Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku. Mám asi problém, pokaždé když se při masturbaci „udělám“ tak místo spermatu vystříkne moč nevím jestli je to tím že nedospívám nebo je to nějaká nemoc. Předem díky za odpověď.

  kluk, 13 let, 6. května 2019

  Ahoj,
  v první řadě mě napadá otázka, zda jsi si opravdu jistý, že se jedná o moč a nikoli ejakulát. Barva i hustota spermatu je samozřejmě velmi individuální a mění se i v průběhu času. Nejprve by sis měl tedy ujasnit, zda se opravdu jedná o moč a nikoli sperma. Pokud trváš dál na tom, že místo spermatu při ejakulaci skutečně vylučuješ moč, bylo by vhodné poradit se o diagnóze a dalším postupu s urologem.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj!
  Už od 12. mám problém so závislosťou na masturbovaní.Začalo to od 11. rokov ked mi kamarát povedal že to je strašná sranda.Už sa moc s ním nekamarádim.Neznášam sa za to že som sa s takým človekom vôbec bavil.Skúšal som vydržať bez masturbácie čo najdlhšie ale nevydržal som ani jeden deň.Ked to moje telo potrebovalo začal som napríklad hrať počítač aby som myslel na niečo iné ale to my taktiež nepomohlo.Rodičom sa to hanbím povedať a do toho sa ešte aj bojím.Prosím poradte mi :(

  kluk, 13 let, 6. května 2019

  Ahoj,
  je dobře, že píšeš, když máš obavy ze závislosti na masturbaci. Masturbace sama o sobě není nic špatného, uvolňuje sexuální napětí a má s ní zkušenosti většina lidí. Zejména v období dospívání bývá masturbace častější než později, kdy už člověk žije sexuálním partnerským životem. Problém se závislostí by mohl nastat až v případě, že se člověk přestane soustředit i na jiné věci a onanie už nepřináší potěšení, ale spíše nutkavou potřebu a člověk onanuje i několikrát denně.

  Proto si myslím, že si nemusíš zatím dělat starosti. Pokud onanuješ jedenkrát denně, nic se neděje, když Tě to jinak neomezuje a vedeš běžný život – máš své koníčky, dokážeš se soustředit na školu, chodíš ven s kamarády apod. Jestliže by se ale vše zhoršovalo, a Tvoje obavy narůstaly, bylo by dobré se obrátit na psychologa, který by Ti pomohl vše zvládnout.

  Přejeme Ti vše dobré,
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj alíku mám problém předkožka mi de sice přetáhnout až za žalud ale vždycky když se snažím zase předkožku vrátit aby zase zakryvala žalud tak se mi ta předkožka shrnuje dovnitř k žaludu předem dík za odpoved.

  kluk, 11 let, 23. dubna 2019

  Ahoj,
  velmi ráda bych ti pomohla tvůj problém vyřešit, ale bohužel nikdo z nás (a nikdo na světě) nedokáže „ordinovat“ na dálku a online. I kdybychom na dálku dokázali odhadnout, kde je problém (což nedokážeme, protože nikdo z nás není urolog), stejně bychom si nemohli zodpovědně troufnout napsat ti na dálku diagnózu bez toho, aniž bychom tě viděli. Pokud máš tedy pocit, že s tvým tělem není něco v pořádku a to, o čem píšeš, ti způsobuje nějaké problémy, nebo tě to dokonce bolí, je potřeba objednat se k lékaři, který tě vyšetří a rozhodne o případné léčbě (samozřejmě v případě, že by byla potřeba).
  Držím palce!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  ahoj alíku zase mám dotaz skrz mé tělo jak sem již říkal chodím do posilovny ale chci vědět jestli váhy které tam zdvihám jsou normální protože na cvik leg press mám 300kg na mrtvý tah mam 150kg vážím 67kg a je mi 14 za tři měsíce mi bude 15 tak bych chtěl vědět jestli váhy které zdvihám jsou normální ještě bych chtěl chtěl dodat že cvičím třetím rokem ale teprv 1,5 roku v posilovně děkuji za odpověď

  anonymní kluk, 14 let, 24. dubna 2019

  ahoj,
  váhy, se kterými cvičíš, se nám zdají hodně vysoké. S ohledem na stále probíhající růst a vývoj se spíše dospívajícím doporučuje cvičit s nižšími váhami.
  Je to hodně specializovaná aktivita, o které ale nemáme až tak detailní informace, abychom Ti řekli přesněji jaké váhy jsou vzhledem k Tvému věku a kondici vhodné. Nejlépe by Ti v tomto poradil lékař, sportovní lékař nebo dobrý trenér, který se tréninku dospívajících věnuje.
  Bylo by tak vhodné vše probrat s někým z těchto odborníků.
  Ať se Ti vše daří přeje Vím, co jím

