Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Milování

  Ahoj alíku a poradno je mi to trapné takže to zkrátím... Chci se zeptat jaké to má následky když už sem měl sex s holkou které je 13 bojím se to říct rodičům těhotná není měli jsme kondom ale bojíme se co na to rodiče zda nepůjdeme do pasťáku a podobně..Předem díky za odpověď

  kluk, 12 let, 6. ledna 2018

  Ahoj z Modré linky,

  ptáš se, jaké má následky, žes měl sex s holkou, když ani jednomu z Vás nebylo ještě 15 let. Z Tvého dotazu vyplývá, že si jsi dobře vědom toho, že sex pod 15 let je v našem státě protizákonný. V tomto věku jsou za Vás zodpovědní rodiče, jak zareagují nebo co udělají, na to Ti odpovědět nedokážeme. Věřím, že do pasťáku byste nešli, i když pokud by Vaše chování přesahovalo určité meze, i to je samozřejmě možné.
  Mnohem důležitější, než otázka trestu, mi však připadá fakt, že jste měli sex. Ne proto, že je to zakázané, ale proto, že je to příliš předčasné. Zákon nevytvářel zákazy proto, aby lidem komplikovaly život, ale proto, že je to naopak ve prospěch mladých lidí. Sex je možná velmi lákavé téma, ale mnohem více člověku dá vztah s tím druhým, láska, blízkost - ve smyslu důvěry, porozumění. Fyzická láska by měla být teprve nástavbou v láskyplném vztahu. A vztahům se mladí lidé ve Vašem věku teprve učí. Nehledě na fakt, že jakákoli ochrana nemusí být stoprocentní. Kondom může prasknout, sklouznout, být poškozený, některé ženy otěhotní i přesto, že berou antikoncepci. Myslím si tedy, že by bylo dobré promluvit si o tom, co Vás k tomu, že jste měli sex, vedlo, o vztazích a všem, co s tím souvisí. Nejlépe s rodiči, ti by měli vědět o tom, co se s Vámi děje. Pokud by to pomohlo, můžete si Ty i ta holka vytisknout naši komunikaci a dát ji rodičům přečíst.

  Bezstarostné dny Ti přeje
  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den,
  trápí mě jeden problém a ten je, že jsem asi asexuál. Už od mala si pamatuji, že mi vadilo, když mě někdo dal pusu na pusu nebo se dotýkal mých soukromých oblastí (máma). Nikdy jsem nechápala, proč si ostatní holky pořád hrají na princezny, rozplývají se nad miminky a sní o princi na bílém koni. Mě představa, že můj osud je skončit jako domácí služka, co otírá zadky dětem, spíš vadila. Láska mi přišla sentimentální a trapná. Jak jsem rostla, myslela jsem si, že z tohoto odporu ke vztahům a lásce vyrostu. Pravda je však opakem. Nyní mi je 16 a vztah mi stále nic moc neříká. Pár kluků mě sice už sbalilo, ale přiznávám, že jsem si líbačky, ani nic jiného, nikdy neužívala, spíš jsem to dělala z nutnosti. Styku se bojím, nebo mi spíš přijde odporný a ponižující. Z p-rna se mi chce zvracet. Přemýšlela jsem, jestli nejsem třeba lesba, ale holky mě taky moc nepřitahují. Nemám vůbec potřebu masturbovat nebo tak něco. Neříkám, že se mi žádní kluci nelíbí, ale je to pouze platonické, spát s nimi ani líbat se nechci. Připadám si hrozně divná. Všechny holky ve třídě už od 12ti, 13ti řeší jen kluky a těší se na pohlavní styk, zatímco já se ho štítím a odmítám jej, ačkoliv jsem k němu už měla příležitost a to několikrát. Znamená to, že jsem asexuál? Je šance, že budu někdy normální, zamiluji se a vyspím se s někým jako každý normální člověk?

  holka, 16 let, 10. září 2017

  Zdravíme Vás z Modré linky,

  rozumím tomu, že je pro Vás těžké být tak trochu jiná než ostatní dívky v oblasti vztahů, lásky a intimní blízkosti. A také chápu, že byste chtěla znát odpověď, jestli je to tak napořád nebo jestli je možné, že v budoucnu to bude jinak.

