Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.! Mám jeden takový dotaz, mají holky rádi, když má kluk ochlupení na přirození, nebo ne? Já aby jsem nevypadal za blbce že tam nic nemám nebo že toho tam mám moc. Děkuji moc za odpověď

  kluk, 14, 5, 9. dubna

  Ahoj,
  na tvoji otázku neexistuje odpověď, protože každému se líbí něco jiného a nic jako ideální vzhled neexistuje. Je to podobné, jako kdyby ses ptal, jestli mají holky raději zelené nebo modré oči. Někteří dospělí muži upřednostňují depilaci intimních partií, zatímco jiní preferují přirozený vzhled. A stejně tak je to i s ženami. Časem uvidíš sám, co z toho ti bude víc vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Chci se zeptat je mi 14 a mam hlas jak 10 lety dite neni to divny?

  kluk, 14 let, 31. března

  Ahoj,

  u kluků probíhá změna hlasu do hlubší podoby (tzv. mutování) dost individuálně. Proto si myslím, že je ve Tvém věku normální, pokud k tomu ještě nedochází. Můžeš si o tom zkusit popovídat s nějakým mužem z Tvého okolí - s tátou nebo s někým dalším z rodiny a zeptat se ho, jak změna hlasu probíhala u něj.

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku trápý mě jeden takový problém, když jdu na malou a neutřu si penis tak mi třeba za 3 minuty vytéká moč to samé se děje když penis trošku zmáčknu děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 4. dubna

  Ahoj,
  záleží na tom, kolik té moči je a zda je to opravdu moč, nebo výtok. Je zcela normální, že chvilku po močení ukápne z penisu jedna, dvě kapky, protože moč se nahromadí v jakýchsi „minidrážkách“ močové trubice a chvilku trvá, než všechna steče dolů.
  Nicméně stejně tak se může jednat o projev nějakého zdravotního problému, jako je třeba zánět. To ovšem nikdo na dálku a online nedokáže posoudit (tím spíš, že nikdo z nás není urolog) a bylo by od nás nezodpovědné, abychom se o to snažili. Se zdravotním problémem je proto potřeba vždy navštívit lékaře, který jej posoudí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobry deň mam 13 rokov a meriam 148 cm a chcem sa vas spytať či to neni málo . Lebo všetci mi hovoria že som velmi malý. A ešte sa vas chcem spytať či neexistuju niake potraviny ktore keby som jedol tak by som viac rástol.

  kluk, 13 let, 30. března

  Ahoj,
  podle tabulek je tvá výška skutečně menší, než je průměr. Což ale vůbec nic neznamená, protože jsi teprve na začátku dospívání a tvoje výška se ještě určitě bude měnit. V každém případě neexistují žádné přípravky nebo potraviny, po kterých bys začal zázračně růst. Chodíš na preventivní pediatrické prohlídky, kde tě lékař pravidelně měří a pokud by mu tvoje výška připadala natolik problematická, že by ji bylo potřeba řešit, určitě už by to udělal. Měj proto trpělivost, je klidně možné, že začneš růst později a v budoucnu ještě přerosteš i většinu svých vrstevníků.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahojte, chcel by som sa spýtať, či ak časť ejakulátu po masturbácii zaschne na trenkách, tak či môžem dať tie trenky prať so spodnou bielizňou celej rodiny.

  kluk, 13 let, 27. března

  Ahoj,
  nenapadá mě jediný důvod, proč bys měl takové trenky prát zvlášť, nebo proč by nemohly do pračky s ostatním prádlem. Ejakulát je úplně stejná tělesná tekutina jako všechny ostatní. Posmrkaný kapesník nebo zpocené tričko také nevyhodíš do popelnice, nebo je nepereš v umyvadle. Takže se určitě neboj vyhodit trenky do špinavého prádla a vyprat je spolu s ostatním oblečením.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám mírně zakřivený penis. Jde s tím něco dělat? Popřípadě srovná se to?

  kluk, 12 let, 27. března

  Ahoj,
  vzhled penisu je velmi individuální záležitost a neexistuje nic jako „správný tvar.“ Muži mají penisy krátké, dlouhé, tlusté, tenké, rovné i zakřivené. Neexistuje žádný zákrok, cvičení, nebo prostředek, který by vzhled penisu změnil, ale ujišťuji tě, že není potřeba se tím nijak trápit. Jednak jsi na začátku dospívání a vzhled tvého těla (včetně penisu) se bude ještě razantně měnit a i kdyby zůstal mírně zakřivený, vůbec ničemu to nevadí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, mám dotaz. Mám posledních pár dní problém s tím, že se mi na hlavě mezi čelem a vlasy objevily takové šupiny a celkem to svědí,nevím jestli je to nějaký druh lupů, ale to vy jistě víte. Co je podle vás řešení se to zbavit?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 16. března

