Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Milování

  Je legální sex mezi 15 letou a dospělým? Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  od patnácti let můžeš mít legálně pohlavní styk. Nicméně zdaleka ne každý je v patnácti letech dostatečně zralý na to, aby měl sex. Myslím, že by sis měla rozmyslet, zda tomu raději nedat čas a zbytečně nespěchat, abys později nelitovala, že jsi se příliš unáhlila. Intimitu a blízkost lze vyjádřit i jinými způsoby než sexem, například mazlením, líbáním a podobně.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Milování

  Ahoj, už jsem sem jednou psala, jestli si vzpomenete. (vzpomeneš, Alíku. :-) )
  Šlo o to, že mě zasáhla smrt člověka, do kterého jsem byla zamilovaná. Uběhl už další měsíc mého života a já vím, že se s tím už nesmířím. Poslední týden mám ještě větší depky, ne jenom po večerech, ale i ve škole. Rozbrečím se kdekoli, třeba i na dramatickém kroužku, na který chodím. Nedávno jsem dostala hysterický záchvat. Pořezala jsem se venku za školou, kde bylo jisté, že mě tam nikdo neuvidí. Naštěstí ne moc, protože jsem neměla u sebe nic moc ostrého. Pak jsem si řekla, že začnu od znova. Smazala jsem z mobilu vše, co bylo s ním spojené. Všechny jeho fotky, písničky... Ale pak jsem zapla Facebook a opět jsem ho viděla. (Někdo sdílel jeho fotku s popiskem.) Upadla jsem zase do deprese, je to jako začarovaný kruh, do kterého padnu vždycky znova. Na Facebooku jsem ale našla i lidi, kteří na tom jsou podobně. Vlastně jsem se tak seznámila s jednou holčinou, která byla zamilovaná do stejné osoby. Jenže já, když si s ní píšu, tak se do toho vždycky vložím a pak mi je ještě hůř. Četla jsem, že sdílená bolest bolí míň, ale u mě to prostě nefunguje. Také to, že nedokážu nijak přijít na jiné myšlenky. Včera jsem se dívala na seriál Tisíc a jedna noc a tak se bavili, že zavolají do "holdingu" (tak nějak podobně se jmenovala ta společnost) a já si to zase spojila s jednou písničkou, kterou zpíval člověk, čí smrt mě tam zasáhla. zpíval "i'm holding on" a takhle se mi s ním spojuje všechno. I když si čtu nějakou knížku, padne tam slovo "miluju tě" a já si vzpomenu zase na něho. A na ten čas už nevěřím, čas to nespraví, to je jediné, co vím. Zkoušela jsem takové ty rady "jak se odmilovat", ale všechno je to z mého pohledu hloupost, nic z toho nefunguje. Nikdy jsem na ty internetové rady nevěřila, ale byla jsem opravdu na dně, když jsem je začala číst. Zkouším dívat se i po jiných klucích/mužích, ale vždy když někoho sjedu pohledem, tak vím, že nikoho už milovat nebudu. Všichni kluci mi přijdou na jedno brdo. Snažím se ho alespoň najít v někom jiným, ale to také nejde. Cítím se v klidu jen ten moment, když se koukám na jeho fotku, než zas začnu brečet. Lituju dne, kdy mi táta pouštěl jeden hudební klip, že se mu líbí ta písnička a já jen přikývla a už jsem věděla, že toho zpěváka budu milovat. Promiň, jen jsem se potřeboval z toho vypsat a jestli vás napadá, co dál... Prostě jak se odmilovat, jak na to zapomenout, jak si ho furt nepřipomínat, jak nezešílet. Myslím to vše vážně, vím, co je to milovat. Vím, že ti, co to nezažili, moc neví. Ale vám moc díky, že jste se okradli o ten čas se čtením mého dotazu. Je to těžké...

