zdravím,
  Prosím poraďte mi jak se mám říct mámě ,že mám průhledný až bílý výtok. Něco o tom jsem si vyhledávala na internetu a že je to 6-18 měsíců před 1. menstruací. Ještě jsem první menstruaci neměla a jsem z toho ve stresu. S mámou se o takových věcech nebavím, ale poslední měsíc si s ní o těchto intimních věcech trochu bavím, ale je mi trapné se jí zeptat.
  Předem děkuji za odpověď a Váš čas.

  holka, 11 let, 13. dubna 2021

  Ahoj z Modré linky,

  ptáš se, jak máš mámě říct, že máš výtok. Je Ti trapné se jí zeptat, i když se už o intimních záležitostech více bavíte.

  Když se z dívky stává žena, děje se přesně to, o čem píšeš - v těle začínají pracovat hormony a "probouzet" pohlavní orgány. Jedním ze znaků toho, že se to děje, bývá výtok, který popisuješ, takže za určitou dobu je možné opravdu očekávat první menstruaci. Pro Tebe je nyní něco nového, neznámého, nedivím se, že jsi ve stresu. Možnost probrat s někým, kdo už je v tomto ohledu zkušený (třeba máma), může pomoci tento stres snížit.

  Jak to mámě říct? Nejdřív popřemýšlej, kdy by to bylo nejlepší - v klidné chvíli, kdy budete samy, kdy si budete o něčem běžném povídat. Můžeš navázat tím, že se zeptáš, jak to měla ona, jak prožívala dospívání (třeba otázkou "jaký to bylo, když Ti bylo tolik, kolik mě"), a přirozeně se zeptat, kdy dostala menstruaci, i na ostatní věci, které Tě zajímají. Pokud budeš chtít, klidně řekni, že je Ti trapný o tom mluvit - Tvému napětí se trochu uleví a máma Ti může svým přístupem pomoci.

  Kdybys chtěla, tak můžeš mámu poprosit i dopředu, říct jí třeba, že s ní chceš o něčem mluvit, ale že je Ti to trapný - tak si připravíš "půdu" a pak už to může být snadnější.

  Přejeme Ti pěkné a klidné jaro,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Sport a menstruace

  Dobrý den, začnu tím, že menstruaci už jsem dostala a od mamky jsem dostala vložky. Na sport mi to vůbec nevyhovuje. Chtěla bych aspoň zkusit tampony, ale máma mi je nechce dovolit. Ptala jsem se proč a ona na to, že její kamarádce se z toho utrhla ta šňůrka a musela jít s tím k doktorovi a prý ho tam asi půl hodiny vytahovali. No já si myslím, že je to blbost. Taky jí vadí, že se prý musí strkat, až bůhví kam. Koupila bych si je sama, ale bydlíme na vesnici a nejbližší obchod má jen rohlíky a chleba. Nějaký větší obchod, kde by se dali koupit je asi 20km daleko a já se tam nemám jak dostat. Navíc ani nedostávám kapesné.

  holka, 14 let, 8. dubna 2021

  Ahoj,

  chápu, že vložky při sportování můžou být nepříjemné. Pro takové příležitosti dívky používají tampony docela často. To, že se utrhne šňůrka, se moc nestává, děje se to spíš výjimečně - ale samozřejmě stát se to může. Vnímám, že mamka má ohledně tamponů různé obavy a má o Tebe strach, to chápu. Říkám si, že byste to společně s mamkou mohly probrat s lékařem (gynekologem), který by Vám vše vysvětlil. Například, jaká jsou nebo nejsou u tamponů rizika, a jaké další možnosti bys mohla vyzkoušet. V poslední době se začíná mluvit třeba o menstruačních kalhotkách, můžeš si k tomu zkusit zjistit bližší informace a probrat to s mamkou. Říkám si taky, jestli bys ses na to nemohla doptat i nějaké další ženy, která je Ti blízká a která by Ti mohla poradit - třeba teta nebo někdo další z Tvého okolí.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Jak říct mamince o menstruaci?

