Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku už jsem tady psala na podobné téma ale furt se nějak strachuju co se mi děje tam dole mamce jsme to řekla a řekla mi že to je asi tím jak jsme teď hodně ve stresu.... Napadlo mě že zrovna v tu dobu kdy jsem přestala menstruovat jsme si vzala prášky na odvodnění protože mi bylo řečeno že mám strašně moc vody... A je možné že mi to nějak narušily? Navíc mám jak kdyby pod tou kůži co je tam dole takové malé vyrustky... A když si je zmacknu tak trochu boli... Ale mám je tam snad odjakživa.... Často mám jetse dost bílý výtok a někdy i takový sliz.... Dkat se bojím že budu třeba neplodna... A strašně se bojím gynkoložky.... Jsem ten nejstidlivejsi člověk na planetě...myslíš že bych tam měla radši zajít vím že je to asi problém no.... Předem děkuji za odpověď hezky den...

  holka, 13 let, 11. června 2019

  Ahoj z Modré linky,

  pokud dobře rozumím, řešíš několik těžkostí týkajících se gynekologického tématu. Pokud to tak je, máš pravdu v tom, že by bylo dobré zajít do gynekologické ordinace. Chápu, že jsi stydlivá, že to není úplně příjemná a lákavá představa jít na prohlídku ženských orgánů, ale "dalo to" hodně stydlivých holek před Tebou, dáš to i Ty. Můžeš říct holkám, které tam už byly, aby Ti řekly, jak to prožívaly, budeš vědět víc (možná Tě některá trochu vystraší, ale zase budeš připravena a možná pak příjemně překvapena, že to zase tak hrozné není). A hlavně - úplně normálně řekni v ordinaci, že se stydíš nebo bojíš a zeptej se, co Ti budou dělat, všechno si prohlédni... a pak můžeš třeba zavřít oči, dýchat - a brzy to bude za Tebou.
  Je pravděpodobné, že budeš v pořádku a oddechneš si, že se nemusíš strachovat.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a jeho kamarádi !
  Mám už od Ledna 2019 výtok.Je bílý někdy i zapáchá.Mám ho pravidelně každý den a někdy ho mám víc a někdy míň. Zkusila jsem si to zpočítat a teďkon v Červnu bych měla dostat menstruaci. Tak se tě chtěla zeptat jestli to je pravda. (Výtok mám od asi 20 ledna , den po mých narozeninách) Protože jsem se dočetla, že když začne výtok za 6 měsíců budu mít menstruaci.Je to pravda ?
  Děkuju za odpověď !

  holka, 11 let, 2. června 2019

  Ahoj,
  je dobře, že si všímáš změn svého těla a jeho fungování. Průhledný výtok, mírně aromatický, je v pořádku a může být předzvěstí počátku menstruace. Nejsme přímo gynekologická poradna a nedokážeme posoudit, kdy u Tebe menstruace začne, to bývá hodně různé. Je možné, že bude zhruba za 6 měsíců, ale nemůžeme toto "pravidlo" s jistotou potvrdit. Poradit se o tom můžeš více s blízkým dospělým, např. mámou nebo se zeptat své dětské lékařky.

  Přejeme Ti hezký den,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku,
  Chtěla byc se tě zeptat, už tak 1 rok mám bílo-žlutý výtok občas s lehkým zápachem. Měla bych jít k doktorovi ? Trošku se bojím jestli to nebude nějaká infekce. Jednou mě to dokonce i dřelo spíš takovou suchostí, namazala jsem si to vazelínou a pomohlo to. Je normální že mám výtok každý den a celkem intenzivně ? Byla bych ráda kdyby to šlo nějak zmírnit. A menstruaci jsem už dostala. To je asi vše budu moc ráda za každou radu.

  holka, 13 let, 15. května 2019

  Ahoj,
  bohužel nikdo na světě nedokáže spolehlivě určitě diagnózu na dálku a online. Obecně se dá říci, že období dospívání je na výtoky hojnější a objevují se s větší intenzitou (za což mohou hormonální změny, které jsou s dospíváním spojené). Obvykle se také k lékaři nechodí s výtokem, který nesvědí, nepálí, nezapáchá, či není spojen s bolestmi podbřišku.
  Na druhou stranu opravdu nejsem schopna online určit, zda je zápach tvého výtoku normální, nebo už by se měl řešit. Nicméně s nástupem menstruace by měla být spojena první návštěva gynekologa, kterou můžeš rovnou využít k tomu, aby ses gynekologa zeptala. Navíc při vyšetření případnou infekci lékař samozřejmě pozná. Popros tedy svou maminku, aby tě ke gynekologovi objednala.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj potřebuji alespoň o týden přiblížit menstruaci.Co pomáhá alespoň něco. Předem děkuji Bára.je mi 13 let