  BS Forbidden Love, 7. dubna 2018

  Neporadím ti nic nového, říkají a píší ti to všichni. Věř či nevěř, ale čas tvou bolest otupí. Na člověka, který ti byl drahý, nikdy nezapomeneš. Čas je ale milosrdný a budeš si postupně uvědomovat jen to pěkné. Neočekávej však, že tvůj smutek odejde za týden či měsíc. Po půl roce bude bolest a smutek o něco slabší, po roce ještě slabší a pomalu začneš zjišťovat, že tě záchvaty smutku stíhají méně často.

  Milování

  Konundrum dívčí anatomie

  Ahoj , víte je mi 14 a zanedlouho 15 a to znamená, že můžu mít sex, ale já tak nějak nevím, do kterého (a jak ho poznat) otvoru strčit penis, jelikož holky jich mají více (močové trubice atd.). S rodiči o tom mluvit nechci, jelikož jsem typ člověka, co se prostě nesvěřuje, takže bych byl rád za nějakou radu ... Děkuji moc.

  Kluk 14 let, 20. března 2018

  Ahoj,
  zrovna tu zmíněnou močovou trubici máš taky a mohl bys tedy mít představu, jak je velká 8-o

  Podrobný plánek ženské rozmnožovací soustavy ti tady kreslit nebudu, můžeš si ho najít třeba na Wikipedii, ale upozorňuji, že případné používání vytištěného manuálu k lidskému tělu během milostného aktu nejspíš skončí tím, že ti všechny otvory i se zbytkem holky utečou z areálu výzkumné postele :->

  Nejpovolanější instruktorkou by ti měla být přímo partnerka. Předpokládám (nebo lépe řečeno doufám!), že bude vědět, o co se pokoušíš, takže s ní můžeš celý postup průběžně prohovořit. Z jejího pohledu bude také navigace poněkud jednodušší, protože muž má jen jeden penis (na rozdíl třeba od žraloka).

  Alík

  Milování

  Ahoj. O víkendu moje kamarádka spala se svým klukem...Mojí kamarádce je 13 let a jejímu klukovi 17..Ona prý nic nevěděla,nevěděla že by mohli mít sex. Neměli kondom ani nic. Říkala mi že to trvalo asi 20 minut,mohla by být těhotná?
  Jak má zjistit jestli je těhotná a co když bude? A kdyby nebyla a přišlo se na to mohla by mít nějaký problém? Menstruaci má mít za 14 dní a hrozně se bojí..
  A když už se ptám,tak bych měla ještě jednu otázku..Kdyby mi bylo třeba měsíc před tím než by mi bylo 15 a měla bych sex a nebyla bych těhotná,byl by to problém?

  holka, 13 let, 27. února 2018

  Ahoj,

  je moc fajn, že píšeš, když máš nejrůznější otázky. Tvoji otázku dostáváme na Modré lince až teď, proto mě mrzí, že k Tobě dorazí se zpožděním.

  Začnu Tvou poslední otázkou. V našem státě je zakázané mít nejen sex, ale i jakékoliv sexuální aktivity do dovršení věku 15 let. Jedná se o trestný čin, v případě, že je partner starší než 15 let, jak je tomu v případě Tvé kamarádky, byl by zodpovědný on, ten kluk, a po důkladném prošetření celé záležitosti by mohl být trestán.

  K prvnímu sexuálnímu styku by tedy mělo dojít až po dosažení 15 let. Předem je žádoucí domluvit se na vhodné antikoncepci, kterou nejlépe doporučí gynekolog při prohlídce, na kterou je vhodné zajít před započetím sexuálního života.

  Pokud měla Tvá kamarádka sex bez ochrany, těhotná být může. Podle toho, co uvádíš, měli styk právě v době ovulace, kdy je pravděpodobnost otěhotnění nejvyšší. Protože od jejich styku už uplynul delší čas, nemohu doporučit kamarádce pilulku proti početí, kterou předepisuje gynekolog, který je také povinen případ nahlásit na sociální odbor. Kamarádka si nyní může v lékárně zakoupit 2 těhotenské testy, budou-li oba pozitivní, měla by zajít na vyšetření na gynekologii.