  Ahoj všichni. Ráda bych se na něco zeptala. Dostala jsem menstruaci. Chci se zeptat jestli to není moc brzo protože je mi teprve 11 a taky se chci zeptat jak to mám říct mamince protože o téhle věcech se dost stydím mluvit, nevím jak začít. Ale myslím si že by to mamka měla vědět už z toho důvodu aby mi koupila vložky. Jak jí to říct?

  holka, 11 let, 13. dubna 2021

  Ahoj,
  menstruaci dostaneš tehdy, když je na to tvé tělo připravené a dostatečně vyspělé. Jsou dívky, které začnou menstruovat v deseti letech a dívky, které dostanou menstruaci až v patnácti - a obě dvě varianty jsou zcela v pořádku. Nástup menstruace nelze posunout ani dopředu, ani dozadu. Je to zkrátka na přírodě, respektive tvém těle, jak si to „zařídí.“ Takže se nemusíš bát, že bys začala menstruovat příliš brzo.
  Chápu, že pro tebe může být představa, že o tom s maminkou mluvíš, nepříjemná, ale ujišťuji tě, že tvoje maminka to bude brát jako úplně přirozenou věc. Menstruace k životu ženy od určitého věku patří a bude tě doprovázet celý život. Tvoje maminka to také tak má a jsem si jistá, že to bere jako zcela přirozenou součást svého těla. A zcela souhlasím s tvým názorem, že o tvé menstruaci by maminka vědět měla, nejen proto, aby ti koupila vložky, ale tyké proto, aby ti pomohla a poradila. Neboj se a popros maminku, aby si na tebe udělala čas v soukromí a jednoduše jí řekni, že jsi začala menstruovat. Pobavíte se spolu o tom, jaké hygienické pomůcky bys chtěla používat (možná ti maminka i nějaké doporučí, s nimiž má sama dobrou zkušenost), jak bys měla o své tělo při menstruaci pečovat a tak dále. Skutečně se nemusíš ničeho bát, jde o úplně přirozenou věc a tvoje maminka to tak naprosto jistě bude také brát.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Bolí mě zavádění tampónů

  Ahoj všichni, mám dotaz ohledně tampónů. První menstruaci jsem měla tak před půl rokem a před pár dny jsem poprvé vyzkoušela tampóny, první zavedení tampónu bylo bez problémů, ale teď mě ze zavádění tampónu bolí v podbřišku a tahle bolest mi někdy brání zavést tampón dostatečně daleko. Jak by se dala bolest omezit?
  Prosím o rychlou odpověď.

  holka, 13 let, 7. dubna 2021

  Ahoj,
  na dálku a online lze dost těžko určit, čím je bolest způsobena. Může jí o špatnou techniku zavádění, nebo třeba o nevhodnou velikost, či nevyhovující značku tampónu. Mohu ti proto jen poradit, aby zkusila vyměnit značku tampónů (některé značky se prodávají i s aplikátory), nebo vyzkoušela menší velikost. Můžeš také zkusit změnit úhel, pod kterým tampón zavádíš, aby se nepříjemné pocity minimalizovaly. Lehký tlak je při zavádění tampónů normální, ale intenzivní bolest určitě nikoli.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Ahojky poradno.... mám na vás takový menší dotaz
  minuli rok na konci listopadu jsem měla tmavě hnědý výtok,myslela jsem si že je to začátek menstruace ale po 3-4 dnech to zmizelo,a teď jsem v lednu dostala první menstruaci a pak byl únor a to jsem ji nedostala teď v březnu už jo.Neni to divný nebo neznamená to nějaký problém??Moc děkuju za odpověď, mějte se hezky.

  holka, 13 let, 7. dubna 2021

  Ahoj,
  ačkoli nejsem lékař, troufám si říci, že se o žádný problém nejedná. Na počátku menstruačního cyklu jsou nepravidelnosti zcela normální. Tvoje tělo potřebuje nějaký čas, aby se menstruace „usadila“ a pak už bude pravidelná.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Potíže před první menstruací

