Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - holky

  Mám strach, že nemám panenskou blánu

  Dobrý den, je mi to fakt hrozně moc trapné ale před pár dny jsem si poprvé prstila ze začátku to nebolelo ale ani to nebilo nějak příjemné tak jsem šla hlouběji a to už bylo příjemné. Dala jsem tam celý prst ale necítila jsem tam panenskou blánu a tady jsem četla že by měla být někde u kraje je to normální? Není se mnou něco špatně? Předem děkuji za odpověď

  holka, 14 let, 28. ledna

  Ahoj,
  panenská blána má velmi individuální tvar a podobu. Typicky je v ní několik otvorů, kterými odchází menstruační krev, ale ve výjimečných případech může uzavírat i celý poševní vchod a některé dívky se narodí zcela bez ní. Nikdo ti bohužel na dálku nedokáže říci, který z těchto případů se týká tebe - zda jsi tedy blánu necítila například proto, že sis prst zavedla do otvoru (podobně jako například menstruační tampón), nebo třeba panenskou blánu vůbec nemáš. Na to by ti dokázalo odpovědět pouze gynekologické vyšetření.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Bolí mě uši

  Ahoj aliku a spol. Uz dva dny me trochu boli usi kdyz polknu (spis vic to prave). Mamka mi doporucila peroxid, jenze ja se ho bojim, protoze kdyz mi bylo tak 7 a mamka mi ho tam dala tak to bolelo a ja se bojim ze to bude bolet i ted. Prosiim poradte mi dekuji

  holka, 13 let, 23. ledna

  Ahoj,
  nejsem sice lékař, ale určitě bych do uší nic nelila. Těžko říct, jestli máš uši jen zalehlé, nebo máš třeba zánět středního ucha, nebo je problém někde jinde. Pokud ale do dnešního dne tvé problémy neustoupily, určitě vyhledej lékaře a nech se vyšetřit, aby bylo jasné, co je příčinou a mohl navrhnout adekvátní léčbu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Modrá skvrna na prsu

  Dobrý den, jsem holka a je mi 13 let. V posledním měsíci jsem si všimla že mám na levém prsu okolo bradavky něco modrýho ale není to úplně jako modřina. Bojím se o tom říct mámě. Prso mě vůbec nebolí. Mám jít na 13 letou prohlídku a bojím se o tom říct i doktorce.

  holka, 13 let, 15. ledna

  Ahoj,
  nejsem bohužel lékařka a nemohu si tedy dovolit stanovovat diagnózu, ale rozhodně ti doporučuji, abys skvrnku ukázala své mamince a poté i paní doktorce na preventivní prohlídce. Neboj se jim říct o svých pochybnostech. Není to nic, za co by ses měla stydět. Je normální, že tě to znepokojuje a chceš vědět, co to je. Skutečně se nemusíš stydět a pediatrička ti určitě bez problémů vysvětlí, o co se jedná.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Problém s akné

  Ahojky všem, mám docela problémy s “pupínky, beďary“ nemáte nějakou radu ?

  holka, 12 let, 10. ledna

  Ahoj,
  jedinou radou, kterou ti v tomto ohledu mohu dát, je návštěva dermatologa. Mohu ti tady napsat prakticky „kilometrový“ seznam přípravků, které se na akné používají, ale nebude ti to k ničemu, protože akné existuje mnoho druhů, respektive u každého člověka je situace jiná a je potřeba zvolit řešení na míru. Osobně znám spoustu lidí, kteří po domácí léčbě a nejrůznějších experimentech, skončili s jizvičkami, jejichž odstranění je poté mnohem složitější. Proto ti rozhodně doporučuji poprosit rodiče, aby tě objednali na dermatologii, kde tvůj stav posoudí a doporučí ti adekvátní léčbu, která bude vyhovovat právě tobě.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Mám bulku v prsu

  Dobrý den,
  vím, že o tématu s bulkou v prsu už psalo hodne lidi, ale já s tím mám ještě jednu věc. Bulku v prsu mám totiž už asi pět let. (Je mi skoro dvanact) nevíte čím dál o je? A čím mám větší prsa, tím mám větší tu bulku. Trochu se bojím....