  Ahoj,
  k tvé větě „vy to jistě víte“ mohu jen podotknout, že my to jistě nevíme a na dálku a online to neví jistě nikdo na světě. Je možné, že se jedná o lupy, možná, že ti nevyhovuje šampón, možná, žes ho po mytí špatně opláchl a možná že se jedná o nějaké dermatologické onemocnění. To však dokáže poznat pouze lékař, k němuž se objednáš. Zkus změnit šampón (můžeš sáhnout po šampónu určenému speciálně pro vlasy s lupy), umýt si vlasy ještě jednou a pořádně je opláchnout. Pokud bude problém přetrvávat i po několika umytích, budeš se muset objednat na dermatologii a nechat řešení odborníkovi.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj poradno
  Potřebuju ještě jednu radu. Mám trochu propadlý hrudník a dost se stydím.
  Nevíte jak bych to mohl zlepšit?

  kluk, 13 let, 12. března

  Ahoj,
  pro korekci propadlého hrudníku se často doporučují cviky, které zlepší vadné držení těla a uvolní zkrácené prsní svaly. Spoustu takových cviků najdeš na internetu. Stačí, když do vyhledávače zadáš heslo „propadlý hrudník cviky.“ Nicméně určitě by bylo vhodné, aby ses nejprve objednal k fyzioterapeutovi. Existují různé typy i intenzita propadlého hrudníku a bylo by vhodnější, aby tě nejprve prohlédl odborník a řekl ti, které cvičení je pro tebe vhodné a které nikoli, aby sis neublížil a svůj problém třeba ještě nezhoršil.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj , zdravím zde všechny co tady odpovídají ba dotazy , tohle je můj první dotaz , sice trošku "trapný" , ale i tak se zeptám:) Nevěděl jsem do jaké kategorie to mám zařadit , ale chci se tedy zeptat , jestli je normální teplota 35,3 -35 jestli nejsem např. podchlazený , promiňte že otravuji s docela zbytečným dotazem , ale i tak díky za odpověď ??

  VYKROUCENEY, 11. března

  Ahoj,
  přiznám se, že to je velmi záludný dotaz. Snažila jsem se najít odpověď na odborných stránkách i v diskusích, ale kromě toho, že se tělesná teplota mění v průběhu dne a může se mírně lišit i v rámci jednotlivých lidí, jsem bohužel žádnou relevantní informaci ohledně tělesné teploty 35 stupňů nenašla. V první řadě se proto ujisti, že si teplotu měříš dobře a funkčním teploměrem. Zejména bezdotykové teploměry mohou měřit nepřesně. V každém případě, pokud nemáš žádné zdravotní problémy či komplikace, bude tvá tělesná teplota nejspíš v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj když jsem byl malý udělali mi rodiče obřízku na pinďourovi z hygienických důvodů. No ze začátku to bolelo ale postupně jsem si zvykl ale teď jsme se na sportovním soustředění společně sprchovaly a mně se kluci docela vysmáli za to že nemám předkožku a je mi vidět žalud. Můžu se tedy zeptat jestli jde ta kůže natáhnout spátky předem děkuji

  kluk, 12 let, 4. března

  Ahoj,
  nikdo z nás bohužel není lékař, ale pokud je mi známo, způsob, jak plně obnovit předkožku neexistuje. Chápu, že je ti posměch ostatních kluků nepříjemný, ale ubezpečuji tě, že obřezaných mužů je značné množství a jsem si jistá, že čím budeš starší, tím méně ti to bude vadit. Posmívání v tomto věku je spíš dané tím, že je to pro tvé kamarády nezvyklá věc, kterou neznají a proto na ní reagují takto nezralým způsobem. Je to podobné, jako se když se malé děti posmívají někomu, kdo nosí brýle, nebo rovnátka. Obřízka je součástí tvého těla a pokud tě nijak zdravotně neomezuje, je zcela v pořádku. Až budeš starší, zjistíš, že se nad ní nepodivuje vůbec nikdo.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Aliku mal bych dotaz zitra du na očkovani tetanus a nevim čo me tam bude čekat a dost se bojim prezradiš mi prosim te čo me tam bude čekat ? s pozdravem Patrik :)

  Patrik, 26. února

  Ahoj,
  možná už máš očkování za sebou, protože na dotazy se v poradně obvykle odpovídá s časovou prodlevou. A v tom případě víš, že tě na očkování nečekalo vůbec nic speciálního. Zkrátka je píchne jehla do svalu (nejčastěji se očkuje do hýžďového svalu) a tím je to hotové.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Čauťe. Chcem sa spýtať. Dal som si neodborne prepichnúť nos (septum) a už týždeň mi to hnisá. Čo môžem spraviť aby sa to zahojilo čo najrýchlejšie? Stačilo by mi keby to nehnisá. Predom ďakujem za odpoveď.

