Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Milování

  Dobrý den, mám jen dotaz..
  Když užívám antikoncepci a plánuju se vyspat s klukem.. Bude vědit trochou alkohol ?? Nechci otěhotnět...
  Budeme být jen víno u večeře..
  Děkuju

  holka, 15 let, 21. července 2018

  Ahoj,
  i když to nebudeš ráda slyšet, především bych na tvém místě uvažovala o tom, jestli první milování ještě o trochu neodložit. Podle tvých předchozích dotazů vidím, že je ti čerstvých patnáct let a i když z právního hlediska už pohlavní styk mít můžeš, raději si vše ještě promysli. První milování by mělo být skutečně výjimečné a proběhnout s člověkem, kterého opravdu miluješ. Zamysli se nad tím, jestli není na takový akt ještě příliš brzy. Pokud se máte skutečně rádi a jste si jisti, že je to to pravé, co chcete udělat, alkohol k tomu zcela jistě potřebovat nebudete.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  ahoj Alíku,
  mam kluka je mu deset jako mě . chodime spolu uz dost dlouho vím že je to ten praví a chteli by sme už zkusit ty víš co
  planujeme si miminko i kondomy nepotřebujem oba dva jsme zdraví
  akorát nevíme jak se to děla
  prosím nenapsal by si nám nějaký návod?
  (zařaď prosím do milování )
  děkuji moc

  laurinka pusinka, 10 let, 9. července 2018

  Ahoj,
  jsem si jistá, že v deseti letech rozhodně nechceš počít dítě a tvůj dotaz je jen hloupou legrací. Uvědom si, prosím, že jím zabíráš místo lidem, kteří mají skutečný problém a potřebují poradit. Zamysli se nad svým chováním a už jej příště neopakuj.
  Bára

  Milování

  Ahoj, mám dotaz. Co se stane, když dva lidé pod zákonem budou spolu mít pohlavní styk? Jen mě to zajímá a nehodlám to zkoušet do 15ti. Děkuji.

  Ann, 12 let, 2. července 2018

  Když pominu skutečnost, že je to protizákonné, tak i nezletilá dívka může otěhotnět. Dalším problémem je, že můžeš mít zdravotní problémy.

  Milování

  Ahoj,
  je v pořádku, když ve svých téměř 18ti letech nemám vůbec žádnou chuť na sex, fantazie, nic? Vztah už jsem měla a byla jsem i zamilovaná, ale prostě nejsem schopná mít sex, líbat se s chutí ani podobného, heterosexuální styk mi přijde hrozně cizí a hnusný, zato vím, že každý heterosexuální chlap sex potřebuje a když sex není, klidně se s holkou rozejde, což se stalo i mně.Všichni ostatní jsou zadaní a mně je smutno, protože si připadám divná. Od kdy má dívka toužit po sexu a tělesné lásce? A co to se mnou je?

  holka, 17 let, 3. června 2018

  Ahoj,
  sexuální touhy a jejich míra je hodně individuální. Je v pořádku, že každý z nás prožívá svou sexualitu jinak, jsou mu příjemné jiné věci. Někdy není snadné své představy skloubit s potřebami druhého partnera, ve vztahu je to o komunikaci, domluvě i toleranci, neboj se dávat najevo své pocity a potřeby. Neexistuje na to nějaký předpis, norma, jak často a odkdy má člověk mít sex, důležité je, aby to bylo svobodné, tak, jak to budeš sama cítit, nedá se do toho nutit. Sexuální aktivity ve vztahu vyjadřují blízkost a jsou pro každého různě důležité, záleží na pořadí priorit, pro někoho je to důvod k rozchodu, ale jsou i lidé, kteří nejsou příliš "dotykoví" a vztah zakládají na jiných hodnotách. Jestli Ti sex připadá hnusný a cizí, může to být např. nějakým psychickým blokem, špatnou zkušeností a podobně, což by Ti mohl pomoci vyřešit např. psycholog nebo sexuolog. Pokud máte ve škole školní psycholožku, můžeš se poradit s ní, třeba by Ti dala i další kontakty.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Milování