  Děkujeme za položení tak důležitých otázek, vždy je lepší se nejdříve informovat, než se do něčeho pustit.

  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den,
  Zajímalo by mě jestli můžete mít sex, když ještě nemáte menstruaci? (za předpokladu 15 let a více)

  Ahoj,
  první pohlavní styk je možné mít od patnácti let a s nástupem menstruace to nijak nesouvisí. Takže ano, pokud je ti víc než patnáct let, můžeš mít sex, i když nemenstruuješ.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahoj Alíku,Moje sestra se mi svěřila že už měla sex...Svěřila se mě, protože rodičům by to samozřejmě neřekla (to asi nikdo)Popisovala její vzrušení,jak dlouhý byl penis toho kluka,jak byl skvělý,že po ní chtěl i orál který mu dopřála...,měli kondom který jim při tom praskl....Prý byl jako mašina...Jí je 11 a jemu 12...Co mám dělat?Mám to říct rodičům???

  holka, 12 let, 15. února 2018

  Ahoj,
  domnívám se, že se tvá sestra jen vychoubá a chce být zajímavá.
  Pokud by ale byla toto vše pravda včetně prasknutí prezervativu při pohlavním styku, pak je tu velká pravděpodobnost otěhotnění.
  Rodiče by o pohlavním stykut tvé sestry vědět měli.
  Vysvětli své mladší sestře, že může být těhotná a měla by se rodičům svěřit. Řekni své sestře, že o ni máš strach a pokud se nesvěří sama, řekneš vše rodičům ty.

  Milování

  Ahoj. Myslíte, že bude holkám vadit piha na penisu?

  kluk, 15 let, 9. února 2018

  Nechci ti kazit iluze, ale holky penis nemají :-D

  Ale teď vážně: nevím, jestli v této oblasti proběhl nějaký seriózní výzkum, ale jsem si celkem jistý, že pihy na jakýchkoliv pohlavních orgánech nehrají vůbec žádnou roli. Je to jen vizuální zvláštnost, v oblasti, kde hlavní roli hraje hmat, nikoliv zrak.

  Milování

  Dobrý den, mám dotaz ohledně hormonální antikoncepce. Mám přítele a už mezi námi proběhly sexuální aktivity, včetně sexu samotného (s kondomem). Bohužel je mně i jemu kondom nepříjemný, proto jsme zvolili jako lepší možnost antikoncepci. Jenže jak si to všude tak čtu a vidím různé dokumenty, většinou jsou všichni proti a mluví o spoustě vedlejších účinků, což mě docela zarazilo (přibývání na váze, přecitlivělost, problémy s menstruací...). Proto se chci zeptat co si o tom myslíte vy? Mám si ji nechat předepsat? Ještě podotknu že to dělám z vlastní vůle, přítel mě do prášků nenutí. Jak jsem zmiňovala, kondom je nám nepříjemný a styk bez ochrany nechceme riskovat.

  holka, 16 let, 4. ledna 2018

  Ahoj,
  je dobře, že k otázce ochrany při sexu přistupuješ tak zodpovědně. Myslím, že hormonální antikoncepce není nic, čeho by ses měla obávat. Existuje již celá řada pilulek, které jsou velmi šetrné a určené pro mladé dívky. Samozřejmě je ale potřeba vše zkonzultovat s tvým gynekologem, který rozhodne, které pilulky jsou pro tebe nejvhodnější.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahoj alíku a poradno je mi to trapné takže to zkrátím... Chci se zeptat jaké to má následky když už sem měl sex s holkou které je 13 bojím se to říct rodičům těhotná není měli jsme kondom ale bojíme se co na to rodiče zda nepůjdeme do pasťáku a podobně..Předem díky za odpověď

