Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Moje tělo

Drahý Alíku a jeho kamarádi,
Velmi mě trápí bradavice na nohách i ruce. Začaly se objevovat asi od první-druhé třídy a každý rok se mi vytvoří jedna. Ale až dosud se mi vydařilo všechny vyléčit. Nejstarší bradavice je z roku 2014, nejnovější z minulého týdne, tedy mám již čtyři bradavice.
Už ve chvilce, kdy se mi objevila jsem začala používat vlaštovičník, česnek, všechno možné. Zkoušela jsem i všemožné mastičky z lékáren, ale nepomohlo to. A to jsem je mazala každý den. Zatím pálila jen ta nejstarší nacházející se na patě.
*Nechci je vypalovat, ani vyřezávat* (obojí pod dohledem doktora, samozřejmě), údajně to prý bolí. Ale už mě trápí dlouho a nevím, co s nimi.
Jak říkám, objevovaly se již od roku 2010 a do 2014 jsem je všechny vyléčila. Jen od té doby mě však trápí i přes vytrvalou léčbu a každý den mazaní různým léčivem.
Co mám dělat, abych se jich zbavila?

dívka, 13 let, 21. června 2017

Ahoj,
určitě je potřeba, abys se svým problémem navštívila kožní ambulanci, kde se na bradavice podívají a zjistí, jakého jsou původu a jaká by byla adekvátní léčba. Po internetu není možné zjistit, jaká je jejich příčina, ani proč se objevují opakovaně. Lékař Ti poradí, co můžeš udělat, aby se jejich výskyt zmírnil nebo neopakoval, a také s Tebou probere možnosti léčby. Určitě Tě nikdo nebude nutit k jejich vypalování nebo vyřezávání, pokud Ty sama nebudeš chtít.
Držím Ti palce!
Bára

Moje tělo

Ahoj všichni. Od dnešního rána me hrozně bolí břicho nebo spíš v podbřišku.. Když sedim tak nic nebolí ale jak začnu chodit tak je to nesnesitelná bolest. Když jsme byli včera na trampolíne tak mě tam kamarádka omylem kopla. Minulý měsíc sem měla menstruaci o 12 dní dřív.. Před týdnem tohle měla i moje kamarádka a prej to bylo kvůli menstruaci. Co mám dělat?? Mám říct to říct mámě nebo to mám nechat přejít?

holka, 12 let, 3. června 2017

Ahoj,
pokud Tě břicho stále bolí, je určitě nutné, aby ses svěřila rodičům a společně jste navštívili lékaře, který odhalí příčinu Tvých zdravotních problémů. Samozřejmě je možné, že bolesti v podbřišku mají spojitost s menstruačním cyklem, ale naprosto nutné, aby lékař vyloučil jiné zdravotní komplikace.
Věřím, že Ti bude brzy lépe.
Bára

Moje tělo

Ahoj. Je mi 14 a holky ve škole si povídají o nějakej masturbaci. Jak si tady pročítám ty články tak zjištuju, že snad i 10ti letý holky masturbujou a já snad ani nevim co to je. Můžeš mi poradit jak se masturbuje a neni to nebezpečný? A hlavně se chci zeptat co to je. Ptám se tady je mi totiž trapný se ptát mých kamarádek pro které je to... vím že je to něco jako sex sama se sebou ale netušim jak se to dělá, k čemu to je a tak no... Prosím poradíš mi?