  holka, 13 let, 16. května 2019

  Ahoj Báro,

  nejsme zdravotnickou poradnou, takovou otázku by Ti nejspíše zodpověděl/a gynekolog/žka, nikdo jiný Ti ani nemůže na přiblížení menstruace napsat léky. Obecně se dá říct, že není příliš vhodné ani zdravé zasahovat do hormonálních procesů v těle a měl by k tomu být pádný důvod, který může posoudit jedině lékař. Menstruace je proces, který patří k životu každé zdravé ženy a nese s sebou i to, že jednou do měsíce jsou plodné ženy omezeny v některých aktivitách a musí respektovat cykly a potřeby svého těla. Každá žena o tom ví své a někdy to není jednoduché, mohlo by prospět, kdybys to, co Tě kolem toho zajímá, probrala třeba s mámou nebo kamarádkou, které nejspíš prožívají něco podobného.

  Přejeme Ti pohodové jaro.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku,
  Moje menstruace trvá 7 dní a někdy i déle, jednou jsem ji dokonce měla 2 za měsíc. Je to normální ? Jestli ne dala by se menstruace nějak zmírnit ? Děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 15. května 2019

  Ahoj,

  pravděpodobně nemáš menstruaci ještě dlouho. Než se menstruační cyklus ustálí, běžně mívá nepravidelný průběh - co se týká její délky, četnosti i síly. Situace by se měla postupně upravovat, ale pokud stojíš o to, aby měla mírnější průběh, nebo si nejsi jistá, že je všecko, jak má, je třeba navštívit gynekologickou ordinaci. Lékař nebo lékařka mohou po vyšetření najít způsob, jak menstruační potíže zmírnit.
  Mimo to můžeš zkusit i speciální bylinné čaje určené pro ženy, na které se můžeš vyptat v lékárně.

  Nevím, jestli je to možné, ale pomoci by mohlo i probrat tyto "holčičí" záležitosti s mámou, poptat se jí, jak to měla ona (hodně často to mívají matky a dcery podobné) a poradit se s ní. Máma by Tě měla doprovodit i na gynekologii, pokud tam půjdeš (vyšetření absolvuješ samozřejmě sama).

  Pěkné dny,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a jeho kamarádi.
  Mám otázku týkající se mého výtoku. Ten totiž trvá skoro celý měsíc. Je to normální? Je určena nějaká doba kterou má výtok trvat, nebo je to individuální?

  Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

  holka, 12 let, 27. dubna 2019

  Ahoj,
  množství a intenzita výtoku je sice opravdu individuální, ale obecně se dá říci, že v průběhu dospívání se množství výtoku zvětšuje. Je to v důsledku hormonálních změn, kterými tělo prochází a odborníci většinou uvádí, že zvýšená intenzita výtoku předchází první menstruaci (ačkoli nelze říci, za jak dlouho po zintenzivnění výtoku se první menstruace dostaví). Pokud tedy není výtok spojený s bolestmi, svěděním, pálením, či zápachem, není důvod se znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dostala jsem to a nemám vložku a nechci to říct mámě co mám dělat?��

  holka, 11 let, 25. dubna 2019

  Ahoj,
  chápu, že se ti může zdát trochu nepříjemné, divné, nebo i trapné, svěřit se mamince s tím, že jsi dostala menstruaci, ale chtěla bych tě ujistit, že není důvod něco takového tajit, nebo se za to stydět. Menstruace, ačkoli ti možná zpočátku připadá trochu „divná“, je zcela normální součástí ženského těla i života. Je to podobné, jako kdyby ses styděla za to, že máš například rýmu. Navíc si myslím, že maminka stejně pozná, že už menstruuješ, protože předpokládám, že je to ona, kdo pere ve vaší rodině prádlo.
  Myslím si proto, že by bylo nejlepší co nejdřív se mamince svěřit. Naprosto jistě jí na tom nebude připadat nic divného a naopak ti ve spoustě věcí poradí. Řekne ti například, kam se ve vaší rodině dávají hygienické potřeby (ať už vložky, nebo tampóny), jak se zachází s použitými, nebo jaké přípravky používá na intimní hygienu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj psala jsem tady ohledně moji masturbaci když jsem se (možná) odpanila ale pak mi Mamka řekla že to budou asi mesicky tak od té doby (byl to asi konec února nebo začátek března) jsem žádné „mesicky“ nedostala�� myslím si že nejsem panna nebo jsem se proste tam dole někde zvenčí poranila... protože od té doby když masturbuju tak si na to dávám docela pozor a kontroluju si prsty a už žádná krev není ... fakt mám o sebe starost i v tom smyslu že pořad mesicky nemám za 20 dnů budu mít 14 a pořad nic vážím okolo 49kg a merim 172cm a pořad nic Mamka to dostala nějak ve 14 a dvou měsících což mi ještě není ale připadám si divně protože každá holka co snad znam už to má