  kluk, 13 let, 12. února

  Ahoj,
  jediné, co ti v tvé situaci mohu zodpovědně poradit, je okamžitá návštěva lékaře. Neodborné propíchnutí jakékoli části těla je velmi nebezpečné a je potřeba, aby se na to podíval opravdový lékař, který rozhodne o dalším postupu. A neodpustím si poznámku, že by ses měl pro příště poučit a už se do podobných podniků nikdy nepouštět.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj poradno.
  Měl bych dotaz. Můj žalud je ze zadní strany srostlý s předkožkou, je to normální? A zmizí to?

  kluk, 13 let, 13. února

  Ahoj,

  ano, zúžení předkožky a její „přilepení“ ze zadu k žaludku je běžná věc a zpravidla se to většinou "spraví" časem. Pokud Tě nic nebolí a nemáš s předkožkou další problémy, tak se zatím nemusíš ničeho obávat. Pokud by Tě to bolelo nebo bys kvůli tomu měl jiné problémy, doporučuji zajít se poradit za svým lékařem.

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den,
  dnes se ke mně dostalo, že prý nejsem nijak moc hezký. Alespoň podle jedné holky, která to řekla mému nejlepšímu kamarádovi. Jsem si jist, že mi kamarád nelže. Každopádně prý mám rovnátka, pupínky a chmýří (vousy). Podle toho nejsem atraktivní. Prestože použila jiné slovo pro vousy/knír, tak ho nebudu používat.

  Chtěl bych se holkám líbit, ale s rovnátky nic nenadělám. Nechápu, co je na nich tak špatného.

  Na pupínky používám speciální mýdlo z Mrtvého moře.

  Chtěl bych se zeptat, jak být atraktivnější. Také, jak nemít pupínky. A jestli je dobrý nápad, se ve 14 letech poprvé holit. Přijde mi, že jsem na to moc malý. Navíc žádný knír nemám, možná nějaké to chmýří. Celé je mi to trapné.

  kluk, 14 let, 13. února

  Dobrý den,

  dokážu si představit, že může být hodně zraňující slyšet od nejlepšího kamaráda, že o Vás někdo řekl, že nejste moc hezký. Každý chceme být přijímaný a chceme se i líbit. Myslím si, že to nebylo od té dívky správné to takto říct za Vašimi zády.
  Je důležité nezapomínat na to, že je to názor pouze jednoho člověka. To, že se o Vás takto ta dívka vyjádřila, ještě vůbec neznamená, že opravdu nejste hezký nebo že se nelíbíte holkám.

  Pupínky, rovnátka a růst vousů jsou všechno věci, které patří do puberty a mohou být pouze dočasné. Je dobře, že pečujete o svoji pokožku a používáte speciální mýdlo. Pokud máte pocit, že to nezabírá, můžete se poradit např. s rodiči nebo někým známým, co by mohlo lépe fungovat. Pokud pleť potřebuje odborně vyčistit, můžete se také objednat na kosmetiku, tam Vám mimo jiné poradí, jak můžete o svoji pleť pečovat ještě lépe.

  Myslím si, že není důvod, proč byste se nemohl holit už ve čtrnácti, pokud už Vám začínají růst vousy. Rozumím tomu, že jsou to věci, o kterých se těžko mluví a můžete se kvůli tomu cítit trapně. Zároveň je to něco, co v nějakém věku zažívá skoro každý muž. Můžete to zkusit probrat např. s tátou či dědečkem, nebo jiným blízkým mužem, kterému důvěřujete. Oni Vám můžou poradit, jestli podle nich má cenu se ve Vašem případě už holit, případně jak na to.

  Ptáte se nás, jak být atraktivnější. To je opravdu náročná otázka. Každému se líbí něco jiného a neexistuje jednoduchý recept na atraktivitu. Myslím si, že jste na dobré cestě s tím, že o sebe a svůj vzhled pečujete. Atraktivita souvisí i s vnitřními vlastnostmi, takže můžete zkusit dále pracovat na sobě i zevnitř a volit činnosti, které budou budovat Vaše sebevědomí. Můžete zkusit např. četbu, sport, meditaci, něco co Vás baví a obohacuje.

  Přejeme Vám, ať se Vám daří.

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, je mi 13 let a při masturbace nestříkam výteče mi vždy jenom taková průhledná lepkavá voda něco jako slina bojím se že jsem bezdětný.

  klučina 13 let, 29. ledna

  Ahoj,
  to, co popisuješ, je zcela normální a přiměřené tvému věku. S neplodností to nemá nic společného. Až bude tvoje tělo připravené a budeš dospělý, zcela jistě bude všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára