Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - holky

  Ahoj mam takový problém miluju gymnastiku dělám ji pres 4 roky byla jsem v tom dobra, ale ted me z ničeho nic začali bolet dole záda no a neudelam ani most a strašně me to štve úplně nejvíc mám z toho i noční můry atd..už to takhle je pres dva tydny a já vůbec nevím co se stalo

  holka, 12 let, 7. března

  Ahoj,
  naprosto rozumím tomu, že jsi z této zdravotní komplikace nešťastná a štve tě to. Bohužel ale v této poradně není žádný ortoped a snažit se ti radit ohledně bolesti zad z pozice laiků by bylo velmi nezodpovědné a nebezpečné. Pokud tvé zdravotní problémy přetrvávají už delší dobu, je rozhodně potřeba zajít za odborníkem, který zodpovědně stanoví diagnózu a navrhne řešení.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Milý Alíku a spol.,
  Je mi 13 let, vážím 60kg a měřím 165cm. Už odmala vážím více kg a to jsem byla doslova vyžle. Jenže teď už tloustnu, nejsem tlustá pouze stehna mám tlustý, takže mi to dělá divnou postavu. Prosím o pomoc jak zkusit ty stehna zhubnout stravováním nebo i nějakým přípravkem na hubnutí. Tuk se mi udržuje jenom tam. Děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 4. března

  Ahoj,
  jen před několika dny jsem odpovídala na úplně stejný dotaz, proto si dovolím zkopírovat svou odpověď, protože ti nedokáži poradit nic jiného: Co se týká tvých stehen, obávám se, že neexistuje jednoduché řešení, díky kterému by se změnila jejich velikost a tvar. Spolu s tím, jak budeš hubnout, bude se zmenšovat podíl tuku na celém tvém těle a tedy i na stehnech. Ale neexistuje způsob, jak bys mohla zhubnout pouze na stehnech. Samozřejmě existují cviky, díky kterým stehna zpevníš. Stačí, když zadáš do vyhledávače heslo „cviky na stehna“ a vyjede ti několik tisíc odkazů. Ale nemusíš ani cvičit nic složitého, protože podobnou službu ti prokáže například nordic walking, běh, jízda na kolečkových bruslích, lyžování, jízda na kole... zkrátka běžné sportovní aktivity, k nimž není potřeba nic speciálního. Pokud tedy budeš hlídat složení svého jídelníčku a zařadíš do svého programu každodenní pohyb, určitě se výsledky dostaví nejen na tvých stehnech, ale na celém těle.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj aliku
  Chtela bych se zeptat kolik bych mela vazit a merit ve
  13 letech omlouvam se za Chyby a dekuji za odpoved

  holka, 13 let, 29. února

  Ahoj,
  neexistuje nic jako ideální výška a váha. Jsi na počátku dospívání a tvoje výška a váha se bude ještě razantně měnit. Nicméně průměrná výška dívek ve tvém věku je 160,2 cm a váha 47,8 kilogramů.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj, vím že už jsem psala hodně dotazů ohledně váze. Ale dnes to není o váze. Jde o to, že mám 50 kg, 155 cm. Jenže to teď řešit nechci. Doktorka mi říkala že mám menší nadváhu, a já teď i trochu víc sportuji atd. A teď k dotazu. Mám hrozně velký stehna. Vždy když sedím na židli, jsou tak hrozně "rozpláclý". Mám je hodně takový tlustý. Všechny moje kamarádky mají takovy, že se k nim i hodí. Ale já když se podívám do zrcadla, vždycky se leknu svých stehen. Chápete jak to myslím. Neznáte nějaké cviky aby se mi trochu změnili stehna? Třeba když jsme na tanci, tak všechny holky je mají takový normální, že si mezi něma připadám jako "špek" obrazně. Prosím o pomoc, děkuju mooc.