  Neznám na to úplně přesnou odpověď, napadlo mne ale, že na sebe moc spěcháte. Někteří lidé a není jich málo opravdu nevyhledávají ani v dětství tělesnou blízkost a nedělá jim dobře. Může to být tím, že jsou prostě takto nastavení, ale také to může být výchovou, nějakým špatným zážitkem a jistě existují i další příčiny. Je i možné, že jste zatím nepotkala člověka, ke kterému byste cítila vážný a opravdový vztah a je tak jasné, že blízkost z povinnosti je Vám hodně nepříjemná. Většina lidí v naší zemi zažije první pohlavní styk až kolem 18- tého roku. Proto si myslím, že máte šanci prožít vztah se vším, co k tomu patří, s doteky, pohlavním stykem, jen třeba o trochu později než ostatní dívky kolem Vás. Je pravděpodobné, že je někde člověk, který bude podobně nastaven jako Vy, se kterým si budete rozumět a postupovat krůček po krůčku, podle toho, co Vám bude příjemné.

  Protože se takto přes internet nedá vést dialog a jde spíše o krátkodobou záležitost, můžete zvážit návštěvu psychologa či psychoterapeuta, se kterým byste se nad vším mohla více zamyslet, zjistit tak, co se Vám to přesně děje, abyste si vše pro sebe mohla srovnat.

  Přejeme Vám klidné dny,

  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den,
  Je mi 13 let, mám holku, která se mnou chodí, jelikož si čtu dotazy často, tak jsem zjistil, že sex můžu mít teprve od 15ti, do té doby je ještě spousty času, ptal jsem se jí na to, jestli by nechtěla a ona řekla že možná, nevím jestli bych to měl probírat tak často, chtěl bych se zeptat právě na to, jestli to po ní mám chtít nebo ne? jestli bych měl sex dělat až v 15ti nebo až v 18ti? a nevím hlavně kde? Kde by to bylo nejlepší, její máma mě nesnáší, nikdy nemůžu k nim, moje máma jí má ráda, ale nemůžu si vodit kamarády když tu není, nevím co mám dělat?

  kluk, 13 let, 7. září 2017

  Dobrý den kluku,

  Kdo vykoná pohlavní styk nebo jiné sexuální aktivity s osobou mladší patnácti let, dopustí se trestného činu pohlavního zneužití. Osobu mladší patnácti let však nelze trestně stíhat, protože pro nedostatek věku není trestně odpovědná. Dojde-li tedy k pohlavnímu styku mezi dvěma osobami mladšími patnácti let, nelze je kvůli tomu trestně stíhat. Problém nastává v situaci, kdy jednomu z partnerů dosud nebylo 15 let, zatímco druhému již ano. V takovém případě se starší z partnerů dopouští pohlavního zneužití a může být trestně stíhán.

  Přestože z právního hlediska by pohlavní styk mezi vámi nebyl trestný, prozatím bych jej příliš nedoporučoval. Především je pravděpodobné, že ty i tvoje dívka jste již dostatečně pohlavně vyspělí, aby při souloži mohlo dojít k nechtěnému početí a v jeho důsledku k neplánovanému těhotenství tvé partnerky. Přestože existují různé druhy antikoncepce, o nichž jste se nejspíše již učili ve škole, žádný z antikoncepčních prostředků není 100% spolehlivý, a tudíž nechtěné početí nelze zcela vyloučit. Tobě, tvojí dívce i vašim rodičům by neplánované těhotenství jistě přineslo řadu komplikací, zvláště když tě dívčina matka nesnáší, jak v dotazu sám uvádíš.

  Ptáš se, zda máš od své dívky chtít společné sexuální aktivity. V tomto ohledu záleží na přání obou partnerů. Pokud se dívka na vzájemné sexuální aktivity necítí dostatečně připravena, neměl bys na ni příliš naléhat. Zahájení pohlavního života je poměrně závažné životní rozhodnutí, které by se nemělo uspěchat.