  Ahojte poradno, sice už se to stalo před několika měsíci, ale já nad tím pořád přemýšlím. Byl to den předtím než jsem dostala první menstruaci. V noci jsem se pořád budila, protože se mi chtělo na záchod, ale když jsem si na záchod sedla, tak jako by se mi vůbec nechtělo. Nebylo to příjemné. Potom jsem šla do školy a stejně se mi pořád chtělo na záchod jako v noci. Když jsem čurala, tak to strašně moc bolelo. Tak to bylo celý den a když jsme byly v těláku na procházce (ono se chodilo na procházky) tak to bylo strašně nepříjemné protože to bránilo pohybu. Odpoledne jsem šla ještě s kamarádkou ven a chtělo se mi na záchod ještě víc, jenže jsem se počurala sama od sebe a příjemné to nebylo. Tak nějak to bylo celý den a nakonec jsem byla ráda že jsem šla spát. Ráno jsem se probudila, nic mě nebolelo, na záchod se mi chtělo jen když jsem potřebovala a taky na záchodě ne nic nebolelo. Ten den potom jsem večer dostala menstruaci. Od té doby se mi nic takového nestalo. Podle mě to byla nějaká předzvěst menstruace. Myslíte si to taky? Protože podle mě kdyby to bylo vážné, tak se to bude opakovat.

  holka, 12 let, 28. března 2021

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  píšeš nám o tom, co se Ti dělo den před první menstruací - bolesti, potíže při vylučování moči, nucení k močení. Věřím, že to nebylo vůbec příjemné. Možná to byla, jak píšeš, předzvěst prvních měsíčků - v těle se dost možná všechno na tuhle velkou událost chystalo. Podle toho, co píšeš, se to už nikdy potom neopakovalo, což je dobrá zpráva - zřejmě se nemusíš znepokojovat. Kdyby se Ti cokoliv nezdálo, obrať se na Tvého praktického lékaře, nebo gynekologa.

  Přejeme pěkné jarní dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok

  Ahoj, je mi 12 let a už mne pár měsíců (asi 2-3) trápí výtok. Je průhledný trochu zbarvený, bez zápachu. Přečetla jsem si co nejvíce informací abych věděla co s tím, co to znamená apod., jenže všude byli jiné rady a postupy co dělat. Jestli je opravdu potřeba zajít ke gynekologovi, a nevím jestli to říct mamce. Někde psali že to není nic neobvyklého, jinde že to může být způsobeno hormony, také to může být infekce. Zajímalo by mne zda to třeba přestane samo, nebo bych měla použít nějakou volně dostupnou mast.
  Dá se to tedy řešit bez návštěvy gynekologie?
  Budu moc ráda za radu.

  holka, 12 let, 26. března 2021

  Ahoj z Modré linky,

  věřím, že výtok dokáže docela potrápit, zejména když si nejsi jistá, zda je vše tak, jak má. Rádi bychom Ti dali tu "správnou" odpověď, ale ani Alíkova poradna není odborníkem na gynekologii. Na dálku se navíc zdravotní stav nedá posoudit.

  Obecně ale platí, že určitý výtok je u žen v plodném věku normální. Nemělo by ho být příliš, neměl by zapáchat, v průběhu menstruačního cyklu se jeho vzhled může měnit. Nic z toho nepopisuješ, zdá se tedy, že není důvod se znepokojovat.
  Pokud bys ale měla pochybnost o tom, zda jsi po gynekologické stránce v pořádku, je návštěva odborné ordinace potřeba. Zeptat se také můžeš (pokud budeš chtít) nějaké zkušenější ženy, ke které máš důvěru.

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Dobrý den, můžu se koupat i když mám menstruaci?

  holka, 12 let, 23. března 2021

  Ahoj,

  vzhledem k ročnímu období a uzavření bazénů předpokládám, že máš na mysli koupání ve vaně…Pravidelná hygiena je během menstruace velmi důležitá, proto je moc fajn, že si chceš tuto otázku ujasnit. Z hygienických důvodů se doporučuje v období menstruace (zejména na počátku, kdy bývá silnější) spíše sprchování než vana. V případě, že však preferuješ koupel ve vaně, menstruace v ní nebrání a neměla by ti způsobit ani infekci, pokud máš vanu a vodu v ní čistou.

  Možná jsi ale měla na mysli koupání v bazénu… Během menstruace je to s tamponem taktéž možné. Je třeba si však před vstupem do vody a hned po vykoupání tampon vyměnit, aby se spolu s vodou nedostaly do tamponu i bakterie, které by po delší době působení mohly vyvolat zánět. Tampony však nemusí vyhovovat každému a zpočátku většina dívek užívá pouze vložky. V takovém případě je pak třeba si na koupání počkat, dokud menstruace neskončí.