  kluk, 12 let, 6. ledna 2018

  Ahoj z Modré linky,

  ptáš se, jaké má následky, žes měl sex s holkou, když ani jednomu z Vás nebylo ještě 15 let. Z Tvého dotazu vyplývá, že si jsi dobře vědom toho, že sex pod 15 let je v našem státě protizákonný. V tomto věku jsou za Vás zodpovědní rodiče, jak zareagují nebo co udělají, na to Ti odpovědět nedokážeme. Věřím, že do pasťáku byste nešli, i když pokud by Vaše chování přesahovalo určité meze, i to je samozřejmě možné.
  Mnohem důležitější, než otázka trestu, mi však připadá fakt, že jste měli sex. Ne proto, že je to zakázané, ale proto, že je to příliš předčasné. Zákon nevytvářel zákazy proto, aby lidem komplikovaly život, ale proto, že je to naopak ve prospěch mladých lidí. Sex je možná velmi lákavé téma, ale mnohem více člověku dá vztah s tím druhým, láska, blízkost - ve smyslu důvěry, porozumění. Fyzická láska by měla být teprve nástavbou v láskyplném vztahu. A vztahům se mladí lidé ve Vašem věku teprve učí. Nehledě na fakt, že jakákoli ochrana nemusí být stoprocentní. Kondom může prasknout, sklouznout, být poškozený, některé ženy otěhotní i přesto, že berou antikoncepci. Myslím si tedy, že by bylo dobré promluvit si o tom, co Vás k tomu, že jste měli sex, vedlo, o vztazích a všem, co s tím souvisí. Nejlépe s rodiči, ti by měli vědět o tom, co se s Vámi děje. Pokud by to pomohlo, můžete si Ty i ta holka vytisknout naši komunikaci a dát ji rodičům přečíst.

  Bezstarostné dny Ti přeje
  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den,
  Je mi 13 let, mám holku, která se mnou chodí, jelikož si čtu dotazy často, tak jsem zjistil, že sex můžu mít teprve od 15ti, do té doby je ještě spousty času, ptal jsem se jí na to, jestli by nechtěla a ona řekla že možná, nevím jestli bych to měl probírat tak často, chtěl bych se zeptat právě na to, jestli to po ní mám chtít nebo ne? jestli bych měl sex dělat až v 15ti nebo až v 18ti? a nevím hlavně kde? Kde by to bylo nejlepší, její máma mě nesnáší, nikdy nemůžu k nim, moje máma jí má ráda, ale nemůžu si vodit kamarády když tu není, nevím co mám dělat?

  kluk, 13 let, 7. září 2017

  Dobrý den kluku,

  Kdo vykoná pohlavní styk nebo jiné sexuální aktivity s osobou mladší patnácti let, dopustí se trestného činu pohlavního zneužití. Osobu mladší patnácti let však nelze trestně stíhat, protože pro nedostatek věku není trestně odpovědná. Dojde-li tedy k pohlavnímu styku mezi dvěma osobami mladšími patnácti let, nelze je kvůli tomu trestně stíhat. Problém nastává v situaci, kdy jednomu z partnerů dosud nebylo 15 let, zatímco druhému již ano. V takovém případě se starší z partnerů dopouští pohlavního zneužití a může být trestně stíhán.

  Přestože z právního hlediska by pohlavní styk mezi vámi nebyl trestný, prozatím bych jej příliš nedoporučoval. Především je pravděpodobné, že ty i tvoje dívka jste již dostatečně pohlavně vyspělí, aby při souloži mohlo dojít k nechtěnému početí a v jeho důsledku k neplánovanému těhotenství tvé partnerky. Přestože existují různé druhy antikoncepce, o nichž jste se nejspíše již učili ve škole, žádný z antikoncepčních prostředků není 100% spolehlivý, a tudíž nechtěné početí nelze zcela vyloučit. Tobě, tvojí dívce i vašim rodičům by neplánované těhotenství jistě přineslo řadu komplikací, zvláště když tě dívčina matka nesnáší, jak v dotazu sám uvádíš.

  Ptáš se, zda máš od své dívky chtít společné sexuální aktivity. V tomto ohledu záleží na přání obou partnerů. Pokud se dívka na vzájemné sexuální aktivity necítí dostatečně připravena, neměl bys na ni příliš naléhat. Zahájení pohlavního života je poměrně závažné životní rozhodnutí, které by se nemělo uspěchat.