  Pokud se oba domníváte, že váš citový vztah je natolik silný a hluboký, že byste spolu mohli navázat důvěrný tělesný kontakt, nemusíte začínat přímo pohlavním stykem. Naopak, pro rozvoj citového vztahu má značný význam právě postupné sbližování obou partnerů a jejich vzájemné poznávání formou doteků, objímání, polibků, hlazení a podobných něžností.
  Jakousi první etapou takovéhoto sbližování je tzv. „necking“. Spočívá v hlazení a líbání od pasu nahoru. Další stupeň tělesného sbližování představuje tzv. „petting“, který již není omezen na části těla od pasu nahoru, avšak ještě nevede k pohlavnímu styku. Jedná se o nejpřirozenější způsob, jak ve vztahu postupně získávat první zkušenosti v prožívání vzájemného důvěrného kontaktu, seznamovat se s tělesnými rozdíly, ale také učit se respektovat pocity, přání a potřeby druhého.

  Pro jakékoliv důvěrnější kontakty (třeba i pro „pouhé“ líbání) byste si měli najít takové místo, kde se budete cítit v bezpečí a kde budete mít dostatek soukromí. Navazování důvěrných kontaktů s dívkou v době, kdy je tvoje maminka doma, s sebou samozřejmě nese riziko náhlého vyrušení, avšak na druhou stranu je maminčina přítomnost v bytě určitou zárukou toho, že nedojde přímo k pohlavnímu styku.

  Milování

  Ahoj, chci aby mi kluk udělal cucflek, rozumíme si, líbáme se, už jsme zkusili i francouzák. Jak mu to mám říct? Nejsem nijak suverénní a je to můj první kluk. A ještě druhá otázka - je líbání považováno jako něco ,s*xuálního'? Nebo jinak - od kolika let je povolené?

  Díky

  Teenegerka14,5let, 26. ledna 2017

  Ahoj,

  chápu, že není jednoduché klukovi sdělit svoje přání, které má docela intimní charakter. Můžeš to udělat třeba beze slov, když se to pokusíš naznačit, ukázat, nebo to můžeš zkusit slovy. Může to být s nějakou legrací, nadsázkou, pomocí příběhu někoho jiného, nebo třeba hádankou ("můžeš hádat, co bych si přála..."), Můžeš mu to taky napsat, možná je to jednodušší, než říct.

  Co se týká druhé otázky, je odpověď jednoduchá. Pokud líbání vyvolává sexuální chování, je možné od 15 let, kdy je dle zákona dovoleno sex uskutečňovat. Například francouzák, nebo i líbání se sáním (jehož výsledkem je cucflek), o kterém píšeš, by se mohly za sexuální chování považovat. Do 15 let je tedy potřeba určité obezřetnosti a rozumnosti - ale samozřejmě i pak, neznamená to, že jak přijde 15. rok, je to jasný pokyn k zahájení pohlavního života.

  Pěkné dny,

  Modrá linka  www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj poradno... Mám kamaráda známe se už dlouho a dlouho se domlouváme že se spolu vyspíme... 15 už mi je, ale mému kamarádovi je teprve 14... Ve škole nám na jedné besedě říkali, že při s*xu je důležité aby bylo 15 hlavně dívce a klukovi může být i 14. Ale i klukovi musí být 15 ne?? Pořád jsem nerozhodná, zda se s ním vyspat nebo ne... To že mu je 14 je jeden důvod, ale další je že já bych s ním spala radši kdybych brala antikoncepci... Ale já se stydím o tom mamce říct.. I o práškách i o tom že chci mít s*x... Není lepší o ničem doma neříkat a vyspat se s ním "tajně" a bez prášků..? Prosím poraďte... A jestli bude možné napište mi prosím pár důvodu proč je třeba lepší o tom doma říct nebo neříct, nebo proč brát/nebrat antikoncepci (Bylo by to pro mě důležité)... Předem moc moc děkuji... :* - otázka upravena poradcem