  holka, 11 let, 27. února

  Ahoj,
  je skvělé, že jsi začala sportovat a hlídat si svou váhu. Co se týká tvých stehen, obávám se, že neexistuje jednoduché řešení, díky kterému by se změnila jejich velikost a tvar. Spolu s tím, jak budeš hubnout, bude se zmenšovat podíl tuku na celém tvém těle a tedy i na stehnech. Ale neexistuje způsob, jak bys mohla zhubnout pouze na stehnech. Samozřejmě existují cviky, díky kterým stehna zpevníš. Stačí, když zadáš do vyhledávače heslo „cviky na stehna“ a vyjede ti několik tisíc odkazů. Ale nemusíš ani cvičit nic složitého, protože podobnou službu ti prokáže například nordic walking, běh, jízda na kolečkových bruslích, lyžování, jízda na kole... zkrátka běžné sportovní aktivity, k nimž není potřeba nic speciálního. Pokud tedy budeš hlídat složení svého jídelníčku a zařadíš do svého programu každodenní pohyb, určitě se výsledky dostaví nejen na tvých stehnech, ale na celém těle.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj aliku ???????? mám dotaz. Ohledně masturbace. Masturbovala jsem a nějak mi vytekli bílé jakoby vytok nevíš co to je?? Děkuji

  holka, 12 let, 18. února

  Ahoj,
  jedná se o poševní sekret, který provází pohlavní vzrušení a případně i orgasmus. Je to zcela normální projev zdravého těla, který není potřeba nijak řešit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku a spol , mám dotaz jestli můžu holit už v 11ti letech ? Moje maminka né že by mi to zakazovala ale nechce prý že by mi chloupky rostli rychleji ale to mě nevadí jenom nechce abych se Holila. každopádně ptám se jestli se můžu holit i v 11ti????

  holka, 11 let, 17. února

  Ahoj,
  myslím, že neexistuje žádný zákon, který by zakazoval holení v jedenácti letech. Ale teď vážně; samozřejmě, že se můžeš holit v jakémkoli věku a neexistuje žádné pravidlo, které by to zakazovalo. Otázkou je, zda je to v tvém případě skutečně potřeba. Tvoje maminka má pravdu v tom, že jakmile se jednou začneš holit, velmi pravděpodobně už se budeš holit pořád. Nikoli kvůli tomu, že by chloupky rostly rychleji, ale jednoduše proto, že dorůstající chloupky jsou viditelnější a nepůsobí příliš esteticky. Je tedy opravdu na zvážení, zda s holením začínat v tak časném věku, pokud to není skutečně potřeba. Nicméně to by měl posoudit někdo, kdo tě osobně zná.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku, mám dotaz :-)
  Je mi 14 let a měřím 146cm je to normální výška?

  holka, 14 let, 11. února

  Ahoj,
  podle růstových statistik je tvá výška lehce pod normálem. Nicméně jsi v průběhu dospívání, tudíž se tvé tělo bude ještě výrazně měnit. Předpokládám, že chodíš na preventivní prohlídky k pediatrovi a kdyby bylo s tvou výškou něco výrazně v nepořádku, určitě by tě na to lékař už upozornil a začal to řešit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na něco ohledně panenské blány. Jednou v létě jsem jela na prudkém tobogánu a při přistání do vody mě začala téct krev ,,že spoda". Řešila jsem to s mámou a ta řekla že jsem si nejspíše protrhla panenskou blánu. Je to možné? Dále bych se chtěla zeptat jestli to může vést k nějakým zdravotním problémům.

  Děkuji a přeji hezký den

  holka, 13 let, 2. února

  No rozhodně tě měla vzít maminka hned k lékeři. Určitě si tam co nejdříve zajdi. A také se tam zeptej na svůj dotaz. My tu nejsme lékaři, takže ti nedovedeme poradit.