  Pokud se oba domníváte, že váš citový vztah je natolik silný a hluboký, že byste spolu mohli navázat důvěrný tělesný kontakt, nemusíte začínat přímo pohlavním stykem. Naopak, pro rozvoj citového vztahu má značný význam právě postupné sbližování obou partnerů a jejich vzájemné poznávání formou doteků, objímání, polibků, hlazení a podobných něžností.
  Jakousi první etapou takovéhoto sbližování je tzv. „necking“. Spočívá v hlazení a líbání od pasu nahoru. Další stupeň tělesného sbližování představuje tzv. „petting“, který již není omezen na části těla od pasu nahoru, avšak ještě nevede k pohlavnímu styku. Jedná se o nejpřirozenější způsob, jak ve vztahu postupně získávat první zkušenosti v prožívání vzájemného důvěrného kontaktu, seznamovat se s tělesnými rozdíly, ale také učit se respektovat pocity, přání a potřeby druhého.

  Pro jakékoliv důvěrnější kontakty (třeba i pro „pouhé“ líbání) byste si měli najít takové místo, kde se budete cítit v bezpečí a kde budete mít dostatek soukromí. Navazování důvěrných kontaktů s dívkou v době, kdy je tvoje maminka doma, s sebou samozřejmě nese riziko náhlého vyrušení, avšak na druhou stranu je maminčina přítomnost v bytě určitou zárukou toho, že nedojde přímo k pohlavnímu styku.

  Milování

  Ahoj, chci aby mi kluk udělal cucflek, rozumíme si, líbáme se, už jsme zkusili i francouzák. Jak mu to mám říct? Nejsem nijak suverénní a je to můj první kluk. A ještě druhá otázka - je líbání považováno jako něco ,s*xuálního'? Nebo jinak - od kolika let je povolené?

  Díky

  Teenegerka14,5let, 26. ledna 2017

  Ahoj,

  chápu, že není jednoduché klukovi sdělit svoje přání, které má docela intimní charakter. Můžeš to udělat třeba beze slov, když se to pokusíš naznačit, ukázat, nebo to můžeš zkusit slovy. Může to být s nějakou legrací, nadsázkou, pomocí příběhu někoho jiného, nebo třeba hádankou ("můžeš hádat, co bych si přála..."), Můžeš mu to taky napsat, možná je to jednodušší, než říct.

  Co se týká druhé otázky, je odpověď jednoduchá. Pokud líbání vyvolává sexuální chování, je možné od 15 let, kdy je dle zákona dovoleno sex uskutečňovat. Například francouzák, nebo i líbání se sáním (jehož výsledkem je cucflek), o kterém píšeš, by se mohly za sexuální chování považovat. Do 15 let je tedy potřeba určité obezřetnosti a rozumnosti - ale samozřejmě i pak, neznamená to, že jak přijde 15. rok, je to jasný pokyn k zahájení pohlavního života.

  Pěkné dny,

  Modrá linka  www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj poradno... Mám kamaráda známe se už dlouho a dlouho se domlouváme že se spolu vyspíme... 15 už mi je, ale mému kamarádovi je teprve 14... Ve škole nám na jedné besedě říkali, že při s*xu je důležité aby bylo 15 hlavně dívce a klukovi může být i 14. Ale i klukovi musí být 15 ne?? Pořád jsem nerozhodná, zda se s ním vyspat nebo ne... To že mu je 14 je jeden důvod, ale další je že já bych s ním spala radši kdybych brala antikoncepci... Ale já se stydím o tom mamce říct.. I o práškách i o tom že chci mít s*x... Není lepší o ničem doma neříkat a vyspat se s ním "tajně" a bez prášků..? Prosím poraďte... A jestli bude možné napište mi prosím pár důvodu proč je třeba lepší o tom doma říct nebo neříct, nebo proč brát/nebrat antikoncepci (Bylo by to pro mě důležité)... Předem moc moc děkuji... :* - otázka upravena poradcem