  holka, 8. ledna

  Ahoj,
  chápu, že máš obavy, ale bohužel ti musím odpovědět to samé jako u ostatních dotazů na toto téma: Nejsem lékař a i kdybych byla, nemohla bych si zodpovědně stanovit diagnózu na dálku a online. Jsem si sice naprosto jistá, že se nejedná o rakovinu prsu, ale o původu oné bulky mohu jen spekulovat. Proto by bylo nejlepší a nejjistější, aby ses svěřila mamince a případně ji požádala, aby tě objednala k lékaři. Ten tě vyšetří, stanoví diagnózu a případně navrhne i léčbu. Je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o nějakou banalitu, ale jistotu ti může dát skutečně jen lékař.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Menstruace a třináctiletá prohlídka

  Ahoj Alíku a týme,
  Je mi to trochu divný ale chci se zeptat:
  1. Dostala jsem nedávno první menstruaci...no bylo to spíše špinění. No a trvalo to asi dva nebo tři dny a pak nic. No a já jsem si myslela že od té doby co skončí ta menstruace, že začne zase za týden...je to tak nebo ne? Jak dlouhý bývá průměrný čas mezi koncem a začátkem další menstruace?

  TEĎ SE BUDU PTÁT NA JEDNU OTÁZKU NA KTEROU SE PTÁ CELKEM HODNĚ LIDÍ, ALE CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JEŠTĚ PODROBNĚJI👇
  2. Je pravda že na 13leté prohlídce mi bude paní doktorka ošmatávat prsa a to „dole“? A jestli ano, tak co jakoby bude dělat? To se budu muset vysvléct úplně i bez podprsenky a ona na mě paní doktorka bude koukat a šahat? A to „dole“...to tam budu ležet z roztáhnutýma nohama bez kalhotek a bude se jenom koukat a nebo mi tam i něco strkat? (Pardon za moje vyjadřování)

  Já vím že mě bude měřit, vážit, zkoušet zrak a tak dále...jenom nevím jestli je ta 2. pravda. Děkuji předem moc za odpověďi a doufám že jste pochopili na co se ptám. Jinak přeji krásný rok 2021.

  holka 12 let, 4. ledna

  Ahoj z Modré linky,

  průměrně se udává, že menstruace probíhá jedenkrát za 28 dní, tedy přibližně jednou za měsíc. U každé ženy je to individuální. Stejně tak jako délka menstruace. Některé ženy menstruují tři dny, jiné týden, některé mají menstruaci silnou, jiné slabou či středně silnou. Je docela možné, že ono špinění, které popisuješ, byla forma menstruace, zpočátku, než se menstruace zaběhne, nemusí být pravidelná ani probíhat stejným způsobem.

  Pokud jde o třináctiletou prohlídku, nejsme lékaři, nemůžeme Ti tedy odpovědět přesně. Jde o zjištění, zda je s Tebou vše v pořádku. Pravděpodobně Ti paní doktorka bude vyšetřovat zrak, sluch, prohlédne si Tě, nejspíše v prádle, aby viděla, že Tvůj fyzický vývoj probíhá v pořádku. Možná se bude chtít podívat i na Tvá prsa, zda se vyvíjejí tak, jak mají, možná zkontroluje ochlupení. Zda bude Tvá prsa i prohmatávat, aby zjistila, že v nich nemáš bulky, to nevím. Každopádně Ti nebude dělat žádné gynekologické vyšetření, neboť není gynekoložka. Domnívám se, že pokud by ses cítila jistěji, může být mamka při prohlídce s Tebou.

  Přejeme Ti bezstarostný začátek nového roku
  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Mám si obarvit vlasy?

  Ahojky,
  mám dotaz. Před pár měsíci jsem začala mít problém s tím jak vypadám. Nelíbí se mi moje barva vlasů. Moje přirozená barva vlasů je špinavý blond. Mně se ale moje barva vlasů nelíbí. Napadlo mě že si vlasy obarvim. Mamka mi to nedovolila. Ani se jí nedivím, ale nejsem se sebou spokojená, a nelíbím se sama sobě. Dlouho mám v plánu si obarvit vlasy na hnědo. Nedávno mi bylo 12 let (9. října). Mamka mi řekla, že hodně špinavý blond můžu, ale já chci hnědou barvu. Mamka mi řekla, že si tedy vlasy můžu obarvit, ale jen tónovacím šampónem. Všechny barvy a tónovací šampony jsou od 16 let. Samodrejmě já nechci čekat do svých 16 let, protože to je dlouhá doba. Ale co jsem četla na obalech těch tónovacích šamponu tak můžu mít alergickou reakci. Toho se nejvíce bojím. Ani nevím proč, ale vždycky když si cokoliv kupuji, tak čtu složení atd. Hodně kamarádek si obarvily vlasy v 10 letech, ale každé tělo to má jinak. Nemám nějak citlivou pokožku. Imunitu mám taky silnou, ale mamka mi nedávno dovolila i hnědou barvu. A můj sen je mít hnědý vlasy. Samodrejmě bojím se nějaké reakce, protože v barvách a těch tónovacích šampónech je chemie. Pořád přemýšlím jestli si ty vlasy mám obarvit. Nebo jestli mám počkat třeba do 13. Ale jak říkám několikrát jsem kvůli mému vzhledu brečela. Ale nejvíce se bojím že by jsem z toho měla nějakou alergickou reakci.