  Čau hele mam otazku co se stane když kluk „panic“ a holka „pana“ mají první sex a kluk holce vlastně protehne panenskou blánu. Co to je ? Proč je ? A k čemu slouží ?

  kluk, 14 let, 20. května 2018

  Ahoj,
  panenská blána je miniaturní blanka, respektive jakási slizniční bariéra v poševním vchodu, která u mladých dívek slouží jako částečná obrana proti vstupu mikroorganismů. V řadě kultur je panenská blána spojována se sexuální nevinností, nicméně k jejímu protržení může dojít i při řadě jiných činností než je sex. Navíc některé dívky se narodí zcela bez panenské blány. Každopádně pokud k protržení panenské blány dojde při sexu, může to být spojeno s lehkou bolestivostí a několika kapkami krve (ale ani to není podmínka).
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahojky Alíku,
  Zařaď prosím mou otázku do kolonky ,,milování“. Chtěla bych se zeptat, jestli už se někomu stalo, že otěhotněl z ejakulátu na prstu, popř. špatně utřeného. Všude hledám, ale ještě jsem nikde nic nenašla. S přítelem jsme nikdy neměli pohlavní styk, jsem panna. Jednou jsem ho udělala, a on si utíral sperma, něco mu zbylo na prstech, to si utřel deky (Prej) a následně mě uspokojoval prsty. Dělali jsme to takto častěji a většinou to bylo v době ovulace, nebo po MS. Bojím se, že bych mohla být těhotná. Poslední dobou je mi špatně, bolí mě břicho. Za 2 dny mám mít MS, snažím se nebýt tak vystresovaná, abych si jí zbytečně neoddalovala (pokud by se dostavila). Mám tzv. ,,živé sny“. Taky se mi často nechce nic dělat, takže například když jdu po ulici, tak vyhledávám nejbližší lavičku, kde si můžu sednout. Zvětšila se mi prsa a bolí. Občas se mi motá hlava. Klukovi jsem řekla, že si MUSÍME dávat větší pozor, a on souhlasil. Často mám také průjmy a nějaké ty prdíky se také dostavují. Také často zničeho nic krkám, což se mi nikdy nestávalo. Všude na sobě cítím/vidím příznaky. Nevím jestli to není náhodou třeba že stresu. Tak či onak nemám dodělanou školu, a pokud bych byla těhotná, rodiče by ve mě ztratili důvěru.
  Potřebuji poradit/uklidnit.
  Děkuji

  holka, 13 let, 11. května 2018

  Ahoj,
  popisuješ sexuální aktivity s přítelem a bojíš se, zda jsi nemohla otěhotnět. Cítíš na sobě různé příznaky, které mohou svědčit kromě těhotenství také pro stres či premenstruační syndrom. Chápu, že jsi znejistila a honí se Ti hlavou, jak by to bylo, kdybys byla těhotná a potřebuješ uklidnit. Je dobře, že jsi o tom mluvila i s přítelem a došli jste k závěru, že je potřeba brát svou sexualitu zodpovědně. U dětí a mladých do 15 let jsou v ČR sexuální aktivity zákonem zakázané (v případě, že je jeden z partnerů starší nad 15 let i trestné) a má to svůj význam. Sperma může být do vaginy zavedeno i prsty, přestože je dívka panna, nelze vyloučit, že by se mohlo dostat k vajíčku a oplodnit ho. Více informací o sexu můžeš najít např. na stránkách www.sexus.cz. Větší jistotu, zda jsou nevolnosti spojené opravdu s těhotenstvím, Ti může dát těhotenský test, který je k zakoupení v lékárně nebo návštěva gynekologa. Zkus na svou nelehkou situaci teď nebýt sama a požádat o podporu přítele, rodiče nebo nějakou kamarádku a společně zajít do lékárny. Zkuste si s přítelem nastavit svůj intimní život tak, abyste předešli této nepříjemné nejistotě a riziku, nemusíte nikam spěchat.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Milování

  Ahoj Alíku, bojím se takové jedné věci, která mě dost trápí, a to je ta, že se bojím sexu, bojím se toho, že až jednou budu mít kluka (teda jestli ho vůbec někdy budu mít) tak, že mě to bude bolet

  Ahoj,
  vzhledem k tomu, že je ti dvanáct let, nemusíš se takovými obavami vůbec zabývat. Za pár let, až vyspěješ a potkáš muže, do kterého se zamiluješ a bude tě zajímat, sama poznáš ten pravý okamžik, kdy po milování budeš sama toužit. Nemusíš se vůbec do ničeho nutit. Jsem přesvědčená, že za pár let potkáš muže, u kterého touhu po milování pocítíš a žádné obavy si vůbec nebudeš připouštět. Zjistíš, že pokud se dva lidé skutečně milují, intimnosti jsou jedním z přirozených a překrásných důvodů, jak si svou lásku projevují.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Je legální sex mezi 15 letou a dospělým? Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  od patnácti let můžeš mít legálně pohlavní styk. Nicméně zdaleka ne každý je v patnácti letech dostatečně zralý na to, aby měl sex. Myslím, že by sis měla rozmyslet, zda tomu raději nedat čas a zbytečně nespěchat, abys později nelitovala, že jsi se příliš unáhlila. Intimitu a blízkost lze vyjádřit i jinými způsoby než sexem, například mazlením, líbáním a podobně.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Milování

  Ahoj, už jsem sem jednou psala, jestli si vzpomenete. (vzpomeneš, Alíku. :-) )
  Šlo o to, že mě zasáhla smrt člověka, do kterého jsem byla zamilovaná. Uběhl už další měsíc mého života a já vím, že se s tím už nesmířím. Poslední týden mám ještě větší depky, ne jenom po večerech, ale i ve škole. Rozbrečím se kdekoli, třeba i na dramatickém kroužku, na který chodím. Nedávno jsem dostala hysterický záchvat. Pořezala jsem se venku za školou, kde bylo jisté, že mě tam nikdo neuvidí. Naštěstí ne moc, protože jsem neměla u sebe nic moc ostrého. Pak jsem si řekla, že začnu od znova. Smazala jsem z mobilu vše, co bylo s ním spojené. Všechny jeho fotky, písničky... Ale pak jsem zapla Facebook a opět jsem ho viděla. (Někdo sdílel jeho fotku s popiskem.) Upadla jsem zase do deprese, je to jako začarovaný kruh, do kterého padnu vždycky znova. Na Facebooku jsem ale našla i lidi, kteří na tom jsou podobně. Vlastně jsem se tak seznámila s jednou holčinou, která byla zamilovaná do stejné osoby. Jenže já, když si s ní píšu, tak se do toho vždycky vložím a pak mi je ještě hůř. Četla jsem, že sdílená bolest bolí míň, ale u mě to prostě nefunguje. Také to, že nedokážu nijak přijít na jiné myšlenky. Včera jsem se dívala na seriál Tisíc a jedna noc a tak se bavili, že zavolají do "holdingu" (tak nějak podobně se jmenovala ta společnost) a já si to zase spojila s jednou písničkou, kterou zpíval člověk, čí smrt mě tam zasáhla. zpíval "i'm holding on" a takhle se mi s ním spojuje všechno. I když si čtu nějakou knížku, padne tam slovo "miluju tě" a já si vzpomenu zase na něho. A na ten čas už nevěřím, čas to nespraví, to je jediné, co vím. Zkoušela jsem takové ty rady "jak se odmilovat", ale všechno je to z mého pohledu hloupost, nic z toho nefunguje. Nikdy jsem na ty internetové rady nevěřila, ale byla jsem opravdu na dně, když jsem je začala číst. Zkouším dívat se i po jiných klucích/mužích, ale vždy když někoho sjedu pohledem, tak vím, že nikoho už milovat nebudu. Všichni kluci mi přijdou na jedno brdo. Snažím se ho alespoň najít v někom jiným, ale to také nejde. Cítím se v klidu jen ten moment, když se koukám na jeho fotku, než zas začnu brečet. Lituju dne, kdy mi táta pouštěl jeden hudební klip, že se mu líbí ta písnička a já jen přikývla a už jsem věděla, že toho zpěváka budu milovat. Promiň, jen jsem se potřeboval z toho vypsat a jestli vás napadá, co dál... Prostě jak se odmilovat, jak na to zapomenout, jak si ho furt nepřipomínat, jak nezešílet. Myslím to vše vážně, vím, co je to milovat. Vím, že ti, co to nezažili, moc neví. Ale vám moc díky, že jste se okradli o ten čas se čtením mého dotazu. Je to těžké...

  BS Forbidden Love, 7. dubna 2018

  Neporadím ti nic nového, říkají a píší ti to všichni. Věř či nevěř, ale čas tvou bolest otupí. Na člověka, který ti byl drahý, nikdy nezapomeneš. Čas je ale milosrdný a budeš si postupně uvědomovat jen to pěkné. Neočekávej však, že tvůj smutek odejde za týden či měsíc. Po půl roce bude bolest a smutek o něco slabší, po roce ještě slabší a pomalu začneš zjišťovat, že tě záchvaty smutku stíhají méně často.

  Milování

  Ahoj , víte je mi 14 a zanedlouho 15 a to znamená, že můžu mít sex, ale já tak nějak nevím, do kterého (a jak ho poznat) otvoru strčit penis, jelikož holky jich mají více (močové trubice atd.). S rodiči o tom mluvit nechci, jelikož jsem typ člověka, co se prostě nesvěřuje, takže bych byl rád za nějakou radu ... Děkuji moc.

  Kluk 14 let, 20. března 2018

  Ahoj,
  zrovna tu zmíněnou močovou trubici máš taky a mohl bys tedy mít představu, jak je velká 8-o

  Podrobný plánek ženské rozmnožovací soustavy ti tady kreslit nebudu, můžeš si ho najít třeba na Wikipedii, ale upozorňuji, že případné používání vytištěného manuálu k lidskému tělu během milostného aktu nejspíš skončí tím, že ti všechny otvory i se zbytkem holky utečou z areálu výzkumné postele :->

  Nejpovolanější instruktorkou by ti měla být přímo partnerka. Předpokládám (nebo lépe řečeno doufám!), že bude vědět, o co se pokoušíš, takže s ní můžeš celý postup průběžně prohovořit. Z jejího pohledu bude také navigace poněkud jednodušší, protože muž má jen jeden penis (na rozdíl třeba od žraloka).

  Alík

  Milování

  Ahoj. O víkendu moje kamarádka spala se svým klukem...Mojí kamarádce je 13 let a jejímu klukovi 17..Ona prý nic nevěděla,nevěděla že by mohli mít sex. Neměli kondom ani nic. Říkala mi že to trvalo asi 20 minut,mohla by být těhotná?
  Jak má zjistit jestli je těhotná a co když bude? A kdyby nebyla a přišlo se na to mohla by mít nějaký problém? Menstruaci má mít za 14 dní a hrozně se bojí..
  A když už se ptám,tak bych měla ještě jednu otázku..Kdyby mi bylo třeba měsíc před tím než by mi bylo 15 a měla bych sex a nebyla bych těhotná,byl by to problém?

  holka, 13 let, 27. února 2018

  Ahoj,

  je moc fajn, že píšeš, když máš nejrůznější otázky. Tvoji otázku dostáváme na Modré lince až teď, proto mě mrzí, že k Tobě dorazí se zpožděním.

  Začnu Tvou poslední otázkou. V našem státě je zakázané mít nejen sex, ale i jakékoliv sexuální aktivity do dovršení věku 15 let. Jedná se o trestný čin, v případě, že je partner starší než 15 let, jak je tomu v případě Tvé kamarádky, byl by zodpovědný on, ten kluk, a po důkladném prošetření celé záležitosti by mohl být trestán.

  K prvnímu sexuálnímu styku by tedy mělo dojít až po dosažení 15 let. Předem je žádoucí domluvit se na vhodné antikoncepci, kterou nejlépe doporučí gynekolog při prohlídce, na kterou je vhodné zajít před započetím sexuálního života.

  Pokud měla Tvá kamarádka sex bez ochrany, těhotná být může. Podle toho, co uvádíš, měli styk právě v době ovulace, kdy je pravděpodobnost otěhotnění nejvyšší. Protože od jejich styku už uplynul delší čas, nemohu doporučit kamarádce pilulku proti početí, kterou předepisuje gynekolog, který je také povinen případ nahlásit na sociální odbor. Kamarádka si nyní může v lékárně zakoupit 2 těhotenské testy, budou-li oba pozitivní, měla by zajít na vyšetření na gynekologii.

  Děkujeme za položení tak důležitých otázek, vždy je lepší se nejdříve informovat, než se do něčeho pustit.

  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den,
  Zajímalo by mě jestli můžete mít sex, když ještě nemáte menstruaci? (za předpokladu 15 let a více)

  Ahoj,
  první pohlavní styk je možné mít od patnácti let a s nástupem menstruace to nijak nesouvisí. Takže ano, pokud je ti víc než patnáct let, můžeš mít sex, i když nemenstruuješ.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahoj Alíku,Moje sestra se mi svěřila že už měla sex...Svěřila se mě, protože rodičům by to samozřejmě neřekla (to asi nikdo)Popisovala její vzrušení,jak dlouhý byl penis toho kluka,jak byl skvělý,že po ní chtěl i orál který mu dopřála...,měli kondom který jim při tom praskl....Prý byl jako mašina...Jí je 11 a jemu 12...Co mám dělat?Mám to říct rodičům???

  holka, 12 let, 15. února 2018

  Ahoj,
  domnívám se, že se tvá sestra jen vychoubá a chce být zajímavá.
  Pokud by ale byla toto vše pravda včetně prasknutí prezervativu při pohlavním styku, pak je tu velká pravděpodobnost otěhotnění.
  Rodiče by o pohlavním stykut tvé sestry vědět měli.
  Vysvětli své mladší sestře, že může být těhotná a měla by se rodičům svěřit. Řekni své sestře, že o ni máš strach a pokud se nesvěří sama, řekneš vše rodičům ty.

  Milování

  Ahoj. Myslíte, že bude holkám vadit piha na penisu?

  kluk, 15 let, 9. února 2018

  Nechci ti kazit iluze, ale holky penis nemají :-D

  Ale teď vážně: nevím, jestli v této oblasti proběhl nějaký seriózní výzkum, ale jsem si celkem jistý, že pihy na jakýchkoliv pohlavních orgánech nehrají vůbec žádnou roli. Je to jen vizuální zvláštnost, v oblasti, kde hlavní roli hraje hmat, nikoliv zrak.

  Milování

  Dobrý den, mám dotaz ohledně hormonální antikoncepce. Mám přítele a už mezi námi proběhly sexuální aktivity, včetně sexu samotného (s kondomem). Bohužel je mně i jemu kondom nepříjemný, proto jsme zvolili jako lepší možnost antikoncepci. Jenže jak si to všude tak čtu a vidím různé dokumenty, většinou jsou všichni proti a mluví o spoustě vedlejších účinků, což mě docela zarazilo (přibývání na váze, přecitlivělost, problémy s menstruací...). Proto se chci zeptat co si o tom myslíte vy? Mám si ji nechat předepsat? Ještě podotknu že to dělám z vlastní vůle, přítel mě do prášků nenutí. Jak jsem zmiňovala, kondom je nám nepříjemný a styk bez ochrany nechceme riskovat.

  holka, 16 let, 4. ledna 2018

  Ahoj,
  je dobře, že k otázce ochrany při sexu přistupuješ tak zodpovědně. Myslím, že hormonální antikoncepce není nic, čeho by ses měla obávat. Existuje již celá řada pilulek, které jsou velmi šetrné a určené pro mladé dívky. Samozřejmě je ale potřeba vše zkonzultovat s tvým gynekologem, který rozhodne, které pilulky jsou pro tebe nejvhodnější.
  Měj se hezky!
  Bára