  Dobré sžívání s „tvými dny“ přeje,
  Centrum Locika

  Menstruace a výtok

  Menstruace a tlak v podbřišku

  Ahoj mám takový problém je mi 14 let menstruaci má nepravidelnou to je normální na začátku. Výtok má cca 3 roky a někdy ho mám někdy ne to jsem mamce jsem říkala vše a ta mi řekla že je to normální je průhledný někdy bílí a je jak nudle z nosu(konzistence) výtok nějak nesmrdí .Ale co mi přijde divné ze mi smrdí i kalhotky močí a někdy jsou mokré ne moc . Co to je ?Je to něco vážného .

  Ještě jednu otázku
  Můžu mít jakoby tlak v podbřišku jen večer při usínání a asi 2-5 minut a nebo i přes den když si na to vzpomenu a když na to zapomenu tak je to v pohodě .když leží na zádech jako by mi tam někdo na těch místech držel prsty ono to nebolí jen to je takový tlak ? Je to važné? Tata říkal že to má taky ale ja se bojím že je to hodně vážné? Takový divný pocit nic mě jinak nebolí . A ten tlak je většinou když jsem přes den něco dělala chůze(dlouhá) beh atd ale potom to přejde a pak třeba měsíc nic a potom jako by mě koplo něco v břiše a ten tlak se rozležel (nebo dyl nic)

  holka, 14 let, 17. března 2021

  Ahoj,

  svěřila ses nám se svými obavami ohledně nepravidelné menstruace, výtoku a taky tlaku v podbřišku, kterého si u sebe poslední dobou někdy všímáš. Na Tvoje dotazy by Ti lépe dokázal odpovědět lékař. Pokusím se Ti tedy alespoň napsat, co mě k tomu napadá.

  Co se týče menstruace - jak sama píšeš, je normální, že je ze začátku nepravidelná. I výtok je do jisté míry normální - je moc fajn, že sleduješ, jakou má barvu, jestli je nějak cítit a jak často se objevuje. Doporučila bych Ti zajít ke gynekologovi / gynekoložce na preventivní prohlídku. Mohla bys tam vše popsat podobně, jako jsi to popsala nám, lékař by Ti potom vše vysvětlil a taky by pomocí stěru mohli výtok prozkoumat. Myslím si, že by to mohlo zmírnit Tvoje obavy. To, že někdy z kalhotek cítíš moč, mi taky připadá normální, snadno se na kalhotky může dostat během toho, jak chodíš na záchod.

  Ohledně tlaku v podbřišku - na dálku nedokážu poznat, co by to přesně mohlo být. Napadá mě, že by to mohlo souviset buď s menstruačním cyklem anebo se svaly nebo obecně reakcí těla na fyzickou aktivitu. Mnoho dívek a žen během menstruace pociťuje nepříjemný tlak až bolest v podbřišku, to je normální. Ale opět - lépe by Ti to dokázal vysvětlit praktický lékař nebo gynekolog. Myslím si ale, že nemusíš mít strach, že by to mělo být vážné.

  Zdraví

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Menstruační kalhotky

  Dobrý den, už mám asi tak po šesté menstruaci a vůbec mi tampony ani kalíšky nevyhovují a už dlouhou dobu jsem se koukala po menstruačních kalhotkách, jenže jsou docela drahé a chci se jen zeptat jestli by jste mi prosím neodeslali odkaz na nějaké levnější pokud existují. Předem děkuji.

  holka, 12 let, 23. března 2021

  Ahoj,
  bohužel zodpovězení tvého dotazu, respektive odeslání odkazu na levné menstruační kalhotky, dost dobře není možné. Jednak netuším, co si představuješ pod pojmem „levnější“, protože jsi neuvedla výšku svého rozpočtu a svou představu o tom, jakou částku jsi ochotná do kalhotek investovat. Zároveň ti těžko můžeme doporučovat nějaké menstruační kalhotky, když nevíme, jaké na ně máš požadavky. Každé ženě vyhovuje něco jiného a musíš si tedy vybrat sama. Co se týká ceny, můžeš zadat heslo „menstruační kalhotky“ do nějakého srovnávače cen, například do Heureky, nebo Srovnanicen.cz a ceny si mezi sebou porovnat.
  Nicméně zároveň musím říci, že jsem ve tvém dotazu nezaznamenala, že bys vyzkoušela menstruační vložky. Ty jsou klasickou variantou, která vyhovuje největšímu množství žen. Existuje jich nepřeberné množství variant a je dost možné, že mezi nimi objevíš ty, které ti budou vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!