  S pozdravem Natálie

  holka, 12 let, 26. prosince 2020

  Ahoj,
  nemyslím si, že hlavním problémem barvení vlasů by byla případná alergická reakce. Protože pokud k ní má tvoje tělo sklony, projeví se za pár let, stejně jako teď. Nicméně rozumím tvé mamince, že ti nechce dovolit razantní změnu barvy vlasů, protože takový zákrok výrazně změní tvůj vzhled a přece jen bys s takovým krokem měla ještě pár let počkat. Možná si tvá maminka myslí, že by barvení vlasů bylo ve tvém věku nevhodné, nebo že je zbytečné ničit si tím zdravé a nepoškozené vlasy.
  Já si navíc dovolím přidat ještě jeden pohled: Přečetla jsem si tvé dotazy, které jsi položila v poslední době a týkají se toho, že jsi sama se sebou nespokojená a toužíš po změně. Takové pocity a emoce jsou v dospívání běžné a určitě na ně máš nárok, ale upřímně si nemyslím, že se tvá situace vyřeší tím, že si obarvíš vlasy. Myslím, že mnohem víc bys měla zapracovat na tom, abys začala být sama se sebou spokojenější. V minulém dotazu ses ptala, jak to zařídit, abys mohla jít k psychologovi a moje kolegyně z Modré linky ti odpovídala. Myslím, že to je vynikající začátek a krok správným směrem. Právě odborník by ti mohl pomoci zlepšit vztah sama k sobě, dosáhnout větší spokojenosti a vyrovnat se se sebou.
  Na tvém místě bych tedy ještě s výraznou změnou barvy vlasů počkala. Je totiž dost možné, že obarvením vlasů se tvá nespokojenost nijak nezmenší a najdeš si jiné věci, které ti na tobě budou vadit. Skutečně raději věnuj svou energii na to, aby ses začala mít víc ráda. Věřím, že ti v tom psycholog pomůže a držím ti palce.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Příliš rostu

  Mám problém, nebo né problém, ale spíše obavy.
  Rostu. Růst je normální součástí dospívání atd, ale já rostu extrémně. Říká se, že od začátku menstruace člověk vyroste maximálně deset centimetrů. Menstruaci mám od deseti s za tu dobu jsem toho vyrostla neuvěřitelně moc. Aktuálně měřím 179.5 (Bylo mi třináct) Mám sice obrovské rodiče (192 a 197) ale není to trochu moc?
  Je tahle výška normální, nebo by mohlo jít o nějakou nemoc?

  holka, 13 let, 24. prosince 2020

  Ahoj,
  v první řadě bych tě chtěla ubezpečit, že tvrzení, že by od začátku menstruace měly dívky vyrůst maximálně deset centimetrů, je naprostý nesmysl. Každý člověk má geneticky danou jinou výšku a s menstruací to nemá vůbec nic společného. Dá se předpokládat, že budeš skutečně patřit mezi vyšší dívky - už proto, že máš nadprůměrně vysoké rodiče. Na tvou otázku, zda je tato výška normální, ti bohužel nedokáži odpovědět, protože nevím, co přesně myslíš výrazem „normální.“ Jestli tím máš na mysli „průměrná“, potom bych řekla, že tvá výška bude nadprůměrná. Jestliže máš obavu, zda netrpíš nějakou poruchou, nemohu si dovolit stanovovat po internetu diagnózu, ale předpokládám, že chodíš na preventivní prohlídky (zrovna ve třinácti letech se chodí) a pokud by se tvému pediatrovi něco nezdálo, určitě by na to tvé rodiče upozornil. Tudíž bych se spíše přikláněla k tomu, že jsi po svých rodičích zdědila nadprůměrnou výšku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Genderová identita