  Miška :*, 8. února 2016

  Ahoj Miško,
  od patnácti let našim klientům vykáme, takže budeme vykat i Vám.
  Je mi sympatické, jak zvažujete a přemýšlíte o tom, s kým a za jakých okolností se budete poprvé milovat.
  Věková hranice pro uskutečnění pohlavního styku je u nás pro oba stejná, aby bylo vše legální, musí být oběma patnáct let. Antikoncepce je také něco, na co bychom neměli zapomenout a je moc dobře, že o ní přemýšlíte. Chránit se před pohlavními nemocemi a před nechtěným otěhotněním je velmi zodpovědné. Druhů a způsobů, jak se chránit existuje několik. Při výběru hormonální antikoncepce, tedy prášků, které dívku a ženu chrání před nechtěným otěhotněním, je potřeba gynekologického vyšetření, protože jiné jsou vhodné pro mladou patnáctiletou dívku a jiné pro zralou ženu. 
  Také přemýšlíte, zda-li je vhodné se o tom doma poradit. Promluvit si s mamkou může být obohacující a také to váš vzájemný vztah může posílit a utužit. Je dospělá žena a má tak jistě zkušenosti, které Vám může předat. Také se jí můžete na věci, které Vás v oblasti sexu zajímají, zeptat.
  Jste ve fázi rozhodování, zda se s kamarádem vyspat nebo ne. Jste zamilovaná? Máte se s kamarádem rádi, jste si blízcí? I to jsou pro první sexuální zkušenost důležité otázky, na které byste si mohla odpovědět a podle toho se rozhodnout.

  Držíme palce,
  Modrá linka. http://www.modralinka.cz

  Milování

  Mám jednu otázku. Můj frajer má 13 let a chce po mně orální sex. Mám se s ním rozejít? - otázka upravena poradcem

  Petra 12 let, 27. října 2011

  Ahoj Petro,
  náš právní řád hovoří jasně. Jakékoliv sexuální aktivity, tedy i orální sex, jsou do patnácti let zakázány. Kdo toto poruší, je pachatelem trestného činu. Vy ještě ani jeden nejste za své činy před zákonem trestně odpovědní, za Vás odpovídají Vaši rodiče. Ví o tom, co se svým klukem provádíš? Znají ho dobře?

  Jestli se se svým klukem rozejdeš nebo ne, to je Tvá volba, rozhodně byste ale neměli provádět to, čeho jste se už v minulosti dopustili. Je to nebezpečné pro Vás oba a může to mít následky na Vaše sexuální jednání v dospělosti. K sexuálnímu jednání totiž lidé musí dozrát, navíc by se měli dlouho znát, mít se velmi rádi a umět spolu o všem komunikovat, i o svých niterných pocitech. Zkus si o lásce a všemu, co s ní souvisí, promluvit s někým ze svých rodičů, obrátit se ale můžeš i na nás, na Modrou linku (www.modralinka.cz). Je velká škoda, pokud přeskočíte etapu zamilovávání, poznávání se, objevování tohoto, pro Vás nového světa, vodění za ruku a platonické lásky. Na to se totiž dlouho vzpomíná jako na nejkrásnější období.
  Přejeme Ti příjemný podzim. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Dobrej..počkat,počkat,počkat... sem z toho uplně zblblá :D vy tady píšete že když se bude člověk mladší než 15 let líbat s někym tak je to trestný?? to jako moje rodiče bude stíhat policie protože s kámošema hrajeme často flašku na líbání a francouzáky a ošahávání??  trochu divný :D jo a jinak dík že mi odpovíte na tak blbou otázku :D - otázka upravena poradcem

  Adelka Rockerka-12 let, 27. prosince 2011

  Ahoj AdélkoRockerko,
  Tvá otázka je na místě a vůbec není blbá , je dobře, že si touto cestou umíš říct o informace. Ano, je to tak, jakékoliv sexuální aktivity, kam patří například i Tebou uváděné francouzáky, jsou do 15let v naší zemi zakázány.