  holka, 13 let, 20. dubna 2019

  Ahoj,
  jak už jsem psala, bohužel neexistuje způsob, jak určit online a na dálku diagnózu, i kdybychom se snažili sebevíc. Nejjistější by samozřejmě bylo navštívit lékaře, který zjistí přesně, jaká je situace. Na druhou stranu si upřímně nejsem jistá, jestli je to potřeba, pokud nemáš žádné obtíže a bolesti. Ve třinácti letech máš na zahájení pravidelného menstruačního krvácení ještě spoustu času. Většina odborníků se kloní k názoru, že zahájení menstruace do šestnácti let (někteří tvrdí, že i do sedmnácti) je zcela normální. Troufám si proto říct, že si skutečně nemusíš dělat starosti a dát svému tělu čas.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj mám jen jednu otázku. Mám docela skazene zuby klasickými kazy ale, jen se chci zeptat jestli to nezabranuje tomu že dodnes nemám menstruaci a zamyslela jsem se že bych mohla mít problémy v dospívání a těhotenstvi v budoucnu myslím si to správně nebo ne?

  holka, 12 let, 20. dubna 2019

  Ahoj,
  zubní kazy s nástupem menstruace, nebo průběhem dospívání žádným způsobem nesouvisí. Už v březnu jsem ti odpovídala, že tvé tělo začne menstruovat tehdy, až na to bude připravené. Odborníci považují za normální, pokud začne dívka menstruovat do šestnácti let (někteří uvádí dokonce sedmnáct let). Máš tedy ještě spoustu času a rozhodně se tím nemusíš nijak stresovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj můžu si zavést tampon i když jsem pana

  holka, 12 let, 12. dubna 2019

  Ahoj,
  ano, tampón můžeš bez problémů používat, i když jsi panna. V panenské bláně je otvor, který odchází menstruační krev, a lze zavést i tampón. Odborníci však upozorňují, že zpočátku je lepší začínat s nejmenšími velikostmi tampónů.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku atd. Chtěla bych se zeptat kdy asi tak dostanu svoji 1 menstruaci. Je mi 14 a máma mi řekla že to dostala ve 14...Jinak jako někde jsem četla že MS dostaneš přibližně 2-3 roky po tom co ti začnou růst prsa, 3-4 roky po tom co začnou růst chloupky tam dole a v podpaží a 6-12 měsíců po tam co dostaneš výtok což u mě vše platí (výtok mám už asi 1,5 možná 2 roky) Nevíš kdy bych to tak asi mohla dostat? (+-). Jo a v poslední době pořád jím a taky hrozně přibírám.... (teď mám asi 39,6kg a ještě před půl rokem jsem měla cca 34,5) Je to v pořádku?

  holka, 14 let, 12. dubna 2019

  ahoj,
  těžko přesněji určit, kdy se u Tebe menstruace objeví. Menstrauce i růst prsou, chloupků, výtok - to vše je řízeno pohlavními hormony. A jen na nich tak záleží, kdy se přesně menstruace dostaví. Není možné určit, zda to bude v řádech týdnů nebo dokonce měsíců. To opravdu záleží na hladině hormonů v těle.

  A Tvoje váha a přibývání na váze - není možné takto na dálku, bez bližších informací příliš posoudit, zda je to v pořádku. Váha se totiž posuzuje i s ohledem na výšku a průběh růstu (jen málokdy se posuzuje jen jedna hodnota). Váhu i výšku a vývoj jejich hodnot posuzuje při pravidelných prohlídkách lékař, který Tě má v péči. Pokud by nárůst váhy byl vyšší (a bez odpovídajícího růstu do výšky), jistě by se o tom zmínil.
  Ať se Ti vše daří přeje Vím, co jím