  Dobrý den, mám dotaz ohledně mé genderové identity. Jsem holka, nebo alespoň myslím, v poslední době si tím nejsem zrovna jistá. Vždycky jsem byla tak trochu klučičí. Jako dítě jsem si vždycky hrála na kluka, např. když jsme si s kamarády hráli na nějaký film, vždycky jsem chtěla hrát klučičí postavy a to jsem byla holčička. Takhle to bylo vždycky, nikdy jsem tomu ale nevěnovala moc pozornost. Na druhou stranu jsem si ale dokázala hrát i s panenkami nebo třeba i na princezny, druhy den jsem si ale hrála zase na piráty a chtěla jsem být zase kluk, ne holka. Takže já nevím. I teď zrovna moc nemusím holčičí oblečení, šaty a sukně u mě neexistuje. Hnusí se mi to. A tady přichází další problém, moje tělo. Já si vlastně nejsem jistá, jestli jsem spokojená, nebo ne. Protože abych to vysvětlila, mám takový zvláštní odpor k mým prsům. Prostě se na ně nerada koukám, nelíbí se mi a hnusí. Ale vagina mi třeba nevadí, asi bych nechtěla penis. Dokázal by mi s tímhle někdo pomoct? Opravdu můžu být trans, nebo třeba jen nonbinární? Trochu se bojím, že mi napíšete, že si mám o tom s někým promluvit, třeba s psycholožkou, ale já momentálně opravdu nemůžu. Proro píšu sem, zajímal by mě váš názor.

  holka 15 let, 19. prosince 2020

  Dobrý den,

  dívkám a klukům od 15 let obvykle vykáme, proto budu vykat i já Vám. Píšete o pochybnostech, které máte ohledně své genderové identity. Nejste si jistá, jestli se opravdu cítíte jako holka a taky, jestli jste spokojená se svým tělem. Ptáte se, jestli můžete být tím pádem trans anebo nonbinární. Myslím si, že to nejde nějak jednoznačně a takto na dálku určit pouze podle toho, že Vás jako dítě bavily hlavně klučičí hry a nelíbí se Vám sukně anebo šaty. To je docela běžné a úplně normální i mezi dívkami, které se cítí jako ženy, ale jen zkrátka nemají tolik v oblibě věci, které jsou pro ženské pohlaví typické. Neznamená to hned, že by tím přicházely o svoji o svoji ženskou identitu. Zároveň existuje určitá možnost, že to tak být může – že se v budoucnu můžete identifikovat jako trans anebo nonbinární. Z mého pohledu ale není nutné se tím v tuto chvíli příliš znepokojovat. Je docela možné, že se pocity, které popisujete, budou vyvíjet a měnit, jak budete dál dospívat. Můžete jim nechat volný průběh a pozorovat, co se změnilo.
  Stejně tak můžete sledovat i odpor k prsům, o kterém píšete. Umím si představit, že některé dívky to mají v dospívání podobně. Napadá mě, že někdy nějakou dobu trvá, než přijmeme změny, které se v dospívání s naší tělem dějí. Kdybyste to celé chtěla probrat podrobněji, můžete se nám ozvat na Modrou linku – na chatu, telefonu, Skypu anebo WhatsAppu. Kontakty a provozní dobu najdete na našich webových stránkách www.modralinka.cz.

  Hezké Vánoce přeje

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Můžu si zkrátit chloupky?

  Ahoj mám dotaz. Je trochu takový divný, trapný...
  No prostě jsem se chtěla zeptat: jestli když “tam dole“ mám už strašně dlouhé chloupky a strašně moc štve.
  A chtěla jsem se proste zeptat jestli je možné si chloupky když je mám cca 7 Cm dlouhé tak jestli je můžu o cca 2 Cm zkrátit obyčejnými nůžkami
  Nebo může to zavést nějaký problém ?

  holka, 12 let, 18. prosince 2020

  Ahoj,
  nevidím jediný důvod, proč by sis chloupky zkrátit nemohla, pokud je ti jejich vzhled nepříjemný. Až budeš starší, je dost možné, že si budeš chloupky úplně vyholovat, nebo si je upravovat jen na úzký proužek, případně zvolíš jakoukoli jinou úpravu, která ti bude vyhovovat. Ale jak už jsem napsala, pokud tě současný vzhled trápí, klidně si chloupky zkrať. Rozhodně si tím žádné zdravotní problémy nezpůsobíš.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Co je masturbace?