  Nevymysleli jsme si to my, stojí to tak v zákoně, do kterého můžeš kdykoliv nahlédnout nebo požádat učitele z občanky, aby vám tuto informaci pomohli vyhledat a zprostředkovat, také objasnit. O totéž můžeš požádat své rodiče či někoho jiného, komu důvěřuješ. Je vždy lepší si nejdřív opatřit dostatek přesných informací nežli později litovat, že jsi něco takového prošvihla.

  Je líbání a líbání. Trestnou věcí určitě není, když se do někoho zamiluješ a on do Tebe a budete spolu chodit, občas se povedete za ruku, kolem pasu nebo kolem ramen a občas si dáte pusu. To trestné není. Ale sexuální aktivity, (najdi si třeba v odborných publikacích či přímo v zákoně, co vše do těchto aktivit patří), trestné jsou.

  Tvoje rodiče bude stíhat policie jen v tom případě, že za prvé Tvůj partner bude mít také pod 15 let (v opačném případě by byl stíhán on), a pak jenom v tom případě, že vás někdo policii udá, tedy práskne, nebo že se to policie dozví z nějakých jiných zdrojů či indicií (důkazů, souvislostí, výpovědí lidí z jiných situací a podobně).
  Přejeme Ti příjemné chvíle s partou a zdraví do roku 2012. Modrá linka www.modralinka.cz

  Milování

  Ahoj Alíčku modrá linko! Už hodněkrát, mockrát jste mi pomohli a znovu jste mi vrátili sílu, a tak se vás ptám... Nikomu jinému bych o tom normálně neřekla :-( J se totiž moc bojím... Co by na to řekli :-((. Takže k věci...  Tvoje Anonymka. pa - otázka upravena poradcem

  Anonymka (10 let), 12. března 2012

  Ahoj Anonymko,
  svěřuješ se nám se svými pocity, které souvisí s Tvým tělem a prožíváním slasti. Nepokládáš nám ve svém e-mailu žádnou otázku a tak moc nevím, co bys tak od nás mohla chtít vědět. Každopádně jsi začala velmi brzy s praktikami, které jednoznačně patří do dospělého světa.

  Popisuješ, jaký vliv na Tebe měly erotické filmy. Desetiletá dívenka by takové věci ovšem vůbec neměla vidět. Pornografii je našimi zákony povoleno sledovat až od osmnácti let, tedy by sis měla ještě minimálně těch osm let počkat. Nejsou to filmy, určené dětem, ale dospělým, spíše těm, kteří mají nějaké problémy v sexu.

  Děti mají tyto filmy s takovou tématikou, kterou popisuješ, zakázány, protože nejsou ještě dost vyzrálé na to, aby vůbec pochopily, o co v takovém filmu jde. Sledování takových filmů může vést u dětí i k poruchám v sexuální oblasti. Přirovnám Ti to třeba k ovoci. V červnu také nechodíš na jablka nebo švestky. Jsou nezralé, byly by kyselé jako šťovík a nedaly by se konzumovat.

  Rozumné je, ochutnávat toto ovoce až uzraje, někdy v září. A tak je tomu i se sexem. Zatím jsou pro Tebe ta jablíčka ještě nezralá a velmi, velmi kyselá, pokud je přesto zkonzumuješ, bude Ti z nich nutně špatně. Je třeba dát všemu čas. Nevím, kde jsi k takovým filmům přišla, ale jestlipak víš, že Tví rodiče by mohli být souzeni za to, že se díváš na porno? Jedná se o trestný čin ohrožení mravní výchovy mládeže...

  Měla by sis o svých zálibách promluvit s rodiči, kteří by měli vědět, jak trávíš svůj volný čas. Svou energii bys měla věnovat jiným zájmům, třeba sportu, tanci, četbě, kultuře, hudbě, je toho spousta zajímavého, co okolní svět nabízí.
  Modrá linka www.modralinka.cz