  Moje tělo - holky

  Mám takový dotaz. Jde o to, že už dlouhou dobu si chci obarvit vlasy. Fakt mě to láká a líbí se mi to. Mamka s tím nemá problém nevadí ji to, jenže mi říká, že si tím zníčím vlasy a už je niky nebudu mít takový jaký je mám... myslí tím zdraví a přirodní barvu... Jenže já si furt říkám, že žiju jenom jednou ne? A taky vim, že až budu stará tak že bych si to vyčítala, že jsem to nezkusila... Ale zase mám strach na druhou stranu. Že prostě si je zníčim a nebudu je mít hezký a zdraví. A taky, že až budu dospěla, tak že mi nebudou růst a budu je mít šedivý... Tak nevím.

  holka, 13 let, 24. ledna

  Ahoj,

  chápu, že je pro Tebe barvení vlasů něco nového, co bys chtěla zkusit, ale zároveň máš strach, že by se barvou mohly vlasy poničit. Je pravda, že se barvení vlasů uvádí jako něco, co vlas poškozuje. Řekla bych, že bude také hodně záležet na kvalitě použité barvy. Obecně je rozdíl mezi barvou, která odrůstá, a takzvaným "přelivem", který se postupně smývá a vlasy by neměl tak zatížit. Existuje taky například henna - přírodní barva na vlasy. Nejsem ale na barvení vlasů odborník, můžeš se obrátit na nějaké dobré kadeřnictví, kde bys ses na vše mohla zeptat podrobněji. Pokud se rozhodneš pro barvu, doporučila bych raději zajít do kadeřnictví, než aby sis vlasy barvila sama - právě proto, aby se vlasy tolik nepoškodily. Můžeš se ale stejně tak rozhodnout s tím ještě nějaký čas počkat a zaměřit se na to, jaké výhody má Tvoje přírodní barva, zamyslet se, co se Ti na ní líbí a čím je výjimečná.

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Před pár týdny jsme byli na dovolené v horách a já měla zrovna menstruaci. Měly tam takový ten koupací sud a já to chtěla hrozně zkusit. Mamka mi řekla že si můžu vzít tampon. Když jsem šla do toho sudu podruhé tampon mi už šel zasunout mnohem lépe a necítila jsem ani ten počáteční tlak jako poprvé. Je možné že by se mi protrhla panenská blána? A kdyby ano mohli by mě na ginekologii podezřívat z toho že jsem měla pohlavní styk?

  holka, 14 let, 22. ledna

  Ahoj,
  vyloučené to sice není, ale dle mého osobního názoru je pravděpodobnější, že jsi se zkrátka naučila menstruační tampón lépe zavádět, víc jsi se uvolnila a proto jsi necítila stejný tlak jako poprvé. Je úplně běžné, že dívky, které s používáním menstruačních tampónů teprve začínají a nemají ten správný „grif“, mohou cítit zpočátku jakési nepohodlí nebo tlak. Spolu s tím, jak postupně nabývají zkušenosti, je zavádění tampónu hladší a časem se z něj stane zcela automatická činnost.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj. Je mi 14, ale pozoruji to na sobě už co si pamatuji. Když si rozevřu stydké pysky, tak tam mám takové bílé jakoby pupínky. Neboli, nesvedi, s nikým jsem pochopitelně nic neměla, tak by mě jen zajímalo, jestli náhodou nevíš, zda je to normální?

  holka, 14 let, 15. ledna

  Ahoj,
  bohužel nikdo z nás není gynekolog - a i kdyby byl, nedokázal by ti poradit na dálku a online. Osobně bych si myslela, že pokud tento jev pozoruješ už od dětství a není spojen s žádnými zdravotními obtížemi, či nepříjemnostmi, zřejmě se nebude jednat o nic závažného. Nicméně s jistotou ti to řekne pouze lékař.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj Aliku a poradno mám dost trapný dotaz ale, je v pohodě že před masturbaci si olizuju ruce břicho? Díky za odpověď.