holka, 14 let, 18. května 2017

Ahoj,

zkus si do vyhledavače zadat slovo masturbace a určitě najdeš spoustu stránek na toto téma. My bohužel nejsme poradna, která by svým čtenářům radila, jak na to. Jinak masturbace je v pořádku, poznáváš své tělo, zjišťuješ, co se ti líbí, co ne. Je to taková příprava ne sexuální život. Samozřejmě masturbovat se dá v každém věku.
Přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Ahoj Alíku, nejprve bych tě chtěla uvést do problému, který mi není nijak příjemný..
V pondělí (8.5) jsem se při koupeli holila a nejsem si jistá, ale myslím, že ano.. Nevím jak se mi to ani povedlo, ale řízla jsem se v oblastech řitního otvoru. Do hodiny po koupeli se mi v místě poranění udělala boulička. Neřešila jsem to, myslela jsem, že to splaskne. Následující den jsem pátrala po internetu a hledala co to může být.. Nevylučuji hemeroidy a absces...
Den na to jsem se svěřila mamce o problému (že mám boulička u zadku... O problému při holení jsem jí však neřekla..) a ona mi řekla, že to budou nejspíše hemeroidy (nedivila bych se, dopoledne sedím ve škole a odpoledne většinou u počítače nebo u televize..), tak jsem začala brát čípky Preparation H a mazat dubovou kůrou (gel)..
Dnes je neděle a nepociťuji zlepšení. Mám strach...
Popis bouličky: lze stlačit dovnitř, ale po nějaké době se vrátí zpět ven, tmavě růžové barvy, nesvědí ani nepálí... Asi 1-2cm velká.. Je mi nepříjemné chodit, vadí mi to.
Dnes ráno (neděle 14.5) velice tmavý hnědý flek na kalhotkách (nesouvisí to s menstruací!)
Chtěla bych se zeptat, jestli nevíš, co s tím.. Z doktora mám strach, děsí mě ty představy jak mě budou vyšetřovat, četla jsem toho hodně na internetu a bojím se toho. :( Děkuji za brzkou odpověď.

holka, 14 let, 14. května 2017

Ahoj,
bohužel, tě asi nepotěším, protože pokud ještě nedošlo ke zlepšení, budeš se muset svěřit lékaři. To je odborník, který ti může pomoci.
Neboj se, je důležité abys byla v pořádku. Určitě se mamince svěř i s tím, jak se to stalo. Rodiče jsou za tebe zodpovědní.
Držím ti palce! Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Alíku,
Mám takový problém...
Mám hrozné kruhy pod očima, piji dost spím dost. Když se namaluji není to tak hrozný ale pořád to je vydět. Prosím poraď

holka, 12 let, 12. května 2017

Ahoj,

doporučila bych ti konzultaci s lékařkou. Někdy je to dědičné, podívej se jestli někdo z tvých rodičů či prarodičů také nemá kruhy pod očima. Pokud ano, zkus si s dotyčným /dotyčnou na téma kruhů pod očima popovídat. Třeba ti budou moct předat své zkušenosti. Každopádně lékař by ti měl poradit.
Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Dobrý den prosím asi před několika měsíci mě bolelo břicho v pravo ale odle ultrazvuku a doktorů to nebylo slepé střevo jen natažený sval. Ted mě to taky bolí a bojím se že to je slepé střevo( na operaci jsem nebyla ) jak se tomu mám vyhnout? Co když budu muset jít na operaci bojím se. Moc Vám děkuji.

holka, 13 let, 9. května 2017

Ahoj,

pokud je bolest stejná jako minule, mohlo by se jednat zase jen o natažený sval, ale posoudit by to měl lékař. Nic nepodceňuj. Tvé zdraví je důležité, proto vše konzultuj s lékaři. Takto na dálku si nikdo netroufne posoudit tvůj zdravotní stav.
Pokud budeš muset na operaci slepého střeva, tak se neboj. Je to častý zákrok.
Hezké a klidné dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája


Moje tělo

Ahoj Alíku, potřebuju poradit ohledně zraku. Poslední dobou hůř vidím třeba na tabuli, obzvlášť na tu interaktivní - a to sedím hned ve druhé lavici; nebo na určitou vzdálenost nerozpoznám výraz člověka.
Dneska jsme si jen tak zkoušeli brýle jednoho spolužáka, který má 1,5 dioptrie. Mně to bylo příjemnější než normálně, vidělo se mi lépe a nebolely mě ani oči, jako kamarádku (ta jinak vidí v pohodě).
Chtěla bych zjistit, jaké mám dioptrie já, jde to nějak (myslím kromě lékaře)? Když mamce něco na ten způsob řeknu, buď to ignoruje nebo se zeptá, jestli dokážu přečíst něco (a ukáže na nějaký nápis). To mi problém nedělá, problém mám spíše u 2+ metrů.
Co mám dělat? A jak to mám případně říct mamce?
Předem děkuji.
Dívka 14,5 let