  Miška :*, 8. února 2016

  Ahoj Miško,
  od patnácti let našim klientům vykáme, takže budeme vykat i Vám.
  Je mi sympatické, jak zvažujete a přemýšlíte o tom, s kým a za jakých okolností se budete poprvé milovat.
  Věková hranice pro uskutečnění pohlavního styku je u nás pro oba stejná, aby bylo vše legální, musí být oběma patnáct let. Antikoncepce je také něco, na co bychom neměli zapomenout a je moc dobře, že o ní přemýšlíte. Chránit se před pohlavními nemocemi a před nechtěným otěhotněním je velmi zodpovědné. Druhů a způsobů, jak se chránit existuje několik. Při výběru hormonální antikoncepce, tedy prášků, které dívku a ženu chrání před nechtěným otěhotněním, je potřeba gynekologického vyšetření, protože jiné jsou vhodné pro mladou patnáctiletou dívku a jiné pro zralou ženu. 
  Také přemýšlíte, zda-li je vhodné se o tom doma poradit. Promluvit si s mamkou může být obohacující a také to váš vzájemný vztah může posílit a utužit. Je dospělá žena a má tak jistě zkušenosti, které Vám může předat. Také se jí můžete na věci, které Vás v oblasti sexu zajímají, zeptat.
  Jste ve fázi rozhodování, zda se s kamarádem vyspat nebo ne. Jste zamilovaná? Máte se s kamarádem rádi, jste si blízcí? I to jsou pro první sexuální zkušenost důležité otázky, na které byste si mohla odpovědět a podle toho se rozhodnout.

  Držíme palce,
  Modrá linka. http://www.modralinka.cz

  Milování

  Mám jednu otázku. Můj frajer má 13 let a chce po mně orální sex. Mám se s ním rozejít? - otázka upravena poradcem

  Petra 12 let, 27. října 2011

  Ahoj Petro,
  náš právní řád hovoří jasně. Jakékoliv sexuální aktivity, tedy i orální sex, jsou do patnácti let zakázány. Kdo toto poruší, je pachatelem trestného činu. Vy ještě ani jeden nejste za své činy před zákonem trestně odpovědní, za Vás odpovídají Vaši rodiče. Ví o tom, co se svým klukem provádíš? Znají ho dobře?

  Jestli se se svým klukem rozejdeš nebo ne, to je Tvá volba, rozhodně byste ale neměli provádět to, čeho jste se už v minulosti dopustili. Je to nebezpečné pro Vás oba a může to mít následky na Vaše sexuální jednání v dospělosti. K sexuálnímu jednání totiž lidé musí dozrát, navíc by se měli dlouho znát, mít se velmi rádi a umět spolu o všem komunikovat, i o svých niterných pocitech. Zkus si o lásce a všemu, co s ní souvisí, promluvit s někým ze svých rodičů, obrátit se ale můžeš i na nás, na Modrou linku (www.modralinka.cz). Je velká škoda, pokud přeskočíte etapu zamilovávání, poznávání se, objevování tohoto, pro Vás nového světa, vodění za ruku a platonické lásky. Na to se totiž dlouho vzpomíná jako na nejkrásnější období.
  Přejeme Ti příjemný podzim. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Dobrej..počkat,počkat,počkat... sem z toho uplně zblblá :D vy tady píšete že když se bude člověk mladší než 15 let líbat s někym tak je to trestný?? to jako moje rodiče bude stíhat policie protože s kámošema hrajeme často flašku na líbání a francouzáky a ošahávání??  trochu divný :D jo a jinak dík že mi odpovíte na tak blbou otázku :D - otázka upravena poradcem

  Adelka Rockerka-12 let, 27. prosince 2011

  Ahoj AdélkoRockerko,
  Tvá otázka je na místě a vůbec není blbá , je dobře, že si touto cestou umíš říct o informace. Ano, je to tak, jakékoliv sexuální aktivity, kam patří například i Tebou uváděné francouzáky, jsou do 15let v naší zemi zakázány.

  Nevymysleli jsme si to my, stojí to tak v zákoně, do kterého můžeš kdykoliv nahlédnout nebo požádat učitele z občanky, aby vám tuto informaci pomohli vyhledat a zprostředkovat, také objasnit. O totéž můžeš požádat své rodiče či někoho jiného, komu důvěřuješ. Je vždy lepší si nejdřív opatřit dostatek přesných informací nežli později litovat, že jsi něco takového prošvihla.

  Je líbání a líbání. Trestnou věcí určitě není, když se do někoho zamiluješ a on do Tebe a budete spolu chodit, občas se povedete za ruku, kolem pasu nebo kolem ramen a občas si dáte pusu. To trestné není. Ale sexuální aktivity, (najdi si třeba v odborných publikacích či přímo v zákoně, co vše do těchto aktivit patří), trestné jsou.