  kluk, 13 let, 12. ledna

  Ahoj,
  musím s tebou souhlasit, že jedná skutečně o poměrně trapný dotaz, protože člověka, který by si sám dokázal olíznout vlastní břicho, neznám. Pokud to skutečně umíš, možná bys mohl zvážit, jestli by nestálo za to ucházet se o cirkusové angažmá, coby hadí muž. Co se týká olizování rukou před masturbací, doporučuji si je předem umýt mýdlem, protože olizování špinavých rukou je z hlediska přenosu infekčních chorob poměrně problematický. Při zachování základní hygieny si je olizuj, jak je libo.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  *Ahoj Alíku!
  Mám otázku, asi před týdnem jsem byla ve vaně...Vylezla jsem a zjistila že mám po celém těle vystouplou vyrážku myslela jsem si že to mám třeba ze soli do vody nebo tak. Jenže teď už šest dní chodím do sprchy umyju se sprchovým gelem a zase když vylezu se mi ta vyrážka udělá. (Vyzkoušela jsem různé sprchové gely)
  Mužů mít alergii na nějakou přísadu v sprcháčich? Mám zkusit takové to " mýdlo v kostce"? (Vím že nejste doktoři ale alergologie by mě vzala tak v červnu)
  Předem moc děkuji za odpověď

  holka, 13 let, 28. prosince 2019

  Ahoj,
  příčin tvé „vyrážky“ může být celá řada. Pokud se skutečně jedná o vyrážku (tedy pokud přetrvává i mimo čas sprchování/koupání, či bezprostředně po něm), může jít opravdu o alergii na sprchový gel. V první řadě tedy zkus používat méně agresivní kosmetiku, například kosmetickou řadu určenou pro děti, která bývá jemnější a šetrnější. Pomoci by ti mohlo také ošetření pokožky po koupeli pleťovým mlékem. Pokud by vyrážka přetrvávala, bude skutečně nutné navštívit dermatologa.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj, už dříve jsem si říkala, jestli bych nepotřebovala brýle - třeba jsem špatně rozeznávala obličeje lidí dál ode mě, ale mamka vždy jen zkusila "A přečteš co je támhle?", přičemž já jsem vždy odpověděla, takže to neřešila.
  Momentálně si dělám řidičák, a učitel se mě ptal, co je kus před křižovatkou za značku. Odpověď jsem znala, ale pod hlavní značkou byla i malá bílá s upřesněním, tu jsem ale nemohla do poslední chvíle přečíst. To samé bylo na jiném místě, kde jsem na dálku sotva rozeznala barvy a tvar.
  Jak to mám řešit? Při preventivní kontrole mi zkoušení zraku problém nedělalo.
  Předem děkuju.

  holka, 17 let, 14. prosince 2019

  Ahoj,
  na základě pouhého popisu bohužel není možné zjistit, zda se tě skutečně týká krátkozrakost, nebo ne. Nicméně pokud máš pocit, že se ti zhoršil zrak, určitě by bylo dobré objednat se na kontrolu k lékaři. Tím spíš, že brzo budeš sama řídit a případná krátkozrakost je za volantem samozřejmě problém a je velmi nebezpečná. Určitě se proto objednej k očnímu lékaři, který tě vyšetří a doporučí ti vhodné řešení. Je možné, že tvůj problém spraví i slabé brýle pouze na řízení. Sama uvidíš, co ti lékař doporučí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj
  Už chci moc mastrurbovat
  Ale nemuzu se vzrušit
  Prosím pomozte mi

  holka, 12 let, 16. listopadu 2019

  Ahoj,
  masturbace by měla být vždy příjemná a měla by vycházet z přirozených potřeba člověka. Pokud se ti sebeuspokojování nedaří, pravděpodobně na něj není ta správná chvíle a nejsi v tom správném rozpoložení. Nech tomu volný průběh a časem to určitě vyplyne samo od sebe, aniž bys o tom musela přemýšlet.
  Měj se hezky!
  Bára