Anežka, 26. dubna 2017

Ahoj,
pokud máš pocit, že špatně vidíš, rozhodně bys měla očního lékaře navštívit. Vyšetřit tě mohou i v obchodě s brýlemi, ale je možné, že je to zpoplatněno. Zkus si o tom s maminkou v klidu promluvit. Rodiče jsou za tebe a tvé zdraví zodpovědní. Požádej je, aby s tebou zašli na vyšetření. Rozhodně by to neměli podceňovat. Pokud si myslíš, že by tě spíše podpořila babička nebo teta, nebo nějaká paní učitelka, která by mamince doporučila tvou návštěvu očního lékaře, obrať se na ní.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Ahoj Alíku, je mi 13 let a mám problém.. jsem strašně hubený měřím zhruba 170cm a mám jenom 47kg.. ve škole se mi smějí, že jsem tyčka atd... prosím poraď mi jak ztloustnout pořád jím a jím a jím a cvičím a nic se neděje.. jsem na této váze zaseklý všichni mi říkají víc jez.. ale já jím.. jen někdy jsem třeba po pulce jidla plný což nechápu a někdy zas jím moc.. Dej to do Moje Tělo

Ahoj,

jestli je ti 13 let, je pravděpodobné, že jsi byl nebo půjdeš na preventivní prohlídku k tvému pediatrovi. Pokud tvůj lékař k tvé nízké váze nic neříkal, pak je asi vše v pořádku. Pokud chceš mít jistotu, požádej svého lékaře o přezkoumání tvého zdravotního stavu. Případně ti může doporučit výživového poradce, který by měl vědět, jak ti pomoci. 

Na druhou stranu jsi ve vývinu, možná jsi rychle vyrost a teď přijde doba, kdy budeš sílit a růst se zpomalí. Tvé BMI v závislosti na věku, váze, výšce a pohlaví mi vyšlo v pořádku. Jsi spíš na spodní hranici, ale nejsi v ohrožení zdraví.

 Hezké a pohodové dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Ahoj,mám hrozně křivé zuby.. Už sem přemluvila mámu aby zavolala na rovnátka (mam to doporučene).. Ale nedavno mi zubařka vytrhla zub a do dnes se ješte nevyvrtal.. Je tam vidět ale ještě neni venku.

Docela se bojim že kuli němu budu čekat rok na rovnátka.. Taky se bojím těch kontrol,nevim co tam mám dělat a co mi budou dělat. Když se zeptam na to kamarádek tak mi to neřeknou.. Nevíš co mi tam budou dělat?

Vypíšu sem otázky aby se v tom někdo vyznal:

1)jak dlouho mi bude růst malej zub??

2) jak dlouho budu chodit na kontroli?

3) co mi budou dělat na kontrolach?

4) kolik můžou stát rovnátka?

Snad to je vše.. Snad něco víš. A prosím o odpověď co nejdřív než tam půjdu. Nevím jestli si holka nebo kluk tak promiň.. Jo a ješte mám blbou gramatiku tak promiň. Za všechno děkuji

megí_13, 15. března 2017

Ahoj Megí,

 

je dobře, že chceš vše ohledně rovnátek vědět. Jsem si jistá, že než dojde k prvnímu nasazení rovnátek lékařka s tebou a maminkou vše prokonzultuje, o všem si promluvíte.  Cena rovnátek je různá. Opravdu se nedá říct, kolik stojí. Každá ordinace si účtuje jinak. Na některá rovnátka přispívají i pojišťovny, pokud se jedná o vadu, nevím, jestli to je i tvůj případ. O ceně rozhodně lékařka bude mluvit předem.

Jak dlouho ti bude růst zub nevím. Je to individuální, někdy, když jeho růst trvá opravdu dlouho, se dá rovnátky urychlit (povytáhnout).

Většinou to probíhá tak, že ti vezmou otisky spodních a horních zubů, udělají rentgen. Pak vše zkonzultují s rodiči. Zda je potřeba rovnátka na horní i spodní oblouk a cenu.

Pokud už budeš mít rovnátka, tak se kontroluje, zda dobře drží a vždy se trochu utáhnou. Jak dlouho budeš mít rovnátka je také individuální. Dobré bude, když se na vše zeptáš stomatologa, který ti bude rovnátka dávat. Můžeš využít diskuze, která určitě proběhne po rentgenech a otiscích.