  Moje tělo - kluci

  Mám pro mě velký problém, nejde mi stáhnout předkožka přes žalud. Občas když masturbuji se mi natrhne. Existuje jiné řešení než obřízka?

  kluk, 13 let, 26. března 2019

  Ahoj,
  bohužel nikdo na světě nedokáže určit diagnózu na dálku a online. Příčinou tvého problému může být zúžená předkožka (odborně fimóza), ale myslím, že by se nenašel lékař, který by dokázal na základě pár slov zodpovědně určit, jaká léčba bude v tvém případě zapotřebí. Určitě by bylo ale dobré, aby ses objednal ke svému pediatrovi a svůj problém s ní zkonzultuješ. Možná se jedná o pouhou banalitu, ale pokud tvůj problém bude vyžadovat razantnější řešení, určitě nemá smysl to odkládat. A zcela jistě se uleví i tobě, když budeš vědět, na čem jsi a nebudeš pochybovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj

  Mám 2 dotazy.

  1.- Už nějakou dobu mám na obvodu penisu takové divné červené tečky a nevím čím by to mohlo být, vím, že po internetu to moc zjistit nejde, ale za zkoušku nic nedám.

  2.- Na ruce mám jizvy, protože jsem si škrábal dříve strupy, jdou jizvy nějakým způsobem odstranit?

  Předem děkuji za odpověď

  Lukáš, 14 let, 23. března 2019

  Ahoj,
  velmi ráda bych ti pomohla, ale jak sám píšeš, na dálku a online nedokáže stanovit diagnózu nikdo na světě. Nejlepší by bylo, kdyby ses objednal ke svému pediatrovi a problém s ním zkonzultoval. Možná se jedná jen o neškodnou banalitu, možná jde o dermatologický, nebo jiný problém. Rozhodně se však nejedná o nic, za co by ses měl stydět a čím dřív začneš svůj problém řešit, tím lépe.
  Co se týká tvého druhého dotazu, určitě velmi záleží na tom, jak velké jsou ony jizvy, jestli jsou vystouplé nad povrch kůže i jejich stáří. Například na vystouplé a lehce zatuhlé jizvy výborně zabírá tlaková masáž vepřovým (nejlépe domácím) sádlem. Samozřejmě jizvám i přes masáž zůstane jiný barevný odstín, než má okolní pokožka, ale postupem času jizvy blednou a stanou se méně nápadnými. Některé jizvy lze zmírnit i použitím laseru a tuto službu většinou nabízí kliniky plastické chirurgie.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj alíku a spol.
  Chtěl bych se zeptat jestli mám správnou délku penisu. V klidu měří asi 5 cm, při erekci asi 12 cm je to v pořádku?

  kluk, 13 let, 23. března 2019

  Ahoj,
  je to naprosto v pořádku. Už proto, že neexistuje nic jako „správná délka“ penisu. Rozměry penisu jsou velmi individuální a všechny jsou „správné.“ Je to podobné, jako kdybys hledal správnou barvu očí, nebo správnou barvu vlasů. Jakákoli délka penisu je v pořádku a navíc ve svém věku nejsou tyto rozměry definitivní. Jsi uprostřed dospívání a rozměry i vzhled tvého těla se bude ještě dramaticky změnit. Ale jak už jsem uvedla; nemusíš se ničeho bát, protože tvůj penis je zcela normální.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj. Chci se zeptat je mi 15 let a chtěl bych si na ruku dát tetování.. Může se mi něco stim tetováním stát? Tím že rostu prostě a tak protože bych ho vážně chtěl děkuji