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku mam dotaz... Už je mi za měsíc třináct let takže neni překvapivé ze uz jsem zacala pred nějakou dobou dospívat no a mam menší problém kdyz jsem začala asi pred pul rokem menstruovat tak bylo všechno ok a mela jsme to tři měsíce a celkem pravidelně s přesností na dny no apak jsem to mela dostat po čtvrté a prostě nic travli to tyden, dva, tři a pak to byl měsíc a ted uz jsou ti dva skoro tri měsíce co jsem to nedostala... Ligicky nejsem sexuálně aktivni takže problémy okolo toho jsou vyloučené ale nevim cim to může byt.. Je třeba možné ze je to stresem? Proto te poedni dobou mam toho hodně jelikiz závodně tancuju tak se částo kvuli soutěžím stresuju +škola +problémy psychycke...kvuli rodině, kamarádům a klukovi ale snažím se uz zo nějak nehrotit a byt v klidu ale fakt nevim cim to je a mamce se to bojím říct ze me pošle na gyndu a tam nechci strašně se stydím a bojim....předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. ��

  holka, 12 let, 5. dubna 2019

  Ahoj,
  na dálku a online si nikdo netroufne spolehlivě stanovit diagnózu. Na jednu stranu je pravda, že menstruační cyklus potřebuje určitý čas na to, aby se „usadil“ a počáteční nepravidelnosti jsou zcela normální. Na druhou stranu je samozřejmě možné, že se jedná o nějakou poruchu, ať už způsobenou nějakým zdravotním problémem, nebo stresem, či velkou fyzickou zátěží. Myslím si proto, že by bylo nejlepší, kdyby ses skutečně svěřila mamince a poprosila ji, aby tě objednala na gynekologii. Rozhodně se nemusíš stydět, ani bát. Kdybys měla angínu, také by ses nestyděla jít k lékaři a případná porucha menstruace je něco, co řeší gynekologové každý den. Navíc bys stejně měla podstoupit preventivní gynekologickou prohlídku, takže se ti alespoň podaří „zabít dvě mouchy jednou ranou.“ I kdyby gynekolog seznal, že se o žádnou poruchu nejedná, budeš mít jistotu, že jsi zdravá a v pořádku. Budeš mnohem víc v klidu a až za sebou budeš mít prohlídku, sama určitě uznáš, že se nebylo čeho bát.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Menstruace a výtok

  ahoj chtělA BYCH SE ZEPtat, každý tady píše že měl menstruaci a rok nic a já mela menstruaci a od te doby jí mám pravidelně je to dobré? u gynekologa jsem zatím nebyla a neplanuji to

  holka, 12 let, 2. dubna 2019

  Ahoj,
  rozhodně si nemyslím, že by většina dívek měla menstruaci rok a potom následovala nutně pauza. A samozřejmě, že na pravidelné menstruaci není nic špatného. Nenapadá mě jediný důvod, proč by tě to mělo znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  aho chci se zeptat jestli je lepší tampon nebo vložka? předem děkuji za odpověd

  holka, 13 let, 2. dubna 2019

  Ahoj,
  na tvou otázku se nedá odpovědět, protože tato volba je velmi individuální. Je to podobné, jako kdyby ses ptala, jestli je lepší rohlík, nebo chléb. Každému vyhovuje něco jiného. Ženy, které preferují tampóny, obvykle uvádějí jako výhodu skutečnost, že jsou nenápadnější a neomezují je v pohybu. Některým ženám ale naopak vadí aplikace a pocit, že menstruační krev nemůže volně odtékat a hromadí se uvnitř těla. Zastánkyně vložek argumentují tím, že nemusí nic zavádět dovnitř těla, ale na druhou stranu jsou vložky viditelnější, mohou omezovat v pohybu a některé ženy mají pocit, že i více zapáchají. Ale jak už jsem zmínila, jde o velmi individuální volbu a nedá se říct, zda je něco z toho lepší nebo horší.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Jak poznat že dostanu v brzké době první menstruaci?

  holka, 12 let, 17. března 2019

  Ahoj,
  bohužel nikdo na světě ti nedokáže říci přesně, kdy začneš menstruovat. Na blížící se menstruaci obvykle upozorňují četnější a intenzivnější výtoky. Ale na druhou stranu ty patří k celému období dospívání a nelze říci například, že když budeš mít intenzivnější výtok po dobu půl roku, začneš poté menstruovat. Dospívání je velmi individuální proces, který se nedá nijak uspíšit, ani zpomalit. Tvé tělo nejlépe samo ví, kdy je na menstruaci připravené. Musíš mu dát čas a být trpělivá.
  Měj se hezky!
  Bára