Pokud se stydíš, popros maminku, aby se na vše zeptala.

Hezké jarní dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

 

Moje tělo

Ahoj Alíku,
nedávno jsem vdechl tuhu dlouhou cca 2,5 cm.
Měl bych jít k lékaři?
Předem děkuji za odpověd
- Vášnivý čtenář Michal, 14 let

Memelord1337, 23. února 2017

Ahoj,

při vdechnutí cizího předmětu se nejprve provádí rentgen hrudníku. K vyjmutí předmětu dostává pacient celkovou narkózu a bronchofibroskopii. Při vybírání předmětu se používá bronchoskop, což je nástroj, který má v sobě optické zařízení a drobné kleště, pomocí kterých se vytáhne drobný, vdechnutý předmět. I když v současné chvíli nemusíš pociťovat žádné příznaky, jakýkoliv vdechnutý předmět může způsobit zápal plic. Každopádně doporučuji alespoň konzultaci s lékařem.

Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

Ahoj,jak se mám zbavit zápachu noh?Mě nehorázně zapáchají nohy a nevím jak si je mám zbavit zápachu.

Michael73, 25. listopadu 2016

Ahoj,
tento problém má více lidí. Důležitá je každodenní hygiena a důkladné mytí nohou a následné vysušení nohou. Každý den si ber čisté ponožky, pokud se tvé nohy hodně potí (lidská noha vyprodukuje asi 0,25 l potu denně), ponožky si měň i přes den. Můžeš používat i ponožky s antibakteriální úpravou. Zkontroluj své boty, případně je vyčisti. Na trhu najdeš množství deodorantů na nohy, vystříkávej i boty. O tom, jak zápachu předcházet, se zkus poradit se svou lékařkou.

Hezký adventní čas ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

Ahoj, chci se zeptat jestli jde udělat akné nebo něco takového na očním víčku- přesněji na hraně víčka pod řasami hned nad bulvou a jakoby to po ní klouže společně s víčkem. Mě se udělal takový malinký pupínek-asi tak 1,2mm? , který vypadá že je plný vody a šel by prasknou ale je to blízo oka tak se bojím :( Už se mu to jednou udělalo přesně na tom samém místě asi před rokem a to jsem to nějak praskla jakože jsem si do toho pořád rýpala ale úak mě to oko bolelo. Docela bych zašla k doktorce ale zase nechci aby mi řekla, že je to běďar na oku a bylo by to dost trapné:/ Ale dost se bojím jestli to není nějaký zárodek nemoci/něčeho podobného :((
Akné se mi občas udělá sem tam nějaký pupínek takže to určitě nění první náznak pubery a že by s emi udělal na špatném místě :D Ani to moc jako mé normální akné nevypadá prostě malinkatý vodový pupínek :( Prosím pomoz mi docela se bojím :((

holčina 13let skoro 14, 19. března 2016

Ahoj,

určitě pupínek v okolí oka konzultuj s lékařem. Pravděpodobně se jedná o zanícenou mazovou žlázku, tu by měl ale ošetřit výhradně lékař.

Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

Ahoj Alíku a ostatní chtěl jsem se zeptat jestli je normální že mi tak 3 za měsíc teče krev z nosu? Mamka říka že je to úplně normální ale mi to třeba začne téct o půlnoci. Prosím poradte. Předem díky

blablablabla, 10. srpna 2015

Ahoj,

 

časté krvácení z nosu může způsobovat třeba vysoký tlak. Rozhodně to úplně normální není. Nemusí to být nic vážného, pokud by se časté krvácení z nosu opakovalo, doporučila bych ti, konzultovat to s lékařem.  

Hezký zbytek prázdnin ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

Ahoj, nosím brýle ale nejsou dioptricté ale mají úplně průhledná skla ale hodně mi sluší a bez brýlí vypadám jak idiot a já se chci zeptat jestli se mi nemůže zhoršit zrak kduž budu nosit ti nedioptrické předem dík za odpověď

Ahoj,

 

zhoršení zraku používáním nedioptrických brýlí není prokázáno. Takže pokud se v nich cítíš dobře, není důvod je nenosit.

Hezký zbytek prázdnin ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

Ahoj Alíku, já vlastně nemám konkrétní otázku, ale zajimalo by mě, co mi řekneš na o, že mi furt teče krev z nosu. Včera dokonce pětkrat. Prosím odpověz mi ahoj Hil

Ahoj,

 

pokud se ti spouští krev často a bez příčiny, neměla bys to podceňovat. Zkus se objednat k praktické lékařce a požádej o změření krevního tlaku a celkovou prohlídku. Vyšší tlak může způsobovat časté krvácení. Rozhodně se poraď s odborníkem.

Hezký zbytek prázdnin ti přeje Alíkova kamarádka Bája

 

Moje tělo

ahoj všichni je mi 11 a jsem strašně malinká.kamarádi říkají že vypadám na prvnáka a také se mi smějou že jsem malinká a že ještě nemám pubertu.díky naty

Ahoj Naty,

je naprosto srozumitelné, že Ti není příjemné, když se Ti kamarádi posmívají, dělat by to neměli. Nenapsala jsi kolik měříš, ale to nevadí - každé dítě se vyvíjí trochu jinak, někomu přijde puberta dřív, někomu později a nedá se to nijak ovlivnit. Chce to čas, každé tělo je individuální. Stejně tak si můžeš všimnout i v Tvém okolí, že někteří lidé jsou menší a drobnější, jiní mají střední výšku a pak jsi také určitě viděla i hodně vysoké lidi. Je to ovlivněno i tím, do jaké rodiny se narodili, jak jsou velcí rodiče, prarodiče a ostatní příbuzní. Pokud bys chtěla, můžeš s rodiči navštívit Tvoji lékařku, aby Ti vše vysvětlila a případně doporučila co dělat, kdyby se Tvůj růst dal nějak lékařsky ovlivnit.

Co se týče posmívání, někdy funguje kamarády ignorovat a nijak na posměšky nereagovat, mohlo by je to přestat brzy bavit. Mohla bys jim také říct, jak moc Ti to je nepříjemné, vždyť i oni nejsou dokonalí a na každého by se něco našlo, za co by se mu ostatní mohli posmívat. Pokud by to nepomohlo, je dobré probrat to s učitelkou nebo rodiči, aby mohli posměšky zastavit. Někdy stačí jen malá domluva dospělých.

Přejeme hezké léto. 

Modrá linka http://www.modralinka.cz

Moje tělo

Ahoj Alíku, jde o to, že trpím nespavostí. Začalo to asi před rokem nebo dvěma. Pak jsem zase spala normálně a teď se mi to zase zhoršuje. Někdy když mám jít spát tak jsem nervózní že neusnu a občas i brečím. Jedině když spím s mamkou tak je to v pohodě. Jenomže když je mi třeba špatně a mamka u mě spí tak další den jsem ještě víc nervózní že neusnu. Prášky mi mamka nedává (Dávala ale už ne). Co mám dělat? Děkuji předem, Lenina 11 let.

Lenina 11 let, 13. dubna 2015

Ahoj Lenko,

dovedu si představit, že se cítíš hodně vyčerpaná, když se Ti tak těžko spí, a chtěla bys s tím něco dělat. Je pravda, že samotné přemýšlení nad tím, že budeš asi těžko usínat, může podpořit špatné usínání. Můžeme Ti dát jen obecné rady, které se obvykle doporučují, třeba mezi nimi nakonec najdeš nějakou, která Ti bude vyhovovat.
V prvé řadě je důležité večeřet něco lehkého, nepít černý čaj nebo nápoje s kofeinem, chodit spát vždy ve stejnou dobu a před spaním se něčím unavit (krátkou procházkou nebo cvičením). Někomu pomáhají také rituály, které dávají tělu signál, že pak už bude jen spát (sprcha, čištění zubů, odkládání brýlí, náušnic apod.). Nedoporučuje se v posteli číst, protože se tím tělo učí, že v posteli se spát nemusí. Pokud cítíš, že už nervózně pozoruješ, jestli usneš, můžeš se naučit nějakou jednoduchou relaxaci(uvolnění),  kterou budeš zkoušet také pravidelně každý den - relaxace mnoho lidí rychle a snadno převedou do spánku, hodí se i tichá relaxační hudba. O relaxaci nebo józe existují knihy, možná někde ve Tvém okolí probíhá i nějaký kurz. Důležité je vytrvat déle než 3 týdny, aby sis vytvořila zvyk. Pokud Ti pomáhá nebýt na usínání sama, můžeš si vymyslet nějaký talisman„ který by s Tebou byl. Pomoci Ti může také správné světlo - bílé světlo (ze zářivek, PC, mobilu apod.) probouzí, oranžové (červánkové) světlo (ze žárovek, solných lamp apod.) uspává.