  kluk, 15 let, 15. března 2019

  Ahoj,
  předně bych tě chtěla upozornit, že naprostá většina tetovacích salónů vyžaduje u nezletilých souhlas rodičů. A má to své opodstatnění. Tetování v dospívání sice není nijak zdravotně závadné, ale uvědom si, že se ti bude měnit vkus (pro ilustraci si například vzpomeň, jakou hudbu jsi poslouchal a jaké filmy se ti líbily před pěti lety - velmi pravděpodobně už jsi teď úplně někde jinde a tvůj vkus dozrál k jiným věcem, a je to tak v pořádku a zcela normální). Motiv, který se ti líbí teď, ti může za pár let připadat beznadějně trapný, ale už s tím nebudeš moci nic udělat. Tetování je v podstatě doživotní záležitost (jeho odstranění je složité a zdaleka ne vždy se povede) a kromě měnícího se vkusu můžeš také v dospělosti zjistit, že ti vadí v práci a celkově tě obtěžuje.
  Zkus si o svém rozhodnutí ještě promluvit s rodiči a dopřej sluchu jejich argumentům. V každém případě bych se přimlouvala, abys ještě nějaký čas počkal a odložil vybraný motiv stranou. Až se na něj podíváš třeba v osmnácti a bude se ti stále ještě líbit, je mnohem pravděpodobnější, že z něj za pár let nebudeš nešťastný. V tomto případě skutečně nemá smysl cokoli uspěchat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj ,mám takových pět problémů : 1. Já měřím 158cm a je mi 13 za tři měsíce 14 a vůbec nerostu je to normální ?
  2. Vůbec mi neroste ochlupení podpaží ,ochlupení penisu mám ,ale podpaží ani jeden chlup . Je to normální ?
  3. Mám penis o délce 5cm v klidu a 11cm při erekci . Co s tím ? Je to normální?
  4. S mým hlasem se nic neděje každý z mě třídy má hluboký hlas a já jediný vysoký . Je to v pohodě ?
  5. Když masturbuju tak vždycky že mě jen vyteče sperma ,ale nevistříkne . Neměl bych už stříkat ?

  kluk, 13 let, 13. března 2019

  Ahoj,
  z tvých dotazů je patrné, že máš o svém těle četné pochybnosti. Pokusím se ti na ně odpovědět postupně:

  1. Průměrná výška třináctiletých chlapců je 160 cm, takže bych řekla, že se svou výškou nemusíš znepokojovat. Samozřejmě zásadní je průběžný výškový přírůstek, který se sleduje na preventivních pediatrických prohlídkách. Předpokládám, že pokud by se tvému lékaři cokoli nezdálo, upozornil by tě na to a zahájil by patřičné kroky.
  2. Ano, je to naprosto normální. Růst ochlupení je velmi individuální záležitost.
  3. Jakákoli délka penisu je zcela normální. Stejně jako neexistuje ideální barva očí, nebo délka vlasů, neexistuje ani ideální délka penisu. Nemusíš se ničeho obávat.
  4. I záležitost s tvým hlasem je naprosto v pořádku. Průběh dospívání je velmi individuální. Někdo začne mutovat dříve, jiný později. A stejně tak je možné, že zkrátka budeš mít geneticky daný vyšší hlas.
  5. Jsi teprve na začátku dospívání. Tvé tělo a jeho reakce se budou v následujících měsících a letech ještě výrazně měnit. Dej mu čas a nesnaž se nic uspěchat. Tvé tělo samo nejlépe víc, kdy je připravené a určitě tě samo bez problémů dospíváním provede.
  Měj se hezky!
  Bára
  Moje tělo - kluci

  Ahoj mám na vás pár otázek.

  1. je normální že chodím na záchody ve škole masturbovat?
  2. proč mi semeno jenom vyteče ale nevystříkne?
  3. můj penis v klidu je 7 cm a v erekcí jenom 9 cm jde penis nějak zvětšit a prodloužit? Co když se mi nikdy nezvětší?