  Ahojky Alíku a spol mám divnou otázku, chtěla bych se zeptat co je to masturbace (nevím přesně jestli to mám dobře napsané) já vím mohla bych si to vyhledat ale bojím se že na to přijdou rodiče a asi by mi to nebylo úplně příjemné. Doufám že pomůžeš. DÍKY A PŘEJI KRÁSNÉ SVÁTKY

  PS: vím že si už asi na tuto otázku už odpovídal/- vícekrát

  holka, 12 let, 17. prosince 2020

  Ahoj,
  synonymem pro masturbaci je sebeuspokojování, které podle mého názoru výborně vystihuje, co je obsahem masturbace. Zkrátka se jedná o činnost, při které člověk sám sebe vzrušuje a obvykle se sám přivede i k vyvrcholení. Někdy toho může dosáhnout pomocí dotyků, nebo tlaku na určité tělesné části, jindy zase pomocí různých pomůcek (například vibrátoru apod.). Záleží na preferenci každého člověka, protože každému vyhovuje něco jiného. Obecně může být masturbace vynikajícím způsobem, jak člověk může poznat své tělo a zjistit, co mu dělá dobře a na co reaguje.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Chtěla bych si nechat dát zmenšit nohu

  Ahoj Alíku(zase..:)),
  mám tu další problém ohledně měho vzrůstu atd...
  Raáda jezdím na snowboardu ,ale problém je ten že jsem hodně malinká a mám nohy na můj vzrůst možní i věk celkem velké...(výška cca 153, noha-42). No a , jelikož snowboard aby neby takto malý a zároveň širokyý se ani nevyrabí a i kdyby tak strašně málo...Ono to není problém pouze u snowboardu , ale i celkově, prostě je to teda z mého pohledu dost výrazné a skoro u všech ostatních pohobových aktivitách je to strašně složite.Tak jestli nevíš (neznáš), nějaký ‚‘’recept'’ na zmenšení nohy ,nebo tak... Už jsme googlila a ptala a jedinná věc je jít na operaci a nechat si zkrátit kosti ,ale to mi rodiče nikdy nedovolí a i kdyby nejme zrovna milionáři( nejsme chudí to ne), ale utrácet ‚‘’'za zbytečnost’' jen kvůli vzhledu to prostě rodiče neodvolí...
  Vím je to dost složité asi mi ani moc nemáte jak pomoct (kdo taky jo že jo..), ale kdybyste měli čirou náhoou nějaký nápad, tak Vám budu vděčná.
  Děkuju

  holka, 13 let, 15. prosince 2020

  Ahoj,
  chápu, že ti velikost tvé nohy způsobuje komplikace (opravdu to chápu, protože sama mám velkou nohu, takže všem komplikacím i estetickému hledisku úplně rozumím). Ale i když nejsem lékař, jsem si naprosto jistá, že neexistuje žádný způsob, jak si nechat chodidlo bezpečně zmenšit. Nejde vůbec o finanční hledisko, ale o to, že tvoje tělo (stejně jako tělo každého člověka) je dokonalý „stroj“, navržený tak, aby dokonale fungovalo. To, že máš tak velké chodidlo, má své opodstatnění z hlediska rovnováhy, udržování stability, postavení páteře a vůbec fungování celého těla. Na tom všem se projeví i taková „maličkost“, jako je například amputace některého z prsů u nohy. A teď si představ, jak obrovským zásahem by bylo zkrácení chodidla, kdy bys úplně narušila jeho „konstrukci“ a fungování. Věř mi, že následky by byly takové, že fungování v každodenním životě by bylo mnohem, mnohem složitější než s velkými chodidly. Proto raději hledej cesty, jak vybavení přizpůsobit chodidlům (naštěstí v dnešní době už to není neřešitelný problém), než chodidla vybavení.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Nemohu spát

  ahoj Alíku modrá linko a ostatní.
  už asi rok mám problém. Nemůžu pořádně spát. Spím asi 7 hodin a to je pro mě málo. Taky maximálně 2 v týdnu nemůžu usnout a koukám asi do 23:00 hrozně mi to vadí jednou se mi podařilo usnout až v 3:00 ráno.