Pokud by se Ti nedařilo upravit režim spánku s těmito “babskými" radami, asi by bylo vhodné poradit se s lékařem - může doporučit vyšetření, které by zjistilo možné příčiny Tvých těžkostí se spánkem a najít cestu, jak Ti pomoci.

Přejeme Ti klidné dny i noci.

Modrá linka http://www.modralinka.cz

Moje tělo

Ahoj Alíku,

Je mi 13 let a mám šediny, nejsem ve stresu jsem veselý člověk, proč je asi mám ? (Může to být protože mi loni umřel králíček a že by mě to tak moc psychicky rozhodilo ?)

Darwin123, 6. dubna 2015

Ahoj,

 

šedé vlasy jsou známkou toho, že vlasy ztrácejí barvu to znamená, že melanocyty produkují méně melaninu. Melanin způsobuje barvu vlasů i pleti. Produkce melaninu se věkem zpomaluje, což není tvůj případ.  Může to být vlivem nějaké nemoci nebo špatné stravy. Také hodně záleží na genech, kdy se objeví první šedý vlas.

 

Hezké a slunečné jaro ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo

Ahoj Alíku, mám problém: už od narození mám (nevím jak to popsat) delší kůži na víčku u pravého oka, takže to vypadá jako bych to oko měla neustále přivřené, hrozně mi vadí že se na mě ostatní dívají jako bych byla postižená, s mámou to probrat nemůžu protože momentálně do "mého světa" nepatří.. Snažím se to co nejvíce skrývat, ale když se namaluju tak to je ještě horší. Teď ve škole je to sice lepší (ve školce se mi kvůli tomu posmívali) ale mně to prostě hrozně vadí a nevím co s tím. - otázka upravena poradcem

Lucka, 13 let, 28. února 2015

Ahoj Lucko,

věřím, že Ti není příjemná vada na obličeji, které si ostatní hned všimnou. Je pravdou, že obličej je první částí těla, na kterou se druzí dívají a hodnotí také i  jeho případné zvláštnosti. Na druhou stranu, není to to jediné, co je na člověku důležité - možná jsi už zažila, že bylo důležitější, jaký druhý byl uvnitř, jak se choval, než jak vypadal. Lidé mohou být oblíbení a úspěšní, i když mají nějakou tělesnou vadu. Jednou z možností, jak k sobě přistupovat a jak se chovat na venek, je jako bys byla přesně taková, jaká chceš být - a když toto budeš vyzařovat, druzí to poznají a budou se k Tobě taky chovat podle toho. A když by někdo měl potřebu vyjádřit svou vnitřní nevyzrálost posmíváním se Ti, pak mu můžeš slušně odpovědět, že nikdo není dokonalý.

Samozřejmě se nabízí možnost plastické operace, při které by Ti víčko upravili. O tom by ses mohla poradit se svou dětskou lékařkou. Nebo přímo na klinice, kde je provádí. Vzhledem k Tvému věku by zákrok musel být provedený se souhlasem rodičů, od 18 let by ses pak mohla rozhodnout sama.

Hezké dny Ti přeje
Modrá linka http://www.modralinka.cz

Moje tělo

Milí Alíku či modrá linko. Mám menší.. dobrá větší problém. Já když zavřu oči tak nič nevidím. Poraď prosím, natáčím videa a nikdy jsem i chleba. Nikdo to ale nechápe :(. Odepiš prosím myslím to vážně děkuji Ment97.

Ahoj,

při zavřených očích je dost obvyklé, že není nic vidět. Pokud se cítíš být chlebem, pak je načase zajít k dětskému lékaři a svěřit se mu.

Držím palce. Alíkova kamarádka Bája