  Tvoje rodiče bude stíhat policie jen v tom případě, že za prvé Tvůj partner bude mít také pod 15 let (v opačném případě by byl stíhán on), a pak jenom v tom případě, že vás někdo policii udá, tedy práskne, nebo že se to policie dozví z nějakých jiných zdrojů či indicií (důkazů, souvislostí, výpovědí lidí z jiných situací a podobně).
  Přejeme Ti příjemné chvíle s partou a zdraví do roku 2012. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj Alíčku modrá linko! Už hodněkrát, mockrát jste mi pomohli a znovu jste mi vrátili sílu, a tak se vás ptám... Nikomu jinému bych o tom normálně neřekla :-( J se totiž moc bojím... Co by na to řekli :-((. Takže k věci...  Tvoje Anonymka. pa - otázka upravena poradcem

  Anonymka (10 let), 12. března 2012

  Ahoj Anonymko,
  svěřuješ se nám se svými pocity, které souvisí s Tvým tělem a prožíváním slasti. Nepokládáš nám ve svém e-mailu žádnou otázku a tak moc nevím, co bys tak od nás mohla chtít vědět. Každopádně jsi začala velmi brzy s praktikami, které jednoznačně patří do dospělého světa.

  Popisuješ, jaký vliv na Tebe měly erotické filmy. Desetiletá dívenka by takové věci ovšem vůbec neměla vidět. Pornografii je našimi zákony povoleno sledovat až od osmnácti let, tedy by sis měla ještě minimálně těch osm let počkat. Nejsou to filmy, určené dětem, ale dospělým, spíše těm, kteří mají nějaké problémy v sexu.

  Děti mají tyto filmy s takovou tématikou, kterou popisuješ, zakázány, protože nejsou ještě dost vyzrálé na to, aby vůbec pochopily, o co v takovém filmu jde. Sledování takových filmů může vést u dětí i k poruchám v sexuální oblasti. Přirovnám Ti to třeba k ovoci. V červnu také nechodíš na jablka nebo švestky. Jsou nezralé, byly by kyselé jako šťovík a nedaly by se konzumovat.

  Rozumné je, ochutnávat toto ovoce až uzraje, někdy v září. A tak je tomu i se sexem. Zatím jsou pro Tebe ta jablíčka ještě nezralá a velmi, velmi kyselá, pokud je přesto zkonzumuješ, bude Ti z nich nutně špatně. Je třeba dát všemu čas. Nevím, kde jsi k takovým filmům přišla, ale jestlipak víš, že Tví rodiče by mohli být souzeni za to, že se díváš na porno? Jedná se o trestný čin ohrožení mravní výchovy mládeže...

  Měla by sis o svých zálibách promluvit s rodiči, kteří by měli vědět, jak trávíš svůj volný čas. Svou energii bys měla věnovat jiným zájmům, třeba sportu, tanci, četbě, kultuře, hudbě, je toho spousta zajímavého, co okolní svět nabízí.
  Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Dobrý den/Ahoj. Je mi 13let a moc ráda masturbuji, ale dost těžko se vzruším..vzruší mě téměř jen film..už vím, že je to zakázané do 18-ti let a, že rodiče by za to asi mohli jít do vězení, a proto jsem se rozhodla, že toho nechám( mám je moc ráda ¦). Už jsem se vás tady jednou ptala jak mám přestat masturbovat, že masturbuji příliš často, a povedlo se!masturbuji už jen max. 1x týdně..a za to vám chci poděkovat. No a teď mám otázku proč je dovolen sex od 15-ti let a porno od 18-ti? A ještě jaké důsledky/vliv na mě může mít v mých letech erotický film/porno...vím že je to špatné, že mohu mít v dospělosti nějakou poruchu nebo něco se sexem, ale jakou? Moc děkuji za odpověď a jsem moc ráda za tuto stránku(poradnu), často mi pomáhá stejně jako linka důvěry ;) Díííky moc! - otázka upravena poradcem

  annonnymmkka-13-, 1. dubna 2012

  Ahoj,
  oceňuji, žes měla dost silnou vůli a povedlo se Ti snížit častost masturbace. Myslím, že o pornografii, o její nevhodnosti pro děti a dospívající i o tom, jak je to s hranicí 15 a 18 let jsme tu v poradně už kdysi psali.