  bohužel ani čaj na usnutí nepomáhá

  snad mi poradíš

  holka, 11 let, 15. prosince 2020

  Ahoj,
  tvoje otázka je poměrně složitá na odpověď, protože za problémy se spánkem může stát celá řada věcí. Zkus se zamyslet nad tím, jestli nejsi například ve stresu, nemáš starosti, nebo jsi nějak zásadně nezměnila životní styl.
  Pokud ale tvůj problém trvá už rok, je také dost možné, že už si na něj tvoje tělo zvyklo a tvá psychika zkrátka očekává, že problém s usnutím nastane - a protože na něj myslíš, on potom skutečně nastane. Zkus proto v první řadě upravit spánkovou hygienu a začni od těch nejobecnějších pravidel. Spi ve vyvětrané místnosti, kde nejsou zapnuté žádné elektronické přístroje (například odstraň z blízkosti své postele mobil). Choď spát stále ve stejnou dobu a postel používej pouze ke spánku (nepovaluj se na ní přes den atd.). Nevěčeř těžká jídla, ale před spaním se najez jen lehce. Můžeš zkusit také experimentovat se sportem. Zatímco některým lidem vyhovuje, pokud se před spaním unaví pohybem, jiní naopak potom nemohou usnout. To musíš vyzkoušet sama na sobě, co bude právě tobě vyhovovat.
  Poslední pravidlo bude zřejmě nejtěžší, ale pokus se na svoje problémy se spánkem co nejméně myslet, protože tím si je vlastně přivoláváš. Vytvoř si před spaním rituály, které tě na spánek připraví a zároveň odvedou tvou pozornost od problémů, které s usnutím máš. Ideální je třeba si chvíli před spaním v postli číst, aby se tvoje mysl uklidnila a připravila se na spánek.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Bojím se, že mám rakovinu prsu

  Ahoj, dnes ráno jsem stála a šla jsem se převlíknout a zjistila jsem že mám levé prso celé červené a malinko to svědí. Hmatala jsem kolem podpaží na obouch stranách a žádnou bulku nebo něco takového jsem necítila.každý půl rok jezdím do Motole ( píchám si růstový hormon ) a tam se mi doktor v rychlosti koukne na prsa. Koukala jsem na internet na příznaky rakoviny a hlava mě nebolí, nemám teplotu ani svaly mě nebolí, akorát bradavka je rovná není vcuclá ani není smérem na horu ( jestli chápete) Doma brečím, protože mám strach jestli to není rakovina,jestli umřu atd. Na tom druhým prse je vše v pořádku akorát bradavka je trochu víc nahoru a na 13 leté prohlídce jsem byla před týdnem to jsem tam ještě nic neměla . Do motala jedu až v únoru 🥺🥺😞😞 PROSÍM ODEPIŠTE CO NEJDŘÍVE snad se psichycky nezblázním a menstruaci jsem už měla ( brečím ) a psychicky to nedávám a strašně moc brečím.

  Deniska, 13 let, 14. prosince 2020

  Ahoj,
  naprosto chápu, že máš strach, co se s tvým tělem děje a ačkoli u všech zdravotních dotazů odpovídáme, že nemůžeme stanovovat diagnózu, ve tvém případě bych si tě dovolila uklidnit, že se o rakovinu prsu s téměř stoprocentní jistotou jednat nebude. Před pětadvacátým rokem je rakovina prsu extrémně vzácná. Osobně bych si vsadila na to, že půjde o nějakou hormonální záležitost, ale nejsem lékař a nemohu si dovolit stanovovat diagnózu, protože by to bylo velmi nezodpovědné. Rozhodně se proto se svým problémem svěř někomu dospělému a popros ho, aby tě objednal k lékaři, který tě prohlédne. Neboj se ale, určitě se bude jednat o záležitost, která se rychle vyřeší.
  Držím ti palce!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Hrozně moc jsem vyrostla

  Ahoj,vím že jsem sem už psala o tom jestli mám v pohodě váhu ale, mám problém,připadám si že jsem strašně moc vyrostla a dřív jsem byla úplně malá nikam jsem nedosáhla a byla miminko a mám pocit že teď jsem strašně vysoká,vím že jsem jako všichni v mém věku máma to říkala i na googlu to je ale prostě mi připadá že jsem hrozně moc vyrostla jakobych byla mimino a potom dospěla prostě si připadám že jsem strašně vyrostla.

  holka, 10 let, 14. prosince 2020

  Ahoj,
  sice v tomto dotazu nepíšeš, kolik měříš, ale v předchozím dotazu vidím, že měříš 146 centimetrů. Podle statistik je průměrná výška desetiletých dětí 141 centimetrů, takže si troufám tvrdit, že tvá výška není nijak zásadně nadprůměrná. Chápu, že se ti může zdát, že jsi hodně vyrostla, protože každý člověk je osobnost a má svou vlastní perspektivu. Navíc se nacházíš na počátku dospívání, takže jsi určitě vyzrála i mentálně.
  Měj se hezky!
  Bára