  Předem vám děkuji, ahoj.
  kluk, 14 let, 13. března 2019

  Ahoj,
  pokusím se ti odpovědět na tvé otázky postupně:

  1. To mi nepřipadá vhodné. Sebeuspokojování je velmi intimní aktivita, kterou bys měl provádět v soukromí a rozhodně nikoli ve škole.
  2. Jsi teprve na začátku dospívání, tvé tělo i jeho reakce se ještě budou výrazně měnit.
  3. Platí to samé jako u předchozí otázky. Tvé tělo se bude v následujících měsících a letech ještě výrazně měnit. Navíc neexistuje nic jako ideální délka penisu. Je to podobné, jako kdybys hledal ideální délku vlasů. Jakékoli rozměry penisu jsou v pořádku a není důvod se s nimi znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára
  Moje tělo - kluci

  Mám takový velký problém můj penis je velký asi 22cm zajímalo by mě jestli je to normální nebo je to nadprůměr

  kluk, 13 let, 12. března 2019

  Ahoj,
  neexistuje nic jako správná délka penisu. Je to podobné, jako kdyby ses ptal na to, jaká je správná barva očí. Délka penisu je velmi individuální a navíc se jeho velikost v průběhu dospívání ještě výrazně mění. Vzhledem k tomu, že jsi uprostřed dospívání, rozměry a vzhled tvých pohlavních orgánů se ještě bude měnit. Nemusíš se proto ničeho obávat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Chtěl bych se zeptat. Je možné nějakým způsobem se zbavit (vyčistit) skvrnu od spermatu na matraci? Dělám to totiž "s postelí", protože se mi pak nechce utírat sparma, které na mě vyteče, ale když už jsem to dělal tak po 10, tak se tam začal objevovat jakýsi žlutý flek a já nechci, aby ho rodiče viděli. Poraďte!

  kluk, 13 let, 3. března 2019

  No musíš si uvědomit, že ta matrace bude po čistících pokusech mokrá.
  Budeš potřebovat starý ručník, dále si připrav třeba v nějakém lavoru teplou vodu a nějaký čistící prostředek - tekuté mýdlo, tekutý prací prášek, ...
  Skvrnu nejprve trošku namoč pomocí ručníku. Pak nanes trošku čistícího neagresivního prostředku. Opět vezmi namočený a vyždímaný ručník a skvrnu vyčisti.
  Mokré místo nech přes den odkryté, aby mělo šanci uschnout. Bude-li skvrna večer stále ještě mokrá, pak otoč matraci, ať nespíš na mokrém. Pokud máš válendu, kde není možné matraci otočit, dej si na noc přes matraci třeba deku.
  Příště si zkus ulevovat po zakrytí matrace starou dekou, kterou je možné vyprat v pračce.

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, mám problém, můj penis je dlouhý v pohodě, ale tloušťka mi přijde malá, už ho chci držet jako celou dlaní, ale držím ho jako pero. Díky za odpověď.

  kluk, 13 let, 27. února 2019

  Ahoj,
  je ti teprve 13 let, neboj se, ještě rosteš. ;-)

  Co se týče způsobu držení, psací pero se obvykle drží mezi ukazováčkem a prostředníčkem, zapřené palcem – nehledě na to, jak je tlusté – protože jde takto nejlépe kontrolovat pozici hrotu. Jde ho samozřejmě držet celou dlaní, i když je tenké, i když je tlusté. Takže... no... příště bych možná doporučoval zvolit nějaké lepší přirovnání... :->

  Alík

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám dotaz, přijde mi že trpím gynekomastii mám velká prsa a okolí se mi za to směje a já nevím co s tím zkoušel jsem hubnout a když jsem zhubl tak to nepomohlo mám asi 91kg a moje výška je asi 178cm prosím poraďte co s tím

  kluk, 14 let, 27. února 2019

  Ahoj,
  v takovém případě by bylo vhodné požádat mamku nebo taťku, aby s Tebou zašli k lékaři. Tvůj lékař pak může doporučit vyšetření u odborníka, který se touto problematikou speciálně zabývá - bývá to např. endokrinolog, který se zabývá žlázami produkujícími některé hormony v těle.
  Sám nic dalšího či jiného pro řešení udělat nemůžeš, není nic, co bys mohl vyzkoušet nebo zařadit. Svěř se tedy rodičům se svými obavami a domluvte se, že se zajdete poradit s Tvým lékařem.

  Držíme palce! Vím, co jím

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Aliku, nedávno jsem slavil 12 let a mám 165 cm... Je to okay? A můj penis má v klidovém stavu 12 cm a při erekci 15,5 cm... je to ok?

  Lukáš, 12 let, 23. února 2019

  Ahoj,
  je to naprosto oukej. Jestli jsi omylem neproházel uvedená čísla, zřejmě vypadáš jako normální člověk po oslavě 12 let.

  Alík