  Stručně tedy shrnu ty důležité věci: porno neukazuje sex takový, jaký je ve skutečnosti. Chybí v něm vztah, láska, vzájemné city, často ukazuje nepřirozené chování a někdy až bizarní praktiky. Proto to člověku, který ještě nemá dost zkušeností, neví, o co se ve vztahu mezi mužem a ženou ve skutečnosit jedná, jak je to křehká a intimní věc, může velmi zkreslit pohled na lidskou sexualitu.

  Milování je krásná a přirozená součást partnerského života, a je škoda ji ponižovat jen na technickou záležitost, jak je v pornofilmech často zobrazována. Pro někoho to může být určitou inspirací, pokud to dokáže kriticky posoudit (což mladí často ještě nedokáží), ten skutečný život je však jinde.
  S přáním hezkých jarních dnů Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Alíku, jsem ještě dítě, nemám ani 15, proto se ptám: Nezdá se ti divné, že tady píšou a ptají se na sex 10-12 leté děti? - otázka upravena poradcem

  Ahoj, do poradny může napsat kdokoliv i jako anonym. Většina 10 letých či 12 si jen chce na dané téma povídat a zajímá je spoustu otázek, což je normální. Je lepší se na sex ptát, než ho zkoušet a dělat tak neuvážené kroky. Ti moudří si přečtou poradnu, téma milování a zjistí, že na sex je času dost. I křehké milování se má prožít v době, kdy jsou oba na takové rozhodnutí připraveni a to nejen věkem. S pozdravem Alík

  Milování

  Ahoj...mam takovy dotaz spise dotazy...:) mno docela se bojim prvniho francouzzskeho polibku...ja se bojim ze to nebudu umet vubec nevim co mam delat...tkze co mam delat?? :D - otázka upravena poradcem

  Anonymka :), 5. února 2012

  Ahoj Anonymko,
  ptáš se nás na věci kolem sexu a líbání. Bohužel, Tvé dotazy jsou svým obsahem určeny spíše pro sexuologa což my nejsme. Navíc je tato poradna určená dětem, takže je zcela pochopitelné, že otevřené debaty o pohlavním styku zde nejsou vhodné.

  V případě, že bys opravdu chtěla vědět víc o sexu a prvním sexuálním styku, můžeš například zalistovat v knížkách o dospívání, sexuálním vývoji nebo sexualitě. Také se můžeš zkusit poradit s kamarádkami nebo se zeptat na první zkušenosti žen ve Tvém okolí. Protože se jedná o intimní téma, bylo by dobré o tom mluvit s někým, ke komu máš důvěru a koho dobře znáš. Často není od věci si o těchto věcech otevřeně promluvit přímo se svým partnerem a v případě nutnosti zapátrat po potřebných informacích společně.
  Přejeme Ti pěkný den. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj Alíku chtěla bych se zeptat.Chodím do 6.třídy a jeden kluk do 7.třídy a mě jako jediný dal přezdívku.Přezdívku mi dal "Broskvička" .. Myslíš že mě může mít rád-milovat.....Pořád mi tou přezdívkou říká. Ahoj Vendy.. promiň už jsem ti tohle psala jednou ale zapomněla jsem kam to máš dát tak prosím do:MILOVÁNÍ děkuji předem. :)

  Vendýs (12 let), 17. února 2013

  Ahoj Vendy, přezdívka, kterou Ti dal o rok starší kluk je opravdu pěkná a naznačuje, že se mu můžeš líbit. Pokud by sis chtěla být 100% jistá, musíš se ho zeptat. Rady, jak se s ním dát do řeči, najdeš v naší poradně téma holky a láska. Držím palce Alíkova kamarádka Bája

  Milování

  Ahoj Alíku.. :) Vždycky jsi mi pomohl, a za to Ti moc děkuju. Doufám, že mi dobře poradíš i teď... :) Jsem holka, je mi 16 let.. (ano, vím že je poradna do 15 let.. ale komu bych se měla svěřit..?) A.. nedávno jsem potkala moc fajn slečnu. Bylo to na jedné akci, koukaly jsme na sebe a usmívaly se... Šla jsem jí pochválit vlasy a daly jsme se do řeči. Pozvala jsem ji na pivo, kecaly jsme.. Bylo to úžasný, dlouho jsem se s nikým takhle necítila. Když odcházela, daly jsme si i pusu. Pak mi dala svůj facebook, a docela často si píšeme.. Opravdu se mi moc líbí, jsem nejspíš zamilovaná... (a ona je taky na holky.) Myslíš, že ji mám někam pozvat..? A nebo jít jen tak ven a počkat..? Děkuju moc za odpověď..:*

  Zamilovaná., 22. listopadu 2012

  Dobrý den,
  jsme rádi, že jsme Vám vždycky pomohli, taková zpětná vazba nás vždy potěší. Poradna není striktně omezená věkem, slouží dětem a dospívajícím a jejich tématům. Docela si dovedu představit, jak Vám bylo, když jste prožila s novou kamarádkou tak krásnou chvíli, člověk každý den nepotkává někoho, s kým si prima rozumí.

  Doporučuji Vám pokračovat ve vztahu, tak jak je nastavený, tedy kamarádsky. Je jedno, jestli půjdete ven nebo někam jinam, když vám spolu bude příjemně. Pokud dotaz směrujete k sexuálnímu podtextu, tam bych Vám spíše doporučovala počkat, protože stále ještě dospíváte a Vaše sexualita ještě vůbec nemusí být vyhraněná. Je-li nám někdo opravdu blízký a sympatický, máme touhu se ho dotýkat a objímat ho, a nemusí se při tom jednat o sexuální touhu. V 18 letech, pokud si svou sexuální orientací ještě nebude zcela jista, je možné se obrátit na sexuologa, který Vám může osvětlit Vaši situaci pomocí speciálních testů.
  Přejeme Vám příjemné chvíle ve dvou. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj Alíku, předem bych ti chtěla poděkovat za to jak skvělou poradnu tady máte :) Takže.. Můj dotaz zní.. Je normální, že je mi 9 a čtu.. úchylný povídky atd.? o.o A ještě něco.. Proč je TO povolený až od 15i let? Podle mě je věc každýho jedince, co dělá se svým tělem.. o.o ale samozřejmě jsem to ještě nedělala a ani zatím nechci ;) Předem díky za odpověď :)

  Mey. 9 :(, 2. září 2012

  Milá Mey, nevím, co myslíš "úchylný povídky", tak se mi jen těžko odpovídá, zda je to normální :-)Pokud slůvkem "TO", myslíš milování, tak máš pravdu. Povoleno je TO až od 15 let. Což ovšem neznamená, že úderem 15. narozenin se lidi mohou začít milovat a jejich tělo i duše je připraveno. Nikoliv! Většinou začínají lidé mnohem později, mnohem, mnohem později. Protože chtějí svého partnera více poznat, protože chtějí mít jistotu lásky, protože není kam spěchat. Pročti si klidně naši poradnu, téma milování. Najdeš spoustu moudrosti a zajímavých odpovědí. Milování není jen o věku a těle. Milování je mnohem více... Přeji ti hodně štěstí a lásky. Alík

  Milování

  Je mi teprve 10 a už mám chuťna sex co mám dělat? A prosím odpověste munule jste mi neodpověděli

  Andulka2002, 15. srpna 2012

  Ahoj Andulko,
  Tvůj dotaz je velmi stručný a tak nevím úplně přesně, co si mám pod Tvým "chuť na sex" představit. Jedná se o erotické snění? Nebo snad potřebu masturbovat? Nebo už toužíš po laskání nějakého kluka? Jak vidíš, možností je mnoho.

  Sexuální energie je v nás přítomná již v dětství, na nás je, kam ji nasměrujeme, jak si ji zpracujeme, co nám dá, co nám vezme. Asi víš, že naše zákony považují nejen pohlavní styk, ale jakékoliv sexuální jednání do 15 let věku za trestné.

  Nezbývá tedy, než abys své tužby také napřela nějakým jiným směrem. Jistě Tě baví víc věcí a máš nějaké své zájmy, věnuj se tedy naplno svým jiným zájmům a uvidíš, že potřeba sexu bude výrazně nižší. Máte-li na škole psychologa, můžeš si o tom promluvit s ním nebo to probrat s rodiči, kteří Tě dobře znají, jak oni třeba podobné potřeby řešili ve svém dospívání.
  Hezký den přeje Modrá linka www.modralinka.cz